V úvodu zápasu měli hostující hokejisté tlak v útočném pásmu. Barys jej ustál a navíc se dostal do vedení. Po obrovské chybě před brankou Spartaku se prosadil střelou do horní části brány Corey Trivino.

Domácí hokejisté hráli ve druhé třetině velmi dobře takticky. Podařilo se jim díky trpělivé hře vstřelit druhou branku. Krátce po polovině zápasu se prosadil po pěkné přesilovkové akci Nigel Dawes. Astana vede 2:0.

Do prázdné branky v poslední minutě hry zpečetil výhru domácích Dustin Boyd. Body zůstávají v Astaně.
Československá stopa v zápase
Lukáš Radil (SPM) 0+0,2 střely, čas na ledě 16:12
59:43
Astana právě vstřelila branku!
Domácí výhru potvrzuje střelou do prázdné branky po Dawesově přihrávce DUSTIN BOYD. Asistence: Nigel Dawes.
59:31
Hosté znovu v šesti, brankář je opět na střídačce.
59:16
Vhazovat se bude ve středním pásmu, brankář Markus Svensson se vrací do hry.
58:10
Domácí hokejisté velmi dobře brání. Moskva se nemůže stabilně dostat do útoku.
57:31
Hosté to zkouší bez brankáře, hrají v šesti proti čtyřem.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:56
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brandon Bochenski – 2 min., hákování).
56:27
Vhazovat se bude ve středním pásmu. Následně se hosté dostali do útočného pásma, ale nezakončili.
55:20
Čas velmi rychle běží a hosté se stále nemohou probojovat do tlaku před brankou. Barys hraje výborně.
53:30
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí stále vedou o dva góly a hosté se marně snaží najít recept na domácí obranu.
52:50
Tim Stapleton se dostal do další střelecké pozice, ale ani on nedokázal zakončit přesněji.
51:49
Kevin Poulin výborně dokázal zastavit akci soupeře. Zasahovat nakonec musel, protože byl v prostoru před brankou důrazný Vjačeslav Leščenko.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí hrají velmi dobře takticky, hosté se nemohou probojovat do střelecké pozice.
49:31
Hraje se zejména ve středním pásmu, vice ze hry mají sice hosté, ale do výraznější střelecké pozice se nemohou probojovat.
49:16
Hra je přerušena, rozhodčí ztratili kotouč z dohledu. Následovat bude komerční přestávka.
48:37
Tvrdou střelu od modré čáry obětavě zastavil hráč domácích. Kevin Poulin zasahovat nemusel.
48:00
Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč, hosté jsou sice střelecky aktivnější, ale nemohou překonat skvěle chytajícího brankáře domácích.
46:37
Mnoho střel na branku v této části zápasu nevidíme.
46:12
Velmi zkušeně hrají domácí, nedávají soupeři prostor pro pobyt v útočném pásmu.
45:40
Spartak má kotouč za svou brankou, Matthew Gilroy rozjíždí akci, na jejímž konci je nahození do útočného pásma. Ke střele se ale hosté nedostali.
44:09
Spartak Moskva se nemůže stabilněji propracovat do střelecké pozice. Domácí velmi dobře brání a nedávají hostům prostor pro kombinační hru.
43:32
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Fanoušci domácích jsou spokojení, jejich oblíbenci vedou o dva góly.
42:06
Přesilovka se hostům absolutně nepodařila podle představ.
41:59
40:36
Zápas pokračuje třetí třetinou, do které si domácí přinesli vedení o dva góly a hosté přesilovou hru.
40:01
40:00
39:59
Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., hákování).
39:42
Ještě jedna akce domácích, Brandon Bochenski zakončil nepřesně.
39:23
Konstantin Glazačev se z ničeho nic dostal do zakončení, domácí gólman Kevin Poulin tak tak dokázal zastavit puk.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí kontrolují hru.
