Chomutov - Mladá Boleslav: Euforie! Piráti otočili sérii a postupují do čtvrtfinále, čeká je Třinec

Nejlepší hráči utkání

Ivan Huml – František Hrdinka

Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a zase někdy u extraligy!
Piráti dokonali obrat v sérii a postoupili tak do čtvrtfinále!

Piráti se hned na začátku utkání dostali do vedení, Ivan Huml byl před brankou hodně důrazný a svým bekhendem skóroval. Stejný hráč se prosadil i o šest minut později, to tečoval střelu Lukáše Chalupy těsně před brankou.

Domácí celek dal ve druhé třetině čtyři branky a před poslední částí hry vedli již 6:0! Gólově se ve druhé části prosadili Brett Flemming, Vladimír Růžička, David Kämpf a David Kaše.

Třetí třetina se spíše dohrávala a jedinou branku vstřelil hostující Lukáš Žejdl. Piráti si svůj náskok pohlídali a postoupili dále.

Střely na branku: 30:23
59:36
A ještě jeden trest. David Kämpf dostává dvě minuty za faul loktem, moc se toho ale dnes nestane.
59:33
59:06
Dohrávají se poslední minuty této série. Mezitím stojí celá chomutovská aréna a tleská domácím Pirátům, kteří otočili téměř prohranou sérii.
58:44
A přesilovka je u konce. Tomáš Urban si počínal nedovoleně proti Brettu Flemmingovi a inkasuje další dvouminutový trest.
58:29
Ani Mladá Boleslav není tak aktivní v přesilovce. Brett Skinner zachytil kotouč a poslal jej až za branku Brandona Maxwella.
58:00
Jakub Klepiš míchal s pukem tak dlouho, až nepřihrál vůbec přesně. Domácí bránící hráči tak následně puk vyhodili.
57:33
Následně se bude vylučovat i na straně druhé. Jaroslav Mrázek inkasuje dvě minuty za hru vysokou holí.
57:26
56:58
Individuálně projel až za branku Michal Vondrka. Ten se následně pokoušel přihrát, ale to se mu nepovedlo. Hosté tak vyhodili a přežili své oslabení.
56:27
David Kämpf dostal puk mezi kruhy a hned nahrával na levý kruh. Tam ovšem nikdo v bílém nebyl, Mladoboleslavští následně vyhodili.
55:42
Jan Hanzlík se ujal puku a hned jej poslal až za branku Jána Laca. Piráti tak musejí začít útočnou akci až zpoza branky.
55:26
Tomáš Hyka následně zbytečně dohrál souboj a putuje na trestnou lavici. Domácí tak čeká druhá přesilová hra v krátkém časovém sledu.
55:04
Překvapivý puk poslal do brankoviště František Hrdinka. Ján Laco byl lehce zmatený, ale nakonec kotouč betonem přikryl.
54:34
54:20
Domácí se nikam neženou a v přesilové hře kombinují na vlastní polovině. Toto utkání je dávno rozhodnuté a domácí to vědí.
53:39
Po chybě Ivana Humla se do útoku dostávali hosté. Tomáš Urban přihrával na najíždějícího spoluhráče, ten ale jeho přihrávku nezachytil.
53:10
Hodně tvrdě to zkoušel od modré čáry Juraj Valach. Americký brankář byl ale proti jeho pokusu připravený a ukryl jej v lapačce.
52:50
Po kombinace se do střelecké pozice dostal útočník David Kämpf. Tomu se ale z pravého kruhu nepovedlo přelstít připraveného Maxwella.
52:34
Následoval faul Tomáše Voráčka za brankou. Hostující obránce inkasuje dvě minuty za držení Dávida Skokana.
52:28
Zkoušel to tak z levého kruhu Michal Poletín, jehož rána ale skončila jen na betonech připraveného Maxwella. Snažení pokračuje.
52:18
Hosté se hned dostávali do další akce, ta ale nebyla nijak zakončena. Rozhodčí totiž odpískal zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Maxwellem.
51:49
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Čisté konto Jána Laca se neuděje! LUKÁŠ ŽEJDL dostal přihrávku až před slovenského brankáře a střelou mezi jeho betony zmírnil vysokou porážku. Asistence: Jakub Klepiš.
