SESTŘIH: Čtvrtfinále play off (1.zápas): HC Sparta Praha - HC PSG Zlín 4:3

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Sparta byla v dnešním zápase lepší a zaslouženě vítězí. Rozhodujícím okamžikem byl gól obránce Čajkovského na 4:2 v přesilové hře. Ten vrátil Pražanům dvoubrankové vedení a do klíčového závěru utkání dal domácím klid. Ze závěru utkání stojí za zmínku fakt, že se trenéři Moravanů rozhodli odvolat Kašíka z brány až 40 sekund před koncem. Gól na 3:4 z pohledu hostů přišel až 3 sekundy před koncem a mnohé neřešil.
Sparta poráží Zlín 4:3 a ve čtvrtfinálové sérii play-off se ujímá vedení 1:0 na zápasy.
59:57
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští ještě v úplném závěru snižují na 3:4, stalo se tak 3 sekundy před koncem. Holík nejprve zabojoval na buly, ke střele se vzápětí dostal JIŘÍ ONDRÁČEK. Taylor na svižnou střelu nestihl zareagovat. Kotel hostů ještě povzbuzuje PSG pokřikem "vyrovnat, vyrovnat". Je otázka, jak by závěr utkání vypadal, kdyby trenéři Zlína tak dlouho neváhali s odvoláním brankáře. Asistence: Petr Holík, Oldřich Horák.
59:54
Pražané zahráli jen na icing, do konce zápasu zbývá 6 vteřin. O2 arena děkuje domácím formou standing ovation.
59:20
S křížkem po funuse? Až teď je Kašík odvolán na střídačku.
58:49
Ševci kombinují podél mantinelu v útočném pásmu, je překvapivé, že se trenérský štáb Moravanů stále ještě neodhodlal k odvolání brankáře.
58:30
Kašík stále ve své bráně...
57:47
Sabolič nabil Pechovi, ten ve vynikající pozici sice dokázal vypálit, puk ale zblokoval připravený obránce PSG.
57:10
Puk mají Zlínští za vlastní brankou a rozjíždí útočnou akci.
56:38
Utkání je v samém závěru, je otázka, kdy se kouč hostů Vlach odhodlá k odvolání brankáře.
55:52
Kašík přerušuje hru, žlutomodré dresy už musely po namáhavém výkonu v oslabení střídat.
55:18
Jelikož padl gól Sparty v signalizované výhodě, domácí pokračují v přesilové hře. A Zlín je tedy nadále pod tlakem ve vlastním pásmu.
53:58
Sparta právě vstřelila branku!
Zlín fatálně propadl v oslabení, sparťané nakročili k prvnímu vítězství v sérii – 4:2. Kašík nejprve vyrazil Hamiltonovu gólovku, akce ale pokračovala. Sabolič tak mohl nabít na dělovou střelu z voleje z mezikruží obránci MICHALU ČAJKOVSKÉMU. Ten nedal Kašíkovi žádnou šanci a v zaplněných tribunách O2 areny vyvolal euforii. Asistence: Robert Sabolič.
53:27
Moravanům se daří puk vyhodit až za Taylorovu branku, oba týmy střídají.
53:01
Polášek se ocitnul ve vynikající střelecké pozici na hraně levého kruhu, zakončení mu ale nesedlo, Kašík v klidu zasahuje.
52:13
Zlínský útočník Bukarts dostává trest 2+2 za hrubost, domácí centr Pech 2 minuty za hrubost. Tým z hlavního města tak bude hrát 2 minuty klasickou přesilovku.
51:06
Matějíček nahodil puk od modré, Taylor předvedl důležitý zákrok a puk vyráží.
50:22
Sparťané sehráli rychlý protiútok, nadějné přečíslení ale střelou na Kašíka neskončilo.
Dnešní utkání sleduje 9 271 diváků.
49:38
Pokud je v hojně zaplněných tribunách O2 areny přítomný dobrovolný hasič, měl by se začít chystat na zásah. Domácí obrana dlouho "hořela" po tlaku druhé zlínské formace. Stav se však prozatím nemění.
47:52
Útočnou snahu žlutomodrých zastavuje ofsajd, hra je přerušena a následuje komerční pauza.
46:16
Tento moment si budou sparťané dlouho vyčítat. Laxnost a nekoncentrace ovládly sparťanské hole během poslední snahy rozehrát. A Zlínští trestali. Puk se dostal až na čepel PETRA HOLÍKA, který dělovou ranou z relativně velké vzdálenosti překonal Taylora ranou mezi betony. Podaří se hostům i srovnat? Bez asistence.
45:31
Pěkný hit teď předvedl Švrček na Ondráčka, kterého v daný moment zcela vyřadil ze hry.
45:00
Polášek neudržel útočné pásmo, puk nakonec proskotačil z útočného pásma Sparty až za branku Taylora.
43:27
Zlínští jsou zatím ve třetí třetině velmi pasivní, víceméně jen brání aktivní nálety domácích stíhačů, kteří mají vývoj utkání pevně pod kontrolou. Udrží stav?
42:33
Čtvrtá formace Sparty drží útočné pásmo, zatím ale puk putuje pouze podél mantinelů.
41:07
Další zmatky před brankou Kašíka, i tuto situaci hosté ustáli.
40:41
Přibyl nabil Buchtelemu na střelu z voleje z levého kruhu, domácí forvard těsně míjí levou tyč!
40:01
Třetí třetina začne cca ve 20:07.
Po 40 minutách hry vede tým Jandače 3:1. Ve druhé třetině se prosadil nejprve zlínský forvard Říčka, dvoubrankové vedení poté domácím bleskurychle vrátil Dragoun. Výkon Moravanů byl v prostřední části hry až do okamžiku snížení na 1:2 velkým zklamáním. Po využití přesilovky ale svěřenci kouče Vlacha ožili a v útočném pásmu byli o mnoho nebezpečnější.

