Československá stopa

Petr Koukal (JEK) 0 + 0, 2 střely, 14:33 minut, 27 trestných minut
Jan Buchtele (JEK) 0 + 0, 1 střela, 15:39, 1 blok, 3 hity
Ve třetí třetině se děly věci a opět jsme byli svědky obratu, když nakonec utkání do vítězného konce dovedli hráči Jugry Chanty-Mansijsk, k čemuž nedisciplinovaností dopomohl i kapitán Jekatěrinburgu Petr Koukal, po jehož faulu padnul rozhodující gól utkání. Ve třetí periodě nejprve šťastně skóroval Denis Gorbunov a vítěznou branku vstřelil Jevgenij Lapenkov. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
59:29
Jugra právě vstřelila branku!
Petr Koukal si tedy předešlou situaci za rámeček nedá, protože jeho celek dostává kvůli jeho vyloučení zřejmě rozhodující branku utkání, o kterou se postaral přesnou střelou JEVGENIJ LAPENKOV. Asistence: Pavel Varfolomejev.
58:45
Hosté již hrají přesilovou hru, takže tráví čas v útočném pásmu.
57:55
Slovinský reprezentant Rok Tičar se ocitnul v nadějné situaci, ale utkání se mu rozhodnout nepodařilo.
56:38
Kurjanov seknul Koukala, který si to nenechal líbit a svému soupeři úder vrátil Koukal je vyloučen na pět minut a do konce utkání, zatímco jeho soupeř dostal jen dvě minuty a deset minut osobního trestu.
56:38
56:34
Jan Buchtele se dostal k zakončení, ale jeho pokus zablokovala obrana.
56:06
Tlak hostujícího celku se podařilo přetavit v gól, o který se postaral DENIS GORBUNOV. Rozhodčí ještě řešili, zda nebyl kotouč kopnut, ale žádný prokazatelný úmysl nenašli. Bez asistence.
54:40
Alexej Simakov sebral kotouč ve vlastním obranném pásmu a dostal se s ním až do útoku, kde už neměl dost sil na zteč branky, takže předal puk spoluhráči.
54:00
Na druhé straně se do zajímavé pozice ke střelbě dostal Andrej Ankudinov, ale vyrovnat se mu nepodařilo, protože byl tísněn a netrefil odkrytou branku.
53:35
Rok Tičar se dostal do útočného pásma, kde se zdálo, že ho protihráč podrazil, nicméně píšťalka rozhodčích mlčí.
52:24
Jevgenij Lapenkov musel kličkovat ve vlastním obranném pásmu, aby se dostal z nepříjemné situace. Nakonec se z nejhoršího zvládnul propracovat do střední třetiny.
51:36
Ke střele z levé strany se dostal Andrej Ankudinov, jenže jeho pokus mířil jen do bránícího hráče Avtomobilistu.
50:53
Rozehrávka se teď obraně Jugry vůbec nepodařila a Majorov poslal kotouč přes všechny čáry, takže se vhazuje před Šaryčenkovem.
50:07
Alexandr Torčeňuk se náhodně dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale z celé situace byl překvapený, takže ho obránce o touš opět rychle obral.
49:27
Chanty-Mansijsk zvyšuje útočnou aktivitu a snaží se vyrovnat nepříznivý stav utkání.
48:42
Jugra se dostala k zamčení svého soupeře v jeho obranném pásmu, takže obrana Jekatěrinburgu raději vyhodila kotouč do středního pásma.
48:09
Hosté si nepohlídali postavení mimo hru, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
47:14
Domácí celek je již v plném počtu, přesilová hra se Jugře příliš nepodařila.
47:03
Pavel Valentěnko neposlal zrovna nejlepší přihrávku, protože kotouč směroval na spoluhráče, který byl pod tlakem.
46:27
Tvrdá střela od modré v podání hostujícího celku nebyla příliš přesná, takže se kotouč následně odrazil až do středního pásma.
46:01
Pavel Varfolomejev hledá možnosti, komu by přihrál kotouč v útočném pásmu.
45:14
Andrej Ankudinov se popral s Pavlem Turbinem a oba hráči dostávají trest. Ankudinov předtím nepříjemně dohrál Timašova. Turbin ale dostává čtyři minuty, zatímco Ankudinov jen dvě.
