Odvetné utkání se bude hrát 7. března v Itálii. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Rozhodčí Skomina naposledy foukl do píšťalky a ukončil dnešní utkání, ve kterém Real Madrid porazil Neapol 3:1. K vidění byl pohledný zápas, který přinesl řadu zajímavých momentů a krásných branek. Do odvety si lepší výchozí pozici zajistil rozhodně Real Madrid, ale pokud bude v odvetném utkání předvádět Neapol takový fotbal, jakým se prezentovala v prvním poločase dnes, tak to bude mít celek ze Španělska ještě možná složité. Neapol se dnes dostala už v 8. minutě do vedení, ale domácí tým o 10 minut později vyrovnal. Do druhého poločasu už se nic závratného nestalo, a tak po prvních 45 minutách nebylo nic jasné. Nicméně Real Madrid do druhé půle nastoupil ve výborné kondici a během 6 minut dokázal otočit zápas ve svůj prospěch a nakonec zvítězil, jak už bylo avizováno, 3:1. Za Real Madrid se trefil Benzema, Kroos a také Casemiro, za Neapol skóroval Insigne.
90+4
90+1
Ještě se budou hrát 3 minuty, to je čas, který sudí Skomina nastavil nad rámec řádné hrací doby.
88
Do zápasu nastoupila Neapol v rozestavení 4-3-3, ale závěr utkání dohrává v rozestavení 4-2-3-1.
85
Marcelo dostal ve velkém vápně přihrávku od Ronalda a poté ze své levačky vypálil střelu ke vzdálenější tyči, avšak tento pokus byl nepřesný a skončil mimo hrací plochu. Rozehrávat bude Reina.
83
Hamšík si odchází odpočinout na lavičku a místo něj přichází na hřiště Milik.
83
Přihrávku obdržel úplně volný Modrić, který pálil zpoza vápna, ale jeho rána skončila nad brankou. Brankář Reina vše raději jistil, ale pokud by Modrić mířil přesněji, nejspíš by stejně neuspěl, protože rána to byla vskutku tvrdá.
83
Carvajal vybojoval roh pro Real Madrid, a tak se Neapol musí pozorně bránit, aby neutrpěla další zásah.
82
Šanci dnes dostane ještě Morata, který na trávníku nahrazuje Benzemu.
81
Callejón svému bývalému týmu vstřelil gól, ale sudí tuto branku uznat nemohl, protože se útočník Neapole nacházel v ofsajdu.
79
Faulovaný byl Callejón, a Neapol tak mohla rozehrát, avšak pro svého soupeře si žádnou záludnost nepřichystala. Hráči Neapole o míč sice přišli, ale podařilo se jim ho získat zpět pro sebe a teď si hledají cestičku k soupeřově brance, ta je však velmi trnitá, protože obrana Realu Madrid funguje jako hodinky.
78
Real Madrid ve druhém poločase dominuje a vede naprosto zaslouženě.
76
Máme tu avizované střídání: ze hry odešel James Rodríguez a místo něj nastoupil Lucas Vázquez.
76
Dries Mertens fauloval a za svůj prohřešek vyfsaosval žlutou kartu.
76
Druhou změnu v sestavě chystají domácí.
75
Zieliński zamířil na lavičku a místo něj se do hry dostal Allan.
73
James Rodríguez obdržel míč od Kroose a poté už vyzkoušel pozornost brankáře Neapole, ale Reina zasáhl na jedničku a nebezpečnou ránu z bezprostřední blízkosti zneškodnil.
71
Hrací plochu opouští Ramos, místo kterého se na trávník dostává Pepe.
70
D. Mertens byl opět v šanci, tentokrát mířil přesně, ale brankáře Realu Madrid nepřekonal.
70
O balón se hlásil v pokutovém území Benzema, ale míč se k němu nedostal, protože pozorný Reina nebezpečný centr zastavil.
69
Střílený centr do vápna vyslal Kroos, ale našel pouze náruč gólmana Reiny.
68
Snížit na 3:2 mohl D. Mertens, který obdržel přihrávku ve vápně a pálil asi z 10 metrů, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
67
Pokoušel se také Casemiro, ale jeho rána skončila asi metr vedle pravé tyče.
