Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Austria Vídeň : Rijeka - 19. října 2017   21:05

Austria Vídeň
90' Friesenbichler (Holzhauser)
1:3
(0:2)
Rijeka
Rijeka
21' Gavranović  (Bradarić) • 31' Gavranović  (Acosty) • 90+2' Kvržić  (Pavičić)
Pentz – Klein, Westermann, Kadiri Mohammed, Salamon – De Paula (59. Tajouri-Shradi), Holzhauser (C), Serbest (78. Prokop), Pires – Friesenbichler, Monschein.
Kos – Gluhakovic, Tajouri-Shradi, Abdullahi, Prokop, Lee, Pejić.
Sandro Schärer – Sladan Josipović, Bekim Zogaj (všichni SUI)
Franz Horr Stadion, Vídeň
20 690 diváků
Rijeka
Sluga – Vešović, Elez (70. Punčec), Župarić, Žuta – Bradarić, Maleš (C) – Acosty (79. Kvržić), Mišić (77. Pavičić), Gorgon – Gavranović.
Prskalo – Punčec, Kvržić, Črnic, Puljić, Pavičić, Mavrias.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Utkání sledovalo 20 690 diváků.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:19.
Je dobojováno. Hosté nakonec vítězí 3:1 a připisují si tři důležité body do tabulky. Domácí Austria naopak bude bez bodu. Ve druhém poločase snížil Kevin Friesenbichler na rozdíl jediné branky, hned vzápětí ovšem hosté přidali třetí branku díky Zoranu Kvržićovi a pečetili tak svou výhru.
90+4'
90+3'
Zřejmě je tedy rozhodnuto. Hosté si už svůj dvoubrankový náskok rozhodně pohlídají a žádné drama už nedopustí.
90+2'
Rijeka právě vstřelila branku!
Ale ještě se mění skóre. Pavičić poslal míč na ZORANA KVRŽIĆE, který taktéž hlavou umístil míč za záda domácího brankáře – 1:3. Asistence: Domagoj Pavičić.
90+1'
Hosté se hned vydali do útočné akce v závěru utkání.
90'
Austria právě vstřelila branku!
Domácí se hostům dostávají na dostřel jediné branky. Po volném přímém kopu se míč dostal na hlavu KEVINA FRIESENBICHLERA, který poté i za pomoci hostujícího brankáře dopravil míč za jeho záda. Sluga poté ihned ještě na hranici brankoviště atakoval střelce domácí branky a vyfasoval za to žlutou kartu. Asistence: Raphael Holzhauser.
90'
Žlutou kartu dostává Simon Sluga (HNK Rijeka).
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
88'
Leonard Žuta pálil uvnitř velkého vápna, ale jeho projektil zamířil jen do hrudi obránce domácích a ti tak otáčejí hru znovu před branku Rijeky.
87'
Stále marně dobývají branku hostů domácí fotbalisté. Nyní to zkoušel za obranu hostů Christoph Monschein, ztroskotal ovšem na dalším pozorném zákroku obrany Rijeky.
86'
Thomas Salamon to ještě zkoušel sám, jeho střela uvnitř velkého vápna ale příliš nebezpečí neznamenala. Hosté jsou tak znovu na balónu a okamžitě s ním spěchají co nejdále od své branky.
85'
Alexander Gorgon poslal míč od pravé postranní čáry nabíhajícímu Dariu Župarićovi, druhý jmenovaný ale poslal balón pouze vysoko nad domácí branku.
84'
Další hostující akce před domácí brankou. Hráči Austrie ale byli velmi pozorní v obraně a další branku vsítit hostům nepovolili.
83'
Simon Sluga bude mít odkop od své branky a pošle tak svůj celek znovu do útočné akce.
82'
Druhá půle nám zatím nepřinesla příliš atraktivní fotbal, ani nějakou větší šanci před brankou soupeře.
81'
Zoran Kvržić se znovu dostal ke střele v pokutovém území, ale nebylo by to nic platné, byl mu odmáván ofsajd. Rázem tak hosté ztratili míč a u něho tak budou zase domácí hráči.
80'
Zoran Kvržić se hned zapojil do hry a po jeho střele skončil míč za zadní čárou, kam ho poslali domácí hráči. Následuje tak rohový kop pro Rijeku.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky tohoto utkání. Domácí stále prohrávají o dvě branky a moc času na zvrat v utkání nebo aspoň vyrovnání, jim nezbývá.
