Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Nantes - 6. února 2022   15:00

Štrasburk
74' Liénard (Thomasson)
1:0
(0:0)
Štrasburk
Sels – Perrin, Nyamsi, Caci – Guilbert (90+3. Fila), Thomasson, Prcić (75. Bellegarde), Sissoko, Liénard (C) – Waris (68. Sahi), Ajorque.
Kawašima – Fila, Djiku, Bellegarde, Kandil, Diarra, Sahi, Doukouré, Jean.
Delerue -Viala, Belchebru
Stade de la Meinau, Štrasburk
22 240 diváků
Nantes
Lafont (C) – Merlin (78. Corchia), Pallois, Girotto, D. Appiah, Fábio (77. Coco) – Blas, Chirivella (86. Augustin), Moutoussamy (66. Pereira De Sa) – Kolo Muani, Simon (78. Geubbels).
Petrić – Achi Bouakline, Augustin, Bukari, Coco, Corchia, Geubbels, Pereira De Sa, Doucet.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:8.
Toto utkání rozhodla pouze jediná branka, ale z kategorie luxusních, kterou vymyslel skvělě hrající kapitán Štrasburku Liénard umístěnou střelou přímo pod břevno! RC Štrasburk tedy vybojoval tři body za výhru 1:0 a pokračuje ve výborné sezóně. Mějte hezký zbytek dne.
90+5'
90+5'
Liénard ještě rozehraje přímý kop ze středu hrací plochy.
90+4'
Thoamsson neudržel míč u rohového praporku a domácí lavička netrpělivě vyhlíží odpískání konce utkání.
90+4'
Bellagarde se snažil u postranní čáry zapojit do útočné akce čerstvě příchozího hráče Filu na hřištu, což se ukázalo jako nesprávný nápad.
90+3'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Frédéric Guilbert, přichází Karol Fila.
90+2'
Fréderica Guilberta chytají křeče a zřejmě bude i následně vystříédán.
90+1'
Žlutou kartu dostává Matz Sels (RC Štrasburk) za zdržování hry.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Caci tentokráte dostal naloženo od nečekaného protivníka v podobě Ludovica Blase.
88'
Hráči Štrasburku se snaží udržet míč co nejdále od své branky a zatím se jim to daří velmi obstojně.
87'
Po rohovém kopu Štrasburku následovalo pouze nepřesné zakončení.
86'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Jean-Kévin Augustin.
85'
Aistent rozhodčího jasně signalizuje, že Anthony Caci byl obětí útočného faulu.
84'
Hráči Štrasburku byli v situaci tři na jednoho a dokázali tuto skvostnou příležitost ukázkově zazdít nesmyslným zpracováváním míče v podobě Ajorqueho.
83'
Corchia neodcentroval a pouze vytloukl blok bránícího hráče v podobě autového vhazování.
82'
Žlutou kartu dostává Dimitri Liénard (RC Štrasburk) za faul.
82'
Narážečka Štrasburku v pokutovém území ztroskotala na špatném zpracování miče.
81'
Centr Ludovica Blase nebyl zrovna z těch přesných, které tento hráč tak dobře ovládá.
80'
Tento centr Štrasburku byl velmi nepřesný a pouze proletěl napříč pokutovým územím.
79'
Žlutou kartu dostává Willem Geubbels (FC Nantes) za protesty.
78'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Willem Geubbels.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází Sébastien Corchia.
77'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Marcus Coco.
75'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
74'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Po centru Thomassona obránce Fábio podklouzl a ukázkově zakončující DIMITRI LIÉNARD umístil míč levačkou přímo pod břevno – 1.0! Asistence: Adrien Thomasson.
73'
Prcićova nahrávka až k Ajorquemu nedošla přes zásah obránce FC Nantes.
71'
Po hrubici Sissoka pouze prokázal zakončující Nicolas Pallois, že není rozeným střelecem – rohový kop.
70'
Kontr Mosese Simona přináši další roh pro FC Nantes.
69'
Se štěstím nyní hosté ubránili velmi nebezpečného Ludovica Ajorqueho.
68'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Moïse Sahi.
67'
Moses Simon se po exekuci přímého kopu přesune pouze k exekuci rohového kopu.
67'
Přímý kop pro hráče FC Nantes od postranní čáry.
66'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Roli Pereira De Sa.
65'
Ludovic Blas opět schytal tvrdou ránu od důrazně hrajícího Ibrahima Sissoka.
64'
Waris opět uspěl pouze s první kličku, druhá znamenala zákonitě ztrátu míče.
62'
Sissoko sice přeskočil Fábia i Palloise, ale jeho hlavička nebyla z těch přesných.
61'
Pas Liénarda stačil zablokovat první, bránící hráč.
60'
Centr Mosese Simona neudělal takové zmatky před brankou Selse jak si tento hráč představoval.
59'
Ludovic Blas dokázal na Anthonym Cacim vybojovat další roh pro žlutozelené.
58'
Thomasson sice doslova zesměšnil dva protihráče, jenže jeho následný pas na svého spoluhráče byť do běhu byl velmi nepřesný.
57'
Centr Kolo Muaniho byl zablokován pohotovým obráncem pro změnu na rohový kop pro FC Nantes.
56'
Centr Gilberta raději na rohový kop odvrátil obránce FC Nantes Dennis Appiah.
55'
Waris prošel přes dva obránce soupeře, třetí mu již bez problémů vystavil stopku.
54'
Ludovic Blas se držel za poraněnou levou nohou.
53'
Centr Chirivelly byl zastaven ještě daleko před pokutovým územím.
53'
Žlutou kartu dostává Gerzino Nyamsi (RC Štrasburk) za faul.
52'
Výpad Thomassona vyřešil brankář Lafont.
51'
O svou kopačku na chvíli přišel klíčový hráč Štrasburku defenzivně laděný Anthony Caci.
50'
Warise velmi dobře ubránil obránce Girotto.
49'
Caci nakonec uklidnil situaci po několika vteřinách, kdy míč létal pouze vzduchem.
48'
Žlutou kartu dostává Nicolas Pallois (FC Nantes) za faul.
48'
Nicolais Pallois velmi tvrdě přišlápl nárt po odehrání míče Thomassonovi.
47'
Nákop Prciće končí pouze za koncovou čárou.
46'