45:14
44:45
Domácí hráč už se dostával téměř sám před brankáře, ale dobrý obranný zákrok soupeře ho o kotouč obral.
44:16
Igor Ustinskij musel vyjet z branky, aby zmenšil střelecký úhel Grigoriji Želdakovovi, což se mu podařilo a ránu kryje.
43:07
I v poslední periodě jsou o něco aktivnější domácí. Ovšem přihrávka Alexeje Vasilevského na Andreje Alexejeva směřovala do postavení mimo hru.
41:52
Pavel Medveděv o kousek nedosáhnul na kotouč směřující do útočného pásma, takže se první k puku dostala obrana Avtomobilistu.
41:01
Bývalý hráč Sparty Jan Buchtele byl aktivní v útočném pásmu, ale obrana Jugry si dokázala poradit a vyhodila do bezpečné vzdálenosti od branky.
40:01
Ve druhé třetině jsme měli možnost vidět zlepšený výkon domácího celku, který byl po zásluze odměněn obrátkou ve skóre. Nejprve se přesně trefil Jevgenij Česalin, na nějž o něco později navázal Alexej Vasilevskij. Hosté ve druhé třetině nepředvedli téměř nic, takže se budou muset hodně snažit, aby v poslední periodě alespoň vyrovnali.
40:00
39:27
Nikolaj Timašov měl trochu potíže při rozehrávce, ale situaci ustál a nakonec se ještě snažil zakončit, leč neúspěšně.
38:56
Nepřesná přihrávka hostů v útočném pásmu znamenala příležitost pro domácí, ale střela nakonec gólmana Šaryčenkova nezakočila.
37:35
Přesilová hra domácích sice vypadala místy nebezpečně, nicéně obrana Jugry se nakonec ubránit dokázala.
36:10
Andrej Alexejev a Jevgenij Česalin dělají v přesilové hře obraně Chanty-Mansijsku veliké potíže.
35:35
Pavel Varfolomejev odpyká dvě trestné minuty, protože hostů bylo na hřišti o jednoho více, takže to je další komplikace pro hostující celek.
35:20
Alexej Simakov nedokázal dostat kotouč na najíždějícího spoluhráče a hráči soupeře pak již odvrátili.
34:39
Nahození hostujícího celku za Ustinského branku v pohodě řeší obrana, takže Avtomobilist může vyrazit vpřed.
33:48
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Ale přeci jen se domácí dočkali, když Jevgenij Česalin obkroužil branku, leč jeho zakončení se neujalo. Puk se však odrazil k ALEXEJI VASILEVSKÉMU, který již gólmana soupeře prostřelil. Asistence: Jevgenij Česalin.
33:22
Jevgenij Česalin se mohl stát hrdinou a otočit stav utkání pro svůj celek, jenže nedokázal propasovat kotouč za záda Šaryčenkova.
32:36
Obrana Jekatěrinburgu má v posledních okamžicích potíže s rozehrávkou, protože hosté vysunuli napadání.
31:43
Obránce Andersén měl hodně problémů v rozehrávce, když ho obklopila dvojice protihráčů, ale dánský bek nakonec situaci zvládnul.
30:47
Jan Buchtele se mohl hnát do samostatného úniku, jenže nedokázal zpracovat kotouč, který zůstal na ledové ploše a Buchtele jel dál, takže se k puku dostala obrana hostů.
30:03
Avtomobilist pokračuje v útočném snažení a ve druhé třetině je zatím mnohem lepším celkem.
29:02
Vyrovnání je na světě, když kotouč za záda gólmana dostal JEVGENIJ ČESALIN, který poslal nepříliš razantní pokus na Šaryčenkova, ale ten nedokázal kus černé gumy zachytit. Bez asistence.
28:03
Domácí vysunuli napadání a Pavel Valentěnko měl co dělat, aby kotouč udržel pro svoje barvy, ale nakonec se mu to i se štěstím podařilo.
27:10
Petr Koukal se vrací na ledovou plochu a hned hledal spoluhráče. Kotouč se nakonec dostal k Simakovovi, ale ten přihrávku poslal jen na hráče hostů.
