Liberec - Chomutov: Je rozhodnuto! Dominik Lakatoš vstřelil vítězný gól domácích, 4:3 v prodloužení

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek večera.
Liberečtí sice ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec přeci jen po necelých třech minutách prodloužení zápas rozhodli a připisují si tak druhý bod v semifinále. Za stavu 2:0 pro Tygry se nyní série přesune do Chomutova.
Nejlepší hráči utkání: David Kämpf (CHM) a Jan Ordoš (LIB).
62:58
Liberec právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Petr Jelínek poslal puk před bránu na DOMINIKA LAKATOŠE, který na dvakrát překonal Jána Laca a rozhodl tak utkání! Asistence: Petr Jelínek.
62:30
Vitásek mířil od modré nad.
61:54
Radim Šimek dostal na útočné modré chvíli času na nápřah a poslal tvrdý projektil směrem na bránu. Laco měl ale dobrý výhled a vyrazil puk vyrážečkou.
61:10
Růžička nahazoval puk od modré do tlačenice před Lašákem. Liberecký gólman puk vyrazil a rozhodčí následně odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
60:40
Jánošík se proháčkoval až do zakončení. Jeden z hostujících obránců ale jeho pokus tečoval mimo.
60:02
Úvodní buly prodloužení vyhrál Jelínek.
60:01
Střely ve třetí třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 7 (23)
Piráti Chomutov: 9 (25)
Chomutov dokázal ve třetí třetině vyrovnat na 3:3 a jelikož do konce zápasu už nepadla žádná branka, bude následovat prodloužení. Pokud ani po dvaceti minutách nastaveného času nepadne branka, budeme svědky samostatných nájezdů. Prodloužení začne asi v 20:13.
60:00
59:47
Třináct vteřin před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před Lašákem.
59:10
Jan Ordoš se v plné rychlosti natlačil až před Laca. Slovenský gólman se však kličkou do bekhendu ošálit nenechal a poradil si i s následnými dorážkami.
58:57
Po icingu Liberce se hra přestěhuje zpět před Lašáka.
58:45
Dlapův projektil od modré skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude ve střením pásmu.
58:38
Humlovu skrytou střelu vyrazil Lašák mimo tři tyče.
58:01
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Stav je stále nerozhodný.
57:48
Vondrkův pokus z vrcholu levého kruhu byl sražen do ochranné sítě.
56:37
Golfovou střelou od levého mantinelu se nyní prezentoval Bližňák. Laco sklapl betony včas.
54:40
Liberečtí vyhodili po tlaku hostů pouze na zakázané uvolnění.
54:30
Západočechy vyrovnání viditelně nabudilo. Lašák se má ve své svatyni co ohánět.
53:48
Lauko zkusil vystřelit hned z vhazování. Lašák pozorný.
53:47
Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravé ruce Jána Lašáka.
53:47
David Kämpf se prokličkoval skrz tři liberecké hráče až před bránu. Severočeský maskovaný muž mu ale druhý gól vstřelit nepovolil.
53:00
Tygry chomutovské vyrovnání zřejmě rozhodilo. Jejich hra je plná nepřesností.
51:54
Lakatoš se objevil ve slibné pozici. Z mezikruží ovšem mířil nad Lacovu bránu.
51:29
Piráti právě vstřelili branku!
Je srovnáno! DAVID KÄMPF vjel v plné rychlosti do útočného pásma a střelou zpoza obránce překonal Lašáka, kterému puk nešťastně prošel mezi betony. Asistence: Juraj Valach, Jan Rutta.
50:45
Hosté jeli po Ševcově chybě tři na jednoho. Michalu Vondrkovi se ale nepovedla přihrávka, a tak Lašák nemusel zasahovat.
49:42
Nahození Ivana Humla ukryl Ján Lašák do jeho lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.
48:48
A už je to o pouhý jeden gól! Petr Koblasa vybídl svou přihrávkou na modrou ke střele JURAJE VALACHA, který se napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Koblasa, Vladimír Růžička.
48:20
Svačina poslal kotouč zpoza brány na najíždějícího Šimka, který rozvlnil pouze boční síť.
47:53
Nyní už se ale Piráti zmocnili puku a zakládají protiútok.
47:31
Šelmy tlačí hosty v jejich obranné třetině.
46:47
Dlapa se pokoušel dlouhou přihrávkou vybídnout k brejku Lauka. Chomutovský útočník ale na jeho pas nedosáhl a puk doputoval až na zakázané uvolnění.
46:28
Po chvilce kličkování za bránou poslal Ordoš puk na modrou k Ševcovi, který se napřáhl a vyslal puk směrem na bránu. Někdo z clonících hráčů však jeho projektil tečoval mimo.
45:32
Icing Liberce.
45:24
U liberecké střídačky se strhla menší potyčka. Ta ale rychle dospěla ke svému konci a vylučovat se nebude.
44:26
Vzápětí Lauko opouští trestnou lavici. Piráti jsou kompletní.
44:26
Svačina přihrával před bránu Ordošovi, ten si ale svým bekhendovým pokusem na Laca nepřišel.
43:45
Bartovičův pokus z pravého kruhu vyrazil Laco do rohu.
43:22
Severočechům se zatím přesilovka moc nedaří.
