Ode mě je to pro dnešek vše, ale samozřejmě se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů. Na shledanou.
Dnešní dlouhý fotbalový večer je tímto zápasem u konce a Celta Vigo slaví postup do jarní části Evropské ligy. V druhém poločase sice více hrál Panathinaikos, ale v 76. minutě se po faulu Moleda kopala penalta a Fabián Orellana dostal španělský celek do dvougólového vedení. Nutno říci, že Panathinaikos dnes nic nepředvedl a buďme rádi, že tento pomalu upadající tým v letošním vydání Evropské ligy končí.
90+4
90+3
Celta stále hraje na útočné polovině. Jonny Castro si navíc vybojoval faul a tohle už španělský tým v pohodě zvládne.
90+2
Nikým neatakovaný Blanco v pohodě odkopl míč až za půlící čáru. Španělský tým soupeře drží dostatečně daleko od své brány.
90+1
Probíhá první ze čtyř nastavených minut. Míč se drží především u půlící čáry, kde kombinují domácí svěřenci kouče Ouzounidise.
90
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Sergi Gómez.
89
Domácí se sice v závěru poločasu snaží, ale zatím je ofenzíva aténského celku poměrně jalová. Mezitím se chystá poslední střídání Celty.
87
Protiútok Celty rozjel Bongonda. Jeho sóloakce ale neměla šanci na úspěch, neboť proti byla celá defenzíva Panathinaikosu.
86
Panathinaikos vybojoval standardní situaci, ale po zpracování centrovaného míče pálil Chouchoumis pouze do hradby těl před sebou.
83
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Robin Lod, přichází Giorgos Koutroumpis.
82
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fabián Orellana, přichází Pione Sisto.
80
Až Leto se pokusil prostřelit blokující soupeře. Slabou střelou ale napálil právě jednoho z hostů.
79
Celta teď hraje v naprostém klidu. Domácí se nyní sice dostali až do šestnáctky, ale k zakončení jejich poslední akce přesto nevedla.
78
Hosté jsou nyní opravdu velmi blízko postupu do jarní části Evropské ligy. Nejenže v Aténách vedou o dvě branky, v souběžně hraném utkání navíc Lutych doma stále prohrává s Ajaxem.
76
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Míč si na značku pokutového kopu postavil FABIÁN ORELLANA, který s naprostým klidem zakončil doprostřed brány. Steele byl bez šance, neboť šel k tyči.
75
Při snaze odkopnout míč teď Rodrigo Moledo tvrdě kopl do hrudi Guidettiho. Stalo se tak v pokutovém území a proto je tady PENALTA PRO CELTU VIGO!
74
Celta se v posledních minutách trochu více snaží kombinovat na útočné polovině, nicméně zatím se vůbec nedostává až k zakončení.
72
Na druhé straně se rozzlobil Jonny Castro, neboť se domníval, že míč šel do zámezí od nohou M'Poka. Následně byl ale Castro faulován a kulatý předmět stejně získal.
71
Dobře se zleva až do šestnáctky snažil prodrat Bongonda. Následovat měl rohový kop Celty, ale sudí důrazně ukazuje na odkop od brány.
70
Přímo z volného kopu to zkusil faulovaný Orellana, nicméně jeho střela byla ve zdi usměrněna pouze na rohový kop.
70
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Lucas Villafáňez, přichází Sebastián Leto.
69
Po nepřesné rozehrávce domácích se míč dostal před šestnáctku Panathinaikosu a Mubarak Wakaso (PAN) šlapákem trefil Orellanu. Žlutí karta a slibná standardní situace.
67
Hostující fotbalisté sice zatím nevystřídal, ale ani po další akci Panathinaikosu to s ním nevypadá dobře. Celta teď brání prakticky jen v deseti hráčích.
65
Hernández již několik desítek vteřin leží na trávníku a je značně otřesen. Tady zřejmě bude potřeba střídání.
64
Na konci 64. minuty se ke střele zpoza pokutového území dostal Orellana. Jeho křížné zakončení ale vůbec neletělo do prostoru brány.
63
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Marcelo Díaz.
62
Hra je znovu přerušena vinou nedovoleného zákroku. Tentokrát si na trávníku poleží Wass, který byl důrazně atakován ve středovém kruhu.
61
Volný kop Panathinaikosu byl rozehrán nakrátko, ale následný centr obrana hostujícího celku bez potíží odvrátila. Hra se vrací k polovině.
60
Střídání v týmu Panathinaikos FC: ze hřiště odchází Lautaro Rinaldi, přichází Víctor Ibarbo.
59
Ofenzíva domácího celku pro změnu zastavena nedovoleným zákrokem. Rozehrávat se však bude poměrně daleko od Blancovy brány.
57
Především ze strany hostujícího celku je hra velmi nepřesná. Celta měla v první půli více ze hry, ale v druhé půli se zatím vůbec nedostává do šancí.
56
Nejprve to zkoušel M'Poku a hned záhy po něm ještě Chouchoumis, ale ani jeden z domácích fotbalistů nedokázal prostřelit blokující soupeře.
54
Jenže centr od rohového praporku byl bezpečně odvrácen. Hra se vrací k půlící čáře, kde však budou kombinovat opět hosté.
53
Až nyní Celta rozjela poněkud zajímavější akci a díky sraženému centru zprava vybojovali rohový kop. Ten již běží rozehrát Wass.
51
Ani tentokrát se ale hosté nedostali do útočné fáze. Hráči týmu s trojlístkem ve znaku zůstávají nastěhováni na polovině soupeře.
50
Mubarak Wakaso zvolil prudkou přízemní přihrávku, ale ta mířila poměrně daleko od brány a defenzíva Celty si s ní v pohodě poradila.
49
Bongonda si napravo výrazně pomáhal rukama a nakonec M'Poka povalil na trávník. Standardní situace ve prospěch Panathinaikosu.
48
Nedovolený zákrok se ale Panathinaikosu nepískal a domácí tak stále pokračují v ofenzívě. Celta zatím stále pouze vyčkává zatažená na vlastní polovině.
47
Po další akci domácích zůstal v šestnáctce před Blancem ležící Pablé Hernández. Zdá se, že jeden z hostů mu přišlápl kotník.
46
Aktivnější vstup do druhého poločasu mají domácí fotbalisté. Akcí podél postranní čáry se však zprava neprodrali až do pokutového území.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:10.
