Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Bordeaux - 13. února 2022   17:05

Lens
11' Kalimuendo (G. Kakuta) • 22' G. Kakuta  • 27' Fofana (M. Haidara)
3:2
(3:1)
Bordeaux
33' Elis  (J. E. Onana) • 53' Hwang Ui-jo  (Ahmedhodžić)
Lens
Faríñez – Machado, Wooh, Medina – Clauss (82. Frankowski), Ch. Doucouré, Fofana (C), M. Haidara – Sotoca (82. Costa), G. Kakuta (62. P. Berg), Kalimuendo (62. Ganago).
Leca – Baldé, P. Berg, Costa, Frankowski, Jean, Ganago, Louveau.
François Letexier
Stade Bollaert-Delelis, Lens
Bordeaux
Poussin – G. Mensah (86. Niang), Ahmedhodžić, Marcelo, Kwateng – J. E. Onana (86. Mangas), Guilavogui – Oudin (C) (90+1. Mara), Fransérgio (56. Y. Adli), Elis (56. Dilrosun) – Hwang Ui-jo.
Rouyard – Y. Adli, Mangas, Mara, Medioub, Niang, Pembélé, Sissokho, Dilrosun.

Loučím se s Vámi a au revoir u dalšího utkání francouzské nejvyšší soutěže. Přeji Vám příjemný sobotní večer.
V dnešním utkání jsme viděli zejména hodně emocí, domácí fotbalisté si dokázali vytvořit třígólové vedení, vypadalo to na opravdovou krasojízdu. Hosté ovšem přece jen začali vzdorovat, vytvořili si několik zajímavých příležitostí a nakonec přidali dvě branky, díky čemuž se domácí Lens muselo zbytečně strachovat až do konečného hvizdu sudího Letexiera. Domácí ale opravdu byli lepším týmem na hřišti, a proto si po zásluze můžou připsat veledůležité tři body do ligové tabulky nejvyšší francouzské soutěže.
90+5'
90+4'
Na poslední chvíli se hosté přece jen dostali do vápna soupeře, poskakující míč s přehledem odvrátil stoper Medina a sudí bude pomaličku pískat konec utkání.
90+3'
Gólman domácího celku si pohodlně došel pro centrovaný balón, který se snesl do jeho rukavic, s rozehrávkou zrovna dvakrát nespěchá.
90+2'
Domácí fotbalisté drží míč na polovině svého soupeře, snaží se poslední vteřinky dohrát na profesorské úrovni a nepustit svého soka do jakékoliv příležitosti k zakončení.
90+1'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Sekou Mara.
90'
Sudí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Žlutou kartu dostává Przemysław Frankowski (Racing Club De Lens).
88'
Domácí fotbalisté mají k dispozici standartní situaci z velmi slibné vzdálenosti pro zakončení.
87'
Domácí fotbalisté se snaží uhrát závěr dnešního zápasu na půlce soupeře, ten je samozřejmě proti a snaží se rychle získat míč do své moci.
86'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jean Emile Onana, přichází Ricardo Mangas.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Gideon Mensah, přichází M'Baye Niang.
85'
Bordeaux obléhá branku domácího celku, snaží se o vytvoření příležitosti, kterou by dokázali proměnit ve vyrovnávací branku, zatím bez jakéhokoliv úspěchu.
83'
Nezvykle mnoho faulů v posledních minutách můžeme spatřit na trávníku, tentokrát je hříšník Machado, který odhodil jednoho ze svých soupeřů.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází David Costa.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Przemysław Frankowski.
81'
Franck Haise, stratég domácího celku, obdržel žlutou kartu od sudího za zdržování hry.
80'
Wooh skvělým obranným zákrokem vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, konkrétně se mu podařilo zastavit unikajícího Dilrosuna.
78'
Dalekonosná rána Sotocy končí v rukavicích hostujícího gólmana, tohle byl opravdu snadný zákrok.
77'
Po dlouhé době se do kombinace dostávají také fotbalisté hostujícího celku, uvidíme, co s míčem vymyslí.
76'
Další nedovolený zákrok Mediny, který dostává od sudího poslední varování před vyfasováním žlutého kartónku.
75'
Lens je zatím lepším celkem na trávníku, pomalou kombinací nepouští svého soupeře příliš do hry, Bordeaux hrozí pouze z brejků.
73'
Z rohového kopu nakonec nebude nic, jelikož byl odvrácen pozorným obráncem soupeře.
72'
Domácí fotbalisté mají k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
71'
Domácí fotbalisté drží míč na svých kopačkách a snaží se nalézt skulinku v obranném bloku hostujícího celku.
69'
V posledních minutách jsme neviděli žádnou větší příležitost k zakončení, oba dva celky nechtějí udělat chybu za žádnou cenu.
68'
Igniatius Ganago se nyní provinil útočným faulem, což se mu ani trochu nelíbí, každopádně sudí si jej "staví" do latě.
67'
Opět fotbalisté domácího celku požadovali kontrolu VARU, sudí ovšem pouze mávl rukou.
