Československá stopa

Roman Horák (CEC): 0+0, 6 střel na bránu
Jakub Jeřábek (CEC): 0+0, 1 střela na bránu
Dan Sexton jako jediný proměnil svůj nájezd a zařídil tak Neftěchemiku bonusový bod z tohoto velmi vyrovnaného zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nepřineslo rozuzlení zápasu a rozhodovat budou nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:25
Puk drží hosté. Horák našel Afinogenova, jehož zakončení ale minulo bránu.
64:08
Oba týmy v plném počtu.
63:29
Málo vídaná hra tři proti třem vyhovuje spíše Nižněkamsku. Polygalov poslal puk jen pár centimetrů vedle brány.
62:30
Sexton vystřelil po buly přímo do hrudi gólmana.
62:22
Prudkou střelu od mantinelu lapil brankář Saprykin.
62:08
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Konstantin Makarov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Roman Horák – 2 min., hákování).
62:08
61:35
Ščitov trefil jen náruč gólmana.
61:08
Rjasenskij z dobré pozice nevystřelil, akce domácích ale trvá.
60:25
Zakázané uvolnění domácích.
60:13
60:01
Šedesát minut nerozhodlo o vítězi zápasu a tak bude následovat prodloužení, případně i nájezdy.
60:00
59:45
Další vyhození pozorných hráčů Neftěchemiku.
59:25
Viťazu se nedaří vyzrát na bránícího soupeře.
59:07
Další vyhození Neftěchemiku.
58:35
Kopějkinova střela z úhlu se neujala a domácí následně vyhazují.
58:13
Oddechový čas pro domácí.
58:13
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dan Sexton.
58:03
Dmitrij Makarov mohl skórovat! Po obkroužení brány zakončil bekhendem jen betonu gólmana!
57:30
I přes snahu týmů se zatím gól nekoná a zápas pomalými krůčky směřuje do prodloužení.
56:59
Kulikov v útoku našel Rjasenskijho, který ale minul bránu.
56:08
Kempe hledal zpoza brány útočníka, který ale nezpracoval puk a ten nyní drží domácí.
55:17
Střela Afinogenova končí až v ochranné síti a následuje vhazování ve střední třetině.
54:42
Další icing Viťazu a situace se opakuje.
54:30
Zakázané uvolnění teď vrátí hru před Saprykina.
54:06
Gynge vystřelil přes obránce po ledě. Puk zamířil metr vedle brány.
53:34
Polygalov vystřelil v leže ale gólman hostů zvládl puk vykopnout betonem.
53:10
Průnik Kempeho do pásma zastavuje signalizovaný ofsajd.
52:36
Sextonova nadějná střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje vhazování před Saprykinem.
51:48
Aaltonen zkusil propašovat kotouč okolo obránce do pásma. Domácí hráč byl ale pozorný a odpálil puk do střední třetiny.
51:19
Ofsajd zastavuje nadějný protiútok hostů.
50:45
Aktivnější Neftěchemik obléhá bránu soupeře. Bryncevovo střela projel brankovištěm ale zařízení netrefila.
50:16
Další nebezpečná střela od modré čáry minula branku Viťazu o centimetry.
49:10
Sexton našel Ljamina, který jen slabou střelou od modré trefil betony brankáře.
48:39
Kopějkinův útok končí po přesném zákroku domácího gólmana.
48:04
Horák vyslal nebezpečnou dělovku na bránu a Kolpannen měl co dělat, aby puk zkrotil!
47:43
Nahození domácích se mění v icing.
47:11
Jakimov donutil zakončením z těsné blízkosti Saprykina k zákroku a následuje vhazování před bránou Viťazu.
47:02
Semjonov prostřelil vše před sebou a poslal kotouč do náruče gólmana.
46:31
Dmitrij Makarov zkusil propálit hradbu těl před sebou a trefil pouze beton připraveného Saprykina.
45:43
Sallinen jen lehce přizvedl puk a poslal ho těsně vedle brány.
45:09
Ščitov svou střelu od modré namířil jen do brusle obránce.
44:20
Puk skončil po zásahu obránce v ochranné síti a vhazuje se před Kolpannenem.
44:02
Makarov trefil odražený puk mířící od zadního mantinelu. Poslal ho ale pouze do rohu kluziště.
43:25
Další pokus Afinogenova tečoval Horák a kotouč končí jen v náručí brankáře.
43:06
Afinogenov nedojel nahození a odpískán je icing.
42:17
Stas poslal puk na bránu z otočky velmi nepřesně. Jeho tým ale nadále obléhá bránu soupeře.
41:41
Gimajevova tvrdá střela od modré minula cíl.
41:27
Nahozený kotouč propadl až ke Kolppanenovi. Ten ho raději podržel v lapačce.
40:40
Pomalu a s rozmyslem rozehrál Semjonov zpoza své brány. Jeho spoluhráči ale nedokázali přejít přes modrou čáru.
40:10
Po vyhraném buly nahodili domácí puk. Ten ale získali hráči hostů.
