KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : Čerepovec - 24. srpna 2017   15:00

OMSK
Furch (Šilin) – Gustafsson, Martynov, A. Osipov, J. Medveděv (C), Meňšikov, Berezin, Minejev – A. Petersson, Everberg, Sundström – Fisenko (A), Lemťugov, Kugryšev – Košelev, Pjanov, I. Michejev – Stas (A), A. Galimov, Chochrjakov.
Gašilov, Ščenjov – Golovljov, Maitak.
Omsk Arena
7 820 diváků
Čerepovec
J. Hudáček (Artamkin) – Stasenko (C), Kalašnikov, Masuhr, Kornějev, Kudako (A), Višněvskij, Chabarov – Kagarlickij, Bumagin, P. Černov – Stránský (A), Rybin, P. Holík – Trubačjov, Ugarov, Vovčenko – Kazakovcev, Kodola, Karlin – Monachov.

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek čtvrtka. Na počtenou!
Československá stopa

AVANGARD OMSK
Dominik FURCH – 20 střel proti, 0 gólů (úsp. 100%)

SEVERSTAL ČEREPOVEC
Petr HOLÍK – 0+0, 0 střel na branku
Julius HUDÁČEK – 22 střel proti, 1 gólů (úsp. 95,45%)
Matěj STRÁNSKÝ – 0+0, 3 střely na branku
Dohráno! Z gólmanské bitvy odchází šťastnější Dominik Furch, který si připisuje čisté konto. Omsk tak v prvních dvou zápasech letošního ročníku KHL inkasoval jen jediný gól. Špatný výkon nepodal ani Julius Hudáček, kterého ale v klíčovém momentu zápasu nechala obrana na holičkách.

Avangard právě vstřelil branku!
Tak to bylo rychlé! Přihrávku jednoho z hráčů Severstalu zachytil na modré čáre ANDRÉ PETERSSON, který se nikým neohrožený vydal přímo před Hudáčka a poslal puk za jeho záda. Bez asistence.
60:12'
Prodloužení bylo zahájeno, úvodní vhazování vyhráli hosté. Ti si okamžitě zaváží kotouč za vlastní branku.
60:01'
Šedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo, za malou chvíli nás čeká prodloužení.

Statistiky po třetí třetině
Střely na branku: 21 – 20
Vhazování: 31 – 21
60:00'
59:57'
V samotném závěru mohl o vítězi rozhodnout Jegor Martynov, který poslal z mezikruží prudkou střelu přímo do hrudníku hbitého Hudáčka.
59:20'
Útok Avangardu přetnul ofsajd, do konce základní hrací doby nezbývá ani minuta.
58:43'
Zblízka chtěl Hudáčka překvapit Fisenko, jenže bezúspěšně.
58:06'
Dvě minuty do konce, obě strany jsou zřejmě smířeny s prodloužením a šetří síly.
57:03'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Dennis Everberg – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Stanislav Kalašnikov – 2 min., hrubost).
57:03'
Po přerušení vypukla menší šarvátka, bude se vylučovat. Zatím to vypadá, že budou obě strany potrestány stejnou mírou.
56:51'
Teď se zase hraje spíše v pásmu hostů. Petersson si zpoza brány vyjel před gólmana a zasunul kotouč k levé tyči, jenže Hudáček byl připraven situaci uhasit.
56:07'
Puk se pohybuje před Furchem, domácí hokejisté ale pečlivě brání a hráči Čerepovce tak vůbec nemají prostor pro střelu.
54:20'
Martynov se dostal na modré ke kotouči a okamžitě vystřelil, puk skončil vysoko nad Hudáčkovou svatyní. Vše zatím nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.
52:36'
Avangardu zjevně docházejí síly, Severstal je nyní lepším týmem. Bumagin se pokusil Furcha překvapit prudkou střelou z mezikruží, které strážce svatyně domácích postavil do cesty vyrážečku.
50:52'
Puk stále zůstává převážně na hokejkách domácích hokejistů, hostující celek však zpevnil defenzívu a nenechává Omské se v útočné třetině ani na moment ohřát.
49:22'
Lemťugov manévruje s kotoučem u mantinelu, snaží se se vyhnout všem bránícím hráčům Čerepovce, kteří se na něj lepí jako mouchy na mucholapku. Zatím se mu daří.
48:10'
Hra probíhá v obranném pásmu hostů, na ledě se momentálně bojuje o každičký centimetr. Ani jeden tým nenechává soupeři nic zadarmo.
Dnešní utkání sleduje 7 820 diváků.
47:25'
Hosté si berou time-out, po přerušení proběhne vhazování před bránou Čerepovce.
46:36'
Hudáček musel nyní likvidovat hned dvě prudké střely z voleje, domácí začínají opět vystrkovat drápky! Gólman Severstalu ale zachoval chladnou hlavu a je stále neprůstřelný.
45:35'
Hokejisté Čerepovce míří po krátké pauze opět do útoku. Uvidíme, co vymyslí tentokrát.
43:37'
Trubačjov se pokusil strážce omské brány překonat zasunutím k levé tyči, Furch byl ale na místě včas. Zatím má v poslední třetině o něco více práce než jeho slovenský protějšek na druhé straně kluziště.
43:10'
Střela sedmnáctiletého Makara Chabarova končí v lapačce Dominika Furcha, muž se stopkou na helmě se ani tentokrát nachytat nenechal.
42:17'
Pozemní střela Ilji Michejeva orazítkovala beton slovenského gólmana ve službách Čerepovce. Úvod poslední části je zatím trochu ospalý, příliš strhující nebyla ani přesilovka Avangardu.
41:36'
Avangard poprvé zamkl hokejisty Čerepovce v pásmu, zatím je k vidění hodně dlouhá kombinace. Hudáček ještě zasahovat nemusel.
40:56'
Gustafsson stál v čele první útočné akce Omsku v přesilovce, která ale byla velmi rychle nezneškodněna.
40:15'
Domácí se hned z kraje třetiny dopouští icingu.
40:01'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Stanislav Kalašnikov – 2 min., držení protihráče).
40:01'
Čtyřicet minut je za námi, branek jsme viděli přesně nula. Šance byly na obou stranách, o něco více ze hry měl v prostřední třetině domácí Avangard. Je nutno vyzdvihnout výkony Dominika Furcha a Julia Hudáčka – oba strážci svatyní jsou dnes ve formě a právě díky nim je stav po dvou třetinách stále bezbrankový.

