Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Rennais - 25. února 2024   17:05

Paris SG
90+7' Ramos
1:1
(0:1)
Rennais
33' Gújrí  (D. Doué)
Paris SG
Donnarumma – Hakimí, Pereira, Beraldo, Hernández (71. Mendes) – Vitinha, Ruiz, I Kang-in (46. Asensio) – O. Dembélé (71. Zaïre-Emery), K. Mbappé (C) (65. Ramos), Barcola (65. Kolo Muani).
Navas – Ugarte, Mukiele, Soler.
Dechepy – Haulbert, Danos
Parc des Princes, Paříž
47 874 diváků
Rennais
Mandanda (C) – G. Doué, Wooh, Belocian, Seidu – Saláh (66. Terrier), Santamaría, Blas, D. Doué (56. Bourigeaud) – Kalimuendo (66. Truffert), Gújrí (81. Omari).
Gallon – Theate, Cisse, Lambourde, Yıldırım.

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si zbytek nedělního večera a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:16.
Je dobojováno! Šlágr 23. kola Ligue 1 mezi PSG a Stade Rennes je u svého konce. Dramatický duel končí zaslouženou dělbou bodů. Domácí celek tvořil po celou dobu hru, ale k nějakým větším šancím se nemohl dostat. Proto ve 33.minutě přišla komplikace, když Gújrí zakončil své sólo přesným pokusem do šibenice. Pařížané nadále byli lepší a odměnou jim byla penalta v nastavení druhé půle, kterou bezpečně proměnil Ramos. Proto se body dělí za remízu 1:1.
90+8'
90+7'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
V samotném závěru máme vyrovnáno! GONCALO RAMOS si vzal na svá bedra tento důležitý moment. Brankáře Mandandu poslal na jeho levou stranu a tvrdou dělovku umístil na druhou stranu. – 1:1.
90+6'
Steve Mandanda dokonce za svůj faul vidí žlutou kartu.
90+6'
Je rozhodnuto! Podruhé rozhodčí penaltu tentokrát píská a PSG může v nastavení druhé půle vyrovnat.
90+5'
Pozor! Rozhodčí se po komunikaci s VARem jde na celou situaci podívat k monitoru.
90+5'
Lucas Beraldo za hlasité protesty vidí žlutou kartu.
90+4'
Po několika odrazech se dostal před Mandandu Gonçalo Ramos. Domácí útočník mu chtěl udělat kličku, ale po drobném kontaktu padl k zemí, sudí zatím nepíská.
90+3'
PSG kombinuje velice pomalu na útočné polovině a zatím to na nějakou větší šanci nestačí.
90+2'
Na polovině hřiště zastavil přechod domácích Ludovic Blas za cenu žluté karty.
90+1'
Odražený míč si na hranici vápna našel Fabián Ruiz. Opřel do něj svou levačkou a rovnou z voleje, jenže branku o několik metrů minul.
90'
Rozehrávka se hostujícímu mužstvu vůbec nezdařila a opět Gianluigi Donnarumma rozehrává bleskově od své svatyně.
89'
Fabián Ruiz musel zatáhnout za ruční brzdu a za taktický faul vidí žlutou kartu.
89'
Randal Kolo Muani si při snaze získání míče pomohl faulem a Rennes pozdrží další čas.
88'
Ludovic Blas rychle pelášel do pravé lajny za dlouhým míčem, který nestihl Donnarumma okamžitě vykopává směrem dopředu.
87'
Gonçalo Ramos za svůj nasimulovaný pád vidí žlutou kartu.
86'
Je rozhodnuto! Pokutový kop se kopat nebude, jelikož Gonçalo Ramos svůj pád zřejmě přihrál a odkopem bude pokračovat Mandanda.
86'
Rozhodčí ještě nemá úplně jasno, protože se míří podívat k monitoru.
85'
Bude se kopat pokutový kop! Domácí Gonçalo Ramos překvapil hostující obránce z boku a ten ho nešetrně podrazil a rozhodčí ukazuje na penaltvý puntík.
84'
Velice dobrá souhra po ose Hakimí a Ramos. Druhý jmenovaný zakončoval z první pouze do míst, kde stál Mandanda.
83'
Kombinace domácích je zastavena, protože zcela zbytečně fauluje Ašraf Hakimí.
82'
Na průběhu hry se dále nic nemění, když PSG má na své straně přízemní hru.
81'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Amín Gújrí, přichází Warmed Omari.
80'