38:44
Hraje se rychlý hokej, v poklidném tempu se dohrává druhá třetina.
38:25
Kevin Poulin zasahuje po střele Alexeje Kirillova. Vhazovat se bude před brankou Barysu.
37:54
Moskva nedokázala proměnit přesilovku, a nyní se musí bránit.
37:03
36:24
Přesilovka hostů stále pokračuje, domácí se zodpovědně brání a drží tak dvoubrankové vedení.
35:34
Astana poslala puk přes všechny čáry, o útočné pásmo musí hosté bojovat.
35:30
Hosté hrají ve čtyřech.
35:30
Kevin Poulin kryje střelecký pokus od modré čáry. Přesilovka se domácím nyní nedaří.
35:12
Další přesilovka pět na tři pro hosty.
35:07
Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Chudjakov – 2 min., podražení).
34:30
Polovina přesilové hry je pryč, hosté se nemohou dostat do výraznější šance.
34:15
Maxim Semjonov inkasoval ránu kotoučem. Za pomoci lékařů se dostává na střídačku. Byla to rána z první.
33:30
Vyloučení v týmu Barys Astana (Alexandr Lipin – 2 min., nedovolené bránění).
33:16
33:00
Klasická přesilovka Barysu pokračuje dál. Tlak domácích už není tak intenzivní, vedení se navýšit podařilo.
31:41
Přesilovku o dva hráče dokázali domácí proměnit. Po pěkné kombinaci se střelou do odkryté branky prosazuje nikám nehlídaný NIGEL DAWES. Asistence: Brandon Bochenski a Martin St. Pierre.
31:24
Přesilovka pět na tři pro domácí. Nigel Dawes se dostal ke střele z kruhu, brankář pozorný.
31:16
Oddechový čas pro hosty.
31:16
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Bondarev – 2 min., držení protihráče).
30:30
Domácí hrají přesilovku velmi dobře, dostali se do útočného pásma, kde kombinují.
30:06
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., vysoká hůl).
30:01
Po komerční přestávce pokračuje nátlaková hra domácích, ti se snaží přidat další branku, hosté se však dokáží zatím bránit zodpovědně.
28:34
Markus Svensson musel zasahovat, následně byla další rána zablokovaná.
27:57
Moskva má kotouč za svou brankou, čeká na dostřídání. Následně přišla o puk, čehož využil Brandon Bochenski k rychlé akci. Rána mířila vysoko nad branku.
27:04
Nyní se probojovali hosté stabilněji před branku Astany. Domácí hokejisté se dokázali celkem snadno ubránit.
26:54
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho střel na branku. Diváci sledují takticky vedenou hokejovou bitvu, ve které jsou zatím lepší domácí.
26:48
Alexej Bondarev se probojoval po pěkné akci spoluhráče do zakončení. Jeho rána z kruhu končí vysoko nad brankou.
24:40
Tim Stapleton má puk za svou brankou a snaží se o založení akce. Domácí ale velmi dobře napadají, a tak to hosté nemají vůbec snadné.
23:04
Barys vybojoval kotouč za svou brankou a díky rychlé akci se dostal až před branku soupeře. Domácí hráč se do zakončení nedostal, velmi dobře zasáhl obránce Vladislav Provolněv.
22:20
Mnoho šancí k vidění není, hraje se spíše na polovině hrací plochy.
21:08
Domácí hokejisté vstoupili do druhé třetiny aktivně, snaží se navýšit své vedení.
20:01
20:00
19:47
Už se nic nestane.
19:36
V poklidném tempu se dohrává první třetina.
18:11
18:00
Až nyní se dostali hosté ke střele. Rána od modré čáry končí mimo branku.
17:22
Markus Svensson musel zasahovat, při vlastním oslabení se do šance dostal Dmitrij Grenc. Hostující brankář podržel kotouč a následně jej přenechal obráncům.
17:00
Bránící se tým hraje velmi dobře, drží hru na modré, brankář nemá mnoho práce.
16:27
Díky vyhranému buly se hosté dostali velmi rychle do útočného pásma, ale k výraznější střele na branku se probojovat nemohou.