42:40
Hosté vyhazují.
42:30
Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků.
42:30
Jelínek tečoval Radivojevičovu dělovku od modré těsně vedle brankové konstrukce.
42:26
Chomutovská střídačka je potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.
41:55
Tygrům se nedaří kvůli dobře napadajícím hostům dostat ze třetiny.
41:00
Od modré to nakonec zkusil Koblasa a jen těsně minul.
40:30
Chomutovští se usadil ve své útočné třetině.
40:01
Střely ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 7 (16)
Piráti Chomutov: 10 (16)
Gólově bohatá druhá perioda je u konce. V ní se Tygři dostali do tříbrankového vedení a následně ubránili dvojnásobné oslabení, které trvalo téměř dvě minuty. Hosté se však nakonec dočkali snížení, když Lašáka překonal Michal Vondrka. Závěrečné dějství začne přibližně v 19:18.
40:00
39:55
Branko Radivojevič se natlačil až před Laca. Slovenský brankář si jeho pokus mezi nohy pohlídal.
38:15
Jánu Lašákovi nyní asi pořádně zatrnulo, když mu po pokusu Humla vypadl puk z lapačky. Ten nakonec do bezpečí odpálil Ševc.
38:00
Tygři nyní promarnili přečíslení tři na jednoho! Jakub Valský přihrál Milanu Bartovičovi, který vybídl ke střele Jana Ordoše. Ten se však ještě rozhodl poslat puk zpět na Jakuba Valského, jenž tváří v tvář odkryté bráně trefil pouze boční síť!
36:26
Hosté z ničeho nic snižují. MICHAL VONDRKA obdržel puk ve středním pásmu, najel si do útočné třetiny a střelou ke vzdálenější tyči překonal Lašáka. Asistence: Ivan Huml, Jan Rutta
35:33
Domácí si vyžádali oddechový čas. Filip Pešán zřejmě potřebuje zklidnit své svěřence.
35:33
Ivan Huml nabil z mezikruží Michalu Vondrkovi, který ale z prvého puntíku pro vhazování minul.
34:20
Bližňák si od zadního mantinelu najel k levé tyčce a přihrál Janu Ordošovi. Ten mohl zakončovat do odkryté brány, jenže ho zpacifikoval chomutovský obránce.
33:48
Na ledě zůstal ležet Lukáš Derner, který nakonec zamířil na ošetření do kabiny. Následuje komerční přestávka.
33:00
Liberec ubránil dvě minuty dlouhé dvojnásobné oslabení! Tohle by mohl být důležitý moment zápasu.
32:59
Vitásek teď na dvakrát obětavě zblokoval pokusy Michala Vondrky.
32:51
Skokanův pokus z mezikruží si Lašák pohlídal a přerušuje hru.
32:35
Hosté to nyní zkouší opravdu ze všech pozic.
32:16
Další Valachův pokus míří nad.
31:22
Po pěkné kombinaci pálil na bránu Valach Lašáka sice překonal, jenže puk se nakonec odklouzal mimo bránu.
31:00
Radim Šimek (LIB) nakonec putuje na trestnou lavici za zdržování hry. Chomutov bude téměř dvě minuty hrát přesilovku pět na tři!
31:00
Po Šimkově vyhození se puk ocitl v hledišti. Rozhodčí se nyní dohadují, zda to bylo s tečí.
30:55
Adam Dlouhý (LIB) obdržel dvě minuty za vysokou hůl.
29:45
Bližňák mířil z vrcholu kruhu mezi Lacovi betony. I tentokrát byl úspěšnější slovenský gólman.
29:02
Šimek zachytil vyhození Flemminga a svou dělovkou vybídl k teči Bližňáka. Laco si však dokázal poradit a vyrazil puk betonem.
28:31
Icing hostů.
27:50
Nikým nehlídaný Jelínek nebezpečně tečoval Krenželokovu střelu. Laco nakonec po nejistém zákroku našel puk ve své výstroji.
27:31
V situaci dva na jednoho předložil Jakub Valský zadovkou puk VLADIMÍRU SVAČINOVI, který si najel před Laca a střelou zápěstím vymetl levý horní roh hostující svatyně. Asistence: Jakub Valský
26:52
Po nepovedené rozehrávce Chomutova rozhodčí signalizuje zakázané uvolnění.
26:45
Po kontaktu s Janem Ordošem zůstal na ledě ležet Nicolas Hlava. Sudí vylučovat nebudou.
25:56
Domácí obrovskou bojovností nyní ubránili oslabení tří proti pěti.
23:35
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Milan Bartovič – 2 min., vysoká hůl).
23:05
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ondřej Vitásek – 2 min., podražení).
20:35
Ján Laco chtěl pomoct svým spoluhráčům, svou rozehrávkou zpoza brány ale trefil přesně hůl Jana Ordoše, který puk poslal na BRANKA RADIVOJEVIČE, kterému už jen stačilo zakončit do prázdné brány. Asistence: Jan Ordoš.
20:01
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 9
Piráti Chomutov: 6
První třetina je minulostí. V ní měli po většinu času navíc Bílí Tygři, i Chomutov si ovšem vytvořil několik slibných příležitostí. V jedné z nich Hlava dokonce orazítkoval brankovou konstrukci. Gól vsítili nakonec pouze domácí, když se při přesilové hře prosadil Dominik Lakatoš. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.
20:00
19:01
Probíhá poslední minuta úvodního dějství.
18:36
