Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Paris SG - 1. listopadu 2019   20:45

Dijon
45+6' Chouiar  • 47' Cádiz
2:1
(1:1)
Paris SG
19' Mbappé  (Di María)
Dijon
A. Gomis – Chafik (33. Mendyl), Écuélé Manga, Coulibaly (29. Amalfitano), Ngonda Muzinga – Ndong, Lautoa – M. Baldé (54. Mavididi), Chouiar, Cádiz – Tavares (C).
Rúnarsson – Amalfitano, Balmont, Mavididi, Mendyl, Pereira, Soumaré.
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Gaston Gérard, Dijon
Paris SG
Navas – Dagba, Marquinhos (C), Kimpembe, A. Diallo (81. Draxler) – Gueye, Paredes (72. Cavani), Bernat (64. Kurzawa) – Mbappé, Icardi, Di María.
S. Rico – Cavani, Draxler, Choupo-Moting, Kurzawa, Sarabia, Soh.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí překvapivým vítězstvím Dijonu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Paris Saint-Germain se nepovedl závěr prvního a úvod druhého poločasu. V těchto momentech totiž pokaždé inkasoval, nicméně i tak měl na vyrovnání hodně času. Pařížané si vytvořili celou řadu zajímavých možností, avšak vyrovnávací branku se nepovedlo vstřelit. Dijon se tak dost možná postaral o obrovské překvapení tohoto kola.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 1:8. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:8.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Julian Draxler (Paris Saint-Germain FC).
90+2'
Dijon je nesmírně blízko k senzaci tohoto kola. Pařížané se opět usadili na polovině svého soupeře, domácí se pro změnu zatáhli do hlubokého obranného valu.
90+1'
Draxler se pokoušel nastartovat akci svého celku, jenomže narážečka do pokutového území nebyla dobrá. Gomis nebude s rozehrávkou nikam spěchat.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, hostujícímu celku se krátí čas, ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Icardi se sympatickým způsobem pokoušel zakončit přes hlavu, jenomže své zakončení nakonec poslal výrazně vedle branky. Gomis tak nemusel zasahovat.
87'
Ven z branky se vydal hostující brankář Navas, který v tísni odkopával na opačnou stranu. Hlavní sudí si nakonec všiml nedovoleného zákroku od Cádize.
86'
Kimpembemu se povedlo roztáhnout hru na levou stranu, kde Kurzawa příliš dlouho vyčkával na nahrávku. Vzápětí Cavani skončil v šestnáctce na zemi.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, Dijon je blizoučkou obrovské senzaci. V posledních minutách ale sledujeme velkou územní převahu hostů.
84'
Kurzawa si v pokutovém území všiml naběhnuvšího Cavaniho, který snad zakončoval patičkou. Míč nakonec putoval vedle branky, na řadu přijde odkop.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Abdou Diallo, přichází Julian Draxler.
79'
Cádiz se dožadoval zisku pokutového kopu, jenomže sudí nechává pokračovat ve hře. Hostující obrana jednala hodně lehkovážně, nakonec včas zakročila.
78'
Di Maríova rozehrávka rohového kopu nebyla vůbec dobrá, míč totiž zaplul přímo do rukavic brankáře Gomise, kterému se povedlo rozehrát do volného prostoru.
77'
Icardimu dnes není přáno, což se potvrdilo i v tomto okamžiku. Cavani velice chytře přihrával do druhé vlny, jenomže Icardi vypálil vysoko nad branku.
76'
Další celkem zbytečná nepřesnost. Kurzawa se na levém křídle pokoušel najít Di Maríu, jenomže tento úmysl nakonec skončil velice prudkou nahrávkou do zámezí.
75'
Di Maríovi nevyšel pokus o zasekávačku, naopak se jako první dostal k volnému míči domácí Amalfitano, který si na opačné polovině vybojoval standardní situaci.
74'
Do protiútoku se pokoušel vydat Cádiz, který byl zastaven velice sympatickým skluzem v podání Kimpembeho. Po následném autu zakončoval Tavares vedle.
73'
Paris Saint-Germain opět obsadilo útočnou polovinu, kde si o nahrávku řekl velice aktivně hrající Mbappé. Jeho spolupráce s Kurzawou skončila na noze soupeře.
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Edinson Cavani.
71'
Ndong se u středového kruhu dostal pod tlak, což vedlo ke ztrátě míče. To nakonec nemělo fatální následky, Di Maríova kolmice skončila pouze u Mangy.
70'
Domácí branka je zakletá? Paredes napřáhl z dobrých pětatadvaceti metrů od branky, také jeho rána skončila pouze na brankové konstrukci.