Vitinha si odvážně dloubnul balón přes obránce a mířil k zakončení. Jenomže naposlední chvíli ho odsatvil Wooh.
79'
Na dobrý centr si naskakoval zády k brance Fabián Ruiz, na ten ale nedosáhl. Následně se domácí provinili nedovoleným zákrokem.
78'
Stále se PSG drží na útočné polovině, ale už dlouhou dobu nepřišlo nějaké větší zakončení.
77'
Po prodloužení na přední tyči se dostal k hlavičce na malém vápně Danilo Pereira. Osamocen ve výskoku ovšem míří vysoko nad svatyni Rennes.
76'
Výborný centr posílal na zadní tyč Marco Asensio. Balón si měl ke střele najít Kolo Muani, ale před obráncem to nestačil.
75'
Další snaha domácích je zastavena, protože se nedovoleným zákrokem provinil Warren Zaïre-Emery.
74'
Gonçalo Ramos se po dobré práci svých spoluhráčů dostal ke střele z otočky. Tvrdá dělovka končí blokem obrany.
73'
PSG si neví rady, jak se dostat do hlubokého bloku hostů, a tak Fabián Ruiz posílá zpět do defenzivy.
72'
Danilo Pereira zvládl svou defenzivní činnost na výbornou a okamžitě vyváží do ofenzivního prostoru.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Warren Zaïre-Emery,
ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Nuno Mendes.
70'
Lucas Hernández zastavil slibnou akci hostujícího mužstva faulem a vidí zaslouženou žlutou kartu.
69'
Opět z ničeho mohlo Rennes skórovat! Benjamin Bourigeaud si naběhl na skvělou přízemní přihrávku na přední tyč. Donnarumma se už přesouval na druhou stranu, jenže hostující forvard zamířil o pár centimetrů vedle tyče.
68'
Tentokrát si Ousmane Dembélé připravil míč ke střele na svou slabší nohu. Oskytl se v záklonu, proto vysoko přestřeluje.
67'
Marco Asensio rozehrával standardní situaci z levé strany. Na malém vápně byl připraven s vyboxováním Mandanda.
66'
ze hřiště odchází Ibráhím Saláh, přichází Martin Terrier,
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Adrien Truffert.
65'
ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Gonçalo Ramos,
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Randal Kolo Muani.
65'
Fabián Ruiz vyslal centr točený mezi tři tyče, tedy k teči. Steve Mandanda si vše pohlídal a chytá do svých rukavic.
64'
Aktivní Ousmane Dembélé vyslal střílený centr na malé vápno, kde trefil pouze obránce v bílých dresech.
63'
Po přihrávce Dembélého okamžitě z první pálil nejpovolanější Kylian Mbappé. Technická rána zamířila jen kousek nad hostující svatyni.
62'
Rennes se po dlouhé době podívalo na útočnou polovinu, jenomže jen na krátký čas. Míč jim jednoduše odebral Lucas Beraldo.
61'
Fabián Ruiz příliš dlouho váhal s přihrávkou do pokutového území, proto mu je kulatý nesmysl odebrán.
60'
Kylian Mbappé si našel krkolomě pozici ke střeleckému pokusu, který mu je naposlední chvíli zablokován.
59'
Podruhé v krátké době střela z levačky Dembélého! Tento šikovný Francouz zkopíroval akci před pár minut, ale tentokrát mířil na branku, jenomže skvělým tygřím skokem ho vychytal Steve Mandanda.
58'
Lucas Hernández po dlouhé souhře centroval, jenomže trefil pouze obranný blok před ním.
57'
Na svou levačku si přichystal balón Ousmane Dembélé. Chtěl spíše zakroutit střelu na zadní tyč, ale na mokrém trávníku mu sjela a letí vysoko nad.
56'
ze hřiště odchází Désiré Doué, přichází Benjamin Bourigeaud.
55'
Po přesné zpětné přihrávce pálil z velkého vápna Kylian Mbappé. Největší hvězda domácích míří těsně vedle.
54'
Vypadalo to, že Ašraf Hakimí zastavil čistě hostujícího hráče na polovině hřiště. Jenže sudí přeci jen píská a vytahuje i žlutou kartu.
53'
