Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Nice - 24. dubna 2024   21:00

Marseille
31' Clauss  • 56' Aubameyang
2:2
(1:1)
Nice
13' Moffi  (Boga) • 72' Bard
Marseille
López – García, Gigot (C), Balerdi – Clauss (65. Murillo), Veretout (90. Únáhí), Kondogbia (90+1. Onana), L. Henrique (80. I. Ndiaye) – Harít (65. Gueye), Aubameyang – Moumbagna.
Blanco – Daou, Correa, Abdallah.
J. Pignard – A. Drouet, V. Evrard
Stade Vélodrome, Marseille
Nice
Bułka – A. Mendy (65. Búdawí), Todibo, Dante (C), Bard – Sanson (65. Laborde), Rosario, Thuram – Cho (82. Claude-Maurice), Moffi (57. Guessand), Boga.
Dupé – Perraud, Louchet, Ndayishimiye, A. Baldé.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:14.
I druhé dějství přineslo dva góly, opět se o ně mužstva podělila. Tentokrát se však do vedení dostal domácí celek, jenž proměnil pokutový kop, zhruba za čtvrt hodiny však bylo podruhé srovnáno. Nice sice hrálo přesilovku, místy dostávalo soupeře pod tlak, ale výraznější převahu nemělo a mohlo být nakonec rádo, že vyválčilo bod, neboť v úplném závěru jej zachránilo břevno.
90+6'
90+4'
Obří příležitost Marseille zůstává nevyužita, domácí mohli v samém závěru zřejmě rozhodnout o své výhře, ale nepovedlo se. Nejlepší střelec Pierre-Emerick Aubameyang parádně prošel obranou Nice, dostal se až před gólmana, jehož sice překonal, avšak míč skončil pouze na břevnu, od kterého se odrazil do rukavic Marcina Bułky.
90+2'
Útočným faulem se nyní provinil i domácí celek, jeho hráči se rychle stahují na svoji polovinu.
90+1'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Jean Onana.
90'
ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Azzáedín Únáhí.
89'
Jérémie Boga dobrým centrem hledal ve vápně nabíhající spoluhráče, to se mu však nepovedlo.
88'
Khéphren Thuram se snažil prokličkovat ke střele, míč mu ale utekl od kopačky a z šance tak nebylo nic.
86'
Střela jednoho z fotbalistů Nice proletěla vysoko nad břevnem. Duel pomalu spěje ke svému konci, dokáže některý z týmů uzmout výhru pro sebe?
85'
Celkem zbytečným útočným faulem se provinil Evann Guessand, načež jeho tým přichází o potenciální šanci.
82'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Alexis Claude-Maurice.
81'
Iliman Ndiaye mohl poslat svůj mančaft zpátky do vedení, sám před gólmanem ale selhal, když jeho přízemní ránu vyběhnutý strážce hostující svatyně vyrazil. Aby tohle Marseille ještě nemrzelo.
80'
ze hřiště odchází Luis Henrique, přichází Iliman Ndiaye.
79'
Domácí jsou pod velkým tlakem, čelit budou rohovému kopu.
78'
Nebezpečný centr před bránu odvrátil jeden z hráčů Marseille prozatím do bezpečí.
77'
Jasného faulu se dopustili hráči domácího mužstva před svým velkým vápnem, Pau López si staví zeď.
75'
Teď to ale hráči Nice neprovedli vůbec dobře a doslova darovali míč soupeři, který nikam spěchat nebude.
74'
Hosté pokračují v útočné aktivitě a obléhají pokutové území Marseille, které se musí bránit.
72'
Nice právě vstřelilo branku!
Také Nice se daří dotáhnout jednogólové manko. MELVIN BARD si před hranicí vápna zpracoval balón, jenž následně levačkou odehrál přesně ke vzdálenější tyči. Pau López se natahoval, jak jen to šlo, ovšem na míč nedosáhl.
68'
Na příliš dlouhý míč nedokázal Hišám Búdawí dosáhnout, balón tak skončil mimo hrací plochu a Pau López pospíchat jistě nebude.
65'
ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Gaëtan Laborde.
65'
ze hřiště odchází Antoine Mendy, přichází Hišám Búdawí.
65'
ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Pape Gueye.
65'
ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Amir Murillo.
64'
Balón putuje za postranní čáru, domácí i hosté chystají střídání.
62'
Pau López chytá volný mjíč do náruče a s rozehrávkou příliš nepospíchá.
61'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Morgan Sanson).
60'
Hosté drží míč a kombinují na soupeřově polovině, ke střele se ale žádný z hráčů nemá.
57'
ze hřiště odchází Terem Moffi, přichází Evann Guessand.
56'
Marseille právě vstřelilo branku!
PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG to provedl parádně a nekompromisně poslal míč ze svého pohledu do levého horního rohu brány. Marcin Bułka sice vystihl směr, ale neměl absolutně žádnou šanci na balón dosáhnout.