26:21
Domácímu celku se však podařilo dostat kotouč pryč z vlastního obranného pásma dvakrát za sebou.
25:31
Vyloučený Ugolnikov se vrací do hry po vypršení trestu, takže bude k vidění zkrácená přesilovka v podání hostů.
24:56
Domácí kapitán Petr Koukal po vhazování podrazil Selezňova, takže si odpyká dvě trestné minuty.
24:53
Opět tvrdá rána Šingarejeva od modré, která gólmanovi vypadla, jenže Andrej Alexejev nedokázal dostat puk do poloodkryté branky.
24:06
Timur Šingarejev vyslal velmi tvrdou ránu od modré čáry, ale trefil jen clonícího spoluhráče, který se sesunul na ledovou plochu.
23:53
Alexandr Torčeňuk našel před brankou Artěma Garejeva, jenže ten nezamířil za záda gólmana Jugry.
23:31
Alexandr Ugolnikov se provinil proti pravidlům sekáním a odpyká si dvě minuty.
22:38
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale poté kotouč vybojoval Jevgenij Česalin a pelášil s ním vpřed, kde však byl také zastaven.
21:40
Alexandr Torčeňuk se provinil postavením mimo hru, takže sudí přerušuje hru a bude se vhazovat ve středním pásmu.
21:11
Koukal, Buchtele ani Monja nedokázali dostat kotouč za záda Šaryčenkova. Tlak domácích je však v úvodu třetiny skutečně velký.
20:25
Andrej Alexejev našel před brankou volného spoluhráče, ale ten nedokázal nasměrovat kotouč za záda brankáře.
20:01
Máme za sebou poměrně vyrovnanou první třetinu, kde se do jediné výraznější šance dokázali propracovat hosté z Chanty-Mansijsku a díky přesnému zakončení Jevgenije Lapenkova se mohou těšit z nejtěsnějšího vedení. Domácí nedokázali využít přesilovou hru v závěru první periody, takže budou muset v další části hry hodně zabrat, aby otočili nepříznivý vývoj klání.
20:00
19:34
Koukalova formace kombinuje v útočném pásmu, ale obrana Chanty-Mansijsku je zatím velice pozorná.
18:58
Stejná situace jako před malou chvilkou se opakuje, takže nový útok začíná Nikolaj Timašov za vlastní brankou.
18:20
Hostujícímu celku se podařilo odpravit kotouč pryč z vlastního obranného pásma, takže ušetřil trochu času.
17:42
Oleg Pogorišnyj si odpyká dvouminutový trest za faul na Denise Mingalejeva.
17:31
Domácí hokejista se dostával před Šaryčenkovovu branku, ale tam ho čistě srazil obránce soupeře.
16:00
První třetina plyne poměrně rychle, ale zatím byla k vidění pouze jediná branka z jediné větší příležitosti.
14:58
Domácím se opět podařilo dostat kotouč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
14:18
Hostujícímu celku se zatím v přesilové hře příliš nedaří a Avtomobilist se celkem dobře brání.
13:04
Pavel Turbin fauloval protihráče, takže je potrestán dvouminutovým trestem a ještě dostal deset minut za zásah do oblasti hlavy nebo krku.
12:25
Avtomobilist se snaží zvýšit útočnou aktivitu, takže se přesouvá před Šaryčenkovovu branku, ale zatím chybí větší přesnost přihrávek.
11:20
JEVGENIJ LAPENKOV dostal perfektní kotouč od Gorbunova před prázdnou branku, kde již neměl nejmenší problém, aby puk tečoval a vstřelil úvodní branku utkání. Asistence: Denis Gorbunova.
10:46
Denis Mingalejev se nedokázal probojovat přes hráz bránících hráčů do útočného pásma a kotouč nezískal.
10:31
Dlouhá přihrávka na Konstantina Panova jen o kousek nedoletěla na adresáta a puk nakonec přikryl Ustinskij.
09:51
Opět musel zasahovat Igor Ustinskij a poté ještě vzniknul menší konflikt, který ale dokázali rozhodčí uhasit. Napadající Ankudinov byl poslán k zemi, což si nechtěl nechat líbit, avšak argumenty sudích byly nakonec silnější.
