Já vám přeji příjemný zbytek neděle a doufejme, že se budeme radovat hlavně na konci reprezentační sezony, která vyvrcholí světovým šampionátem v Praze a Ostravě.
Český tým získal ve Finsku jediný bod a skončil na posledním místě. Mladý extraligový výběr, který doplnili krajánci ze Skandinávie, se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.

Výkony českého týmu byly příslibem do budoucna, ale pořád je co zlepšovat, což určitě ví i hráči samotní.
Máme za sebou závěrečné představení českého týmu na finském turnaji Karjala. Češi prohráli také ve svém posledním utkání, když padli s Rusy.

Rozhodla o tom první třetina, kterou Rusové vyhráli díky svému druhému útoku 3:0. Sborná od druhé třetiny trochu polevila a Češi byli nebezpečnější. Naděje na zvrat jim ovšem sebrala zbytečná vyloučení, kterých dnes bylo opravdu mnoho.

Nejlepším hráčem českého výběru byl zvolen Vladimír Svačina, zatímco na ruské straně Jevgenij Medvěděv.
60:00
59:17
Utkání už se spíše dohrává. Češi tak skončí poslední.
58:37
Opět pozorný Sorokin podržel svůj tým. Čechům utíká čas a Rusové už míří za třetím místem na turnaji Karjala.
58:15
Český tým se ještě snaží zabrat a měl několik slibných pokusů. Sorokin ovšem úspěšně odolává.
57:50
Česko právě vstřelilo branku!
Češi se přece jen dočkali. Birner vysunul z rohu hřiště PETRA HOLÍKA, který vyvezl kotouč až do útočné třetiny a tvrdou střelou propálil brankáře Sorokina. Asistence: Michal Birner, Petr Pohl.
56:49
Češi se ještě snaží vstřelit alespoň druhý gól a zmírnit porážku. Zatím se jim to ovšem nedaří.
56:15
Český výběr už se tak definitivně připravil o nějakou naději na zvrat. Musel by se stát malý zázrak, aby Češi alespoň zdramatizovali závěru duelu.
54:57
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusové dvojnásobnou přesilovou hru využívají. Medvěděv podržel kotouč a vystřelil. Jeho pokus Francouz vyrazil před sebe a Averin pouze posunul do strany na ALEXANDERA RADULOVA, který dorazil puk do odkryté klece. Asistence: Jevgenij Medvěděv, Jegor Averin.
54:47
Na trestné tedy sedí dva nevinní a Rusové útočí. Medvěděv střílel od modré a jeho pokus Francouz vyrazil k Panarinovi, který netrefil odkrytou branku.
54:33
Další trest pro český výběr a Češi půjdou opět do tří. Radek Smoleňák (CZE) dohrál v rohu kluziště Radulova a dostal dvě plus deset minut. Český kapitán už si dnes tedy nezahraje.
54:17
Do útoku se dostali Češi. Filippi se pokusil z rohu kluziště najít najíždějícího Valského, který ovšem rychlý puk netrefil.
53:50
S tresty se roztrhl pytel. Pavel Francouz (CZE) šel za branku pro puk, chtěl ho poslat po mantinelu, ale bohužel pro český tým to přehnal a poslal puk mimo mantinel. Další přesilová hra Rusů.
53:37
Ofsajd českého výběru.
52:44
Vhazování vedle ruské branky vyhráli Rusové a zaútočili. Češi ovšem útok ruských nájezdníků odvrátili a hraje se ve středním pásmu.
52:25
Bránící hráči českého týmu situaci zvládají a soupeře k ničemu nepouštějí. Vliv má také to, že Rusům už se asi moc nechce.
51:28
Bohužel, v útoku si počínal nedovoleně Radek Smoleňák (CZE), který odjíždí na trestnou lavici. Rusové si zahrají ve 4 proti 3.
51:05
