Sparta si z prvního skandinávského utkání odváží dva body za vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. Bodový zisk mohl být větší, ale také menší, tudíž mohou být v Holešovicích alespoň částečně spokojení.

Druhé utkání na severu Evropy odehraje Sparta v neděli od 16 hodin na ledě švédského Växjö. Rád bych vás tedy pozval ke sledování textového komentáře z tohoto zápasu. Přeji vám příjemný zbytek večera!
Josef Jandač bezprostředně po utkání: "Do první třetiny jsme vstoupili špatně. Hůř jsme bruslili a byli horším týmem. Od druhé třetiny jsme se zlepšili. Myslím si, že ten bonusový bod je zasloužený."
Máme za sebou velmi dramatické utkání, které rozhodly až samostatné nájezdy. V nich získala bonusový bod Sparta a dá se říct, že zaslouženě. V první třetině byla jednoznačně lepším týmem KalPa, ale od druhé části přebrala Sparta iniciativu.

Na straně KalPy se dařilo oběma českým legionářům a dvě branky dnes vstřelil také Jan Buchtele. Možná trošku mrzutý bude brankář Staňa, na jehož vrub jde třetí branka soupeře, která jeho tým možná připravila o tři body. V nájezdech rozhodl Robert Sabolič.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.

Sparta tedy vítězí po samostatných nájezdech, které vyhrála 3:2. Ten rozhodující proměnil ROBERT SABOLIČ.
Proti jeho střele vytasil Novotný svůj beton, což znamená vítězství!
Keränen se rozjíždí proti Novotnému. Musí dát...
Kilpeläinen si s jeho pokusem poradil.
Za Spartu jede Lukáš Cingel.
A svůj nájezd vůbec nezakončil. Brankář Sparty mu do jeho nájezdu vložil hůl a vypíchl mu kotouč.
Na druhé straně se rozjíždí Ilomäki.
Do branky Sparty míří Filip Novotný!
A proměňuje – 2:3!
Rozjíždí se Robert Sabolič.
Na druhé straně Voutilainen uspěl – 2:2!
Třetí branku nepřidal a mířil pouze nad!
Jede Jan Buchtele.
Nekompromisně trefil horní růžek 1:2!
Za Kuopio pojede Birner.
A podobně jako proti Eisbären Berlín proměňuje – 0:2!
Na řadě je Martin Réway.
Český útočník nenašel skulinku mezi Staňovými betony.
Na druhé straně pojede Kubalík.
Domácího brankáře si chtěl povytáhnout kličkou do forhendu a zavěsil pod víko – 0:1!
Jako první pojede Lukáš Pech.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi nerozhodlo ani pět minut nastavení a uvidíme samostatné nájezdy.
Uf! Pokud jste při dnešních zápasech Ligy mistrů sledovali zápasy na finské půdě, neprohloupili jste. Zatímco Tappara Tampere otočila proti Stavangeru ze 1:3 na 5:3, v Kuopiu jsme viděli přestřelku mezi KalPou a pražskou Spartou.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:41
Kuopio zaváhalo při rozehrávce zpoza své branky a do zakončení se před brankou dostal jeden ze sparťanů. Tomu domácí obránce zablokoval hůl.
64:20
KalPa vyhnala soupeře do středního pásma. Sparta to zkusila znovu, tentokrát ji zastavil ofsajd.
64:10
Sparta kombinuje v útočné třetině. Zatím se jí nedaří dostat do zakončení a ohrozit Kilpeläinena.
63:35
Ten skončil nahozeným kotoučem za branku Kilpeläinena, kde byl ovšem pouze domácí hráč.
63:16
Puk se nachází v obranném pásmu Sparty a v jejím držení. Pražané zakládají útok.
62:40
Dvojice sparťanů mohla potrestat špatné střídání KalPy, ti ale proti přesile v útočné třetině neuspěli.
61:52
Oba týmy bojují o kotouč ve středním pásmu a střídají se v jeho držení. Žádnému z týmu se nedaří usadit v útočném pásmu.
61:20
Neuspěl ani holešovický celek a KalPa založila útok zpoza své branky. Když se prodírala do útočné třetiny, zazněl hvizd sudího – ofsajd.
60:51
Úvodní útok prodloužení obstaralo Kuopio, jehož akci Sparta ustála a sama může zaútočit.
60:21
Pokračujeme pětiminutovým prodloužením, jak je tomu zvykem v extralize.
60:01
Začalo prodloužení.
Utkání nabídlo v závěrečné pětiminutovce neskutečné drama. Nejdříve Sparta srovnala na 3:3 po trefě Buchteleho, ale už po necelých dvou minutách vrátil KalPě vedení Birner. To se ovšem nelíbilo Buchtelemu, který o necelou minutu později poslal zápas do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:52
