Československá stopa v zápase
Jan Muršak (MOS) 0+0, čas na ledě 07:39
Jakub Nakládal(JAR) 2+0, čas na ledě 16:27
V první třetině se domácí hokejisté dostali do dvoubrankového vedení, hostům se v přesilovce podařilo snížit. Postaral se o to tvrdou střelou od modré čáry Jakub Nakládal. Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Ve dvacáté sedmé minutě se podruhé v tomto zápase prosadit Jakub Nakládal. I tentokrát uspěl ránou od modré čáry. Necelé dvě minuty později si vzali domácí vedení zpět na svou stranu. Po krásné kombinaci spoluhráčů poslal puk Světlakov mezi betony přemisťujícího se brankáře. Ve třetí třetině se prosadili domácí a navýšili své vedení. První zápas série vyhrává CSKA Moskva 4:2.
59:50
Už se nic nestane, ještě jedna akce Kirilla Petrova, která je zablokovaná.
59:14
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Brandon Kozun – 2 min., nedovolené bránění).
58:28
Hosté hrají bez brankáře, branka Lokomotivu je prázdná.
58:28
Oddechový čas pro hosty.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
57:27
Jakub Nakládal, autor dvou branek, má puk za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Mnoho šancí si nyní hosté nevytvářejí.
56:34
Sledujeme poslední minuty hry ve třetí třetině, Arťom Sergejev se probojoval do zakončení, jeho pokus byl zablokovaný.
55:16
Kirill Petrov pronásledoval puk do útočného pásma, kde jej však získali obránce Lokomotivu. Ti se nyní musí bránit aktivně hra CSKA.
54:50
Lokomotiv Jaroslavl má kotouč ve vlastním obranném pásmu a čeká na vhodný moment pro vytvoření útočné akce.
54:20
Další minuta hry je pryč, ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější šance. Sledujeme klidnější pasáž hry. Nyní neuspěl ránou bez přípravy Michail Naumenkov.
53:21
Hostující celek se snaží něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím však marně.
51:35
Daniil Apalkov se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale domácího brankáře překonat nedokázal. Výborné čtení hry předvedl brankář CSKA.
50:56
CSKA Moskva je aktivnější, střelecky je aktivnější a míří za výhrou v tomto prvním zápasu série.
50:32
Domácí hokejisté navýšili své vedení, hrají aktivněji a nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.
49:20
Oba vyloučení hráči se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.
47:19
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí hokejisté navyšují své vedení. Ivan Tělegin našel zcela volného spoluhráče. Tím byl SERGEJ ANDRONOV, který bez problémů překonal brankáře Lokomotivu. Puk směřoval pod horní tyčku. Asistence: Ivan Tělegin.
47:06
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Korškov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., držení protihráče).
47:06
46:30
Brandon Kozun výborně obkroužil branku, jeho pokus vyrazil domácí brankář před sebe, kde byla obrana Moskvy.
45:59
Mnoho šancí momentálně není k vidění, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma.
44:29
Kirill Petrov na druhé straně zkoušel vymyslet přihrávku z obranného pásma na útočnou modrou, puk byl ale zablokovaný.
43:50
Domácí se dostali pod tlak, hosté se usadili v útočném pásmu. Michail Pašnin vypálil od modré mimo branku.
42:24
Denis Děnisov vybojoval puk ve středním pásmu, ale neměl kudy vést útočnou akci, a tak se vrací do obranné třetiny.
41:55
Hra je spíše ve středním pásmu, k vidění není mnoho šancí, ani jeden celek se nikam nežene. Pavel Kraskovskij neprošel přes obránce CSKA.
41:02
Domácí mají kotouč za svou brankou, Ivan Tělegin čeká na dostřádání spoluhráčů.
40:44
Zápas, který zatím nabídl pět branek pokračuje třetí třetinou.
