Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Frölunda : Gap - 3. října 2017   18:30

Frölunda
Frölunda
10:38' Ehn  • 21:21' Lasch  • 33:30' Andersson  • 34:55' Lasch  • 45:03' Westerlund
Gap

Statistiky: Střely na bránu: 31-13; Vhazování: 33-14; Trestné minuty: 6-6; Přesilové hry: 2/3-1/3; Zablokované střely: 21-3.
Ve Frölundaborgu fanoušci vytleskali domácí hokejisty Frölundy, kteří si podle předpokladů snadno poradili s Gapem a zajistili si první místo ve skupině H. Do sítě francouzského týmu se dvakrát trefil Ryan Lasch, který potvrdil pověst nejlepšího střelce. Gap je po pěti odehraných zápasech poslední a na svém kontě stále nemá ani bod. Pod výhru švédského týmu se fantastickým výkonem a čtyřmi asistencemi podepsal obránce Adam Almquist. Pro mě Muž zápasu. Konečný výsledek. Frölunda Indians 5 Rapaces de Gap 1.
59:00'
Do konce jednoznačného utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:26'
Champions Hockey League je obdobou fotbalové UEFA Champions League a nutno dodat, že to má určitě smysl. Sledujeme špičkový evropský hokej, který je mnohokrát pro nás komentátory až příliš rychlý. Naštěstí pro nás se ale hra přerušuje.
56:36'
Na řadu přišel Powerbreak a nyní už s jistotou mohu potvrdit, že v dresu Gapu se před pár okamžiky řítil sám na bránu Maxwell Ross. Klopýtnutí jednoho z domácích hráčů na obranné modré čáře ale nevyužil.
55:45'
Blíží se závěr utkání a bude zajímavé sledovat, zda se dočkáme hattricku. V domácím dresu Frölundy se již dvakrát prosadil Ryan Lasch, který ukazuje, že není nejlepším střelcem týmu náhodou.
54:28'
Nejlepší střelec Gapu Maxwell Ross byl zřejmě hokejistou, který se z ničeho nic řítil sám na bránu, jenže samostatný únik v mezikruží zakončil rychlou střelou zápěstím, která minula bránu!
53:42'
Vyloučený John Nyberg se vrátil zpět na ledovou plochu a domácí hokejisté Frölundy hrají v plném počtu.
51:42'
John Nyberg byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Gap má k dispozici třetí přesilovou hru (1/3).
50:35'
John Lewis se chystal objet bránu, jenže ještě než skončil za ní, poslal mezi kruhy pro vhazování nebezpečnou diagonální přihrávku, po které najíždějící Robin Colomban puk promáchl! Vzápětí si ho ovšem dojel sám John Lewis a z ostrého úhlu na levém křídle vypálil bekhendem. Jeho pokus už mířil do brány, nakonec ho ale na brankové čáře u vzdálenější pravé tyče zablokoval Johannes Johannesen!
49:46'
Sebastian Stålberg opět v akci! Domácí útočník si z pravého křídla sjel do mezikruží, kde rychle zamíchal s pukem a rozdal puk doleva. Střela jeho spoluhráče z levého kruhu ale minula bránu a kotouč skončil na ochranném skle.
48:18'
Sebastian Stålberg na pravém křídle po zpětné přihrávce spoluhráče podél hrazení od modré čáry napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila do sítě, Aurélien Bertrand ale betonem fantasticky puk vykopl!
47:30'
Christoffer Ehn se před pár okamžiky dostal do zakončení v blízkosti pravé tyče, Aurélien Bertrand byl ovšem na svém místě a po dobrém zákroku puk podržel ve výstroji.
46:06'
Aurélien Bertrand ukryl puk po nahození Indians ze středního pásma ve svém náručí a přerušil hru. Powerbreak.
45:03'
Frölunda právě vstřelila branku!
FILIP WESTERLUND si to po přihrávce Liase Anderssona namířil z levého kruhu před bránu, kde mezi kruhy pro vhazování před dvěma protihráči rychle zamíchal s pukem a krásnou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Asistence: Lias Andersson a Adam Almquist.
44:44'
Další přihrávka zpoza brány, na kterou si tentokrát najel v levém kruhu pro vhazování Maxwell Ross, jeho střela s příklepem ale ze druhé vlny zamířila pouze do náruče Johana Gustafssona, který puk vleže zkrotil!
44:12'
Gap úspěšně bojoval o puk v pravém rohu útočného pásma a poté za bránou, odkud přilétla mezi kruhy pro vhazování nebezpečná zpětná přihrávka, nikdo se ale z hostujících hráčů ke střele nedostal.
42:38'
Rasmus Dahlin dostal dvě minuty za hákování a Gap si zahraje druhou přesilovou hru. První využil v závěru.
42:19'
Aurélien Bertrand se vydal rychle za svou bránu, aby po nahození Frölundy rozehrál v tísni podél hrazení.
40:56'
Frölunda se po postavení mimo hru vrátila zpět do pásma a na pravém křídle přišla střele z kruhu pro vhazování, po které puk zasvištěl vedle vzdálenější levé tyče brány.
40:01'
V Göteborgu byla zahájena závěrečná část utkání, do které Frölunda vede zásluhou dvou využitých přesilových her s tříbrankovým vedením. Indians vedou nad Gapem 4:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-6; Vhazování: 25-10; Trestné minuty: 2-6; Přesilové hry: 2/3-1/1; Zablokované střely: 17-2.
Třetí třetina začne přibližně ve 20:11.
