Zápas je tedy za námi a domácí ho nakonec ovládli poměrně jasně, v poslední třetině už se ovšem nic zásadního nestalo, protože už před ní Minsk vedl 5:2. V poslední dvacetiminutovce své vedení ještě zvýšil, když hrál přesilovku 5 na 3 a tam do prázdné branky puk uklidil o tyčku Matěruchin, pro něhož to byl dnešní druhý gól. Záhřeb se už na na nic nezmohl a Dinamo tak mohlo slavit zaslouženou výhru.

Ode mne je to dnes vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek nedělního dne!
59:35
Puk drží domácí a zápas už pouze dohrávají ve středním pásmu, vše nasvědčuje tomu, že dnes už žádnou další pořádnou šanci neuvidíme.
58:29
Zápas už bude pomalu končit, teď se ještě domácí provinili zakázaným uvolněním, takže se hra chtě nechtě přesune zpátky před jejich bránu.
57:19
Minsk se snaží zápas dohrát bez větších potíží a držet puk hlavně ve své moci, teď se ovšem ofsajdem provinil při přechodu do pásma Drozd.
56:25
Zápas plyne klidným tempem dál, nesledujeme žádné překotné manévry na ani jedné ze strany a asi se takto tento duel i dohraje.
55:28
Zápas už se pomalu chýlí ke konci a na zem musel po delší době i Lalande, který ale svou úlohu zvládl a puk ukryl ve výstroji.
53:46
Zatím se ale Záhřeb zvládá bránit daleko lépe, Minsk v této přesilovce ještě neměl šanci a na svůj sedmý gól si tak bude muset ještě chvíli počkat.
52:39
No a je tu další přesilovka 5 na 3 pro domácí, vyloučen je totiž i Francis Paré za sekání.
52:01
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Tohle bylo asi jen otázkou času a domácí dávají i šestou branku, přesilovka 5 na 3 tak je využita. Kovyršin čekal, kde se mu objeví volný spoluhráč a nakonec uviděl ALEXANDRA MATĚRUCHINA na zadní tyči, kam také poslal přesnou přihrávku a domácí útočník díky ní mohl puk uklidit o tyčku do poloprázdné brány. Asistence: Jevgenij Kovyršin a Marc-André Gragnani.
51:19
Je tu další vyloučení a to znamená, že domácí budou mít dlouhou přesilovku 5 na 3 – za podražení byl vyloučen Tomáš Mertl.
50:42
Zatím se ale Minsk v této přesilové hře tedy nepřetrhne, sice drží puk ve své moci, ale moc se do zakončení nedostává a Garnett sbírá jen neškodná nahození od modré.
49:03
Tak toto byl hodně ošklivý zákrok, který za tohoto stavu opravdu nebyl nutný! Hostující Shaone Morrisonn doslova zboural a domácího Ellisona, za což dostává trest 5 + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.
48:55
Zatím má poslední třetina tohoto zápasu hodně klidný průběh, domácí celek si v pohodě hlídá své vedení a Medveščak už asi nemá moc motivace útočit.
48:07
Po obrátce musel na zem i Lalande, který zatím chytá velice dobrý zápas, i teď si poradil a puk zavčasu ukryl ve své lapačce.
47:19
Hosté už hrají v plném počtu a v tomto oslabení žádnou újmu neutrpěli, další střelu Gotovce potom navíc v pohodě sebral Garnett a udržel ji v lapačce.
46:38
Zatím se ale přesilovka domácího celku odehrává hlavně ve středním pásmu, odkud se Minsk není schopen dostat do nějaké větší šance.
45:21
Je tu první vyloučení této třetiny, na trestnou lavici zamíří hostující Goran Bezina za podražení.
44:34
Hra se přelévá ze strany na stanu a oba celky se snaží ještě nějakou tu branku přidat, ovšem vyložené šance zatím tato perioda nenabídla.
43:23
Tato třetina už nemá takové tempo, jako měly ty předchozí, je to ale celkem pochopitelné, když platí už rozhodnutý stav.
41:53
Hra se ale vyrovnala a dopředu se dostávají i hráči Záhřebu, kteří sice už moc šancí na úspěch v tomto duelu nemají, přesto se ještě chtějí o nějaký ten gól porvat.
40:46
I v úvodu do poslední třetiny jsou o něco lepší domácí, kteří se natlačili před Garnetta a donutili ho k zákroku betonem, poté se ale Medveščak osvobodil do středního pásma.