40:01
Ve druhé třetině se podařilo vsítit branku oběma týmům. první zařídil Kempe, který poslal do vedení Viťaz. O dvě minuty později ale během přesilové hry vyrovnal Gynge.
40:00
39:50
Kopějkinovo teč zamířila k tyči, kam se stihl přesunout gólman a přerušit hru.
39:15
Kolpannen dobře zasáhl proti střele Cyganova.
38:38
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Sexton našel před bránou připraveného RICHARDA GYNGEHO, který jen lehce ťukl do kotouče a poslal ho branky. Asistence: Dan Sexton a Jevgenij Rjasenskij.
38:30
Domácí obléhají bránu a snaží se o vyrovnání.
37:38
Vyloučení v týmu HC Viťaz (German Rubcov – 2 min., podražení).
37:12
Nižněkmsku se nedaří odpovědět na gól. Jejich pokusy o útok hosté snadno odrážejí.
36:37
Viťaz právě vstřelil branku!
Nakonec je to MARIO KEMPE, kdo rozsekl bezgólový stav! Po jeho průniku do pásma vyslal pořádně tvrdou střelu k tyči a ta rozvlněla síť za zády brankáře. Asistence: Alexej Kopějkin a Miro Aaaltonen.
35:41
Saprykin nyní zlikvidoval ramenem nepříjemnou střelu Gyngeho.
35:15
Horák šel za nahozeným pukem ale předběhl ho domácí obránce.
34:13
I přes snahu obou týmů o skórování, hře zatím dominují gólmani a přesné obrany na obou stranách.
33:21
Kopějkin byl v příliš ostrém úhlu. Zakončení trefilo jen boční síť.
32:54
Jakimovova střela byla sražena obráncem.
32:17
Individuální průnik Koroljova nevyšel. Útočník obdržel bodyček a byl poslán k ledu.
31:29
Sexton zakončil bekhendem těsně před bránou a poslal puk těsně vedle brány!
31:14
Kabanov vystřelil od mantinelu. Saprykin podržel puk na hrudi.
30:36
Polygalov mohl z dobré pozice na hranici kruhu pálit. Zaváhal však a obránce mu následně odebral kotouč.
30:00
Přesně v polovině základní hrací doby máme stále bezgólové skóre. To mohl změnit Afinogenov, jenž sám před bránou vyslal kotouč nad horní tyč brány.
29:05
Koroljov jen nahodil kotouč, ale nikdo z jeho kolegů pro něj nedokázal dobruslit.
28:15
Gynge z dobré pozice pálil přes obránce. Kotouč těsně minul vzdálenější tyč.
27:54
Soloduchin obešel obránce a zakončil z ostrého úhlu jen do náruče gólmana.
27:45
27:24
Domácím se opět povedlo osvobodit.
27:03
Kempeho střela z ostrého úhlu zamířila nad bránu Neftěchemiku.
26:28
Další pokus o průnik do pásma zastavují domácí sebráním puku a vyhozením.
26:02
Neftěchemiku se krátce po buly povedlo vyhodit puk přes celé kluziště.
25:45
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Maxim Berezin – 2 min., držení protihráče).
25:39
Střela od modré přišla z hokejky Cyganova. Tečovaný puk našel cestu jen do náruče brankáře.
25:35
Přečíslení Nižněkamsku zastavuje icing.
25:06
Neftěchemik teď obléhá bránu Viťazu. Kulikovova střela jen těsně minula odkrytou bránu.
24:26
Jakimov sám v mezikruží zakončil jen do ramene gólmana.
24:08
Další průnik domácích do útoku zastavil připravený gólman Viťazu zalehnutím kotouče.
23:18
Jeřábek zkusil bekhendem prostřelit gólmana, ale ten skvěle zasáhl vyrážečkou.
23:05
Saprykin raději podržel nahozený puk na své hrudi a hraje přerušena.
22:52
Chajrulin po svém průniku obranou trefil jen boční síť.
22:15
Tvrdá rána Konstantina Makarova byla zastavena tělem obránce.
21:49
Kokšarov vystřelil přes obránce a Kolppanen s problémy zkrotil skákavý kotouč.
21:19
Průnik Koňkova skončil bodyčekem a pádem útočníka Nižněkamsku.
20:40
Kempe nehodil puk bekhendem. Trefil jen zadní mantinel. Odražený puk následně podržel gólman na ledě a hra je přerušena.
20:10
Do útoku se hrnuli hosté. Afinogenova za modrou čárou zastavili domácí.
20:01
V první třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej a snahu obou stran o získání převahy. Viťaz měl k dispozici i přesilovou hru, ale branky jsme v úvodních dvaceti minutách nedočkali.
20:00
19:12
Ofsajd zastavuje Horákův útok.
18:42
Kotouč drží domácí tým a bude snažit před první sirénou zahrát nějakou zajímavou útočnou akci.
17:45
Koroljov se dostal odraženému puku a chtěl střílet. V poslední chvíli mu hokejku zablokoval obránce Nižněkamsku.
16:55
Jakimov poslal vzduchem pas na Koňkova. Saprykin přihrávku přerušil svou lapačkou.
16:25
Sexton se snažil projít do pásma individuálně. Zastavil ho ofsajd.
