Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy se těščím na shledanou.
Dnešní utkání je za námi. Vedení se ujali slávisté, kteří udeřili jako jediní v první třetině. Ve druhé části gól nepadl, ve třetí ale zaveleli Západočeši k velkému obratu, trefili se hned třikrát a nakonec si po výhře 3:1 odvážejí z Edenu všechny tři body.
59:47
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
O vítězi je rozhodnuto! TOMÁŠ RACHŮNEK se protáhl po pravém křídle a trefou do prázdné branky stvrzuje dnešní vítězství Karlových Varů. Asistence: Rostislav Marosz.
59:40
Pražané to znovu zkouší v šesti!
59:22
Karlovarští dostali puk do střední třetiny, kde nakonec kotouč vypadl z kluziště. Hylák se ještě vrátí do branky.
59:14
Hned po vyhraném vhazování zkoušeli hosté trefit odkrytou klec, neúspěšně – icing.
59:09
Mikulík několikrát obkroužil Závorkovu klec, následně nabil Davidu Hruškovi, střelu slávistického kapitána ale dokázal Závorka zneškodnit a následně puk také podržet.
58:42
Zakázané uvolnění hostů a Pražané si berou logicky oddechový čas.
58:36
Po Mikulíkově zadovce zpoza branky pálil z první Jiránek, Závorka ale puk zastavil výborným zákrokem betonem!
58:20
Domácí to zkouší bez brankáře!
58:08
Pražanům nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.
58:00
Dnešní utkání sleduje 3548 diváků.
57:35
Svoboda jel s Maroszem ve dvou proti jedinému obránci, Marosz udělal kličku i Hylákovi, když ale chtěl zakončit do prázdné klece, puk mu přeskočil čepel!
56:18
Slávisté sice kombinují s pukem, jenže ve vlastním pásmu, vůbec se jim nedaří prokombinovat se do šance.
55:37
V něm se ale domácí dlouho neudrželi, o puk totiž velice rychle přišli.
55:05
Po Krstevově nahození zasáhl jeden z hostů puk vysokou holí, čehož si také rozhodčí všimli a přesouvají hru do pásma Varů.
54:22
Teď budou ale muset začít ve vlastní třetině, protože hosté dokázali zašlápnout puk v rohu za Hylákem.
54:00
Je jasné, že se chystá závěrečný tlak sešívaných, dokáží ještě srovnat?
53:06
Pavlinovo nahození srazil hostující brankář mimo, následně vyhodili Karlovarští přími na Hyláka, takže se nepíská.
52:22
Bahenský se obtočil kolem svatyně Západočechů a snažil se vystřelit bekhendem, Závorka ale zaplnil beze zbytku prostor u své pravé tyče a puk přikryl.
51:43
Naopak zahrozil na druhé straně Rachůnek, Hylák ale proti jeho projektilu z prostoru mezi kruhy sklapl betony včas.
51:15
Mikulík si se spoluhráči nerozumněl, puk je opět ve střední třetině.
50:45
Rozhodčí ztratili puk z dohledu u střídačky Karlových Varů. Uvidíme buly před Závorkou.
50:23
Icing Karlových Varů.
49:51
Krstevovo lehké nahození bylo sraženo mimo a Západočeši se osvobozují.
49:25
49:00
Karlovarští vyhodili, navíc k Hylákovi rychle dobruslili, a tak domácí muž s maskou raději přerušuje hru.
48:30
Markovič střelou z ostrého úhlu Závorku pořádně překvapil, dnes podruhé ale jen rozezněl tyčku!
47:25
Tuominen se prosmýkl až před branku, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale dokázal Závorka zneškodnit. Při svém průniku byl finský útočník však faulován, a tak uvidíme přesilovku Pražanů.
46:47
Rachůnek dostal pas mezi kruhy a z první vypálil jen těsně vedle.
46:00
Zajímavou rychlost nabral ve středním pásmu Čermák, jenž byl však zneškodněn ukázkovým hitem jednoho z hráčů v černých dresech.
