Zápas je tedy za námi a poslední třetina už se hrála spíše jenom jako formalita. Domácí se sice snažili, ale jejich dnešní soupeř byl prostě o tolik kvalitnější, že jenom vůle nestačila. Navíc přidal ke stávajícím třem zásahům čtvrtou branku Gusev, který zakončoval pohlednou akci do poloprázdné branky a poté SKA už stav udrželo. Viťaz tak nedokázal překvapit a dnes nebere ani bod. Ode mne je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji příjemně prožitý víkend.
59:10
Už tu bude konce zápasu a je jasné, že ho hosté drtivě vyhrají, protože s tímto už domácí Viťaz jen velice těžko něco udělá.
57:43
Podolsk se teď dostal do dobré šance, ale Berďukov bránu ve výborné pozici pouze minul a následně domácí po boji za bránou ztratili pásmo.
56:52
Viťaz teď delší dobu drží puk ve své moci, ale rozehrává pouze v poklidu za svojí brankou, takže SKA nemá důvod napadat a hra tak poklidně plyne dál.
54:29
Zápas se už vážně jenom dohrává a oba celky se spíše trochu předvádějí – teď se nepovedla klička ve středním pásmu Ketovovi, čehož mohl využít Makejev, ale ten trefil pouze boční síť!
52:24
Domácí už hrají přesilovku, ale opět platí, že nevidíme žádný tlak do brány – SKA hraje na půl plynu a stejně to zatím stačí, protože rozdíl v kvalitě je prostě až moc výrazný.
51:20
Jegor Jakovlev ale před bránou až moc výrazně sekal do gólmana a půjde si za to sednout – půjde o dvouminutový trest.
50:49
Ale SKA se nijak dopředu nežene a je to vidět na hře, protože ta celkem výrazně upadla.
50:01
Hosté budou ještě jednou hrát přesilovku, vyloučen je totiž Aaltonen a to za sekání.
48:30
Hra už nemá takový spád, protože ani jeden z týmů už nemá v podstatě ani tu nejmenší motivaci se někam hnát – vypadá to, že nic zásadního se už nestane.
46:12
I nadále platí, že hosté kontrolují hru – teď jim ale ujel nehlídaný Aaltonen, který šel ze strany skoro sám na Šesťorkina, ten ovšem včas zasáhl a drží dál čisté konto.
44:55
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak toto už je možná až moc kruté pro domácí celek, který nehraje zase tak zle, aby prohrával o čtyři branky. Do rychlého kontru jelo duo Šipačov-Gusev a první jmenovaný to udělal parádně – přiklepl totiž přesnou žabičkou na hůl NIKITY GUSEVA, který byl před skoro prázdnou brankou a puk do ní doklepl! Asistence: Vadim Šipačov a Anton Bělov.
43:05
Že by se domácím tato početí výhoda dařila více, než ty předešlé, to se tedy říci nedá a opět platí, že Šesťorkin je skoro bez práce, zatím si připsal jen jeden zákrok v této dvouminutovce.
41:22
Dnes už potřetí je vyloučen hostující hříšník Vadim Šipačjov, tentokrát si jde sednout na dvě minuty za sekání.
40:49
Zatím Petrohrad celkem v pohodě drží výsledek, většinu času mám v moci i puk a svého soka nepouští k ničemu zásadnímu před svojí brankou.
40:01
Druhá třetina je tak za námi a byť byla dlouho vyrovnaná, na jejím konci se dostali hosté do velkého tlaku, ze kterého dal Kovalčuk dvě branky a dá se říct, že asi rozsekl osud tohoto duelu. Nevím, co by se muselo stát, aby SKA ještě o zápas přišlo a Viťaz se dostal do hry. Uvidíme, co přinese poslední třetina.
40:00
39:58
Tak ještě těsně před sirénou se dostávají hosté do trháku, který jim už asi neuteče – puk byl domácí obranou zablokovaný na hůl ILJY KOVALČUKA, který se prosadil dnes podruhé a trochu překvapil dost nejistého Saprykina! Asistence: Sergej Plotnikov a Pavel Dacjuk.
39:15
Jevgenij Katičev tomu také moc nepomohl, protože se nechal zcela zbytečně vyloučit na dvě minuty za držení a jeho tým jde znovu do oslabení.
38:51
I nadále jsou u puku daleko více hostující hráči, kteří se dostávají do více šancí a vypadá to, že Viťaz to bude mít s návratem do zápasu už velice těžké.
36:51
Tak přesilovka je využita, hosté odskakují už do dvoubrankového náskoku! Velký tlak totiž dokázal zužitkovat ILJA KOVALČUK, který se opřel do puku od modré čáry a i díky clonícímu Dacjukovi ho dostal za zády Saprykina! Asistence: Sergej Plotnikov a Vjačeslav Vojnov.
36:22
A pozor, je tu přesilovka 5 na 3, protože domácí měli příliš mnoho hráčů na ledě.
35:37
Alexej Dostojnov je dalším mužem, který oslabí svůj celek, protože si jde sednout za faul na Kovalčuka – na dvě miuty za podražení.