Sparta ještě zahrozila z hole Rolinka, ale jeho střelu Kilpeläinen ukryl. Následně KalPa vyhazuje na zakázané uvolnění.
59:13
Utkání se spíše dohrává ve středním pásmu a nahozenými kotouči. Ani jeden z nich k větší šanci nevede.
58:33
Sparta právě vstřelila branku!
Není konec! Tak to je parádní závěr utkání. Kuopio si počínalo na vlastní modré čáře nedůsledně a k puku se dostal JAN BUCHTELE. Sparťanský hráč si popojel mezi kruhy a tahem srovnal stav – 4:4! Asistence: Marek Ďaloga.
57:40
KalPa právě vstřelila branku!
Přestřelka pokračuje. Bohužel pro český celek čtvrtou brankou Kalpy. Ke kotouči se dostal MICHAL BIRNER, který z levého kruhu našel skulinku mezi Staňovými betony a vrátil svému týmu vedení. Pro českého hráče to je druhý bod v dnešním utkání – 4:3! Asistence: Tomáš Kubalík, Arttu Ilomäki.
56:31
Kuopio přebralo iniciativu a útočí. Zatím bez střeleckého efektu.
55:48
Sparta pokračuje v útočné aktivitě, ale hráči Kuopia zatím drží své obranné pásmo.
55:08
Sparta je za svou snahu a trpělivost odměněna vyrovnávací brankou. K puku se u levého mantinelu dostal Réway, jenž posunul kotouč do míst, kde stál osamocený JAN BUCHTELE. Útočník Sparty se ve své třetí šanci zápasu nemýlil a srovnal stav na 3:3! Asistence: Martin Réway.
54:13
Český celek se stále nemůže protlačit do zakončení. Sparta musí být trpělivá.
53:37
Spartě se po delší době podařilo vybojovat útočné pásmo, kde roztáčí sérii přihrávek. KalPa svého soupeře pouští maximálně za branku nebo do rohů.
52:22
Kuopio drží kotouč ve své moci a kombinuje s ním v útočném pásmu. Spartě se sice daří bránit vlastní třetinu, ale KalPu vytěsní maximálně do středního pásma. S jejím přechodem mají Pražané problémy.
51:17
Spartě se stále nedaří získat kotouč na delší časový úsek, natož se s ním dostat do útočné třetiny a něco vymyslet.
50:33
Vstoupili jsme do poslední desetiminutovky a Sparta se nemůže dostat ke kotouči. KalPa hraje, co potřebuje.
49:57
Kolehmainen se ocitl tváří v tvář Staňovi, ale hostující brankář napravil hrubku při třetí brance KalPy a udržel naděje svého týmu!
48:25
KalPa je v posledních desítkách vteřin aktivnější a kombinuje na útočné polovině. Sparta musí rychle převzít puk.
47:45
V zajímavé pozici se ocitl Barinka, který mohl vyrovnat stav. Kilpeläinen se ovšem včas přemístil a připsal si další povedený zákrok.
47:11
Sparťané vyslali několik střeleckých pokusů, ale ani jeden z nich do branky nezamířil. Stále 3:2 pro KalPu.
46:29
Sparta hraje přesilovou hru dobře, přesto se nemůže gólově prosadit. KalPa drží hubený náskok.
45:47
Lyytinen (KAL) se na hřišti příliš dlouho neohřál a opět míří za katr. Domácí obránce si zase nepohlídal hůl a za hákování si odsedí další dvě minuty.
45:47
Do zakončení se několikrát prodrala také KalPa, ale ani jeden z týmů nebyl úspěšný.
44:30
Oba týmy už hrají v plném počtu. Sparta drží kotouč.
44:10
Do zakončení se prodral také Sabolič. Slovinský legionář ve službách holešovického celku neuspěl.
43:48
Hlinka našel na modré čáře Ďalogu, který se opřel do puku. Domácí brankář ukryl kotouč ve svém náručí.
43:15
Sparta drží soupeře pod zámkem a dere se za vyrovnáním. Stále se jí nedaří vyšachovat domácí obranu a překonat Kilpëlainena.
42:25
Síly na ledě se vyrovnají. Lyytinen (KAL) dostal menší trest za hákování Kumstáta.
41:33
Sparta se dostala do protiútoku, který skončil únikem Petra Kumstáta. Zkušený útočník ovšem minul domácí branku!
41:28
Pokračuje se ve vysokém tempu na obou stranách. KalPa drží kotouč ve své moci.
40:52
V nejbližších dvou minutách to bude mít těžší, protože Lukáš Pech (SPA) fauloval kolenem a obdržel menší trest.
40:11
Začala třetí třetina a Sparta se pokusí zvrátit nepříznivý vývoj.
40:01
Sparta tedy bude ve třetí třetině dohánět ztrátu. Třetí část začne přibližně v 19:13.
Výborný. Tímto slovem by se dal označit nástup Sparty do druhé třetiny duelu na ledě KalPy. Už po sedmi vteřinách se Jokelovi zastavil puk v louži a zachytil ho Sabolič, který snížil. O tři minuty později využila Sparta hned první přesilovou hru, když Cingel proměnil parádní pas z Hlinkovy hole.