69'
Do kombinace se zapojil také střídající Kurzawa, který se snažil odcentrovat přes protihráče. Mendyl jeho nabídku srazil do zámezí, bude se vhazovat.
68'
Další tutovka pro Icardiho! Mbappé velice chytře přihrával k hranici malého vápna, odkud jeho kolega levačkou zamířil kousek nad břevno.
65'
Je za námi více než hodina hry, domácí stále drží celkem překvapivé vedení. Pařížané jsou v posledních minutách aktivnější, avšak bez kýženého úspěchu.
64'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Layvin Kurzawa.
63'
Ou! V pokutovém území si dokázal na padající bochánek naskočit Icardi, jehož prudké zakončení hlavou směřovalo pouze do horní konstrukce.
61'
Rohový kop nakonec nabídl zakončení, které nebylo vůbec přesné. Na malém vápně se navíc povedlo zakročit Kimpembemu, který odhlavičkoval hrací předmět.
60'
Talentovaný Dagba nechtěl riskovat, raději ho poslal ven z hrací plochy. Dijon se tak může zatlačit k pokutovému území soupeře, kde obstará další rohový kop.
59'
Mbappé to tentokráte zkoušel individuálně. V tomto případě se mu podařilo dostat se až do palebné pozice, odkud tento talentovaný hráč vypálil doprostřed.
58'
Žlutou kartu dostává Hamza Mendyl (Dijon FCO).
58'
Icardi dokázal zalepit nahrávku, načež nabíjel Di Maríovi za pokutové území. Ten se pokoušel zakončit levačkou, našel pouze rukavice brankáře Gomise.
57'
Ndong se pokoušel roztáhnout hru na svého kolegu Mendyla, jenomže ten byl v pohybu na opačnou stranu. Dagba tak okamžitě provedl autové vhazování.
56'
Za volným míčem se pokoušel dostat dnes hodně nenápadný Icardi, který se k němu nedokázal dostat včas. Naopak toho dokázal využít pozorný Manga.
55'
Málo vídaný moment. Dijon hned třikrát v tomto utkání musel vynuceně střídat, pokaždé z důvodu zraněn. To poslední postihlo Baldého, který nemohl pokračovat.
54'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Stephy Alvaro Mavididi.
53'
Paris Saint-Germain zahrávalo rohový kop z levé strany. Di María kroutil svůj centr směrem od branky, nakonec si ho ve vzduchu dokázal najít domácí Tavares.
52'
Na opačné straně se k zakončení dostal Mbappé, který to nakonec zkoušel levačkou. Nejednalo se o nic nebezpečného, jeho ránu totiž srazil do zámezí Manga.
51'
Do protiútoku se dostával Mendyl, který se s kulatým nesmyslem dostal až do šestnáctky, odkud ještě zkoušel oslovit své spoluhráče, což ale bylo špatné řešení.
50'
Navas musel s rozehrávkou od své branky hodně spěchat, nakonec konstruktivně rozehrál na vedle stojícího Kimpembeho, který v tuto chvíli vyváží míč.
49'
K centru z pravé strany se dostal domácí Mendyl, který se snažil oslovit své spoluhráče na zadní tyči. Jeho nabídka nakonec přeci jenom zaplula do zámezí.
48'
Najednou to bude pořádně zajímavé, domácí se totiž dočkali kýženého vedení. Soupeř tak bude muset zabrat, na případné vyrovnání má ještě dost času.
47'
Dijon právě vstřelil branku!
To jsou věci, domácí jdou krátce po změně stran poprvé v utkání do vedení! Opět se to stalo po autovém vhazování, po kterém to fantastickým způsobem udělal v pokutovém území domácí JHONDER CÁDIZ, který si nakonec navedl míč na levou nohu a poté propálil Navase.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned dvě branky. V úvodu zápasu byl ale aktivnější Dijon, jenž si navíc připsal několik sympatických akcí, avšak ani jedna nepřinesla kýženou branku. PSG navíc vstřelilo vedoucí branku hned ze své první šance, nicméně ke konci poločasu se domácím podařilo srovnat krok.
45+6'
45+6'
Domácí krátce před koncem prvního poločasu srovnávají krok! Vše začalo autovým vhazováním z pravé strany, o které se postaral střídající obránce Mendyl. Jeho celek se navíc dostal k centru, po kterém Navas vyrazil míč pouze před sebe, kde byl s dorážkou připraven MOUNIR CHOUIAR.
45+5'
Vypadá to, že nám první poločas žádnou další branku už nepřinese. Oba celky se nacházejí v oblasti středového kruhu.
