Pro tuto chvíli je to ode mne vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme československou stopu neviděli, neboť ani jeden český nebo slovenský hokejista nepůsobí v klubech, které se dnes proti sobě postavily.

Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Domácí nakonec nevsítili ani jeden gól a radovat z výhry za tři body se tak mohou hosté z Nižněkamsku. Ti ve třetí třetině svůj dvoubrankový náskok uhájili, i když domácí měli několik šancí dostat se hostům na dostřel. Nicméně se tak nestalo a Jugra tak musí přijmout porážku.
59:52
Z pravého kruhu vyslal střelu na branku hostů Gorbunov, ale opět jen nechal vyniknout Kolppanena. Vhazovat se bude po jeho levé ruce, ale vypadá to, že se už nic nestane.
58:57
Šaryčenkov je na střídačce. Domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli.
58:22
Hokejisté Jugry se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje znovu před Šaryčenkova. Další vteřiny jim uběhly a čím dál více se snižují jejich šance na úspěch v tomto duelu.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:31
Kulikov vyslal jedovku na Šaryčenkova, ale domácí brankář ji dokázal pokrýt. Čas jeho celku ale začíná utíkat velmi rychle.
56:48
Gorbunov našel svou přihrávkou v prostoru mezi kruhy Panova, ale druhý jmenovaný svou střelu příliš uspěchal. Nakonec mají kotouč opět ve své moci hosté, kteří míří do útočného pásma.
56:30
Hosté se také ubránili a nyní jsou už v plném počtu.
56:04
Rána Radulova skončila na boční konstrukci hostující branky a početní výhoda Jugry je u konce.
55:22
Domácí jsou už kompletní a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
54:30
Ščitov dostal dvě minuty za podražení a síly na ledě se tak srovnají.
53:22
Akmaldinov inkasuje dvě minuty za vysokou hůl a nyní si přesilovku zahrají hosté z Nižněkamsku.
52:16
Domácí se opět nastěhovali do útočného pásma. Ljudučin přenechal puk Buljanskijemu, ale druhý jmenovaný pak pouze přestřelil.
51:36
Hosté jsou v plném počtu.
50:10
Alexandr Ugolnikov pálil na Kolppanena z prostoru mezi kruhy, ale jeho rána znovu skončila v jeho moci. Hosté stále drží svůj dvoubrankový náskok.
49:36
Bryncev dostává dvě minuty za podražení a je tu znovu početní výhoda pro domácí celek.
48:50
Chacej nahodil puk do útočného pásma, za ním přispěchal Sokolov, ale jeho následná střela končí znovu na Kolppanenovi.
48:02
Hosté se dokázali znovu ubránit a nyní jsou už v plném počtu.
47:06
Pavel Varfolomejev střílel z prostoru levého kruhu. Jeho dělovka ale končí na hrudi Kolppanena. Znovu se hostující brankář prezentoval přesným zákrokem a nyní hodně svůj tým podržel.
46:46
Hosté se zatím dobře brání, Kolppanen navíc zlikvidoval další dvě střely a neinkasoval. Následně pak se Nižněkamsk osvobozuje.
46:02
Jaroslav Alševskij dostává dvě minuty za faul kolenem a je tu početní výhoda pro domácí tým.
45:43
Hosté chybovali ve vlastním pásmu, ale nakonec se stejně dostali ke kotouči, který okamžitě vyvážejí do útočného pásma.
44:43
Ani rána Nikity Chlystova nekončí gólem. Jeho projektil z prostoru mezi kruhy zachytil Kolppanen a raději pak přerušuje hru.
44:19
Domácí se čím dál více dostávají před branku Nižněkamsku a pálí na Kolppanena snad z každé pozice. Opět ale kontaktní branka nepřichází.
43:13
Alexandr Bryncev střílel z pravé strany, ale jeho dalekonosnou střelu chytil do své lapačky brankář domácích Šaryčenkov.
41:06
Roman Ljudučin svou bekhendovou střelu poslal pouze do boční sítě branky Nižněkamsku.
