Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Rennais - 26. ledna 2018   20:45

Dijon
30' Balmont (Rosier) • 66' Tavares (Balmont)
2:1
(1:1)
Rennais
41' Sarr  (Bourigeaud)
Dijon
Reynet (C) – Rosier, Lautoa, Yambéré, Haddadi – Abeid, Balmont (85. Marié) – Sliti (76. Saïd), Xeka, Sammaritano (67. Kwon Chang-hoon) – Tavares.
Leroy – Saïd, Marié, Kwon Chang-hoon, Chafik, Varrault, Jeannot.
Brisard – Pages, Drouet
Stade Gaston Gérard, Dijon
Rennais
Koubek – H. Traoré, Gnagnon, Bensebaini, Ludovic Baal – Hunou (67. Mubele), Bourigeaud, Gelin, André (C), Sarr (83. Llamas) – Khazri (75. Prcić).
Diallo – Zeffane, Mexer, Mubele, Prcić, Llamas, Danzé.

V dnešním utkání nakonec vítězí domácí Dijon FCO v poměru 2:1. Ve druhém poločase byla k vidění více vyrovnaná hra, hosté měli co se týče držení míče i místy navrch. Dijonu dnes přálo štěstí ve tvorbě šancí a v jejich zakončení, zejména pak když se prosadil Julio Tavares rozhodující brankou hlavičkou o tyč. To na druhé straně to bylo takřka utrpení, hráči Rennes měli problém s kompaktní obranou soupeře, který si závěr zápasu takticky pohlídal. Tomáš Koubek dnes nepředvedl příliš zákroků, avšak inkasované branky rozhodně nejdou na jeho vrub.
90+6'
90+5'
Rennes se ještě pokouší co nejrychleji dostat míč do předbrankového prostoru, to se hostům sice daří, ale bez úspěchu k zakončení. Reynet kontroluje situaci a uklízí balón do náruče.
90+4'
Míč mimo hrací plochu, Koubek bude odkopávat od brány.
90+3'
Brandon Llamas se při zpracování vzdušného míče nechal školácky odstavit od balónu a následně byl nucen faulovat.
90+2'
Bourigeaud načal přenesení míče z pravé strany na levou, vlivem nepřesnosti v přihrávce se však hosté připravili o balón.
90+1'
Rennes se pomalu usazuje na soupeřově polovině.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty navrch řádné hrací doby.
89'
André dostává zpětně od sudího žlutou kartu za jeden z předešlých nečistých zákroků na středu hřiště.
88'
Prcić ve snaze získat odražený míč přílišným důrazem fauloval Lautoau. Tohle domácím přesně vyhovuje.
87'
Po sporném souboji u rohového praporku bude následovat jen odkop od Reynetovy brány. Jeden z domácích obránců si ještě vyžádal po předešlém osobním souboji ošetření.
86'
Dijon hraje v závěru velmi dobře po taktické stránce a hned pohotově blokuje prvotní rozehrávku soupeře.
85'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Jordan Marié.
84'
Očekávaný závěrečný nátlak se zatím ne a ne dostavit.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Ismaïla Sarr, přichází Brandon Llamas.
81'
Po dlouhém nákopu domácích hráčů zachytává balón Bensebaini, který zapojuje do rozehrávky i českého brankáře Tomáše Koubka.
80'
Poslední desetiminutovka řádné hrací doby. V tuto chvíli by hosté měli útočit v plné síle, pokud chtějí dosáhnout vyrovnávací branky, ale zatím se tak nestalo.
79'
Nepřesný nákop hostí, Reynet bude vykopávat od brány.
78'
Tavares se snažil prodrat sám mezi trojicí obránců Rennes do samostatného úniku, ale dle veškerých očekávání neuspěl.
76'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Naïm Sliti, přichází Wesley Saïd.
75'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Wahbi Khazri, přichází Sanjin Prcić.
74'
Khazri poměrně nešetrně fauloval svého soupeře u autové čáry a dost si zahrává s trpělivostí hlavního sudí.
