Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Monaco  - 29. listopadu 2017   19:00

Nantes
90+2' Lucas Lima
1:0
(0:0)
Nantes
Tătăruşanu – Dubois, Awaziem, Diego Carlos, Djidji – El Ghanassy (46. Iloki), A. Touré, Rongier (90. Girotto), Thomasson – Sala, Bammou (64. Lucas Lima).
Dupé – Lucas Lima, Girotto, Iloki, Moutoussamy, Nakoulma, N'Gom.
Millot – Pacelli, Hebrard
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Monaco
Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Jorge – N'Doram, Fabinho – R. Ghezzal (76. Diakhaby), Moutinho (84. Carrillo), Rony Lopes (65. Baldé Diao) – Falcao.
Benaglio – Carrillo, Diakhaby, A. Touré, T. Kongolo, Baldé Diao, Faivre.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:11.
Je dobojováno, Monaco v lize nezvítězilo už potřetí za sebou, a pořádně si tak zkomplikovalo boj o titul. Nutno říct, že parta trenérského doyena Claudia Ranieriho si tříbodový zisk zasloužila, Les Canaris si vytvořili více střeleckých příležitostí a v poslední minutě nastavení se zaslouženě dočkali vítězné trefy z kopačky střídajícího Lucase Limy.
90+2'
90+2'
Nantes právě vstřelili branku!
To jsou věci, v samotném závěru druhé nastavené minuty domácí rozhodují o svém vítězství! Ránu Diega Carlose z přímého kopu zeď zblokovala pouze k LUCASI LIMOVI, který z voleje poslal míč nechytatelně k levé tyči!
90+2'
Střídající Brazilec Girotto byl nedaleko hranice pokutového území faulován Keitou Baldém, v samotném závěru zápasu tak budou mít domácí skvělou příležitost vstřelit vítěznou branku!
90+1'
Nakonec to budou jen dvě nastavené minuty!
90'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Andrei Girotto.
89'
Nechme se překvapit, kolik minut sudí Millot nastaví, momentálně ale nic nenasvědčuje tomu, že by se na bezbrankovém stavu mělo něco měnit.
87'
Jorgeho centr z levé strany byl zblokován Rongierem a na opačnou stranu se poté vydal Adrien Thomasson, který se ale daleko nedostal.
86'
Zhruba pět minut před koncem se na trávníku nic zajímavého neodehrává, hra je hodně rozkouskovaná a vše podstatné se děje ve středu hřiště.
85'
Po sérii šancí se svěřenci Claudia Ranieriho zatáhli do defenzívy, a není se čemu divit: i remíza proti obhájci titulu by byla pro Nantes ziskem.
84'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Guido Carrillo.
82'
Domácí si exekuci rohového kopu ještě zopakovali, načež se k hlavičce dostal opět Carlos, tentokrát už z toho ale žádné nebezpečí pro Monaco nepramenilo.
81'
Po této standardce vyskočil v pokutovém území ze všech nejvýš Diego Carlos, jehož na první pohled nepříliš nebezpečná hlavička nakonec orazítkovala břevno!
80'
Ze Salovy rychlé protiakce Nanteští vytěžili rohový kop, jehož exekuce se ujme střídající Lucas Lima.
78'
João Moutinho ztratil rovnováhu v souboji s Koffim Djidjim, a na opačnou stranu už střelhbitě vyráží Emiliano Sala.
77'
Aktivně napadající hosté vytlačili Nanteské až hluboko na jejich vlastní polovinu. Po zaváhání domácích v rozehrávce se navíc k míči dostal Adama Diakhaby, jeho následná střela ale byla pouze propagačního charakteru a Ciprian Tătăruşanu si snadno poradil.
76'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Rachid Ghezzal, přichází Adama Diakhaby.
74'
Keita Baldé Diao, letní posila Monaca z Lazia Řím, teď vybojoval rohový kop pro svůj tým.