16:11
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brendan Shinnimin – 2 min., podražení).
15:50
15:35
Domácí hokejisté se velmi dobře brání, drží hru daleko od své branky, a tak šetří vteřinky z oslabení.
14:41
Hostující celek se probojoval do útočného pásma, snaží se něco vymyslet, ale zatím se nedaří vystřelit.
13:50
Vyloučení v týmu Barys Astana (Brendan Shinnimin – 2 min., vysoká hůl).
12:27
Astana se dostala do útočného pásma, kde se zabydlela a pokoušela se dostat do zakončení. To se ale nepodařilo. Naopak se Moskva dostala k puku, ale její akci zastavilo postavení mimo hru.
11:34
Mnoho šancí nyní k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
10:30
Dmitrij Grenc to zkoušel od modré čáry, ale jeho zakončení končí jen o malý kousek mino branku.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, domácí vedou o jednu branku a jsou aktivnější.
09:34
Lukáš Radil vedl rychlou protiakci Spartaku. Pokoušel se dostat do zakončení. Jeho rána končí mimo branku.
08:40
Kevin Poulin musel nyní zasahovat po střele útočníka Konstantina Glazačeva. Buly v útočném pásmu hostujícího celku. Ten však následné vhazování prohrál.
07:50
Mnoho šancí k vidění není, tu největší po chybě soupeře dokázali domácí proměnit, a tak vedou o jednu branku.
07:40
Hra je přerušena po zákroku brankáře Barysu, Následovat bude komerční přestávka.
07:25
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, do střelecké pozice se probojoval Maxim Chudjakov. Útočník s číslem 15 na dresu nedokázal přesněji zakončit.
05:53
Z ničeho nic se domácí dostávají do vedení. Po obrovské chybě hostující obrany se puk dostal k COREYMU TRIVINOVI, který si počkal na první pohyb brankáře a puk poslal pod horní tyčku. První velká šance zápasu znamená úvodní gól. Asistence: Konstantin Puškarjov.
05:23
Brendan Shinnimin vedl akci domácích, ti jen nahodili puk do útočného pásma a šli střídat.
05:00
Vjačeslav Leščenko byl zcela volný před brankou, čekal na kotouč, ale ten se k němu přes dobrou práci domácích nedostal.
03:58
Ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidný úvod zápasu. Více ze hry mají hosté, ale nemohou se dostat do vyložené šance na zakončení.
02:48
Spartak Moskva má kotouč za svou brankou a střídá, do hry přichází odpočinutá formace hostů.
00:47
Alexandr Lipin se dostal do útočného pásma, ale jeho pokus byl velmi nepřesný. Hostující brankář zasahovat nemusel.
00:01

Barys Astana: Poulin (H. Karlsson) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Boyd, Dawes, Bochenski – Paňukov, Shinnimin, St. Pierre – N. Ivanov, Chudjakov, Kučin – Puškarjov, Grenc, Belgibajev – Trivino.

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Gilroy, Bondarev, Provolněv, Kalinin, Kirillov, V. Sorokin – Radil, Stapleton, Stoa – Mirnov, Alexandr Vasiljev, Glazačev – Leščenko, A. Voronin, Šmeljov – N. Li, Bobrov, M. Potapov – Tolpeko.

Rozhodčí: Sergejev, Kulakov – Mikhel, Streltsov.
Barys Astana z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Chabarovskem 2:1, Vladivostokem 4:1, Magnitogorskem 5:3 a Omskem 3:1. Astana nestačila na Čeljabinsk 3:4.
Spartak Moskva z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Jaroslavlí 2:1 a 4:1 se Soči. Nestačil na Dynamo Moskvu 3:0 a Podolsk 2:5. Po nájezdech pak padl se Slovanem Bratislava 4:5.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Barys Astana a Spartak Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.