Hokejová Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Esbjerg - 25. srpna 2017   18:00

Třinec
Třinec
00:42' Petružálek  • 12:08' Petružálek  • 18:00' Rákos  • 18:38' Svačina  • 32:29' Martin Růžička  • 33:09' Svačina  • 45:42' Jank  • 48:20' Rákos  • 50:33' Adamský
9:1
(4:0, 2:1, 3:0)
Esbjerg
Esbjerg
21:05' McMillan
Třinec
Viktor Birin (RUS), Petr Úlehla (CZE) – Jiří Gebauer (CZE), Vít Lederer (CZE)
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst)
2 502 (48 % celkové kapacity) diváků
Esbjerg
Henriksen (od 34. Seldrup) – Krogsgaard, Crawford (A), Bruggisser, Vinther, Christensen, Fleming, Koch – Scheel, Loiseau, Vock – McMillan (C), Fine, Andersén – Hjulmand, Wejse, Grundtvig – Clausen, Pedersen (A), Nielsen.
Trenér: Mark Pederson.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. V neděli se těším, na počtenou!
Třinečtí zvládli první utkání v novém ročníku Ligy mistrů na výbornou a na domácím ledě rozstříleli dánský Esbjerg 9:1. Ve třetí části se prosadil střelou od modré čáry Jank, svůj druhý gól přidal šikovnou tečí Rákos a devátý zásah zařídil Adamský. Ačkoliv se nepodařilo domácím zaokrouhlit počet vstřelených branek na desítku, ujali se ve skupině D vedení. V neděli ve 14:00 změří doma síly s Mannheimem, který včera zvítězil na ledě HV71 poměrem 4:1.
59:36'
Irgl zavezl puk do útočného pásma a otočil se zpět. Zdá se, že Oceláři chtějí dohrát třetí třetinu v klidu v útočné třetině.
59:15'
Musil posunul puk dopředu a ještě v menší šarvátce vynadal Scheelovi. Marcinko se za okamžik vrátí na led.
58:56'
Krogsgaard přihrával na levou stranu do brejku Scheelovi, ale ten si nezpracoval puk dobře, a navíc hned poté upadl na led.
58:24'
Rozběhly se poslední dvě minuty zápasu a Seldrup rychle rozehrál po nahození od Adamského. Esbjerg zakládá útočnou akci.
57:46'
Andersén si přebral kotouč u pravé tyčky a křížem přihrál na Bruggissera. Jeho ránu z první dokázal vytěsnit Hrubec!
57:33'
Tomáš Marcinko (TRI) oplácel ve středním pásmu některý ze střetů a vzal si do parády Hjulmanda. Ten se rvát nechtěl a vyloučen je jen třinecký útočník na dvě minuty za hrubost.
Dnešní utkání sleduje 2 502 diváků.
56:05'
Esbjerg na pár sekund zdržel Oceláře před Hrubcem, ale ke střeleckému pokusu se nedostal. Teď už může dopředu Třinec.
55:17'
Přihrávka Martina Růžičky od mantinelu došla až k Jankovi, který však v těžké pozici Seldrupa nepokořil. I tak zůstává Třinec u puku.
54:56'
Adamského bekhendová žabka mířila na M. Kovařčíka, ale Seldrup včas zasáhl. Odražený puk trefil do obličeje Hjulmanda a hra byla přerušena.
54:14'
Třinec je v plném počtu a s oslabením si hladce poradil. Teď se snaží Oceláři ve vlastní třetině vybojovat kotouč.
53:53'
Seldrup vyjel z branky, ale při rozehrávce trefil jen Irgla. S ním se vracel jeden z obránců a do zakončení ho naštěstí pro Dány nepustil.
53:14'
Esbjerg se zatím vůbec nemůže dostat do útočného pásma. Puk vyváží dopředu Krogsgaard a čeká na podporu spoluhráčů.
52:10'
Dánský brankář vytěsnil Adamského střelu k mantinelu, po dalším přerušení je tu komerční přestávka. Jakub Petružálek (TRI) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
51:55'
Irgl se uvolnil a přihrál do skvělé pozice Adámkovi. Domácí mladík ale nezamířil dobře a střelou doprostřed vyzval k zákroku Seldrupa.
51:24'
Hosté už jsou v plném počtu, domácí fanoušci si žádají desátý zásah. Adámek se prodral po pravém mantinelu.