51:22
Po chvilce přišlo další vyhození na icing. Pokračovat hra tak bude další vhazováním před Brandonem Maxwellem.
51:15
Následný útok hostujícího celku byl ukončen odpískáním icingu. Vhazovat se tak bude po levici amerického brankáře.
50:34
A jak se očekávalo, třetí třetina se opravdu jen dohrává. Piráti nejsou směrem dopředu tak aktivní, Mladá Boleslav ano, dnes se jí ale nedaří.
49:52
Hosté kombinovali, ale ani jeden z jejich pokusů nebyl nebezpečný. Zkoušel to třeba od pravého mantinelu Pospíšil. Neúspěšně.
49:26
Nyní se hosté prodrali do třetiny, kde ale nevymysleli vůbec nic. Alespoň se ale bude vhazovat před obličejem chomutovského brankáře.
48:52
Po vhazování se před brankou natahoval ke kotouči Vladimír Růžička. Kdyby se k němu dostal, mohl zakončovat v dobré pozici.
48:47
Hosté dlouho hledali cestičku do útočného pásma, až jí nenašli. Přihrávka za obranu skončila pouze odpískání zakázaného uvolnění.
48:18
Hodně aktivní byla nyní třetí lajna Pirátů. Celá akce byla zakončena střelou Davida Kämpfa z mezikruží, podruhé Maxwella ale nepřekonal.
46:58
V následném útoku to opět zkoušel bývalý hráč Chomutova, Tomáš Pospíšil. Jeho pokus ovšem skončil jen na tyčce chomutovské branky.
46:35
Hosté si přihrávají v obranném pásmu a vymýšlejí nějakou akci, která by byla zakončena alespoň korigující brankou.
46:12
Další střela na Laca letěla od pravého mantinelu. Tomáš Pospíšil střílel z vrcholu kruhů, brankáře ale nepřekonal. Ten to dnes zavřel.
45:54
Domácí si třetí třetinu užívají a do žádných riskantních akcí se neženou. Hraje spíše Mladá Boleslav, která by ale musela předvést neskutečný zázrak.
45:18
Snažení hostů pokračovalo, ke střele z mezikruží se dostával Jakub Klepiš, jeho pokus nicméně neskončil za zády Jána Laca.
44:18
Další střela letěla na branku Jána Laca. Tomáš Voráček ovšem od modré čáry nepropálil bránící hráče před slovenským brankářem.
44:02
V dalším snažení hostů se píská ofsajd. Mladoboleslavští se nedomluvili, a tak se bude vhazovat u modré čáry.
43:44
43:08
K první střele v přesilovce se dostal David Bernad. Jeho pokus ale skončil jen na chráničích dobře bránícího chomutovského útočníka Dávida Skokana.
42:28
Následně se domácí hráči dostali k puku a Brett Flemming poslal kotouč mimo obrannou třetinu. Hosté tak musí pro kotouč za svou branku.
42:15
Při snažení hostů v útočném pásmu, které postrádala rychlost, skončil puk v ochranné síti. Pokračovat se bude vhazováním před Lacem.
41:44
Hosté si zahrají přesilovou hru. Michal Poletín odjíždí na trestnou lavici, u domácí střídačky si jednoho z hostů evidentně přidržoval.
41:20
Po souboji ve středním pásmu se puk ocitl na střídačce Mladé Boleslavi. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
40:52
Puk ze střední třetiny poslal až do výstroje Jána Laca obránce Jiří Kučný. Pokračovat se tak bude vhazováním po pravici Laca.
40:15
Domácí vyhráli vhazování a hned se hnali do zakončení. Dávid Skokan ovšem přes bránící hráče neprošel. U puku hosté.
40:01
Pokračujeme třetí třetinou. Ta začíná právě nyní.
To, co se povedlo hostům v prvních utkáních, předvádí nyní Piráti. Domácí celek dal ve druhé třetině čtyři branky a před poslední částí hry vedou již 6:0! Gólově se ve druhé části prosadili Brett Flemming, Vladimír Růžička, David Kämpf a David Kaše.

