Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Stade Brest - 9. března 2024   21:00

Lens
32' Aguilar
1:0
(1:0)
Lens
Samba (C) – Gradit, Danso, Chusanov – Aguilar, N. Mendy (82. Samed), el-Ajnawí, Frankowski – da Costa (82. Thomasson) – Sotoca, Wahi (72. Saïd).
Leca – Fulgini, A. Diouf, Guilavogui, Pouilly, Sishuba.
S. Frappart – M. Berchebru, S. Torregrossa
Stade Bollaert-Delelis, Lens
Stade Brest
Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Locko – Lees-Melou, Magnetti (71. Martin) – Del Castillo (81. Bráhímí), Mah. Camara (71. Doumbia), Le Douaron (58. Lage) – Mounié (58. Satriano).
Coudert – Zogbé, Lebeau, Cartillier.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:10.
Zápas nakonec rozhodl jediný gól, o který se domácí postarali krátce po půl hodině hry. Hosté ve druhém dějství sahali po vyrovnání, dvakrát se mu ocitli hodně blízko, avšak gól jim dnes nebyl dopřán. Domácí se tak radují z hodně šťastné výhry, třebaže by duelu zřejmě slušela remíza.
90+5'
90+4'
Brest musí zakládat útok od své brány a tohle už asi nestihne.
90+3'
Brice Samba pohlídal míč v cestě do zámezí, tohle už vypadá pro Lens hodně dobře.
90+2'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Martin Satriano). Hráč se sedmičkou na dresu je smolařem utkání, neboť nevyužil dvě velké příležitosti a nyní inkasuje zbytečnou žlutou za poznámky.
90'
Domácí vyrazili do otevřené obrany Brestu, málem se jim povedlo přidat druhý gól, nechybělo moc, kterým by zřejmě definitivně rozhodli.
88'
Hlavičkovanou před vápnem domácích ukončil Lilian Brassier, který odehrál balón pouze do zámezí. Takto to jistě nezamýšlel.
85'
Po útočném faulu musí hráči Brestu opustit útočnou polovinu.
84'
Martin Satriano v další velké příležitosti hlavičkoval před hranicí malého vápna, Brice Samba měl co dělat, aby míč udržel před brankovou čarou, i s notnou dávkou štěstěny se mu to povedlo.
82'
Střídání v týmu Racing Lens:
ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Salis Abdul Samed.
82'
ze hřiště odchází David da Costa, přichází Adrien Thomasson.
81'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Bilál Bráhímí.
79'
Martin Satriano se chytá za hlavu a má proč, jeho střelu na bližší tyč neměl Brice Samba šanci chytit, jenže balón se právě od tyče odrazil. Už mělo být vyrovnáno.
77'
Brendan Chardonnet zabránil Saïdovi centrovat, jeho tým však bude následně čelit rohovému kopu.
75'
Hostům se příliš nevyvedla kombinace, míč opouští hrací plochu a Lens může šetřit čas.
74'
Domácí rozehráli standardku od pravé postranní čáry, centr do vápna však žádné nebezpečí nepřinesl.
72'
ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Wesley Saïd.
71'
ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Kamory Doumbia.
71'
ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Jonas Martin.
70'
Florian Sotoca se teď hodně rozčiluje, se spoluhráči se dožadoval rohového kopu, je však nařízen odkop od brány.
69'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Hugo Magnetti).
68'
Brice Samba si vyběhl pro balón k hranici vápna, kde jej uklidil do rukou. S rozehrávkou nepospíchá.
66'
Domácí odvrací míč do bezpečí, až na soupeřovu polovinu.
65'
Rohový kop bude rozehrávat hostující tým.
63'
Velká příležitost na vyrovnání, Hugo Magnetti pálil tvrdě levačkou, ovšem jen do míst, kde byl připravený Brice Samba, jemuž se povedlo míč vyrazit. Největší šance Brestu v dosavadním průběhu.
61'
Jonathan Gradit zůstává u postranní čáry ležet na trávníku, hra je přerušena.
59'
Pierre Lees-Melou si zpracoval míč a pravačkou jej odehrál z dálky směrem na bránu, avšak tu přestřelil.
58'
ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Martin Satriano.
58'
ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Mathias Lage.
56'
Brice Samba si vybíhal pro míč, který mohl sebrat do náruče, ale nerozuměl si s obráncem a Jonathan Gradit balón odhlavičkoval za postranní čáru.
55'
Steve Mounié sice u hranice vápna padl k zemi, bylo však více jeho chybou, proto není faul pískán.
53'
Ruben Aguilar se snažil skluzem zachránit situaci, míč se mu ale nepovedlo zachytit, ten mu utekl za brankovou postranní lajnu.
51'
Slušná příležitost domácích, Florian Sotoca střílel levačkou z otočky kousek vedle vzdálenější tyče. Kdyby míč zasáhl lépe, mohlo to být pro hostující brány více nebezpečné.
49'
Hodně špatně provedená kombinace Brestu znamená ztrátu balónu. Takto to hosté jistě nechtěli.
46'
První gól nenabídl příliš pohledný fotbal, domácí mohou být přesto spokojeni, díky poměrně šťastné brance odchází do kabin s jednogólovým náskokem. Byla to snad jediná gólovka utkání, žádné jiné velké šance diváci neviděli.
45+2'
45'
Hosté rozehráli standardku z levého křídla, nebezpečný centr byl odvrácen, následná kombinace nic zajímavého nepřinesla, míč končí v rukou gólmana.
43'
Střílená přihrávka stejného hráče byla nyní zblokována do zámezí, bude to roh, kterých zatím k vidění mnoho nebylo.
42'
Bradley Locko doběhl k odraženému balónu, na nic nečekal a z hranice vápna pálil levačkou, ovšem příliš vedle bližší tyče.
39'
Elye Wahi postupoval individuálně, v pokutovém území padl na trávník, ale hraje se dál.
38'
Přetahovaná o míč u středového kruhu vyzněla lépe pro Lens, míč putuje k jeho gólmanovi.
36'
Hodně špatný centr provedl z pravé strany Mahdi Camara, míč skončil za vzdálenější postranní čárou.
34'
Hosté si vynutili vhazování u velkého vápna, soupeř se musí mít v obraně na pozoru.
32'
Lens právě vstřelilo branku!
Domácí jdou krátce po půl hodině hry do vedení. Dlouhý centr od levé postranní lajny se odrazil od vzdálenější tyče před odkrytou bránu, kde nejrychleji zareagoval RUBEN AGUILAR, jenž hlavou usměrnil míč do sítě.
29'
Níl el-Ajnawí střílel přes bránícího Brendana Chardonneta levačkou na bližší tyč, Marco Bizot však bez větších problémů zasáhl.
26'
Romain Del Castillo vyslal levačkou na bránu soupeře nepříliš prudkou střelu a Brice Samba celkem snadno sebral míč do náruče.
24'
Špatná kombinace domácího mužstva znamená ztrátu balónu.
22'
Hráči Brestu si přihrávají na své straně, dopředu se jim moc nechce. Na první velkou příležitost se stále čeká.
20'
Tentokrát se hráči Lens faulu nedovolali a musí se rychle vracet.
19'
Domácí překazili kombinaci soupeře za středovou lajnou a mohou zkusit znovu zaútočit.
17'
Florian Sotoca byl faulován na útočné polovině, z čehož pramení zajímavá standardka pro jeho tým.
15'
David da Costa se k centru sice nedostal, svým barvám získal rohový kop, první v zápase.
14'
Po centru z levého křídla trochu zaváhal hostující brankář při vyběhnutí, míč se mu napoprvé nepovedlo chytit, naštěstí pro něj nebyl žádný z protihráčů poblíž.
13'
Marco Bizot obdržel malou domů, s rozehrávkou nepospíchá.
11'
Špatná kombinace Brestu posílá míč pouze do autu, diváci sledují spíše nudnou podívanou.
7'
Žlutá karta pro tým Racing Lens (Abdukodir Chusanov). Kartu vidí za faul na Davida da Costu.
5'
Jeden z hráčů Lensu prokličkoval do zakončení, které však zblokoval skluzem bránící soupeř.
3'
Zatím je k vidění řada nepřesností na obou stranách, rozehrává brankář Brestu.
1'