15:48
Nahození domácích je posouzeno jako zakázané uvolnění a hra se vrací před jejich bránu.
15:19
Ščitovova střela od modré trefila jen brusli bránícího hráče.
14:42
Saprykin raději podržel nahození v lapačce.
14:25
Horákovo zakončení za jízdy skončilo jen v rohu kluziště.
13:42
Sexton dostal přihrávku do jízdy a tvrdou ranou poslal puk na bránu. Saprykin vyrazil puk do ochranné sítě.
13:23
Afnogenov našel Jeřábka, který tvrdou střelou minul zamýšlený cíl.
12:41
Polygalov pronikl do útočné třetiny. Ztratil ale puk a na druhou stranu spěchal Koroljov, jenž přesně zakončil do hrudi Kolppanena.
12:25
Aaltonen dostal přihrávku z rohu kluziště a vyslal tvrdou střelu jen do výstroje brankáře. Hra je následně přerušena.
11:42
Puk nyní často mění majitele a oba týmy se snaží dostat do útoku pomocí nahazování.
10:55
Hosté se pomalu a trpělivě probíjí k bráně soupeře.
10:26
Další nahození Viťazu je posouzeno jako zakázané uvolnění a hra se vrátí před Saprykina.
09:50
Saprykin včas vykopl betonem přízemní střelu Makarova.
09:10
08:59
Ofsajd nyní zastavil příliš horlivého Cyganova.
08:37
Kopějkinovi přeskočil kotouč hůl v okamžiku, kdy se snažil vystřelit!
07:51
Po obléhání brány se Nižněkamsku podařilo sebrat a vyhodit kotouč.
07:26
Jeřábek se opřel do střely a našel jen připravenou lapačku Kolppanena.
07:10
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Kulikov – 2 min., sekání).
06:53
Nahození Aaltonena minulo bránu a puk převzali domácí.
06:05
Syprykin podržel nahození v lapačce a následuje vhazování po jeho levé straně.
05:39
Forčekující hosté neuspěli se svým napadáním a Neftěchemiku se povedlo přejít do útoku.
05:10
Horák vlétl do pásma a střelou přes obránce trefil beton připraveného Kolppanena.
04:30
Nižněkamsk nyní zatlačil na soupeře a obléhá bránu. Chajrullinova střela byla zablokována Cyganovem.
03:21
Po bodyčeku ztratil Kopějkin puk a kupředu šel Koňkov, který našel Polygalova a ten svou střelou ohrozil bránu.
02:15
Ofsajdu se nyní dopustili domácí hráči a následuje tedy vhazování ve střední třetině.
01:53
Vyglazov zůstal s bolestivou grimasou na ledě po srážce s jedním z hostů. Rozhodčí raději přerušil hru a nechal útočníka hostů postavit se na své nohy.
01:23
Dlouhé nahození Golovkova bylo posouzeno jako icing a následuje tedy vhazování před Saprykinem
00:48
Hosté nyní kontrolují kotouč ve svém pásmu a snaží se rozehrát směrem kupředu.
00:10
Po vyhraném buly se úvodní formace Viťazu vrhla do útoku. Afinogenov se dostal k zakončení. Puk ovšem poslal pouze za bránu.
00:01
Oba týmy jsou již na ledě a nyní zazní hymny Ruské federace a Tatarstánu.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Lisutin) – An. Sergejev, Rjasenskij, Berezin, Bryncev, Ljamin, Ščitov, Fazylzjanov, Lekomcev – Gynge, Sallinen, Sexton – Jakimov, Polygalov, Koňkov – P. Kulikov, K. Makarov, D. Makarov – Kabanov, Stas, Chajrullin.

HC Viťaz: Saprykin (Säteri) – Jeřábek, Katičev, A. Semjonov, Golovkov, Gimajev, Voronkov, Davidov, P. Lukin – Horák, Afinogenov, Makejev – Kempe, Kopejkin, M. Aaltonen – Soloduchin, Vyglazov, Kokšarov – Cyganov, Koroljov, Rubcov.

Rozhodčí: Buturlin, Jeřábek – Litvinov, Tomilov..
HC Viťaz odehrál v aktuálním ročníku pět utkání a v současné chvíli se drží na deváté příčce Západní konference KHL. První zápas sezony prohrál Viťaz s Admiralem 4:5. Následovala výhra nad Chabarovskem a prohra s Omskem. Hráči z Podolsku poté zvítězili nad Novokuzněckem 2:1 a v posledním zápase vyhráli v nájezdech nad Čerepovcem.
Neftěchemik Nižněkamsk má za sebou již šest zápasů a ve Východní konferenci KHL se drží na deváté příčce. V posledních pěti zápasech nejprve prohrál tým z Tatarstánu s Ladou a následně s CSKA. Následovala výhra 2:0 nad Čerepovcem. Zápas s petrohradským SKA skončil prohrou 1:5 a poslední střetnutí se Záhřebem vyhrál Nižněkamsk po nájezdech.
Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je utkání Kontinentální hokejové ligy mezi týmy Neftěchemik Nižněkamsk a HC Viťaz.