Vyrovnané utkání dnes otevřel Eric O'Dell v osmé minutě po rychlé dorážce. Domácí dlouho hledali recept a nakonec jej našli ve čtyřicáté minutě kdy udeřil v přesilové hře Daniil Vovčenko. Třetí dějství přineslo hned tři gólové akce, kterou první z nich vsítil Ruslan Karlin v pětačtyřicáté minutě a o dvě a půl minuty později přidal uklidňující gól Nikolaj Stasenko. Hosté se nevzdali a osm minut před koncem snížil Ilja Krikunov na rozdíl jediné branky. Severstal Čerepovec si brankový náskok pohlídal a uhájil tak domácí vítězství.
59:00
Ihned po vyhrané buly se na modré čáře napřáhl Sergei Kuzněcov, jehož střelu vytěsnil velký provoz před brankou Jakuba Kováře.
58:56
HK Soči to zkouší se šesti hráči v poli!
58:19
Další velká příležitost pro domácí! Pravé křídlo bylo zcela nehlídané a Dmitri Šikin naštěstí pro hosty dokázal přesunout ke své levé tyči.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát dvě minuty.
57:10
Dmitri Šikin musel vytáhnout další perfektní zákrok! Stejně jako Maxim Truňov si sjel před branku i Daniil Vovčenko a pokoušel se překonat Dmitri Šikina zasunutím kotouče mezi betony!
57:00
Hostům se krátí čas na zdramatizování zápasu.
55:26
Maxim Truňov se v dobré rychlosti prodral až do brankoviště a Dmitri Šikin jeho pokus likviduje ve své výstroji!
54:53
Jakub Kovář si pohlídal pokus Ivana Zacharčuka zpoza branky po přihrávce Igora Levickije.
54:00
U puku jsou hráči Soči a snaží se proniknout do útočného pásma, ale jejich pokus končí ve středu hřiště a jsou opět vyhnáni k vlastní brance.
51:39
Soči právě vstřelilo branku!
Hosté se nevzdávají a nalézají rychlou odpověď! Eric O'Dell se na hranici brankoviště u levé tyče neukvapil a poslal přímý pas na ILJU KRIKUNOVA, která střelou z první uklízí puk do odkryté sítě bezmocného Jakuba Kováře. Přesnou střelou snižuje stav utkání na rozdíl jediné branky. Asistence: Eric O'Dell, Ivan Vorobjov.
50:00
Jakub Kovář vychytal gólovou šanci z čepele Andre Peterssona, který se prosmykl mezi kruhy až k pravé tyči, odkud se snažil snížit stav utkání!
47:32
Čerepovec právě vstřelil branku!
Severstal v krátké době navyšuje svůj náskok! Po vyhraném souboji Sergeje Lapina u levého mantinelu se puk dostal k Vladislavu Kodolovi, jenž posunul puk na modrou čáru, kde byl NIKOLAJ STASENKO, který střelou zápěstím překonává Dmitri Šikina. Asistence: Alexander Avcin, Sergej Lapin.
47:00
Domácí se snažili o rychlý přesun do útočné třetiny, ale nepřesná rozehrávka končí odpískána zakázaným uvolněním.
45:00
Domácí se poprvé v dnešním zápase ujímají vedení! Sergej Monachov nejprve vyslal rychlou střelu zápěstím z mezikruží a následně se k puku dostal znova. Přenechal jej volnému RUSLANU KARLINOVI, který přesnou trefou překonává Dmitri Šikina. Asistence: Sergej Monachov a Alexej Ugarov.
44:40
Soči přichází o kotouč po krátkém bojí v pásmu Čerepovce.
43:20
Jakub Kovář musel být pozorný kvůli střele od modré, která byla sražená těsně vedle brankové konstrukce.