40:01
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Ve dvacáté sedmé minutě se podruhé v tomto zápase prosadit Jakub Nakládal. I tentokrát uspěl ránou od modré čáry. Necelé dvě minuty později si vzali domácí vedení zpět na svou stranu. Po krásné kombinaci spoluhráčů poslal puk Světlakov mezi betony přemisťujícího se brankáře.
40:00
39:41
Ještě jedno vhazování oddálí druhou sirénu. Buly před brankou Jaroslavle.
39:00
Dostáváme se do závěrečné minuty hry ve druhé třetině. Výborně překonali hosté domácí defenzivu, ale jeden z hráčů Lokomotivu nepřesně zakončil.
38:40
Lokomotiv Jaroslavl kontroluje hru, snaží se něco vymyslet, ale nemůže se probojovat stabilněji do útočného pásma.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:37
CSKA Moskva špatně rozehrála, a tak je z toho jen zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Sorokina.
37:15
Domácí se nyní bránili tlaku soupeře, dokázali vyhodit jen do středního pásma. vystřídat však nedokázali. Následně brankář Moskvy podržel puk, a tak mohou jeho spoluhráči vystřídat.
36:50
Andrej Loktionov byl volný na pravé straně útočného pásma, křížná přihrávka na něho neprošla.
35:40
Hlasitě se ozývají fanoušci, kteří podporují domácí hokejisty ve snaze navýšit své vedení.
35:01
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, hraje se zejména ve středním pásmu. Střel na branku není mnoho.
34:10
Mnoho šancí nyní k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Staffan Kronwall se nedokázal důrazněji prosadit v předbrankovém prostoru.
33:09
Geoff Platt se probojoval do útočného pásma, využil laxního přístupu obránce, a tak mohl zakončit. První pokus vyrazil brankář před sebe a k dorážce se nedostal.
32:55
Maxime Talbot to na druhé straně udělal výborně, dostal se do útočného pásma a vypálil do protipohybu domácího brankáře. Gólman CSKA kryje.
32:53
21:8, tak vypadá aktuální statistika střel na branku. Domácí jsou jednoznačně lepším týmem, snaží se hrát aktivně a navýšit své vedení.
31:53
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladislav Gavrikov – 2 min., hrubost).
31:53
30:37
Vladimir Žarkov vypíchl kotouč a spěchal do útočného pásma. Jeho zakončení však nebylo optimální, a tak si dokázal poradit brankář Lokomotivu.
29:50
Sledujeme dramatický hokej, který se musí fanouškům líbit. Půlka zápasu je pryč, viděli jsme pět branek a plno dalších dramatických momentů.
28:37
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jan Muršak – 5 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 5 min., hrubost).
28:37
28:31
Domácí díky proměněné přesilové hře dostávají znovu do vedení, velká radost na tribunách. ANDREJ SVĚTLAKOV se po krásné kombinaci dostal do zakončení a puk poslal mezi betony přesunujícího se brankáře. Asistence: Bogdan Kiselevič a Kirill Petrov.
28:13
Bogdan Kiselevič jako správný obránce vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus postrádal důraz i přesnost.
28:01
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Petri Kontiola – 2 min., hákování).
27:57
Moskva se po inkasované brance dostala do útočného pásma a snaží se něco vymyslet.
26:40
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Hostující celek díky aktivní hře vyrovnává. Na modré čáře našel Brandon Kozun JAKUBA NAKLÁDALA, jehož rána přes několik hráčů prolétla a puk končí přesně v horní části branky. Druhý gól pro českého hráče v tmoto zápase. Asistence: Brandon Kozun.
26:16
Hraje se bez přerušení, hra se bez vážnější šance přelévá ze strany na stranu.
24:47
CSKA se dostala do útočného pásma, Jan Muršak nedokázal v osobním souboji za brankou překonat Jegora Averina, a tak se domácí do zakončení nedostali.