55'
Po shlédnutí záznamu je verdikt hlavního arbitra jasný, pokutový kop.
54'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Mohamed-Ali Cho). Hráč dostává trest za poznámky, zda se bude kopat penalta se teprve uvidí.
53'
Domácí reklamují faul a dožadují se pokutového kopu, hosté naopak přesvědčují hlavního arbitra, že v žádném případě nefaulovali. Ten se radí s VAR.
51'
Jeden domácích hráčů zkoušel střelu z dálky, ta mu ale vůbec nesedla, míč byl navíc tečován mimo hrací plochu.
50'
Jérémie Boga dopravil míč do sítě, ovšem v době přihrávky stál v jasném ofsajdu.
49'
Domácí byli pod tlakem, balón odkopli na soupeřovu polovinu.
46'
První půle končí, aktivnější byli spíše hosté, kteří se také ujali vedení, které mohli i zvýšit, další šanci však nevyužili a přišel trest v podobě inkasovaného gólu. V závěru se Nice opět ocitlo ve velké příležitosti, ani tentokrát svoji možnost nevyužilo, avšak do druhé půle půjde v početní výhodě. Podaří se hostům nabídnutou příležitost využít nebo Marseille dokáže zabojovat?
45+4'
45+2'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Olympique Marseille (Faris Pemi Moumbagna). Hostující hráč si byl vědom žlutého trestu, přesto šel do souboje o míč hodně tvrdě a po zásluze vidí druhou žlutou, což znamená předčasný odchod pod sprchy.
45'
Nice mohlo v závěru první půle strhnout vedení zpět na svoji stranu. Jérémie Boga připravil dobrou pozici pro Morgana Sansona, jehož nepříliš prudkou střelu po zemi dokázal Pau López lapit. Pablo Rosario už zvedal ruce nad hlavu, ale předčasně.
44'
Pau López docela zariskoval s rozehrávkou, míč se mu ale povedlo dostat aspoň k postranní čáře, kde jeden z jeho spoluhráčů byl faulován.
42'
Morgan Sanson pálil z dálky, ovšem jen do míst, kde stál připravený Pau López.
41'
Další faul domácích, tentokrát daleko od své brány, ovšem přichází tím o míč.
39'
Situace se otáčí a standardku rozehraje hostující celek a to v blízkosti velkého vápna.
36'
Leonardo Balerdi si naběhl na křižný centr, hlavou ale adresoval balón vysoko nad břevno.
35'
Další možnost pro Marseille, jež bude rozehrávat standardku na útočné polovině.
34'
Málem byl obrat dokonán, ovšem střela jednoho z hráčů Marseille byla zblokována.
31'
Krátce po půl hodině hry je srovnáno. JONATHAN CLAUSS se s ničím nepáral a prudkou ranou odehrál balón na bližší stranu, kde bylo volné místo. Marcin Bułka se na míč sice sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.
30'
Špatná kombinace Marseille v pokutovém území, hostům se ale nepovedlo odkopnout míč do bezpečné vzdálenosti.
28'
Faris Pemi Moumbagna příliš prudkou přihrávku nedokázal doběhnout, balón mu utíká za postranní čáru.
27'
Morgan Sanson inkasoval nepříjemný úder do obličeje, ovšem hříšník kartu nevidí.
25'
Přetažený centr domácího mužstva letí za soupeřovu bránu. Takto to asi nepůjde.
23'
Hosté byli velmi blízko druhé brance, po pěkné kombinaci zakončoval už v pokutovém území Terem Moffi, pravačkou však bránu vůbec netrefil. Velká škoda pro Nice.
22'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Faris Pemi Moumbagna). Kartu inkasuje za faul na Thurama.
19'
Málem se domácí dostali do velké příležitosti, v poslední chvíli dokázali hosté odehrát míč od své brány.
16'
Nepříjemný centr před bránu Nice odvrátila hostující obrana do bezpečí.
13'
Hosté jdou do vedení. Jérémie Boga tváří v tvář brankáři udělal kličku, do zakončení se nedostal, ovšem v tom jej zastoupil TEREM MOFFI, který po zemi poslal balón do prázdné brány.
12'
Samuel Gigot se sice dostal k hlavičce, ovšem míč poslal vzduchem pouze do rukou připraveného gólmana.
11'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Terem Moffi).
9'
Antoine Mendy odkopl protihráči míč od kopačky, domácí budou zahrávat roh.
8'
Hosté dostali soupeře pod tlak, do větší šance se však nedostali a musí se rychle vracet.
5'
Jordan Veretout střílel bez přípravy příliš prudce a míč adresoval vysoko nad bránu.
3'
Amín Harít byl faulován Khéphrenem Thuramem, jeho tým rozehraje ze obranné poloviny.
1'

