Já se s vámi pro dnešní večer loučím. Fotbalový večer však ještě nekončí. Za pár minut začíná hrát třeba náš letošní účastník v Evropské lize Slovan Liberec na německé půdě Freiburgu.
A je za námi konec dnešního utkání, ve kterém zaslouženě zvítězil hostující celek z Kazaně, který byl po většinu zápasu lepším celkem. I když na začátku druhé půle byl o něco lepší Maribor, tak branku vstřelili hosté zásluhou Eremenka. Domácí odpověděli rychlým gólem díky Fajicovi. Jenže hosté potvrdili svoji kvalitu a v posledních čtyřech minutách rozhodli celý zápas díky brankám Rondóna a Rjazanceva.
Zákroky brankáře Sergeye Ryžikova – 4.
Zákroky brankáře Jasmina Handanoviče – 2.
90+4
Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
Skvělou přihrávku dostal po pravé straně ALEKSANDR RJAZANCEV od Kuzmina a vyřešil to chladnokrevně a do levé strany branky zakončil a už rozhodl na konečných 2:5! Asistence: Kuzmin
90+3
Hráči hostí drží míč na svých kopačkách. Nemusí kam spěchat a už pouze kombinují na své polovině a nechtějí půjčit míč domácím.
90
Rozhodčí bude nastavovat ještě čtyři minuty.
90
A je rozhodnuto! Skvělý pas dostal SALOMON RONDÓN od Ryazantseva a do protipohybu brankáře vyslal lehkou střelu a zřejmě rozhodl tento zápas. Asistence: Rjazancev
89
Pajic se provinil na polovině Kazaně faulem a tak jsou na míči opět hostující hráči.
87
Boharovo střela nijak neohrozila branku a Ryžikov bude odkopávat od své brány.
85
Tak momentálně zachránil svůj tým skvělým zákrokem Ryžikov, když Črnicovo jedovka z levé strany mířila na pravou tyč, ale hostující brankář si počínal sebejistě a skvělým zákrokem dokázal míč vyrazit!
83
Avšak nepřesná přihrávka jednoho z obránců skončila až v autu.
83
K míči se dostali po delší době opět hosté, kteří nikam nepospíchají a kombinují na vlastní polovině hřiště.
82
Domácí hráči drží momentálně míč na svých kopačkách.
81
Další skvěle zachycený centr Ryžikovem.
79
Momentálně si velice zkušeně počínal hostující brankář, který sebejistě vyskočil do riskantního centru i když kolem něho stáli tři domácí hráči, tak se nenechal zaskočit a skvěle míč zachytil!
79
Velký tlak mají momentálně domácí hráči, kteří se ještě snaží vsítit alespoň jednu branku!
78
Centr Milece nenašel žádného ze spoluhráčů a míč skončil v náručí Ryžikova.
76
Střídání v týmu NK Maribor: Hřiště opouští Cvijanovič, je nahrazen Črnicem.
74
Žlutou kartu si vysloužil hostující hráč Kuzmin.
73
Maribor právě vstřelil branku!
Tak tohle je parádní odpověď Mariboru! Rohový kop letěl na zadní tyč, ale brankář Ryžikov míč ještě dokázal konečky prstů vypíchnout, avšak míč se odrazil k jednomu z hráčů Mariboru, kdy zkusil brankáře přehodit, ale ten vyskočil a znovu konečky prstů dokázal míč vyrazit nešťastně postavenému NUSMIRU FAJICOVI, kterému nedalo již problém balon dorazit do branky! Takže tu máme dva skvělé tahy od trenérů, protože Fajic se nachází na hřišti nachází taky nějakých osm minut.
69
Tak tohle byl skvělý tah od trenéra Kazaně! ROMAN EREMENKO je na hřišti nějakých 7 minut a hned vstřelil parádní branku, když dostal před vápnem přihrávku od Kuzmina a skvělý přízemní střelou k levé tyči nedal Handanovičovi šanci a posílá opět ruskou Kazaň do dvoubrankového vedení! Asistence: Kuzmin
67
Tak to byla parádní technická střela do pravého horního růžku Natcha, který protáhl Handanoviče!
66
A máme tu standardní situaci pro Kazaň z nějakých třiceti metrů...
64
Střídání v týmu NK Maribor: Hřiště opouští Mendy, je nahrazen Fajićem.
64
Milec za držení dresu obdržel od rozhodčího žlutou kartu.
63
Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: Hřiště opouští Mubarak, je nahrazen Eremenkem.
63
Ze dvou rohových kopů si Kazaň žádnou větší příležitost nevydolovala.
60
Tavares se pokoušel přízemním centrem protlačit míč do malého vápna, ale tam mu míč odkopl jeden z obránců Mariboru.
59
César Navas za tvrdý skluz obdržel žlutou kartu.
57
A další obrovská šance zmařena! Tentokrát na straně hostí, když Karadeniz skvělým pasem našel rozběhnutého Rondóna, který sice přehodil Handanoviče, ale míč mířil vedle pravé tyče, kde ho ještě raději odkopl do zámezí jeden z obránců.
54
Kazaň po delší odmlce na polovině Mariboru nic nevymyslela a tak se musí po nepříliš přesné kombinaci opět vracet, protože Maribor zakládá další protiútok.
52
Brankář Ryžikov ještě zůstal ležet po střetu s Tavaresem, ale naštěstí je vše v pořádku a může se opět hrát.
51
Tak tohle byla zahozená tutovka Tavarese, který se sám řítil na Ryžikovova, ale jeho střela o pár milimetrů minula pravou tyč! Velká šance Mariboru...
50
Až teď se mohli do protiútoku dostat hosté, ale přihrávku, kterou vysílal jeden ze záložníků Kazaně zachytil domácí hráč, který míč poslal opět na polovinu hostů.
49