66
Benzema došel s míčem do velkého vápna, kde se rozhlédl a přihrál volnému Ronaldovi, který však pálil vysoko nad branku. V 66. minutě se stav skóre nemění, Real Madrid vede nad Neapolí 3:1.
64
Ronaldo vyslal před bránu parádní centr, ale našel pouze bránícího protihráče, který balon dvrátil. Odražený míč však sebral Marcelo, který pálil z voleje, ale střela byla nepodařená a míč skončil mezi diváky.
62
Ghoulam zahrával volný přímý kop z 25 metrů, ale standardní situace se mu podle představ rozhodně nepodařila.
59
Realu Madrid se podařilo během 6 minut přidat dva góly a otočit zápas ve svůj prospěch. Pokud chce Neapol dnes bodovat, bude muset zabrat, protože Real Madrid nastoupil do druhého poločasu ve skvělé formě a o vedení určitě nebude chtít přijít.
59
Marcelo přihrál Ronaldovi, který se snažil vystřelit, ale bránící protihráči mu to nedovolili.
56
Neapol zahrávala rohový kop, ale ze standardní situace svého soupeře nijak neohrozila.
54
Real Madrid právě vstřelil branku!
Neobsazený CASEMIRO se nacházel kousek před pokutovým územím, kde se k němu dostal odražený míč, do kterého se CASEMIRO tvrdě opřel a výstavní ránou rozvlnil síť. Gólman Reina se natahoval naprosto marně, protože byl bez šance.
53
Real Madrid ze své aktivity vytěžil rohový kop, po kterém se k míči dostal Marcelo, který pálil asi z 25 metrů, ale jeho rána skončila vysoko nad brankou.
53
Na hranici pokutového území obdržel míč D. Mertens, ale nedokázal s ním projít přes bránící protihráče, a tak dostali šanci domácí fotbalisté.
52
Faulovaný byl Hamšík, proti kterému se provinil Modrić.
49
Neapol na útočné polovině ztratila míč a do protiútoku vyrazili domácí fotbalisté. Na pravém křídle kombinoval James Rodríguez s Ronaldem a druhý jmenovaný pak připravil gólovku. Portugalský borec posadil ve vápně na zadnici svého protihráče a poté se prezentoval zpětnou přihrávkou, které se zmocnil TONI KROOS, jenž nádhernou trefou k tyči nedal brankáři šanci. KROOS se trefil opravdu nádherně.
47
Marcelo fauloval svého protihráče, a tak budou rozehrávat fotbalisté v černých dresech.
47
Neapol dnes hraje v černých kompletech.
46
S míčem se dlouho nepomazlil ani domácí tým a už musí znovu pozorně bránit.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté, kteří se s míčem okamžitě přesunuli na soupeřovu polovinu hřiště, ale po nepřesné rozehrávce o balon přišli.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
Rozhodčí foukl do píšťalky a ukončil první poločas za stavu 1:1. První polovina zápasu byla zajímavá a přinesla řadu dobrých momentů, včetně dvou vstřelených gólů. Skóre otevřel již v 8. minutě L. Insigne, kterému skvěle přihrál Hamšík. Útočník Neapole pálil asi z 30 metrů a jeho rána byla opravdu skvostná. Real Madrid se však nezalekl a o 10 minut později odpověděl gólem na 1:1, přesnou trefu zaznamenal Benzema, kterému parádně nacentroval Carvajal. Do konce prvního poločasu jsme ještě byli svědky několika zajímavých šancí, ale žádná z nich už brankou neskončila.
45
43
Sudí Skomina nařídil rohový kop, ale jeho rozhodnutí bylo špatné, protože Reina se míče nedotkl a nikdo Benzemovu ránu netečoval. Nicméně domácí tým dostal výhodu rohového kopu. Na centrovaný míč si v pokutovém území vyskočil hlavičkující Varane, ale jeho pokus šel přesně do těch míst, kde byl připravený gólman Neapole.
42
Obrovská šance domácích gólem neskončila! Ronaldo na pravém křídle nastartoval své rychlé nohy, řekl si o přihrávku a poté předal Benzemovi ukázkovou přihrávku do vápna, avšak útočník Realu Madrid neuspěl. Benzema ze své kopačky sice vyslal nepříjemnou ránu, ale trefil pouze tyčku!
