Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Bordeaux - 3. února 2018   20:00

0:2
(0:1)
Bordeaux
4' Sankharé   • 54' Laborde  (de Préville)
Štrasburk
Kamara – Foulquier, Mangane (C), P. Martinez, Lala – Aholou, Grimm (55. Blayac), Martin – Da Costa (71. Bahoken), Saadi, Terrier.
Bonnefoi – Salmier, Seka, B. Koné, Nogueira, Blayac, Bahoken.
Brisard – Viala, Mouysset
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Bordeaux
Costil (C) – Sabaly, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Sankharé, Meïté – Malcom (83. Kamano), Laborde (69. Braithwaite), de Préville (68. Baysse).
Prior – Baysse, Pellenard, Youssouf, Kamano, Vada, Braithwaite.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 14:15.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas tak končí vítězstvím hostujícího Bordeaux 2:0. Hostům dnes stačily ke třem bodům jen dvě bleskové akce. Již ve čtvrté minutě získal míč ve středu pole De Préville, po jeho střele se ještě dokázal vytáhnout Kamara, ale následný odkop nasměřoval Martinez jen do napadajícího Sankharého, od kterého se míč odrazil do sítě. Ve druhém poločase byli aktivnější hráči Štrasburku, ale krátce po zahájení druhé půle se jednoduchou akcí dostal do zakončení Laborde a udal tak konečné skóre zápasu. Štrasburk se ještě snažil o vytvoření tlaku, ale veškeré snaha skončila ještě daleko před vápnem.
90+3'
90+2'
Bordeaux drží míč pod kontrolou dostatečně daleko od svého brankáře a čeká už na závěrečný hvizd. Braithwaite zdržoval až příliš a dostává žlutou kartu.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Youssouf Sabaly vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, následně se ale musel vracet do obrany. Prudký pas na Saadiho je přesný, ale alžírský útočník je znovu nachytán v ofsajdu.
89'
Po faulu před vápnem centroval před Kamaru z volného přímého kopu Sankharé. Po boji v šestnáctce se dostal do zakončení Kamano, ale jeho pokus mířil o několik decimetrů vedle.
88'
Následný rohový kop se domácím už vůbec nevydařil. Mangane si pomohl při výskoku loktem a je pískán faul.
87'
Po odraženém balonu z vápna pálil bez přípravy Jonas Martin. Jeho dělovka se však otřela o obránce a končí mimo tři tyče.
86'
Bordeux spoléhá už jen na obranu. Všichni hráči hostujícího celku jsou na vlastní polovině a čekají co udělá soupeř.
84'
Už jen méně než deset minut zbývá fotbalistům Štrasburku ke zdramatizování zápasu. Domácí jsou sice v posledních minutách aktivnější, ale Costil nemusel řešit vážnější situaci.
83'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Malcom, přichází François Kamano.
82'
Bingourou Kamara znovu zaváhal při rozehrávce, když napálil napadajícího Malcoma. Nyní se naštěstí pro domácí míč odrazil mimo tři tyče.
81'
Ani Bordeaux ale ještě nezapomnělo útočit. Po dlouhé přihrávce si míč skvěle zpracoval ve vápně Malcom, ale také brazilského hráči je pískán ofsajd.
80'
Štrasburk i nadále diktuje tempo zápasu, ale k ohrožení branky hostujícího týmu nedochází. Nyní navíc fauluje Martin a k míči se dostává Bordeaux.
78'
Parádní obranný skluz nyní vytáhl Pablo. Už to vypadalo, že by se střídající Bahoken mohl hnát sám na brankáře, ale Pablo skvěle zasáhl jako poslední v obraně.
77'
Domácí se přece jen dostávají k tlaku. Do vápna Bordeuax lítá jeden centr za druhým, ale zatím bez většího nebezpečí.
76'
Costil nyní až příliš riskoval. Šel si pro vysoký míč na hranu vápnu, ale souboj s Terrierem vyhrál až na druhý pokus.
75'
Štrasburku se ještě podrželo udržet na útočné polovině. Další centr však skončil jen v rukavicích Benoita Costila.
74'
Tentokrát už to vypadalo nadějněji. Po střele Bakohena si domácí vybojovali rohový kop. Právě Bakohen centroval na vzdálenější tyč, ale k balonu se dostal jen bránící Pablo.
72'
Domácí se nemohou dostat ani ke střele. Jonas Martin hledal přihrávkou Terriera, ale ten před vápnem ztratil balon a nemohl tak pálit na Costila.
71'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Stéphane Bahoken.
71'
Ale Kamara se znovu při rozehrávce nevyznamenal. Jeho hod skončil jen u kopaček Leragera. Následně se ale Bordeaux provinilo ofsajdem.
70'
Na pravé měl spoustu prostoru pro přechod do útoku Lerager. Nakonec po zblokovaném centru rozehrávali hosté rohový kop, na ten si však naskočil jen Kamara.
69'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Martin Braithwaite.
68'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Paul Baysse.
67'
Tvrdý hlavičkový souboj u středového kruhu hůře odnesl hostující De Préville, který zůstal na trávníku o něco déle než domácí Martin. Oba jsou však připraveni pokračovat.
66'
