Tímto je to ode mě pro dnešek vše, já doufám, že jste si tento střelecky atraktivní duel užili stejně jako já a těším se u dalšího shledání při online přenosu. Napočtenou!

Československá stopa v utkání:

Petr KOUKAL (JEK) – 2+0, 7 střel, čas na ledě: 9:39 min.
Dneska jsme mohli vidět určitě velmi atraktivní hokej, který byl nejzáživnější především v úvodní a druhé periodě. Z počátku se hrál velmi vyrovnaný a pro diváka nudný hokej, po první brance domácích se ale vše změnilo a zápas nabral na otáčkách. Jekatěrinburg několika přesnými trefami kontroloval zápas téměř po celou dobu a domácím dovolil pouze druhou a poslední branku. Velmi vydařené utkání si odbyl český reprezentant Petr KOUKAL, který si ve druhé dvacetiminutovce připsal hned dva góly. A to i přesto, že na ledě strávoil za celé utkání pouze 9 minut a 39 vteřin. A pokud Vás zajímá, jak se správně mají hrát početní výhody, rozhodně doporučuji sledovat celek z Jekatěrinburgu.
59:51
Jekatěrinburg pod tlakem a Ustinskij v pohotovosti. O vítězi je ale už rozhodnuto.
59:24
Hosté ale drželi domácí ještě chvilku v tlaku, nakonec se z něj ale Nižněkams dostává a míří do útoku. Ustinskij zatím nezasahuje.
58:42
Simakov čaruje s pukem u brány Chakimova a je četně obtěžován znepkojenými beky domácích. K zakončení se ale nedostal.
57:53
Hosté ale upozorňují, že ačkoli dávají svému soupeři trochu prostoru na ledové ploše, dokážou i z nejisté situace malinko pohorzit. to nyní předvádí Monja, který ale z levého kruhu mířil příliš moc vysoko.
56:57
Domácí už ale opět kontorolují hru na puku a uzamykají svého soka u jeho brány. Dělovku od modré jednoho z beků Nižněkamsku Ustinskij ani nevěděl, kam ve výstroji schoval, proto se raději položil na záda.
55:15
Monja se dostal ve středním puku a průměrnou rychlostí se dostal s za zády funějícím obráncem Nižněkamsku do pravého kruhu. Proti jeho prudké střele zápěstím ale zasahuje mrštná lapačka Chakimova.
55:01
Zdá se, že Jekatěrinburgu stačí tříbrankový náskok a puk víceméně přenechávají svému soupeři. Ten se ale marně dobývá k bráně Ustinského. A pokud se do daného místa probojuje, v cestě mu ale stojí perfektní gólman.
54:00
Už to vypadalo, že Kulikov dožene puk včas a bude moci prokličkovat před Ustinského, arbitři ale pískají icing.
53:30
Jen o pár milimetrů minul kotouč levou tyčku Ustinského branky po teči Gyngeho z prostoru před brankou.
52:45
Avtomobilist pouze nahazuje puk za bránu Chakimova, kde se jej zmocňuje soupeř a otáčí hru na druhou polovinu.
52:24
52:20
Tlak Jekatěrinburgu ale setrvává. Chakimov opět zasahuje a herní čas pozastavuje.
52:13
Garajev dovezl puk do útočného pásma, žádný ze súoluhráčů mu ale v souboji u mantinelu nepomohl a Nižněkamsk na okamžik vyhazuje.
51:09
Další velký závar u Chakimova, který neměl touš pod kontrolou, čehož se snažili využít hosté a v čele s Česalinem doráželi. Tentokrát ale puk neprocestoval za brankovou čáru.
51:00
Připomínám, že hosté mají dnes 100% početní výhody, uvvidíme, zda využijí i nyní.
50:24
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Konstantin Makarov – 2 min., držení protihráče).
50:21
Hokejisté Avtomobilistu si neporozumněli v rozehrávce a puku se ujímá soupeř. To však ale taktéž dlouho netrvá a hra se už usazuje alespoň na chvíli v útočné třetině Jekatěrinburgu.
49:17
Herní děj nám přerušuje hvizd čárového sudí, který vrací po zakázaném uvolnění hru před Ustinského.
49:15
Lekomcev nikam nespěchá a poklidně rozehrává v obranném pásmu.
48:48
Vasilejevskij rozehrává ve středním pásmu, Jekaterinburg se však v útoku usazuje opravdu na krátký čas. Dopředu už míří protivník.
48:01
Garajev dovezl puk z vlastní třetiny až před bránu Chakimova, tomu poté Garajevova lehká přízemní střela nadělala slušnou neplechu a na poslední chvíli odražený puk od betonu ještě popošťouchl hokejkou.
47:40
Buly po jeho levici pro domácí, kteří z prostoru mezi kruhy okamžitě střílí! Projektil je ovšem zblokován, tlak Neftěchimiku ale nepolevuje.
47:01
Opravdu velký závar před bránou Avtomobilistu! Na Ustisnkého se střílelo a doráželo snad ze všech stran a pozic, hostující brankář ale drží svůj tým ve vysokém vedení!
46:21
Teď už ale útočnou roli přebírají hosté, když za bránou Chimakova míchal s pukem Alexejev. Touš mu následně ale ujel a Nižněkamsk vyhazuje do bezpečí.
45:21