Následoval ale rychlý protiútok sparťanů, který rezultoval v dnešní čtvrtou branku, a především v opětovné vedení o dva góly. Třetí třetina slibuje zajímavý hokej. Dokud má PSG šanci, a zatím ji rozhodně má, i vzhledem k slušnému předváděnému výkonu, zápas určitě nevzdá.
40:00
39:53
Po nepřesné rozehrávce domácích beků musí zasahovat Taylor proti nahození od mantinelu.
39:00
Minuta do konce třetiny.
38:24
Velká šance Zlína gólem nekončí! Bukarts v přečíslení nabíjel Říčkovi před branku – Taylor puk nejprve vyrazil před sebe a pak byl jistě velmi rád, že se o jeho odstranění na poslední chvíli postaral jeden ze spoluhráčů obránců.
38:00
2 minuty do konce třetiny...
37:19
Veselý to zkusil ze středního pásma, Taylor střelu na pravou tyč vyráží vyrážečkou.
36:32
PSG je kompletní, navíc získalo, díky icingu soupeře, buly v útočném pásmu.
35:22
Hlinka nezpracoval hodně prudký pas, žlutomodré dresy tak dokázaly puk vyhodit pryč z pásma.
34:28
Přesilovka pro domácí. Vyloučen byl obránce Zlína Marušák – faul kolenem.
33:34
Hosté brousí led svého útočného pásma, zatím ale může být Taylor v klidu.
31:52
Zlínští mají na Spartě těžký život. Po snížení na 1:2 předváděli svůj nejlepší hokej v dnešním střetnutí a právem mohli pomýšlet na případné vyrovnání. Pak ale zaváhali v útočném pásmu a sparťané využili rychlý protiútok. Netík zavezl puk do pásma po pravém křídle, v ideální moment ho pak předal na mezikruží najetému MICHALU DRAGOUNOVI. Ten zakončil z první, puk nasměřoval pod víko branky Kašíka. Ten takřka neměl šanci. Asistence: Tomáš Netík.
31:30
Akci Pražanů zastavuje ofsajd, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
30:58
Ševci krouží v útočném pásmu, zatím bez lepšího zakončení.
30:13
Hosté ihned působí o mnoho lépe, dnešní zápas rozhodně neskončil...
29:01
Zlín využívá přesilovku a snižuje na 1:2 ze svého pohledu. Od modré čáry tvrdě vypálil zkušený bek Žižka, tehdy ještě Taylor zasahovat nemusel. Puk totiž zpracoval dobře postavený ROBERT ŘÍČKA, který po rychlém manévru v předbrankovém prostoru zakončil forhendem pod víko. Taylor neměl šanci. Asistence: Tomáš Žižka, Roberts Bukarts.
28:44
Říčka trefuje prudkou střelou zápěstím z levého kruhu vzdálenější tyč!
28:22
Mají k tomu dobrou příležitost. Vyloučen je totiž domácí centr Pech, a to za provinění podražením.
27:44
Hra je nyní značně rozkouskovaná, logicky tak ztratila tempo a říz. Dokáží se žlutomodré dresy zvednout a hru zdramatizovat?
27:25
Následuje icing týmu z hlavního města.
26:25
Elitní formace Sparty sehrála pěknou kombinaci v útočném pásmu, Přibyl ale ve finálí fázi přihrával nepřesně.
25:09
Sparta hraje ve druhé třetině vlastní exhibici a nyní mohla zvýšit na 3:0. Čajkovský vypálil nenápadně, zato velmi pohotově od modré čáry. Kašík viděl puk na poslední chvíli, i tak ho ale dokázal velmi efektně zachytit do lapačky. Skvělá práce zlínského gólmana.
24:27
Tvrdá rána od modré, Kašík však zasahovat nemusel.
23:14
Hlinka jako poslední usměrnil několikrát tečovaný puk na Kašíkovu bránu, kotouč však o centimetry míjí pravou tyč odkryté klece.
22:05
Netík tečuje nástřel od modré, puk ale branku míjí.
21:39
Podobně si počíná i Kašík na druhé straně, na led míří Dragounova a Fořtova formace.
21:03
Veselý prověřil pozornost Taylora bekhendovou střelou z pravé strany, domácí brankář si ale počínal bezchybně a hru přerušil.
20:15
Hned v úvodu třetiny se ke střele z levého kruhu dostal Bukarts, po teči domácího beka ale puk míří nad bránu.
20:01
Druhá třetina začne za 1 minutu.
Po první třetině vedou sparťané 2:0, a to zásluhou Kumstáta a Hlaváče. Oba góly padly v rychlém sledu – během 63 sekund v polovině třetiny. Do té doby se přitom hrál vyrovnaný hokej s minimem zajímavějších a nebezpečnějších šancí. Pokud se ve spojení se Spartou a Libercem hovořilo o možné nevýhodě nerozehranosti, minimálně o Pražanech to zatím tak úplně neplatí. Jejich přehled byl znát především ve druhé desetiminutovce úvodní periody – tedy po dvou jistě uklidňujících brankách.