Chybují také Rusové. Opět jich na ledě bylo příliš mnoho a ruská lavička dostala menší trest.
51:00
A opět další vyhozený puk. Rusům se přesilová hra vůbec, ale vůbec nedaří.
50:15
Českou defenzivu čeká křest ohněm. Oslabení tří proti pěti Rusům. Zatím to Čechům jde na jedničku, protože vyhodili kotouč.
49:40
Radulov si u mantinelu hrál s pukem, který mu utekl. Bohumil Jank (CZE) po puku okamžitě máchl a chtěl rychle vyhodit. Bohužel poslal puk do hlediště, což znamená menší trest.
49:14
Kovalčuk pálil od modré, ale s jeho pokusem si Francouz poradil. Ruská mašina kombinuje v útočné třetině.
49:02
Český tým se okamžitě osvobozuje. Rusko začíná od Sorokina.
48:48
Ani dnes se Češi neobejdou bez zbytečného vyloučení. Vladimír Svačina (CZE) přehnal svou útočnou snahu a za brankou Rusů podrazil hráče soupeře. Dvouminutový trest pro českého hráče.
47:55
Lev pěkně obešel bránícího hráče a za modrou čárou zakončil. Jeho zajímavý pokus byl ovšem sražen obráncem ruského týmu.
47:24
A litvínovský brankář se musel mít na pozoru! Radulov nabil na modrou čáru, kde byl připravený Kutuzov. Jeho dělovka mířila přímo do náručí brankáře Francouze, ale pravděpodobně štípla.
46:34
Dopředu se dostávají Rusové a snaží se najít cestičku k brance, kterou dnes hájí Pavel Francouz.
45:56
Ke střeleckému pokusu se tentokrát dostal samotný Svačina, ale jeho střela nenadělala Sorokinovi žádné problémy.
45:11
Češi mají problémy se založením útoku. Rusové se pouze brání, což je vzhledem k výsledku celkem logické.
44:22
Poslední desítky vteřin se obešly bez nějaké vážnější akce na obou stranách. Týmy se střídají v držení kotouče.
43:39
Ilja Sorokin měl problémy také s dalším nahozeným kotoučem, který se odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů. Tentokrát to bohužel nevyšlo.
43:11
Šťastný gól, ale platí! Svačina vezl po levé straně kotouč, backhandem ho hodil před branku, kde puk vyletěl a od rukavice ruského hráče se odrazil přímo na hokejku dojíždějícího ONDŘEJE ROMANA. Ten doklepl puk do sítě a prolomil české čekání na gól. Máme sníženo na rozdíl dvou branek. Asistence: Vladimír Svačina.
42:45
Češi si několikrát vyměnili kotouč a na modré čáře ho dostal Kempný, který vyslal pěknou střelu. Tu ještě tečoval Birner, ale pouze mimo.
42:23
Až teď se Čechům podařilo usadit v útočném pásmu. Zatím bez střely.
41:46
Dělovku od modré Sorokin neudržel, ale než se dostal někdo k dorážce, sudí foukl do píšťalky. Vhazuje se vedle ruské svatyně.
41:22
Špatné střídání ruského výběru si nese následky. Rusů bylo na ledě šest a toho si sudí všimli. Dvouminutový trest pro ruskou střídačku a další přesilová hra českého celku.
41:06
Rusové kompletní a Češi stále kombinují v útočném pásmu. Růžičkovi svěřenci ale drží kotouče pouze v rozích a u mantinelů.
40:32
Český výběr se okamžitě usadil v útočném pásmu, kde si několikrát vyměnil puk a kombinaci zakončil dělovkou Svačina. Jistý Sorokin byl ovšem pozorný.
40:01
Opravdu je tomu tak. Rusové ve druhé třetině polevili a Češi se dostávali více do hry. Tentokrát byli nebezpečnější oni, ale své šance nedokázali využít. Doufejme, že se jim podaří skórovat ve třetí třetině a alespoň zdramatizovat boj o třetí místo.