45:30
Sešívaní se snaží znovu srovnat stav, Kašpařík ale svým pokusem vyhnal svůj celek z útočné třetiny.
44:31
Eden ztichl! Ohromnou hrubici předvedl domácí Peter Hraško, který naprosto nezvládl rozehrávku, nabil JAROSLAVU KŮSOVI, a ten střelou mezi Hylákovy betony otáčí vývoj skóre. Bez asistence.
43:43
Tak i vyrovnávací gól Západočechů se řadí do kategorie šťastnějších. Svoboda jel sám na branku, Hylák ho ale vychytal. Hosté však agresivně celou situaci dohráli, chvíli se už zdálo, že Hylák schová puk do lapačky, nakonec kotouč ale vypadl šťastně pro ROSTISLAVA MAROSZE, jenž srovnává stav utkání! Asistence: Tomáš Rachůnek.
43:24
Sešívaní se pokoušeli zaútočit, v útočné třetině ale o kotouč přišli.
42:38
Domácí v plném počtu. Karlovy Vary měly ohromný tlak, Slavia měla ohromnou kliku, že nyní neinkasovala.
41:33
Tak to je neuvěřitelné! Hosté skvěle rozebrali slávistickou obranu a na Hunu zívala téměř prázdná Hylákova svatyně! Útočník hostů však nejprve nedokázal zvednout puk přes Hylákův beton a záhy, když už měl bránu úplně prázdnou, trefil tyčku!
40:38
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Andrlík – 2 min., sekání).
40:01
Druhá třetina už je také minulostí. Úvod druhé dvacetiminutovky vyšel lépe Západočechům, kteří výrazdně přidali a zasypali Hyláka mnoha střelami. Gólman Slavie však dokázal zatím všechny pochytat. Slávisté se osmělili zhruba v polovině druhé části, ani jim se ale skórovat nepodařilo, a tak i po čtyřicet minutách v Edenu trvá fotbalové skóre 1:0. Závěrečné dějství začne přibližně v 19:54.
40:00
39:46
Hosté jen tak nahrnuli puk do brankoviště, aby se ještě vhazovalo před Hylákem, čehož se jim také podařilo dosáhnout.
39:00
Minuta do konce druhé periody, Karlovarští rozehrávají za vlastní klecí.
37:49
Huna jen tak lehce nahodil puk na branku Hyláka, tomu puk ale trestuhodně vypadl a následná dorážka útočníka Západočechů skončila na tyčce! Teď měl brankář slávistů velké štěstí, protože případná inkasovaná branka by šla jednoznačně na jeho vrub.
36:31
36:10
Haščák dostal pas mezi kruhy, chtěl střílet z první, netrefil ale kotouč ideálně, a tak se o něj bude znovu bojovat u zadního mantinelu.
35:25
Vary v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
34:54
Rachůnka ve vlastním pásmu o puk obral Tuominen, finský útočník se ale nedostal daleko, neboť hned ve střední třetině o puk přišel.
34:31
Čermák (SLA) to přehnal s agresivitou na brankovišti a je potrestán za vysokou hůl, poměr sil na ledě se tedy vyrovná.
33:24
Obrovská šance! Sešívaní jeli ve třech proti jedinému obránci, dostali se ale příliš blízko Závorkovi, který si dokázal poradit se Šafránkovou střelou bekhendem. Ještě předtím ale fauloval jednoho z unikajících slávistů Martin Rohan (KVA), a tak uvidíme přesilovku Pražanů.
33:00
Mikulík z rychlého brejku trefil břevno!
32:18
Andrlík vyslal dobré nahoení od modré, nikomu z jeho spoluhráčů se ale nepodařilo puk usměrnit na branku a ten tak skončil v rohu hřiště.
31:36
Příliš ji ale zklidnit nedokázali a kupředu se drali opět domácí. Nakonec musí rozhodčí přerušit hru, protože po souboji v Závorkově brankovišti vypadla branka ze svého postavení.
31:16
Západočeši uklidňují hru za vlastní svatyní.