50:33'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři po minutě a půl proměňují dvojnásobnou početní výhodu a přidávají už devátou branku! Polanský s Rothem dostali puk až na MARTINA ADAMSKÉHO, který z prostoru před bránou překonal Seldrupa – 9:1! Asistence: Vladimír Roth, Jiří Polanský.
50:22'
Hjulmand si našel přihrávku od Martina Růžičky a poslal kotouč směrem k Hrubcovi. Trojka Esbjergu střídá.
49:56'
Hrňa střílel nejdříve nad branku, další jeho střelu vyrazil Seldrup. Esbjerg mezitím jednou vyhodil kotouč ze třetiny.
49:05'
Je tady další velká možnost pro Třinec. Anders Krogsgaard (ESE) a Alexis Loiseau (ESE) jsou současně vyloučeni za nedovolené bránění a držení protihráče.
48:46'
Třinečtí hokejisté stále nemají dost a pokračují v tlaku. Jank ve velké příležitosti netrefil poloprázdnou branku!
48:20'
Další využitá přesilovka a další zásah Ocelářů! Roth nabil na modré čáře Hrňovi, jehož ránu tečoval před Seldrupem šikovně DANIEL RÁKOS. Dánský brankář už nedokázal zareagovat na změnu směru puku – 8:1! Asistence: Erik Hrňa, Vladimír Roth.
47:25'
Petružálek se protáhl do útočného pásma, ale Esbjerg se dokázal ubránit. Kotouč se odrazil do neutrální zóny.
46:46'
Colin Vock (ESE) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Další přesilovka třineckého mužstva začne po skončení komerční přestávky.
46:38'
Slezané přitlačili a mačkají dánského soupeře. Po Rothově šanci vyhodil Esbjerg přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
45:59'
Vzápětí se Martin Růžička prosmýkl mezi beky a byl sám před Seldrupem. Zakončení mu ale ani nadvakrát dobře nevyšlo!
45:42'
V ponechané výhodě přidávají Oceláři sedmou branku a polehoučku se přibližují desítce! Přes Svačinu a Hrňu se kotouč dostal na modrou čáru k BOHUMILU JANKOVI, jehož pokus prošel až za Seldrupova záda – 7:1! Asistence: Erik Hrňa, Vladimír Svačina.
44:59'
Svačina přihrál Ciencialovi do jízdy na levé straně, ale třinecký mladík z úhlu nepropasíroval puk za připraveného Seldrupa.
44:32'
Musil zablokoval nahození Esbjergu od mantinelu a následně Oceláři posunuli puk po hrazení. Hra je teď docela neučesaná.
43:53'
Oceláři se vrátili do útočného pásma a prodrali se před branku. Petružálek ale zakončoval v pádu nad horní tyčku.
42:12'
Hrubec zkontroloval nahození ze středního pásma a raději kotouč podržel před Clausenem. Vhazuje se po pravici třineckého gólmana.
42:00'
To Seldrup měl na druhé straně podstatně více práce s ránou Ciencialy do horní poloviny branky. Puk ale udržel ve výstroji.
41:36'
Hjulmandova střela z pravého křídla nebyla pro Hrubce výraznějším oříškem. V pohodě vytěsnil kotouč na hrazení.
41:11'
Bruggisser natlačil Polanského na mantinel, ale provedl to v souladu s pravidly. Esbjerg pak posunul hru do středního pásma.
40:57'
Adamský dostal od soupeře dost prostoru na modré čáře a z otočky nahodil puk na Seldrupa. Ten jej udržel v lapačce.
40:20'
Oceláři začali ve třetí třetině zprudka a hned se nastěhovali do útočného pásma. Adámkovu ránu udržel brankář Seldrup.
40:01'
Esbjerg na startu druhé části využil dvojnásobnou přesilovku a snížil na 1:4. Zakončení McMillana si srazil do vlastní branky zřejmě bruslí domácí Musil. Právě po útočné akci Musila později zakončoval Polanský těsně vedle pravé tyčky. Hrubec zase musel po chybě Svačiny odolávat náporu Clausena, což také zvládl. Na začátku druhé poloviny prostředního dějství využili Oceláři přesilovku a Martin Růžička střílel po příhře od Petružálka do prázdné branky.