09:08
Obránce Avtomobilistu podklouznul a daroval tím kotouč na hokejku Konstantina Sokolova, nicméně tomu se nepodařilo objevit mezírku v brance Ustinského.
08:40
Majorov svedl souboj o kotouč u zadního hrazení, nicméně vybojovat se mu ho nepodařilo.
07:51
Denis Gorbunov se vydal na projížďku útočným pásmem soupeře a nikdo mu nedokázal sebrat kotouč. Ovšem ani hostující hráč nic závratného nevymyslel.
06:40
Sokolov vyslal na branku střelecký pokus, který raději domácí gólman přikryl.
06:17
Další zakázané uvolnění v podání domácího družstva, takže hra se opět vrací před Igora Ustinského.
05:09
Jekatěrinburg se opět vydal směrem do útočného pásma, jenže se v něm nedokázal udržet více než několik sekund a poté již znovu kotouč získali hráči Jugry.
04:07
Nahození za branku hostů dokázal získat Anton Kurjanov, takže Jugra zůstává v držení kotouče.
03:02
Konstantin Panov vyslal na Ustinského spíše propagační střelu, nicméně gólman musel puk přikrýt a bude se vhazovat před ním.
02:44
Domácí celek se zatím nemůže dostat do tempa a nepřesná přihrávka nyní končí na zakázaném uvolnění.
01:32
Z pravého křídla se o zakončení pokusil Avtomobilist, ale i na druhé straně stojí pozorný brankář – Šaryčenkov.
00:30
Od modré čáry tvrdě vypálil Pavel Valentěnko, ale brankář Ustinskij je pozorný a chytá puk do lapačky.
00:01
Zaplněnou halou právě zní ruská hymna a za několik okamžiků vypukne dnešní utkání.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Megalinskij, Kivistö, Andersén, Alexej Vasilevskij, Timašov, Turbin, Ščemerov – A. Alexejev, Tičar, Česalin – Simakov, Koukal (C), Buchtele – Garejev, Torčeňuk, Golyšev – Šingarejev, Miťakin, Mingalejev – Monja.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Valentěnko, Želdakov, Pogorišnyj, Selezňov, Ugolnikov, Šulakov – Panov (C), Kurjanov, D. Chlystov – Varfolomejev, Gorbunov, Lapenkov – P. Medveděv, K. Majorov, Radulov – Ankudinov, Koževnikov, Sokolov – Akmaldinov.

Rozhodčí: Baluška, Ovčinnikov – Golobljov, Černyšjov.
Příjemné pondělní odpoledne všem hokejovým fanouškům a fanynkám! KHL má dnes na programu tři utkání. My se společně zaměříme na utkání Avtomobilistu Jekatěrinburg s Jugrou Chanty-Mansijsk. Úvodní vhazování v Uralec Aréně je na programu v 16:00.
Avtomobilist aktuálně absolvuje šňůru domácích zápasů. Jekatěrinburg před touto sezonou přišel o svou brankářskou oporu – Jakuba Kováře, avšak zatím si v nové sezoně vede dobře. Z úvodního venkovního tripu si Jekatěrinburg přivezl hned dvě výhry ze tří zápasů. V prvním domácím zápase navíc porazil silný Magnitogorsk 2:0. Poslední dva zápasy došly do nastaveného času, s Čeljabinskem to Atomobilistu nevyšlo, avšak s Ufou již ano.

Nejproduktivnějším hráčem Jekatěrinburgu je Alexander Torčenjuk, který se v této sezoně prosadil již čtyřikrát a k tomu přidal dvě asistenci. V kádru Avtomobilistu působí také dvojice Čechů – Jan Buchtele a Petr Koukal.
Jugra rovněž začala sezonu třízápasovým tripem na hřištích soupeřů. Na ledě Omsku a Novosibirsku nebodovala, avšak v Novokuzněcku vyhrála vysoko 7:1 a vybojovala první tři body v sezoně. V úvodním domácím zápase Chanty-Mansijsk prohrál s Ufou, avšak v následných zápasech porazil Magnitogorsk a také Čeljabinsk. Jugra tak ukázala, že je na letošní sezonou velmi dobře připravená, což by ráda ukázala také na ledě Avtomobilistu.