Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek večera!
Střely na branku – 28:31 (6:7, 14:14, 8:10)
Hokejisté Českých Budějovic v závěru uhájili těsný náskok a vrátili tak soupeři domácí porážku po nájezdech z minulé středy. Jihočeši vykročili za výhrou v úvodu třetí části, kdy ovládli hru a po zásazích Žigy Pavlina a Benjamina Walkera vedli o dvě branky. Jestřábi už stačili jen korigovat, v 54. minutě snížil v pětiminutové přesilovce po vyloučení Hřebejka do konce utkání na konečných 2:3 Matouš Venkrbec.
60:00
Zkušený útočník Tomáš Vak zvládl vhazování proti Venkrbcovi takticky výborně a Motor tedy vítězí!
59:55
Oddechový čas si vyžádal hostující kouč Antonín Stavjaňa.
59:55
Ještě jedno přerušení hry. Vhazovat se bude před Kváčou.
59:38
Hosté opět vyhodili tak, že se icing nepíská. Prostějovu už rychle utíká čas.
59:19
Domácí si vyžádali oddechový čas.
59:19
Domácí si vytvořili nebezpečný závar před brankou soupeře, ale jejich úsilí bylo nakonec zbytečné. Rozhodčí odpískal hru vysokou holí a vykázal Jestřáby do středního pásma.
58:55
Teď už je prostějovská branka prázdná!
58:40
Hosté vyhodili šikovně, není to zakázané uvolnění. Kantor zatím zůstává v brance.
57:59
Dušan Žovinec obkroužil branku a dokonce ohrozil Kantora. Hosté tak ušetřili cenné sekundy.
57:00
Poslední tři minuty do konce třetí části. Uvidíme, kdy se dočkáme domácí power-play.
56:09
Z levé strany si nabruslil až před Kantora Žovinec. Budějovický forvard trefil rameno domácího gólmana.
55:09
Hosté jsou v plném počtu.
54:58
10 sekund před koncem domácí přesilovky byl nepříjemně atakován Venkrbec, který se dlouho zvedal z ledu. Vylučovat se tentokrát nebude.
54:30
Publikum žene domácí za vyrovnáním, ale Motoru se teď povedlo vyhodit.
53:04
Jestřábi právě vstřelili branku!
Nedáš – dostaneš! Krásnou individuální akci předvedl MATOUŠ VENKRBEC, který se protáhl mezi dvojicí hostujících beků až před branku a zblízka překonal Kváču – 2:3. Asistence: Martin Novák.
52:52
Mohlo být hotovo! Miroslav Čermák přebruslil obránce a jen těsně minul domácí branku!
52:23
Hosté opět vyhodili. Ze strany Jestřábů je to už trošku křeč.
51:48
Motoru se podařilo vyhodit.
50:54
Domácí mají šanci ještě něco se zápasem udělat. V dlouhé přesilovce potřebují alespoň snížit.
50:08
Štěpán Hřebejk dohrál u mantinelu Jakuba Šlahaře a dostává trest na 5 minut + do konce utkání! Otřesený domácí hráč opustil hřiště jen s pomocí spoluhráčů.
49:37
Zakázané uvolnění Jestřábů.
48:59
Domácí moc nevěděli, jak se dostat do útočného pásma. Nakonec to vyšlo až tou nejjednodušší cestou, nahozením na Kváču, který byl nucen puk podržet.
47:54
Třetí třetina zatím patří hostujícímu Motoru, který si v ní zaslouženě vypracoval dvoubrankový náskok.
46:45
Domácí musejí otevřít hru. Teď moc nechybělo a ve velké šanci se ocitl Jan Rudovský. Útočníka Prostějova však stačil odstavit jeden z obránců.
46:26
Zakázané uvolnění Motoru.
45:31
České Budějovice právě vstřelily branku!
Jihočeši vedou už o dva góly! Nastřelený kotouč dojel u zadního mantinelu Luboš Rob, jenž ho okamžitě poslal před brankoviště, kde ho pohotově zametl za Kantorova záda BENJAMIN WALKER. Asistence: Luboš Rob a Miloslav Čermák.