79'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Maxwell Acosty, přichází Zoran Kvržić.
78'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Tarkan Serbest, přichází Dominik Prokop.
77'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Josip Mišić, přichází Domagoj Pavičić.
76'
Tarkan Serbest pálil z hranice velkého vápna a jeho rána prosvištěla jen těsně nad hostující brankou. Následovat tak bude odkop od ní.
75'
Heiko Westermann založil pohlednou akci domácího celku, poté se ke střele dostal Kevin Friesenbichler, bylo to ale hodně mimo a brankář hostů tak nemusel vůbec do zákroku.
73'
Další akce domácích končí na pozorné obraně hostů, ti se tak znovu soustředili na bránění, a to se jim vyplatilo.
72'
Dělovka Ismaela Tajouriho-Shradiho se zastavila o tyč hostující branky i za pomoci hostujícího brankáře a znovu se tak skóre na domácí straně nemění.
71'
Florian Klein dostává žlutou kartu, když to přehnal s tvrdostí na soupeře a poslal ho k zemi.
71'
Simon Sluga odkopl míč daleko od své branky a poslal tak svůj tým znovu do útočné akce. Hosté balón budou chtít držet co nejdéle a nejdále od své branky.
70'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Josip Elez, přichází Roberto Punčec.
69'
Jenže z této standardní situace znovu nezapršelo a k ohrožení branky hostů se tak domácí hráči vůbec nedostali.
68'
Thomas Salamon střílel z levé strany, obránce Dario Župarić ale jeho ránu odvrátil za zadní čáru a následovat tak bude rohový kop pro domácí tým.
67'
Domácí se marně snaží o kontaktní branku, hosté naopak hrají v pohodě a jen své vedení brání. Do útoku se už bezhlavě hráč Rijeky neženou.
65'
Dalekonosnou střelu Maria Gavranoviće si pohlídal domácí brankář, který poté míč odkopl znovu na opačnou stranu hřiště.
64'
Raphael Holzhauser ho rozehrál, ale příliš dobře to neudělal. Trefil jen připravenou zeď postavenou z hostujících hráčů a ti poslali míč velmi rychle do bezpečí.
63'
Následovat bude volný přímý kop pro domácí, který je ze slibné vzdálenosti, a sice kousek za velkým vápnem.
62'
Ale také hostujíc Elez si počínal stejně a také on dostává žlutou kartu.
61'
Salamon z výskoku trefil hlavou soupeře a dostává za to žlutou kartu.
60'
Felipe Pires centroval míč do pokutového území, kde si ně něj nabíhal Christoph Monschein, ale jeden z obránců hostů byl u míče dříve a patičkou ho poslal na malou domů.
59'
Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází David De Paula, přichází Ismael Tajouri-Shradi.
58'
Na druhé straně to podobnou střelou zkoušel také domácí Heiko Westermann, ale ani jeho střela mezi tři tyče nezamířila.
57'
Alexander Gorgon pálil z dobrých dvaceti metrů a jeho dělovku musela zastavit pozorná domácí obrana, která posléze míč poslala na opačnou stranu.
56'
Gavranović si sklepl míč na polovině Vídně, ale poté co ho poslal svým spoluhráčům, došlo k jeho ztrátě. Domácí se tak budou moci dostat před hostující branku a zahrozit.
55'
Na druhé straně to zkoušel střelou po zemi Dario Župarić, ale ani jeho střela se před domácí brankou neujala.
54'
Felipe Pires střílel kousek za velkým vápnem, míč se dostal k nabíhajícímu Kevinu Friesenbichlerovi, ale druhý jmenovaný trefil jen holenní chrániče jednoho z hostujících obránců.
53'
Domácí hráči se opět snažili projít přes zhuštěnou obranu hostujícího celku, ale opět se jim to nepovedlo. Nemohou se vůbec dostat do blízkosti Simona Slugy.
52'
Florian Klein střílel z levé strany, míč se dostal před branku Simona Slugy, ale tam ho odkopl do bezpečí Leonard Žuta a rázem tak skončila další akce Austrie Vídeň.
