To je z mé strany již vše, brzy zase na počtenou!
Československá stopa:

Jakub Sedláček (RIG) 26 zákroků, 2 góly, úsp. 92,9 %
Je hotovo! Torpedo prožilo povedený vstup do sezóny a na domácím ledě udolalo houževnaté Dinamo Riga 2:0 po gólech Sjomina a Daugavinše v závěru třetí třetiny. Gólová střela lotyšského legionáře lotyšský celek definitivně zlomila a rozhodla o tom, že Dinamo prohrálo i druhé utkání nového ročníku.
59:26
Alexej Potapov (NNO) si počínal až příliš vehementně při čistění prostoru před vlastní svatyní a v samém závěru ještě vyfasoval dvě minuty za hrubost.
59:04
Domácí nic nevymýšleli a okamžitě po zisku kotouče ho vyhodili na zakázané uvolnění, Dinamo si následně vybralo oddechový čas!
58:36
Hráči Dinama uvízli v ofsajdu a čas se jim začíná rychle krátit, minutu a půl před třetí sirénou se bude vhazovat ve středním pásmu.
57:48
Ilja Proskurjakov radši přerušil hru před dotírajícím Galvinšem, hosté z lotyšské metropole ještě nic nebalí.
56:56
Torpedo právě vstřelilo branku!
Troufám si říct, že je rozhodnuto! KASPARS DAUGAVINŠ dostal přesnou přihrávku na levý kruh, odkud se z první trefil přesně k tyči, a tři minuty před koncem tak Novgorodští vedou o dvě branky! Asistence:
56:27
Hráči v modrých dresech stále kombinují v útočném pásmu, k žádným střelám se ale zatím nedostávají.
55:41
Novgodorský lodivod si vybral oddechový čas, rozhodnou domácí v této početní výhodě definitivně o svém vítězství?
55:41
Právě Justin Shugg (RIG) v rohu kluziště naprosto zbytečně zahákoval soupeře a příští dvě minuty stráví za katrem, to je velká komplikace pro Dinamo!
54:50
Justin Shugg se individuálně prokousal na útočnou modrou, odkud vypálil, jenže jeho nepřesný projektil Proskurjakova neohrozil.
53:56
Nutno ale říct, že defenzíva Torpeda šlape jako švýcarské hodinky, hosté se zatím ne a ne dostat k závěrečnému tlaku.
52:54
Po dalším vhazování v útočném pásmu Dinama se kotouče zmocnil Sam Lofquist a vyhodil ho do bezpečí, Novgorodští už se v podstatě jen brání.
51:58
Arťom Aljajev se zodpovědně vrátil, aby odstavil od kotouče hostujícího forvarda Shugga, protiakci Torpeda se mu už ale založit nepodařilo.
51:01
Hosté začínají zvyšovat obrátky! Odraženého kotouče se v mezikruží zmocnil útočník Tim Sestito a nahodil ho zpět do prostoru před Proskurjakovem, strážce svatyně Torpeda si ale nakonec poradil.
49:59
Před námi je posledních deset minut základní hrací doby a oba týmy stále dělí jediný gól, můžeme se těšit na dramatický závěr zápasu.
49:18
Obránce Patrick Mullen ujel po pravém křídle a vypálil, střela mu ale příliš nevyšla a Proskurjakov měl úlohu snadnou.
48:29
Po nečekané přihrávce od mantinelu se nedaleko před Sedláčkem zničehonic zjevil Stanislav Jegoršev, jenž ale recept na rižského gólmana nenašel!
47:34
Po něm se kotouče ujali domácí hokejisté, nicméně k ničemu nebezpečnému se nedostali. Hráči Torpeda si především hlídají zadní vrátka.
46:50
Po nepřehledné skrumáži ve středním pásmu je hra přerušena, následovat bude vhazování ve středním pásmu.
45:58
Proskurjakov je ale i nadále prakticky bez práce, námi sledované utkání zatím žádnou velkou podívanou nenabízí.
45:06
Lotyšský zadák už je zpět na ledě, Dinamo toto oslabení bez problémů zvládlo a stále živí naději na vyrovnání.