45:04
V dobré šanci se ocitl Fonk. Útočník čtvrté formace Motoru zůstal před Kantorem na chvilku volný, ale domácího gólmana nepřekonal.
44:30
Hráči Budějovic se stále drží na kotouči. Domácí se nemohou dostat do potřebného rytmu.
43:56
Hosté jsou nabuzeni. Kantor tentokrát musel přidržet puk před dojíždějícím Heřmanem.
42:42
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Pavel Kantor chyboval při rozehrávce za brankou a než se stačil vrátit do ideálního gólmanského postavení, vytrestal ho ranou od modré čáry obránce ŽIGA PAVLIN – 1:2. Asistence: Filip Vlček.
42:31
Domácí teď důrazným forčekingem zkomplikovali soupeři rozehrávku, ale šanci z toho nevytěžili.
41:26
S pokusem Jiřího Fonka si rovněž poradil pozorný Kantor.
40:08
Úvodní střelu Walkera vyrazil Kantor za svou branku.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 18:47.
Ve druhé třetině už góly padaly. Oba celky si je rovnovážně rozdělily, takže po 40 minutách hraje Prostějov s Motorem 1:1. Hosty poslal ve 29. minutě do vedení Vladimír Škoda. Jestřábům však pomohly dvě po sobě jdoucí přesilovky a tu druhou ve 37. minutě využil Lukáš Krejčík.
40:00
39:20
Domácí vyhazují.
39:02
Před branku si sjel Žiga Pavlin. Hostující obránce ale nezkrotil puk tak dobře, aby mohl hned zakončovat.
38:52
Domácí se zatím úspěšně brání přesilovkovému náporu soupeře.
37:59
Přesilovou hru si v závěru třetiny zahrají Budějovice. Tomáš Protivný je vyloučen za hákování.
36:32
Je vyrovnáno! Radim Matuš našel pasem od pravého mantinelu před brankou LUKÁŠE KREJČÍKA, který zblízka poslal puk za záda brankáře Kváči – 1:1. Asistence: Radim Matuš.
35:57
Hostům se podařilo vyhodit.
35:41
Hned po vhazování přišla další střela, kterou Kváča zachytil do lapačky.
35:35
Holíkovu střelu tečoval Matouš Venkrbec, ale Kváča si poradil. Hostující gólman o chvíli později i přikryl kotouč a přerušil domácí snažení.
35:06
Vteřinu před vypršením trestu Fonka přichází další vyloučení na straně hostí! Trest za podražení obdržel Pavel Pýcha.
34:38
Hosté se osvobozují.
34:00
Střelu Aleše Holíka od modré vykopl Kváča do rohu.
33:07
To by ale mohli změnit domácí. Budějovický Jiří Fonk je potrestán za nedovolené bránění.
32:51
Ani jednomu z týmů se nedaří dostat se do nějaké výhodnější střelecké pozice.
32:09
Poklidnější pasáž, kdy se hrálo spíše ve středním pásmu, přerušil prostějovský brankář Kantor, jenž přikryl lapačkou nahozený puk.
30:56
30:42
Prudkou ránu od modré vyrazil do rohu kluziště Kváča.
30:03
Od modré čáry vystřelil Mitchell Fillman. Střela hostujícího beka končí ve výstroji Kantora.
29:38
Led opouští v bolestivém předklonu jeden z budějovických hráčů. Vylučovat se nebude.
28:36
Hosté si v tomto střídání vytvořili velký tlak, ze kterého vytěžili první gól zápasu! Jakub Babka našel od zadního mantinelu na přední tyč najíždějícího VLADIMÍRA ŠKODU, jenž se trefil nad položený beton brankáře Kantora. Asistence: Jakub Babka a Filip Novák.
28:10
Na přihrávku Babky zpoza branky si sjel Filip Novák, který z mezikruží těsně minul domácí klec!
27:19
Z poměrně ostrého úhlu vypálil Tomáš Vak. Kantor byl pozorný.
26:27
Odpískán zásah domácí střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:53
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Tohle bylo od Jestřábů velmi aktivní střídání.
24:58
Do dobré pozice se dostal Matouš Venkrbec. Domácí kapitán z mezikruží netrefil branku.