30:39
Dobrou rychlost nabral ve středním pásmu Bahenský, který se ale kličkou nedoskázal dostat před obránce a o kotouč tedy přišel.
30:20
Pražané se po dlouhé době vydali do útočné třetiny, zatím se ale nedostali ke střele.
29:40
Slavia je kompletní, Hylák ale musel vytáhnout dva parádní zákroky! Nejprve si dokázal poradit s nebezpečnou střelou Gulašiho, o poznání větší práci ale měl o chvíli později, kdy zlikvidoval po rychlém přesunu Maroszovu střelu z první, jež mířila do horního rohu poloprázdné klece slávistů.
29:00
Kolotoč přihrávek zatím do větší šance Karlovarské nepřivedl, Svobodovu dělovku od modré vyrazil Hylák betonem.
27:36
Velkou šanci hostů měl Skuhravý, který se probil do brankoviště a snažil se z otočky vystřelit, puk mu sjel, i tak ale pomalu klouzal do branky a Hylák ho musel na poslední chvíli přikrýt lapačkou. Následně ale Skuhravého povalil na led Hraško (SLA), jenž se posadí na trestnou.
26:55
Hned po buly v útočném pásmu nebezpečně vypálil Redlihs, Hylák byl ale pozorný. Následně rozhodčí vykazují hru do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
26:19
Teď si Karlovarští absolutně nerozumněli a píská se tak hodně zbytečnéí zakázané uvolnění.
25:48
25:36
Knot vyhodil puk na střídačku Slavie, na níž zasáhl Krsteva do helmy. Obránce Slavie náraz puku nečekal, je ale pouze otřesen.
25:32
Energetiky zastavilo v přechodu do třetiny Slavie postavení mimo hru.
25:06
Na modré měl zajímavou příležitost Sičák, Hylák toho příliš neviděl, ale puk zastavili jeho clonící obránci.
24:34
Slavia ve čtyřech, Vary v plném počtu. Pokračuje klasická přesilovka Západočechů.
24:13
Tuominen zabojoval, získal puk proti přesile a vyhodil.
23:48
Hosté do druhé třetiny vstoupili jako úplně jiný tým. Zatím totiž diktují tempo hry a nyní budou mít k dispozici přesilovou pru 4 na 3! Vyloučen je Mikulík (SLA) za vysokou hůl.
23:14
Ofsajd hostů.
22:55
Po dělovce od modré Hylákovi vypadl puk z náručí, Marosz z dorážky trefil ale jen boční oblouk brány.
22:31
Nakonec budou rozhodčí vylučovat. Za hrubost inkasují menší trest Vachovec (KVA) s Kašpaříkem (SLA).
22:31
Tomáš Rohan vypálil od modré a před Hylákem se strhla pořádná mela. Gólman Slavie ale uhájil svou modrou čáru.
21:30
Jeden z hráčů hostů si nyní zpracoval puk sice elegantně, ale proti pravidlům, rozhodčí signalizují hru vysokou holí.
20:32
Rachůnek zadovkou hledal někoho před Hylákovou klecí, přihrávka ale neprošla a slávisté vyhazují raději na icing.
20:19
Vary jsou kompletní, píská se ofsajd sešívaných.
20:01
První třetina je za námi. Slávisté zatím jasně svého soupeře přehrávají, o čemž svědčí i statistika střel (17:7). Jedinou branku dokázali sešívaní vsítit v 16. minutě, kdy přesilovku střelou do poloprázdné branky využil Jaroslav Markovič. Nechme se překvapit, co nás čeká ve druhé třetině. Pokud chtějí Západočeši v Praze uspět, budou muset hodně přidat. Druhá část začne přibližně v 18:57.
20:00
19:46
Střela Milana Hrušky od modré čáry byla sražena vysoko nad, uvidíme ještě jedno buly před Závorkou.
19:11
Kotouč vypadl na střídačku Západočechů a rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
18:32
Ondráček zůstal před Závorkou sám, puk mu ale poskakovat, a tak ho sešívaný forvard vůbec netrefil.