66'
Hosté se po delší době dostali k míči, snaží se uklidnit situaci na hřišti pomocí krátkých přihrávek na vlastní polovině.
65'
Skvělým pohybem Sotoca vybojoval vhazování na polovině soupeře, což mu fanoušci nezapomněli a dostalo se mu velkého potlesku.
63'
Domácího fotbalisté měli k dispozici standartní situaci, její exekuce se ujal kapitán Fofana, ale nedokázal přijít na recept.
62'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Igniatius Ganago.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Patrick Berg.
61'
Žlutou kartu dostává Florian Sotoca (Racing Club De Lens).
Žlutou kartu dostává Josuha Guilavogui (Girondins Bordeaux FC).
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, domácí fotbalisté hájí těsné vedení, soupeř se ovšem nebezpečně blíží-
59'
Centrovaný míč z pravé strany hřiště pohodlně končí v náruči domácího gólmana, ten se svým výkopem samozřejmě příliš nespěchá a hraje na nervy příznivcům hostujícího klubu.
58'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci domácího celku, v ofsajdovém postavení se ocitl kapitán Fofana.
57'
Fanoušci ženou domácí fotbalisty k lepším výkonům, troufám si říci, že i za nepříznivého stavu by vytvářeli fantastickou kulisu.
56'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Alberth Elis, přichází Javairo Dilrosun.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Fransérgio, přichází Yacine Adli.
55'
Žlutou kartu dostává Hwang Ui-jo (Girondins Bordeaux FC).
54'
Držení míče v procentech: 43:57
53'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Nádhernou střelou z otočky se prezentoval UI-JO HWANG, díky jeho přesné mušce rána překonala domácího gólmana, a tím pádem Lens vede již o pouhou branku. Asistence: Anel Ahmedhodžić
52'
Myslím si, že sudí má již Kwatenga plné zuby, neustále se hádá po každém verdiktu, tady bych si i vsadil, že brzy přijde nějaká ta karta.
51'
Faríñez si velmi dlouho stavěl zeď, přesto se jí Oudinovi podařilo překonat, jeho střela ovšem míří pouze doprostřed brány, kde stál pozorný gólman Lens.
49'
Jeden z hráčů hostujícího celku se svalil na hrací plochu, sudí nařizuje standartní situaci z velmi lukrativní pozice pro zakončení.
48'
Fotbalisté Bordeaux se nemohou dostat skrze zahuštěný střed hřiště, obranná linie Lens dnes zkrátka funguje na jedničku, kouč Franck Haise může být na své svěřence pyšný.
47'
Do zajímavé pozice se mohli v úvodu druhého poločasu dostat hosté, kapitán Oudin ovšem nedokázal zpracovat balón.
46'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
V prvním poločase jsme byli svědky naprostého uragánu domácího celku, fotbalisté Lens si dokázali vytvořit několik zajímavých příležitostí a tři z nich dokázaly proměnit. Hosté v závěru poločasu pouze snížili zásluhou Albertha Elise, uvidíme, jak bude reagovat kouč Petković, kterému střídajícímu hráči dá onu složitou úlohu, změnit chod hry.
45+2'
45+1'
Sudí nastavuje 1 minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45'
Žlutou kartu dostává Cheick Doucouré (Racing Club De Lens).
44'
Krásnou kombinaci hostujícího celku na poslední situaci dokázal bravurním zákrokem zastavit domácí Wooh, u míče ovšem i nadále hosté.
43'
Tak tohle se tedy nepovedlo, centrovaný míč, který vyslal jeden ze záložníků domácího celku, končí pouze v rukavicích hostujícího brankáře Poussina.
41'
Vladimir Perković rozhodně není spokojen s předvedenou hrou svého celku, fotbalisté domácího celku jsou zatím daleko lepším týmem na hřišti.
40'
Doucouré se snažil dostat do osamoceného úniku, včasně ovšem dokázal vystoupit gólman Poussin, kterému se podařilo schovat míč do svých rukavic.
39'
Dalekonosnou ránu vyslal na branku soupeře domácí Sotoca, jeho střelecký pokus ovšem končí pouze v zámezí, a proto bude následovat odkop od branky Boardeaux..
38'
Centr z levé strany, který nejspíše měl nalézt adresáta ve vápně Bordeaux, kterým měl být rozhodně Arnaud Kalimuendo, byl nakonec zblokován pozorným obráncem.
37'
Fotbalisté hostujícího celku kombinují na své vlastní polovině, rádi by si konečně dokázali vytvořit příležitost, která by nějak výrazně ohrozila branku Faríñeze.
35'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, překvapením je, že se hostující fotbalisté nesnaží napadat jejich rozehrávku.
34'