24:35
Domácí útočník opouští led jen za pomoci spoluhráčů. Vypadá to, že nemůže došlápnout na pravou nohu.
24:35
Na ledě zůstává ležet domácí Ondřej Fiala. Už za ním míří zdravotník.
23:51
Přečíslení 2 na 1 táhl Luboš Rob. Protože bránící hráč dobře vykryl prostor na přihrávku, musel Rob zakončovat sám. Pavel Kantor svůj tým podržel.
23:27
Fonk se snažil zpoza branky nahrnout puk před Kantorovo brankoviště. V tom mu zabránil právě prostějovský gólman.
21:54
Na zadní tyčce se natahoval po kotouči Žovinec, ale brankář Kantor ho odrazil svou holí do bezpečí.
21:26
21:06
Hosty zastavilo odpískané postavení mimo hru.
20:09
Domácí hokejisté jsou v plném počtu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:53.
V první třetině jsme gól neviděli. Asi nejblíže k otevření skóre byl na jedné straně hostující Tomáš Nouza a na té druhé Vojtěch Zadražil. Oba hráči najížděli sami na brankáře, ale nedokázali je překonat. Úvodní dějství přineslo i dva pěstní souboje. Nejprve si to rozdali Kolář s Heřmanem a krátce před přestávkou také Zadražil se Hřebejkem.
20:00
19:42
Domácí opět vyhazují a vypadá to, že první třetina skončí bez branek.
19:15
Domácím se podařilo vyhodit.
19:01
Začala poslední minuta úvodní části.
18:51
Nápor Motoru ukončila pohotová lapačka Pavla Kantora.
18:23
Dobře to udělal domácí Martin Novák, který vyvezl puk až do útočného pásma, kde pošetřil cenné sekundy z oslabení.
18:08
Ještě tu máme úpravu hrací plochy.
18:08
Oba hráči dostávají dvě minuty za hrubost. Domácí Vojtěch Zadražil navíc obdržel další dvě minuty za krosček. V součtu je z toho přesilovka pro českobudějovické hokejisty. Jelikož Hřebejk zamířil na ošetřovnu, tak jeho trest odsedí Žovinec.
18:08
18:08
Pěstní souboj Vojtěcha Zadražila s hostujícím Štěpánem Hřebejkem!
17:48
Opět je hra přerušena. Motoru odpískán další ofsajd.
16:31
Zakázané uvolnění Motoru. Vhazovat se bude před Kváčou.
16:23
Domácí v postavení mimo hru.
15:35
V předbrankovém prostoru zůstal volný Dušan Žovinec. Jeho střela olízla brankovou konstrukci
14:42
Na levém křídle vyrazil dopředu Jakub Šlahař. Jeho střela však jen prosvištěla vedle vzdálenější tyčky branky soupeře.
13:53
Prostějov je v plném počtu.
13:01
Budějovičtí se nemohou usadit v útočném pásmu. Přesilová hra jim zatím nevychází podle představ.
12:45
Vzápětí se hosté dopustili stejného prohřešku.
12:41
Odpískáno postavení mimo hru. Vhazuje se poblíž obranné modré Prostějova.
12:16
Od modré čáry vypálil Filip Novák. Kantor má kotouč ve výstroji.
11:52
Jan Rudovský dostává dvouminutový trest za hákování. Motor si zahraje druhou přesilovku.
11:13
Vypadalo to, že budějovický obránce hrál kotouč už za modrou čarou, ale čárový situaci pustil. Hosté nicméně nevydrželi v útočném pásmu dlouho.
10:34
Domácí nesehráli přečíslení 3 na 2 dobře. Jihočeši se tak snadno ubránili.
09:37
Hráči první formace Budějovic byli vytlačeni do rohu, odkud Kantorovi nehrozilo nebezpečí. Kotouč nakonec vydolovali domácí.
08:19
Vojtěch Zadražil naskočil z trestné lavice do samostatného úniku! Jeho bekhendovou kličku zastavil brankář Kváča!
08:03
Oba hráči obdrželi trest na 2 + 2 minuty za hrubost.
08:03
08:03
Martin Heřman se snažil u tyčky procpat puk přes beton Kantora a z důrazu hostujícího forvarda vůbec nebyl nadšen Daniel Kolář, který se do hráče Motoru pustil pěstmi!