Vzápětí byl vyloučen Doudera, ale Oceláři ukázali, že střílet góly umějí také v oslabení. Cienciala vyslal do samostatného úniku Svačinu, který si počínal jako zkušený mazák a zasunul puk mezi betony Henriksena. Gólman žlutých po šesté inkasované brance odstoupil a mezi třemi tyčemi ho nahradil Seldrup. Po vyloučeních Draveckého a Janka přestáli Třinečtí dlouhé oslabení a do třetí části vstoupí s náskokem pěti gólů.
Další třetina začne přibližně v 19:48.
40:00'
39:33'
Adamský vyrazil do úniku po pravé straně a tvrdě vypálil. Seldrup puk vyrazil před sebe, k dorážce už se ale Adamský nedostal.
39:05'
Adámek přizvedl před brankou kotouč a Fine zakončoval z voleje. Hrubec své mužstvo podržel a přerušil.
38:43'
Fineova přihrávka nešla přesně na Crawforda a Kanaďan se musel stáhnout k mantinelu. O souvislém tlaku Esbjergu nemůže být řeč.
37:53'
Hrubec si poradil také s pokusem Bruggissera a Oceláři se osvobodili. Jank bude na trestné lavici ještě skoro dvě minuty.
37:35'
Krogsgaard přihrál na pravý kruh Andersénovi, jehož štiplavou ránu skryl Hrubec v lapačce. Dravecký už je zpět na ledové ploše.
36:52'
Oceláři zvládli i další závar před Hrubcem a podařilo se jim vyhodit. Hokejisté ve žlutém se snaží vrátit do pásma.
36:23'
Crawfordova přihrávka před branku se neujala, ale McMillan získal puk zpět. Esbjerg hraje přes minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři.
35:51'
Bohumil Jank (TRI) znovu oslabil své mužstvo ostrým zákrokem na Wejseho. Řízný bek si musí odsedět dokonce čtyři minuty za vražení na hrazení.
35:29'
Nedisciplinovanost může být drobnou kaňkou na výkonu Ocelářů. Vladimír Dravecký (TRI) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka Esbjergu začne po komerční pauze.
34:57'
Domácí jsou v plném počtu a Douderovi se hned povedlo dostat puk ze třetiny. Oceláři mohou v pohodě vystřídat.
34:15'
Pochopitelně stále pokračuje přesilová hra Esbjergu, který v ní ale působí naprosto bezzubě. Hraje se za Seldrupovou brankou.
33:09'
Na šestou inkasovanou branku zareagovali hosté střídáním brankářů. Nešťastného Nikolaje Henriksena nahradil Mathias Seldrup.
33:09'
Jenže namísto dánského gólu skórují Oceláři ve vlastním oslabení! Cienciala přihrál na útočné modré čáře VLADIMÍRU SVAČINOVI, a ten jel sám na Henriksena. Svačina vyřešil situaci náramně a po krátkém blafáku poslal puk forhendem mezi betony gólmana – 6:1! Asistence: David Cienciala, Tomáš Linhart.
32:52'
Přichází přesilovková šance pro Esbjerg. Milan Doudera (TRI) je potrestán dvěma minutami za podražení.
32:29'
Oceláři zhodnotili přesilovou hru a přidali pátou brankou. Krajíčkovu ránu od modré čáry vyrazil Henriksen jen na pravý kruh, kde byl připraven Petružálek. Vysoký nápřah proměnil v přihrávku, jež rozčísla bránící čtyřku Esbjergu a vyzvala MARTINA RŮŽIČKU k pohodlnému zakončení do prázdné branky – 5:1! Asistence: Jakub Petružálek, Lukáš Krajíček.
31:28'
Martin Růžička si proklestil cestu do útočné třetiny, ale přihrát volnému Rákosovi už nedokázal. Přesto zůstává Třinec u puku.
31:02'
Sören B. Pedersen (ESE) byl odeslán na trestnou lavici na dvě minuty kvůli podražení soupeře v útočné třetině. Třinec může získat čtyřbrankový náskok zpět v přesilovce.
30:47'
Douderova střela jen vyprášila Henriksenovy betony, to na druhé straně bylo po ráně Clausena pořádně horko! Celou skrumáž odstartoval nepřesnou přihrávkou Svačina, který pak Hrubcovi na brankovišti také výrazně pomohl.