Domácí ještě za uplynulé tři minuty druhého poločasu nepůjčili hostům míč. Maximálně brankáři Ryžikovovi, který musí odkopávat od brány.
48
Jeho dlouhý odkop od brány doletěl až k braně domácí a na míči jsou tím pádem opět domácí hráči.
47
Nakonec bude od svojí svatyně rozehrávat hostující brankář Ryžikov.
46
Do druhého poločasu vstoupili aktivně hráči domácí, kteří určitě vědí, že se zápasem se ještě dá leccos udělat.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.
A je za námi první poločas! V první polovině prvního poločasu byl lepší hostující tým, který si vytvořil šance a přidal dvě branky zásluhou Karadenize a Marcana. Domácí se snažili vzpamatovat a vstřelit kontaktní branku, což se jim podařilo díky parádní střele Milece a tak Kazaň vede již pouze o jednu branku.
40+1
Střela Tavarese skončila hodně vedle branky...
45
Hlavní sudí nastaví ještě jednu minutu.
44
Střídání v týmu NK Maribor: Hřiště opouští zraněný Arghus, je nahrazen Trajkovskim.
42
Mubarak zajel skluzem až příliš do jednoho z hráčů Mariboru a rozhodčí ho potrestal žlutou kartou.
41
Na obou řadách probíhá řada nepřesností a ani jeden tým si nedokáže v pořádku nahrát.
39
Tak momentálně spálil velikou šanci Rondón, který byl z pravé strany zcela osamocený před Handanovičem, avšak míč nastřelil pouze do boční sítě!
38
Maribor svoji hru rázem zaktivnil a průběh utkání bude ihned zajímavější!
35
Nádherná branka v podání MARTINA MILECE, který si na pravé straně pohrál s obráncem a mířil do vápna, kdy nenápadnou a tvrdou střelou zavěsil přesně pod břevno a s tímhle se zřejmě nedalo nic dělat! Domácí odpovídají a máme se ještě na co těšit!
33
A Maribor opět z ničeho nic zahrozil! Jeden ze záložníků z pravé strany nacentroval míč do vápna na Mendyho, který hlavičkou poslal míč jen těsně vedle levé tyče Ryžikovo brány!
32
Teď se málem dostal sám před brankáře jeden z útočníků Kazaně, který si narychlo sklepl s jedním ze spoluhráčů, ale obránce Mariboru ukázal rychlý reflex a míč odkopl do zámezí.
30
Ale z nepřesné kombinace nic nevzešlo a na míči hostující hráči.
29
Maribor se snaží zkorigovat výsledek, ale zatím se dostal pouze ke kombinování na polovině Kazaně.
27
Tak tohle opravdu hodně podcenili obránci Mariboru, kteří nechali centr z rohového kopu od Natcha prolétnout až na zadní tyč, kde neměl sebemenší problém se zakončením IVAN MARCANO a v krátkém časovém sledu dostává Kazaň do dvoubrankového vedení! Asistence: Natcho
26
Parádní střela z nějakých pětadvaceti metrů, o kterou se postaral M'Villa, ale ještě krásnějším zákrokem mu překazil radost Handanovič, který robinzonádou míč vyrazil na roh.
23
Tak tohle byla paráda! Mavinga si povodil míč z levé strany až k brankové čáře, odkud odcentroval směrem na vápno, kde si míč sklepl GOKDENIZ KARADENIZ a střelou z voleje pomocí levé tyče míč dostal do branky a posílá Kazaň do jednobrankového vedení! Asistence: Mavinga
22
Střela Mejače z vápna byla tečována jedním z obránců a tak míč ztratil razanci a pomalu doletěl k Ryžikovi.
20
Hosté špatně kombinovali na polovině Mariboru, který se posléze dostal do protiútoku, avšak dlouhý centr mířící na Mendyho doletěl až do rukavic Ryžikova.
18
V ofsajdovém postavení se provinil Rondón.
17
Mavinga stál ve vápně a z levé strany přišel centr od jednoho ze záložníků, avšak Mavinga hlavičkoval pouze do země a žádná větší příležitost z toho nevznikla.
16
Mendyho přihrávku na polovině Kazaně dokázal skvělým zákrokem vystihnout jeden z obránců a tak hrají opět hosté.
14
Mendy dostal až moc dlouhou přihrávku, kterou by nestíhal ani sám nejrychlejší muž světa Usian Bolt.
13
První žlutou kartu zápasu dostal Mejač.
12
Maribor se však dokázal dostat z toho menšího tlaku Kazaně a snaží se i on útočit.
11
V současné chvíli se hraje pouze na polovině Mariboru.
8
A máme zde první větší šanci zápasu na domácí straně! Vlastně celou dobu bránící tým z ničeho nic si vytvořil šanci, když Bohar našel ve vápně Mendyho, který zkusil střelu z voleje a střela mířila jen těsně vedle pravé tyče Ryžikovo branky!
Jak tak se koukám na zaplnění stadionu, tak dnes určitě vyprodáno na stadionu Ljudski vrt nebude.
4
Ze standardní situace vznikla pro hosty první menší příležitost, když po dlouhém centru se k míči dostal jeden z hlavičkujících Kazaně, avšak hlavička neměla potřebnou razanci a míč zapadl přesně do rukavic Handanoviče.
4
Všechno zažehnal jeden z obránců Mariboru a fauloval pár metrů za polovinou hřiště.
3
Na míči jsou poprvé v zápase i domácí. Míč však na polovině domácích ztratili a musí nabírat obrátky, aby stihli ubránit protiútok hostů.
2
Hráči hostí se snaží kombinovat, ale prozatím chybí v kombinaci ta finální fáze, kterou by ohrozili Handanoviče.
1
Domácí celek dnes zvolil modrou variantu dresů. Hosté dnes budou hrát v zelené kombinaci kombinaci.
1
-5
Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu.