44:40
A znovu! V této přesilovce se Torpedu vůbec nedaří a Freibergsův trest už se chýlí ke svému konci.
43:47
Hráči v bílých dresech se dokázali osvobodit, domácí tak budou muset začínat opět od píky.
43:06
Ralfs Freibergs (RIG) si u hrazení nedovoleným způsobem vyšlápl na Kuljomina, domácí si tak zahrají další přesilovku.
42:39
Sprinterský souboj o puk ovládl rižský zadák Georgijs Pujacs, hosté tak budou mít spoustu času na rozehrávku další útočné akce.
41:53
Carter Ashton se šikovně protáhl po levém křídle, uvízl ale v rohu kluziště a ke střele se vůbec nedostal.
40:51
První útok domácích se zkraje třetí třetiny usadil v útočném pásmu a po přihrávce Sjomina se dostal ke střele John Norman, jeho pokus ale Sedláček přizvedl do ochranné sítě.
40:01
V prostřední dvacetiminutovce jsme byli svědky jednoho gólu, hned v jejím úvodu otevřel skóre přesnou střelou Sjomin. Oba týmy měly k dispozici pár přesilových her, další větší šance už ale k vidění nebyly. Co nabídne třetí třetina? To začneme zjišťovat v 19:45.
40:00
39:00
V Nagorny Areně už se nám rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
37:58
V závěru druhé třetiny jsou hosté aktivnější a tlačí se za vyrovnáním, do žýdných šancí se ovšem nedostávají a Proskurjakov zůstává bez práce.
37:16
Janis Kalninš nahodil kotouč na Proskurjakova od modré, strážce domácí svatyně si ale bez problémů poradil.
36:38
Novgorodská svatyně byla vychýlena ze své pozice, hra je tak přerušena a následovat bude buly ve středním pásmu.
35:44
Prostřední dvacetiminutovka už se začíná pomalu chýlit ke svému konci a hosté se po nějaké době dostali do útočného pásma, se střelou Bičevskise z pravé strany si ovšem Proskurjakov bez problémů poradil.
34:50
Dinamo už hraje v plném počtu a Jakub Sedláček po nahození Pettersona přerušil hru, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Torpeda.
33:59
Lotyšský celek se ale dokázal osvobodit a napadající Ralfs Freibergs navíc dostal domácí zadáky pod tlak a obral je o puk, ke střele už se ale neprotlačil.
33:21
Normanův projektil od modré sice proletěl mimo, v rohu kluziště ale kotouč zachytil Kaspars Daugavinš, a domácí tak pokračují v obléhání Sedláčkovy svatyně.
32:37
Tim Sestito (RIG) si v souboji s Kuljominem pomohl vysokou holí, další dvě minuty tak zámořský útočník Rigy stráví na trestné lavici.
31:52
Kotouč je v moci domácích hokejistů. Jejich příznivci se sice dožadují druhého gólu, hráči Torpeda se ovšem nikam neženou.
30:59
Buly ovládli domácí hokejisté a na pár doteků zvládli dostat kotouč až za Sedláčkovu svatyni, tam ale čekal připravený Georgijs Pujacs, a hosté tak zakládají další protiakci.
30:16
Proskurjakov pro jistotu přerušil hru po nahození od modré čáry, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
29:27
A znovu. Ani druhá přesilovka Torpeda v tomto utkání toho příliš zajímavého nenabídla a Gilliesův trest je již u konce.
28:31
Následný Daugavinšův pokus z vrcholu pravého kruhu dokázal Sedláček vyrazit do rohu a Rižští se posléze osvobodili.
27:56
Po povedené kombinaci domácích na jeden dotek se k puku v předbrankovém prostoru dostal Alexandr Frolov, vystřelit se mu ale nepodařilo.
27:26
Colton Gillies (RIG) se provinil zcela zbytečným sekáním ve středním pásmu, Torpedo si tak zahraje další přesilovku.