30:11'
Rozhodčí pustili Esbjergu sražení Petružálka, nicméně Henriksen se musel mít stále na pozoru. Až teď dokázal přerušit hru.
29:52'
Petružálek se dostal k odraženému puku mezi kruhy, ale bekhendem jej nenasměroval k Polanskému. Hosté nedokážou vyhodit.
29:24'
Adamský nejdříve promáchl, ale dokázal chybku napravit a nabil Linhartovi. Jeho ránu od modré vyrazil Henriksen vyrážečkou.
28:48'
Krajíček nastartoval Marcinka, ale jeho přihrávku na Martina Růžičku znovu nepustil Američan Vock. Oceláři nadále bojují o puk uprostřed kluziště.
28:14'
Adámek odehrál pod tlakem puk jen do volného prostoru, kam dojel nejrychleji Vock. Dánové tak zůstanou na kotouči.
27:42'
Dravecký si nedokázal ve středním pásmu zpracovat skákavý kotouč od Adámka. Esbjerg se usazuje v útočné třetině.
26:43'
Rothova rána od modré čáry byla sražena do ochranné sítě. Půl minuty nato prošel třineckému obránci tvrdý zákrok proti Flemingovi.
26:03'
Svačina křižnou přihrávkou nabil k ráně z první Hrňovi, ale Henriksen se stihl přesunout. Komerční přestávka.
25:37'
O chvíli později se Musil prosmýkl na levé straně a nebezpečně vystřelil. Po zásahu od Henriksena dorážel tísněný Polanský těsně vedle!
25:14'
Musil si těsně za modrou čárou vyšlápl na dánského reprezentanta Bruggissera a čistým stromem ho poslal k ledu.
24:45'
Flemingův pokus od modré čáry už třinecký brankář s přehledem zkontroloval. Po zakázaném uvolnění Esbjergu jde hra před Henriksena.
24:24'
Hrubec si nepočínal při práci s holí za brankou zrovna jistě a musel si pospíšit, aby na brankovišti skryl neposedný odražený kotouč.
23:35'
Linhart vrátil puk v útočném pásmu na M. Kovařčíka, ale ten jej pouze odevzdal Grundtvigovi. Jeho útok však Oceláři rychle zabrzdili.
22:46'
Dravecký je zpět, druhé oslabení už ustáli Oceláři v pohodě. Po nahození od červené čáry můžou domácí v klidu vystřídat.
22:27'
Hrubec vyjel proti nahozenému kotouči a poslal jej před Scheelem po mantinelu. Hned poté Třinec vyhodil až do útočného pásma.
21:51'
Esbjerg pokračuje ještě v klasické přesilovce a střelou od modré čáry donutil Hrubce k zákroku. Hra pokračuje kolem jeho branky.
21:05'
Tým Esbjerg Energy právě vstřelil branku! Esbjerg využívá dvojnásobnou přesilovku rychle a Hrubec poprvé loví puk z branky! Bruggisser přihrál na levou stranu k brance na CARSONA MCMILLANA, a ten jej nahodil před branku. Nejspíše od brusle obránce Musila se kotouč odrazil do sítě – 4:1! Asistence: Phillip Bruggisser, Nick Crawford.
20:44'
Téměř minutu si zahrají hosté v pěti proti třem. Vladimír Dravecký (TRI) totiž odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za držení protihráče.
20:25'
Třinec začíná druhou třetinu v oslabení. Hrubec vytěsnil nahození od Crawforda a Marcinkovi se povedlo vyhodit ze třetiny.
20:01'
První třetina zápasu mezi Třincem a Esbjergem je minulostí, Oceláři dánského soupeře jasně přehráli. Už v první minutě otevřel skóre přesnou ranou do horního růžku Petružálek. Brankář Henriksen pak odolal náporu Polanského při další šanci a Esbjerg si zahrál první přesilovku. Jenže počet hráčů na ledě se brzy srovnal a v dohrávané početní výhodě se znovu prosadili Oceláři. Vynikající Irglovu přihrávku zužitkoval Petružálek a zakončoval do odkryté branky.