Nejlepší střelec Frölundy Ryan Lasch v úvodu prostřední části utkání navýšil vedení svého týmu, když si krásně vyjel zpoza brány a poté napřáhl k ještě lepší střele zápěstím. Gap následně využil přesilovou hru a zásluhou Devina Tringalea snížil, závěr druhé části ale patřil opět Frölundě. Dvojnásobného trestu pro Evana Ritta nejprve využil Lias Andersson a svým druhým gólem v zápase poté Ryan Lasch. Skóre po zajímavé druhé třetině. Frölunda Indians 4 Rapaces de Gap 1.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
37:01'
Hokejisté Frölundy na levém křídle v rychlém sledu vypálili od modré čáry, přičemž první střela skončila těsně vedle pravého horního rohu brány, zatímco druhá v náruči Auréliena Bertranda.
34:55'
Adam Almquist rozdal puk od modré čáry doleva, kde v kruhu pro vhazování zamíchal s pukem RYAN LASCH a rychlou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Auréliena Bertranda ke vzdálenější pravé tyči, od níž se puk odrazil do sítě! Asistence: Adam Almquist a Victor Olofsson.
33:30'
Victor Olofsson už mohl v pravém kruhu zakončovat, rozhodl se ale pro kolmou žabičku na LIASE ANDERSSONA, který se sice ocitl v nulovém úhlu, po rychlém vybruslení před bránu ale na přední tyči zvedl puk nad levý beton Auréliena Bertranda! Také Frölunda využila početní výhodu a vzala si zpět dvoubrankové vedení! Asistence: Victor Olofsson a Adam Almquist.
33:23'
Max Friberg se ocitl v blízkosti levé tyče příliš blízko brány, a tak přenesl hru krásnou žabičkou na vzdálenější pravou tyč, kam si najel Victor Olofsson a ze vzduchu puk posílal do zcela odkryté brány, jenže Loic Farnier předvedl nádhernou rybičku a vpádu puk nataženou holí vyrazil na tyč, od níž se kotouč odrazil pod Auréliena Bertranda!
33:13'
Evan Ritt vyfasoval trest 2+2 minuty za vysokou hůl poté, co se na pravém křídle neprotáhl mezi dvěma protihráči do zakončení a při obratu zpět zasáhl holí jednoho z domácích hráčů do obličeje.
30:22'
Ryan Lasch nabral na pravém křídle rychlost a po nádherném objetí brány našel zpětnou přihrávkou v mezikruží Johna Nyberga, který si najel na puk ze druhé vlny a zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Aurélien Bertrand ale vytáhl úžasný semafor, po kterém puk ukryl v lapačce!
29:31'
Tým Gap právě vstřelil branku!
DEVIN TRINGALE si najel do levého kruhu pro vhazování na krásnou přihrávku Janneho Puhakky z pravého křídla a ještě lepší střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Johana Gustafssona ke vzdálenější pravé tyči! Gap využil přesilovou hru a snížil těsně před jejím koncem na 1:2! Asistence: Janne Puhakka a John Lewis.
27:38'
John Nyberg se provinil proti pravidlům a usedl na trestnou lavici poté, co dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
27:38'
Hra byla přerušena a na řadu přichází Powerbreak, po kterém bude pokračovat přesilová hra Frölundy. Tak nakonec ne, přesilovou hru si zahraje naopak Gap.
26:48'
Adam Almquist napřáhl ve středu útočného pásma od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která mířila pod horní tyč, od Liase Anderssona clonícího před bránou se ale puk odrazil do ochranné sítě!
26:36'
Ryan Lasch si na levém křídle tak dlouho vyměňoval puk s jedním ze spoluhráčů, až se ke střele na vrcholu kruhu nakonec neodhodlal. Místo toho ovšem vymyslel přihrávku před bránu, kde se v blízkosti levé tyče dostala dvojice hráčů Frölundy ke střele, Aurélien Bertrand ale oba dva pokusy vyrazil!
25:08'
Maxwell Ross na levé straně obranného pásma srazil krosčekem k ledu jednoho z hráčů Frölundy a dostal dvě minuty za krosček. Jsme svědky prvního vyloučení a přesilové hry Frölundy.
24:17'
Netrvalo to dlouho a Frölunda se v úvodu druhé třetiny ujala dvoubrankového vedení. Gap se snaží zareagovat, jenže jakmile se dostane do útočného pásma, puk ztrácí.
21:21'
RYAN LASCH se zmocnil za bránou puku a po vyjetí zpoza ní předvedl na nádherný zpětný oblouk, po kterém v levém kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím a nad levým ramenem Auréliena Bertranda vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Brankář Gapu máchl lapačkou pozdě. Asistence: Sebastian Stålberg a Adam Almquist.
20:33'
Hokejisté Frölundy opět jako supi kroužili kolem brány Gapu, volný puk ale v blízkosti své levé tyče rychle zmrazil pod lapačkou pozorný Aurélien Bertrand, který zatím inkasoval pouze jednou.
20:12'
Dvojice hokejistů Frölundy se po pravé straně rychle vrhla do útočného pásma a v blízkosti pravé tyče zakončoval z kruhu pro vhazování mimo zřejmě Christoffer Ehn.
20:01'
Christoffer Ehn strávil na ledě přes pět minut, během kterých se dostal k jedné střele. Hned první jeho pokus ovšem skončil gólem, takže Frölunda vstupuje do druhé části s jednobrankovým vedením 1:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-3; Vhazování: 11-5; Trestné minuty: 0-0; Přesilové hry: 0/0-0/0; Zablokované střely: 9-1.
Druhá třetina začne přibližně v 19:20.