40:01
Tak tato fantastická třetina je právě za námi a domácí po ní drží vítězství jednou už skoro v rukou! Nejprve hned na začátku třetiny poslal domácí do vedení dalším přesilovkovým gólem Matěruchin, na což sice odpověděl vzápětí dorážkou do prázdné brány Galiardi, na další góly už ale hosté reagovat nedokázali. Nejprve vrátil Minsku vedení přesnou dorážkou Stěpanov, na což navázal dvakrát Ambožejčik – poprvé po střele mezi betony MacIntyreho a poté zakončení do odkryté klece po parádní kombinaci!
40:00
39:39
Třetina už se dohrává v obranné třetině Minsku, který se už asi vidí v kabině a tak na konci třetiny trochu ubral z toho zběsilého tempa.
38:58
K akci se ještě snaží dostat hosté, ty se natlačili před bránu Lalandeho, ovšem ten byl pozorný a nikoho k dorážce nepustil.
38:05
Tak toto už je demolice hostující ekipy, která vůbec neví, kam dříve skočit! Krásná akce, kterou Dinamo rozebralo obranu Medveščaku na jednotlivé součástky, skončila přihrávkou od Ellisona, jenž vyzval ke skórování do prázdné branky DMITRIJE AMBOŽEJČIKA – ten se pochopitelně nemýlil a dal domácím dvoubrankový náskok! Asistence: Matt Ellison a Rob Klinkhammer.
37:12
K hodně tvrdé ráně od modré čáry se dostal Šinkevič a poprvé si musel hodně těžký zákrok připsat Garnett, puk ale v lapačce udržel.
36:26
Do velice dobré šance se dostával Stěpanov, ovšem puk mu nakonec z hole trochu odskočil, takže zakončit nedokázal, přičemž kotouč doklouzal za branku.
35:34
Hra se opět přesunula před bránu Záhřebu, chorvatský celek trochu odpadl a už není moc nebezpečný, naopak Minsk si udržuje standard a hru má ve své moci.
34:39
Zápas trochu upadl, ale to byl k předešlému tempu celkem jasné – oba celky se snaží spíše posbírat síly a dávají si na čas se svojí rozehrávkou.
32:45
Hra se opět trochu zklidnila, bojuje se za bránou hostů, kde se přimáčkl jeden z obránců puk k mantinelu a hra se tak trochu zdržuje.
31:46
Medveščak se sympaticky natlačil dopředu a snaží se se zápasem něco udělat, ovšem nemůže se dostat do pořádně šance a navíc proti němu stojí dnes celkem jistý Lalande.
30:36
Tato chybka při gólu byla poslední věcí, co MacIntyre dnes na ledě udělal, po čtvrté inkasované brance ho v kleci nahradí Michael Garnett.
30:36
Domácí dost možná definitivně zlomili zápas, protože nad svým chorvatským soupeřem vedou už o dvě branky! Ellison táhl pohlednou akci po pravém křídle, na samém konci dal puk do středu na volného DMITRIJE AMBOŽEJČIKA, jenž trochu se štěstím svou střelu propasíroval mezi betony MacIntyreho až do brány! Hostující gólman asi nebude mít čisté svědomí. Asistence: Matt Ellison a Nick Bailen.
29:08
Minsk teď drží puk skoro výhradně na svých holích a zápas má rázem pod kontrolou, ovšem šance z toho nejsou, protože domácí hlavně rozehrávají v klidu zpoza své brány.
28:15
Zápas se přesunul do středního pásma, kde oba týmy marně bojují o nějakou převahu, která by ji zajistila další šanci.
27:05
Hra se trochu uklidnila a oba celky se snaží nedělat už tolik chyb, takže sledujeme více rozvážnou rozehrávku, díky které už ale není k vidění tolik šancí.
26:08
Na zem ale znovu musel domácí Lalande, který ale byl v této pozici včas a díky tomu zastavil pokus v podání Krejčíka před čárou.
24:52
Medveščak se snaží opět odpovědět, to se ale zatím nedaří, protože Minsk se opravdu soustředí na obranu a podruhé své vedení už pustit nechce.
23:45
Ale ihned poté, co se vrátil Larkin, Medveščak inkasuje – šílený začátek druhé třetiny tak pokračuje! Několik střel, včetně té z výborné pozice od Lisovce, dokázal ještě MacIntyre vyrazit, ovšem puk se poté dostal pouze na hokejku zcela volného ANDREJE STĚPANOVA, jenž neměl problém ho doklepnout do poloprázdné klece! Asistence: Jevgenij Lisovec.
23:19
Ani konec této početní výhody nepřinesl nějaký velký tlak domácího celku, hosté se v pohodě ubránili a už hrají v pěti.