DOMINIK LAKATOŠ přihrával po Bartovičově pasu před bránu Janu Ordošovi, ten sice gól nevstřelil, jenže v následující skrumáži před Lacem se nejlépe zorientoval první jmenovaný, který puk poslal za brankovou čáru. Asistence: Jan Ordoš, Milan Bartovič
18:18
Tygrům se dvojnásobná početní výhoda vůbec nepovedla. Chomutovští už jsou ve čtyřech.
17:39
Hosté se budou bránit ve třech. Za krosček obdržel dvě minuty Juraj Valach.
17:30
Po Svačinově střele vznikla před Lacem skrumáž. Tu sice hosté zvládli, jenže to bylo s faulem.
16:58
Tygři chvíli kombinovali v útočném pásmu, Chomutov se ale opět zmocnil puku a Skinner ho poslal až k Lašákovi.
16:35
Laco ukryl do lapačky Jelínkovo nahození. Vhazovat se bude po jeho levici.
16:20
Svěřenci Vladimíra Růžičky staršího vyhráli buly a okamžitě vyhazují.
16:17
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vladimír Růžička – 2 min., vysoká hůl).
16:17
Při signalizované výhodě tvrdě pálil od modré Šimek. Ján Laco měl ovšem dobrý výhled a puk vyrazil.
14:57
Jakub Valský poslal puk od zadního mantinelu před bránu. Žádný z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal propasírovat za brankovou čáru.
14:00
Nakonec se jim to podařilo, puk mají na svých hokejkách ale opět Liberečtí.
13:45
Západočechům se nedaří dostat z obranné třetiny.
12:44
Tomica byl úplně sám před bránou, kde se pokusil za Lašákova záda tečovat Humlův střílený pas. Kotouč k Tomicově smůle zamířil těsně nad břevno!
11:47
Radivojevič nabral ve středním pásmu rychlost a natlačil se před hostujícího obránce. Jeho bekhendový pokus Laco stěží vyrazil do rohu.
11:18
Jan Ordoš je na ledě.
11:06
Další chomutovskou střelu má ve své moci Lašák. Z Ordošova trestu zbývá už pouhých deset vteřin.
10:50
Liberec vyhazuje.
10:46
Kämpf to zkusil od modré. Jeho projektil ale k Lašákovi nedoputoval, neboť ho zblokoval jeden z libereckých beků.
10:03
Jan Stránský se po nahození hostů zmocnil puku a vyhodil ho až k Lacovi.
09:37
Chomutov je kompletní a začíná jeho zkrácená početní výhoda.
09:16
Jan Ordoš (LIB) lehce sekl do Laca a k velké nelibosti domácích fanoušků dostává dvě minuty.
09:16
Po další Ševcově střele Laco chvíli nevěděl, kde má kotouč. Nakonec ho našel pod svými betony.
09:00
Ševcův pokus od modré byl sražen mimo tři tyče.
08:24
Liberečtí se na chvíli usadili v útočné třetině, Piráti se ale opět zmocnili puku a osvobozují se.
07:40
07:36
Uvidíme první přesilovku. Za držení byl vyloučen Ondřej Dlapa (CHM).
07:19
Obě mužstva hrají v plném počtu.
07:01
Následuje komerční přestávka.
07:01
Po zakázaném uvolnění Tygrů se vhazovalo před Lašákem. Hned po buly vypálil Hlava, který mířil možná až moc přesně a trefil tyč!
06:46
Severočeši jeli tři na dva, Ondřej Vitásek se rozhodl pro individuální zakončení. Nemířil ale přesně a Laco nemusel zasahovat.
05:59
Šimek přihrával před bránu úplně volnému Bartovičovi, kterému však zakončení svou holí znemožnil Laco.
05:19
Rozhodčí nakonec vyloučili za hrubost Lukáše Vantucha (LIB) a Davida Skokana (CHM). Hraje se čtyři na čtyři.
05:19
05:19
U střídačky Liberce se strhla potyčka, do které se zapojili všichni hráči. Jeden z hráčů Chomutova nakonec skončil na liberecké střídačce.
05:14
Valach nabil od modré čáry Vladimíru Růžičkovi, jenž svou dělovkou jen těsně minul Lašákovu svatyni.
04:30
Ordoš dostal další příležitost, tentokrát už dokázal vystřelit, jenže Laco si s jeho pokusem poradil.
04:07
Ševc našel křížným pasem najíždějícího Ordoše, kterému ovšem utekl puk a ani nevystřelil.
03:46
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
03:02
Následuje další icing Tygrů.
02:36
Svačina obdržel puk u levé tyčky. Laco se však stihl přesunout a Svačinův pokus zlikvidovat.
02:18
Severočechům se nepovedla rozehrávka a puk míří na zakázané uvolnění.
01:35
Lašák bez problému vyrazil nahození Chomutova do rohu.
01:30
Hosté byli dlouho pod tlakem, nakonec se ujímají kotouče a vyváží ho do středního pásma.
00:40
Jelínek našel zpoza brány Vitáska, který ale z mezikruží jen těsně minul.
00:18
Kotouče se ale již ujímají Liberečtí, kteří se usadili v útočném pásmu.
00:01
Úvodní buly ovládli hosté.
00:01
Utkání co nevidět začne!
Oba soupeři už nastoupili na led, zazní státní hymna.
Chomutovští Piráti zatím v historii české nejvyšší soutěže Liberec ve vyřazovacích bojích ještě neporazili. Zda se jim to konečně podaří se dozvíme zhruba během následujících tří hodin.
Rozbruslení je u konce. Hráči jsou zpět v kabinách, kde si vyslechnou poslední instrukce před bitvou.
Obě mužstva již přišla na předzápasové rozbruslení. Utkání za necelých čtyřicet minut začne.
Jánko proti Jánkovi

