KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : Čerepovec - 1. října 2017   15:00

Jokerit
Jokerit
26:23' Lepistö (Tolvanen, Jormakka) • 44:54' Tolvanen (Pihlström) • 59:48' Norman (Niemi, Anttila)
Čerepovec

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších onlajnů z KHL brzy napočtenou!

Trestné minuty: 12 – 14
Utkání mezi Jokeritem Helsinky a Severstalem Čerepovec právě skončilo. Domácí se radují z deváté výhry v řadě za sebou! Vítěznou branku vstřelil ve 45. minutě Eeeli Tolvanen. Největší podíl má na výhře ale gólman Ryan Zapolski, který svůj tým podržel v okamžicích, kdy to bylo nejvíce potřeba! Za Jokerit se prosadili mimo Tolvanena ještě Sami Lepistö a John Norman. Za hosty vstřelil jedinou branku Daniil Vovčenko.
59:48'
Jokerit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! zabojoval ve středním pásmu a poté přihrál JOHNU NORMANOVI, který již neměl problém trefit prázdnou branku soupeře. Norman svou čtvrtou trefou tak potvrzuje vítězství finského klubu! Asistence: Mika Niemi, Marko Anttila.
59:32'
Anttila nyní nasbíral pár vteřinek k dobru pro domácí.
59:16'
Buly nařízeno opět po levici gólmana Jokeritu.
59:16'
Nahození Vovčenka z ostrého úhlu sraženo do ochranné sítě.
59:01'
Probíhá již poslední minuta třetí periody!
58:47'
Vhazování po levé ruce Ryana Zapolskiho.
58:47'
Hudáček zůstává na střídačce, Severstal to zkusí v šesti!
58:47'
Oddechový čas pro hosty.
58:47'
Střela Bumagina zblokována obranou Jokeritu do ochranné sítě.
58:37'
Hosté se na moment udrželi v útočném pásmu, nyní už ale Anttila vyváží puk do středního pásma.
58:01'
Hlasatelem ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:50'
Ščerbina s pukem ve vlastním pásmu.
57:09'
Stránského střela z první zblokována mimo.
56:34'
Tolvanen jen nahodil na branku a získal tím tak vhazování v útočném pásmu pro své mužstvo.
56:01'
Střely na branku: 25 – 18
55:38'
Od modré vypálil Višněvskij, Zapolski zapisuje další zákrok.
55:27'
Rozehrávka domácích končí dalším icingem, vhazovat se tak bude opět poblíž Zapolskiho branky.
55:03'
Zakázané uvolnění ze strany helsinského klubu.
54:46'
Další střelecký pokusu Niklase Jensena, Hudáček má puk pod kontrolou.
54:14'
Stasenko to zkusil od modré, Zapolski vyrazil před sebe a dorážce se tak ještě dostal Karlin. Gólman Jokeritu podržel svůj celek ale i napodruhé.
53:59'
Nahození Niklase Jensena od levého mantinelu sbírá Hudáček do své lapačky.
53:41'
Masuhr s kotoučem za vlastní brankou.
52:31'
Střely na branku: 23 – 12
52:17'
Po icingu domácích se vhazuje opět poblíž Ryana Zapolskiho.
52:06'
Vhazování po levici gólmana Jokeritu.
52:06'
Karlin mohl srovnat, Zapolski ale vytáhl famózní zákrok! Skóre se tak nemění.
51:41'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Severstal se dostává na dostřel! Kagarlickij při akci 2 na 1 našel na druhé straně volného DANIILA VOVČENKA, vracejícího se z trestné lavice, a ten usměrnil puk za záda Zapolskiho. Čtvrtá branka pro ruského útočníka, 1:2 z pohledu hostů! Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
51:31'
51:06'
Domácí zpět v útočném pásmu. Střela Niklase Jensena minula branku.
50:42'
Čerepovec vyhrál buly a následně vyhazuje puk ven z obranné třetiny.
50:37'
Hudáček dokázal před dotírajícím O'Neillem udržet puk pod svým tělem, hra je přerušena.