42:45
Opět se hraje ze strany na stranu a žádný z obou týmu se nedokáže usadit v útočném pásmu.
42:11
Čerepovec zaváží puk do útočné třetiny a snaží se kotouč kontrolovat.
40:01
40:00
39:04
Domácí využívají přesilovku a srovnávají tak stav utkání! DANIIL VOVČENKO se zorientoval jako první a po střele Denise Ježova doráží puk za záda Dmitri Šikina. Asistence: Denis Ježov.
37:53
Vyloučení v týmu HK Soči (Ivan Vorobjov – 2 min., podražení).
37:39
Kapitán Andrei Kosticyn se pokusil překonat z dobré pozice Jakuba Kováře. Ten ale hájí svou branku úspěšně.
35:30
Ilya Krikunov se dostal pod tlak a ztratil kotouč v obranném pásmu. Hráči Severstalu ale chybu nedokázali nijak využít.
34:09
Ivan Glazkov se prosmykl z modré čáry mezi kruhy a svižnou střelou otestoval pozorného Jakuba Kováře.
33:48
Oba týmy hledají způsob jak se na delší dobu usadit v útočné třetině, ovšem marně.
32:45
První pětka Severstalu dokáže pěkně zatopit hráčům Soči.
30:49
Vladislav Kodola zachytil rozehrávku hostů a rychlou střelou se pokusil překvapit Dmitri Šikina. Kotouč ale trefuje pouze mantinel za brankou.
29:35
Obsazený Pavlo Padakin mezi kruhy dostal přihrávku z levého křídla a Jakub Kovář jeho nepovedenou střelu a následnou dorážku kryje.
29:19
Severstal se prokombinoval až ke střele a Dmitri Šikin přerušuje hru, aby jeho tým mohl poslat na led čerstvé síly.
27:00
Dmitri Šikin si připsal další zákrok po střele ke vzdálenější tyči z pravého křídla, kterou vyráží špičkou pravého betonu.
26:48
Sergei Monachov nezpracoval prudký pas na osu hřiště a je odpískání zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Jakuba Kováře.
26:09
Yevgeni Mons se prokličkoval po středu útočného pásma, ale při zakončení mu kotouč sjel z čepele hole.
25:36
Alexander Jevsejenkov dostal nabito mezi kruhy z levého křídla, ale jeho jedovka končí mimo tři tyče.
24:44
Andrei Kosticyn nabral rychlost po prvém křídle a jeho střelecký pokus končí těsně nad brankou Severstalu.
24:30
Jakub Kovář pomáhá s rozehrávkou.
23:59
Hra je poměrně otevřená a hraje se ze strany na stranu.
22:40
Domácí ustáli početní nevýhodu. Soči se dostalo do skvělých šancí, které musel Jakub Kovář likvidovat z bezprostřední blízkosti.
22:08
21:49
Pavlo Padakin se ocitl sám před brankou, ale fantastická Jakub Kovář jeho příklep vyráží do rohu kluziště!
21:08
Po přihrávce zpoza branky, která nenašla svého adresáta, se Severstal dostal do útočné třetiny, ale svou akci příliš překombinovali a Dmitri Šikin si nemusel připsat další zákrok.
20:35
Jakub Kovář vyráží střelu Alexeie Pepeljajeva vysoko do ochranné sítě.
20:08
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Masuhr – 2 min., podražení).
20:01
První třetina byla poněkud poklidná a přinesla nám jeden gól. V osmé minutě se k dorážce po střele Andreie Kosticyna dostal Eric O'Dell, který kotouč nasměroval do odkryté sítě branky Jakuba Kováře.