Hra je na kratší dobu přerušena, protože po jednom ze soubojů zůstal ležet na hrací ploše Arnaud Kalimuendo. Po ošetření bude pokračovat.
52'
K centru z velkého úhlu se odvážil Ašraf Hakimí. Spíše zvolil kroucenou střelu na zadní tyč, která nakonec míjí brankový prostor.
51'
Kylian Mbappé se odvážil k průniku před pokutové území, zde ho zastavil opět Désiré Doué, ale druhou žlutou zatím nevidí.
50'
Steve Mandanda dobře přečetl dlouhou přihrávku za svou obranu a včas odehrál balón před Dembélém.
49'
Z dobré palebné pozice se rozhodl k pokusu Ašraf Hakimí. Jeho prudká střela nártem letí o několik metrů nad branku.
48'
Désiré Doué je prvním potrestaným hráčem dnešního duelu. Za cenu žluté karty položil k zemi Asensia.
47'
Domácí hned zkraje druhé půle začínají kombinovat na útočné polovině. Vše končí neúspěšnou přihrávkou na Barcolu.
46'
ze hřiště odchází I Kang-in, přichází Marco Asensio.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:07.
Úvodní dějství šlágru mezi PSG a Stade Rennes je u svého konce. Do kabin jde spokojenější hostující mužstvo, které vede o jednu trefu. Pařížané vstoupili ovšem do duelu lépe a jsou i v něm lepší, jenže větší šanci si vytvořil pouze střelou z dálky Vitinha, s tou si poradil Mandanda. Trest přišel ve 33.minutě, kde si vzal míč pod kontrolu Gújrí a skvělým průnikem dokázal otevřít skóre tohoto střetnutí. Proto se poločas ponese za výsledku 0:1.
45+1'
45+1'
Ibráhím Saláh si věřil na průnik na levé lajně, jenomže jeho cesta není úspěšná přes pozorného Hakimího.
45'
Vypadá to, že si Rennes už poločasový výsledek pohlídá kombinací v zadní části hry.
44'
Alidu Seidu se snažil zamířit do postupného útoku po své lajně. Přes Hakimího si nevěřil a vrací dozadu.
43'
Po odvráceném míči si navedl kulatý nesmysl ke střele Bradley Barcola. Pro jeho smůlu pálil pouze do bloku.
42'
Dembélé si chytře dal tělo před obránce, který ho musel zastavit faulem. Standardní pozice z dobré pozice pro domácí.
41'
Kylian Mbappé se usilovně tlačil za střeleckým pokusem, jenomže si pomohl faulem a sudí píská faul.
40'
Ašraf Hakimí je nejaktivnějším v domácím dresu, když zahájil po dlouhé době souhru PSG.
39'
Arnaud Kalimuendo po zisku míče mířil přímočaře do ofenzivních akcí, které nevedou k úspěchu.
38'
Velké boje vznikly ve středu pole, ze kterých jako vítěz vyšel hostující celek.
37'
Ousmane Dembélé nemůže pokračovat v dalším útočném snažení, protože si pomohl útočným faulem.
36'
Za hranicí vápna opět napřáhl ke střele Amín Gújrí. Jeho táhlá levačka míří mimo branku.
35'
Stade vybojovalo balón na polovině hřiště a míří opět k ofenzivní akci.
34'
PSG je šokováno průběhem utkání, protože se nemůže dostat do pokutového území.
33'
Rennes právě vstřelilo branku!
Úplně z ničeho nic jdou hosté do vedení! AMÍN GÚJRÍ si převzal míč na útočné polovině a po otočení zamířil do obrovského prostoru. Alžírský útočník pronikl přes několik obránců a uvnitř pokutového území vypálil šajtlí do šibenice domácí svatyně. Gianluigi Donnarumma byl zcela bez šance. – 0:1. Asistence: Désiré Doué.
32'
Svou mašinu nastartoval také Ousmane Dembélé, jenomže vysunutí na Mbappého nevyšlo.
31'
Tak Rennes nakonec nepůjde do ofenzivního snažení kvůli okamžité ztrátě Douého.
30'
Fabián Ruiz nevyřešil úplně ideálně přihrávku na útočnou polovinu a hosté začnou kombinovat.
29'
Pomaličku se PSG posouvá k hostující svatyni. Další nabídka Hakimího je zablokována na aut.
28'
Neúspěchy se znovu odehrály na útočné polovině domácích. Danilo Pereira nezvládl vyslat průnikovou přihrávku.
27'