40:20
Domácí se uhnízdili v pásmu hostů a na Kolppanena šly dvě prudké střely. Ale kýžené kontaktní branky se Jugra nedočkala.

Vyhrané buly: 9 – 12
I druhá třetina je minulostí. V ní znovu padla branka až v samotném závěru periody a opět to bylo na hostující straně. Kinrade dokázal velmi rychle využít přesilovou hru a dal svému týmu klid na hokejky. I podruhé do kabin se tak šlo lépe Nižněkamsku, který má náskok o dva góly. Třetí třetina začne přibližně v 17:45.
40:00
39:25
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Přesilovou hru bleskově hosté využívají, když se střelou od modré čáry prezentoval GEOFFREY KINRADE a dává tak svému celku dvoubrankový náskok. Asistence: Dan Sexton.
39:14
Igor Radulov dostává dvě minuty za vysokou hůl. Je tu další početní výhoda pro Nižněkamsk.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:14
Na druhé straně to zkoušel z otočky Majorov, jenže jeho ránu také zastavila obrana hostů. Ti se dostali ke kotouči a uhánějí s ním do útočného pásma.
37:05
Sergejev se dostal ke střele od modré čáry, ale ta byla zablokována obranou domácích.
35:59
Domácí celek je už v plném počtu.
34:44
Sexton dlouho operoval před domácí brankou, nakonec vystřelil zblízka, ale znovu se předvedl svým pozorným zákrokem Alexandr Šaryčenkov.
34:01
Jaroslav Alševskij střílel od levého mantinelu, jeho střelu tečoval jeho bratr Stanislav, ale skóre se nemění.
33:59
Domácí Ugolnikov dostává dvě minuty za podražení a hosté si zahrají další přesilovou hru.
32:40
Jevgenij Korotkov tečoval střelu od modré čáry před brankou Chanty-Mansijsku, ale Šaryčenkov včas sklapl své betony a neinkasoval.
32:15
Znovu je na řadě komerční přestávka.
31:42
Znovu se dostali hladce do domácího pásma hokejisté Nižněkamsku, kde v blízkosti Šaryčenkova pálil Koňkov, ale ten svou střelu poslal pouze do boční sítě domácí branky.
30:59
Z otočky pálil Richard Gynge, ale jeho vzdušná střela skončila opět na přesném zákroku Šaryčenkova.
29:54
Pavel Kulikov byl sice tísněn obranou domácích, přesto se dostal ke střele z levého kruhu. Šaryčenkov musel zasahovat a lapil jeho střelu do své lapačky.
29:02
Igor Radulov uháněl podél pravého mantinelu před branku hostů, ale jeho následná střela skončila na pozorné lapačce Kolppanena.
28:36
Další šance domácího Ljudučina, který střílel z levého kruhu na branku hostů, ale opět to byl dobrý zákrok Kolppanena.
27:58
Domácí hokejisté stále nemohou najít recept na obranu hostů a také jejich brankáře Kolppanena. Ti zatím hrají na jedničku a drží své čisté konto.
26:32
Před Kolppanenem bylo rušno. Nejprve na něho pálil z prostoru mezi kruhy Ljudučin, ale jeho střelu vyrazil brankář hostů pouze před sebe. Ale ani dorážka Varfolomejeva mezi třemi tyčemi neskončila.
26:24
Na řadě je další komerční přestávka.
25:10
Domácí brankář Šaryčenkov nyní hodně podržel svůj tým, když chytil dvě tutovky hostů. Jeho zákroky byly přesné a stále tak drží naděje svého celku.
24:09
Hosty branka v závěru první třetiny doslova nakopla a nyní jsou to oni, kdo převzal iniciativu a jsou daleko nebezpečnějším týmem před brankou soupeře.
22:51
Na druhé straně mohl zahrozit před Šaryčenkovem Dvurečenskij, jenže ten dobře nezpracoval kotouč a rázem o něj také přichází.