Střel na branku: 26:15
40:00
39:40
Konec druhé třetiny se dohrával za brankou Jána Laca. Piráti se již moc neženou do útoku a chtějí tento stav udržet.
38:59
Po dlouhé době se do zakončení dostali hosté. Jejich nahození ale skončilo jen ve výstroji připraveného Jána Laca.
38:22
Martin Šťovíček našel přihrávkou zpoza branky připraveného Poletína. Jeho svižná střela byla ovšem pozorným brankářem vyražena.
38:12
37:23
Brandon Maxwell se pokoušel rozehrát, Dávid Skokan se mu ovšem pokusil odebrat puk, což se mu povedlo. Slovenský forvard ale následně odkrytou branku netrefil, ránu zablokoval Jan Hanzlík.
36:39
Následně se Piráti dostali do ofsajdového postavení. Domácí celek má k dispozici stále téměř dvouminutovou přesilovou hru.
36:07
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti pokračovali v aktivitě. David Kämpf a Vladimír Růžička se pokoušeli v brankovišti něco vymyslet, branku ale vstřelit někdo jiný. DAVID KAŠE se dostal k volnému puku a nadvakrát překonal bezmocného Brandona Maxwella! Asistence: Vladimír Růžička a David Kämpf.
35:24
34:50
První střelu ve hře čtyř proti čtyřem vymyslel Ivan Huml. Ten ale od levého mantinelu trefil jen u tyčky připraveného amerického brankáře.
33:52
Individuálně se prodral do zakončení Jan Rutta. Prosmýkl se kolem obránců a zakončoval. Branku ale nakonec netrefil.
33:24
Hned dvě minuty inkasuje chomutovský David Kämpf, který u mantinelu srazil na zem bránícího hráče. Inkasuje dvě minuty za hákování.
33:12
Pokračovat se tak bude pětiminutovou nekončící přesilovkou domácího celku.
33:12
Davidu Štichovi tečou nervy, to bylo hodně nesportovní. Hostující obránce nebezpečně atakoval Ivana Humla. David Štich dnes dohrál.
32:25
Domácí celek je pochopitelně hodně aktivní. Karty se obrátily, oproti prvním utkáním. To je krása vyřazovacích bojů.
32:01
A i tato přesilovka je domácím celkem využita, je to již 5:0! Piráti se dostali do brankoviště Maxwella, kde se ale nikdo neprosadil. Volný puk ovšem propadl k DAVIDU KÄMPFOVI, jenž prázdnou branku nemohl minout. Asistence: Dávid Skokan a Vladimír Růžička.
31:14
Vladimír Růžička si vyměnil kotouč s Davidem Kämpfem a zakončoval. Jeho pokus ovšem vyrazil u levé tyčky pozorný Maxwell.
30:57
Hosté moc dlouho v plném počtu nehráli. Dominik Pacovský ztratil puk a podrazil jednoho z domácích. Tlak Pirátů tak může pokračovat.
30:18
29:58
Pátou branku měl na holi Michal Vondrka, jenž dostal přihrávku před branku. Puk jen lehce lízl, ale nedostatečná razance hrála velkou roli.
29:32
Tvrdá rána Juraje Valacha byla v brankovišti tečována. Brandon Maxwell ale nyní předvedl naprosto luxusní zákrok, roztáhl se neskutečně.
29:05
Piráti dlouho kombinovali a nakonec to překombinovali. Michal Vondrka přihrával na modrou čáru, kde ovšem nikdo z domácích nebyl.
28:18
Následně byla skrumáž za brankou Maxwella ukončena odpískáním nedovoleného zákroku Jana Hanzlíka. Ten krosčekoval Davida Kašeho.
28:09
Od levého mantinelu to nyní zkoušeli hosté, ale nic se jim nepovedlo vymyslet. Na druhé straně byl hodně nebezpečný David Kaše, zblízka ale neskóroval.
27:24
A tady v Chomutově je nejspíše rozhodnuto! Jakub Sklenář nejdříve netrefil odkrytou branku, na smutek v ochozech ale odpověděl VLADIMÍR RŮŽIČKA! Chomutovský útočník dostal namazáno od Davida Šticha, jehož přihrávku zužitkoval střelou do levé šibenice. Bez asistence.