Timašov zůstává zřejmě po osobním souboji s Bryncevem na ledové ploše. Na místo spěchá člen realizačního týmu, obránce Jekatěrinburgu ale nakonec odjíždí po svých na střídačku. Vhazovat se bude uprostřed kluziště.
45:09
Vysoko zblokovaná střela Milovzorova poslala černou hmotu mimo hrací pole. Buly po pravici Ustinského.
44:54
Po vyhraném buly se Jekatěrinburg stáhl k vlastní bráně a zdálo se, že bue moci snaživě rozehrát. Dlouhá přihrávka však doputovala až na zakázané uvolnění, herní děj se tak vrátí před Ustinského.
44:36
Opětovné postavení mimo hru, tentokrát však hostů, přerušuje hru.
44:20
Hvizd čárového arbitra upozornil na ofsajd Neftěchimiku a hra se vrátí vedle trestné lavice.
44:12
Andersén sebral ve střední třetině volný touš a poslal jej do pásma útočného. Zde se jej zmocnil jeden z jeho spoluhráčů, Chakimova ale nepřekonal.
43:47
Nadějný protiútok vznikal na modré lajně v podání domácích, Milovzorov ale školácky pochybil v přihrávce a poslal puk do středního pásma. Nižněkamsk musí opustit pásmo.
42:49
Kombinaci v útočném pásmu zakončila střela od modré Lekomceva, ktrerá byla těsně před bránou ještě ztečována, trefila ale pouze beton gólmana hostů.
41:45
Ačkoliv hookejisté Nížněkamsku nehrají v početní výhodě, znatelně tlačí na hosty a zkouší se procpat jakoukoliv cestou před bránu Ustinského.
41:26
Ve stoje musel Ustinskij likvidovat střelu Koňkova. Bez větších problémů udržel touš ve výstroji.
41:04
Jekatěrinburg po vyhraném buly u své brány vyhazuje kotouč na opačnou stranu ledové plochy, hra se ale rychle vrací po rozehrávce Chakimova zpět.
40:29
Nižněkamsk si zřejmě v kabině řekl pár silných slov, protože teď utlačuje svého soka u jeho klece. 19
40:01
Prostřední dvacetiminutovka opět rozhodně nenudila a nabídla nám gólovou smršť. Krátce po začátku periody hosté zvýšili svůj náskok, na což jejich sok dlouho otálel s odpovědí. Toho Jekatěrinburg využil a stav utkání navýšil už na 4:1, ale po téměř minutě Nižněkamsk snížil svojí ztrátu. Ke konci třetiny poté český Petr KOUKAL přidal po závaru v brankovišti svojí druhou trefu v utkání a poslal hosty do vedení o tři zásahy. Je nutné také zmínit, že hosté své početní výhody prozatím zvládají na 100%!
40:00
39:48
Nižněkamsk v poslední minutě periody pokouší dobýt jakýmikoliv způsoby bránu soupeře, neúspěšně však.
39:04
Štěstí pro Ustinského, který ani sám neví, jak puk z hole Makarova vyrazil mimo vlastní bránu!
38:58
Ten se nám ale na moment pozastaví, hra se totiž pomalu vrací k brance hostů, kde se bude po zakázaném uvolnění vhazovat.
38:25
Obě mužstva se se vší vervou hrnou do útoku, což nám nabízí velmi atraktivní hokej.
37:54
Ofsajd domácích přeršuje hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.
37:19
Rozehrávkou až od vlastní klece se Neftěchimik dostává za bránu Ustanského, ke střele se ale opět nedostává.
37:06
Nižněkamsk ale po inkasovaném gólu rychle hrozí, Ustanskij je ale víceméně v klidu a zasahuje jen zlehka.
36:12
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
A branka je nakonec uznává, přičemž si PETR KOUKAL pripisuje druhou přesnou tefu v tomto utkání! Bez asistence.
36:10
Telefonát trvá poněkud déle, což se nelíbí domácím fanouškům.
36:10
Velké dusno nastalo v bráně Chakimova! Několik hráčů se snažilo za betony domácícho brankáře dorážet, přičemž se to povedlo Petru Koukalovi. Hlavní sudí jde ale volat!
36:04
Vasilevskij nedokázal přesně v útočném pásmu přihrát a domácí mohou do protiútoku. To však dlouho netrvá a hosté jsou opět na svém oblíbeném místě – v útoku. Zde si Chakimov připisuje první důležitý zákrok proti nebezpečné střele Česalina.
34:10
A okamžitě zahajují útočnou kombianci od vlastní brány. Ta ovšem ve středním pásmu rychle ztroskotala a Ustinskij musí být připraven proti střele Ljamina.
34:02
33:45
Po posledním vyhození Jekatěrinburgu se domácí celek nemůže nikterak usadit v pásmu svého soka.
33:41
Brulé se snaží v levém kruhu cokoliv vymslet, ovšem neúspěšně. Po jeho zblokované střele se hosté vysvobozují a to se nelíbí domácímu publiku, který začíná na své hráče pískat.
32:49
Neftěchimik dovezl kotouč do útočné třetiny, zde párkrát zakombinoval, pozorného Ustinského ale střela nepřekonala. Vhazovat se bude po jeho levici.
32:40
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Dmitrij Megalinskij – 2 min., podražení).
31:14