V dalších dvou přesilovkách si Třinec gólové příležitosti nevytvořil, zároveň ale ve hře nepouštěl Esbjerg před gólmana Hrubce. Tečovaný pokus Scheela skončil těsně vedle branky a poté už opět úřadovali Slezané. Rákos poslal puk mezi betony Henriksena a dánský brankář si jej sám srazil do branky. A o půl minuty později po akci Ciencialy bylo v Třinci ještě veseleji. Dravý průnik zakončil přihrávkou na Svačinu, jenž už měl úlohu jednoduchou.
Druhá třetina začne přibližně v 18:54.
20:00'
19:39'
Esbjerg si zahraje na konci první třetiny druhou přesilovku. Martin Růžička (TRI) si odsedí dvě minuty za podražení.
19:15'
Scheel přihrál do útočného pásma na Vocka, jehož střela Hrubcovi vypadla. Třinečtí obránci už se ale o zbytek postarali sami.
18:38'
Už v první třetině je rozdíl o čtyři branky! Cienciala okradl na modré čáře Crawforda a ujížděl do přečíslení. S hráčem, jenž mu padl pod nohy, si elegantně poradil a bekhendem přihrál před prázdnou klec VLADIMÍRU SVAČINOVI. Ten už neměl nejmenší problém a hned parťákovi děkoval za skvělou akci – 4:0! Asistence: David Cienciala.
18:00'
Dvě dobré šance v krátké době, a Oceláři navyšují náskok! Marcinko nejdříve nezvládl bekhendové zakončení, ale k puku se dostal DANIEL RÁKOS. Šikovně se uvolnil na pravém křídlo a zasunul kotouč mezi betony Henriksena. Ten si jej nakonec srazil sám za vlastní záda – 3:0! Asistence: Martin Růžička, Tomáš Marcinko.
17:28'
Fine nepřekonal třineckou přesilu a byl o puk připraven Rothem. Na druhé straně udržel Henriksen tvrdý pokus Martina Růžičky.
16:35'
Nepříjemné nahození Scheela od modré čáry mohlo přinést snížení. Několikrát tečovaný puk se nakonec odkutálel okolo tyčky.
16:14'
Hosté už jsou v plném počtu a čeští čároví odpískali Ocelářům další postavení mimo hru. Je tady druhá komerční pauza.
15:51'
Ofsajd přerušil akci Ocelářů, kteří už teď ale znovu kombinují před Henriksenem. Krajíček s Petružálkem si neporozuměli ideálně.
15:10'
Martin Růžička si udělal místo na křídle a těsně minul levou tyčku. Esbjerg dostal puk z obranného pásma a stihl vystřídat.
14:45'
Petružálek vnikl do pásma a dojel vlastní sraženou přihrávku. Marcinko už ale vyhozený kotouč na modré čáře nezachytil.
14:13'
Sotva se Christensen vrátil na led, fauloval Christian Wejse (ESE) Ciencialu. Mladý Dán je vyloučen na dvě minuty za hákování. Třetí přesilovka pro Oceláře.
13:52'
Irgl míchal s pukem znovu na levé straně a vymýšlel, co provede. Vtom ho ale přerušil hvizd rozhodčího, Polanský byl totiž v brankovišti.
13:24'
Třinec se i v další přesilovce usadil před Henriksenem, ale ten si s jedním střeleckým pokusem poradil. Poté už Esbjerg vyhodil.
12:08'
Oceláři se prosadili v přesilovce a zároveň ve výhodě, a tak budou pokračovat v pěti proti čtyřem. Jannik Christensen (ESE) je potrestán dvěma minutami za krosček.
12:08'
Třinec využívá zkrácenou početní výhodu a na začátku třinácté minuty vede už o dva góly! Irgl si udělal prostor na levé straně a perfektní přihrávkou našel před prázdnou brankou JAKUBA PETRUŽÁLKA. Zkušený útočník skóroval už podruhé v zápase – 2:0! Asistence: Zbyněk Irgl, Milan Doudera.
11:56'
To se právě podařilo, a navíc se bude na dánské straně znovu vylučovat. Na modré čáře kombinují Doudera a Petružálek.
11:28'
Domácí mužstvo je v plném počtu, ale hra se ještě odbývá před Hrubcem. Třinec se snaží získat kotouč, vystřídat a přejít dopředu.
10:40'
Rozložení sil na ledové ploše se srovná. Carson McMillan (ESE) fauloval u mantinelu v útočném pásmu a odpyká si dvě minuty za vysokou hůl.
10:26'
Právě od Bruggissera přilétl nebezpečný pozdrav z levé strany. Hrubec puk vyrazil a jeho spoluhráči následně vyhodili ze třetiny.
09:54'