26:48
Po odpískání ofsajdu se opět pouštěl David Štich do neoblíbeného Humla. Vše se ale obešlo bez nějakých problémů pro jednoho z hráčů.
26:28
Pokračovalo se aktivní hrou mladoboleslavského celku. Celé snažení bylo ukončeno celkem pohodovým zákrokem Jána Laca. Pokračovat se bude komerční pauzou.
25:49
Domácí aktivně napadají, jsou podporováni fanoušky a daří se jim. Mladá Boleslav se snaží, dnes ale stojí proti jiným Pirátům.
25:14
Žabičku před branku dostával Jakub Sklenář, kterému nejspíše stačilo jen nastavit hůl. Domácí rychlík ale nakonec skákavý kotouč nezasáhl.
24:47
Následně se píská přihrávka rukou mezi hostujícími hráči. Pokračovat se bude vhazováním ve středu ledové plochy.
24:15
Hosté to zkoušeli od levého mantinelu. Nahození Šticha Laco moc neviděl, ale nakonec nebylo nebezpečné. Piráti jsou u puku.
24:00
Nabuzení Piráti se dostali do dalšího rychlého útoku. Martin Šťovíček dojížděl kotouč, těsně před Maxwellem jej ale nedostal pod jeho betony!
23:49
Oddechový čas pro hosty.
23:49
Dvanáct sekund před koncem početní výhody ovšem branka i tak přichází! Vladimír Růžička našel mezi kruhy naprosto volného BRETTA FLEMMINGA, který se střelou k tyčce nemýlil! Asistence: Vladimír Růžička a David Kämpf.
23:32
Až nyní byli domácí nebezpeční. Vladimír Růžička pláchl podél levého mantinelu a zakončoval nad rameno brankáře, trefil ale jen helmu.
22:53
Stále se domácímu celku nepovedlo ideálně zakombinovat, hosté nyní brání dobře a drží puk co nejdále od branky Maxwella.
22:19
Úvodní tlak se domácímu celku nevyvedl. K puku se dostal obránce David Štich, který puk rychle vyhodil mimo obranné pásmo.
22:10
Piráti kombinovali, mezitím se ale na ledě objevil hostující Radan Lenc. Ten za potlesku ochozů míří s pomocí doktorů na lavičku.
22:01
Následně hosté hráli v šesti a domácí budou mít přesilovou hru. Na lavici hanby usedá obránce David Bernad.
21:48
Velkou chybu udělal za svou brankou Maxwell. Michal Vondrka mu ukradl kotouč a dával ho před branku na Vladimíra Růžičku. Ten zakončoval již do Maxwella, kterého ale nepřekonal!
21:05
Následně branku objížděl hostující Martin Látal, který hned zakončoval z otočky. Jeho pokus se ale nakonec nedostal ani k Lacovi.
20:34
Velká šance hostů! Dominik Pacovský ujel po pravé straně a zakončoval bombou do levé šibenice, svým pokusem ale napálil jen tyč!
20:19
Pirátům se ale nepovedlo založit nějakou útočnou akci a bude se vhazovat před slovenským brankářem. Ten dnes pochytal zatím jedenáct střel.
20:05
Hosté vyhráli vhazování a hned se vydali do útoku. Jejich nahození za branku ale skončilo na hokejkách domácích obránců.
20:01
Oba celky se vrací na ledovou plochu a druhá třetina tohoto duelu za pár sekund začne. Sledujte nás i nadále!
První třetina pátého předkola mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví je u konce. Piráti se hned na začátku utkání dostali do vedení, Ivan Huml byl před brankou hodně důrazný a svým bekhendem skóroval. Stejný hráč se prosadil i o šest minut později, to tečoval střelu Lukáše Chalupy těsně před brankou. Piráti tak mají parádně nakročeno, v této sérii ovšem není nikdy nic jasného.