26:45
Hostům nelze upřít snaha, směrem kupředu se jim ale vůbec nedaří a Ilja Proskurjakov je i ve druhé třetině prakticky bez práce.
25:58
Jakub Sedláček přerušuje hru po pokusu Osipova od modré, vhazovat se bude po levé ruce českého brankáře ve službách Dinama.
25:00
Carter Ashton (NNO) a Tim Sestito (RIG) se do sebe zničehonic pustili, vítěz jejich pěstního souboje se ale určuje velmi těžko, poněvadž oba kohouti skončili ve stejný moment na ledě a poté je sudí odtrhli od sebe. Ashton i Sestito vyfasovali pětiminutové tresty za hrubost.
25:00
24:53
Po trmě-vrmě ve středním pásmu hráči v bílých dresech dostrkali kotouč k Proskurjakovovi, ten má ovšem spoustu času na rozehrávku.
24:05
V první třetině působili hokejisté Nižného Novgorodu hodně těžkopádným dojmem, v té druhé bruslí o dvě třídy lépe než hosté a parta okolo bratří Redlihsů najednou vůbec nestíhá.
23:27
John Norman se po chybě v rozehrávce Dinama zjevil úplně osamocený na útočné modré, najel si na úroveň kruhů a vypálil, jeho pokus ale mířil mimo!
22:58
Rozehrávka Torpeda skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Proskurjakovem.
22:21
Proskurjakov nepříliš přesvědčivě vyjel ze své brány a dostal se do problémů, ve spolupráci s Jehorševem ale tuto situaci nakonec přestál.
21:30
Zatímco v úvodní dvacetiminutovce nebyly k vidění prakticky žádné šance, do té druhé vstoupilo Torpedo skvěle a vypracovalo si úvodní gól, když se po přihrávce Višněvského přesně trefil DMITRIJ SJOMIN! Asistence: Ivan Višněvskij, Kaspars Daugavinš.
20:01
Skutečně tomu tak je, úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Zatím sledujeme typický zápas pro samý začátek sezóny, oběma týmům to na ledě zatím vcelku skřípe a na větší šance po dvaceti minutách stále čekáme. Změní se to po přestávce? To začneme zjišťovat v 18:56.
20:00
19:28
Bez podpory spoluhráčů Gračjov nic kloudného nevymyslel, půlminutu před koncem třetiny oba týmy střídají a nezdá se, že by se mělo do první sirény ještě něco převratného stát.
18:50
Rižští hokejisté se na chviličku usadili v útočném pásmu, nicméně puk rychle ztratili a na druhou stranu už pádí Jevgenij Gračjov.
17:58
Alexandr Frolov se poté ještě pokoušel o dorážku Sjominovy střely, nicméně do zakončení se vůbec nedostal.
17:21
Dmitrij Sjomin ujel hostujícím zadákům a ocitl se úplně osamocen na levém kruhu, na připraveného Sedláčka ale nevyzrál!
16:27
Úvodní dvacetiminutovka se začíná chýlit ke svému konci a oba týmy jsou směrem dopředu stále bezradné, odvážným průnikem to teď nezměnil ani Maris Bičevskis.
15:40
Indrašis už je zpět na ledě a pokud mne nešálí paměť, Jakub Sedláček v tomto oslabení nemusel ani jednou zasahovat.
15:04
Ofsajd a v něm vytáhlý útočník Carter Ashton, tento přechod do útočného pásma Torpedu vůbec nevyšel.
14:18
Hráči Dinama se ihned po buly osvobodili a Mikelis Redlihs navíc dostal Proskurjakova pod tlak, strážce domácí svatyně to ale nakonec zvládl.
13:40
Miks Indrašis (RIG) usedne za katr za hákování, Novgorodští si tak rovněž zahrají svou první přesilovku.
13:05
Domácí jsou o fous aktivnější a drží kotouč častěji na svých hokejkách, nicméně žádná šance Torpeda stále k vidění nebyla.
12:26
Rozehrávka Rižských doletěla na zakázané uvolnění, hra se tak přesune zpět před Sedláčka, bývalého brankáře Zlína.