50:25'
Tlak domácích pokračuje.
50:12'
Lepistö pálil z první, avšak minul tři tyče.
49:31'
Jokerit má k dispozici přesilovku. Odskočí soupeři na rozdíl tří branek?
49:31'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., hákování).
48:54'
Hosté se na moment udrželi v útočné třetině, k ohrožení Zapolskiho branky se ale nedostali.
48:08'
Už už to vypadalo, že se po další dobré práce Pihlströma dostane Anttila do samostatného úniku. Na poslední chvíli ale dobře zasáhl jeden z beků Severstalu.
47:29'
Bumagin to zkusil z mezikruží, Zapolski zasahuje bez větších problémů.
47:03'
Můžeme pokračovat, vhazuje se ve středním pásmu.
47:03'
Střelecký pokus Vovčenka z levé strany zblokován do ochranné sítě, na řadě je první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:31'
Střely na branku: 21 – 8
46:14'
Kivistö nastřeluje puk do útočné třetiny, jeho spoluhráči střídají.
45:26'
Vhazování po pravici Júliuse Hudáčka.
44:54'
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Pihlström odvedl velký kus práce, když vyhrál u mantinelu souboj proti dvěma hráčům soupeře, k puku se poté na levé straně dostal EELI TOLVANEN a svou střelou k bližší tyči překonává brankáře Hudáčka. Osmnáctiletý mladík vstřelil tak svou devátou branku v této sezoně, 2:0 pro Jokerit! Asistence: Antti Pihlström.
44:02'
43:03'
Začíná druhá minuta z trestu Kivistöa.
42:21'
Domácí se osvobozují.
42:02'
Pozor, vzápětí je tu další trest pro finský celek. Jukka Jalonen celou situaci ještě řešil s rozhodčími, ale neuspěl.
42:02'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
42:00'
41:50'
Zdá se, že ani tuto přesilovku hosté nezvládnou.
41:37'
Trubačjov přihrál na Vovčenka, ten ale minul.
41:01'
První polovina z trestu Niklase Jensena je za námi, Jokerit zatím soupeře do ničeho nepustil.
40:32'
Severstal bude muset začít s dalším útočnou akcí od své branky.
40:01'
V helsinské Hartwall areně se již vše připravuje na začátek třetí třetiny. Domácí zatím vedou o gól, čeká nás tak ještě jistě zajímavá podívaná.
Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 17 – 7
Zblokované střely: 9 – 8
Vhazování: 27 – 14
Hity: 12 – 37
Trestné minuty: 10 – 12
Druhá dvacetiminutovka utkání mezi Jokeritem a Severstalem nám konečně přinesla první branku. Ve 27. minutě se prosadil střelou od modré čáry obránce domácích Sami Lepistö. Třetí třetinu začnou hokejisté Čerepovce na přesilové hře, neboť v samotném závěru druhé periody dostal dvouminutový trest Niklas Jensen.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., podražení).
39:44'
Domácí drží útočné pásmo.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé periody.
38:07'
Již po skončení přesilové hry se dostal do slibné příležitosti O'Neill, Hudáček ale jeho pokus z těsné blízkosti dokázal zastavit.
38:02'
37:48'
Tolvanen to zkusil z první, avšak minul branku a kotouč míří do středního pásma.
37:31'
Střela Gilroye, Hudáček připraven.
37:12'
Jokerit už ale opět kombinuje v útočném pásmu.
36:57'
Hosté nyní dostávají puk alespoň do střední třetiny.
36:22'
Střelu Niklase Jensena ještě dorážel Regin, Severstal odolal.
36:04'
Regin vyhrál buly.
36:02'
Jokerit může navýšit své vedení při početní výhodě. Vhazování po levé ruce Júliuse Hudáčka.