Jak už bylo avizováno, domácí zahájí poslední část základní hrací doby přesilovkou. Vyloučen je Stanislav Kalašnikov za hákování.

39:52'
Galimov bruslí s kotoučem sám ve vlastním pásmu. Už je skoro jisté, že Omsk zahájí druhou část v početní výhodě.
39:37'
Domácí kombinují v útočném pásmu, ochozy se hlasitě dožadují úvodního gólu. Hosté sahají po puku jen marně.
38:32'
Třetí lajna Avangardu se na pár sekund usadila před Hudáčkem, ohrozit jej ale nedokázala. Nyní mají omští hokejisté ponechanou výhodu, bude se vylučovat.
37:34'
Obě mužstva nyní sází na dlouhé přihrávky, které ale velmi často končí na holích soupeře. Hra momentálně spíše připomíná tenis než lední hokej.
36:58'
Hosté vyhazují na icing, vhazovat se bude po Hudáčkově levici.
35:23'
Dnešní zápas je zatím jako na houpačce. Ze začátku třetiny měl více ze hry Čerepovec, nyní svého soupeře zase v útočném pásmu dusí domácí. Ani jeden z gólmanů se ale zatím nenechal nachytat, čtyři a půl minuty před koncem části tak stále čekáme na úvodní gól.
33:47'
Petersson našel před brankou volného Sundströma, který v ideální pozici u levé tyče nezvládl zakončit! Z téhle akce mohl být krásný gól...
32:31'
Hosté budou muset po dnešním utkání secvičit přesilové hry, zatím se jim vůbec nedaří. Jedinou větší šanci měl Vovčenko, který dělovkou z první zasáhl vyrážečku strážce domácí svatyně.
31:40'
Adam Masuhr ukořistil kotouč pro sebe a zajíždí za vlastní bránu, Čerepovec bude první útok v přesilovce zakládat z vlastní obranné třetiny.
31:08'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ansel Galimov – 2 min., podražení).
30:40'
Menšikov se unáhlil, výpad Avangardu zastavuje hvizd rozhodčího. Ofsajd.
30:04'
Hra je nyní velmi rozsekaná, přerušení střídá přerušení. Za malou chvíli se bude po icingu domácích vhazovat před Furchem.
28:47'
Andrej Stas z kruhu zasáhl jen Hudáčkův beton, oba brankáři zatím předvádějí excelentní výkon. Těžko říct, který z nich bude kapitulovat dřív.
27:42'
Na Košeleva se pověsil Chabarov a snažil se jej odzbrojit, mladý ruský bek ale ze souboje vyšel na prázdno a Omsk pokračuje v útočení.
26:40'
Višněvskij hledal na modré čáře stojícího Kudaka, ten ale nahrávku vůbec nezvládl zachytit a Čerepovec se tak vlastní chybou vyhání ven z útočné třetiny.
25:02'
Domácí dokonce oslabení zdánlivě nabudilo, hráči soupeře mají nyní velký problém Furcha nějak vážněji ohrozit. Jako zatím poslední se o to pokusil Trubačov, jehož ránu český gólman pokryl lapačkou.
24:26'
Omsk první oslabení přežil bez problémů, jedinou střelu na Furcha pohotově zblokoval vlastním tělem Bumagin.
23:40'
Přesilovka zatím Severstalu nevychází úplně podle plánu, hokejisté Čerepovce museli už dvakrát lovit kotouč zpoza vlastního brankoviště.
22:29'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Dennis Everberg – 2 min., nedovolené bránění).
22:23'
Závar před svatyní Avangardu končí posunutou brankou, hra je přerušena.
21:36'
Vovčenko prorazil do útočné třetiny a bez váhání vyslal směrem na Furcha dělovku, jenže jeho střela jen zaduněla o mantinel za domácí brankou.
21:22'
Furch před najíždějícími soupeři raději schoval puk pod sebe, vhazovat se bude po jeho levici.
20:20'
Úvodní vhazování prostřední části vyhrál Omsk, Dennis Everberg vedl první útočné tažení domácích. Po několika sekundách byl ale odzbrojen pohotovou čerepoveckou obranou.
20:01'
Rozhodčí již krouží po ledě, začátek druhé třetiny se rychle blíží.