24:16
Mnoho šancí momentálně k vidění není, více ze hry mají však hosté, kteří se pokoušejí vyrovnat. Optická převaha hovoří ve prospěch Lokomotivu.
23:34
Pavel Koledov bojoval o kotouč v obranném pásmu, souboj zvládl, a tak mohl v akci pokračovat jeho spoluhráč.
23:14
Domácí se snaží získat vedení o dvě branky zpět, nyní se ale nemohou stabilněji dostat do útočného pásma. Obrana Lokomotivu hraje zodpovědně a padá do střel.
21:51
Ilja Sorokin tak tak dokázal zastavit střelecký pokus Jegora Averina. Hostující hráč dostal na zakončení poměrně hodně prostoru, a tak to zkusil. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.
21:04
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
20:01
Úvodní třetina končí, domácí hokejisté se dostali do dvoubrankového vedení, hostům se v přesilovce podařilo snížit. Postaral se o to tvrdou střelou od modré čáry Jakub Nakládal.
20:00
19:36
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
19:30
Probíhá poslední půlminuta hry v první třetině.
18:55
Jegor Korškov si vybruslil před branku, mohl zakončovat bekhendově, ale naprosto nesmyslně a zbytečně hledal spoluhráče, a tak celou akci odsoudil k neúspěchu.
18:26
Lokomotiv Jaroslavl se nastěhoval do útočného pásma, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.
17:53
Maxime Talbot se dostal do zakončení, jeho ránu z mezikruží dokázal obětavě zablokovat Kirill Petrov.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, hosté mají kotouč za svou brankou a střídají. Nikita Čerepanov se dostal do postavení mimo hru, a tak akce Jaroslavle končí ještě dříve než pořádně začala.
16:28
Jakub Nakládal znovu na ledě a opět se snaží co nejrychleji založit útočnou akci.
15:57
Ani jeden celek se nyní nikam nežene, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí fanoušci hlasitě podporují své oblíbence, kteří se snaží získat dvoubrankový náskok zpět.
15:01
Dostáváme se do finální části první třetiny, nyní jsou znovu aktivnější domácí, tentokrát zakončoval Kirill Petrov, ale jeho pokus kryje brankář Lokomotivu.
14:44
A je sníženo, hosté využívají přesilovou hru. Výborně přihrál Staffan Kronwall na JAKUBA NAKLÁDALA, který překonal domácího brankáře ránou od modré čáry do horní části branky. Asistence: Staffan Kronwall.
14:38
Skvěle hrají hosté v útočném pásmu.
14:10
Jakub Nakládal je mozkem této početní výhody. Právě on si diriguje své spoluhráče a rozdává přihrávky.
13:50
Přesilovou hru si nyní zahrají také hostující hokejisté, kteří dostávají možnost na vstřelení první branky v zápase.
13:41
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Popov – 2 min., podražení).
11:57
Domácí hokejisté bleskově využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení o dva góly. Po krásné kobinaci Petrova a Popova se puk dostal k ANDREJI SVĚTLAKOVOVI, který jej dokázal poslat za brankovou čáru. Asistence: Alexandr Popov a Kirill Petrov.
11:41
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Petri Kontiola – 2 min., nedovolené bránění).
11:30
Sergej Andronov zavezl kotouč do útočného pásma, byl tísněn Maxime Talbotem, a tak se do zakončení nemohl probojovat.
10:40
Greg Scott se nenechal odstavit od kotouče, dostal se do zakončení, a tak musel zasahovat hostující brankář. Následně se ještě obránci do útočícího hráče pustili, ale sudí tento moment rychle vyřešili důraznou domluvou.
09:54
Výborně přecházejí domácí přes střední pásmo. Své o tom ví Kirill Petrov, který nabral rychlost a obrana Lokomotivu měla plné ruce a nohy práce, aby ho dokázala zachytit dříve než zakončí.