Racing Lens: Samba (C) – Gradit, Danso, Chusanov – Aguilar, N. Mendy, el-Ajnawí, Frankowski – da Costa – Sotoca, Wahi.
Náhradníci: Leca – Samed, Fulgini, A. Diouf, Guilavogui, Pouilly, Sishuba, Saïd, Thomasson.
Trenér: F. Haise.

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Locko – Lees-Melou, Magnetti – Del Castillo, Mah. Camara, Le Douaron – Mounié.
Náhradníci: Coudert – Zogbé, Lebeau, Cartillier, Doumbia, Martin, Satriano, Bráhímí, Lage.
Trenér: E. Roy.

Rozhodčí: S. Frappart – M. Berchebru, S. Torregrossa.
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti soubojů na hřišti Lens vyšel domácí tým jako vítěz ve třech případech, soupeř ve dvou. Remíza se v Lens zrodila naposledy 16. dubna 2011, kdy na ukazateli skóre po závěrečném hvizdu svítil stav 1:1.
Brest

Hosté jsou na druhém místě, ovšem na vedoucí PSG ztrácí devět bodů. Mimo svůj trávník odehráli dvanáct střetnutí a přivezli si jednadvacet bodů za šest vítězství a tři remízy, vstřelili šestnáct gólů a o pět méně inkasovali. naposledy jeli bez bodového zisku z Monaca, kde 5. listopadu prohráli 0:2.
V čele tabulky střelců je další francouzský hráč, a sice Romain Del Castillo.
Lens

Domácí tým drží šestou pozici, poslední pohárovou, s devětatřiceti body, před sedmým Marseille má tříbodový náskok. Na svém hřišti si jeho hráči ze dvanácti zápasů odnesli dvacet bodů díky šesti výhrám a dvěma remízám, vstřelili devatenáct branek a inkasovali v průměru přesně jeden gól v každém duelu před svými fanoušky. Naposledy je však moc nepotěšili, když prohráli 2:3 s Monacem gólem v 90+1. minutě. Složí dnes reparát?
Střelecky se jednou prosadil Wesley Said, jenž se s celkovými šesti góly osamostatnil v čele střelců mančaftu.
Dobrý den, dvěma zápasy dnes pokračuje 25. kolo nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. Jako druhý v pořadí přijde na řadu souboj týmů z vyšších pozic tabulky, jsou to Lens a Brest. Favoritem je prvně zmíněný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.