Dánský mistr se usadil v útočné třetině a zatím kombinuje bez střely na branku. Hlavními mozky přesilovky jsou Crawford a Bruggisser.
09:22'
Hrubec pokryl nahozený puk ze strany, ale Esbjerg si zahraje první přesilovku. David Musil (TRI) byl vyloučen na dvě minuty za podražení.
08:47'
Adamský si neproklestil cestu až před branku, stejně tak Doudera nepustil do zakončené Grundtviga. Esbjerg zůstává u kotouče.
08:24'
Oceláři bez problémů uhasili útok Dánů. O žádný drtivý tlak Třince teď sice nejde, hosté jsou naproti tomu ale zatím naprosto neškodní.
07:35'
Martin Růžička pronikl středem kluziště do útočného pásma, ale ke střele ho nepustil. Esbjerg se pouští do akce po pravé straně.
06:43'
Dravecký se pokoušel před brankou tečovat střelu M. Kovařčíka, ale neuspěl. Henriksen byl znovu donucen přerušit hru.
06:23'
Draveckého pokus z levého křídla skončil zase u Henriksena. Před první komerční přestávkou mají Slezané jednoznačně navrch.
05:53'
Petružálek přihrál zpoza branky volnému Polanskému, a ten nadvakrát tlačil kotouč na Henriksena. Brankář Esbjergu náporu odolal!
05:30'
Ocelářům se povedlo založit útočnou akci lépe a Marcinko střílel z mezikruží na vyrážečku Henriksena. Dán odrazil puk mimo hrací plochu.
05:16'
Wejse neměl komu rozehrát, a tak poslal puk naslepo do středního pásma. Tam si jej našel Jank a obrací se zpět do obranné třetiny.
04:50'
A další zásah pro dánského brankáře. Henriksen pokryl střelu Krajíčka od pravého mantinelu a bude se vhazovat po jeho levici.
04:25'
Krajíčkovo nahození od modré čáry prošlo až na Henriksena, který puk vyrazil. Svačina nebyl při snaze dorážet úspěšný.
03:57'
Esbjerg dostal hru před Hrubce, a ten si připsal první úspěšný zákrok. Po akci, kterou svým rychlým pohybem rozjel Scheel.
03:31'
Další Petružálkova střela skončila ve výstroji Henriksena. Oceláři pokračují v aktivním nástupu a drží se v pásmu.
02:54'
Petružálkova zpětná přihrávka nalezla jen Nielsena a hosté přešli do protiakce. Hrubec ale nemusel výrazněji zasahovat.
02:25'
Martin Růžička se dostal k přihrávce od Marcinka a spolu s Flemingem odjel na zadním mantinel. Tam pokračují boje o puk.
01:53'
Jank dojel přenechaný puk a přihrál na kruh volnému Ciencialovi. Ten chtěl akci ještě vyšperkovat přihrávkou na Svačinu, kterému ale kotouč utekl.
01:21'
McMillan zastavil průnik Rákose po levé straně, ale Dánové následně rozehráli jen na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Henriksena.
00:42'
Oceláři korunují aktivní nástup vedoucí brankou v první minutě! Adamský udělal ve středním pásmu kličku a přihrál napravo úplně volnému JAKUBU PETRUŽÁLKOVI. Někdejší reprezentant popojel do útočné třetiny a prudkou ranou do levého horního růžku nedal brankáři Esbjergu šanci – 1:0! Asistence: Martin Adamský, Tomáš Linhart.
00:11'
Zápas odstartoval a Loiseau na prvním buly prohrál s Marcinkem. Henriksen musel vzápětí vyrážet nepříjemnou střelu Rákose z pravého křídla.
00:01'
V dresech pro nejproduktivnějšího hráče týmu ("Top Scorer") nastupují v úvodním utkání kapitáni Krajíček a McMillan.
Za zvuků oficiální znělky Ligy mistrů se obě mužstva pozdravila a utkání může za chvíli začít. Fanoušci si mohli ještě předtím užít velmi povedenou mappingovou show na ledové ploše.
Oceláři nastupují do utkání s Esbjergem s nejsilnější sestavou. Mimo hru nechal trenér Varaďa obránce Filipa Hamana a útočníky Ondřeje Kovařčíka, Marka Růžičku a Rostislava Marosze, který se po nemoci rozehrává ve Frýdku-Místku. Třinecký kouč ale sliboval, že v neděli proti Mannheimu dá šanci také dalším hráčům.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, Musil, Doudera, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Petružálek – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – Svačina, Cienciala, Hrňa. Trenér: Václav Varaďa.