40
Hra byla přerušena, protože James Rodríguez uvízl v ofsajdu.
39
Ze standardní situace domácí tým vůbec nic nevytěžil, ale zůstává u míče, a tak Neapol musí stále pozorně bránit a ke svým protihráčům zodpovědně přistupovat.
39
Střelou z 20 metrů se prezentoval Modrić, ale jeho pokus byl zablokován, následovat bude rohový kop.
39
Real Madrid rozehrál a pohybuje se s míčem na kopačkách. Hráči v bílých dresech se přibližují k brance soupeře.
38
Zieliński ošklivě fauloval a zaslouženě obdržel žlutou kartu. Rozehrávat budou domácí fotbalisté.
33
Marek Hamšík je v Neapoli hodně úspěšný a může překonat i slavného Diega Maradonu. Argentinská legenda nastřílela za Neapol 115 branek a Hamšík tohoto legendárního fotbalistu dohání. Slovenský záložník zaznamenal už 109 klubových branek.
32
Ve velkém vápně si našel místo Hamšík, který obdržel přesnou přihrávku a poté vystřelil, ale branku netrefil.
31
Rohový kop zahrával Kroos, ale on ani jeho spoluhráči branku neohrozili. V 31. minutě se stav skóre nemění, na informační tabuli stále svítí stav 1:1.
30
Casemiro byl faulovaný Hysajem, a tak dostal Real Madrid další výhodu volného přímého kopu. Finální přihrávku obdržel Marcelo, jehož rána byla odvrácena na rohový kop.
29
Standardní situaci si vzal na starost James Rodríguez, jenž ze své levačky vyslal centrovaný míč na hranici malého vápna, kde hlavičkoval Benzema, ale jeho pokus do branky nemířil. James Rodríguez dostal šanci na reparát, ale ani tentokrát to nedopadlo.
29
Faulovaný byl Ronaldo a Real Madrid dostane výhodu standardní situace.
28
Ronaldo teď spálil dobrou příležitost. Modrić mu poslal parádní kolmici do velkého vápna, kde si Ronaldo připravil míč na levačku a poté vypálil, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou, a tak Reina zasahovat nemusel.
26
O přihrávku se teď přihlásil Ronaldo, ale dostal ji do těsného ofsajdu, který sudímu neunikl.
26
Fotbalisté v bílých dresech pokračují v držení míče.
25
Míč na kopačkách mají fotbalisté Neapole a fanoušci Realu Madrid reagují bučením a pískotem. Teď už se balon přesouvá na kopačky domácích hráčů.
25
Zajímavý je dnešní zápas určitě pro Albiola a Callejóna, protože oba hráči v Realu Madrid působili.
23
Na levé straně dostal přihrávku Ronaldo, ale měl u sebe příliš bránících protihráčů, kteří mu nedali prostor míč odcentrovat.
21
Na stadionu Estadio Santiago Bernabéu převládá báječná atmosféra a slyšet jsou oba fanouškovské tábory.
18
Domácí borci se inkasovaného gólu nezalekli a o 10 minut později vyrovnali na 1:1. Carvajal ze své pravačky vyslal učebnicový centr na malé vápno, kde byl připravený KARIM BENZEMA, jenž nádhernou hlavou poslal balon za gólmanova záda.
17
V 17. minutě zápasu přichází první žlutá karta, kterou vyfasoval Ramos, když se snažil obrat svého protihráče o míč, ale balon vůbec netrefil a pouze fauloval.
15
Ghoulam už je na nohou, vypadá v pohodě a pokračuje ve hře.
14
Na trávníku zůstává ležet Ghoulam a drží se za krk, protože má pocit, že ho zasáhl Casemiro, ale sudí nechává hru pokračovat. Nicméně teď už se zvedá praporek rozhodčího, který signalizuje ofsajd Ronalda.
12
V pokutovém území si na centrovaný míč vyskočil útočník Benzema, ale hlavičkoval nepřesně, a tak Reina zasahovat nemusel.
8
Neapol právě vstřelila branku!
Krásná akce Neapole končí ještě krásnějším gólem! Od Marka Hamšíka obdržel parádní přihrávku LORENZO INSIGNE, který chytře zvedl hlavu a všiml si, že Navas nemá úplně nejlepší postavení, a tak toho využil, když nádhernou střelou asi z 30 metrů otevřel dnešní skóre.