22:19
Šance domácích. Igor Radulov si převzal přihrávku od Gorbunova a hned na to pálil z levé strany. Jenže Kolppanen byl znovu na svém místě a podržel tak těsné vedení svého týmu.
21:07
Domácí jsou v plném počtu.
20:26
Hosté se už uhnízdili v pásmu domácího celku, ale zatím na Šaryčenkova nevyslali žádnou střelu.

Využití: 0 – 0
První třetina tohoto utkání je za námi. V ní jsme museli na první branku čekat až do devatenácté minuty, kdy se prosadil Jakimov, jenž poslal hosty do vedení. Lepším týmem ale byli domácí, kteří si vypracovali několik šancí, ale ani jedna z nich se neujala. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, domácí se pokusí určitě o vyrovnání. Nepříznivý stav je rozhodně netěší. Druhá třetina začne přibližně v 16:55.
20:00
19:45
Stas pálil z levého kruhu, ale domácí brankář byl připraven. Poté hned vyhodil kotouč až před hostující branku a jeho tým se osvobodil. Nyní se už nic nestane, první dějství se už jen dohrává.
19:07
Domácí Pogorišnyj dostává dvě minuty za napadení a hosté si zahrají svou první přesilovou hru.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:30
Domácí sice měli více ze hry, ale v závěru první třetiny inkasují první branku. BOGDAN JAKIMOV pálil od modré čáry, před brankou hostů byl připraven na teč Stas, ale nemusel, střela jeho spoluhráče nakonec doplachtila do domácí branky a hosté se tak ujímají vedení. Asistence: Geoffrey Kinrade.
17:44
Hosté se sice dokázali prodrat do pásma domácího celku, ale rázem tam přišli svojí vlastní chybou o kotouč. Do rychlého protiútoku tak míří domácí hráči.
16:45
Na druhé straně střílel z úhlu na Šaryčenkova Polygalov, ale domácí brankář se zaskočit nenechal. Svým zákrokem raději přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
16:13
Ljuduchin si převzal přihrávku od svého spoluhráče a okamžitě uháněl s pukem do útočného pásma. Jenomže tam byl o chvilku dříve, než kotouč a je z toho tedy postavení mimo hru.
15:34
Z levé strany od modré čáry střílel na Kolppanena Želdakov, ale znovu byl brankář Neftěchimiku pozorný.
14:24
Medveděv se dostal k odraženému kotouči v těsné blízkosti hostujícího brankáře, ale jeho střela nakonec skončila někde na výstroji Kolppanena.
13:33
Domácí Jugra přišla o kotouč v útočném pásmu. Ljudučin zamíchal pukem mezi kruhy, ale k následné střele se nakonec nedostal. Znovu obrana hostů dokázala zakročit a zaváží ho do útočného pásma.
12:50
Maxim Berezin vyhrál souboj o puk za vlastní brankou a poté ihned vyhazuje kotouč do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
12:16
Náznak šance také na opačné straně. Ale slibně se rozvíjející akci Neftěchimiku zmařilo postavení mimo hru, která se stěhuje zpět do středního pásma.
11:52
Sokolov to chytře myslel se svou přihrávkou na Chaceje od levého mantinelu, ale jejich úmysl vystihla obrana Nižněkamsku, která celou akci zastavila.
11:14
Hosté se ubránili i podruhé a jsou už v plném počtu.
10:09
Hosté se zatím dobře brání a svého soupeře takřka k ničemu nepustili. Kotouč nyní vyhazují až před domácího brankáře Šaryčenkova.
09:14
Další početní výhoda pro Jugru. Brankář Kolppanen podrazil protihráče a trest za něho odpyká Ogurcov.
09:02
Na řadu nyní přichází komerční přestávka.
08:52
Zatím jsou aktivnějším týmem domácí hokejisté, kteří měli několik šancí před hostující brankou. Zatím to však ke gólovému efektu nevedlo.
07:51
Jugra se znovu natlačila před branku hostů, ale před ní se v těsné blízkosti netrefil Igor Radulov. Hosté tak mohou posléze zamířit do dalšího útoku.