Gaëtan Laborde si obhodil na pravé straně obránce, ale poté se mu do cesty postavili další dva. S touto přesilou si už útočník Bordeaux neporadil.
65'
Na druhé straně pádil za míčem Malcom, ale jeho dělovka z úhlu se mez tři tyče nevešla. Zápas začíná nabírat na obrátkách.
64'
Beniot Costil si nechal postavit pětičlennou zeď. K míči se postavil Lerager, který parádní střelou orazítkoval spojnici tyče a břevna. Costil se za míčem jen ohlédl.
63'
Štrasburk se ale rozhodně nevzdává. Nyní táhl útočnou akci Jonas Martin, který byl před vápnem faulován. Domácí celek má k dispozici volný přímý kop z hranice šestnáctky.
61'
Ofsajd také na druhé straně. Laborde čekal na přihrávku až příliš dlouho a pomezní rozhodčí byl pozorný.
60'
Po hodině hry čekal na přihrávku Saadi, ale opět si nepohlídal ofsajdové postavení a musí míč vrátit hostujícím hráčům.
59'
Postupný útok hostujícího týmu nyní vedl na levém kraji Meïte. Následně se dostal k balonu i Malcom, ale přihrávka na Labordeho už neměla potřebnou přesnost.
58'
Kamara rozvášnil fanoušky nepřesným výkopem. Bordeaux se tak snadno dostalo k balonu, ale nyní se snaží hosté spíše kontrolovat hru.
56'
Štrasburk ve druhém poločase sice drží míč více pod kontrolou, ale až před Costila se nemůže dostat. Nyní je před vápnem pískán ofsajd Saadiho.
55'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Jérémy Grimm, přichází Jérémy Blayac.
54'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Bordeaux udeřilo bleskově v prvním poločase a nyní i ve druhém. Jednoduchá akce přes Meïteho a De Prévilla doputovala až ke GAËTANOVI LABORDEMU, který tvrdou střelou po trávníku rozvlnil síť.
53'
Jonas Martin centroval do vápna, na zadní tyči našel naskočeného Terriera, který však v nouzi už míč mezi tři tyče nedostal.
52'
Sabaly rozehrával ve středu trávníku, následně se dostal do hlavičkového souboje Laborde s Martinezem. Právě hostující útočník se skácel k zemi, ale po přerušení hry se opět zvedá na nohy a bude pokračovat.
51'
Lerager se pokoušel najít rozběhnutého Malcoma, ale akce na pravém kraji končí nepřesností dánského záložníka.
50'
Ani druhý poločas nezačal ve zvýšeném tempu. Štrasburk se nemůže udržet na útočné polovině, Bordeaux naopak kombinuje jen ve středu pole.
49'
Sankharé zastavil nadějný přechod do útoku nedovoleným zákrokem a je za to potrestán žlutou kartou.
48'
O individuální průnik se postaral Malcom. Po jeho snaze však končí míč jen za postranní lajnou po zásahu Foulquiera.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Dlouho se míče ale neužili, naopak Štrasburk se ihned pokusil o centr do vápna. Ten však sebral ze vzduchu Costil.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.
Dvě nastavené minuty uplynuly a první poločas tak končí. Bordeaux se z prvního průniku na útočnou polovinu prosadilo. Po zisku míče pálil De Préville, následně Kamara lehce jeho pokus zneškodnil a když už se zdálo, že je po nebezpečí přišel Martinezův odkop do napadajícího Sankharého, od kterého se balon odrazil do sítě. Od té doby se hra vyrovnala, Štrasburk měl i více míč pod kontrolou, ale vyrovnání se zatím nedočkal. Ani Bordeaux se příliš do útoku netlačilo a tak Kamara už neměl žádné velké potíže v pokutovém území.
45+2'
45+2'
Laborde se už už dostával do samostatného úniku, ale nepohlídal si ofsajdové postavení a musí balon odevzdat domácímu týmu.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Při napadání si pomohl faulem Saadi a Bordeaux bude mít ještě jednu příležitost na útok před odchodem do šaten.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu domácí Da Costa. Rychlou přihrávku po lajně chtěl rozběhnout Saadiho, ale ten jeho úmysl nepochopil.
43'
Laborde byl faulován při hlavičkovém souboji a Bordeaux se tak přesouvá do pokutového území. Dlouhým pasem do vápna se prezentoval Lerager, ale domácí se s přehledem ubránili.
41'
Nadějnou šanci Štrasburku měl na kopačce Martin Terrier, ale v pokutovém území se nestačil zorientovat a jeho střela jde hodně mimo.
40'
První poločas míří ke svému závěru. Sabaly kombinoval na pravé straně s Maclomem, následně se zapojil také Lerager, ale právě Dán zkazil přihrávku a hosté se museli rychle vracet do obrany.
39'
Bordeaux si snaží vytvořit tlak před koncem poločasu. Do souboje s Martinezem se pustil rozběhnutý Laborde, ale domácí obránce si poradil na výbornou.
38'
De Préville si udělal prostor na levém kraji, ale následně už přesnou přihrávku na Malcoma nepřidal. Na druhé straně však chybuje dlouhým pasem i Terrier a tak může Costil znovu rozehrávat.
37'
Také Štrasburk se pokusil překvapit hostující obranu. Kenny Lala však našel centrem jen náruč připraveného Costila.