18:02
Navíc je tu další přesilovka. Tomáš Rohan (KVA) jde na trestnou za zdržování hry.
17:47
Domácí se snaží zklidnit hru, aby si vybojovaný náskok odnesli také do kabin.
16:05
Slavia mohla jít do dvoubrankového vedení! Sám na Závorku jel Tuominen, brankář Varů ale proti jeho "kašparovské" fintě sklapl betony včas!
15:05
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté jdou do vedení zaslouženě, avšak velmi šťastnou brankou! Střelu od modré zblokoval Gulaši, který vleže vyklepal puk z výstroje, ale nevěděl, kde je. Nejrychleji si toho všiml János Vas, jenž se puku zmocnil a u pravé tyčky Závorkovy svatyně našel volného JAROSLAVA MARKOVIČ, který zakončil z první do poloodkryté branky! Asistence: János Vas.
14:45
Milan Hruška měl dobrou palebnou pozici na modré, puk mu ale přeskočil hokejku do středního pásma.
13:53
Vary se osvobodily, puk je za Hylákovou klecí.
13:29
Uvidíme druhou početní výhodu slávistů. Skuhravý (KVA) dostává dvě minuty za hákování a desetiminutový osobní trest za následné řeči.
12:28
Bahenského střela z levé strany byla takovým řešením z nouze. Závorka si poradil vyrážečkou, kterou nasměroval puk do rohu.
12:00
Tlak domácího celku trochu opadl. Oba týmy se v posledních minutách soustředí především na defenzivu.
11:06
Pavlin zkusil překvapit Závorku lehkým nahozením od modré, což se mu málem povedlo. GHostujícímu muži s maskou totiž puk vypadl, kolem však nebyl žádný dotírající slávista, a tak obrana Varů nebezpečí zažehnala.
10:28
Milan Hruška podcenil situaci při rozehrávce a trefil jen brusli Skuhravého. Hosté se ale v útočném pásmu dlouho neohřáli, domácímu bekovi pomohli jeho spoluhráči a vytlačili Karlovy Vary zpět do střední třetiny.
09:50
Na nahození od mantinelu Hylák dobře viděl a bez problémů ho zalepil na svém rameni. Následuje komerční pauza.
09:35
Bahenský dlouho kroužil ve třetině hostí, nakonec ale podržel puk až zbytečně dlouho a přišel o něj. Hrají Západočeši.
09:21
Tlak Pražanů pokračuje, Vary znovu raději vyhazují přes všechny čáry.
08:59
08:50
To se jim zatím daří, kotouč je za brankou Slavie a do konce Koblasova trestu zbývá pár vteřin.
08:23
Slávisté přišli o pásmo a hosté dělají vše pro to, aby do něj domácí znovu nepustili.
07:58
Závorka drží ve své moci i další střelu, kterou vyslal od modré Hraško.
07:47
Pavlin tentokrát vyslal směrem k Závorkovi takové nahození určené pro teč. Sešívaní hokejisté ale změnit trajektorii kotouče a ten tak skončil v náručí Závorky.
07:23
Pavlinova rána od modré je ztečována mimo.
06:59
Nyní se ale dočkali, za hákování je totiž potrestán Koblasa (KVA).
06:47
Karlovarští se opět ubránili za pomoci několika ostřejších zákroků na hraně, s čímž jsou pražští fanoušci hluboce nespokojeni a také to dávají pořádně najevo.
06:25
Protiútok vedl Marosz, kotouč se mu ale svezl z čepele a zamířil do rohu kluziště.
05:52
První formace Slavie se vrátila do útočného pásma, celá akce ale končí střelou sraženou do ochranné sítě.
05:27
Poprvé výrazněji zahrozili také hosté. Na levém kruhu dostal přesný pas Rachůnek, jeho následný příklep sice Hylákovi vypadl, napodruhé už byl ale brankář Slavie úspěšný a puk schoval pod lapačku.
05:02
Na Knotovo nahození Závorka vůbec neviděl, puk ale skončil mimo.
04:50
Další zakázané uvolnění.