Fauly: 4:3
Bezbrankový poločas nebyl vůbec nudný. Již v deváté minutě Ajorqueho střelu stačil zablokovat na brankové čáře obránce Merlin. Po vyraženém centru skvěle vystřelil Prcić, jehož střela těsně neskončila v síti Lafonta. Ke konci první půle dali o sobě vědtě i hráči Nantes, když Blasovu střelu vyrazil brankář Sels. Druhý poločas začne cca v 16:04 hodin.
45+1'
45+1'
I centr Mosese Simona byl odvrácen mimo pokutové území.
45+1'
Blasova střela byla zablokována mimo pokutové území.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Sissoko vymyslel hrůzostrašnou nahrávku, tuto chybu hráči Nantes nedokázali patřičně ztrestat.
43'
Skákavá střela ze střední vzdálenosti končí pouze v rukavicích brankáře Matze Selse.
42'
Ludovic Blas se proháčkoval přes bránícího Caciho a jeho přízemní střelu musel pohorově vyrazit brankář Sels!
40'
Přímý kop pro hráče FC Nantes ve středu hřiště.
39'
Centr z levé strany hřiště přinesl pouze nepřesné zakončení Ajorqueho hlavou mimo tři tyče.
38'
Centr Thomassona přinesl rohový kop.
37'
Výpad Ajorqueho nakonec na poslední chvíli zvládla zastavit hostující obrana.
35'
Po nebezpečném centru zprava, který Lafont vyrazil na hranici pokutového území se do míče opřel pohotový Sanjin Prcić a jeho ráně příliš nescházelo, aby skončila v síti!
31'
Hráči Nantes zatím veškeré ataky stačí odvracet.
29'
Thomasson se snaží velmi podporovat ofenzívu svého týmu.
27'
Waris neuspěl v souboji jeden na jendoho u pravého rohového praporku.
25'
Centr Merlina zleva končí přímo v rukavicích brankáře Selse.
24'
Až od brankáře Selse začne další kombinace Štrasburku.
23'
Žlutou kartu dostává Pedro Chirivella (FC Nantes).
23'
Špatně rozehraný rohový kop nakonec vyústil v taktický faul Pedra Chirivella.
22'
I jindy drzý Moses Simon raději tentokráte volil přihrávku dozadu na své spoluhráče.
21'
FC Nantes se snaží kombinací ve středu hřiště uklidnit svou hru.
20'
Ajorqueho následně uhlídal velmi důrazně hrající obránce Nantes Pallois.
19'
Pallois pasem hledal nabíhající spoluhráče, vše přečetli bránící hráči Štrasburku a odvrátili balon do autu.
18'
Po odvráceném centru z přímého kopu čekala velmi snandá práce pro brankáře Lafonta.
16'
Vzdušný prostor ve svém pokutovém území po rozehrání rohu ovládli hráči Štrasburku.
15'
Střelu zakončujícího hráče srazil obětavě Sissoko na rohový kop.
14'
Několik nepřesných přihrávek za sebou si vyměnili oba soupeři.
13'
Simon vyšíval tak dlouho své kličky proti dvěma protihráčům, až snadno přišel o míč.
11'
Rohový kop Nantes z levé strany dokázala obrana Štrasburku přežít bez úhony.
10'
Po centru z rohu došlo k útočnému faulu na brankáře Lafonta.
9'
Po centru zprava zakončení Ajorqueho zastavil zaskakující Merlin na brankové čáře!
7'
Hráč Štrasburku se v soupeřově pokutovém území sám ukličkoval.
6'
Odražený centr Simona obráncme se k číhajícímu Moutoussamymu neodrazil.
5'
Hráči Nantes vyprodukovali pouze nepřesný míč, kterého se snadno ujali hráči Štrasburku.
4'
Dlouhý aut Guilberta do pokutového území nedokázal akrobaticky zpracovat Ajorque.
3'
Dlouhý pas Caciho byl tečován pouze mimo hrací plochu.
1'
RC Štrasburk k utkání nastoupil v modrých dresech, FC Nantes tradičně ve své jasně žluté barvě.
1'