33:57
Teď se po kontru dostal k jedovaté střele Šipačov, ale bránu o malý kousek netrefil a i kdyby se mu to povedlo, už byl u tyče připravený Saprykin.
32:30
Tak početní výhoda hostů už je dávno za námi a opět se hraje 5 na 5, každopádně na hokej se moc koukat nedá, protože oba celky opět brzdí hodně nepřesností.
31:43
Tak ale teď přišla z ničeho nic velká šance hostů! Ke střele se dostal Ilja Kovalčuk, který dorážel do skoro prázdné branky, ale Saprykin se výtečně přesunul a betonem puk vytěsnil mimo!
30:39
Ani SKA ovšem nehraje přesilovku nijak ukázkově, ukazuje se, že dnes jsou početní výhody spíše přítěží – sice v nich padla jediná branka zápasu, ale právě do sítě týmu, který hrál v pěti.
29:46
Naopak po chvíli ve vyrovnaném stavu do čtyřech půjdou domácí, na dvě minuty si jde sednout Alexej Semjonov za nedovolené bránění.
29:08
Přesilovka už je skoro za námi a domácí se k ničemu nedostali, vypadá to na zcela promrhané dvě minuty z pohledu fanoušků Viťazu.
28:35
Zatím se ale tlak domácích vůbec nekoná, Petrohrad se v pohodě brání a se železnou pravidelností vyhazuje puky pryč.
27:31
Ale teď se tlak Podolsku může vrátit! Hosté jsou totiž do oslabení, vyloučen je Vadim Šipačov za držení.
27:13
Ale SKA hru opět vyrovnalo, minimálně se více hraje před domácí brankou a je vidět, jak zkušení hosté jsou.
26:09
A ke střele se dostal po hodně dlouhé době v podání hostů i Plotnikov, takže probral Saprykina z delší nečinnost, ruský gólman ve službách Viťazu si ale věděl rady.
25:29
V poslední dvouminutovce si domácí vytvořili velký tlak, skoro to vypadalo, jako by hráli přesilovku, ale nakonec se SKA osvobodilo a mohlo po vyvezení puku vystřídat.
23:58
Teď po straně ujel hostující obraně zcela osamocený Afinogenov, ale jeho střela byla lehkou prací pro gólmana Šesťorkina.
23:19
Stále trvá nastíněná situace – hosté zatím v této periodě moc hokejoví nejsou, hlavně nastřelují puky dopředu a Viťaz se i díky tomu moc do hry nedostal.
22:03
Teď už se delší dobu hraje v plném počtu, ale domácí se stále ne a ne dostat do nějaké výraznější šance, takže sledujeme hlavně tvrdý boj o puk někde ve středním pásmu.
20:55
Tlak hostů začal hned v úvodu třetiny, protože dohrávají přesilovku, ale zatím si Saprykin ví rady a navíc na jeho bránu nějaká vyloženě gólová střela ani nešla.
20:01
První perioda je tak za námi a zcela zaslouženě po ní vedou hosté – ti sice nehrají nijak úžasně, ale hrají prostě to, co potřebují. Jejich ofenzivní letka sice zatím zůstává tichá, naproti tomu ale ve vlastním oslabení všem ujel Koskiranta a prosadil se střelou mezi betony. Podolsk pak sice měl dvě dobré šance, ale ani jednu z nich neproměnil a nakonec mohl být rád, že to je jenom 0:1 – i Petrohrad totiž několik šancí zahodil. Uvidíme tedy, co přinese další třetina a jestli se s ní nějak změní herní projev obou celků.
20:00
19:48
Ke střele z otočky se ještě dostal Dacjuk, ale ani tato hvězda hostů se neprosadila a zbytek přesilovky se tak asi přenese do druhé třetiny.
19:03
Je to tak, na dvě minuty si jde sednout domácí Soloduchin za nedovolené bránění brankáři.
19:03
Hodně otřesený zůstal ve vlastní bráně ležet Šesťorkin, který se srazil s jedním s najíždějících hráčů – bude z toho vyloučení?
18:16
Naopak, o něco více ze hry mají hosté, teď musel opět do pokleku Saprykin a levým betonem vyrazil mimo jedovatou střelu Rykova.
17:31
SKA si hlídá konec třetiny a nepouští svého soupeře z Podolsku do žádného náporu, vypadá to, že se srovnáním to bude pro Viťaz hodně těžké.
15:35
Viťaz se pokouší ještě v této přesilovce odpovědět a hned po bully měl dobrou šanci, s tou si ale Šesťorkin poradil a následně je tu takový hlušší pasáž, když se domácí nemohou dostat do pásma.
14:40
Tak tuto přesilovku si domácí tedy za rámeček rozhodně nedají! Po ztrátě v útočném pásmu hodně rychle vyjel finský blesk JARNO KOSKIRANTA, který pláchl všem a parádní kličkou zasunul puk mezi nohy bezmocného Saprykina! Bez asistence.