04:40
Slávisté utahují zámek. Karlovarští si museli pomoci několika hraničními zákroky, které rozhodčí neodpískal, a následně vyhodili na icing.
04:05
Domácí svého soka hodně tlačí. Při situaci 2 na 2 střílel Markovič a po jeho pokusu zazvonila tyčka!
03:16
Tuominen se zajímavě uvolnil, jenže chtěl ještě vylepšovat pozici na svého spoluhráče, který nahrávku vůbec nečekal, a tak červenobílí o puk přišli.
02:53
Střelu z nebezpečné pozice vyslal David Hruška, Vachovec ovšem srazil puk do rohu. Slávisté nic nevymysleli, rychle nabili Knotovi na modrou a jeho dělovku srazil Závorka do ochranné sítě.
02:35
Na druhé straně zase Hylák sklapl Maroszovo nahození do lapačky, uvidíme buly po jeho levici.
01:58
Čermák se pokoušel natlačit do brankoviště, měl ale puk na bekhend, a tak mu šanci Závorka bez větších potíží zneškodnil.
01:33
Markovič byl naražen na otevřená vrátka střídačky Západdočechů a s bolestivou grimasou kulhá na střídačku. Publiku v Edenu se vůbec nelíbí, že se rozhodčí nechystají vylučovat.
01:02
Slávisté získali puk, nepodařilo se jim ale založit žádnou kloudnou akci, a tak ho v podstatě jen vrátili za branku Varů.
00:30
Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se ale nikam neženou. Sešívaní zatím pečlivě střeží svou modrou čáru.
00:01

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – M. Hruška, Knot, Krstev, Andrlík, Hraško, Pavlin – Mikulík, Šafránek, D. Hruška (C) – Ondráček, Tuominen, Jiránek – Čermák, Vas, Markovič – Bahenský, Kašpařík, Micka – Andres.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – M. Rohan, Sičák, Gulaši, J. Tomeček, Dvořák, Redlihs, Baránek, Weinhold – Vachovec, Skuhravý, Huna – Koblasa, Kůs, Haščák – Rachůnek, Marosz, Svoboda – T. Rohan, V. Tomeček.

Rozhodčí: Pešina, Polák – Barvíř, Blümel.
Oba celky dělí v tabulce jediný bod, tudíž je dnešní zápas pro oba týmy naprosto stěžejní.

Zmínit nesmím opomenout rovněž i fakt, že dnes naposledy se bude muset Milan Razým obejít bez kanadského forvarda Nathana Robinsona, který dostal po zápase s Litvínovem disciplinární trest na tři zápasy za bodnutí špičkou hole.
Karlovy Vary
Západočeši z sebou mají naprosto nepovedenou sezónu v české nejvyšší soutěži, v baráži si ale zatím nevedou vůbec špatně. Energetici se sice rozjížděli pomalu, v posledních třech kolech ale pořádně zabrali. Nejprve Karlovy Vary dokázaly jako vůbec první tým v baráži obrat Litvínov o všechny tři body, poté doma zdolaly po nájezdech červenobílé a v posledním duelu přehrály na svém ledě také jihlavskou Duklu. Hosté se tedy vyšvihli až na druhou příčku, kterou se budou snažit v Edenu uhájit.
Slavia Praha
Domácí celek se snaží vrátit mezi tuzemskou elitu po roce ve WSM lize a dlouho to vypadalo na poměrně jednoduchý úkol. Ještě tři kola nazpět se Pražané drželi na špičce tabulky prolínací soutěže a k dobru měli navíc vedení nad Litvínovem 3:0. To ale neudrželi, se Severočechy padli po prodloužení, pouze bod navíc získali v následném duelu ve Varech a z posledního kola, které odehráli sešívaní v Litvínově, odešli po prohře 1:5 s prázdnou. Nyní tedy Slavii patří třetí pozice, když na postupové druhé místo, jenž opanují Karlovy Vary, ztrácí jediný bod.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu osmého kola baráže mezi Slavií a Karlovými Vary.