Úvodní půle zápasu je u konce a spokojenější jsou zatím hosté. Do první gólové šance se dostal Panathinaikos, ale Rinaldi ve třetí minutě selhal a hosté proto trestali. Hned o minutu později si totiž John Guidetti v pokutovém území našel centr Malla a hlavou zblízka otevřel skóre zápasu. Začátek zápasu byl tedy pohledný, ale poté už jsme se nedočkali ani jedné větší šance. Za zmínku stojí tak maximálně Radojova střela z hranice pokutového území, která však letěla mimo.
45
45
M'poku zůstal po souboji se dvojicí hostujících hráčů trochu otřesen. O faul se ale podle hlavního rozhodčího nejednalo.
44
Wakaso sice do šestnáctky neposlal špatný centr, ale míč propadl pouze k jednomu z hostů, který ho poslal až za půlící čáru.
43
Wass teď až příliš důrazně odstrčil postupujícího Chouchoumise. První zajímavější standardní situace ve prospěch Panathinaikosu.
42
Další nepřesná kombinace domácích vyústila v posunutí míče za brankovou čáru. Blanco si zase a znovu vyzkouší odkop od brány.
41
Panathinaikos je v posledních chvílích trochu aktivnější a drží se na útočné polovině, ale o ohrožení Blancovy brány zatím nemůže být ani řeč.
39
Lucas Villafáňez byl nejprve povalen a poté při zvedání se trefil loktem Radoju. Ukazuje, že nechtěl, ale opakovaný záběr rozhodně nebyl zrovna přesvědčivý.
38
Budu se opakovat, ale útočná akce Panathinaikosu skončila velmi nepřesnou přihrávkou. Zdá se, že ani dnes řecký celek neprolomí bídné výsledky v rámci pohárové Evropy.
37
Jenže ofenzivní choutky španělského týmu jsou pro tento okamžik zastaveny, neboť John Guidetti se nacházel v evidentním ofsajdu.
36
Volný kop Celty sice pro Steeleho neznamenal nebezpečí, ale hosté stále zůstávají u míče a snaží se dostat k zakončení.
34
Robin Lod (PAN) skluzem zastavil unikajícího protihráče a sudí poprvé v zápase vytahuje žlutou kartu.
33
Další nadějnější akce už sice skončila střelou, ale po přistrčení od Wakasa pálil Rinaldo pouze do blokujícího soupeře.
32
Hra se rychle přenesla na druhou stranu, nicméně Villafáňez ve skluzu těsně nedosáhl na kolmou přihrávku jednoho ze spoluhráčů.
31
Rohový kop sice hostům nic nepřinesl, ale míč se rychle vrátil k pokutovému území a Radoja zkusil štěstí střelou z otočky! Skákavý pokus ale zamířil těsně vedle brány.
30
Svěřenci kouče Berizza se postupným útokem dostali až k brankové čáře. Následný centr od rohového praporku byl ale opět zastaven.
28
Konečně se Celta prodrala aspoň k centru z pravé strany, ale míč byl odvrácen hned prvním bránícím hráčem Panathinaikosu. Hosté ale zůstanou v útoku.
27
Hostující celek stále pokračuje v obléhání soupeřovy poloviny. Zatím je to ale bez zakončení.
25
Domácí jsou v posledních minutách naprosto bezbranní. Nejenže se jim nedaří v útoku, ani v defenzívě zrovna nehýří aktivitou a pomalu vyčkávají na akci soupeře.
24
Celta se poměrně rychle vydala na útočnou polovinu. Následovat však bude pouze odkop od Steeleho brány, neboť Bongonda poslal míč za brankovou čáru.
23
Wass sice ztratil míč už u půlící čáry, ale ani protiútok Panathinaikosu nebyl moc povedený. Akce po pravé straně dospěla k nepřesné přihrávce.
22
Do blízkosti soupeřovy šestnáctky se nyní dostali domácí. Pokus o centr byl ale okamžitě sražen a kombinovat mohou hosté.
20
Po velmi zajímavém úvodu se ani jeden z celků ne a ne dostat do trvalejšího tlaku. Můžeme říct, že momentálně je předváděná hra hodně uspávající.
19
Slabý centr od rohového praporku dolétl pouze k na bližší tyč, kde vládl jeden z domácích beků. Tohle se příliš nepovedlo.
18
Chouchoumis se sice poměrně dost zlobí, ale nutno říci, že u postranní čáry soupeře opravdu povalil. Standardní situace pro Celtu.
17
Nyní již ale hosté kontrolují hru a jsou to oni, kdo se dere do útoku. Zatím však velmi pomalu a s rozvahou.
16
Ani ze strany Celty to ale nyní nebylo vůbec ideální. Domácí se rychle dostávají zpátky k míči a snaží se prokombinovat blíže k Blancově bráně.
15
Panathinaikos se po dlouhé době držel na útočné polovině, nicméně celá akce dospěla pouze k nepřesné přihrávce, která skončila u Blanca.
14
Domácí na chvíli přerušují ofenzivní choutky španělského celku. Ten by za současné konstelace postupoval na úkor Lutychu, jenž zatím s Ajaxem hraje 0:0
13
Další pěkný centr aktivního Malla tentokrát letěl na hlavu Wasse, ale ten míč zády k bráně nedokázal lépe usměrnit. Steele ta zůstal zcela v klidu.
12
Celta je stále aktivnějším týmem a má navrch. Panathinaikos je po většinu času v jedenácti hráčích zatažen na vlastní polovině hřiště.
10
Cabral teď pocuchal nervy hostujícího trenéra, když přišel o balón ve nebezpečném prostoru.Vše ale rychlou reakcí zachránil Roncaglia.
9
Do šestnáctky před Steelem teď letěl další zajímavý centr, ale podle všeho už míč překročil brankovou čáru a následuje tak odkop od brány.
8
Další faul domácích. Panathinaikos je po Guidettiho gólu trochu zaskočen a fotbalově na soupeře momentálně nestačí.
7
Celta už pro změnu kontroluj hru a pomalu se snaží prodrat na útočnou polovinu. Jeden z domácích záložníků však kombinaci přerušuje nedovoleným zákrokem.
6
Domácí se snaží o rychlou odpověď, nicméně zatím kombinují poměrně daleko od Blancovy brány. Celta se z první šance Rinaldiho zjevně poučila.
4
Na šanci soupeře hosté odpovídají úvodní brankou zápasu. Kapitán španělského celku perfektně nacentroval z pravé strany, na hranici malého vápna dostal příliš prostou JOHN GUIDETTI a Steele byl proti jeho hlavičce bez šance.
3
První velká šance zápasu. Rinaldi si skvěle naběhl do pokutového území, ale střelou z předbrankového prostoru trefil jen Blanca.
2
Nyní už navíc míč převzali fotbalisté Panathinaikosu, kteří rozjíždí akci podél postranní čáry. Na polovině hřiště se ale chvíli zdrží, neboť budou vhazovat.
1
V samotném úvodu zápasu kombinují pouze hostující fotbalisté. Rozvážnou kombinací se ale zatím nedostávají hlouběji na útočnou polovinu.
1