73'
Traoré se snažil prokombinovat společně s Mubelem středem hřiště, ale přes kompaktní obranu domácích oba zmiňovaní hráči neprošli.
72'
Do konce utkání už zbývá méně než 20 minut, dočkáme se ještě vyrovnání, nebo si domácí pohlídají závěr zápasu?
70'
Khazri se dopouští zákroku za hranicí pravidel a měl by se namísto bouřlivé reakce spíše trochu krotit, neboť už má jednu žlutou kartu.
69'
Prvotní rohový kop úspěch neslavil, hosté si vyzkouší standardní šanci ještě z levé strany. Ale i tady neúspěšně.
68'
Rychlý nákop hostí dokázal Khazri v pokutovém území proměnit v prodlužující hlavičku. Reynet vyrazil míč do zámezí.
67'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Firmin Ndombe Mubele.
67'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Kwon Chang-hoon.
66'
Dijon právě vstřelil branku!
Domácí se znovu dostávají do vedení! Balmont si sklepl vzdušný míč na středu hřiště a pronikl do pokutového území, odkud z pravé strany centroval před bránu. Tam se ocitl JULIO TAVARES, který hlavičkou o levou tyč usměrnil míč za Koubkova záda.
64'
V posledních okamžicích je hra poměrně rozkouskovaná, Rennes se drží s míčem na vlastní polovině.
62'
Černí získali míč na vlastní kopačky, ale vzhledem k agresivnímu napadání je přechod do útočné fáze velmi složitý.
61'
Dijonští vyvíjí tlak na hráče hostí v Koubkově předbrankovém prostoru.
60'
Obránce Traoré pozdě přispěchal ke zpracovávajícímu si Slitimu, jehož svou nohou při dopadu na zem okatě podrazil. Tentokrát sudí karetní postih udělovat nebude.
59'
Sammaritano se vrhl do rychlého brejku z pravé strany, jeho myšlenka nastřelit protihráče a získat roh byla chytrá, ale bohužel míč se od Baala odrazil zpět do Sammaritanova těla a až pak následně do zámezí.
58'
Rohový kop pro Stade Rennes FC. Obrana domácích si tuto standardní šanci bezpečně pohlídala.
57'
Dobrá šance! Tavares obdržel na hranici pokutového území dlouhý centr přesně na svou hruď, balón nakonec sklepl před dobíhajícího Xeku, který z dobré pozice vypálil balón razantně těsně vedle brány.
55'
André centrem z přímého kopu našel ve vápně Bourigeauda, jenž nataženou nohou usměrnil míč za bránu.
54'
Abeid velmi nešetrně skluzoval pronikajícího Khazriho a může být velmi rád, že v rychlém sledu nevidí druhou žlutou kartu.
52'
Abeid bez jakéhokoliv kontaktu s míčem zezadu nabral na své nohy Andrého a po právu vidí žlutou kartu.
51'
Rohový kop pro Dijon FCO.Slitiho centr odhlavičkovali důrazní obránci na malém vápně do bezpečné vzdálenosti.
50'
Červení se ovšem nechali s balónem vytlačit až do hloubi vlastní půlky hřiště.
49'
Oba celky poměrně důrazně dohrávají osobní souboje, zatím to vychází lépe ve prospěch Dijonu.
48'
Nyní se ke slovu naopak dostává Dijon, ten sice vytvořil prvotní rozruch, ale stále bez ohrožení brány.
47'
Stade Rennes drží pevně balón na svých kopačkách. Naordinoval kouč Lamouchi svým svěřencům o pauze úspěšnou taktiku?
46'
První polovina utkání skončila nerozhodně 1:1. Domácí hráči měli v průběhu úvodní části navrch, utvořili si více šancí a zaslouženě se jako první ujali vedení. To hosté vstoupili do utkání poměrně pasivně a po velkou většinu půle se jim nedařilo ohrozit gólmana Reyneta, nicméně vyrovnávací branky se přece jen dočkali, a to po rychlé sérii centrů, kdy se z malého vápna prosadil Sarr. Ve druhém poločase nás může čekat jistě zajímavé dění, obzvlášť pokud hosté nezlepší své počínání v defenzivní činnosti.