Esbjerg Energy: Henriksen (Seldrup) – Krogsgaard, Crawford (A), Bruggisser, Vinther, Christensen, Fleming, Koch – Scheel, Loiseau, Vock – McMillan (C), Fine, Andersén – Hjulmand, Wejse, Grundtvig – Clausen, Pedersen (A), Nielsen. Trenér: Mark Pederson.

Rozhodčí: Viktor Birin (RUS), Petr Úlehla (CZE) – Jiří Gebauer (CZE), Vít Lederer (CZE).
Oceláři dorazili na led s menším zpožděním, ale nyní už se při rozcvičce přidali k hostům ve žlutých dresech. Třinec nastoupí v červeném.
Na tribuně už zaujala své místo hrstka fanoušků Esbjergu, ti domácí ještě zůstávají před halou. Za okamžik už by mělo začít rozbruslení.
Pokud máte nějaké dotazy či připomínky k utkání mezi Třincem a Esbjergem, směřujte je na Twitter. Svůj příspěvek pak označte takto: @VondraZoubek. Já se budu snažit na vaše dotazy odpovídat. Můžete připojit hashtagy #TRIvESE a #ChampionsHockeyLeague.

ESBJERG ENERGY

Esbjerg Energy je dánským hokejovým klubem, který vznikl v roce 2005 jako pokračovatel předchozího Esbjerg Ishockey. Mužstvo ze západního pobřeží Jutského poloostrova a z více než sedmdesátitisícového města prorazilo výrazněji až v posledních třech sezonách. Pod vedením trenéra Marka Pedersona skončilo v dánské lize nejdříve druhé a nyní je už dvojnásobným úřadujícím šampionem.

Mezi opory patří Kanaďané McMillan se zkušenostmi z Minnesoty nebo Crawford, jenž posílil dánské energetiky příchodem z rakouského Dornbirnu. V kádru najdeme také stabilního člena dánské reprezentace, obránce Bruggissera, nebo vycházející hvězdy dánského hokeje, Kocha a Wejseho. V přípravě hrál Esbjerg proti dánským týmům s bilancí dvou výher a dvou porážek. V úterý podlehl Herningu 2:3. V loňské Lize mistrů neprošli Dánové základní skupinou s Zugem a IFK Helsinky.