Sparta byla zejména v první desetiminutovce lepším týmem a ve druhé polovině prostřední části dokonce hrála necelou minutu proti třem hráčům Kuopia. Třetí branku ovšem nepřidala a z gólu se radovala KalPa, když se necelé tři minuty před koncem ujala nenápadná střela Mutanena. Z této branky nemůže mít Rastislav Staňa čisté svědomí.
40:00
39:24
Oba týmy se nemohou na delší dobu usadit v útočném pásmu soupeře. Konec prostřední části se blíží.
38:19
Velká škoda pro Spartu, která bude muset opět útočit a dohánět ztrátu.
37:45
Sparta ze své převahy třetí branku nevytěžila a opět bude muset dohánět manko. SAMI MUTANEN nahazoval kotouč a odcházel střídat. Puk ovšem k překvapení všech zamířil mezi betony sparťanského brankáře a skončil v brance – 3:2! Bez asistence.
35:25
Opravdu se tak stalo. Domácí KalPa se ubránila a Sparta přišla o slibnou příležitost k otočení duelu.
34:57
Domácí ustáli zkrácené dvojnásobné oslabení, navíc se zdá, že přežijí také zbytek trestu Riikoly.
34:13
Spartě se ovšem nedaří překonat domácího brankáře. Pražané svého soupeře drží pod zámkem, ale nedaří se jim propálit Kilpeläinena.
33:16
Slibná příležitost pro Spartu! Na trestnou usedne také Riikola (KAL), který si v souboji podržel protihráče a dostal menší trest. Sparta si zahraje 54 vteřin proti třem hráčům Kuopia.
33:16
Při signalizovaném vyloučení Sparta kombinovala v útočné třetině a Přibyl našel na tyči volného Buchteleho. Útočník Sparty se pokusil zasunout puk do sítě, ale kotouč projel pouze pod Kilpeläinenem a vedle vzdálenější tyče zamířil mimo branku!
32:47
Na modré čáře se do kotouče opřel Marek Ďaloga, ale Kilpeläinen si s jeho pokusem hravě poradil.
32:10
Možná se k ní přiblížíme díky vyloučení domácího hráče. Na trestnou míří Koivisto (KAL), jenž dostal dvě minuty za hákování. Prosadí se Sparta také při druhé přesilovce?
30:57
Utkání má celkem slušné tempo. Zatímco v první třetině byl aktivnější domácí tým, v té druhé to je Sparta. Na pátou branku ovšem stále čekáme.
29:38
Hraje se na obě strany a na puku je více Sparta. Zatím to k ohrožení domácí branky nevede.
28:49
Přesilová hra se Kuopiu střelecky příliš nevydařila, takže stav je stále nerozhodný. Spartě vyšel vstup do třetiny a nadále je aktivnějším týmem.
27:35
Sparta se zatím bez problémů brání a drží nerozhodný stav.
27:11
Kuopio začalo hrát po oddechovém času více do těla a snaží se vyprokovat hráče Sparty. Na ledě vznikají menší potyčky.
26:49
Máme tu další trest. Tentokrát se provinil Petr Kumstát (SPA). Nejvyšší muž na ledě podrazil soupeře, za což si odpyká dvouminutový trest.
26:11
Hra se opět mírně vyrovnala. Hraje se na obě strany, ale bez vážnějších střeleckých příležitostí.
25:04
Sparta se dostala na koně, což na domácí střídačce vycítili a na aktuální průběh hry reagují oddechovým časem.
24:26
Sparta se dostala na koně a přebrala iniciativu. Ve druhé třetině je ona lepším týmem a KalPa se musí bránit.
23:36