73'
Jorge se ve vlastní šestnáctce dost možná dotkl míče rukou, píšťalka sudího Millota ale mlčí a svěřenci Leonarda Jardima už zakládají protiútok.
71'
Střídající Jules Iloki se narážečkou s Thomassonem zbavil svého strážce Glika, jeho následný centr ale v pokutovém území nikoho ve žlutém dresu nenašel.
70'
Svěřenci Claudia Ranieriho kombinují na útočné polovině, chybí jim ale moment překvapení, jejich akce jsou hodně čitelné až z tribuny.
69'
Navzdory velmi ofenzivní sledované, a to z obou stran, je stav stále bezbrankový. Zdá se, že tento zápas rozhodne jediný gól, pokud tedy vůbec padne.
67'
Po následném rohovém kopu se ještě dostal k hlavičce Chidozie Awaziem, jeho nepřesný pokus ovšem proletěl vysoko nad břevnem.
66'
Domácí kapitán Léo Dubois měl na kopačce úvodní gól, jeho dělovku z hranice pokutového území ale Danijel Subašić vkleče vyrazil!
65'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Marcos Rony Lopes, přichází Keita Baldé Diao.
64'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Yacine Bammou, přichází Lucas Lima.
62'
Valentin Rongier si nedaleko středového kruhu došel pro faul, svěřenci Claudia Ranieriho tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
61'
Diego Carlos čistým způsobem odzbrojil na hrotu útoku osamoceného Falcaa, následná protiakce Les Canaris ale neměla dlouhého trvání.
60'
Hodina hry je za námi a stav se stále nezměnil, v posledních minutách se navíc ani jednomu týmu nedaří kloudně rozehrát.
58'
Z této standardky ale žádné nebezpečí pro Cipriana Tătăruşanua a spol. nepramenilo, hráči ve žlutých dresech dokázali zakopnout balon do bezpečí.
57'
Djibril Sidibé přesprintoval Bammoua a poté svým typickým způsobem vybojoval rohový kop pro Monaco.
56'
Domácí po velmi povedeném vstupu do druhého poločasu jaksi polevili v aktivitě a na hrací ploše se teď nic převratného neděje.
54'
Bammou si v souboji se Sidibém pomohl k míči nedovolenými prostředky, a Monačtí tak budou mít po delší době čas a klid na rozehrávku.
53'
Svěřenci Leonarda Jardima měli k dispozici rohový kop, po němž se dostal k hlavičce polský obránce Glik, jeho zakončení ale postrádalo přesnost a míč proletěl vysoko nad břevnem.
51'
Marcos Rony Lopes to vzal z levého okraje pokutového území na sebe, jeho střela ale byla značně nepřesná, a hostující křídelník se tak dočkal jen vyčítavého pohledu od volného Falcaa.
50'
Po změně stran zatím obhájce titulu za Les Canaris zaostává, domácí skvadra má balon prakticky neustále pod kontrolou.
48'
Kamil Glik se zorientoval nejrychleji ve vlastním pokutovém území a důležitým obranným zákrokem zažehnal rodící se nebezpečí.
47'
Nákop Valentina Rongiera do pokutového území zblokoval Glik pouze k Awaziemovi, a domácí už tak zakládají další akci.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Yassine El Ghanassy, přichází Jules Iloki.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:01, tak si to nenechte ujít!
Sudí Millot se rozhodl nenastavit nad rámec první půle ani minutu, a do šaten se tak jde za bezbrankového stavu. Zatím jsme se ale rozhodně nenudili, oba týmy se prezentovaly útočným fotbalem a vytvořily si i několik šancí, které ovšem zůstaly neproměněny.
45'
44'
V samotném závěru první půle se Adrien Thomasson prokousal až do pokutového území, jeho následná střela ale proletěla těsně vedle levé tyče!
43'
Před Duboisem se otevřela dálnice volného prostoru na pravém křídle, domácí kapitán si ale na individuální průnik netroufl.