Třetí třetina začne přibližně ve 12:43.
40:00
39:48
V kruhu pro vhazování se ke střele dostal Roman, ale český útočník trefil pouze padajícího Panarina. Následně se Rusové osvobodili a už to vypadá, že do konce třetiny oslabení zvládnou.
39:04
Tak už. Děnis Kokarjev (RUS) si odpyká menší trest za hákování. Česko si v závěru prostředního dějství zahraje přesilovou hru.
39:00
Bude se vylučovat. Rozhodčí dlouho signalizoval vyloučení na ruské straně a Češi se snažili něco vymyslet. Do zakončení se bohužel nedostali.
38:10
Na ledě to začíná jiskřit. Češi ovšem drží kotouč na svých hokejkách a kombinují kolem Sorokina.
37:41
Pokračovalo se ve hře a před ruskou brankou se strhla další mela. Tentokrát nelétaly pěsti, ale šermovaly hokejky. Češi ovšem nedokázali závar využít a puk za Sorokinova záda nedotlačili.
37:12
Pěkná v podání Petra Holíka. Český útočník prošel do útočného pásma, v souboji s Kalininem si vylepšil pozici a střelou z kruhu pro vhazování prověřil Sorokina. Následně se před ruskou brankou strhla mela.
36:47
Dlouhý tlak zakončila střela od modré čáry, kterou pokryl pozorný Francouz. Další vhazování u české branky.
35:59
Jedovatý pokus Kovalčuka mířil mimo. Jeden z českých hráčů nemá hokejku. Tu mu přesekl jeden z ruských hráčů, ale faul se pískat nebude.
35:24
Puk opustil hrací plochu a vhazovalo se po Francouzově pravici. Češi vyhráli buly a okamžitě vyhodili kotouč.
35:05
Sborná se nemůže usadit v útočném pásmu. Češi se zatím dobře brání.
34:43
Češi se okamžitě osvobozují.
34:20
Bohumil Jank (CZE) odjíždí na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za sekání.
34:06
Češi vytlačili svého soupeře až do středního pásma. Rusové se ovšem dostali do útočného pásma, kde si Kovalčuk došel pro faul.
33:43
Vladimír Růžička si vzal oddechový čas pro svůj tým.
33:43
Sborná byla v posledních střídáních aktivnější a v závěru své převahy dostala kotouč k brance Francouze. Do zakončení se sice nedostala, přesto vybojoval vhazování vedle české branky. Zakázané uvolnění Čechů.
32:49
Rusové drží kotouč a útočí.
32:17
Činit se museli oba brankáři. Nejprve debutant Sorokin zlikvidoval dorážku Pohla a následně na druhé straně připravil Radulov slibnou příležitost pro Zubova, který ovšem pouze oprášil Francouzův beton.
31:35
Zkušená práce českého kapitána. Mironov (RUS) byl příliš agresivní, za což inkasoval desetiminutový trest. Smoleňák byl naopak klidný a rozhodčí mu pouze domluvili.
31:35
Od levého mantinelu střílel Kempný a s jeho překvapivou střelou měl Sorokin problémy. Následně se do sebe před brankou pustili Smoleňák s Mironovem.
30:35
Rusové už hrají v plném počtu. Tato přesilová hra českého mužstva už byla mnohem lepší a Sorokin se tentokrát pořádně zapotil. Bohužel se Češi z gólu neradovali.
30:16
Češi pokračují v útočné aktivitě. Orsava si pohrál s pukem v kruhu pro vhazování, nahodil kotouč na branku a pro vyražený kotouč si dojel Simon. Nejmladší člen českého výběru se pokusil objet branku a překvapit Sorokina, ale bohužel pro Čechy nepochodil.
29:52
Tvrdou dělovku od modré čáry Sorokin vyrazil betonem a Dominik Simon se pokusil dorazit kotouč – neúspěšně.
29:18
Další dva střelecké pokusy si připsal Zámorský. První pokus chytil Sorokin a druhý mířil mimo tři tyče.
28:49
Rusové se osvobozují a Češi musí začít zpoza své branky.
28:28
Hned po buly se do střely dostal Petr Zámorský, jehož pokus ukryl Sorokin do lapačky.
28:24
Defenziva Rusů je teď velmi rozhozená a z toho pramení fauly. Za hákování míří na trestnou Alexander Radulov (RUS) a Růžičkův tým má další příležitost udeřit.
27:49
Douderova dělovka od modré trefila pouze padajícího hráče soupeře. Češi stále drží útočné pásmo.
27:20
Češi využívají chybné rozehrávky Rusů a kombinují v útočné třetině. Jankův pokus Sorokin pokryl a Radil už se k dorážce nedostal.
26:18
Toto oslabení zvládla a může opět zaútočit. Český výběr si tuto početní převahu za rámeček rozhodně nedá.
25:38
Českému výběru druhá minuta přesilové hry vůbec nevychází. Sborná se bez problémů brání.
24:57
Prostor dostává opět čtvrtá formace mladíků. Ta si teď zkomplikovala situaci před vlastní brankou. Naštěstí byl Francouz pozorný a střelu z mezikruží pokryl.
24:29
Na přesilovou hru šla třetí útočná formace, která kombinovala v útočné třetině, ale nijak výrazně Sorokina neprověřila.
23:59
Češi si poprvé v tomto utkání zahrají přesilovou hru. Nikita Pivcakin (RUS) dostal menší trest za držení.
23:37
Hraje se na obě strany, ale bez střeleckého efektu.
22:58
Ruský útočný val zastavil Adam Polášek, který společně s Petrem Zámorským hraje velmi zodpovědně.
22:30
Parádní akce dvojice Filippi – Simon. První jmenovaný přešel s kotoučem přes útočnou modrou a pěknou přihrávku pobídl Dominika Simona, jehož střela do protipohybu mířila mimo.
21:35
Rusové vyhodili na zakázané uvolnění a po vhazování se do puku opřel Radek Smoleňák. Střelecký pokus českého kapitána mířil nad.
20:38
Elitní útočná formace českého týmu obstarala první útočnou akci, která skončila Svačinovou přihrávkou na zcela volného Pohla. Ten stál zcela volný v mezikruží, ale bohužel pro Čechy promáchl.
20:01
Skončila první třetina, která patřil druhé útočné formaci sborné. Čechům nelze odepřít snahu, ale ruský tým je dnes velmi tvrdým oříškem. Rusové jsou mnohem přímočařejší, rychlejší a zkušenější.