22:21
Zatím se ale Dinamu zrovna tato přesilovka moc nedaří, na střelu MacIntyreho nešla ještě ani jedna pořádná střela a Medveščak se teď navíc osvobodil vyhozením.
21:30
Domácí budou znovu hrát přesilovku, vyloučen totiž byl Thomas Larkin za podražení.
21:09
Medveščak právě vstřelil branku!
Tak to je bleskové srovnání! Po hodně zmatečné rozehrávce Laladneho za bránou vznikla před jeho klecí velká mela, ve které se nakonec nejlépe zorientoval TERRY GALIARDI, jenž nadvakrát dokázal doklepnout puk do poloprázdné branky! Bez asistence.
20:36
No a nakonec domácí využívají i této přesilovky – všechny tři dnešní branky tak padly z početních výhod! V levém kruhu se dostal k puku ALEXANDR MATĚRUCHIN, který se rozhodl zkusit střelu skrz skrumáž těl před MacIntyrem a puk nakonec končí v bráně! Asistence: Matt Ellison.
20:01
První perioda je tak za námi a platí po ní vyrovnaný stav, který je asi zasloužený. Úvod patřil Záhřebu, který měl několik šancí a nakonec sám šel do vedení, když se prosadil přesilovkovou střelou od modré Krejčík, na druhé straně se prosadil taktež v početní výhodě ke konci třetiny Komarov chytrou tečí a stanovil tak průběžný stav, který platí i teď.
20:00
19:28
Nakonec se do velké šance dostal domácí Komarov, který dnes už jednu branku dal, ovšem teď obě jeho dorážky skončily na pozorném MacIntyreovi, jenž tu druhou udržel v lapačce a hru tak přerušil!
18:45
Je tu další vyloučení, které posílá běloruský tým do přesilovky – na trestnou lavici vinou nedovoleného bránění musí usednout Goran Bezina.
18:04
I nadále se oba týmy střídají celkem pravidelně v držení puku a na větší šanci čekáme, teď to zkoušel Klinkhammer, ovšem jeho pokus zablokovali obránci.
17:13
Ke střele se ovšem dostal na druhé straně celkem pohotově Mertl, český útočník ovšem trefil pouze prostředek brány a tím i Lalandeho.
16:08
Hra se vyrovnala a oba celky se snaží neudělat zbytečnou chybu, sledujeme tak opatrnější hokej, puk ovšem více drží domácí.
14:42
A i domácí se prosazují v početní výhodě, je tedy srovnáno! Ke střele od modré čáry se dostal Stěpanov, do jeho rány vložil těsně před MacIntyrem chytře svou hůl NIKITA KOMAROV, jenž tak puk tečoval mezi betony bezmocného gólmana Záhřebu! Asistence: Andrej Stěpanov a Marc-André Gragnani.
14:26
Hosté půjdou do oslabení, protože na trestnou lavici míří Alexandre Bolduc za podražení.
14:06
Sledujeme trochu hlušší pasáž hry, ani jeden z celků se nemá k žádné větší útočné snaze a zaplněná aréna v Minsku se tak musí trochu nudit – teď domácí navíc vyhodili na zakázané uvolnění a hra se přesouvá před Lalandeho.
13:14
Na zem musel po delší době i Lalande, který si ale pohlídal střelu Galiardiho z hodně velkého úhlu a ukryl puk mezi svými betony!
12:21
Obě přesilovky už jsou ale za námi a skóre po nich zůstává stále stejné, tedy 0:1. Záhřeb už není tak aktivní, jako v úvodu zápasu, ale ani Minsk nehýří útočnou snahou – takže sledujeme vyrovnanou bitvu ve středním pásmu.
11:39
K dobrému zakončení z mezikruží se dostal po zdlouhavé kombinaci Genoway, ovšem obránci jeho pokus zablokovali a následně puk vyhodil do středního pásma Lisovec.
10:55
Uvidíme tak další přesilovku chorvatského týmu, který se bude snažit v tomto zkráceném čase ještě navýšit svůj náskok – Minsk se soustředí hlavně na obranu.
09:47
No ale početní výhoda domácím moc dlouhou nevydržela, protože Medveščak byl za svou aktivitu odměněn faulem – tím se provinil Matt Ellison, který si jde sednout na dvě minuty za sekání.
08:57
Přesilovku si zahrají i domácí, protože na trestnou lavici musí usednout hráč Medveščaku Blake Parlett, který se provinil vražením na hrazení.