51'
Domácí pak zůstali u míče a z hloubi své obranné poloviny pak zakládali další akci. Znovu to ale k ničemu nevedlo. Ke střele před hostující brankou se nikdo z domácích nedostal.
50'
Je to tak, autor obou hostujících branek dostává za svůj faul žlutou kartu.
49'
Mario Gavranović zajel ostře do soupeře a už k němu míří hlavní rozhodčí. Vypadá to, že se bude žlutit.
48'
Alexander Gorgon střílel uvnitř velkého vápna a na poslední chvíli vyrazil míč do bezpečí obránce domácích Abdul Kadiri Mohammed a podržel tak naděje Austrie na příznivý výsledek.
47'
Patrick Pentz musel pomoci svým obráncům a poté, co míč skončil těsně před jeho brankou, odkopl ho do bezpečí. Posílá tak domácí celek směrem k hostující brance.
46'
Hned na začátku druhého poločasu se do útoku dostali domácí hráči, ale blíže hostující brance se nepřiblížili. Míč si tak vzali hosté a míří na druhou stranu.
46'
Střely na branku: 1 – 4
První poločas je za námi. V něm měli sice větší procento držení míče domácí hráči, ale více ze hry rozhodně hosté. Ti se dostali do dvoubrankového vedení. O oba góly, které dělilo deset minut, se postaral Mario Gavranović a dal tak svému celku klid do svých řad. Uvidíme, co nám přinese další část hry, která začne ve 22:10.
45+2'
45+1'
Ještě pokus hostů o další nebezpečnou střelu před domácí brankou, už se ale nic nestane. První poločas už je definitivně u konce.
45+1'
Josip Mišić se skácel k zemi po srážce se soupeřem a nyní za pomoci lékaře odchází za postranní čáru, kde proběhne jeho ošetření.
45'
Hlavní sudí nastaví první poločas o jednu minutu navíc nad rámec řádné hrací doby.
44'
Patrick Pentz si převzal míč, který zůstal vedle jeho branky po střele hostů a hned ho odkopl do bezpečí. Domácí tak půjdou do jedné z posledních akcí této části hry.
43'
Po faulu na Floriana Kleina budou u míče stále domácí hráči, kteří se s míčem ocitli na polovině svého soupeře. Ale jejich střela, která byla vyslána z kopačky Serbesta, skončila vysoko nad.
42'
Hosté stále nepouštějí domácí celek do zakončení a zatím tak stále drží své dvoubrankové vedení.
41'
Heiko Westermann poslal balón nabíhajícímu Kevinu Friesenbichlerovi, ten si s ním ještě dvakrát pohrál a poté vystřelil z hranice velkého vápna, jeho rána ale končí na pozorné hostující obraně.
40'
Filip Bradarić přenechal míč Dariu Župarićovi a druhý jmenovaný pak potáhl akci před branku domácích, místo přihrávky ale zvolil střelu za obranu Vídně a ta si poté celou akci Rijeky pohlídala.
39'
Domácí hráči zakopli míč za levou postranní čáru a autové vhazování budou mít k dispozici hosté, kteří tak mohou projít do další akce.
38'
Pozor musí dávat ale i na výpady hostů, kteří jsou stále aktivní, i když mají dvoubrankový náskok na konci prvního poločasu.
37'
Hráči Austrie nabrali na otáčkách a znovu zahrozili před hostující brankou. Snaží se alespoň do poločasu snížit na rozdíl jediné branky. Zatím jsou ovšem hosté včetně brankáře proti.
36'
Po jeho odehrání se míč snesl do pokutového území, ale hlavička hostujícího obránce Daria Župariće skončila mimo ohrožení branky Rijeky.
35'
Domácí byli znovu v další útočné akci a na jejím konci byla střela Tarkana Serbesta, která byla sražena za zadní čáru. Následuje tak rohový kop pro Austrii Vídeň.
34'
Kevin Friesenbichler poslal míč na volného Christopha Monscheina, ale ten si ho dobře nezpracoval a nakonec skončil v moci hostující obrany.
33'
Acosty nyní znovu založil pohlednou akci hostů, ale tentokráte nabíhajícího Gavranoviće nenašel a druhý jmenovaný tak nemohl míč trefit potřetí.
32'
Domácí tak mají před sebou nelehký úkol, dohnat dvoubrankové manko, což bude proti rozjetým hostům pořádný oříšek.