Český výběr půjde do druhého dějství s třígólovým mankem. Sportovně se musí přiznat, že zaslouženě. Uvidíme, zda Češi s nepříznivým výsledkem ještě něco udělají.

Druhá třetina začne přibližně v 11:52.
20:00
19:26
Druhá ruská formace se opět činila. Panarin táhl kotouč po pravé straně hřiště. Na najíždějícího Averina ovšem puk neposlal.
19:07
Elitní český útok mohl opět zaútočit, ale při přechodu přes modrou čáru svou akci příliš překombinoval.
18:22
Opět útočili Češi. Aktivní čtvrtý útok vedl Filippi, který našel před brankou Simona, ale tomu střela bohužel nesedla.
17:55
Po buly v obranném pásmu Čechů se ke střele od modré dostal okamžitě jeden z ruských hráčů. Jeho pokus mířil těsně vedle.
17:12
A Rusové trestají. Ilja Kovalčuk prokázal své hokejové kvality. U kruhu pro vhazování nejprve vymazal Douderu, poté i Mozíka, ale puk mu v mezikruží ujel. Bohužel pro český tým u něj byl první ARTĚMIJ PANARIN, který zvýšil na rozdíl tří branek. Asistence: Ilja Kovalčuk, Jegor Averin.
16:26
V posledních střídáních jsou aktivnější Češi, ale proti sborné se nedokáží prosadit vinou nepřesných přihrávek.
15:43
Další útok českého týmu zhatila nepřesná přihrávka. Rusové se bez problémů brání a čekají na okénka v české defenzivě.
15:26
Po pěkné akci se do zakončení dostali opět Češi, jmenovitě Vladimír Svačina. Útočník Vítkovic dostal kotouč na pravé straně, dostal se až na hranici kruhu pro vhazování a střelou orazítkoval pravý beton brankáře Sorokina.
14:49
Dravý čtvrtý útok se v útočné třetině udržel, ale Simon proti přesile ruských hráčů neuspěl.
14:26
Po komerční přestávce se vhazovalo po pravici ruského brankáře. Kalinin byl při buly s Filippim vykázán a proti českému centrovi se postavil Andronov, ale vhazování prohrál.
13:32
Nepříjemnost hned na začátek klasického oslabení. Roman ztratil hokejku a Češi hráli chvíli ve třech. Se situací si ovšem poradili.
12:53
Češi už hrají ve čtyřech.
12:26
V českém obranném pásmu se roztočil kolotoč přihrávek, ale Francouz příliš práce neměl. Nejprve mu pomohla tyč a následně si s tečovanou střelou poradil.
11:59
Sborná už kombinuje s pukem v útočné třetině a hraje přesilovku čtyř proti třem. Uvidíme, zda se Češi ubrání.
11:51
Nepříjemnost pro český tým. Tomáš Zohorna (CZE) nedovoleným způsobem dohrál souboj u mantinelu a míří na trestnou.
11:17
Hned se musel činit brankář Francouz. Děnis Kokarjev nabral na pravé straně rychlost a prodral se až do zakončení. S tím si ovšem Francouz poradil.
10:53
Za vzájemné sekání míří na trestnou hráči obou týmů. Vladislav Kameněv (RUS) a Petr Zámorský (CZE) si odpykají menší trest.
10:18