Na hrací ploše zůstal po tvrdém souboji ležet Lucas Hernández. PSG bude rozehrávat volný přímý kop.
26'
Z hostující poloviny letěl dlouhý nákop na Kalimuenda, jenž nedokázal souboje uskákat.
25'
Jeanuel Belocian se dobře vrátil do defenzivní činnosti a chytře odebral míč laxnímu Kang-inovi.
24'
Do velkého špeku dostal přihrávku Amín Gújrí, proti dvěma soupeřům neměl žádnou šanci na úspěch.
23'
Dále budou Pařížané tlačit na hluboký obranný blok soupeře. Konkrétně vše začne od Ruize.
22'
Těžkou přihrávku dostal za obránce Ousmane Dembélé. Přes Seidua se nedokázal procpat a bude se kopat od branky.
21'
Tentokrát z toho byla obrovská šance PSG! Po trpělivé kombinaci zavelel ke střele za hranicí vápna Vitinha. Skákavá střela letěla přesně k vzdálelnější tyči, jenomže skvělý Steve Mandanda vytáhl zákrok z říše snů.
20'
Jenže o pár sekund už byl Mbappé nebezpečnější, když pálil do bloku po průniku za hranicí vápna.
19'
Kylian Mbappé nebude moc pokračovat v útočném snažení, protože si pomohl faulem.
18'
Fabián Ruiz vyhrál důležitý souboj ve středu pole a následně posunul neúspěšně do lajny.
17'
Přímý kop se vůbec nezdařil, jenomže ani hosté nevyřešili brejk ideálně. Amín Gújrí nestihl dlouhou nabídku za obranu.
16'
Domácí se také ujmou rozehrávky standardní situace. Faulem se provinil vracející se Saláh.
15'
PSG nadále pokračuje v klidných útočných choutkách. Po nich se ale zatím nedostává do vážnější šance.
14'
Byli jsme svědky také první střely. Ašraf Hakimí si narazil míč s Mbappém a následně se dostal ke střele levačkou uvnitř vápna. Ta trefila odvážného obránce Wooha.
13'
I Kang-in nedostal moc dobrou přihrávku do ataku a také to tak dopadlo. Kulatý nesmysl po špatném zpracování končí v zámezí.
12'
Úvod utkání je veden ve velkých nepřesnostech, kterých využije autovým vhazováním Stade.
11'
Do otevřené obrany se hnal Ibráhím Saláh, jenomže vše nevyřešil ideálně, když našel pouze obránce Beralda.
10'
Bradley Barcola se snažil zamotat svého obránce, to se mu nepovedlo, protože posílá přihrávku do jeho nohy.
9'
Rennes se dlouho v útočném snažení neudrželo, jelikož si nerozumělo na pravé straně. Vhazovat bude Lucas Hernández.
8'
Alidu Seidu dokázal svým důrazem získat míč na půlící čáře a posouvá dozadu na své parťáky.
7'
Pařížané zatím v klidu kontrolují úvod tohoto střetnutí, je to konkrétně kombinací v obranné fázi.
6'
V úvodu zápasu je hodně vidět Hakimí, tentokrát si řekl o dlouhou přihrávku za obranu. Tu ani ve skluzu nestihl zachytit před lajnou.
5'
Velký prostor dostal na lajny Ašraf Hakimí. Přesným centrem našel ve vápně Dembélého, jenž nakonec nedokázal zakončit.
4'
K prvnímu centru se mohl probojovat Ousmane Dembélé, jenže to se mu nakonec nesplní kvůli ofsajdu.
3'
Do první větší akce se také dostal hostující celek. Désiré Doué mířil přihrávkou pouze do autu.
2'
Ašraf Hakimí neváhal s přihrávkou z první přímo do lajny. Za ní spěchal Mbappé, ale neměl žádnou šanci stihnout před brankářem soupeře.
1'
O úvodní výkop tohoto šlágru se postaral domácí celek z Paříže. Ten okamžitě začíná kombinací na polovině hřiště.
1'
Všichni aktéři tohoto střetnutí právě nastoupili na hrací plochu. Za pár minut jdeme do akce.
Hráči obou celků mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně v kabinách probíhají poslední přípravy.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Pereira, Beraldo, Hernández – Vitinha, Ruiz, I Kang-in – O. Dembélé, K. Mbappé (C), Barcola.
Náhradníci: Navas – Ugarte, Ramos, Asensio, Kolo Muani, Mendes, Mukiele, Soler, Zaïre-Emery.
Trenér: Luis Enrique