Chybnou rozehrávku Jekatěrinburgu využil ve středním pásmu domácí celek a Rjasesnkij okamžitě z pravého kruhu prověřil obrannou činnost hostů.
30:52
Skoro stejný pokus Nižněkamsku jako u poslední branky tentokrát nevyšel, pohotový obránce vložil do přihrávky do levého kruhu svojí hokejku a zachránil celou situaci.
30:33
Hra se pohybuje předvážně na obou stranách kluziště, je dokonale vyrovnaná.
29:07
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Nižněkamsk ale neskládá zbraně a po krátké době snižuje na rozdíl dvou branek. KONSTANTIN MAKAROV si počkal před brankou na přesnou přihrávku od pravé tyče klece a dostal puk téměř do prázdné části svatyně. Asistence: Sergejev, Makarov D.
28:19
Domácí střídají brankáře! Do branky Nižněkamsku se tak staví Rafael Chakimov!
28:19
Neuvěřitelně rychlá branky v přesilové hře! Po vyhraném vhazování se puk dostal ke PETRU KOUKALOVI, který razantní bombu od modré nasměroval za záda Kolppanena. Asistence: Andersén, Megalinskij.
28:14
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., příliš mnoho hráčů).
28:14
Komerční pauza nám pozastavuje herní děj. Poté se bude vhazovat po pravici Kolppanena.
28:00
Golyšev v samostatném úniku proti Kolppanenovi neuspěl, jeho střelu finský gólman vyrazil vyrážečkou vedle branky.
27:28
Oproti počátku úvodní třetiny je hra teď velmi dynamická a přesouvá se ze strany na stranu. Ačkoli Jekatěrinburg vede o dvě branky, věřím, že stále může prohrát. Může však vstřelit ještě další dva góly.
26:29
Alexejev se dostal s toušem do pravého kruhu, jeho střela zápěstím z vysokého úhlu ale sražena holí blokujícího beka.
25:43
Hra se ale rychle přesouvá na druhou polovinu, zde to zkouší hráči v bílém od modré. Blokace protivníka ale puk posílá mimo tři tyče.
25:10
Úžasné! Zdunov se dostal v mezikruží k puku a stále naprosto sám před Ustinským. Na toho si ale bekhendovým blafákem nepříšel, brankářovi betony včas na ledě.
24:21
Další četné kombinace a klíč u brány v podání Jekatěrinburgu. Kolppanen musí být ve velkém pozoru, když další střelu vyráží se štěstím vyrážečkou!
23:36
Ofsajd domácích přerušuje herní čas, vhazovat se bude vedle střídačky Nižněkamsku.
22:56
Nižněkamsk se sice na chvíli přesunul s pukem do útočného pásma, Ustinského ale nijak neohrozil a musí se rychle vracet do obrany, kde již pracuje útočná formace protivníka.
21:48
Parádní kombinace od levého kruhu k prostoru za branku, odtud puk doputoval zpět na hůl k ALEXANDROVI TORČEŇUKOVI a ten už bez problémů vsítil touš do prázdné klece.
21:34
Velký, avšak nepříliš důrazný tlak vyvíjí hosté na svého soka v přesilové hře. Domácí jsou sice zatlačeni u své svatyně, Kolppanen musí zasahovat ale pouze jedinkrát.
21:03
Jekatěrinburg je zahnán ke své brance, odkud se bude pokoušet rozehrát přesilovkový útok.
20:09
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ivan Lekomcev – 2 min., držení protihráče).
20:03
Vhazování pro Jekatěrinburg, hru ale rychle přerušuje hvizd arbitrů. Bude se vylučovat.
20:01
Obě mužstva se již pohybují po kluzišti, druhá perioda co nevidět započne.
Gólové bohatou zahajovací třetinu nám nabídl tento souboj, kdy se z počátku zdálo, že si oba celky budou puk pouze vyměňovat mezi sebou, ovšem poté přišla pravá atraktivita KHL! Nejprve se domácí po vytvořeném tlaku prosadili, na což ale Jekatěrinburg pohotově odpověděl dvěma rychlými góly a ujal se vedení. jak bude pokračovat tento duel? to se dozvíme přibližně od 18:50.
20:00
19:59
Nikoliv. Střela hostujícího obránce pouze zblokována.
19:57
Krátce před koncem první třetiny se bude ještě po zásahu domácího gólmana vhazovat po jeho pravici. Dočkáme se ještě branky?
19:39
Golyšev se u modré zmocnil puku a s bránicím obráncem sjel do levého kruhu, odkud se mu podařilo poměrně přesně vystřelit. Hruď Kolppanena ale dostatečně široká a střelu pokryla.
19:28
Naopak na druhé straně se k další střele dostal Timašov, Kolppanen ale opět jistý a kotouč schovává ve výstroji!
19:00
Brulé si s pukem dojel až do pravého kruhu, na přihrávku se mu ale žádný ze spoluhráčů nenaskytl a na to, aby vystřelil, měl už špatnou pozici.
18:26
Jekatěrinburg na okamžik zahrozil, po nepřesné přihrávce skrz útočné pásmo se k puku dostali domácí a na chvíli vyváží puk do útoku.
17:05
Unikátní zákrok Kolpannena! Naprosto osamocený Golyšev se dostal v mezikruží k puku a stál tváři v tvář Kolppanenovi. Brankář domácích ale vytáhl proti střele zápěstím nejprve svojí lapačku, posléze proti dorážce i levý beton!