Massadio Haidara se provinil nedovoleným zákrokem, zkušený sudí François Letexier nařizuje standartku pro Bordeaux.
33'
Jean Onana ukázkovou přihrávkou naservíroval možnost k zakončení ALBERTHU ELISOVI, tento útočník z Hondurase se příliš nerozpakoval a chladnokrevně překonal gólmana soupeře, máme tedy sníženo. Asistence: Jean Onana
32'
Tak nyní jsme mohli být svědky velmi nepřehledné situace před brankou hostujícího celku, domácí Sotoca ovšem mířil pouze do rukavic připraveného Poussina.
31'
Arnaud Kalimuendo se dostal do skvělé palebné pozice, na poslední chvíli jej ovšem dokázal zastavit gólman Poussin, následovat ovšem bude rohový kop z pravé strany hřiště.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, domácí fotbalisté suverénně dominují v tomto utkání.
29'
Hostující fotbalisté velmi aktivně napadají rozehrávku svého soupeře, ten si ovšem počíná velmi zkušeně a je schopen vymanit se z tého nekomfortní situace.
27'
Lens právě vstřelilo branku!
Kapitán SEKO FOFAFA si to namířil do pokutového území soupeře, jakmile se dostal do střelecké pozice, tak svou šajtlí hravě poslal míč za záda bezmocného gólmana. Asistence: Massadio Haidara
26'
Domácí fotbalisté opět kombinují na své vlastní polovině, pomocí krátkých přihrávek se snaží získat cenné vteřinky, rádi by totiž udrželi toto pohodlné vedení do konce prvního poločasu.
25'
Centr z rohového kopu nebyl vůbec špatný, směřoval na přední tyč, kde se ovšem nenacházel žádný z hráčů domácího Lens.
24'
23'
Jsme v polovině prvního poločasu, hostující fotbalisté již prohrávají dvoubrankovým rozdílem a nás rozhodně bude zajímat, jak bude reagovat trenér Petković.
22'
S lehkostí dokázal GAEL KAKUTA proměnit pokutový kop, gólman sice dokázal vystihnout stranu, ale kop byl natolik přesně zamířený, že to zkrátka bylo málo.
21'
Vše potvrzeno, bude to penalta, kterou bude zahrávat Gael Kakuta.
20'
Celá situace samozřejmě ještě bude prověřena přítomným VAR, uvidíme, zda reakce sudího byla správná.
19'
Sudí neomylně ukazuje na penaltový puntík, po tomto tvrdém zákroku nařizuje pokutový kop ve prospěch domácího celku.
19'
Tak tahle přihrávka nenašla žádného ze svých spoluhráčů, míč je tedy v moci domácího gólmana, který bude rozvíjet útočnou akci svého celku.
18'
Další příležitost domácího celku, jedovatou ránu jednoho z útočníku Lens pouze vyráží gólman Poussin, ten měl velké štěstí, že se k poskakujícímu míči dostali včas jeho spoluhráči.
16'
Domácí fotbalisté drží míč ve své moci, pomocí krátkých přihrávek se snaží profesorsky udržet utkání pod kontrolou.
15'
Po nepřesné přihrávce kapitána Fofany jsou u míče hostující fotbalisté, ti se samozřejmě snaží okamžitě vytvořit nějakou tu příležitost k zakončení.
14'
13'
Arnaud Kalimuendo se po krátké chvíli dostal do další obrovské příležitosti, tentokrát jeho pokus zmařil svým zákrokem gólman Faríñez.
12'
O první pořádnou střelu se postaral hostující Fransérgio, tomu se podařilo zpracovat těžkž míč, ale následně jej poslal vysoko nad branku Faríñeze.
11'
Skvělý pohyb ve vápně předvedl ARNAUD KALIMUENDO, který si naběhl na přihrávku a zpoza vápna přízemní střelou překonal gólmana hostujícího celku, čímž otevřel gólový účet v dnešním klání. Asistence: Gael Kakuta
10'
Dalekonosná střela končí pouze v dobře postavené zdi, u míče ovšem i nadále fotbalisté hostujícího celku.
9'
Fotbalisté Bordeaux budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti, uvidíme, jak s ní naloží.
8'
Hostující stratég, Vladimir Petković, může být spokojen s výkonem svých svěřenců, ti si zatím počínají pozorně, chybí tomu branka.
6'
Útočníci hostujícího celku aktivně napadají rozehrávku svého soupeře, ten si ovšem počíná profesorsky a hravě kombinuje dále.
5'
Obléhání domácího celku končí neúspěchem, přesto má míč na svých kopačkách Sotoca, který hledá další skulinku v obraně svého soupeře.
4'
Hosté selhali, naopak domácím se nyní povedlo usídlit na polovině svého soupeře, uvidíme, zda dokáží vymyslet nějakou tu kulišárnu
3'
Fotbalisté hostujícího celku drží míč na svých kopačkách, snaží se usídlit na polovině soupeře a vymyslet si nějakou tu příležitost k zakončení.
2'
Domácí fotbalisté se velmi rychle dostali k odraženému míči a vytvořili si první nebezpečnou příležitost, míč ovšem nakonec nijak neohrozil gólmana Bordeaux.
1'
Hostující fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