36'
Bordeaux se znovu po delší době odhodlalo k napadání. Po zisku míče však přišla nepřesné přihrávka Leragera na Meïteho.
35'
Dlouhým sprintem se nyní prezentoval De Préville. Sedmadvacetiletý Francouz však po lehkém přistrčení upadl na trávník, hlavní rozhodčí nechává hru plynout dál.
33'
Bordeaux pokračovalo v tlak rohovým kopem. První pokus od rohového praporku se však neujal, následné autové vhazování už vyšlo hostujícím hráčům lépe. Do střelecké pozice se však nedostali.
32'
I po více než půlhodině hry vede hostující tým stále o jednu branku. Nyní ukázal svou rychlost Sabaly, který našel centrem jen připraveného obránce domácího týmu.
31'
Tvrdý zákrok nyní odnesl ve středovém kruhu Jonas Martin. Pablo ihned vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
30'
Bordeaux se musí zaměřit i na obranu. Nyní však uháněl s míčem po lajně Meïte, ten byl udeřen dlaní do obličeje a sesunul se k zemi.
29'
Domácímu týmu se daří vytvořit si tlak. Aholou se snažil rychle rozehrát, ale napálil jen před sebou stojícího Pundjého. Následný centr do vápna měl najít Terriera, ale balon končí za brankovou lajnou.
28'
Po hlavičkovém souboji se snažil protlačit k míči domácí Saadi. Alžířan však neustál tvrdý atak Pabla. Následně si Costil sebral balon z trávníku do rukavic.
26'
Grimm je dalším potrestaným hráčem zápasu. Po přerušení hry dodatečně trestá za faul na Sankharého.
25'
Ve středovém kruhu byl faulován Sankharé, ale hlavní rozhodčí ponechal hostům výhodu. Ta však končí jen nepřesnou přihrávkou do běhu na Labordeho.
24'
Následný rohový kop už hostům nenadělal žádné potíže. Přetažený centr uklidil za brankovou lajnu Jérémy Grimm.
23'
Do pokutového území se hnal z pravé strany Foulquier. V šestnáctce se však skácel po lehkém kontaktu k zemi, akce však ještě pokračovala a Saadi pálil po teči těsně vedle pravé tyče.
22'
Jonas Martin si pomohl při zpracování rukou a musí balon odevzdat. Ani Bordeaux se příliš do útoku nežene a spíše čeká na soupeřovu chybu v obraně.
21'
Při rozehrávce zaváhal i Costil. Dlouhý nákop měl směřovat na útočnou polovinu, místo toho však skončil za pomezní lajnou.
20'
Po dvaceti minutách stále vede hostující celek o jednu branku. Od té doby se však hra vyrovnala a Štrasburk myslí na vyrovnání.
19'
Po dalším faulu Poundjého měli domácí k dispozici volný přímý kop. Benoit Costil však dokázal míč bleskově vyboxovat z vápna.
18'
Štrasburk se snaží uklidnit hru postupnou kombinací ve středu pole. Hostující hráči se po několika minutách stáhli do obranného bloku.
16'
Také Štrasburk myslí na útok. Na pravé straně se uvolnil Aholou, ale jeho průnik do středu už dokázal zastavit čistým zákrokem Pablo.
15'
Bordeaux se udrželo na útočné polovině. Po dlouhém autu Sabalyho se dostal k balonu Sankharé, ale dalekonosnou střelou se mezi tři tyče netrefil.
14'
Blesková akce Bordeaux končí jen nepřesnou střelou Malcoma. Z velkého úhlu se nedokázal brazilský útočník protlačit ke kvalitnější ráně.
12'
Dlouhý pas do běhu měl dostat Da Costa, ale zpracování mu nevyšlo podle představ a míč končí v autu.
11'
Bingourou Kamara znovu zariskoval při rozehrávce. Nyní mu ale klička proti napadajícímu Malcomovi vyšla na jedničku.
10'
Úvodní desetiminutovka nabídla několik zajímavých situací. Nyní se dostal k balonu hostující Lerager, ale jeho přihrávka do vápna na Labordeho už nebyla přesná.
9'
Po faulu ve středu pole se hosté ujali rozehrávky. Ta se však příliš nepodařila a Štrasburk s přehledem odkopl balon do bezpečí.
8'
Štrasburk se pokouší o rychlé vyrovnání. Střela ze střední vzdálenosti ale Costila nemohla ohrozit.
7'
Štrasburk tak měl k dispozici rozehrávku volného přímého kopu. Ten se podařilo hostujícím hráčům bezpečně odpravit, ale při odkopu podklouzl Koundé, které se podle signalizace domácích fotbalistů dotkl míče rukou. Hlavní rozhodčí však nechává hru pokračovat.
6'
Poundjé fauloval unikajícího Da Costu a je za to potrestán žlutou kartou.
4'
Tak to je neuvěřitelný start do zápasu! Bordeaux se De Préville vybojoval míč na polovině soupeře, po jeho neúspěšné střele se už zdálo, že nebezpečí je zažehnáno. Následně ale přišel nešťastný odkop Pabla Martineze, který napálil napadajícího YOUNOUSSE SANKHARÉHO, od kterého se balon obloučkem dostal do sítě.
3'
Štrasburk se i nadále drží na útočné polovině. Martin kombinoval s Terrierem, následně ale přišlo nepřesné zpracování a faul Terriera.
2'
Domácí tým se ihned po rozehrávce dral do útoku. Na pravé straně však ztratil balon nabíhající Aholou.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtyřiadvacátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