Střely na branku: 6:11
20:00
19:46
Od levého mantinelu nahazoval do brankoviště Dominik Pacovský. Před Lacem ještě dorážel Tomáš Pospíšil. Ani jeden z uvedených ale nerozvlnili síť za slovenským brankářem.
19:00
Po pravé straně unikal Lukáš Pabiška. Hostující forvard mezi kruhy zasekl a pálil na vzdálenější tyčku. Branku ale minul.
18:41
Následně Michal Vondrka rozehrával směrem dopředu na Vladimíra Růžičku. Ten jeho přihrávku nezpracoval a píská se icing.
18:07
Malá domů, proč ne? Zkoušel to David Štich na svého brankáře a málem si dal první branku v sérii. Asi by z ní ale radost neměl.
17:29
Piráti se hned po vhazování vrhli do útoku. Od levého mantinelu střílel Marek Tomica, Maxwell ale jeho pokus viděl a vyrazil jej za branku.
17:19
Začíná se hrát opravdu tvrdě, především Mladoboleslavští jsou nervózní. Po zákroku Laca jeden z hráčů zbytečně osekával Dávida Skokana.
17:13
Po odrazu kotouče se do útoku dostával Dominik Pacovský. Od levého mantinelu již napřahoval, ale v ten moment mu byl odpískán ofsajd.
16:26
Do útočného pásma vjel Tomáš Urban, který z levého kruhu hned zakončoval. Ján Laco byl ovšem na svém místě i nyní, dnes se mu daří.
16:15
Martin Šťovíček následně dojížděl puk, který měl ve své moci Brandon Maxwell. Chomutovský mladík na puk nedosáhl, ale byl zasažen do obličeje. Vylučovat se ale nebude, vše skončilo domluvou.
16:02
Piráti odrazili útok Boleslavi a hnali se do útoku. Ten byl zakončen střelou Davida Kašeho, kterému se ale z pravého kruhu nepovedlo trefit branku.
15:18
O hattrick se pokoušel Ivan Huml. Ten bekhendem z mezikruží zkoušel Maxwella, ten byl ale nyní proti chomutovskému snajprovi pozorný!
14:55
14:01
Poté měl před sebou prázdnou branku Tomáš Hyka. Hostující útočník tam dokonce mířil, vše ale skončilo na obětavém obránci Ruttovi!
13:43
Následně se ale hosté dostali do pásma, nahození na branku Jána Laca. Ten byl poté lehce osprchován dojíždějícím hráčem.
13:25
Nahození Davida Šticha od modré čáry se dostalo až k Lacovi. Slovenský brankář ale neudělal zákrok, Pirátům se totiž povedlo bleskově vyhodit.
12:55
Po souboji u mantinelu se na zemi ocitl jeden z hostů. Jakub Sklenář inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění.
12:35
Piráti se dostali po nahození Dávida Skokana do úmyslného ofsajdu. Poté zbytečně provokoval hostující bek David Štich,
12:12
Do rychlé akce se dostával domácí Martin Šťovíček, který již dával puk před branku. V ten moment mu byl ale odpískán ofsajd, ve kterém se nacházel.
11:37
Hraje se hodně rychle na obě strany. Ani jeden celek ovšem nevymyslel nějakou akci, která by skončila brankou. Tedy v poslední minutě.
10:38
Hosté se následně prodrali až před Laca, kde se jim povedlo vybojovat vhazování. Hosté si toho v této třetině moc nevytvořili.
10:11
Podél pravého mantinelu se prosmýkl Tomáš Urban. Ten proti dvěma bránícím hráčům neměl moc šanci, kotouč poslal jen bekhendem na Laca.
09:28
Přihrávku do úniku dostával David Kaše, tomu se ale dlouhou přihrávku nepovedlo zachytit. Kdyby byl úspěšný, šel by sám na branku.
09:09
Hosté se hned dostali do útočné třetiny, kde jim ale byla odpískána přihrávka rukou. Pokračovat se tak bude vhazováním ve středu.
08:45