První třetina je u konce, fanoušci v Omsk Areně moc spokojeni být nemohou. Jejich tým sice vstoupil do úvodní třetiny aktivněji a vypěstoval si i pár dobrých šancí, většinu dvacetiminutovky však hráli prim hosté. Uvidíme, zda-li bude Čerepovec lepším týmem i po přestávce.

19:37'
Stas se za svou brankou chopil kotouče a bez váhání jej poslal ven z pásma. Pár centimetrů za modrou si ho berou na hole hráči Severstalu, kteří se mohou pokusit o poslední útok třetiny.
18:52'
Slabší střela z kruhu končí ve Furchově lapačce, hra je přerušena. Z úvodní dvacetiminutovky zbývá něco málo přes minutu.
17:20'
Prim nyní hrají hráči Čerepovce, Omsk se do útočné třetiny už nějakou dobu nepodíval. Všechny jeho pokusy o tažení vpřed jsou zastavovány již ve středním pásmu.
15:49'
Severstal se dostal do přečíslení třem proti dvěma, beci Avangardu však akci s přehledem zneškodnili. Kagarlického slabá střela z levého kruhu jen proklouzala kolem domácí branky.
14:00'
Karlina se pokusil odzbrojit Fisenko, ale marně. Čerepovecký hráč následně pokračuje s pukem na holi za bránu Omsku.
12:51'
Ugarovovi se lepil na paty jeden z omských beků, forvard hostí ale na poslední chvíli poslal puk spoluhráči na modrou čáru a Čerepovec tak může útočit dál.
11:01'
Kagarlickij si povyjel na kraj kruhu a vypálil na Furcha, se střelou z velkého úhlu ale neměl český gólman vůbec problém.
09:48'
V rohu za domácí svatyní proběhla rychlá bitva o kotouč, ze které nakonec odjíždí o něco šťastnější Omsk. Jeho hráči se nyní snaží rozjet útočnou akci.
08:29'
Momentálně se hraje hlavně v domácí třetině, defenzíva Avangardu ale hostům pořádně znepříjemňuje život a vůbec je nepouští do střeleckých pozic.
07:04'
Po delší době své útočné schopnosti předvedli také hosté a hned z toho mohl být gól! Vovčenko se osvobodil od omské obrany a vyjel si přímo před brankoviště, jeho zakončení však šlo jen do tyče. Furch následně kotouč pokryl rukavicí.
06:45'
Ani Johan Sundström nemířil úplně přesně, hosté následně vyhazují na icing.
05:45'
Po rychlém přesunu do útočného pásma chtěl reflexy Hudáčka proklepnout domácí kapitán Medveděv, z mezikruží však vypálil hodně mimo.
04:29'
Pjanov vypálil z kruhu, Hudáček vyráží. Omsk má momentálně více ze hry, útočné akce Severstalu jsou zneškodňovány již v zárodku. Furch zatím moc práce nemá.
03:03'
Andre Petersson úplně unikl obraně hostů, v souboji muže proti muži s Hudáčkem však neuspěl! Slovenský gólman kotouč schoval pod lapačku.
01:57'
Domácí se pokoušejí zamknout Čerepovec v jeho pásmu, hosté se však houževnatě brání a nenechávají hráčům Omsku moc prostoru pro manévrování.
01:10'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, kotouč střídá majitele poměrně často. Ani jeden tým zatím nemá vyslovenou převahu.
00:20'
Maxim Rybin se pokusil českého gólmana překvapit střelou rovnou po vhazování před omskou brankou, kotouč však zmizel ve Furchově výstroji.
00:02'
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří neztrácí čas a okamžitě se přesouvají před Dominika Furcha.
00:01'
Hokejisté Severstalu jsou již seřazeni na modré čáře, Omští právě vyjíždějí na led s Dominikem Furchem v čele. Za malou chvíli začínáme.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Gustafsson, Martynov, A. Osipov, J. Medveděv, Meňšikov, Berezin, Minejev – A. Petersson, Everberg, Sundström – Fisenko, Lemťugov, Kugryšev – Košelev, Pjanov, I. Michejev – Stas, A. Galimov, Chochrjakov.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Stasenko, Kalašnikov, Masuhr, Kornějev, Kudako, Višněvskij, Chabarov – Kagarlickij, Bumagin, P. Černov – Stránský, Rybin, P. Holík – Trubačjov, Ugarov, Vovčenko – Kazakovcev, Kodola, Karlin – Monachov.