09:42
Alexandr Popov byl vykázaný z vhazování, a tak místo něho musel jít kolega. Nyní mnoho šancí k vidění není.
08:24
Pavel Koledov výborně vybojoval puk a založil akci, po které se jeho spoluhráči dostali do přečíslení dva na jednoho. Vracející se bek však dokázal akci výborně zastavit.
07:50
Arťom Sergejev si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, ale do výraznější střelecké pozice se nedostal, protože neprošel přes Staffana Kronwalla.
07:11
Maxim Mamin bojoval před brankou soupeře o kotouč, vybojoval ho, následně se sám snažil uspět individuálních akcí, ale jeho pokus nebyl přesný.
06:35
Lokomotiv se do útočného pásma dostal hodně neobvykle, do zakončení se probojoval Alexandr Polunin, jehož ránu kryje domácí brankář betonem. Následně rozehrávají obránci Moskvy.
06:32
Pro postavení mimo hru bude následovat komerční přestávka.
06:12
Zbytečně se nepřerušuje, k vidění je rychlý hokej, více ze hry mají domácí, kteří se také ujali vedení.
05:40
Staffan Kronwall podnikl rychlý výpad do domácího obranného pásma, ale jeho zakončení bylo zablokované vracejícím se hráčem.
05:02
Sledujeme rychlý hokej, který se musí zejména domácím fanouškům líbit. Do další zajímavé šance se dostal Maxim Mamin, který se paradoxně nejvíce radoval ze vstřelené branky, ačkoliv nebyl autorem střely. Tentokrát jeho pokus byl zablokovaný obráncem.
04:00
Michail Naumenkov má kotouč za svou brankou, čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
02:47
Domácí se radují z první vstřelení branky. Arťom Sergejev vystřelil od modré čáry a jeho pokus před brankou na poslední chvíli tečoval zkušený STÉPHANE DA COSTA. Brankář Lokomotivu neodkázal puk zastavit, a tak vidíme úvodní branku zápasu. Asistence: Arťom Sergejev.
02:35
Pavel Koledov hodně riskantně za svou brankou rozehrával, vybojoval puk následně domácí celek.
01:58
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou CSKA.
01:34
Denis Mosaljov vybojoval puk za brankou, následně v souboji s Arťomem Blažijevskijem o něj přišel. Směr hry se tak otáčí.
01:00
Elitní domácí formace si při prvním pobytu na hrací ploše vytvořila dva střelecké pokusy, ani jeden však nemířil na branku.
00:31
Domácí hokejisté jsou v úvodu aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Dmitrij Kugryšev však na přihrávku nedosáhl.
00:01

CSKA Moskva: I. Sorokin (Fasth) – Naumenkov, Kiselevič, Děnisov, Ožiganov, Kutuzov, Blažijevskij, Ar. Sergejev – Kugryšev, Al. Popov, K. Petrov – Platt, Muršak, Scott – Tělegin, Andronov, V. Žarkov – P. Karnauchov, Da Costa, Mamin – Světlakov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall, Gavrikov, Ljubuškin, Pašnin, Rafikov, Koledov, Čerepanov – Kozun, Talbot, Kontiola – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Apalkov, Mosaljov, Kadějkin – Lugin, Averin, Loktionov.

Rozhodčí: Olenin, Gašilov – Šalagin, Šišlo.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Dnes začíná semifinále Západní konference KHL. Od 15:00 přivítá CSKA Moskva na svém ledě Lokomotiv Jaroslavl. Vítěz základní části soutěže zvládl první kolo play-off suverénně, když vyřadil finský Jokerit Helsinky nejrychlejším možným způsobem, ale ani Jaroslavl neměla s Dinamem Minsk větší potíže, když sérii zvládla výsledkem 4:1 na zápasy. Favoritem je určitě tým z Moskvy, ale tato série už by měla být napínavější, tak uvidíme, zda se hned v prvním zápase nepostará Lokomotiv o překvapení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.