36:02'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Masuhr – 2 min., nedovolené bránění).
35:31'
Střely na branku: 13 – 7
35:02'
Icing ze strany svěřenců Jukky Jalonena.
34:48'
Mons neúspěšný v souboji u mantinelu s Gilroyem.
33:45'
Na druhé straně v dobré šanci český útočník Stránský. Jeho střela z mezikruží ale zamířila vedle.
33:24'
Marjamäki si najel od pravého mantinelu do dobré střelecké pozice, Hudáček vyrazil ramenem do ochranné sítě.
33:18'
Nyní už to ale je zakázané uvolnění Severstalu, hra se tak přesune do jeho obranné zóny.
32:48'
Zakázané uvolnění se nepíská, Rissanen tak musí hrát kotouč.
32:20'
32:20'
Od modré střílel Masuhr, gólman Jokeritu má touš v náručí. Na řadě další z reklamních přestávek.
32:05'
Rozehrávka domácích končí icingem, vhazovat se tak následně bude poblíž Zapolskiho branky.
31:48'
Stránský přišel o kotouč v souboji s Lauridsenem.
31:01'
Střely na branku: 12 – 6
30:57'
30:42'
Hosté kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nemají.
29:58'
Polovina z trestu Tolvanena je pryč.
29:42'
Jokerit dostává kotouč z obranné třetiny až k brance Hudáčka.
29:19'
Kagarlickij to zkusil z první, Zapolski vyrazil.
28:57'
Vhazování po levici Ryana Zapolskiho.
28:57'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., nedovolené bránění).
28:53'
Po přihrávce Jespera Jensena vyzkoušel Hudáčka Ikonen, brankář Čerepovce podržel puk v náručí.
28:04'
Střela Anttily z pravé strany končí vedle.
27:20'
Zpět do akce, vhazuje se před střídačkou domácích.
27:20'
Hra přerušena, na řadě reklamní přestávka.
26:56'
Severstal se snaží odpovědět. Masuhrova střela od modré ale končí mimo Zapolskiho branku.
26:23'
Domácí se ujímají vedení! Od modré čáry střílel po přihrávce Tolvanena obránce SAMI LEPISTÖ a jeho pokus skončil až za zády Hudáčka. Pro zkušeného beka je to druhá trefa, osmý bod v sezoně, 1:0 pro Jokerit! Asistence: Eeli Tolvanen, Pekka Jormakka.
25:40'
Lauridsen s pukem u vlastní branky, obě mužstva prostřídávají své řady.
25:01'
Střely na branku: 9 – 5
24:13'
Vhazovat se bude poblíž brankáře Hudáčka.
24:13'
Marjamäki nebezpečně dotíral před soupeřovou brankou, ta nakonec skončila posunutá.
24:05'
23:50'
Po další útočné akci Čerepovce v oslabení se bude vhazovat po levé ruce Američana Zapolskiho.
23:06'
Začíná druhá minuta z trestu Monachova.
22:57'
Obrovská šance pro Severstal! Při vlastním oslabení ujel Kagarlickij a jeho bekhendový blafák skončil na tyči.
22:44'
Regin nabízel před branku Jormakkovi, ten se ale k zakončení nedostal.
22:28'
Střela Tolvanena z pravého kruhu pro vhazování skončila na zadním mantinelu.
22:05'
Útočný faul Monachova znamená další přesilovku pro finský Jokerit. Buly po pravé ruce Júliuse Hudáčka.
22:05'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Sergej Monachov – 2 min., nedovolené bránění).
22:00'
Po akci Rybina má Zapolski kotouč ve své moci, následně se bude vhazovat po jeho levici.
21:32'
21:21'
Normanův pokus z mezikruží, Hudáček zasahovat nemusel.
20:49'
Na druhé straně to zkusil při vlastním oslabení z pravé strany Kagarlickij, avšak minul.
20:23'
Střela Lepistöa zblokována mimo branku.
20:01'
Obě mužstva se pomalu vrací zpět ze šaten na ledovou plochu Hartwall Areny. Jak již bylo zmíněno, finský celek začne druhou třetina na přesilové hře.
Statistiky po první třetině