7
Na pravém křídle dostal přihrávku Callejón, který se centrem snažil najít u vzdálenější tyče někoho ze spoluhráčů, ale hledal marně a míč skončil v zámezí. Rozehrávat bude Navas.
6
Marcelo teď dostal míč od Ronalda a rozhodl se vystřelit, avšak jeho rána byla velmi nepřesná a branku soupeře vůbec neohrozila. Následuje autové vhazování, které si berou na starost hosté.
4
S míčem vpřed utíkal D. Mertens, který chtěl odcentrovat míč ke vzdálenější tyči, kam si nabíhal Callejón, ale nakonec balon neobdržel. Ramos sice přihrávku zastavit nedokázal, ale gólman Navas dobře přečetl hru a vše v klidu pohlídal.
3
Ronaldo se snažil předat míč Modrićovi, ale k tomu se pozorně postavil Hamšík a k balonu ho nepustil. Vypadá to, že Neapol podnikne útočný výlet.
2
Benzema byl opět u míče, tentokrát se však prezentoval pouze přetaženým centrem, který se dostal až mimo hrací plochu.
1
Domácí tým si hned v úvodu vytvořil velmi zajímavou šanci! Na levém křídle obdržel přihrávku Ronaldo, který obehrál své protihráče a poté poslal přihrávku do vápna, kde číhal Benzema, jenž ze své kopačky vyslal jedovatou ránu, ale míři přesně do toho místa, kde stál připravený Reina, který musel dělovku vyrazit.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Realu Madrid, kteří pro dnešní utkání oblékli tradiční bílé komplety.
1
Stadionem zní hudba z filmu Tenkrát na Západě.
Před samotným výkopem se ještě bude držet minuta ticha za bývalého člena představenstva a prezidenta, který zemřel 5. února ve věku 94 let, jeho jméno bylo Luis Gómez Montejano.
-1
Stadionem zní hyma Ligy mistrů.
-3
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou již nastoupeny v tunelu.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – James Rodríguez, Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Pepe, Nacho Fernández, Kovačić, L. Vázquez, Morata, Isco.

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Diawara, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral – Giaccherini, Allan, Jorginho, Ch. Maggio, Maksimović, Milik.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan.
Oba celky sehrály o víkendu ligové utkání a oba zvítězily. Real Madrid si poradil s Osasunou (1:3) a Neapol zase s Janovem (2:0). V dnešním duelu se více věří Realu Madrid, který bude mít výhodu domácího prostředí, ve kterém umí být pořádně nebezpečný. Nicméně Neapol do Madridu nejede nic odevzdat, ale naopak zabojovat a uhrát co nejlepší výsledek do odvety.
Dnešní duel budou řídit rozhodčí ze Slovinska. Pískat bude hlavní sudí Damir Skomina, na čarách mu budou asistovat pánové Jure Praprotnik a Robert Vukan. Jako čtvrtý arbitr bude vypomáhat Tomaž Klančnik. Dále tu máme také brankové rozhodčí, kterými jsou Matej Jug a Slavko Vinčić.
SSC Neapol se o postup prala ve skupině B, kterou také ovládla, takže postoupila z 1. místa. V této skupině byly ještě tyto týmy: Benfica, Besiktas a Dynamo Kyjev. Hráči Neapole vstřelili 8 branek a 8 gólů inkasovali, třikrát zvítězili, dvakrát remizovali a jedenkrát byli poraženi.
Real Madrid CF bojoval o postup do osmifinále ve skupině F, kde sehrál zápasy s Dortmundem, Legií a Sportingem. Hráči Realu Madrid vstřelili 16 gólů a 10 jich obdrželi, překvapivě si připsali jen 3 výhry a třikrát remizovali, porážku v této skupině nepoznali a skončili v tabulce na 2. příčce.
Krásný večer všem fanouškům kvalitního fotbalu. Dnes máme na programu osmifinále milionářské soutěže, tedy osmifinále Ligy mistrů. Na zeleném trávníku, na stadionu Estadio Santiago Bernabéu, se dnes budou prohánět domácí hráči Realu Madrid a fotbalisté italské Neapole. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.