11:17
Daugavinšův zblokovaný pokus skončil v ochranné síti, následovat bude další vhazování před Jakubem Sedláčkem.
10:44
Sam Lofquist se dostal ke střele z vrcholu pravého kruhu, jeho projektil ale minul Sedláčkovu svatyni. Domácí ovšem nadále drží kotouč v útočném pásmu.
10:01
Těsně za polovinou první třetiny je hra přerušena, následovat bude komerční přestávka.
09:26
Carter Ashton to nemyslel vůbec špatně, nicméně na jeho střílenou přihrávku v předbrankovém prostoru nikdo v modrém dresu nedosáhl.
08:35
Patrick Mullen dlouho vyčkával na modré, nicméně jeho následný pas už nikoho v bílém nenašel a domácí vyhodili puk do bezpečí.
07:41
Alexej Potapov se zmocnil kotouče v rohu kluziště po levici vlastního brankáře a rozjel se s ním až do útočného pásma, do zakončení už se ale neprokousal.
06:45
Osipov už je na ledě, ve své první přesilovce Rižští nevymysleli vůbec nic. Oba týmy nyní střídají.
05:55
Kotouč letí opět směrem k Sedláčkovi, v této početní výhodě se hostům zatím ani trochu nedaří.
05:20
Domácí se osvobozují, hráči v bíločervených dresech budou muset začínat znovu od píky.
04:45
Maxim Osipov (NNO) se provinil vražením na hrazení, celek z lotyšské metropole si tak zahraje svou první přesilovku.
03:47
Oskars Cibulskis se ve středním pásmu dokázal uvolnit povedenou kličkou a díky zkušenému zadákovi se hokejisté Dinama usadili v útočném pásmu.
02:51
V úvodu utkání se hraje prakticky bez přerušení, ani jeden z týmů zatím není schopen založit nějakou kloudnou akci a z tribun už se dokonce ozývá pískot.
02:17
Patrick Mullen vyčkává ve vlastním pásmu na dostřídávající spoluhráče a nikam se nežene.
01:30
Jevgenij Mozer prověřil Sedláčkovu pozornost takovou bekhendovou žabičkou z mezikruží, rižský gólman ale bez problémů zasáhl.
00:41
Strážce domácí svatyně pro jistotu udržel nahození ze středního pásma, vhazovat se tak bude po jeho levici.
00:20
Osipovova rozehrávka doletěla na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Iljou Proskurjakovem.
00:01
V zaplněné Nagorny Areně budou nyní následovat hymny Lotyšska a Ruska, poté jdeme na to!

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – Aljajev, Osipov, Višněvskij, Lofquist, Jegoršev, Šulenin – Galuzin, Norman, Pettersson – Daugavinš, Frolov, Sjomin – Ashton, Mozer, Potapov – Žerděv, Urakov, Gračjov – Kuljomin, Verjajev.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Freibergs, Pujacs, Mullen, Redlihs, Galvinš, Cibulskis, Zile – Darzinš, Redlihs, Sčastlivyj – Sestito, Shugg, Gillies – Meija, Indrašis, Bičevskis – Saulietis, Skvorcovs, Pavlovs – Razgals.

Rozhodčí: Gamalej, Kuljov – Lazarev, Černyšev.
Zatímco pro Torpedo se bude jednat o premiérové utkání nové sezóny KHL, lotyšský celek už za sebou jedno střetnutí má. Dinamo se představilo na ledě HK Soči a v Bolšoj Aréně před necelými šesti tisícovkami diváků domácímu celku podlehli 1:3. Rižští už v 16. minutě "tekli" 0:3 a měli zaděláno na debakl, poté už ale Jakub Sedláček neinkasoval a naopak jeho protějšek Barulin musel jednou vylovit puk ze své sítě.
Hezký podvečer! Srdečně vítám všechny hokejové nadšence u sledování dalšího duelu začínajícího ročníku Kontinentální hokejové ligy, v němž Torpedo Nižnij Novgorod před vlastními fanoušky od 18 hodin našeho času změří síly s Dinamem Riga. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.