Racing Club De Lens: Faríñez – Machado, Wooh, Medina – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana (C), M. Haidara – Sotoca, G. Kakuta, Kalimuendo.
Náhradníci: Leca – Baldé, P. Berg, Costa, Frankowski, Jean, Ganago, Louveau.
Trenér: Franck Haise

Girondins Bordeaux FC: Poussin – G. Mensah, Ahmedhodžić, Marcelo, Kwateng – J. E. Onana, Guilavogui – Oudin (C), Fransérgio, Elis – Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Rouyard – Y. Adli, Mangas, Mara, Medioub, Niang, Pembélé, Sissokho.
Trenér: Vladimir Petković

Rozhodčí: François Letexier.
Vzájemná utkání v letošní sezóně:
Girondins Bordeaux FC : Racing Club De Lens 2:3
GIRONDINS BORDEAUX FC
19. místo, 23 zápasů, 20 bodů, skóre 34:58

Šestinásobný francouzský mistr může pouze vzpomínat na svou éru dominance, nyní se hostéí potací na sestupovém pásmu. Rozhodně by to byl ve Francii obrovský šok, kdyby se uskutečnil nejčernější možný scénář.

V posledním utkání Bordeaux zažilo pořádný propadák, nedokázalo navázat na svůj podzimní obrat s Remeší, když si dokázalo naplno bodovat, přestože ještě v 70. minutě vedla Remeš dvoubrankovým rozdílem (3:2). Tentokrát dostali pětigólový příděl, po kterém se musí opět rychle zvednout!

Velkým tahounem hostujícího celku je jednoznačně Ui-Jo Hwang, tento útočník z Jižní Korei v minulé sezóně dokázal nastřílet úctyhodných dvanáct branek, nyní má na kontě již devět zásahů.
RACING CLUB DE LENS
9. místo, 23 zápasů, 33 bodů, skóre 36:33

Rozhodně jedním z nejpříjemnějších překvapení letošního ročníku je domácí Lens. Ono ani nejde tolik mluvit o překvapení, jelikož domácí se již minulý rok netajili ambicí atakovat pohárové příčky.

Momentálně se Lens ovšem příliš nedaří, v posledních dvou zápasech nedokázalo vyzrát nad svými soupeři, nejdříve nestačili na Marseille (0:2), následně Lens selhalo i s podprůměrným Lorientem (0:2).

Nejlepším střelcem hostujícího celku je 26letý Seko Fofana z Pobřežních slonovin, který se ovšem již tři ligová kola netrefil, i proto lze předpokládat, že brzy prolomí svůj gólový půst.
Bonjour, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na 24. kolo nejvyšší francouzské soutěže. Racing Club de Lens bude hostit Girondins Bordeaux FC. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.