Po závaru v útočném pásmu se dostal puk na hokejku Lukáše Chalupy, který rychle střílel. Jeho pokus byl ještě před brankářem tečován IVANEM HUMLEM – Piráti vedou již o dvě branky! Asistence: Lukáš Chalupa a Dávid Skokan.
08:13
Snažení domácího celku bylo ukončeno odpískáním rozhodčího. Ten viděl Ivana Humla v brankovišti, vhazovat se tak bude ve středu ledové plochy.
Dnešní utkání sleduje vyprodaná SD ARÉNA, je zde 5250 diváků.
08:01
Následně se po delší době dostali do útoku také Piráti. Dělovka Jana Rutty do výstroje Brandona Maxwella přivolala první komerční pauzu.
07:38
Hosté pokračovali ve snažení. František Hrdinka nahazoval od modré čáry hodně nebezpečně, nepřišla ovšem ani jedna teč.
07:09
06:57
Střílenou přihrávku od pravého mantinelu vyslal Martin Látal, v brankovišti totiž stál Tomáš Urban. Ján Laco byl ovšem na jeho pokus dostatečně vybaven.
06:20
A Mladé Boleslavi nevyšel ani další útok. Piráti se dostali ke kotouči hned a obloukem jej vyhodili až na útočnou modrou čáru.
05:51
Následně se do útoku dostali domácí. Brett Flemming zakončoval od pravého mantinelu, svým pokusem ale trefil rameno Maxwella.
05:31
Hostům se zatím nedaří. Tomáš Hyka se pokoušel projít přes bránící hráče, ale ty si na něj dali pořádný pozor.
05:09
Dlouhé snažení Boleslavi bylo ukončeno střelou z pravé kruhu do ramena Laca. Poté přišel nedovolený zákrok Mrázka a i Boleslav bude hrát přesilovku.
04:30
Boleslavští se u puku drželi i nadále, ale ani nyní nic nevymysleli. Potřetí v první třetině se dostali do ofsajdového postavení.
03:56
V první akci hostů střílel Tomáš Urban od modré čáry. Jeho rána ale nebyla před brankou tečována a skončila jen vedle pravé tyčky.
03:43
Ale ani Piráti nezaložili svůj útok ideálně. Juraj Valach posílal kotouč hned do úniku, nikdo v bílém jej ale nezpracoval. Icing.
03:35
A když to zkusili hosté po necelé minutě znovu, byl jim odpískán ofsajd. Pokračovat se tak bude vhazováním ve středním pásmu.
02:44
A ani další útok nevyšel. Jan Hanzlík posílal kotouč dopředu, toho se ale nikdo nezmocnil, a tak se píská icing i na straně druhé.
02:31
Druhá lajna Pirátů nyní parádně forčekovala ve středním pásmu, hosté se tak nedostali do útoku. Kombinovat tak musejí v obranném pásmu.
01:52
Piráti se pokoušeli útočit dále, jejich rozehra byla nyní ovšem nepřesná a puk skončil pouze na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Lacem.
01:31
Následně se ale Piráti prosadili a jdou hned ve druhé minutě do vedení! Střela od modré čáry se dostal až k IVANU HUMLOVI, jenž se u levé tyčky svým bekhendem nemýlil! Asistence: Michal Poletín a Jan Rutta.
01:16
Po střele Jana Rutty od modré čáry se k dorážce dostal Michal Poletín. Brandon Maxwell byl ale připraven na jeho střelu z otočky!
00:59
Jakub Klepiš se pokoušel projít do útočné třetiny. Juraj Valach mu sebral puk, hostující útočník následně slovenského obránce podrazil. Přesilovka pro Piráty.
00:18
Hosté se následně dostávali do útočného snažení, ale Matěj Stříteský byl v pásmu dříve, než puk. Píská se ofsajd.
00:05
Ivan Huml vyhrál úvodní vhazování a domácí Piráti se hnali do útoku. Na modré čáře ale skvěle zakročil bránící hráč Mladé Boleslavi.
00:01
Všichni aktéři jsou na ledě! Páté utkání předkola startuje.
Aréna se plní a za pár minutek přijedou na ledovou plochu hokejisté obou celků, které se poperou o postup do čtvrtfinále play-off!