06:08
Hosté jsou už v plném počtu.
05:30
Želdakov pálil od modré čáry, kotouč mířil na branku Nižněkamsku, ale teč před jeho brankou nakonec domácí nedokázali přetavit v úvodní branku.
04:08
První přesilovou hru si zahrají domácí hokejisté. Rjasenskij inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.
03:53
Nižněkamsk se hnal opět kupředu směr branka domácího celku, ale obrana Jugry zapracovala na jedničku a nedovolila ohrozit domácí svatyni.
02:47
Také hosté se prezentovali útokem. Richard Gynge se zpoza domácí branky dostal na levý kruh a z otočky vyslal na Šaryčenkova přízemní střelu. Jeho betony ale byly na místě.
01:36
Alexandr Ugolnikov si nabruslil do prostoru mezi kruhy, odkud vyslal vzdušnou střelu. Tu ale dokázal zachytit brankář hostů, který okamžitě posílá kotouč mezi své spoluhráče.
00:49
Roman Ljudučin hledal svou přihrávkou z levé strany Lapenkova, ale druhý jmenovaný na přihrávku nedosáhl. Hosté se dostali ke kotouči a míří na opačnou stranu.
00:15
Od levého kruhu střílel Gorbunov, ale jeho střela skončila pouze těsně vedle hostující branky.
00:01
Halou v Chanty-Mansijsku už zní hymna ruské federace.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Želdakov, N. Chlystov, S. Gusev, Pogorišnyj, Šulakov, Ugolnikov – Radulov, Gorbunov, Panov (C) – Lapenkov, Ljudučin, Varfolomejev – Buljanskij, K. Majorov, P. Medveděv – Akmaldinov, Chacej, Sokolov – Beljajev, J. Popov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Lisutin) – An. Sergejev, Rjasenskij, Berezin, Bryncev, Ščitov (C), Kinrade, Ogurcov – Polygalov, Sexton, Gynge – Koňkov, Stas, Jakimov – Alševskij, P. Kulikov, Alševskij – Dvurečenskij, Chajrullin, Korotkov..
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

V tomto utkání československou stopu neuvidíme, neboť ani jeden český nebo slovenský hokejista nepůsobí v klubech, které se dnes proti sobě postaví.
Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba týmy utkaly dvakrát a pokaždé skončil výsledek 2:1. Nejdříve takto zvítězil domácí Nižněkamsk a stejnou měrou mu pak Jugra oplatila prohru na vlastním ledě. Bude i dnešní zápas v režii domácího celku? Bude platit můj dům můj hrad z předchozích dvou klání?
Neftěchimik Nižněkamsk

Hosté z Nižněkamsku jsou zatím ve stejné konferenci jedenáctí. Mají o tři body méně, než Jugra. Zatím si jich připsali devatenáct. Jenže také mají o dva zápasy na svém kontě méně. Hosté v posledním odehraném utkání prohráli s Astanou těsně 4:5, ale v zádech mají také skalp silného Jokeritu, který porazili v září po nájezdech 3:2. Svou kůži na ledě Chanty Mansijsku určitě neprodají lacino a pokusí se získat nějaké body. Uvidíme, kdo vzejde z tohoto duelu lépe.
Jugra Chanty Mansijsk

Domácí Jugra začala sezónu celkem dobře. Zatím se nachází na osmé pozici v tabulce Východní konference, která zaručuje postup do play-off. Prozatím nasbírala dvaadvacet bodů. Její poslední venkovní trip, který čítal čtyři zápasy, neskončil sice moc slavně. Dokázala jednou vyhrát na Spartaku v Moskvě, ale domácí sérii duelů zahájila velmi dobře, když porazila Ladu Togliatti 4:1. Na tento výsledek budou chtít hokejisté Jugry navázat i dnes proti Nižněkamsku. Připíší si další výhru v řadě?
Hezké středeční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. KHL má dnes na programu čtyři zápasy a my budeme prostřednictvím našeho online přenosu sledovat zápas mezi týmy Jugra Chanty Mansijsk a Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.