Máme vyrovnáno! Sparta proměňuje hned první přesilovou hru v utkání. První útok Sparty se dostal do útočného pásma, totálně vyšachoval domácí obránce a Hlinka měl před sebou odkrytou klec. Zkušený útočník ovšem ještě přiťukl na hůl LUKÁŠE CINGELA, který poslal puk do sítě a završil parádní akci svého týmu – 2:2! Asistence: Jaroslav Hlinka.
23:17
Sparta kombinuje v útočném pásmu.
23:00
Přesilovou hru si vyzkouší také Sparta. Dvouminutový trest za podražení si odpyká Heikki Liedes (KAL).
22:08
Pražané se ocitli v útočném pásmu ve 3 proti 2 bránícím hráčům. Přibyl zády k brance pouze posunul do strany, kde najížděl Buchtele. První střelu sparťanského útočníka Kilpeläinen vyrazil a neujala se ani backhandová dorážka.
21:17
Jedná se spíše o náznaky šancí a útočných akcí, ale proti prvnímu dějství to je diametrální rozdíl.
20:37
V kabině pražského týmu bylo pravděpodobně velmi rušno. Do druhého dějství vstoupil daleko dravější tým, který teď zakládá jeden útok za druhým.
20:07
Parádní vstup do třetiny v podání, ač trochu šťastný. Domácí sice vyhráli buly, po kterém se puk dostal na hůl Jokely. Ten ho kontroloval, ale puk se zastavil přímo v louži, kde ho převzal ROBERT SABOLIČ a střelou k pravé tyči snížil – 2:1! Bez asistence.
20:01
Zatímco v přátelských zápasech Sparta předváděla slušné výkony, první soutěžní duel jí zatím příliš nevychází. Kuopio na svého hosta vlétlo a několikrát prověřilo brankáře Staňu. Ten dnes působí spolehlivě a zatím je nejlepší hráčem v bílém dresu. Proti první brance Junnily a druhém gólu Riikoly mohl těžko něco dělat. Druhá třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:36
Puk je sice v obranném pásmu Kuopia, ale v držení domácího týmu. Zdá se, že se za domácí brankou úvodní dějství dohraje.
18:47
Domácí kontrolují hru ve středním pásmu.
18:07
Sparta zaútočila bezprostředně po vyhraném vhazování, přesto brankáře Kilpeläinena neohrozila.
17:58
KalPa bleskově využívá početní převahu po parádní souhře v útočném pásmu. Domácí tým roztočil kolotoč v obranném pásmu Sparty, při kterém dostal nabito JUUSO RIIKOLA. Ten pomocí Švrčkovi teče propáli vše, co mu stálo v cestě – 2:0! Asistence: Arttu Ilomäki, Michal Birner.
17:21
Sparta se snaží hrát tvrdě, což teď potvrdila ve vlastní třetině. Před brankou si Michal Barinka (SPA) pomohl sekáním, za které obdržel menší trest. Přesilová hra Kalpy.
16:44
Už podruhé se hra odstěhovala do rohu obranného pásma domácích, kde byla Sparta přetlačena a o puk přišla.
16:11
Několik uliček našla, ale pokaždé je nedokázala využít v nějaké větší ohrožení slovenského brankáře ve službách Sparty.
15:45
KalPa drží kotouč ve svém obranném pásmu a snaží se najít cestičku obranným valem Sparty.
15:11
KalPa se v podstatě okamžitě vymanila z tlaku, přesto se musela za chvíli vracet. Sparta se dokonce dostala ke střele, které ovšem chyběla přesnost a razance.
14:42
Na zakázané uvolnění vyhodil také domácí celek, takže se hra stěhuje před branku Kuopia.
14:03
Sparta mohla jít do přečíslení dvou na jednoho, ale přihrávka z vlastní třetiny byla pro Rolinka příliš prudká. Následně zaútočilo Kuopio, leč neúspěšně.
13:45
Oba týmy bojovaly o kotouč převážně ve středním pásmu a více si ho užili domácí hráči. Těm se opět podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu. Komerční přestávka.