45+3'
K provedení standardní situace se nakonec postavil sám faulovaný, tedy Di María. Jeho střela levačkou trefila pouze jednoho ze spoluhráčů před zdí.
45+2'
Gueye si na pravém křídle všiml naběhnuvšího Mbappého, který ještě počkal na podporu svých spoluhráčů. Nakonec byl nedovoleně zastaven Di María.
45+1'
Brankář Gomis si chtěl vyběhnout pro další nepovedený centr protihráče, nicméně míč mu vypadl z náruče. Domácí brankář se včas zorientoval a balón schoval do rukavic.
45'
První poločas bude nastaven o šest minut.
44'
Hodně prostoru měl kolem sebe Diallo, který si v pokutovém území všiml naběhnuvšího Icardiho. Před tímto útočníkem se povedlo na dlouhou nohu zakročit Mendylovi.
42'
Na útočnou polovinu zavítal také Kimpembe, který posléze ještě spolupracoval s vedle stojícím Paredesem, jenž si na pravém křídle vybral volného Mbappého.
41'
Nedovoleným zákrokem si pomohl napadající Tavares, který místo míče ještě dohrál rozehrávajícího Marquinhose. Tohoto činu si všiml také hlavní sudí.
40'
Mbappé se drzým způsobem dostal do pokutového území, kde po kontaktu s protihráčem upadl k zemi. Hlavní sudí gestem ukazuje, že to penalta nebude.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
36'
Marquinhos musel pořádně zabrat, nicméně i přesto byl u míče jako první Cádiz. Nakonec jsme sledovali centr na zadní tyči, který za sebe nepustil Diallo.
35'
Cádiz se pokoušel vydat kolem Marquinhose, avšak míč si ukopl daleko od své kopačky. Hrací předmět skončil v zámezí, Navas tak bude moci vykopávat.
34'
Dijon tak podruhé během prvního poločasu vynuceně střídal, navíc se v obou případech jednalo o zranění obránce. Uvidíme, co tyto změny přinesou.
33'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Fouad Chafik, přichází Hamza Mendyl.
32'
Nešťastný moment. Gomis si běžel pro padající míč, jenomže podobným způsobem se prezentoval také Chafik, který se srazil s brankářem a nyní se podrobuje ošetření.
31'
Je za námi třetina zápasu, zatím jsme se dočkali jediné branky. Aktivita hráčů Dijonu je minulostí, navíc v posledních minutách se hodně často přerušuje.
30'
Režie si neustále vybírá situaci před první brankou. Di Maríova nahrávka byla skutečně hodně přesná, navíc jsme sledovali pohodlné zakončení od Mbappého.
29'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Sennou Coulibaly, přichází Romain Amalfitano.
28'
Na útočný výlet se vydal hostující Diallo, který zcela evidentně strádal na rychlosti. Toho dokázal využít Lauota, jenž doslova odletěl od svého protihráče.
27'
Muzinga posléze zkoušel spolupracovat s Chouiarem, který neměl na práci s míčem zas tak moc času. I tak se mu ho podařilo udržet před napadajícím Dagbou.
26'
Mbappé pochopitelně pokračuje v tomto utkání, mezitím se rozehrávalo od domácí svatyně. Gomis si jako adresáta nahrávky vybral Muzingu, který roztáhl hru.
25'
V pokutovém území zůstal na zemi ležet hostující Mbappé, ke kterému nakonec přispěchal lékařský personál. Ani tentokráte by se nemělo jednat o nic vážnějšího.
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Do vedení se dostali hosté, nicméně utkání je hodně vyrovnané.
19'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Zničehonic tady máme úvodní branku tohoto zápasu! Domácí obrana si nyní nepočínala vůbec dobře, toho dokázal využít Di María, který šikovnou kolmicí vysunul KYLIANA MBAPPÉHO. Posledně jmenovaný hráč se dostal až před brankáře, kterého jednoduše překonal.
19'
Do kombinace se chtěl zapojit také Di María, jenomže nahrávka v podání Paredese skončila daleko v zámezí. Gomis si tak vyzkouší rozehrávku od své branky.
18'
Do vzduchu se dostával Cádiz, který zkoušel prodloužit balón za sebe. To se sice povedlo, nicméně kostarický brankář Navas předvedl další kvalitní zákrok.
17'
Domácí brankář Gomis si připsal snadnou práci, po které konstruktivně rozehrál na levou stranu, kde Muzinga s míčem dokráčel až na útočnou polovinu.
16'
Cádiz se netrefil ideálně do míče, načež jsme sledovali rychlý protiútok soupeře. Di María to zkoušel hodně prudkou nabídkou, kterou si dokázal najít Gomis.