NK Maribor: Handanovič – Mejač, Arghus, Rajčevič, Milec – Filipovič, Mertelj, Mendy, Cvijanovič, Tavares (C) – Bohar.
Náhradníci: Pridigar – Potokar, Trajkovski, Derviševič, Dodlek, Črnic, Fajić.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin, Navas, Marcano, Mavinga – Natcho, M´Vila, Mubarak, Rjazancev, Karadeniz (C) – Rondón.
Náhradníci: Arlauskis – Šaronov, Kulik, Torbinskij, Kisljak, Eremenko, Prudnikov.

Rozhodčí: Boekel – Boonman, Goossens – Dongen.
Rozhodčí:

Dnešní zápas bude řídit čtveřice holandských rozhodčích. Hlavním sudím byl delegován Pol van Boekel. Na stranách mu budou vypomáhat Angelo Boonman a Dave Goossens. Čtvrtým delegovaným rozhodčím se stal Bas van Dongen.

Dnešní utkání se bude odehrávat na stadionu Ljudski vrt, který se nachází v Mariboru a má kapacitu 12994 diváků.
FC Rubin Kazaň

Kazaň byla nalosována do 2. předkola Evropské ligy, odkud se dostala až do samotných základních skupin. Všechny zápasy, stejně jako třeba Viktoria Plzeň v Lize mistrů dokázala vyhrát. Nejdříve ji čekala srbská Jagodina, posléze dánský Randers a norský Molde.

V lize se Kazani prozatím moc nedaří, protože se po osmi kolech nachází s dvanácti body až na osmé příčce, což optimální pro ruský klub určitě není a před sezonou si dávali zjevně ambice na větší pozice.
NK Maribor

Celek, který si musí pamatovat čeští fanoušci, protože právě přes Maribor vedla cesta Viktorie Plzeň do základních skupin Ligy mistrů. Viktorka si se slovinským celkem poradila po výsledcích 3:1 a 1:0 a užívá si své soupeře ve skupině, natož Maribor si stěžovat taky nemůže. Dnes se utká s ruskou Kazaní, což je určitě velice silný celek. Další dva soupeři ve skupině D. Anglický Wigan Athletic a belgický celek SV Zulte Waregem se dnes utkají rovněž proti sobě.

Maribor po prohře s Plzní v lize jedinkrát remizoval a jednou vyhrál. Momentálně se nachází na první pozici s dvaadvaceti body před druhým Zavrčem.
Krásný večer přeji všem fotbalovým příznivcům u prvního kola Evropské ligy skupiny D mezi slovinským Mariborem a ruskou Rubiní Kazaň. Dnešním utkáním vás bude doprovázet komentátor Petr Peleška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.