RC Štrasburk: Sels – Liénard (C), Caci, Perrin, Nyamsi, Guilbert, Sissoko, Prcić, Thomasson, Waris, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – Fila, Djiku, Bellegarde, Kandil, Diarra, Sahi.

FC Nantes: Lafont (C) – Fábio, D. Appiah, Girotto, Pallois, Merlin, Moutoussamy, Chirivella, Blas, Kolo Muani, Simon.
Náhradníci: Petrić – Achi Bouakline, Augustin, Bukari, Coco, Corchia, Geubbels, Pereira De Sa..
Předpokládané absence:

RC Štrasburk

Bellegarde, Dion (oba nespecifikované zranění)
Diallo (reprezentace – Africký pohár)
Le Marchand (poranění zad)

FC Nantes

Castelletto, Coulibaly, Simon, Traoré (všichni reprezentace – Africký pohár)
RC Štrasburk zažívá zatím výbornou sezónu. Ta byla podpořena třemi výhrami za sebou v měsíci lednu. V posledním utkání, ale Štrasburk padl po divokké přestřelce na hřišti Girondins Bordeaux 3:4!
FC Nantes podpořil solidní sezónu vítězstvím v bretaňském derby nad FC Lorient 4:2! Následně tento tým uspěl v dalším derby bretaňského formátu ve Coupe de France proti Stade Brestois 2:0!
RC Štrasburk (4) sehraje na svém hřišti utkání s FC Nantes (10). Ačkoliv oba soupeře dělí šest příček, vyrovnaný střed tavulky ukazuje rozdíl pouhých tří bodů.