Stade Rennes FC: Mandanda (C) – G. Doué, Wooh, Belocian, Seidu – Saláh, Santamaría, Blas, D. Doué – Kalimuendo, Gújrí.
Náhradníci: Gallon – Truffert, Theate, Terrier, Bourigeaud, Omari, Cisse, Lambourde, Yıldırım.
Trenér: Julien Stephan

Rozhodčí: Dechepy – Haulbert, Danos.

PARIS SAINT-GERMAIN

Dlouhodobě nejúspěšnější francouzské mužstvo potvrzuje svou dominanci i v letošním ročníku. Po 22 kolech se nachází na první pozici s 53 body a neskutečným skóre 53:18. Mistrovský titul je už téměř jistotou, protože druhý Brest ztrácí už 13 bodů, proto Pařížané míří za dalším titulem.

Cesta k němu je v poslední době velice úspěšná a to kvůli výborné formě. Soutěžní duel naposledy borci z hlavního města prohráli na začátku listopadu. Od té doby přišlo 18 neprohraných střetnutí v řadě za sebou. Posledně se PSG představilo před týdnem na hřišti Nantes, kde ze dvou střel dokázalo dvakrát skórovat a v klidu si připsalo tři body za triumf 2:0. Mašina také šlape na mezinárodní scéně, jelikož v minulém týdnu vstoupila do osmifinále Ligy mistrů. Úvodní zápas dokázala porazit španělský Sociedad dominatně 2:0.

O největší hvězdu v tomto kádru není pochyb. Je jím francouzský útočník Kylian Mbappé, který vede tabulku střelců Ligue 1, když nastřílel neskutečných 21 branek. Naposledy řádil právě v Nantes, kde nastoupil až do druhé půle, ale stejně se dokázal prosadit. Randal Kolo Muani je dalším zajímavým prvkem, protože tento pětadvacetiletý hroťák vstřelil šest branek v lize. Posledně kontroloval gólem domácí výhru 3:1 s Lille.

Potvrdí PSG jasnou roli favorita?

STADE RENNES FC

Svěřenci trenéra Juliena Stephana poslední léta okupují horní příčky Ligue 1. To se relativně daří i letos, když se nachází na sedmém místě s 34 body pozitivním skóre 34:26. Na pohárové pozice nemá velkou ztrátu, ta se pohybuje až do druhé příčky v rámci šesti bodů.

Když k tomu přidáme dobrou formu Rennes v domácí soutěži, tak poháry jsou na dosah. Tato parta totiž dokázala získat tři body v lize hned šestkrát po sobě. Naposledy hráli doma před týdnem s nepříjemným Clermentem, ten hrál konec duelu v desíti, a tak Stade uspělo výsledkem 3:1. V posledních týdnech se soustředilo také na play-off Evropské ligy, kde neuspělo se silným AC Milán. Jenže ve čtvrtek ho dokázalo porazit, ale na postup to nestačilo.

Stade disponuje zajímavými hráči ve svém kádru. Tou vůbec nejproduktivnější v lize je záložník Benjamin Bourigeaud. Třicetiletý Francouz nastřílel v Ligue 1 šest branek a na dvě dokázal asistovat. Naposledy zazářil právě ve čtvrtek v Evropské lize, kde nastřílel hattrick. Dále se také velice dobře jeví dvaadvacetiletý talent Arnaud Kalimuendo, jenž se v lize trefil pětkrát a dokázal také zazářit v domácím poháru.

Dokáže Rennes potrápit velkého favorita z Paříže?
Krásné nedělní odpoledne z Parc des Princes! Od 17:05 je zde na programu výkop šlágru 23. kola nejvyšší francouzské soutěže. Jasný lídr tabulky Paris Saint-Germain hostí na svém trávníku Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.