12:16
Přichází trest a nutno podotknout, že zasloužený. Hrbas se pokoušel vyhodit kotouč, ale hůl mu zablokoval jeden ze soupeřů. Sparťanský obránce spadl, puk se mu zapletl pod nohy a Halonen ho pouze přiťukl na hůl JYRI JUNNILY. Ten stál sám mezi kruhy, připravil si kotouč a vymetl levý růžek sparťanské klece – 1:0! Asistence: Antti Halonen.
11:53
Rychlý protiútok Kuopia Sparta zastavila pouze zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat Staňově levici.
11:01
Přestávka Spartě očividně prospěla, protože to je ona, kdo kombinuje v útočné třetině. Několikrát už dokázala vystřelit, přesto nemusel Kilpeläinen vytasit nějaký těžký zákrok.
10:29
Máme za sebou první desetiminutovku, ve které dominuje domácí celek. Kuopio dokonce trefilo tyč.
09:47
KalPa drží kotouč na útočné polovině kluziště a výborně brání střední pásmo. Když se sparťanům podaří získat kotouč, nejsou schopni se s ním dostat za půlící čáru.
09:08
Sparťanský protiútok vedl po pravé straně Rolinek, jenž nedokázal najít svého kolegu a útočná akce Sparty skončila těsně za útočnou modrou.
08:31
Akce Pražanů pokračovala v rohu obranného pásma Kuopia, ale z přetahované vzešel jako vítěz domácí tým. Vyhodit se mu podařilo až po pár vteřinách.
08:04
Sparta už je v plném počtu a po dlouhé době se zmocnila kotouče v útočném pásmu. Střela z mezikruží byla ovšem nepřesná.
07:30
Kuopio drží kotouč a kombinuje s ním v útočné třetině, ale zatím střílí pouze mimo tři tyče. Když už puk míří do branky, na místě je pozorný Staňa.
06:15
Kuopio pokračuje ve svém tlaku, ze kterého si vytvořilo další šanci. Tu opět zlikvidoval Rastislav Staňa a následně ho dohrál jeden z domácích hráčů, což se sparťanským obráncům nelíbilo.
05:56
Sparta jde opět do čtyř. Tentokrát si odpyká menší trest Lukáš Klimek (SPA).
05:56
Převaha Kuopia pokračuje a málem bylo zle! Domácí tým zakombinoval v útočné třetině, rozložil hostující obranu a náhle se ocitli dva hráči před Staňou. Na zadní tyči číhal Koivisto, jenž dostal puk, ale trefil pouze levou tyč!
05:15
Oba týmy se o kotouč přetahují ve středním pásmu. KalPa je zatím lepším týmem. Sparta zatím ve stínu Sparty, která v přípravě porážela jednoho soupeře za druhým.
04:21
Sparta už hraje v plném počtu, ale krátce po návratu Buchteleho nepříjemně vystřelil Halonen. Ten se dostal k odraženému kotouči a od levého mantinelu ho okamžitě poslal do výstroje hostujícího brankáře.
03:26
Domácím nevyšel ani druhý útok a další útok musí zakládat zpoza své branky.
02:45
KalPa vyhrála vhazování v útočném pásmu a vytvořila si tlak kolem sparťanské klece. Staňa ovšem zasahovat nemusel a Sparta se osvobodila.
02:12
Domácí tým si zahraje přesilovou hru. Dvouminutový trest si odpyká Jan Buchtele (SPA).
01:14
Následně Kuopio zaútočilo a střelu z pravé strany musel likvidovat Rastislav Staňa, pro kterého to byl první zákrok.
00:42
KalPa vstoupila do utkání velmi aktivně a hned donutila Pražany vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.
00:01