Frölunda dominovala úvodní třetině, během které se ani jednou nevylučovalo, a za svou aktivitu byla odměněna gólem, když se v polovině úvodní části po přenesení hry z pravé strany na levou prosadil krásnou střelou zápěstím Christoffer Ehn. Gap se dostával do šancí jen sporadicky, přesto si dvě vytvořil, v obou případech ale skvěle zakročil Johan Gustafsson. Skóre po první třetině. Frölunda Indians 1 Rapaces de Gap 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:50'
Jedna slibná šance na obou stranách, oba brankáři ale byli úspěšní! Aurélien Gustafsson nejprve vychytal po nádherné souhře Frölundy na levém křídle na jeden dotek Johna Nyberga, který pálil z mezikruží, zatímco Johan Gustafsson vyrazil střelu z levého kruhu v blízkosti své pravé tyče za bránu.
17:14'
Ryan Lasch, nejlepší střelec Frölundy, po vyhraném vhazování v blízkosti pravého kruhu rychle vypálil zápěstím, jeho táhlá střela ale zamířila pouze do náruče Auréliena Bertranda.
17:04'
Indians na levém křídle rychle zavezli puk podél hrazení do pásma, do zakončení se ale nedostali a kotouč byl sražený do hlediště. Na řadu přichází druhý Powerbreak.
15:45'
Hra je velice plynulá a Frölunda zatím bez problému hájí nabyté jednobrankové vedení. Gap se sice snaží hrát a být směrem vpřed aktivní, jenže tomu chybí střely.
12:28'
Jeden z domácích hokejistů si najel v rychlosti mezi kruhy pro vhazování na přihrávku z pravé strany útočného pásma a po nádherné kličce doleva se dostal do velmi slibné střelecké pozice, jenže bránu francouzského Gapu vzápětí minul! V hledišti to jen zahučelo.
10:38'
Filip Westerlund na pravém křídle vysunul kolmou přihrávkou Ponthuse Westerholma, který u hrazení v blízkosti vrcholu pravého kruhu zvedl hlavu a krásnou přihrávkou přes šířku ledové plochy přenesl hru doleva, kde si na puk najel CHRISTOFFER EHN a krásnou střelou zápěstím z levého kruhu zamířil nad lapačkou Auréliena Bertranda ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Ponthus Westerholm a Filip Westerlund.
09:46'
Několik hráčů Frölundy se snažilo v blízkosti levé tyče procedit puk do brány, byl tam i Pontus Widerström, ani jeden z domácích hokejistů ale neuspěl a Aurélien Bertrand puk zmrazil v náručí.
09:25'
Sebastian Stålberg se snažil clonit před bránou a hra byla vykázána kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti do středního pásma. Nutno dodat, že zcela správně.
08:09'
Romain Gutierrez obral jednoho z hokejistů Frölundy na útočné modré čáře o puk a poté střelou zápěstím mířil těsně nad ledem z vrcholu levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči, ovšem ne dostatečně a puk skončil v lapačce Johana Gustafssona!
07:10'
Frölunda si v rychlém sledu vytvořila dvě skvělé možnosti, když nejprve jeden z domácích hokejistů nebezpečně pálil z mezikruží těsně nad ledem k pravé tyči a Aurélien Bertrand skvěle zasáhl levým betonem. V blízkosti pravé tyče se poté dostal k dorážce Pontus Widerström, který bránu trestuhodně přestřelil!
06:27'
Před bránou Gapu bylo po nahození z levého kruhu pro vhazování pořádné horko, puk ale proklouzal do pravého rohu ledové plochy. Frölunda má každopádně velký tlak.
06:17'
Fanoušci v hledišti tleskají poté, co na levém křídle vypálil rychle zápěstím z kruhu pro vhazování Rasmus Dahlin, brankář Aurélien Bertrand si ale pokryl prostor na přední tyči a po spolehlivém zákroku puk ukryl ve svém náručí. Následuje Powerbreak.
05:49'
Na straně Frölundy zatím evidujeme tři střelecké pokusy, zatímco Rapaces de Gap se nedostal ani k jedné.
04:35'
Max Friberg na levém křídle nabral obrovskou rychlost a zavezl puk do útočného pásma, kde předvedl pěkný oblouk a v blízkosti levé tyče brány si rychle hodil puk z bekhendu na forhend, jenže už byl příliš blízko Auréliena Bertranda, který jeho zakončení z ostrého úhlu vyrazil za bránu!
03:46'
Johan Gustafsson musel poprvé zasahovat, když v blízkosti své levé tyče zmrazil volný puk pod lapačkou.
03:26'
Ať už byla hra přerušena z jakéhokoliv důvodu, vhazovalo se ve středním pásmu v blízkosti modré obranné čáry Gapu.
03:23'
Frölunda dlouho motala hráče Gapu v jejich obranném pásmu, do zakončení se ale nedostala a Christofferu Ehnovi byl na pravém křídle zřejmě odpískán ofsajd.
01:56'
Janne Puhakka sroloval před střídačkami jednoho z domácích hokejistů k ledu a puk po nepřesné rozehrávce Gapu zamířil na zakázané uvolnění. Hra se vrátila zpět před Auréliena Bertranda.
00:54'
Max Friberg za bránou podstoupil ostrý souboj u hrazení, během kterého dokázal puk zadávkou poslat mezi kruhy pro vhazování, kam si ze druhé vlny najel Victor Oloffson a bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která skončila ve výstroji Auréliena Bertranda.
00:01'
Puk poprvé dopadl na led a Frölunda se středem ihned vrhla do první útočné akce, krátce za útočnou modrou čárou ale domácí hokejisté o puk přišli.
00:01'
Hokejisté obou týmů už jsou připraveni v tunelu a za pár okamžiků vyběhnout na ledovou plochu Frölundaborgs Isstadionu. Úvodní buly se blíží.
RAPACES DE GAP