Soči tak budou nastupovat do druhé třetiny s jednobrankovým vedením.

Statistiky:

Střely na branku 9-4; Zblokované střely 3-2; Vyloučení 0-2; Hity 7-5; Vhazování 11-10.
20:00
19:10
Za brankou Soči zůstává ležet Yury Alexandrov, kterého ne příliš drsně postrčil na mantinel napadající útočník Čerepovce.
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
18:29
18:07
Dmitri Kagarlickij si vylepšoval pozici až byl vytlačen z mezikruží k mantinelu.
17:10
Hosté zatím zvládají oslabení na jedničku. Severstal se zatím nedokázal usadit v útočné třetině.
16:29
Vyloučení v týmu HK Soči (Eric O'Dell – 2 min., napadení).
15:04
Z nenápadného přechodu do obranného pásma Soči se dostal k puku Adam Masuhr, který měl dostatek času a jeho pokus vyráží Dmitri Šikin před sebe, odkud musel čelit nebezpečné dorážce.
14:31
Sergei Monachov nabral ve středním pásmu velkou rychlost a od modré vyslal dělovku, která končí ve výstroji Dmitri Šikina.
14:01
Střela zápěstím Alexandera Mereskina končí v lapačce Jakuba Kováře, který se střelou neměl žádný problém.
13:45
Dmitri Šikin přerušuje hektické chvíle přikrytím kotouče. Vhazovat se bude po jeho pravici.
13:00
Nahození Adam Masuhra míjí branku Soči o pár centimetrů.
11:43
Ruslan Karlin nabídl puk na pravý kruh, kde byl připravený Nikolai Stasenko, jehož střela končí mimo branku Dmitri Šikina.
10:40
Soči se snaží usadit v útočném pásmu, ale Severstal si bedlivě hlídá nahozené kotouče.
07:59
Hosté otevírají stav dnešního utkání a ujímají se vedení! ERIC O'DELL se ocitl za brankou Jakuba Kováře a mezi kruhy našel Andreje Kosticyna, který bekhendem nahodil puk na branku a k odraženému puku se dostal první právě Eric O'Dell, který kotouč nasměroval do odkryté sítě. Asistence: Andrej Kosticyn.
07:44
Pohledný semafor předvedl Jakub Kovář po střele z vrchní hranice levého kruhu!
07:03
Dmitri Kagarlickij se dostal ke střele mezi kruhy a Dmitri Šikin vyráží puk levým betonem.
06:14
Levé křídlo domácích vybojovalo puk v rohu kluziště a bekhendovým pokusem se pokusilo překvapit Dmitri Šikina, který ale zasahovat nemusel.
05:30
Soči se nepodařilo úspěšně přejít útočnou modrou a začínají opět od vlastní branky.
04:57
Igor Levickij zachytil přihrávku domácích a osvobozuje svůj tým z tlaku, který si vytvořil celek Čerepovce.
03:28
Čerepovec na chvíli udržel pásmo, ale po boji u mantinelu o kotouč přichází a hosté podnikají protiútok.
02:55
Střelecký pokus Yevgeni Monse od levého mantinelu je sražen mezi kruhy.
02:10
Hra je přerušena po neúmyslném posunutí branky Dmitri Šikina po aktivním napadání hráčů Severstalu.
01:25
Daniil Vovčenko byl tvrdě sražen v útočném pásmu a s bolestivou grimasou opouští kluziště.
00:32
Dmitri Šikin si připisuje první zákrok, kdy vyráží betony střelu Vojtěcha Poláka z levého kruhu.
00:01

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Kononov) – Sizov, Masuhr, Stasenko (C), Jevsejenkov (A), D. Ježov, Wilson, Kudako – Mons, V. Polák, Kagarlickij – Truňov, Trubačjov (A), Vovčenko – Ugarov, Karlin, Monachov – Lapin, Kodola, Avcin.

HK Soči: S. Bolšakov (Šikin) – S. Kuzněcov, Mamkin, I. Vorobjov, Alexandrov, Glazkov, Pepeljajev – A. Kosticyn (C), O'Dell, Krikunov (A) – A. Petersson, Padakin, I. Zacharčuk – Mereskin, Maxwell (A), Levickij – P. Medveděv, Morozov, Točickij..
Vzájemné utkání 16/17

HK Soči – Severstal Čerepovec 2:1

Česká stopa

Vojtěch Polák (ČER)
Jakub Kovář (ČER)
Vítám všechny příznivce KHL!

Jsem rád, že Vás mohu přivítat u posledního zápasu Severstal Čerepovec – HK Soči.

Severstal Čerepovec

Domácímu celku patří definitivně jedenáctá pozice s jednasedmdesáti body, který získal za (V-17; VP-5; PP-10; P-27) a to na play-off bohužel nestačí.

HK Soči

Play-off uniklo také Soči, kteří se ještě pokoušeli vybojovat poslední, tudíž osmou postupovou příčku, náležící finskému Jokeritu. Naděje hokejistům Soči vzal právě Petrohrad, nad kterým dvakrát padli nejprve na domácím ledě 0:4 a poté na petrohradském ledě vysoko 6:2. K Petrohradu se přidala i rozjetá CSKA Moskva, s kterou též prohráli doma 0:2 a venku těsně 4:3.

Který tým si připíše čestné vítězství na závěr sezóny ? Uvidíme dnes od 15:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.