14:30
Vadim Šipačov si jde jako první hráč hostů sednout na dvě minuty, celkem jasně se provinil hákováním.
14:02
Hra je zatím opravdu celkem nudná, ani jeden z celků se nedostává do moc velkých šancí a k vidění jsou velké nepřesnosti.
12:35
Přesilovka končí a domácí se v ní pod moc velký tlak nedostali, vypadá to, že prim dnes budou hrát obrany. Oba celky totiž vycházejí v prozatímním průběhu právě ze zajištěné defenzivy.
11:32
Zatím se SKA přesilovka moc nedaří a přicházejí pouze střely z dálky, ty dokáže prozatím v pohodě sbírat pozorný Saprykin.
10:36
Tak prvním vyloučeným v dnešním duelu je český bek, který si pomohl nedovoleně a sudí ho posílají na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
10:02
Tak toto byla obří šance domácího celku! Sám před Šesťorkinem se objevil Makejev, snažil se dělat kličku, ale hostující gólman se roztáhl a lapačkou ho vychytal!
09:52
Viťaz teď více drží puk a snaží se dostat hosty alespoň pod nějaký tlak, ovšem zatím se spíše hraje ve středním pásmu a moc vzrušení k vidění není.
08:36
Tak asi první větší šance hostů, ke střele od modré se totiž dostal Vojnov, ale Saprykin vytáhl dobrý zákrok, i když toho před obránce mnoho neviděl.
07:52
Po delším dobývání branky domácího celku se dostal ke střele zápěstím Zubarev, jenže pouze trefil před sebou stojícího hráče.
06:59
Petrohrad se snaží dostat hru po větší kontrolu, ale to se nedaří a co chvíli se žene nějaký kontr Podolsku, zatím ale ani jeden gólman nemusel vytáhnout nějaký úžasný zákrok.
05:39
Po nepřesné rozehrávce Čudinova už to vypadalo, že dopředu půjdou domácí, ale o puk také přišli a celá strkanice skončila střelou od modré v podání Katičeva, kterou ale domácí zablokovali svými těly.
04:58
Hra je zatím plná nepřesností a my tak sledujeme hodně nedotažených akcí obou celků, SKA jako by se zatím jenom zahřívalo.
04:05
Domácí borci se po nervózním úvodu trochu osmělili a snaží se stále více a více dotírat na favorita, k žádné zásadní šanci to ale nevedlo.
02:55
Teď se poprvé dostali k nějakému zakončení i domácí, jenže na svém místě byl i Šesťorkin a dokázal celkem v pohodě krýt.
01:02
Zatím je podle očekávání o něco málo aktivnější hostující Petrohrad, který se snaží drát před bránu Saprykina, ale ten zatím žádnou zásadní práci neměl.
00:01

HC Viťaz: Saprykin (Säteri) – Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Jeřábek, Gimajev, S. Romanov, Berďukov, Voronkov – Makejev, Afinogenov, A. Nikulin – Kopejkin, Šitikov, Horák – Dostojnov, M. Aaltonen, Soloduchin – Al. Stěpanov, Kokšarov, Vyglazov.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Vojnov, Zubarev, A. Bělov, Čudinov, Hersley, J. Jakovlev, Chafizullin, Rykov – S. Plotnikov, Dacjuk, Kovalčuk – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Ketov, Koskiranta, Tichonov – Chochlačjov, Kablukov, Děrgačjov.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Badyl, Dedjulja.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu ruské KHL, kde se proti sobě postaví Podolsk s Petrohradem a favorit je jasný, proti právě hosté pohodlně vévodí celé Západní konferenci.

Domácí HC Viťaz Podolsk na tom rozhodně není vyloženě zle, zatím drží poslední postupové místo do play-off a to je asi jeho hlavním cílem. Po 27 zápasech má na osmém místě 42 bodů, což mu dává dvoubodový náskok na deváté Dynamo Minsk. Skóre tohoto ruského celku je sice mírně záporné, 65:70, ale v Západní konferenci patří spíše k průměru. Zraky všech se budou určitě upírat hlavně na Kopejkina, který zatím nastřádal 26 kanadských bodů a to mu stačilo na deváté místo v bodování celé ligy.

SKA Petrohrad ale do Podolsku přijíždí s opravdu jasným cílem – znovu vyhrát a udržet náskok nad druhým CSKA Moskva. Petrohradský celek je zatím první se ziskem 70 bodů za 28 zápasů a na armádní celek z hlavního města Ruska má náskok šesti bodů – navíc mu hraje do karet i naprosto dechberoucí skóre, když tým okolo Kovalčuka nastřádal už 121 vstřelených branek (pro srovnání, za stejnou porci zápasů se Riga trefila dvaapadesátkrát) a inkasoval pouze 45. V obou disciplínách je nejlepší v Západní konferenci. Střelecky tým táhne duo Gusev – Kovalčuk, tedy třetí a druhý muž v průběžném kanadském bodování soutěže, před nimi je zatím pouze Mozjakin z Magnitogorsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.