07:03
Nyní už měl Kantor co dělat, ale s dorážkami Budějovických hráčů si poradil. Jeho spoluhráčům se následně povedlo vyhodit.
06:40
Motoru se zatím nedaří usadit v útočném pásmu. Teď byl hostům odpískán ofsajd.
06:21
Domácí vyhráli buly a podařilo se jim vyhodit.
06:10
Hosté jsou v plném počtu. Naopak se vylučuje na druhé straně. Vojtěch Zadražil je potrestán za nedovolené bránění.
05:43
Přesilová hra Prostějova se blíží ke konci. Domácí musejí zakládat akci od své branky.
05:04
Hosté vyhazují.
04:45
Od modré střílel Petr Štindl. Kváča byl na místě.
03:50
V oslabení se dostal do samostatného úniku Tomáš Nouza. Vypálil však vedle Kantorovy svatyně!
03:27
Jihočeši se osvobodili vyhozením.
02:54
Domácí se usadili v útočné třetině a začínají ostřelovat gólmana Petra Kváču.
02:01
Hostující Vladimír Škoda dostává dvě minuty za nedovolené bránění a další dvě za podražení. Prostějov tak bude mít k dispozici dlouhou přesilovku!
01:35
Oba týmy se v úvodu oťukávají. Na kotouči jsou nyní Jestřábi.
00:38
Motor se usadil v útočné třetině jako první. Pavel Kantor zatím zasahovat nemusel.
00:01
Také hráči Prostějova se již seřadili na modré čáře. Utkání bude za malou chvíli zahájeno.
Hokejisté českobudějovického Motoru už nastupují na led. Čeká se ještě na domácí Jestřáby.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Barvík) – D. Kolář, Štindl, V. Zadražil, Protivný, Pařízek, A. Holík – Fiala, Hozák, Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – L. Luňák (C), Venkrbec, Indra – L. Krejčík (A), Martin Novák, Rudovský (A).

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha – Walker, Rob, Čermák (A) – Nouza (A), Vak, Heřman – Hřebejk, Škoda, Vlček – Fronk, Babka, Žovinec.

Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Špringl.
LHK Jestřábi Prostějov:
Prostějovští Jestřábi nasbírali 73 bodů a v tabulce WSM Ligy jim patří šesté místo. Hanáci tak bojují o přímý postup do čtvrtfinále play-off, ale budou to mít ještě složité. Před sedmým Ústím se totiž nacházejí jen díky lepšímu skóre. Aktuální forma Prostějova je velmi dobrá, o čemž svědčí tři výhry v řadě. Nejproduktivnější hráčem Jestřábů je Martin Novák – 44 bodů (14+30), brankářskou jedničkou je pak Pavel Kántor – 34 zápasů, úspěšnost 91,04 %.

ČEZ Motor České Budějovice:
Hokejisté Motoru mají na kontě už 102 bodů a vedou tabulku druhé nejvyšší soutěže. Poslední dva zápasy však Budějovičtí prohráli shodně po nájezdech, navíc tyto bodové ztráty utrpěli na domácím ledě. Nejproduktivnějším hráčem Jihočechů je se 40 body (19+21) zkušený útočník Tomáš Nouza. Z brankářů toho nejvíce odchytal David Gába – 23 zápasů, úspěšnost 92,47 %.

Posledních 5 zápasů Motoru:
Frýdek-Místek – Motor 5:0
Motor – Ústí n/L. 5:1
Přerov – Motor 1:3
Motor – Litoměřice 4:5 po sn.
Vítám tu všechny fanynky a fanoušky dobrého hokeje! V úterý je na programu dohrávka 35. kola WSM Ligy, ve které přivítá Prostějov lídra tabulky z Českých Budějovic. Utkání, které se mělo původně hrát v prosinci, bylo odloženo na únor kvůli epidemii, jenž v té době řádila v kádru Jestřábů. Zajímavostí je, že oba celky proti sobě nastoupí podruhé během 6 dní. Minulou středu si Prostějovští přivezli z ledu Motoru cenné dva body za výhru 3:2 po nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.