Střely na branku: 7 – 3
Zblokované střely: 7 – 4
Vhazování: 13 – 9
Hity: 2 – 19
Trestné minuty: 6 – 8
První perioda utkání mezi Jokeritem a Severstalem je u konce. Na obou stranách se hraje celkem opatrně a oba brankáři mají zatím málo práce. Domácí začnou druhou třetinu na přesilové hře, když z trestu Višněvskiho zbývá ještě jedna minuta a dvaatřicet vteřin.
20:00'
19:48'
Nebezpečná střela Paloly z levého kruhu pro vhazování, Severstal ještě odolal.
19:32'
Násleldně je tu třetí přesilovka domácích. Buly po pravé ruce Hudáčka.
19:32'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vitalij Višněvskij – 2 min., hákování).
19:20'
Bumagin se dostal po přihrávce od Kagarlickiho do první velké šance svého týmu, Zapolski si ale pohlídal levou tyč.
19:14'
19:01'
Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:46'
Tolvanen se musel vrátit pro puk zpět do obranné třetině.
18:06'
Domácí opět kombinují v útočném pásmu.
17:50'
Lepistö dostal nabito od Paloly, Hudáček má kotouč ve své moci.
17:33'
Tolvanenova střela z mezikruží zblokována mimo.
17:14'
Jokerit a jeho druhá přesilovka. Dočkáme se první branky v tomto utkání? Vhazování po levici slovenského gólmana ve službách Severstalu.
17:14'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Ščerbina.
17:01'
Střely na branku: 5 – 2
16:34'
Mons přihrával před branku na Karlina, ten se ale ke střele nedostal.
16:20'
Zakázané uvolnění hokejistů Čerepovce.
15:58'
15:29'
Poslední půl minutka z trestu Jespera Jensena, Severstal se nemůže dostat do žádné střelecké pozice.
14:59'
Polovina přesilové hry minulostí, Zapolski zatím bez práce.
14:30'
Anttila opět osvobozuje svůj tým, jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.
14:02'
Domácí úspěšní na buly a ihned vyhazují.
13:58'
Druhá početní převaha pro Severstal. Bude tentokrát úspěšná?
13:58'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., hrubost).
13:28'
Konec reklamní přestávky, buly po pravé ruce gólmana Zapolskiho.
13:28'
Střelecký pokus z hole Rybina sražen do ochranné sítě, je tu reklamní přestávka.
13:04'
Nepřesná přihrávka Trubačjova, kupředu tak mohou opět domácí.
12:26'
Obránce Kivistö vyčkává s pukem za vlastní brankou.
12:01'
Střely na branku: 4 – 2
11:47'
Po icingu Severstalu se bude vhazovat poblíž brankáře Hudáčka.
11:37'
11:25'
Jokerit nadále tlačí na soupeřovu čtveřici.
11:10'
Palola z levé strany míjí tři tyče.
10:38'
Začala druhá minuta z trestu Vasiljeva.
10:19'
Domácí vyhráli vhazování a od modré následně vypálil Lepistö, Hudáček nevěděl kde má kotouč. Dorážející O'Neill poté jen těsně minul branku!
10:15'
Gilroyova prudká střela od modré čáry končí v náručí Hudáčka.
09:37'
Jokerit má v této sezoně skvělá čísla na přesilové hře. Dokáže to nyní potvrdit? Buly po pravé ruce gólmana Čerepovce.
09:37'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Valerij Vasiljev – 2 min., vražení na hrazení).
09:31'
Signalizovaný trest pro Severstal.
08:39'
O'Neill nyní našel na levé straně Niklase Jensena, jeho střela skončila v rukavici Júulise Hudáčka.
08:10'
Útočná akce finského klubu neměla dlouhého trvání.
07:52'
Kapitán hostů se vrací s kotoučem do obranné třetiny, oba týmy střídají.
07:05'
Střela Bumagina zblokována obranou soupeře.
06:53'
Kagarlickij zavezl puk do útočného pásma.
06:40'
Obě mužstva jsou v plném počtu.
06:13'
Pokračujeme. Vhazování po levé ruce gólmana domácích.
06:13'
Kotouč končí mimo hrací plochu, na řadě je první reklamní přestávka.
05:44'
Jesper Jensen rozjíždí akci svého týmu od vlastní branky.
05:11'
Norman s Marjamäkim nezvládli přechod do útočného pásma, čároví pískají ofsajd.
05:01'
Střely na branku: 0 – 2
04:40'
Hrát se bude 4 na 4, vhazování ve střední třetině.
04:40'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Olli Palola – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vitalij Višněvskij – 2 min., hrubost).
04:16'
Jokerit kombinuje v útočném pásmu.
04:02'
Zakázané uvolnění hokejistů Severstalu, hra se tak přesune do jejich obranné zóny.
03:19'
Stasenko již nestihl puk v útočném pásmu a musí se tak pro něj vracet až do vlastní třetiny.
02:51'
Kazakovcev byl příliš rychlý, je tu tak další postavení mimo hru ze strany hostujícího mužstva.
02:26'
02:25'
Pokus Rybina z levé strany zblokován do ochranné sítě.
02:16'
Až nyní ohrozil Zapolskiho Mons, gólman Helsinek ale bez problémů vyrazil.
01:48'
Ani nyní se Severstal nedokázal usadit v útočné zóně, Jokerit se opět osvobozuje.
01:27'
První minuta z početný převahy hostů je minulostí, Zapolski zatím zasahovat nemusel.
01:06'
Po dalším ofsajdu Čerepovce se vhazuje ve středním pásmu před střídačkou domácího Jokeritu.
00:47'
Hostům nevyšel přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.
00:32'
Jokerit vyhrál buly a ihned posílají kotouč ven ze své obranné třetiny.
00:26'
Hned na úvod je tu ale přesilová hra Severstalu. Vhazování po levici Ryana Zapolskiho.
00:26'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., podražení).
00:04'
Vhazování pro domácí.
00:01'
Na úvodní buly se už do středového kruhu staví Peter Regin a Oleg Jašin, jdeme na to!
Hymny za námi, kapitáni Regin a Kagarlickij si podávají ruce s rozhodčími, utkání mezi Jokeritem Helsinky a Severstalem Čerepovec začne co nevidět!
Hokejisté obou mužstev nastoupeni na modrých čarách, v Hartwall Areně nyní zazní ruská a finská státní hymna.