31'
A je to o dvě branky. Acosty si sklepl míč a poté ho nechal nabíhajícímu MARIU GAVRANOVIĆOVI, který prudce vystřelil a dokázal prostřelit domácího brankáře dnes už podruhé – 0:2. Míč se obtočil kolem jeho těla a skončil za jeho zády. Asistence: Maxwell Acosty.
30'
Hosté byli nebezpeční před domácí brankou. Filip Bradarić dostal přihrávku do běhu a poté z pravé strany svou dělovku poslal jen do obránce Abdula Kadiriho Mohammeda.
29'
A znovu musela pracovat obrana Austrie Vídeň, která musela zastavit pronikajícího Alexandera Gorgona, jenž mířil před domácí branku.
27'
Mario Gavranović znovu vyslal nebezpečnou střelu, do které se opřel jeden z domácích obránců a pomohl tak svému brankáři, který nemusel zasahovat.
25'
Domácí zvýšili aktivitu a vyslali na branku hostů další nebezpečnou střelu, která ale skončila opět úplně mimo. Na druhou stranu se tak vydávají zase hráči hostů.
24'
Christoph Monschein napálil v blízkosti branky hostů míč a ten svou nohou vyrazil do bezpečí brankář hostů a podržel tak svůj tým.
23'
Žlutou kartu dostává Christoph Monschein (FK Austria Vídeň).
23'
Domácí se okamžitě po inkasované brance vrhli do útoku, jejich střela ale mířila pouze vysoko nad hostující branku.
21'
Hosté se ujímají vedení. Bradarić našel krásným pasem uvnitř pokutového území úplně volného MARIA GAVRANOVIĆE, který bez přípravy trefil míč naprosto přesně a domácí brankář, byť se po střele natahoval, byl bez šance a míč Gavranović umístil k levé tyči jeho branky – 0:1. Asistence: Filip Bradarić.
20'
Hosté znovu atakovali území domácích, k míči se dostal Abdul Kadiri Mohammed a raději ho znovu poslal na malou domů. Brankář Vídně tak posílá opět balón mimo ohrožení vlastní branky.
19'
Hosté se nedostali přes obranu domácího celku před branku Patricka Pentze a vídenští fotbalisté už zase míří na polovinu svého dnešního soupeře.
18'
Florian Klein poslal míč na malou domů vlastnímu brankáři a ten ho okamžitě na to odkopává daleko od svého zařízení. Austria Vídeň tak míří do útoku.
17'
Leonard Žuta si naběhl těsně před velké vápno a z pravé strany vyslal nadýchaný centr do pokutového území, ale Josip Elez, který se dostal k míči, nakonec svou střelu poslal jen mimo tři tyče.
16'
Marko Vešović si nabíhal doprostřed pokutového území, poté ještě zvolil přihrávku na volného Daria Župariće, ale ten poté pouze promáchl.
15'
Domácí pak zahráli slibnou akci, ale na jejím konci byl v ofsajdové pasti Thomas Salamon a to postrannímu sudímu neuniklo. Je máváno a hra se otáčí před domácí branku.
14'
Další autové vhazování pro hosty. To provedl Maxwell Acosty a jeho tým se tak bleskově přesouvá do další útočné akce.
13'
Florian Klein centroval míč podél pravé postranní čáry na nabíhajícího Kevina Friesenbichlera, druhý jmenovaný ale na něj nedosáhl a poté si ho sebrala obrana Rijeky.
12'
Dlouho si domácí hráči hráli s míčem v půlce hřiště, až o něj následně také přišli. Chybu v rozehrávce Vídně ale hosté potrestat v rychlém brejku nedokázali.
11'
Aktivita hostů stoupá, nyní sebrali hráči Rijeky míč Tarkanu Serbestovi a okamžitě s ním namířili před domácí branku. Tam ale zakročila včas obrana domácích.
10'
Na druhé straně se ke střele z levé strany dostal Christoph Monschein, jeho přízemní projektil ještě tečoval jeho spoluhráč, ale míč si cestu mezi tři tyče opět nenašel.
9'
Mario Gavranović poslal míč Filipu Bradarićovi a druhý jmenovaný pak střílel z hranice velkého vápna. Jeho střela ale rozhodně neměla gólové parametry a skončila jen vysoko nad.