15'
Žlutou kartu dostává Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain FC).
15'
Di María se zmocnil vůbec první standardní situace z dobré pozice. Jeho rozehrávka cvičeným signálem nebyla vůbec špatná, Diallo na centr ale nedosáhl.
14'
V krátkém časovém sledu se podruhé žlutí. Cádiz se totiž chtěl dostat kolem protihráče, jenomže při tomto počínání si pomohl rukou v obličeji.
13'
Chafik se ještě u postranní lajny pokoušel udržet míč na hrací ploše, nicméně to se mu nakonec nepodařilo. Diallo tak mohl obstarat autové vhazování.
12'
Žlutou kartu dostává Didier Ndong (Dijon FCO).
12'
Do další útočné akce se zapojil také Di María, který se ihned pokoušel v pokutovém území najít zatím nenápadného Mbappého, kterého ale uhlídal Manga.
11'
Di María nakonec musel odkulhat ven z hrací plochy, nicméně na nic vážnějšího to nevypadá. Mezitím domácí hráči rozehráli volný kop od středového kruhu.
10'
Na zemi totiž skončil křídelník Di María, kterého hodně surovým způsobem dohrál středopolař Ndong. Poprvé se do akce dostal také lékařský personál PSG.
9'
Di María se sice uvolnil kolem protihráče, jenomže následné přenesení hry nebylo vůbec přesně. Vypadá to, že hlavní sudí nařídil standardku pro hosty.
8'
Posléze se o provedení autového vhazování postaral Chafik, kterému se jako první ke spolupráci nabídl volný Baldé, jenž mu okamžitě vracel zpět na nohu.
7'
O centrovanou nabídku se na levém křídle dostal Muzinga, jenž v pokutovém území nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů, míč tak proletěl do autu.
6'
Bernat to měl na dlouho nohu, což dokázal využít pozorný křídelník Baldé. Dijon se navíc bleskurychle dostal ke střele, kterou Navas dokázal zlikvidovat.
5'
U postranní lajny se povedlo zakročit Gueyemu, který navíc otřel hrací předmět o kopačku soupeře. Následovat bude autové vhazování pro Paris Saint-Germain.
4'
U středového kruhu se povedlo zakročit Paredesovi, který velice přesně přenášel hru na pravou stranu, kde Di María centroval do rukou domácího brankáře.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali sympatické zakončení v podání domácího Tavarese, jehož nepříjemná rána levou nohou směřovala doprostřed.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Dijon FCO: A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Coulibaly, Ngonda Muzinga – Ndong, Lautoa – M. Baldé, Chouiar, Cádiz – Tavares (C).
Náhradníci: Rúnarsson – Amalfitano, Balmont, Mavididi, Mendyl, Pereira, Soumaré.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Dagba, A. Diallo, Kimpembe, Bernat – Paredes, Marquinhos (C), Gueye – Mbappé, Icardi, Di María.
Náhradníci: S. Rico – Cavani, Draxler, Choupo-Moting, Kurzawa, Sarabia, Soh.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli.
Paris Saint-Germain FC

Na opačné straně stojí ten nejtěžší možný kalibr, kterým je Paris Saint-Germain. Pařížané se pro změnu nacházejí na vedoucí pozici své domácí soutěže, přičemž na druhé Nantes mají úctyhodný osmibodový náskok. Hostující tým tohoto zápasu navíc drží sérii čtyř výher v řadě, přičemž v posledním duelu si PSG poradilo s trápící se Marseille, která na půdě soupeře podlehla vysoko 0:4. Paris Saint-Germain navíc zdobí vůbec nejlepší útočná vazba v celé soutěži, ta si drží průměr více než dvou vstřelených branek na utkání. Nicméně obrana není nejlepší, o jednu branku méně totiž inkasoval čtvrtý Reims.
Dijon FCO

Fotbalisté Dijonu se po jedenácti kolech nacházejí na samotném chvostu tabulky, tedy na poslední pozici. Dijon do této doby nasbíral pouze devět bodů, nicméně v případě vítězství se klidně může dostat mimo sestupové pozice. Domácí celek tohoto zápasu v minulém kole nestačil na pátý Brest, kterému podlehl výsledkem 0:2. Dijon se navíc prezentuje vůbec nejhorším útokem celé soutěže, ten z jedenácti duelů nasázel pouze pět branek. Na druhou stranu se celkem dobrým způsobem jeví obranná linia, ta si totiž drží necelý průměr jedné obdržené branky na utkání.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu sedmé kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Dijon FCO a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.