Francouzský klub Rapaces de Gap během úvodních čtyř zápasů ve skupině H nezískal ani bod, když dvakrát v normální hrací době podlehl Klagenfurtu a Curychu. Curych hokejistům hostujícího celku uštědřil největší debakl, když ve Francii zvítězil vysoko 11:1.
FRÖLUNDA INDIANS

Frölunda se nachází s jedenácti body na čele skupiny H poté, co dvakrát zvítězila nad Klagenfurtem a Curychem, právě proti němuž hokejisté švédského týmu přišli o jeden bod, když vyhráli v úvodním zápase skupiny nad švýcarským celkem 5:4 po prodloužení.

Frölunda Indians: Gustafsson (Mattson) – Dahlin, Nyberg (A), Almquist, Sigalet, Johannesen, Westerlund, Gunnarsson – Fjällström, Widerström, Emanuelsson – Friberg, Andersson, Olofsson – Stålberg (A), Hjalmarsson (C), Lasch – Ponthus Westerholm, Ehn, Pathrik Westerholm. Hlavní trenér: Roger Ronnberg.

Rapaces de Gap: Bertrand (Lerg) – Ross (A), Campbell (A), Raux (A), McCormack, Crinon, Faure – Tringale, Lewis, Gutierrez – Puhakka, Bouvet, Scheid – Farnier, Colomban, Métais – Serer, Ritt, Di Dio Balsamo. Hlavní trenér: Luciano Basile.

Rozhodčí: Anssi Salonen (FIN), Mikael Nord (SWE). Čároví: Alexander Waldejer (SWE), Andreas Nyqvist (SWE).
Úřadující šampióni týmu Frölunda Indians si již zajistili postup do playoff, zatímco jeho soupeř Rapaces de Gap nemá s nulovým počtem bodů šanci postoupit. Švédský tým si v předposledním zápase základní skupiny může v případě jakékoliv výhry zajistit první místo v tabulce. Dokáže obrovský favorit zvítězit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.