8'
A i nyní byl Leonard Žuta co se obrany týče aktivní. Zabránil průniku domácích na polovině hřiště a jeho spoluhráči následně pak otáčí směr hry na opačnou stranu.
7'
Leonard Žuta si vyskočil na vzdušnou střelu Christopha Monscheina a odhlavičkoval balón znovu mimo ohrožení vlastní branky.
6'
Abdul Kadiri Mohammed potáhl míč až na polovinu Rijeky, chvíli hledal někoho, komu by přihrál, ale znovu to bylo hodně nepřesné. Nepřesnosti jsou nyní k vidění na obou stranách.
5'
A jelikož hráči Austrie Vídeň zakopli míč za pravou postranní čáru, následuje autové vhazování pro Rijeku, která tak u míče zůstane i nadále.
5'
Filip Bradarić vrátil zpětnou přihrávkou míč na polovinu Rijeky a postupně se tak dostávají do útočné akce znovu hráči hostů.
4'
Florian Klein si nabíhal z pravé strany do pokutového území, kde číhal na přihrávku od svého spoluhráče, té se ovšem nedočkal. Balón zachytila obrana hostů a ti tak míří znovu směrem dopředu.
3'
Domácím se útok příliš nepovedl a po nepřesné střele jednoho z domácích útočníků zachytil míč obránce Leonard Žuta a hned na to ho posílá na opačnou stranu.
2'
Následuje odkop od domácí branky, který provede Patrick Pentz.
1'
Mario Gavranović vyslal střelu z levé strany, která mířila ze vzduchu na branku domácích, ale Abdul Kadiri Mohammed dokázal míč vyhlavičkovat do bezpečí.
1'
O výkop se postarali hosté a ti už s míčem na svých kopačkách míří poprvé před branku domácího celku.
1'
Oba celky jsou už na hrací ploše a utkání tak bude moci pomalu začít.

FK Austria Vídeň: Pentz – Klein, Westermann, Kadiri Mohammed, Salamon – De Paula, Holzhauser (C), Serbest, Pires – Friesenbichler, Monschein.
Náhradníci: Kos – Gluhakovic, Tajouri-Shradi, Abdullahi, Prokop, Lee, Pejić.

HNK Rijeka: Sluga – Vešović, Elez, Župarić, Žuta – Bradarić, Maleš (C) – Acosty, Mišić, Gorgon – Gavranović.
Náhradníci: Prskalo – Punčec, Kvržić, Črnic, Puljić, Pavičić, Mavrias.

Rozhodčí: Sandro Schärer – Sladan Josipović, Bekim Zogaj (všichni SUI).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu neutkaly, bude to pro ně tedy premiéra. Kdo si povede lépe? To nám napoví až samotné utkání, které si nenechte ujít.
HNK Rijeka

To hosté z Rijeky jsou na tom ještě hůře. Okupují totiž poslední, čtvrtou pozici a na své konto si dosud nepřipsali ještě ani bod. S AEK prohráli hráči Rijeky 1:2 a těsně skončil i výsledek s AC Milán. Ten vyhrál jen o jeden gól, a sice 3:2. Dnes na hřišti Austrie Vídeň se pokusí alespoň bodovat. Jednoduché to proti domácím ovšem nebude. Každopádně zápas nabídne jistě zajímavou podívanou.
FK Austria Vídeň

Domácí Austria je v tabulce D zatím na třetím místě, dosud si připsala po dvou odehraných utkáních jeden bod za remízu 2:2 s AEK, s hvězdným AC Milán prohráli vídenští fotbalisté 1:5. Na druhou postupovou pozici do play-off ztrácejí domácí tři body, o které dnes rozhodně zabojují. Požene je k tomu početná divácká kulisa. Uvidíme, zda se to Austrii povede a přiblíží se šancím na postup do vyřazovacích bojů.
Hezký večer přeji všem příznivcům nejlepšího evropského fotbalu. Po reprezentační pauze se o minulém víkendu rozjely klubové soutěže a nejinak je tomu také u Evropské ligy, která má na programu další skupinové zápasy. My budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat duel mezi rakouským týmem FK Austria Vídeň a chorvatským klubem HNK Rijeka. Máme se rozhodně na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.