Z:14 V:6 OG:29 PR:2,06 ÚS(%):92,8 SO:2

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Lepistö (A), Lundin, Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Jensen, Regin (C), Palola – Tolvanen, O'Neill (A), Jormakka – Marjamäki, Norman, H. Ikonen – Pihlström, Niemi, Anttila.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Jevsejenkov, Stasenko, V. Vasiljev, Masuhr, Kudako, Višněvskij, Kalašnikov, Chabarov – Kagarlickij (C), Jašin, Bumagin – Vovčenko, Trubačjov (A), Stránský – Rybin (A), Karlin, Mons – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev.

Rozhodčí: Alexandr Sergejev, Sergej Beljajev – Tornike Kuchava, Nikita Novikov.

Nikita Novikov – 213 záp., 27 let, RUS
Obě mužstva již na ledě Hartwall Areny absolvují předzápasové rozbruslení.
Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování utkání KHL mezi Jokeritem Helsinky a Severstalem Čerepovec! Úvodní buly bude vhozeno za nějakých 40 minut.
SEVERSTAL ČEREPOVEC – Informace k sestavě

Na straně Severstalu zasáhne již dnes do utkání nová akvizice Oleg Jašin. Jeho příchod oznámilo vedení 29. září 2017. Šestadvacetiletý útočník zaujme místo v první formaci, kde ho na křídlech doplní Dmitrij Kagarlickij a Alexandr Bumagin – mimo tedy zůstane Pavel Černov. Ostatní formace zůstávají beze změn. Do branky se postaví opět slovenský gólman Július Hudáček.
JOKERIT HELSINKY – Informace k dnešní sestavě

V sestavě Jokeritu dojde oproti minulému utkání ke dvěma změnám. Útočníci Masi Marjamäki a Antti Pihlström se vrací zpět poté, co vynechali poslední zápas svého týmu. Mimo naopak zůstanou Tommi Huhtala a Tomi Mäki. Dále budou chybět Jesse Joensuu, Petteri Wirtanen, obránce Juho Rautanen. Brankář Karri Rämo je zraněn, jeho návrat se očekává někdy v polovině října. Mezi tři tyče se opět postaví Američan Ryan Zapolski.
Zajímavosti ohledně dnešního utkání

Mezi oběma mužstvy došlo v minulosti zatím celkem k šesti vzájemným zápasům. Jokerit z nich dokázal vytěžit deset bodů, Severstal pak bodů osm.

Obránce Jokeritu Tommi Kivistö má ve statistice +/- sedm kladných bodů, což je nejlepší počin ze všech hráčů finského klubu.

Peter Regin, kapitán Helsinek, není v této sezoně tolik produktivní, jak by se od něj čekalo. Ve statistice % úspěšnosti vyhraných vhazování se ale řadí mezi nejlepší hráče KHL!

Kapitán a zároveň nejproduktivnější hráč Čerepovce Dmitrij Kagarlickij bodoval v posledních čtyřech utkáních svého týmu (tři góly, čtyři asistence).