08:49
Hra je teď přerušena po zákroku hostujícího MacIntyrea a budeme tak sledoval domácí snahu o vytvoření si nějakého tlaku.
08:09
Ke střele se nakonec po individuální akci dostal nikým nehlídaný Matěruchin, ovšem puk mu sjel po čepeli a nakonec tak skončil až za bránou hostů.
07:20
Hra trochu upadla, hosté se snaží hlavně držet své nově nabyté vedení, zato běloruský soupeř se trápí už při přechodu do útočného pásma.
06:12
Minsk se snaží odpovědět, ale zatím se vůbec nedostal do hry, sledujeme hodně rozpačitý úvod v podání domácího celku – chorvatský tým je naopak o něco málo lepší.
05:04
Tak ke konci přesilovky tu je ještě nakonec gól do sítě domácího celku a asi zasloužený! Po přiklepnutí od Galiardiho se dostal k puku na modré čáře český bek JAKUB KREJČÍK, který se s ničím nepáral a poslal projektil na Lalandeho bránu – tato střela byla tak prudká, že ani nemusela být nikým tečována a naprosto přesně zapadla k tyči! Asistence: Terry Galiardi.
04:16
Medveščak zatím hraje tuto přesilovku celkem dobře a dostává se do hodně zakončení, ovšem ani elitní střelec Paré nakonec Lalandeho neprostřelil – domácí gólman zakončení z levého kruhu schoval do lapačky.
03:15
Je tu první vyloučení dnešního duelu, na trestnou lavici si musí sednout domácí Rob Klinkhammer za hru vysokou holí.
02:05
Do obrovské šance se dostali hráči hostů, konkrétně Paré jel po dobré kličce do středu zcela sám na Lalandeho, ovšem blafákem si na něj nepřišel – domácí brankář svůj tým zachránil!
00:44
Aktivněji začali domácí hráči, kteří se dostali do útočné třetiny, bránu, kterou střeží MacIntyre ale nakonec neohrozili, protože Ellison pálil vedle.
00:01

HC Dinamo Minsk: Lalande (Scrivens) – Graborenko, Gragnani, Lisovec, Gotovec, Šinkevič, Chenkel, Bailen – Ambožejčik, Ellison (A), Klinkhammer – Matěruchin, Kovyršin, N. Komarov (C) – Pavlovič (A), Kulakov, Drozd – An. Stěpanov, Kitarov, Karaban.

Medveščak Záhřeb: MacIntyre (Garnett) – Morrisonn, Parlett, J. Krejčík, Bezina (A), D. Smith, T. Larkin – Galiardi, Paré, Butler – Co. Genoway, Mertl, Katic – A. Giroux, Bolduc (A), Lessio – Glumac (C), Perkovich, Zanoški.

Rozhodčí: Gebej, Kuljov – Golovljov, Sysujev.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu z dnešního zápasu KHL, kde se proti sobě postaví celky Dinama Minsk a Medveščaku Záhřeb.

Domácí HC Dinamo Minsk zatím letos zažívá solidní sezónu, když se nachází na sedmém místě Západní konference a na nepostupová místa má náskok bodu a dvou zápasů k dobru. Běloruský tým dokázal získat za 38 zápasů 61 bodů a pyšní se mírně kladným skóre 105:103. Co se týče momentální formy, ta je spíše průměrná – za posledních pět zápasů Minsk získal sedm bodů. Nejprve vyhrál na ledě Nižnijho Novgorodu 1:4, následně padl doma s Čeljabinskem 0:2, na což navázal další prohrou, tentokrát 2:3 po nájezdech s Ufou a do třetice prohrál i doma s Magnitogorskem 2:4. Celou sérii ale zakončil výhrou 4:1 doma se Slovanem Bratislava, kterou trochu zlepšil výsledný dojem.

Medveščak Záhřeb, tedy dnešní hostující tým, na tom naopak není moc dobře. V Západní konferenci okupuje až jedenácté místo, ze kterého ztrácí na postupové osmé propastných 12 bodů! Za 40 zápasů získal chorvatský tým pouze 48 bodů a i skóre 85:115 napovídá tomu, že to letos nebude úplně růžové. I momentální forma je poněkud tristní, protože Medveščak z posledních pěti zápasů získal jen čtyři body – postupně padl doma s Novosibirskem 0:2 i s Novokuzněckem 2:3 a dokonce i s Omskem 1:4. Následovala porážka z ledu Jokeritu 4:3 po prodloužení a vše trochu zachránila až drtivá výhra na ledě poslední Rigy v poměru 0:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.