Panathinaikos FC: Steele – Mesto, Moledo, Ivan Ivanov, Chouchoumis – M'Poku, Zeca (C), Lod, Wakaso – Villafáňez – L. Rinaldi.
Náhradníci: Kotsolis – Koutroumpis, Ibarbo, Leto, Marinakis, Hult, Coulibaly.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, J. Castro – Wass, Radoja, P. Hernández – Bongonda, Guidetti, Orellana.
Náhradníci: S. Álvarez – Costas, Díaz, Sisto, Sergi Gómez, Señé, Rossi.

Rozhodčí: Andris Treimanis – Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonnikovs (vš. LVA).

REAL CLUB CELTA DE VIGO

Oproti domácím jsou na tom hosté o poznání lépe a dnes budou hrát o postup. Aktuálně je sice Celta se šesti body třetí, ale druhý Standard Lutych je na tom stejně a výše postaven je jen díky trochu lepšímu skóre. Dnes ale Celta potřebuje ideálně zvítězit, neboť Lutych bude hrát doma s již jistě postupujícím Ajaxem. Velkou ztrátou však pro španělský celek bude absence Iaga Aspase, který je nejlepším střelcem týmu, ale proti Lutychu dostal naprosto zbytečnou červenou kartu.

PANATHINAIKOS FC

Domácí fotbalisté jsou sice ve vyrovnané řecké lize druzí, ale v Evropské lize jim to letos nevyšlo. Po pěti odehraných zápasech je totiž Panathinaikos bez jediné výhry a se skóre 3:11 na čtvrtém místě skupiny G. Z posledních pěti zápasů navíc domácí vyhráli jen jednou, když o víkendu porazili PAOK Soluň. Dnes už tedy svěřenci kouče Ouzounidise