ZMĚNY V KÁDRU

Odchody: Kodie Curran (Storhamar/Norsko), David Lidström (Kitzbühel/AlpsHL), Brock Nixon (Graz/EBEL), Tyler Fiddler (SönderjyskE), Jeppe Holmberg (Aalborg), Sören Nielsen (Odense), Lasse Bang (konec kariéry), Jordan Knackstedt (Crimmitschau/Německo), Ryan Martindale (Žilina)

Příchody: Nick Crawford (Dornbirn), Taylor Fleming (Michigan University/NCAA), Colin Vock (Frederikshavn), Michael Fine (Ryerson University/USports), Christian Wejse (Blainville/QMJHL), Sören B. Pedersen (Odense), Felix Mäegaard Scheel (Södertälje/Švédsko), Alexis Loiseau (Riessersee/Německo)

HC OCELÁŘI TŘINEC

Ambiciózní klub ze Slezska neprožil loni dobrou sezonu a už ve čtvrtfinále extraligového play-off podlehl Chomutovu. Kádr opustilo mnoho zkušených hráčů, na druhou stranu přišlo jen málo posil odjinud. Třinec se totiž rozhodl více sázet na vlastní odchovance, čemuž by měl pomoct s regionem spjatý trenér Václav Varaďa. V přípravě Oceláři porazili Olomouc, ale následně dvakrát nestačili na Vítkovice.

Chuť si lehce spravili na trenčínském Rona Cupu, kde porazili Žilinu, francouzské Mylhúzy a po nájezdech podlehli Trenčínu. Tyto výsledky stačily na celkové vítězství. Co se týče Ligy mistrů, tu si Třinec zahrál dvakrát. V roce 2014 vypadl už v základní skupině po prohrách s Tampere a Stavangerem a o rok později padl v prvním kole play-off s HV71.

Odchody: Miroslav Svoboda (Plzeň), Juraj Šimboch (Přerov, host.), Lukáš Doudera (Litvínov), Lukáš Galvas (Olomouc), David Nosek (Zlín), Michal Roman (Žilina, host.), Josef Hrabal (konec smlouvy), Lukáš Jašek (Liberec), Cory Kane (Kunlun/KHL), Tomáš Klimenta, Tyler Redenbach (oba Pardubice, konec host.), Kamil Kreps, Rastislav Špirko (oba konec smlouvy), Ján Sýkora (Pardubice), Tomáš Netík (Sparta, konec host.), Radim Matuš (Znojmo/EBEL)

Příchody: Jan Strmeň (Chomutov, host.), David Musil (Tucson/AHL), Tomáš Marcinko (Kunlun/KHL), Jiří Polanský (Olten/Švýcarsko, konec host.), Vladimír Svačina (Liberec, konec host.)
LIGA MISTRŮ

Hokejová Liga mistrů, chcete-li Champions Hockey League, právě startuje čtvrtý ročník své obnovené existence. Letos se soutěže účastí dvaatřicet evropských týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin po čtyřech. Dvě nejlepší mužstva z každé skupiny postoupí do vyřazovací fáze, jež začne osmifinálovými boji. Oproti předešlým ročníků šla Liga mistrů kvalitativně směrem nahoru v tom ohledu, že do ní postupují mužstva jen sportovní cestou, nikoli členstvím v zakládajícím spolku.

SKUPINA D

1. Mannheim – 1 utkání, 3 body, skóre 4:1
2. Třinec – 0 utkání, 0 bodů, skóre 0:0
3. Esbjerg – 0 utkání, 0 bodů, skóre 0:0

4. HV71 – 1 utkání, 0 bodů, skóre 1:4

Třinec si vydobyl právo účasti v Lize mistrů druhým místem v základní části extraligy, z Dánska postupoval jenom celkový mistr, tedy Esbjerg. Český hokej reprezentují ještě Liberec, Hradec Králové a Brno.
Sportu zdar a lednímu hokeji zvlášť! Vítejte při sledování textového online přenosu z utkání základní skupiny D hokejové Ligy mistrů mezi týmy HC Oceláři Třinec a Esbjerg Energy z Dánska. Úřadující mistr z Jutského poloostrova si zahrál v evropské soutěži poprvé v loňské sezoně, naopak Oceláři po dvou účastech před rokem chyběli. A byť skončili v uplynulém ročníku už ve čtvrtfinále extraligy, budou proti dánskému celku favoritem. Dánský hokej však už mnohokrát ukázal, že umí překvapit. Utkání začíná ve WERK ARENĚ v 18:00. Přenosem vás provede Ondřej Zoubek, hezkou zábavu!