Sympatický útok třetího útoku vedl Radil, dostal kotouč do třetiny, vyměnil si ho s Birnerem a puk skončil na hokejce Mozíka, který parádní střelou prověřil Sorokina.
09:41
Bohužel se Rusové opět prosazují. Mironov našel výbornou přihrávkou JEGORA AVERINA, který jel tváří v tvář Pavlu Francouzovi a proti českému brankáři uspěl. Asistence: Andrej Mironov, Ilja Kovalčuk.
08:37
Pláňkův dalekonosný pokus nemohl nadělat Sorokinovi výrazné problémy. Ruský brankář puk pohodlně pokryl.
08:01
V zajímavé pozici se ocitl Pohl s Romanem. Český tým ale nedokázal situaci kolem branky Rusů zakončit.
07:26
Bojovalo se za brankou českého týmu, kde uspěli čeští hráči a mohou zaútočit...
06:26
Do zakončení se prodral Smoleňák, který střílel tahem. S jeho pokusem si Sorokin bez problémů poradil.
06:09
Valský vystřelil z velké dálky a pokoušel se zaskočit Sorokina. Brankář sborné ovšem zasahovat nemusel, jelikož puk skončil v ochranné síti.
05:48
Opět se do zakončení dostal Panarin a ruský celek teď české obraně zamotal hlavy. Francouz se v bráně pořádně zapotil, ale společně se svými spoluhráči situaci uhasil.
05:20
Následně se Češi museli vracet, protože Rusové ujeli ve dvou na jednoho. První z Rusů zvolil místo přihrávky střelu, ale Pavel Francouz byl opět pozorný.
05:05
Pardubický Radil výborně prošel do útočného pásma a posunul kotouč na Birnera. Útočník KalPy Kuopio ho posunul zpět pod sebe na Radila, který v zajímavé šanci přestřelil!
04:28
Češi jsou aktivní, ale zatím se jim nedaří vytvořit nějakou větší šanci. Rusové jsou nebezpečnější.
03:49
Hraje se na obě strany, ale ani jeden z týmů se k větší šanci nedostal.
03:06
Češi zatím prověřují Sorokina pouze ze střední vzdálenosti. Jankův pokus se ještě pokoušel tečovat Svačina – neúspěšně.
02:28
Tentokrát se musel činit Francouz, kterému nejprve po střele od modré pomohla tyč a následnou dorážku litvínovský brankář pokryl.
02:06
Češi se dostali do útoku, ale backhandový pokus Sorokin zlikvidoval svým levým betonem. Filippiho útok následně ruské obraně zavařil, ale více z tohoto útoku nevytěžil.
01:46
Český výběr drží kotouč za svou brankou a oba týmy střídají.
01:26
Pro Čech to je velmi studená sprcha a nepříjemná rána. Uvidíme, jak se s tím mladý český tým dokáže vyrovnat.
00:54
Tentokrát už se Rusové prosazují. ARTĚMIJ PANARIN našel zpoza branky Kovalčuka, kterého neubránil Zohorna a Francouz pouze vyrazil do strany. Pro puk si dojel právě Panarin a zasunul ho za bezmocného Francouze. Asistence: Ilja Kovalčuk.
00:22
Po vyhraném buly se do prvního útoku vydali Rusové, ale jejich nahozený kotouč úspěch neslavil. Česká obrana dostává kotouč ven ze třetiny.
00:01