20:00
19:58
Hosté podcenili poslední sekundy, Polášek se tak mohl opřít do tvrdé golfové střely, Kašík těžký test zvládl a puk v samém závěru třetiny vyráží. Jeden z klíčových momentů?
19:47
Hlinka nezpracoval prudkou přihrávku, potenciální únik dvou proti jednomu se tak nekoná.
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:38
Zlínským se podařilo hru vyrovnat, ve zbytku zápasu ale budou muset vymyslet i "něco dopředu"...
16:43
Pořádnou smůlu měl teď hostující bek Horák – stačilo stát o pár centimetrů v lepší pozici a puk by mu sednul na střelu z první z ideální pozice. Takhle musel puk zpracovávat, mezitím ho dokázala eliminovat obrana Sparty.
15:58
Hra přerušena, velmi bolestivý zásah pukem schytal domácí forvard Dragoun. Vypadá to ale, že by ve hře měl pokračovat.
15:24
Polášek nahazoval puk od modré, Pech se dostal k teči. Puk ale mezi tři tyče nesměřoval. Vhazovat se bude v pásmu středním.
14:35
Vhazuje se po levici Kašíka, nastoupí proti sobě Pechova a Fořtova formace.
14:05
Zlín se snaží odpovědět aktivní hrou v ofenzivě, k lepším střeleckým pozicím se ale hosté zatím nedostávají.
12:42
Tak to je pořádný šok pro hosty. Během 63 vteřin Zlín prohrává o dvě branky. Suverénní souhru předvedli Dragoun s JANEM HLAVÁČEM. První jmenovaný nabil Hlaváčovi na mezikruží, odkud domácí střelec trefil z voleje za Kašíka. Rychlá a jednoduchá akce rezultuje v dvoubrankové vedení. Jak odpoví Zlínští? Asistence: Michal Dragoun.
11:39
Po vyrovnaném průběhu první třetiny udeřili jako první sparťané. Z ničeho nic dokázali Pražané vykouzlit oku lahodící kombinaci, na jejímž konci stál, u levé tyče, PETR KUMSTÁT. Tomu už jen stačilo trefit prázdnou bránu. Asistence: Miroslav Forman, Lukáš Pech.
10:50
Velké zmatky si způsobili sami domácí v obranném pásmu, Zlínští ale nedokázali využít řadu nebezpečných situací. Na druhé straně vzápětí zahrozil Slovinec Sabolič, Kašík ale jeho zakončení ustál.
09:57
Po hodně nepovedené rozehrávce sparťanů se ke střele z pravého kruhu dostal velmi snadno Ondráček, Taylor vyráží do ochranné sítě.
09:07
Po pěkné kombinaci v útočném pásmu vypálil od modré Čajkovský, Kašík vyráží do rohu.
08:27
Štumpf vypálil z úhlu, branku ale netrefil. Na druhé straně promáchl volný puk Cingel.
07:36
Přibyl to zkusil z velkého úhlu, Kašík, poměrně nejistě, vyráží puk před bránu.
06:55
Hlinku včas atakoval Horák, rozehrávka Sparty se tak protentokrát nezdařila.
05:54
Sparta odpovídá aktivní hrou v útočném pásmu, Forman se ale utopil ve vlastních kličkách.
05:00
Tohle mohlo být hodně nebezpečné, zlínský obránce Žižka ale v předbrankovém prostoru nezpracoval prudkou přihrávku.
04:05
Zlínští jsou v pěti, začíná jejich zkrácená přesilovka.
03:08
Žižka střelou od modré těsně minul bránu, Spartě se poté podařilo dostat puk ven z pásma.
02:58
K překvapení domácích fanoušků se bude hrát ve čtyřech – vyloučen je kapitán Sparty Hlinka za podražení.
02:54
Ševci dostávají další puk ven z pásma, postaral se o to Říčka.
02:23
Polášek byl na modré čáře pod tlakem, zvolil střelu – tu ale zblokoval kapitán hostů Veselý.
02:03
Sparta si díky pěkné akci Formana vytvořila první náznak tlaku v dnešním utkání, vyústil z toho faul Čachotského – držení.
01:03
A další nebezpečný průnik hostů! Vlach se dostal za svého obránce na levém křídle, místo zakončení ale zvolil přihrávku na osu kluziště. Tam ale žádného spoluhráče nenašel.
00:21
Holík hned v úvodu nabil Říčkovi na střelu z pravé strany, tu ale zblokovala pozorná obrana domácích.
00:01
František Zahradníček zazpíval státní hymnu ČR, nic tedy nebrání tomu, aby odstartoval první zápas čtvrtfinále play-off mezi Spartou a Zlínem!

