Zápas je tedy za námi a jeho jasným vítězem je hostující SKA Petrohrad! Ten i na začátku poslední periody přidal dvě branky, nejprve se trefil z úniku Dadonov, na něj pak navázal ani ne o minutu později přesnou ránou Kovalčuk a vyhnal Sudnicina z brány. V závěru alespoň snížil za domácí Gavrikov, ale i tak byla prohra Jaroslavle jasná.

Ode mne je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám pěkný zbytek neděle.
59:23
Samotný konec zápasu dohrají hosté v oslabení, protože hráli v šesti lidech – trest pro hráčskou lavici si odsedí Děrgačjov.
59:18
Jaroslavl končí zápas v útočné třetině, kde se ještě snaží přidat druhou branku, to se ale nedaří – nejblíže měl Rafikov, který ale poslal puk mimo!
58:29
Na konci zápasu už sledujeme pouze ojedinělé výpady obou celků, které většinou končí ještě před útočným pásmem.
57:47
SKA už zase o přesilovku nic nevymyslelo, ale zápas už bude za chvíli končit a s tím náskokem, co hosté mají, jim to vrásky určitě nepřidělá.
56:39
Ale ve vlastním oslabení měli velkou šanci domácí, protože Gavrikov jel zcela sám na Šesťorkina, ovšem ten se položil na led a dokázal jeho střelu nějak vyrazit mimo!
55:53
Vyloučen je ovšem domácí Brandon Kozun, což Lokomotiv asi trochu přibrzdí. Trest je klasifikován jako hákování.
55:04
Domácí se dostávají do velkého tlaku, snaží se přidat v euforii ještě další branku, ale SKA se zatím zvládá bránit – ovšem je to dnes poprvé, co jsou hosté vážně pod tlakem.
53:24
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Tak je tu čestný zásah pro domácí celek a byť nic neřeší, radost je po něm obrovská! Šešťorkin tak přichází o čisté konto jenom pár minut před koncem. Ke střele od modré se dostal Korškov, tu sice hostující gólman vyrazil, ale pouze na hůl VLADISLAVA GAVRIKOVA, který puk dorazil do sítě! Asistence: Jegor Korškov a Alexandr Polunin.
53:11
Ale Lokomotiv má další šanci na branku – vyloučen je totiž hostující Jegor Jakovlev za nedovolené bránění.
51:58
Jaroslavl se snaží hrát s pukem, ale je tu vidět ta deka, která na domácích leží, protože si nejsou schopni dát pořádnou přihrávku.
50:49
Opravdu se hra uklidnila a hraje se převážně ve středním pásmu, kde opět převážně drží puk hosté, kteří mají zápas plně pod kontrolou.
49:55
Zápas dál opět plyne poklidným tempem, hosté splnili svůj limit "dvě branky na třetinu" a dál mohou hrát v pohodě s vědomím, že tento duel už opravdu nemají jak ztratit.
48:49
I navzdory výsledku zůstává hokejová hala zcela plná, což si určitě zaslouží uznání a fandové domácích by si alespoň jednu branku pro svůj celek zasloužili.
47:55
Ale přesilovka se Lokomotivu nijak zvlášť nedaří a Šesťorkin se tak nemusí o své čisté konto zatím bát.
46:36
Nakonec ale ještě dostanou domácí šanci na snížení, vyloučen je totiž finský útočník Jarno Koskiranta za držení.
46:00
Celkem logicky to znamená dnešní konec zoufalého gólmana Sudnicina, kterého nahradí Murygin.
45:57
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak toto snad není možné! SKA přidává další branku a v celkovém součtu je to už zásah sedmý! Ke tvrdé ráně od modré čáry se dostal ILJA KOVALČUK, který zužitkoval dobrou práci Dacjuka a propálil zcela zoufalého Sudnicina, který už určitě vyhlíží poslední sirénu. Asistence: Pavel Dacjuk a Vjačeslav Vojnov.
45:25
Tak z ničeho nic přišlo to, co si domácí asi nezasloužili – šestá branka v jejich síti. Další ránu na petrohradské střelnici vyslal po samostatném úniku v podstatě přes půl kluziště JEVGENIJ DADONOV, který tak přidává šestou branku! Asistence: Jegor Jakovlev a Vadim Šipačov.
44:29
Hra se sice přesouvá ze strany na stranu, ale bez větších šancí, přicházejí buď nedůrazná nahození nebo zakončení z nevýhodných pozic mimo.
43:10
A tak to pokračoval napříč celou početní výhodou, nepřišla ani žádná nebezpečná střela, něco mi říká, že ani jeden z týmů se v této třetině za brankou bezhlavě nepožene.
41:58
Zatím se ale SKA tato přesilová hra moc nedaří, hosté mají problémy s tím, aby se dostali do pásma a hra nemá takový spád.
41:00
Navíc hned v úvodu třetí periody půjdou domácí do čtyřech, protože se podražením provinil Pašnin.
40:45
I poslední třetinu začali hosté o něco aktivněji, nastěhovali se do pásma a obrana v čele se Sudnicinem měla co dělat, aby puku zabránila v jeho cestě do brány.