Rusko: Sorokin (Košečkin) – Medvěděv "A", Pivcakin, Kutuzov, Rukavišnikov, Antipin, Mironov, Višněvskij, Kosov – Radulov "A", Zubov, Kokarjev – Panarin, Averin, Kovalčuk "C" – Andronov, Kalinin, Slepyšev – Bučněvič, Kameněv, Žerděv.

Česko: Francouz (Hrubec) – Polášek, Zámorský, Roth, Jank, Mozík, Doudera, Pláněk, Kempný – Pohl, Roman, Svačina – Valský, Zohorna "A", Holík – Radil, Birner "A", Smoleňák "C" – Orsava, Filippi, Simon.

Rozhodčí: Levonen, Rantala – Tervo, Suominen (vš. FIN).
Jak už se stalo tradicí, nedělní duely patří Čechům s Rusy a skandinávskému derby. Jinak tomu nebude ani letos.

Zatímco Švédové s Finy si to rozdají o celkový triumf, Češi budou se sbornou bojovat o bronzovou příčku. Pokud chtějí uspět, musí napravit loňskou porážku.

S Ruskem tehdy drželi dvě třetiny bezbrankový stav, ale v prvních dvou minutách třetího dějství dvakrát inkasovali a prohráli 0:2.
Souboj poražených, kdo bude třetí?

Dopolední utkání mezi Českem a Ruskem bude zároveň bitvou o třetí místo na turnaji Karjala. Oba týmy totiž mají na kontě jediný bod a už jsou bez šance na celkové vítězství.

Češi nejprve v prvním utkání podlehli těsně Finsku a proti Švédsku uhráli pouze bod za remízu 3:3. Tre Kronor nakonec podlehli po samostatných nájezdech, přesto se mladý český tým rozhodně nemusí za své výkony stydět.

Rusové mají ještě horší skóre. V prvním utkání prohráli v Leksandu se Švédskem 4:5 po samostatných nájezdech a včera podlehli vysoko domácímu výběru, který zvítězil 6:2.
Všem fanouškům hokeje přeji pohodové nedělní dopoledne. Společně budeme sledovat poslední bitvu české reprezentaci na turnaji Karjala. Bitva s Ruskem o třetí místo vypukne v 11 hodin.