16:14
Michnov vzal celou situaci v útoku na sebe a spukem kroužil u branky Kolpannena. Ten musel být celou dobu v pozoru a nakonec i zasahovat. Puk se ale v jeho štěstí odsunul k zadnímu hrazení.
15:01
Nebezpečná střela Rjaseského Ustinského nepřekvapila, byť byla nepříjemné schovaná za stínicími hráči.
14:32
Zámek v podání Jekatěrinburgu poměrně bezúčelný. Čtveřice hokejitů bojovala o puk u mantinelu, počemž se domácím podařilo vyvézt puk do bezpečné pozice.
13:23
Touš se v těchto chvílích více pohybuje na holích hostů, kteří jsou zřejmě druhou brankou nakopnuti, to podobné se dá ale říci o soupeři, tedy o Nižněkamsku, který se i přes inkasované dvě branky dostává do tlaku.
11:59
Neuvěřitelný obrat. Po vstřelené brance se Jekatěrinburg dvakrát dostal do pozice dva na jednoho, přičemž až druhý pokus dokázal ALEXEJ SIMAKOV využít a z bezprostřední blízkosti nekompromisně prostřelil Kolppanena. Asistence: Tičar.
11:12
Nečekaná branka! Hosté v rychlosti převezli kotouč do útočné třetiny, zde na moment uzamkli domácí celek a střelou NIKOLAJE TIMAŠOVA od modré lajny puk doputoval za brankovou čáru. Asistence: Andersén, Volkov.
11:00
Zde oba celky bojují o puk za bránou Ustinského, po čemž se Avtomobilistu daří alespoň na okamžik touš vyhodit do bezpečí.
10:29
Jekatěrinburg se stále snaží srovnat stav utkání, důsledná defenzíva protivníka mu ale nedává příliš prostoru. Hra se nakonec obrací na druhou polovinu.
09:48
Komerční přestávka nám na chvíli přerušila herní dění, po vhazování ve středním pásmu jsme ale zpět.
09:10
I Jekatěrinburg ale umí zahrozit, což nyní předvádí Simakov a jeho formace. Naprosto uzamkli soupeře u jeho svatyně a ze všech úhlů se snaží najít skulinku mezi třemi tyčemi. Neúspěšně.
08:03
A další tlak před brankou hostů! Několik hráčů se tam pokusilo dorážet, závěrečná koncovka ale zamířila k postrannímu hrazení!
06:49
Nejprve nebezpečná akce Koňkova, která však byla neúspěšná, poté už ale přesná a důrazná střela PAVLA KULIKOVA propálila brankáře Ustinského a posílá svůj tým do vedední. Asistence: Bryncev, Porjadin.
06:07
Guljajev rozehrává od vlastní branky, následnou akci však přerušuje hvizd rozhodčího. Ten se ale bohužel upískl, tutdíž se bude vhazovat ve středním pásmu.
05:37
Hra se opět přetáčí ze strany na stranu. Dá se tedy říci, že zatím můžeme sledovat poměrně vyrovnané utkání.
04:56
Po nepříjemném forčekingu domácího týmu se Jekatěrinburg konečně dostává na menší dobu do útočné třetiny,Kolppanen ale bez zásahu.
03:59
A hosté mají další problém s rozehrávkou! Přihrávku podél hrazení zachytil u modré Grynge a mrštnou střelou prověřil brankáře hostí.
03:42
Toho využívá soupeř, přebírá kontrolu nad černou hmotou a vrací hru k Ustinskému. Ten ale nemusí být ve středhu, hráči totiž soupeří o puk u postranního mantinelu.
02:56
Nižněkamsk se po vhazování ujímá puku a vyhazuje do bezpečné vzdálenosti.
02:34
Hru po pár hracích minutách přerušuje další zákrok Ustinkého, tentokrát ale pouze po lehkém nahození protivníka.
02:30
Kotouč se nyní pravidelně střídá na holích obou celků.
02:14
První zákrok si připisuje Ustinskij, který puk vyrážečkou poslal k zadnímu hrazení.
01:36
Menší skrumáž se shromadila u levého mantinelu v pásmu domácích, z níž poté mohl Nižněkamsk vyvézt touš do útoku.
00:23
Po vyhození Jekatěrinburgu do icingu se ale hra přesune zpět před klec hostů.
00:05
Na úvodním buly úspěšnější Brulé, domácí však ve středním pásmu o puk rychle přicházejí.
00:01
Tradice je za námi a na ledě se už krystalizují zahajovací pětky obou celků. Můžeme začít!
Nejprve si však poslechneme ruskou národní hymnu.
Na ledovou plochu již za bouřlivého povzbuzování domácího publika nastupují obě mužstva, utkání každým momentem započne.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Chakimov) – Kinrade, Lekomcev, An. Sergejev, Rjasenskij, Bryncev, Ljamin, Fazylzjanov, Ogurcov – Gynge, Brulé, Sexton – Milovzorov, D. Makarov, K. Makarov – J. Grigorenko, Polygalov, Koňkov – Porjadin, P. Kulikov, Zdunov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Ščemerov, Kivistö, Andersén, Megalinskij, Turbin, Timašov, Alexej Vasilevskij, Guljajev – Tičar, Simakov, Golyšev – Michnov, Koukal, A. Garejev – Česalin, Torčeňuk, Monja – K. Volkov, A. Alexejev, Miťakin..
x

