Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Arnhem - 23. listopadu 2017   19:00

Lazio
Lazio
42' Alberto (Basta)
1:1
(1:1)
Arnhem
Arnhem
13' Linssen  (Mount)
Lazio
Vargić – Patric, Luiz Felipe, Bastos – Basta (C) (86. Miceli), Murgia, Alberto (69. Marušić), Crecco, J. Lukaku – Nani (54. Lulić) – Palombi.
Strakoša, Guerrieri – de Vrij, Miceli, Lulić, Marušić.
A. Palabiyik – C. Satman, S. Olguncan
Stadio Olimpico (Roma).
Arnhem
Pasveer – Lelieveld (81. Dabo), Kašia (C), Miazga, Faye – Serero, Mount, Foor – Rašica (68. van Bergen), Matavž (62. Castaignos), Linssen.
Houwen – Dabo, Oude Kotte, Bruns, Colkett, Castaignos, van Bergen.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Tento zápas tak nakonec vítěze nemá, druhá půle branku nepřinesla a obě mužstva se rozchází smírně. Lazio se za výhrou příliš netlačilo, možná i proto, že postu už mělo jasný. To Arnhem sice vytěžil cenný bod, ale zároveň je jasné, že do jarní fáze EL už nepostoupí.
90+4'
90+3'
Zápas se už jen dohrává, za chvíli bude odpískán konec.
90+2'
Potřetí zastavuje domácí ofsajd.
90+2'
Palombi se snažil vyrazit do rychlého brejku, o míč ale přišel u středové lajny.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Znovu je balón u hostujícího brankáře, který zdržuje rozehrávku.
88'
Nakopnutý míč končí u Pasveera, ten jej schoval do rukou.
86'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Dušan Basta, přichází Alessio Miceli.
85'
Castaignos hlavičkoval nad bránu.
84'
Dabo vybojoval pro své barvy roh.
83'
Na chvíli se hosté usadili před domácí bránou, avšak soupeř míč rychle odkopl na jejich polovinu.
81'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Julian Lelieveld, přichází Fankaty Dabo.
81'
Van Bergenova přihrávka končí v zámezí, hosté budou naposledy střídat.
80'
Dalšího rohového kopu se domácí nedočkají, hlavní arbitr nařizuje odkop od brány.
78'
Hosté si dlouho přihrávají mezi sebou, avšak bod by pro ně byl málo.
76'
Tečovaný míč končí vedle hostující svatyně, roh se bude opakovat.
75'
Rohový kop si zkusí i domácí.
73'
Serero hlavičkoval příliš vysoko nad bránu soupeře.
72'
Mount o míč přišel, jeho tým však rozehraje roh.
69'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Adam Marušić.
68'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Mitchell van Bergen.
68'
Rozhodčí si dával načas, nakonec přeci jen odpískal Rašicovi faul.
65'
Vargić byl faulován, hosté se tak musí stáhnout.
64'
Na druhé straně končí zblokovaná rána nad bránou Lazia.
63'
Crecco poslal na bránu hostů velice slušnou a tvrdou ránu z dálky, mířil však přímo do gólmanovy náruče.
62'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Tim Matavž, přichází Luc Castaignos.
59'
Lukaku se přihrávkou snažil najít v pokutovém území volné spoluhráče, avšak přihrál pouze soupeři.
58'
Vargić si doběhl pro míč až k hranici pokutového území, kde jej v klidu sebral do rukou.
56'
Palombi se dostával sám před brankáře, v poslední chvíli odkopl míč do bezpečí bránící protihráč.
54'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Nani, přichází Senad Lulić.
54'
A nakonec bude nutné střídání.
53'
Hra je přerušena, na trávníku leží hráč Lazia.
52'
Domácí zastavuje ofsajd, ač bylo to hodně na hraně.
51'
Pasveer odkopl po malé domů míč do bezpečné vzdálenosti.
48'
Nani si špatně zpracoval přihrávku, míč mu utekl za postranní čáru a vhazovat bude soupeř.
46'
Ač jsou domácí papírovým favoritem, skutečnost je jiná. Hosté se dostali zaslouženě do vedení a to mohli několikrát navýšit, kdyby vedli 3:0, nikdo by se nemohl divit. Další branku však nepřidali a přišel trest v podobě srovnání, kterého soupeř docílil v závěru první půle. Kdo se bude radovat po závěrečném hvizdu?
45+2'
45+1'
Hostující tým zastavuje ofsajd.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Ještě rohový kop pro domácí.
44'
Trochu nedorozumění v obraně Lazia, kdy Vargić mohl vzít míč lehce do rukou, ale sebral mu jej jeden ze spoluhráčů.
42'
Lazio právě vstřelilo branku!
Ještě před odchodem do kabin je srovnáno. Basta poslal centr z pravé strany do míst, kam naběhl pouze jeho spoluhráč, kterým byl LUIS ALBERTO, jenž tvrdou ranou k bližší tyči nedal Pasveerovi šanci. Ten si na míč sice sáhl, ale vyrazit jej nedokázal.
40'
Držení míče: 57 % – 43 %.
38'
Hosté málem vyrazili do přečíslení dva na jednoho, Mount ale nestačil přihrát, míč si dlouho zpracovával a pak už bylo pozdě.
36'
Kapitán Lazia Basta střílel z voleje hodně nepřesně, vzdálenější tyč minul asi o tři metry.
34'
Pasveer si pozorně hlídá předbrankový prostor, další letící míč končí v jeho rukách.
32'
Pasveer má míč u kopačky, ale s rozehrávkou vůbec nespěchá.
30'
Příliš přetažený míč končí v zámezí a rozehrávat bude hostující gólman.
29'
Parádní kombinaci italského mužstva zakončil střelou z levé strany Palombi, který střílel ke vzdálenější tyči, ale excelentním zákrokem se prezentoval Pasveer, který se natáhl a balón vyrazil na roh.
25'
Na chvíli zůstal míč volný v pokutovém území Arnhemu, ale nikdo z domácích hráčů se k němu nedostal včas.
24'
Mount rozehrál rohový kop, domácí odvrátili míč do středového kruhu.
23'
Zatím je hostující brankář při svých zákrocích hodně jistý, nyní opět v poklidu schoval centrovaný míč do rukou a rozehrál na nejbližšího spoluhráče, který vyrazil do protiútoku.
22'
Palombi se přes obránce nedostal, Pasveer mohl míč v klidu sebrat do rukou, místo toho volil rychle odkopl daleko od své brány.
18'
Znovu stejný hráč, tentokrát však jeho pokus končí vysoko nad bránou, takže Vargić mohl zůstat naprosto v klidu.
17'
Střelec úvodní branky Linssen byl blízko druhému zásahu, tentokrát však výtečně zasáhl gólman italského celku, který tvrdou ránu z levé strany vyrazil.
15'
Pro domácí mohlo být ještě hůř, Mount vystřelil z dálky a domácí brankář předvedl vynikající zákrok, když balón vyrazil nad bránu.
13'
Arnhem právě vstřelil branku!
Hosté rozehráli přímý kop, Mount lehkou přihrávkou míč poslal na pravou stranu spoluhráči a BRYAN LINSSEN z rozběhu zamířil přesně pod břevno. Vargić se jen ohlédl.
10'
Teprve nyní musel Pasveer zasáhnout, když lapil lehkou hlavičku protihráče do rukavic.
8'
Na hřišti v posledních minutách není nic k vidění, týmy si míč vyměňují a hraje se opatrný fotbal. Oba brankáři nemají práci.
4'
Tak tohle byla hodně velká šance hostů. Matavž střílel z otočky k levé tyči domácí brány, kde bylo dost prostoru, Vargić by na míč nedosáhl, ale ten skončil o malý kousek vedle.
3'
Na druhé straně zasahoval poprvé Pasveer, ačkoliv mnoho práce neměl, lehký míč pouze schoval do rukou.
2'
Linssen nejprve zkoušel daleký aut, míč se k němu vrátil a hráč hostů pro změnu centroval, ani v jednom případě to k šanci nevedlo.
1'

