Chanty-Mansijsk využil výhodu domácího prostředí a Traktor Čeljabinsk udolal 2:1 po nájezdech. O vítězství Jugry v gólově chudém utkání rozhodl Pavel Varfolomejev.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Jugra Chanty-Mansijsk.
PAVEL VARFOLOMEJEV proměnil také svůj druhý nájezd a stal se autorem vítězného gólu.
Pavel VARFOLOMEJEV proměňuje.
Igor MIRNOV neproměňuje.
Alexej PETROV neproměňuje.
Anton KURJANOV neproměňuje.
Maxim JAKUCEŇA neproměňuje.
Konstantin PANOV netrefil mezeru mezi betony.
Igor MIRNOV proměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Začnou hokejisté Jugry Chanty-Mansijsk.
Zatímco rolba připravuje ledovou plochu, trenéři vybírají hráče s dovedností nájezdů.
Ani prodloužení nebylo rozhodující, co se určení vítěze zápasu týče. Duel tak rozsoudí až disciplina zvaná samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:38
Do útočné třetiny vzápětí pronikl Kurjanov, ale jemu obránci nedovolili vystřelit.
64:26
Hosté si v útočném pásmu nedovedli přesně přihrát a dávají tak prostor pro kombinaci Jugře.
63:16
Mezi obránci se proháčkoval Ankudinov, neměl ovšem dostatečně přesně seštelována mířidla a zařízení netrefil.
62:05
Hokejisté Čeljabinsku se dostali do velké šance, ale skvělý Šaryčenkov se dokázal přemístit a u své pravé tyče vytyčil beton.
61:33
Na opačné straně hrací plochy vypálil Radulov a jeho střelu přizvedl obránce do ochranné sítě.
61:18
Hosté znovu poslali puk do útočného pásma, kde ho ale ztratili.
60:20
Bělovovo nahození pokryl Šaryčenkov.
60:01
Gólově chudá základní hrací doba vítěze utkání neurčila. Po šedesáti minutách je stav vyrovnaný, takže o bonusový bod týmy svedou souboje v prodloužení, které začne za okamžik.
60:00
59:36
Do konce základní hrací doby zbývájí poslední vteřiny a vše se schyluje k prodloužení.
58:54
Mezi vrcholy kruhů vypálil Kolcov a Šaryčenkov musel použít svou lapačku.
58:15
Trenér týmu Jugra Chanty-Mansijsk si vyžádal oddechový čas.
58:02
Černikov se hnal za odraženým pukem, ten se však stal kořistí brankáře Chanty-Mansijsku.
57:00
Bylo odpískáno zakázané uvolnění Čeljabinsku, takže vhazovat se bude před Děmčenkem.
55:46
Zpoza brány vyjel Bělov a jeho pokus musel Šaryčenkov zkrotit nadvakrát.
55:05
Hosté jsou v závěr základní hrací doby aktivnější.
53:30
Obránce Jugry zastoupil svého brankáře, který se v době Peňkovského zakončení nacházel mimo brankoviště.
52:59
Dorazit nahozený kotouč se před brankovištěm pokoušel Ankudinov, ale za brankovou čáru ho nakonec nedostal.
51:32
Domácí postupovali dva na jediného obránce, ale těsně před zakončením Medveděva jim byl kotouč vypíchnut.
51:06
Na pravém křídle zamíchal pukem Kručinin a hrací předmět pak poslal na bránu. Její strážce byl ale pozorný.
49:54
Jugra Chanty-Mansijsk je kompletní.
49:39
Střeleckou pozici si vytvořil Pestunov, ale hradbu těl před sebou propálit nedokázal.
49:00
Hosté dobývají brankoviště.
47:54
Hůl Konstantina Majorova se zapletla mezi nohama soupeře, kterého podrazila. Hříšník byl na dvě minuty poslán na trestnou lavici.
47:32
Děmčenko měl teď spoustu práce s razantním pokusem z mírného úhlu. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
45:37
Zákrok si připsal také jeho protějšek Děmčenko, který vyrazil puk po střele z levého kruhu.
44:50
Borodkin přihrávkou doleva oslovil Šarova a ten z první prověřil Šaryčenkovu pozornost.
44:07
Až nyní byla hra ve třetí třetině poprvé přerušena a vhazovat se bude ve středním pámu.
43:22
Žuldikov si nabruslil středem hřiště, ale do cesty se mu postavilo duo bránících hráčů.
42:42
Hra ve třetí části ještě nebyla přerušena, hosté mají stále více ze hry.
41:48
Šarov zavezl kotouč do útočného pásma, kde díky němu mohou jeho spoluhráči kombinovat.
40:34
Před jedním z hráčů Traktoru se otevřel prostor a toho využil ke střele, jíž zblokoval obránce.
40:01
Hráči už se vrátili z kabin.
V prostředním dějství byli aktivnější hokejisté Chanty-Mansijsku, do jisté míry tomu napomohly také dvě přesilové hry. Děmčenko byl ale v brankovišti pozorný a překonat se nenechal. Na skórování se nezmohli ani útočníci Traktoru, kterým zkonsolidovaná defenziva domácího klubu nedávala k dispozici mnoho prostoru.
Třetí třetina začne přibližně v 15:10.
40:00
38:33
Konec přesilovky domácího klubu.
38:02
Hráči Jugry se v přesilovce nemohou vůbec prosadit, hosté brání úspěšně.
37:06
Hostům se povedlo vyhodit kotouč ven z pásma.
36:33
Paul Szczechura si za podražení vysloužil dvouminutový trest.
35:57
Obě mužstva se střídají v držení kotouče a podnikání útočných tažení.
34:09
Panov od pravého hrazení nahazoval kotouč a ten prolétl předbrankovým prostorem.
33:25
32:26
Hokejisté Chanty-Mansijsku se usadili v útočné třetině a rychlými přihrávkami se snaží rozhodit obranu Traktoru.
32:15
Domácí publikum si hlasitým skandováním žádá gól.
31:25
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min., faul kolenem).
31:02
Razantní pokus z pravého kruhu vyprodukoval Ankudinov a jeho střela musela Děmčenka pořádně štípnout!
30:40