Olympique Marseille: López – García, Gigot (C), Balerdi – Clauss, Veretout, Kondogbia, L. Henrique – Harít, Aubameyang – Moumbagna.
Náhradníci: Blanco – Onana, Murillo, Únáhí, Gueye, I. Ndiaye, Daou, Correa, Abdallah.
Trenér: J. Gasset.

OGC Nice: Bułka – A. Mendy, Todibo, Dante (C), Bard – Sanson, Rosario, Thuram – Cho, Moffi, Boga.
Náhradníci: Dupé – Perraud, Búdawí, Louchet, Ndayishimiye, Claude-Maurice, A. Baldé, Laborde, Guessand.
Trenér: F. Farioli.

Rozhodčí: J. Pignard – A. Drouet, V. Evrard.
Vzájemné zápasy

Nice poslední duel v Marseille vyhrálo 3:1, ovšem předtím se pětkrát za sebou radoval z výhry domácí mančaft. Nerozhodně skončil souboj na trávníku Marseille naposledy 11. listopadu 2012, kdy se celky rozešly smírně po remíze 2:2.
Nice

Hosté drží pátou příčku díky sedmačtyřiceti bodům, na čtvrté Lille, které také bude dnes hrát, má pětibodovou ztrátu. Mimo svůj stadion odehráli čtrnáct střetnutí a přivezli si devatenáct bodů za pět vítězství a čtyři remízy, k tomu přidali dvanáct vstřelených a třináct inkasovaných gólů. V posledním venkovním mači hráli nerozhodně bez branek s Reims.
V čele tabulky střelců je díky deseti zářezům Terem Moffi z Nigérie.
Olympique Marseille

Domácí tým drží deváté místo s rovnými čtyřicet body, na pohárové šesté místo ztrácí šest bodů. Na svém trávníku se mu daří, ze čtrnácti utkání si odnesl devětadvacet bodů za osm výher a pět remíz, prohrál pouze jednou a to v zatím posledním mači před svými fanoušky, kdy nestačil na giganta s PSG, jemuž podlehl 0:2. Skóroval ve čtyřiadvaceti případech a jen devět branek inkasoval.
Nejlepším střelcem je dvanáctigólový Gabonec Pierre-Emerick Aubameyang.
Dobrý den, třemi zápasy bude dohráno 29. kolo nejvyšší francouzské fotbalové soutěže. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů z první poloviny tabulky, jsou to Olympique Marseille a Nice. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.