I dnes se proti sobě v brankářském souboji postaví slovenští gólmani Ján Lašák (Liberec) a Ján Laco (Chomutov). První měření sil ovládl včera maskovaný muž Tygrů, který pustil za svá záda pouze jedinou střelu. Kdo uspěje dnes?
Repríza minulého play-off

Obě mužstva se ve vyřazovacích bojích potkala i minulý rok ve čtvrtfinále. I tehdy Liberec vyhrál úvodní domácí utkání 4:1 a nakonec ovládl celou sérii 4:0 na zápasy. Chomutovští mají tak svým soupeřům co oplácet. Zda hráči z Podkrušnohoří vyrovnají a poputují do svého domácího prostředí za vyrovnaného stavu, se dozvíme právě dnes.
1. utkání: Pod tygří kontrolou

V prvním utkání byli po většinu času aktivnější Liberečtí, kteří v prvních dvou třetinách získali dvoubrankový náskok. Svěřenci Vladimíra Růžičky sice v závěrečném dějství snížili, vzápětí ale opět inkasovali a nakonec podlehli šelmám 4:1 z pohledu domácích.

Bílí Tygři Liberec vs. Piráti Chomutov 4:1

Branky a nahrávky: 11. Derner (Radivojevič), 24. P. Jelínek (Svačina, Radivojevič), 52. Svačina (Lakatoš), 60. Lakatoš (Mojžíš) – 51. Koblasa

Bílí Tygři Liberec:Lašák – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner, Pyrochta – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, Radivojevič (C) – Valský, Vantuch, Svačina – A. Dlouhý, J. Stránský, Bartovič

Piráti Chomutov:
J. Laco – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, Mrázek – Skokan, Huml (A), Tomica (A) – Vondrka (C), V. Růžička, Sklenář – Raška, Kämpf, Koblasa – Račuk, Lauko, Poletín
Do semifinále se obě mužstva probojovala po šesti utkáních. Liberec vyřadil 4:2 na zápasy srdnatě bojující plzeňské Indiány, Piráti oproti tomu senzačně předčili jedny z kandidátů na titul – třinecké Oceláře. Liberec i Chomutov měli tak přesně týden na nabrání nových sil.
Přeji pěkný aprílový podvečer, vítám vás u online přenosu druhého utkání semifinále play-off české extraligy. Dnes se proti sobě opět postaví Bílí Tygři Liberec a Piráti Chomutov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.