Tempo hry, která se přelévá ze strany na stranu, je v tuto chvíli opravdu vysoké.
29:51
Po zisku kotouče pospíchali vpřed domácí a svou útočnou akci zakončili ranou Lapenkova, kterou Děmčenko vyrazil betonem do bezpečí.
28:47
Hosté drží puk na svých holích a hledají skuliny v defenzivě Jugry.
27:26
Kolcov zleva nahodil kotouč na bránu a v předbrankovém prostoru pak šermoval Szczechura, ale kotouč zpod Šaryčenkova nevyšťoural.
27:09
Děmčenko pod svou lapačku přikryl touš po Lapenkově nepovedeném průniku.
25:09
U levé tyče se objevil Radulov, ale velmi rychle k němu přistoupil obránce a znemožnil mu zakončení,
23:27
Bortnikov skvěle prostrčil puk na Panova, který zcela osamocen postupoval na Děmčenka. Mířil šikovně mezi jeho pravou ruku a tělo, jenže gólman Čeljabinsku skórování nedovolil.
22:16
Na opačné straně kluziště nahazoval puk před bránu Ankudinov, spolehlivě ale zasáhli obránci.
21:08
Hosté se dostali ke dvěma pokusům, avšak ani po jednom z nich puk na Šaryčenkovu bránu neprošel.
20:37
Bortnikov objel bránu a z otočky se pokusil zakončit, jenže se zamotal do vlastní kličky a puk vůbec netrefil.
20:01
Hokejisté obou družstev už se vracejí na ledovou plochu.
Druhá perioda začne přibližně ve 14:22.
Čeljabinský Traktor vstoupil do zápasu pětiminutovou hrou v početní výhodě, tu ovšem nevyužil. Hostující tým to ale mrzet nemuselo, protože chvíli po jejím vypršení Černikov otevřel gólový účet zápasu. Vedení hostům vydrželo jen dvaadvacet vteřin, vyrovnávací trefu obstaral Ankudinov.
20:00
19:51
Hokejisté domácího klubu zavezli kotouč za svou svatyni a vypadá to, že tam také dohrají úvodní třetinu.
18:56
Jugra táhla útok podél levého hrazení a po překročení modré čáry napřáhl ke střele Želdakov, který mířil do míst, v nichž se vyskytoval gólman souepře.
17:52
Domácí uklidňují hru přihrávkami za svou klecí.
16:40
Jugra Chanty-Mansijsk hraje v plném počtu.
16:12
Domácí celek se v oslabení brání velmi dobře a nedovoluje svému soupeři zakončit.
14:40
Jugra Chanty-Mansijsk inkasovala trest za příliš mnoho hráčů na lědě. Trest odpyká Igor Radulov.
14:34
Před Děmčenkem z ničeho nic vznikla skrumáž a hned několik hráčů se podařilo posunout puk za jeho záda. Do této situace se zapojil také Ankudinov, ale ani střelec vyrovnávacího gólu tentokrát neuspěl.
14:07
Šaryčenkovu lapačku vyprášil střelou z levého kruhu Peňkovskij.
13:03
Petrov zajel za bránu Chanty-Mansijsku, kde byl ale od puku v souladu s pravidly odstaven.
11:50
Tak tohle byla nevyužitá tutovka Černikova! Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho a právě Černikov obdržel přihrávku zleva. Snažil se co nejdříve vystřelit, Šaryčenkov se totiž nestačil přesunout, ale střelce odkrytou polovinu brány trestuhodně minul.
11:09
K vidění jsou souboje v rohu kluziště, zatím bez úspěchu.
09:57
Puk se v tuto chvíli nachází na hokejkách hostujících hráčů.
07:59
Jugra právě vstřelila branku!
Radost hostujících hráčů netrvala dlouho! Radulov zaútočil po levém křídle a jeho jedovku Děmčenko vyrazil pouze na hůl ANDREJE ANKUDINOVA, který puk z mezikruží zavěsil pod horní tyč. Asistence: Igor Radulov a Vitalij Šulakov.
07:37
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
ALEXANDR ČERNIKOV obdržel přihrávku do předbrankového prostoru, z bezprostřední blízkosti sice puk napoprvé za beton Šaryčenkova nezasunul, ale jeho následná dorážka už v síti skončila. Bez asistence.
07:00
Děmčenko pokryl puk po ráně z modré čáry a vhazovat se bude po jeho levici.
05:46
Jugra Chanty-Mansijsk pětiminutové oslabení přečkal bez úhony a je kompletní.
04:58
Některý z hostujících hráčů se pak pokusil zasunout puk k tyči, nicméně Šaryčenkov u své brankové konstrukce nenechal ani trochu místa.
04:38
Do střelecké pozice se dostal Bělov, ale trefit cílené zařízení se mu nepodařilo.
03:53
Hokejisté Traktoru vybojovali puk a vyhodili ho ven z pásma.
03:18
Z pravé strany vypálil Mirnov, avšak Šaryčenkovy betony skleply rychle k sobě.
01:28
Hosté se těší dlouhé přesilovce a právě kombinují v útočném pásmu.
00:46
Jakov Selezňov tvrdě narazil Šarova a za zásah do oblasti hlavy a krku inkasoval 5 minut + osobní trest do konce utkání).
00:36
Domácí se zmocnili kotouče a nahodili ho do útočného pásma.
00:01
Dozněla ruská hymna a zahájí utkání tak už vůbec nic nebrání.
Hokejisté obou celků už vyjeli na led. Domácí Jugra zápas odehraje v modrých dresech a hosté, tak jak je v Kontinentální hokejové lize zvykem, oblékli bílou sadu dresů.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Valentěnko, Želdakov, Selezňov, Pogorišnyj, Šulakov, Ugolnikov – Kurjanov, Panov (C), Bortnikov – Varfolomejev, Gorbunov, Lapenkov – K. Majorov, Koževnikov, P. Medveděv – D. Chlystov, Ankudinov, Akmaldinov – Radulov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – N. Bělov, Kolcov, A. Petrov, Borodkin, Klimontov, Šinin (C), Žuldikov, Mamajev – Szczechura, Jakuceňa, Kručinin – Sevankajev, Mirnov, Šarov – Šolochov, Peňkovskij, Afonasjevskij – J. Petrov, Pestunov, Černikov.