41'
Alžírský legionář Ghezzal se vydal kupředu po pravém křídle, narazil ale na pozorného Koffiho Djidjiho a nanteští hráči už zakládají protiútok.
40'
První půle už se rychle blíží ke svému konci a otěže zápasu teď převzali Nanteští, nicméně další Duboisův centr z pravé strany byl značně nepřesný.
39'
Na druhý pokus svěřenci Claudia Ranieriho zaútočili už po pravé straně hřiště, daleko se ale nedostali a napadající fotbalisté Monaca poté dostali balon až k Ciprianu Tătăruşanuovi.
38'
Polský reprezentant Kamil Glik usměrnil dalekonosný nákop na Bammoua do autu, Les Canaris tak ještě mohou pokračovat v založené akci.
36'
Fabinho si ke ztracenému míči pomohl zpět faulem na domácího Abdoulayeho Tourého, což neušlo pozornosti očím sudího Millota.
35'
Rachid Ghezzal se na pravém okraji nanteského vápna ujal volného míče, poté ale kulatý nesmysl nešikovně posunul do zámezí.
34'
Fabinho přenesl hru na úplně volného Jorgeho, který si ale následně na individuální průnik netroufl a posunul míč zpět na osu hřiště.
32'
Po Ghezzalově nepřesnosti se míče ujal Yassine El Ghanassy, jeho následná kolmice na Salu ale přišla příliš pozdě, a vyběhnuvší Danijel Subašić tak rutinně uklidnil hru.
31'
Jorge nic nevymýšlel a vrátil míč Sidibému, fotbalisté knížeckého celku teď nikam nespěchají a kombinují na vlastní polovině.
30'
Moutinhova nepovedená kolmice do pokutového území nikoho v bílém dresu nenašla, Ciprian Tătăruşanu bez potíží ukryl míč ve své náruči.
28'
Z této standardky sice žádné nebezpečí pro hosty nepramenilo, Monačtí ale zblokovali míč do zámezí těsně před volným Thomassonem, a domácí si tak budou moci exekuci rohu zopakovat.
27'
Emiliano Sala teď prakticky z ničeho vybojoval rohový kop pro Les Canaris.
26'
Aktivně napadající svěřenci Leonarda Jardima nedovolují domácím přechod na útočnou polovinu, Nanteští se tak musejí spoléhat hlavně na dalekonosné nákopy.
25'
El Ghanassy se pokusil odcentrovat z pravé strany, ale míč mu sjel z kopačky, a Danijel Subašić tak nakonec mohl zůstat v klidu.
23'
Adrien Thomasson napřáhl z nějakých dvaceti metrů, pod tlakem ale netrefil míč podle svých představ a vysoko přestřelil.
22'
Yacine Bammou po ztrátě míče povalil k zemi Djibrila Sidibého a může být rád, že se vyhnul karetnímu napomenutí.
21'
Po sérii šancí na obou stranách se hra opět uklidnila, ve žlutých dresech hrající nanteští fotbalisté teď kombinují na polovině hřiště.
19'
Aktivní Ghezzal se na pravém okraji šestnáctky zbavil svého strážce efektní zasekávačkou a poté tvrdě vypálil, jeho pokus ale o nějaký ten metr minul vzdálenější tyč.
18'
V úvodní dvacetiminutovce zápasu jsme se rozhodně nenudili. Skóre sice zůstává bezbrankové, zaplněné tribuny Stade La Beaujoire-Louis Fonteneau ale hlasitým skandováním dávají najevo svou spokojenost.
17'
Rachid Ghezzal si svědomitě došel pro faul jednoho z domácích obránců. Exekuce následného přímého kopu se ujal João Moutinho, jehož nákop do vápna propadl až k Jemersonovi, který ale ze skvělé pozice napálil míč jen do bránícího Bammoua!