KalPa Kuopio: Kilpeläinen (Perhonen) – Halonen, Jokela, Riikola, Koivisto, Konttinen, Lyytinen, Seppälä – Birner, Ilomäki, Kubalík – Keränen, Rissanen, Voutilainen – Mutanen, Kinnunen, Kolehmainen – Liedes, Harjama, Junnila –Tammela.

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – Pilař, Ďaloga, Barinka, Piskáček, Hrbas, Polášek, Mikuš, Švrček – Cingel, Hlinka, Sabolič – Pech, Kumstát, Rolinek – Réway, Buchtele, Přibyl – Torquato, Bahenský, Klimek.

Rozhodčí: Sjöberg (SWE), Metsälä (FIN) – Orava (FIN), Perämäki (FIN).
Liga mistrů právě vypukla v ostravské ČEZ Aréně, kde se domácí tým utká s mistrem německé DEL Ingolstadtem. Za necelou půlhodinku vstoupí do bojů v Lize mistrů také pražská Sparta, kterou čeká utkání na ledě Kuopia.
Ve sparťanské brance by měl nastoupit Rastislav Staňa. Letní posila Sparty by měla odchytat také druhý duel na severu Evropy, který Sparta odehraje proti Växjö.

Do Skandinávie odcestoval skoro kompletní kádr Pražanů, včetně letních posil. Jediným marodem v holešovickém týmu je Miroslav Forman, který léčí zranění ruky.
Pro sázkaře by mohla být zajímavým poznatkem pozitivní bilance Sparty proti finským týmům.

Sparta za posledních deset let odehrála v rámci turnajů celkem jedenáct zápasů proti týmům z Finska. Osm z nich vyhrála a třikrát odešla poražena.

Do roku 2010 se odehrály pouze tři vzájemné zápasy na Spengler Cupu s IFK (4:2), na turnaji Super Six proti Hämeenlinně (2:3) a na turnaji v Salzburgu s Espoo (5:4sn).

S příchodem European Trophy se pytel se zápasy roztrhl a Sparta změřila síly se čtyřmi týmy – IFK, Jokeritem, Jyväskylou a také s KalPou.

V Kuopiu se Pražané představili v roce 2012 a odvezli si vítězství 5:3. Vítězně si počínali také v odvetě o rok později. Na holešovickém ledě vyhráli 6:4.
KalPa má proti Spartě zápasové manko

Finský tým zatím odehrál pouze dva přípravné zápasy. V tom prvním změřil síly s IFK Helsinki. S ambiciózním týmem z finské metropole si poradil – zvítězil 2:1.

O den později už se mu tolik nedařilo. Tentokrát zavítal do Kuopia Ilves Tampere. Ten byl na ledě KalPy mnohem úspěšnější a odvezl si vítězství 3:0.
Spartě se v přípravě daří, zůstane neporažena?

Obměněný kádr Sparty čeká první ostrá zkouška, před kterou Pražané odehráli celkem pět přípravných zápasů. Nejprve tým mladíků porazil České Budějovice 7:4 a následně si Sparta poradila s německými Eisbären Berlín, které zdolala po samostatných nájezdech 3:2.

Stejným výsledkem, ale už po prodloužení, porazila také účastníka KHL Medveščak Záhřeb. Ve druhém domácím utkání změřila síly s Libercem. Severočeši si z hlavního města odvezli porážku 0:3.
KalPa na titul čeká, pomohou jí dva Češi?

Ve skupině G se proti Spartě postaví druhý nejstarší tým finské SM-Liigy, který na svůj první titul stále čeká! Kádr KalPy tvoří pouze finští hráči s výjimkou dvou českých legionářů.

V Kuopiu si poslední sezonu za rámeček nedají, protože tradiční tým skončil na posledním místě tabulky. Přestože tým, založený v roce 1929, nikdy nezískal zlato, ve finském hokeji zanechal výraznou stopu. S velkou kariérou zde začali Olli Jokinen, Kimmo Timonen a také Sami Kapanen.

Právě jeho syn Kasperi patří k největším talentům finského hokeje. Po osmnáctiletém útočníkovi sáhl na letošním draftu Pittsburgh, který si ho vybral jako dvaadvacátého v pořadí. Velké věci umí na ledě také čtyřiatřicetiletý Jukka Voutilainen. Kapitán KalPy patří k tahounům týmu z Kuopia.

Čeští fanoušci jistě ocení fakt, že v kádru KalPy najdou dva české hokejisty. Prvním z nich se stal nejdříve Michal Birner, kterého následoval také Tomáš Kubalík. Oba hráči hledali nové angažmá poté, co skončil LEV Praha.
Zatímco starší fotbalové sestře účast v Lize mistrů unikla, v Holešovicích už její premiérový ročník vyhlíží a rozhodně ho neberou na lehkou váhu. V základní skupině G se utkají s finskou KalPou, Adlerem Mannheim a švédským Växjö.
Přeji příjemný čtvrteční podvečer! První ostrý zápas dnes čeká také pražskou Spartu, která zahájí svou pouť Ligou mistrů ve finském Kuopiu. Textový komentář utkání můžete sledovat přímo zde. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30!