45+2'
45+2'
Dijon se v nastaveném čase musí bránit, po získání balónu černí poklidně kombinují na půlce hřiště.
45+1'
Nastavovat se budou 2 minuty.
45'
Sammaritano hledal z pravého křídla kolmicí před bránou dobíhajícího Tavarese, avšak toho od zakončení odstavil pohotový Gnagnon.
44'
Do konce první půle už mnoho času nezbývá, přesto se zejména domácí snaží ještě vstřelit branku.
43'
Rosier potřeboval nutně zastavit pronikajícího Sarra, což se mu podařilo díky důraznému podražení zezadu, za které vidí žluté napomenutí.
41'
Rennes právě vstřelilo branku!
Rychlá souhra hostí přináší vyrovnávací branku! Vysunutý Baal přenesl přetaženým centrem balón napříč celou šíří hřiště, na pravé straně obdržel centr Bourigeaud, jenž okamžitě směřoval centr do malého vápna, kde připravený ISMAILA SARR pohotově sklepl míč mezi tři tyče.
39'
André si počínal v hlavičkovém souboji s přílišným důrazem, Dijon bude rozehrávat volný kop z hranice vlastního vápna.
38'
Rennes se přesouvá do ofenzivy a díky autovému vhazování se usazuje na polovině soupeře.
37'
Sammaritano svým centrem nalezl pouze obránce Bensebainiho, od nějž míč zamířil před Slitiho, který z hranice šestnáctky smolně nastřelil téhož obránce hostí.
36'
Dijon je s balónem zatlačen hluboko na vlastní polovinu, ovšem pořádný útok hostí ne a ne přijít.
34'
Khazri si možná trochu i z frustrace nyní počínal za hranicí pravidel, sudí jej odměňuje žlutým kartónkem.
33'
Dlouhý nákop Bourigeauda nedokázal Khazri ve vápně zachytit, míč míří do zámezí.
32'
Rennes se okamžitě snaží reagovat na inkasovanou branku, avšak poměrně bezmyšlenkovitě nechává otevřenou obranu.
30'
Velké zaváhání hostující obrany je potrestáno! FLORENT BALMONT přihrál na křídlo Rosierovi, který jej přihrávkou do uličky mezi obránci uvolnil do pokutového území, kde se Balmont pohodlně přiblížil bráně a propálil zblízka Koubka.
29'
Červení bez jakékoliv kreativní myšlenky kombinují v blízkosti středového kruhu.
27'
Následuje faul Khazriho v hlavičkovém souboji s Xekou. Dijon rozehrává přímý kop centrovaným nákopem před bránu, kde červení reklamují hru rukou, ale bez úspěchu.
26'
Dijon vyváží okamžitě míč do útoku, obrana hostí s vypětím všech sil dokázala ubránit nebezpečného Tavarese.
25'
No a vůbec to nebylo špatné zakončení! Rozehrávky se ujal Khazri, jenž od postranní čáry volil rotující střelu k levé tyči a nebýt pohotového skoku Reyneta, hosté se dost možná mohli radovat z gólu.
24'
Abeid postavil příliš pozdě své tělo do cesty Hunouovi, jenž inkasuje tvrdou stopku. Následovat bude přímý kop.
22'
Rennes se pomalu stahuje do pokutového území, Khazri sice přišel do kontaktu s balónem, ale zakončit nedokázal. Reynet zasahuje.
21'
Yambéré se drobným faulem provinil vůči pravidlům, hosté okamžitě rozehrávají volný kop.
20'
Sarr hledal z levé strany rotujícím centrem nabíhajícího si Khazriho, kterého však balón přelétl a skončil v moci brankáře Reyneta.
18'
Balmontův míč, který se parametry nacházel mezi přihrávkou a střelou, letí naprázdno velkým vápnem k Tomáši Koubkovi.