HC Sparta Praha: Taylor (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Buchtele – Hamilton, Cingel, Sabolič – Forman, Pech, Kumstát (A) – Netík (A), Dragoun, Hlaváč – Černoch.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Horák – Bukarts, Holík, Říčka – Štumpf, Vlach, Veselý (C) – Čachotský, Šťastný, Čech – Ondráček, Fořt, Maruna.

Rozhodčí: Šindler, Čech – Brejcha, Suchánek.
PSG Zlín

Ačkoliv Zlín vstoupil do sezony 2015/2016 stejně tragicky, jako do sezony předešlé, bolestivé účinky nepocítil. I letos se totiž Moravané dokázali zvednout, a to tak že razantně. Podzimní pralesní úroveň svého nepěkného hokeje pozdvihli na pořádně vysokou laťku – viz výkon v druhé půli základní části, a především viz parádní výkon v náročné sérii v předkole play-off proti silnému a ambicióznímu Třinci.

Ofenziva Zlína byla po základní části shledána jako 6. nejhorší v lize. Naopak defenzivní činnost, ta byla 4. nejlépe fungující v konkurenci dalších 13 soupeřů. Podobně jako u Sparty – tradiční čísla, tradiční statistiky. Je tedy nasnadě, že pokud chce Zlín překvapit a postoupit, musí pokračovat ve vynikající obraně a sem tam pozlobit i v ofenzivě. Klíčem k případnému úspěchu bude jistě gólman Kašík, jeden z nejlepších brankářů ligy. Není divu, že si jeho služby klub pojistil na další 2 roky.
Sparta Praha

Sparta zažila pohodovou základní část. Bez náznaku krize či výraznějších obtíží sparťané dosáhli druhé příčky. Přitom na první Liberec, který překonal historický rekord ligy v množství získaných bodů, ztratili pouhých 8 bodů. Jistě úctyhodný výkon. Počítat se ale bude výkon v nadcházejícím play-off. Proti Zlínu bude tým z hlavního města v roli favorita. Ustojí to?

Pražané, jako už tradičně, vynikali v základní části především v ofenzivě. Nastříleli rovných 200 gólů – nejvíc v lize (druhý Liberec 181). Vzadu je to horší – 132 inkasovaných – 5. nejlepší obrana. Tým kouče Josefa Jandače bude jistě sázet na jednu z nejlepších přesilovek, ve kterých se uplatňují především beci Adam Polášek s Michalem Čajkovským, či řada útočníků v čele se slovinským sniperem a nejlepším střelcem Sparty Robertem Saboličem.
Příjemný večer s hokejem, dnes nás čeká jistě pohledné střetnutí mezi domácí Spartou a natěšeným Zlínem. Pražané otvírají čtvrtfinálovou sérii play-off dvěma domácími duely. V jakých rolích se nám oba soupeři představí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.