Útočník Severstalu Maxim Rybin rozdal v této sezoně již osmašedesát hitů, což je nejlepší výkon mezi všemi hráči KHL!
Češi a Slováci v tomto utkání

Július Hudáček (CER) – brankář, 29 let, SVK
Matěj Stránský (CER) – pravé křídlo, 24 let, CZE
Vzájemná utkání z loňské sezony

ČT 13. 10. 2016 – Ice Palace, Čerepovec:
Severstal Čerepovec – Jokerit Helsinky 4:3 pp (1:1, 2:0, 0:2 – 1:0)

SO 07. 01. 2017 – Hartwall Arena:
Jokerit Helsinky – Severstal Čerepovec 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

SEVERSTAL ČEREPOVEC (6-1-3-5)

Také hokejisté Severstalu nezačali letošní sezonu vůbec špatně. Vítězství v každém z posledních čtyř utkání navíc posunulo Čerepovec na osmou pozici ve Východní konference!
V posledním klání porazili na domácím ledě Amur Chabarovsk těsně 2:1. Vítěznou branku vstřelil v osmatřicáté minutě český útočník Matěj Stránský! Dmitrij Kagarlickij se postaral o první branku svého týmu, která byla již jeho sedmá v letošní sezoně. Mezi tři tyče se postavil Július Hudáček, který nestačil z celkového počtu pětadvaceti střel soupeře pouze na jedinou.

Poslední odehrané utkání Severstalu

ST 27.09.2017, 18:00 – Ice Palace, Čerepovec:
Severstal Čerepovec – Amur Chabarovsk 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kagarlickij (Bumagin, P. Černov), 38. Stránský (Vovčenko, Trubačjov) – 17. Kuzmin (Byvalcev, Kondratěv)

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Alexej Ravodin – Alexandr Nikolajev, Alexandr Sadovnikov

Diváci: 2 755

Soupiska Severstalu: J. Hudáček (Magarilov) – Jevsejenkov, Stasenko, V. Vasiljev, Masuhr, Kudako, Višněvskij, Kalašnikov, Chabarov – Kagarlickij (C), P. Černov, Bumagin – Vovčenko, Trubačjov (A), Stránský – Rybin (A), Karlin, Mons – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev.

JOKERIT HELSINKY (8-2-1-1)

Finský Jokerit vstoupil do letošního ročníku KHL v neskutečné formě. Odehráno má zatím pouze dvanáct utkání, nejméně ze všech mužstev, a z nich dokázal desetkrát zvítězit. Svěřenci Jukky Jalonena navíc vyhráli osm utkání v řadě za sebou!
Naposledy porazili na domácím ledě Spartak Moskva 5:1. Hattrickem se blýskl sedmadvacetiletý útočník Pekka Jormakka! Prosadili se ještě Tommi Huhtala a Eeli Tolvanen. Brankář Ryan Zapolski předvedl čtyřiatřicet úspěšných zákroků a do statistik zapsal již devátou výhru v sezoně!

Poslední odehrané utkání Jokeritu

PÁ 29.09.2017, 17:30 – Hartwall Arena:
Jokerit Helsinky – Spartak Moskva 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Huhtala (Norman, H. Ikonen), 8. Jormakka (O'Neill), 26. Jormakka (Tolvanen, Lepistö), 40. Jormakka (Lepistö), 54. Tolvanen (Gilroy, Jormakka) – 56. V. Komarov (Judin, Truňov)

Rozhodčí: Alexander Soin, Sergej Beljajev – Tornike Kuchava, Jevgenij Strelcov

Diváci: 8 480

Soupiska Jokeritu: Zapolski (Ratilainen) – Lepistö (A), Lundin, Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Jensen, Regin (C), Palola – Tolvanen, O'Neill (A), Jormakka – Huhtala, Norman, H. Ikonen – Mäki, Niemi, Anttila.

7. HC Viťaz – 17 záp., 43:49, 19 B
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Na programu nejprestižnější hokejové soutěže v Evropě, která letos mimochodem slaví své desáté výročí, jsou dnes čtyři duely. Zde budete moci sledovat utkání mezi Jokeritem Helsinky a Severstalem Čerepovec. Úvodní buly bude v Hartwall Areně vhozeno v 15 hodin! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.