17'
Reynetova brána zatím bez jakéhokoliv ohrožení, oba celky začínají zápas spíše pasivně.
16'
Přetažený nákop za obranu nedokázal Sarr zachytit uvnitř hrací plochy, a tak bude následovat odkop od brány.
14'
Veškerá ofenzivní snaha hostí opět ztroskotala na ofsajdu Khazriho.
13'
Domácí záložník Balmont v zápalu hry tak trochu nesmyslně sestřelil na soupeřově polovině Sarra a okamžitě vidí žlutou kartu.
12'
Rosier nastartoval své rychlé nohy k průniku podél pravé autové čáry, následnou kolmici před bránu zblokoval Bensebaini.
11'
Vysoký míč nadělal v předbrankovém prostoru jen lehký rozruch, po sérii hlaviček uklízí balón do rukavic Koubek.
10'
Dijon bude znovu zahrávat přímý kop, Sliti si tentokrát staví míč spíše na centr.
9'
Khazri si naběhl do zhruba třímetrového ofsajdu ve snaze obdržet přihrávku za obranu, praporek čárového sudí vlaje ve vzduchu.
8'
Rennes si zatím míče příliš neužilo a začínat musí znovu z hloubi vlastní poloviny hřiště.
7'
Xeka se společně s Rosierem prokombinoval na pravé straně, první zmiňovaný se rozhodl nakonec zakončit, ale z velmi vzdálené pozice bránu netrefil.
6'
Červeným se podařilo rychle získat míč a v brejku vybojovali volný kop ze středu hřiště.
5'
Sarr rozjel rychlý útok po levém křídle společně s Andrém, od nějž obdržel perfektní přiťukávačku do běhu.
3'
Přímý kop pro Dijon FCO ze zhruba třiceti metrů. Slitiho střela prošla obrannou zdí do Koubkovy připravené náruče.
2'
Dijon dnes nastupuje ve svých tradičních červených dresech, hosté naopak ve venkovní černé barvě.
1'
Domácí vstupují do zápasu rychlým přechodem do útoku, Xeka v souboji s Gnagnonem chtěl získat alespoň rohový kop, ale neuspěl.
1'

Dijon FCO: Reynet (C) – Rosier, Lautoa, Yambéré, Haddadi – Abeid, Balmont – Sliti, Xeka, Sammaritano – Tavares.
Náhradníci: Leroy – Saïd, Marié, Kwon Chang-hoon, Chafik, Varrault, Jeannot.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Gnagnon, Bensebaini, Ludovic Baal – Hunou, Bourigeaud, Gelin, André (C), Sarr – Khazri.
Náhradníci: Diallo – Zeffane, Mexer, Mubele, Prcić, Llamas, Danzé.

Rozhodčí: Brisard – Pages, Drouet.
Hezký páteční večer! Společně se dnes podíváme na předehrávaný zápas 23.kola francouzské Ligue 1 mezi Dijonem FCO a Stade Rennes FC.

Dijon po zimní pauze získal ze třech odehraných zápasů pouze jeden bod, když remizoval se zcela posledními Métami 1:1. Navíc inkasoval vysokou porážku od PSG 8:0. Celkově si domácí tým vede v tabulce lehce podprůměrně, se ziskem 25 bodů se nachází na průběžné 14.pozici, od sestupových příček jej dělí pouhé 3 body. Nejlepším střelcem týmu je s 6 brankami Julio Tavares.

Rennes je na tom na jaře poměrně dobře, po úvodní prohře 0:3 s Marseille dokázali svěřenci trenéra Sabri Lamouchiho zabrat a porazili Lille i Angers. Hostující tým, v němž chytá také český gólman Tomáš Koubek, se v tabulce nalézá s 31 body na 8.místě a průběžně se dělí i o místo lepší příčku s Montpellierem, který má stejný počet bodů. Rennes má gólovou oporu ve Wahbi Khazrim, který jakožto nejlepší střelec týmu vstřelil letos 6 gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.