Rozhodčí: Vladimir Baluska, Roman Ščenjov – Alexej Michel, Jevgenij Strelcov.
Česko-slovenská stopa

Na soupisce Jugry žádný Čech ani Slovák nefiguruje.

Zato v kádru Traktoru nalezneme hned trojici českých hráčů, jsou jimi Michal Birner, Pavel Francouz a Michal Řepík.
Vzájemná utkání

Souboje, které obě mužstva mezi sebou v nedávné době odehrála, byly poměrně vyrovnané. Z posledních dvou konfrontací vzešel jako vítěz Čeljabinsk, předtím se hned třikrát radovala Jugra.

Jugra Chanty-Mansijsk

Chanty-Mansijsk odstartoval sezonu v Omsku, kde v gólově chudém zápase prohrál 0:1. Z tohoto výsledku se ale rychle oklepal a v dalším zápase sedmi góly zesměšnil Novokuzněck. Následovaly sice porážky v Novosibirsku a doma s Ufou, ale v posledním odehraném duelu si hráči Jugry připsali cenný skalp úřadujícího mistra z Magnitogorsku.
Traktor Čeljabinsk

Tým Čeljabinsku vstoupil do nového ročníku Kontinentální hokejové ligy úspěšně, když na svém ledě po prodloužení udolal jednoho z vážných aspirantů na Gagarinův pohár Petrohrad. Hráči Traktoru pak sice nedokázali vzdorovat rovněž silnému CSKA a z hlavního města se po porážce 0:3 vrátili s prázdnou. V dalších dvou utkáních už ale znovu brali body. Nejprve 7:2 deklasovali Čerepovec a po prodloužení zvítězili také v Jekatěrinburgu.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu pouze dva duely. V tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme první z nich, a sice utkání mezi Jugrou Chanty-Mansijsk a Traktorem Čeljabinsk, jehož úvodní buly je naplánováno na 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.