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Tejnor – Skokan, Huml, Tomica – Vondrka, V. Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Halász) – Štich, Stříteský, Hrdinka, Hanzlík, Kučný, Bernad, T. Voráček – Lenc, Musil, Hyka – Žejdl, Klepiš, Orsava – Pabiška, Urban, Látal – Pospíšil, Vampola, Pacovský.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Barvíř, Blümel.
Na koho si dát pozor?

Zatímco v Chomutově zářil mladoboleslavský Tomáš Hyka (aktuálně 4+1), na ledě Středočechů si s chutí zastřílel Michal Vondrka (3+2). Pět bodů zaznamenal také Jakub Orsava (3+2).

Ve venkovních duelech zářili brankáři. V Chomutově dvakrát inkasoval Brandon Maxwell, to stejné se v Mladé Boleslavi povedlo Jánu Lacovi.
ŘEKLI PŘED PÁTÝM UTKÁNÍ PŘEDKOLA

Vladimír Růžička (Chomutov): „Byl to nejvyrovnanější zápas série. Ke konci zápasu, asi půl minuty před koncem, když už puk vypadal ven z pásma, tak jsem si říkal, že to udržíme. Ono to opravdu třeba zní jako klišé, ale je to opravdu o štěstí. Mám pocit, že soupeř nastřelil také nějakou tyčku při přesilové hře. Takže jsem rád, že jsme to zvládli.“

Jakub Orsava (Mladá Boleslav): „Chybovali jsme a obzvlášť ten gól na 2:1. Tohle se nám prostě nemůže stávat, kór v play-off a v přesilovce. Potrestalo nás to víc než dost.“
PRŮBĚH SÉRIE

Mladá Boleslav v úvodu série zaskočila nejspíše všechny. V utkáních na severu Čech vyhrála hned dvakrát, dala třináct branek a vypadalo to, že čtvrteční utkání ve ŠKOENERGO Aréně bude jen formalitou. Opak se ale stal realitou. Piráti nejdříve snížili a v pátečním utkání poslali sérii zpátky na svůj led.

PK1: Piráti Chomutov 1:7 BK Mladá Boleslav
25. Mrázek (Skokan) – 1. Hyka (TS), 3. Hyka (Kurka), 12. Vampola (Urban, Látal), 16. Klepiš (Žejdl, Orsava), 26. Hyka (Musil), 32. Žejdl (Orsava, Štich), 33. Pospíšil (Kurka)

PK2: Piráti Chomutov 1:6 BK Mladá Boleslav
50. Tomica (Vondrka, Valach) – 10. Stříteský (Klepiš, Hyka), 23. Pospíšil (Vampola), 24. Lenc (Musil, Orsava), 26. Látal (Urban), 35. Hyka (Pabiška, Hanzlík), 41. Žejdl (Orsava, Kurka)

PK3: BK Mladá Boleslav 1:5 Piráti Chomutov
37. Orsava (Musil, Kučný) – 10. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Huml), 16. Vondrka, 40. Poletín (Huml, Mrázek), 47. Huml (Rutta, Vondrka)

PK4: BK Mladá Boleslav 1:2 Piráti Chomutov
5. Orsava (Žejdl, Klepiš) – 27. Valach (Kaše, Koblasa), 40. Vondrka (Sklenář, Rutta)
Krásný den všem fanouškům extraligového hokeje! V utkání o vše se utkají celky Chomutova a Mladé Boleslavi. V této sérii zatím nevyhrál domácí celek, bude to platit i dnes?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.