Poslední 3 vzájemná utkání

Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:2
Nižněkamsk – Jekatěrinburg 3:4 po nájezdech
Jekatěrinburg – Nižněkamsk 1:0

Avtomobilist Jekatěrinburg

Jekatěrinburg se momentálně nachází v tabulce Východní konference na třinácté příčce s osmadvaceti body. Po čtyřiadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 6 výher, 4 výhry po prodloužení či nájezdech, 2 prohry po prodloužení či nájezdech a 12 proher v normální hrací době. Venku zatím Avtomobilist odehrál deset zápasů, ze kterých 3x vyhrál, 1x prohrál po nájezdech a 6x prohrál v normální hrací době.

Neftěchimik Nižněkamsk

Nižněkamsk se momentálně nachází v tabulce Východní konference na dvanácté příčce s osmadvaceti body. Po třiadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 6 výher, 5 výher po prodloužení či nájezdech a 12 proher v normální hrací době. Na domácím kluziště Neftěchimik odehrál deset zápasů, ze kterých 3x vyhrál, 4x vyhrál po prodloužení či nájezdech a 3x prohrál v normální hrací době.

Kazaň – Nižněkamsk 3:1
Medveščak Záhřeb – Nižněkamsk 4:1
Slovan Bratislava – Nižněkamsk 2:5
Nižněkamsk – Kunlun 4:3
Nižněkamsk – Vladivostok 1:3
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové soutěže KHL mezi Neftěchimikem Nižněkamsk a Avtomobilistem Jekatěrinburg.