RC Štrasburk Alsace: Kamara – Foulquier, Mangane (C), P. Martinez, Lala – Aholou, Grimm, Martin – Da Costa, Saadi, Terrier.
Náhradníci: Bonnefoi – Salmier, Seka, B. Koné, Nogueira, Blayac, Bahoken.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Sabaly, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Sankharé, Meïté – Malcom, Laborde, de Préville.
Náhradníci: Prior – Baysse, Pellenard, Youssouf, Kamano, Vada, Braithwaite.

Girondins Bordeaux FC

Bordeaux se vyhouplo po vydařeném konci loňského ročníku Ligue 1 na konečnou šestou pozici, která zaručila týmu z jihozápadu Francie pohárovou Evropu. Již v předkole Evropské ligy se musel tým Jaroslava Plašila rozloučit. Proti maďarskému Videotonu senzačně nezvládl odvetu a může se tak již soustředit jen na domácí soutěž.

V domácí soutěži to dlouho vypadalo na parádní sezonu, když v prvních sedmi zápasech Bordeaux nenašlo přemožitele. Zlom přišel až s nakládačkou od PSG, tým z jihu Francie inkasoval s největším aspirantem na titul hned šestkrát a od té doby se víceméně tabulkou jen propadá. V roce 2018 už stačilo Bordeaux vypadnou i z Francouzského poháru, kdy po třech červených kartách prohrálo v prodloužení s Granville. V minulém kole však Bordeaux naprosto zaskočilo Lyon, který si odvezl domů porážku 1:3, přesto, že hrál více než patnáct minut v početní výhodě.
RC Štrasburk Alsace

Tým z východu Francie se po dlouhé době probojoval do nejvyšší francouzské soutěže. V extrémně vyrovnaném ročníku Ligue 2 dokázal Štrasburk zvládnout důležitý závěr sezony a po deseti neprohraných zápasech se vyhoupl po závěrečném kole do úplného čela.

Letošní sezonu ale Štrasburk nezačal nejlépe, hned v prvním zápase schytal debakl 0:4 na trávníku Lyonu. Postupem času se ale tým okolo střelce Martina Terriera zvedá a sbírá důležité body. Proti Marseille si v domácím prostředí připsal bod za přestřelku 3:3. Následně na trávníku Nice vyválčil výhru po výsledku 2:1, když ještě Štrasburk dohrával více než půl hodiny v deseti po vyloučení Ernesta Seky. Aktuálně se tým z východu Francie pohybuje ve vyrovnaném středu tabulky na dvanáctém místě. Po vánoční přestávce se však Štrasburku podařilo vyválčit tři body jen jednou ze čtyř případů. Naposledy odjížděl z prázdnou z Lille, kde rozhodl o porážce Štrasburku až gól z nastaveného času druhé půle.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší soutěž Ligue 1 pokračuje již čtyřiadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Štrasburku, který před domácím publikem přivítá Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.