S. S. Lazio: Vargić – Patric, Luiz Felipe, Bastos – Basta "C", Murgia, Alberto, Crecco, J. Lukaku – Nani – Palombi.
Náhradníci: Strakoša, Guerrieri – de Vrij, Lulić, Marušić.

SBV Vitesse Arnhem: Pasveer – Lelieveld, Kašia "C", Miazga, Faye – Serero, Mount, Foor – Rašica, Matavž, Linssen.
Náhradníci: Houwen – Dabo, Bruns, Colkett, Castaignos, van Bergen.

Rozhodčí: A. Palabiyik – C. Satman, S. Olguncan.
Poslední vzájemný zápas

Lazio se s Arnhemem utkalo poprvé v této skupině EL, 14. září tohoto roku a, jak už bylo uvedeno, vyhrálo těsně 3:2.
Vitesse Arnhem

To hosté mají na svém kontě jediný bod díky remíze 1:1 na hřišti Warebemu a skóre prakticky stejné jako jejich dnešní protivník, akorát v obráceném pořadí – 3:9. Jak už bylo řečeno, nizozemský mančaft by ještě postoupit mohl, avšak je to hodně velké teorie a šance tak jednoprocentní.
Lazio

Italský tým je jasným suverénem skupiny K, když si ze čtyř zápasů odnesl plný počet dvanácti bodů, vstřelili devět branek a jen tři inkasoval. Mnohdy měl ovšem velké štěstí, neboť právě nad svým dnešním soupeřem vyhrál na jeho hřišti těsně 3:2, když dvakrát musel dotahovat jednobrankové manko. V zatím posledním zápase EL, který před svými fanoušky sehrál proti Nice, vyhrál 1:0 díky vlastní brance soupeře v 92. minutě utkání.
Dobrý den, základní část evropské ligy se chýlí ke svému závěru, některé týmy již mají zajištěný postup do jarní fáze, jiné o něj ještě musí bojovat. Dnešní soupeři jsou v odlišných pozicích, zatímco Lazio už nemůže o postup přijít, Vitesse Arnhem by dnes muselo zvítězit, aby naději na play-off udrželo při životě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.