Rozhodčí: Gašilov, Ščenjov – Golovljov, Maitak.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

13. 1. 2017: Čerepovec – Omsk 0:2
20. 10. 2016: Omsk – Čerepovec 5:2
7. místo v Západní konferenci (0-0-1-0, 1 b.)

Za to Severstalu se vstup do sezóny moc nepovedl. Po brance Dmitrije Kagarlickije sice na ledě Jugry vedl už po sedmnácti sekundách první třetiny, domácí se však ve druhé části prosadili z přesilovky a najednou se tedy začínalo od znova. Do konce základní hrací doby nenašel na brankáře soupeře recept ani jeden tým a zápas tak šel do prodloužení, ve kterém o vítězství domácího Chanty-Mansijsku rozhodl Anton Korolojov. Hosté si tak po obratu do tabulky připsali jen bod.

Nejproduktivnější hráči
Dmitrij KAGARLICKIJ – 1 bod (1+0)
Nikolaj STASENKO – 1 bod (0+1)
Alexandr BUMAGIN – 1 bod (0+1)

Brankářské statistiky
Julius HUDÁČEK – 1 Z | 93,90% úsp. | prům. 2,00
3. místo ve Východní konferenci (1-0-0-0, 3 b.)

Omští vykročili do jubilejního desátého ročníku KHL tou správnou nohou, jelikož v úterý na svém ledě zvítězili 3:1 nad Dinamem Riga. Domácí sice ještě před startem třetí periody prohrávali, na začátku poslední dvacetiminutovky se však na lotyšskou branku snesla nevídaná branková smršť! Během 110 sekund se dvakrát trefil Dennis Everberg a jednou Valentin Pjanov. O tříbodovém zisku Avangardu bylo rázem rozhodnuto.

Dennis EVERBERG – 2 body (2+0)
Valentin PJANOV – 1 bod (1+0)
Ansel GALIMOV – 1 bod (0+1)
Johan SUNDSTRÖM – 1 bod (0+1)
Erik GUSTAFSSON – 1 bod (0+1)

Dominik FURCH – 1 Z | 96,90% úsp. | prům. 1,00
Přeji vám krásné čtvrteční odpoledne! Kontinentální hokejová liga je v plném proudu, dnes je na programu celkem sedm duelů. Do akce vyrazí i Avangard Omsk, který bude na svém ledě hostit celek z dalekého Čerepovce. Pojďme si na dnešní soupeře posvítit...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.