15'
Duboisův dalekonosný centr z pravé strany Djibril Sidibé zblokoval do zámezí, svěřenci Claudia Ranieriho tak budou zahrávat rohový kop.
14'
Na opačné straně hřiště Yassine El Ghanassy našel v šestnáctce povedenou kolmicí volného Emiliana Salu, ten ale z ostrého úhlu na Subašiće nevyzrál!
12'
Rachid Ghezzal poslal do pokutového území parádní nákop adresovaný rozběhnutému Radamelu Falcaovi, toho ale v klíčový moment zradilo zpracování.
11'
Marcos Rony Lopes se vydal kupředu po levém křídle, domácí kapitán Léo Dubois jej ale čistým způsobem odzbrojil a poté dostal balon do bezpečí.
10'
Djidjiho pas na Emiliana Salu postrádal přesnost a kulatý nesmysl se stal snadnou kořistí monackých zadáků.
8'
Po velmi svižném startu se hra poněkud rozkouskovala, vše podstatné se teď odehrává poblíž půlící čáry.
7'
Tentokrát domácí nic nevymýšleli a jen odkopli míč až k Danijelu Subašićovi.
6'
Les Canaris se v úvodu prezentují velmi aktivní hrou. Yassine El Ghanassy už byl v zajímavé palebné pozici, ale po souboji s Jemersonem neudržel rovnováhu a nakonec o balon přišel.
4'
Diego Carlos usměrnil Glikův nákop na útočnou polovinu do autu, svěřenci Leonarda Jardima tak ještě budou moci ve své protiakci pokračovat.
3'
Yassine El Ghanassy si narazil míč s Bammouem a poté se prokousal až do pokutového území, načež vrátil balon Yacinemu Bammouovi, který přesným centrem našel hlavu Emiliana Saly, ten ale nedokázal míč pořádně trefit.
2'
První akci zápasu měli na svědomí nanteští fotbalisté, kteří se ale daleko nedostali a po jejich nepřesnosti budou hosté vhazovat z poloviny hřiště.
1'

FC Nantes: Tătăruşanu – Dubois, Awaziem, Diego Carlos, Djidji – El Ghanassy, A. Touré, Rongier, Thomasson – Sala, Bammou.
Náhradníci: Dupé – Lucas Lima, Girotto, Iloki, Moutoussamy, Nakoulma, N'Gom.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Jorge – N'Doram, Fabinho – R. Ghezzal, Moutinho, Rony Lopes – Falcao.
Náhradníci: Benaglio – Carrillo, Diakhaby, A. Touré, T. Kongolo, Baldé Diao, Faivre.

Rozhodčí: Millot – Pacelli, Hebrard.
AS MONACO FC

Obhájce titulu letos za největším konkurentem PSG zaostává, na pařížský celek svěřenci Leonarda Jardima ztrácí už devět bodů a jsou o skóre třetí za Lyonem. V minulém kole Monačtí prohráli právě s Pařížany, a titul jim tak začíná unikat v dáli. Postup ze základní skupiny Ligy mistrů knížecímu celku utekl už úplně, v konkurenci Porta, Besiktase a Lipska je Monaco ve skupině G jasně poslední bez naděje na postup do jarní fáze milionářské soutěže.
FC NANTES

Les Canaris se v minulé sezóně protrápili k záchraně, v létě se ale zbídačeného celku ujal strůjce leicesterského zázraku Claudio Ranieri a Nantes to začalo opět šlapat. Celek ze západního pobřeží Francie je v Ligue 1 momentálně na skvělé páté příčce, a to navzdory dvou nedávným porážkám proti PSG a Rennes. Dnes už žlutozelení potřebují zase zabrat, proti Monacu to ale budou mít velmi těžké.
Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování duelu vloženého 15. kola francouzské Ligue 1, v němž FC Nantes přivítá ambiciózní AS Monaco FC. Začínáme v 19 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.