40:01
I druhá třetina se nesla jasně ve znamení převahy hostů – ti hned v úvodu dokázali utnout jakoukoliv snahu Lokomotivu o zvrat a po brance Guseva se po pohledné akci dokázal prosadit i Šipačov, pro kterého to byla druhá branka v zápase dokonala "bůra" v síti domácích. Poté sice Petrohrad trochu polevil, ale domácí stejně žádnou branku nevstřelili, takže poslední třetina bude už pouze formalitou.
40:00
39:19
I druhá perioda bude za chvíli minulostí a SKA drží v jejím závěru puk pevně ve své moci, nechce dopustit žádné komplikace před odchodem do šaten.
38:05
Hra je opravdu vyrovnaná, Lokomotiv už se trochu srovnal s vývojem zápasu a chce si připsat alespoň čestný úspěch, protože motivaci v podobě zisku nějakého bodu už asi nemá.
37:32
Momentálně drží puk pro změnu více Petrohrad, který se nastěhoval do pásma soupeře, vše ale vygradovalo pouze lehkým nahozením Kovalčuka, se kterým si poradil Sudnicin.
36:28
Hraje se hodně tvrdě, sledujeme množství soubojů "na hraně", ale sudí dnes hostům nijak zvlášť nepomáhají, protože se dá říci, že mají stejný metr na obou stranách.
34:36
Teď se SKA dostalo po delší době do akce i v útočném pásmu, ta mu ale moc nevyšla, protože Ketovův pas vůbec nebyl přesný a skončil pouze u obránců domácích za brankou.
33:29
Petrohrad teď zařadil nižší rychlostní stupeň a dá se říci, že se hra vyrovnala, ve výsledku se ale hraje hlavně ve středním pásmu a zápas se scvrkl na tvrdý boj o puk.
31:35
Hodně práce teď měl Šesťorkin, který musel dvakrát za sebou hodně rychle na zem a hlavně druhá střela k tyči od Mosaljova byla hodně štiplavá, ovšem ruský gólman si v obou případech poradil dobře.
30:42
Už se hraje 5 na 5 a domácí jsou v této pasáži hry o něco lepším a aktivnějším týmem, ale to bude asi spíše tím, že SKA s vidinou velkého náskoku trochu polevilo.
29:15
Hraje se hodně nahoru-dolů, přesně tak, jak se ve hře 4 na 4 sluší a patří, teď musel na zem Sudnicin, který si ale poradil a střelu Šipačova, který útočí na hattrick, zachytil.
27:54
Ale ta přesilovka hostům moc dlouho nevydržela, protože Kovalčuk ve snaze udržet pásmo sekl svého soupeře a také míří na trestnou lavici.
27:46
Domácí ale budou hrát navíc v oslabení, protože vyloučen je Pašin za nedovolené bránění.
27:08
Jaroslavl se snaží hrát dopředu, ale puky domácím hráčům odskakují od hokejek a řekl bych, že zápas se pro ně stává trestem.
25:49
SKA stále drží a puk a snaží se hrát dopředu, i když už vůbec nemusí, ovšem dnes je ta chuť k hokeji skoro hmatatelná. Za námi není ani půlka zápasu a hosté už vedou o pět branek.
24:33
Lokomotiv je úplně opařený, jeho hráčům se nedaří vůbec nic a celá hokejová hala je také pochopitelně ztichlá, zato SKA hraje jako z partesu a je dost možné, že přidá další branky.
23:41
Něco mi ale říká, že tady už je asi hotovo, protože domácí hokejisté inkasovali potupného "bůra". Po dobré práci Dadonova se dostal ke střele z gólové pozice VADIM ŠIPAČOV, který se střelou mimo dosah Sudnicina prosadil podruhé a asi je hotovo. Asistence: Jevgenij Dadonov.
22:45
Hosté se ale v přesilovce do šancí nedostávají, stále tak platí, že hosté vedou o čtyři branky Lokomotiv má hodně práce.
21:50
Domácí to neunášejí a teď to trochu přehnal Gavrikov, který vyfasoval trest 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku.
21:28
Na branku jsme ale skutečně nemuseli čekat dlouho, protože domácí se z této situace nepoučili a inkasují tentokrát už doopravdy! K puku se dostal dnes podruhé v dobré pozici NIKITA GUSEV, který tentokrát nenahrával a prokázal střelecký instinkt, díky kterému dokázal propálit Sudnicina dnes počtvrté! Asistence: Vadim Šipačov.
20:58
Tak toto by bylo hodně kruté – domácí celek se ještě ani nerozkoukal a Arena 2000 opět ztichla! Do úniku se dostal dostal Kovalčuk, dokázal i tvrdě i vypálit, ale puk šel pouze do boční sítě, takže radost byla zbytečná.
20:01
V první třetině už se ale nic dalšího nestalo a tak jdou hráči do kabiny za výrazně nepříznivého stavu pro Lokomotiv. Ten dostal gól už v první minutě po střele Barabanova – jenže to nebylo všechno. Na jeho úspěšný pokus totiž nejprve navázal po pěkné akci Vojnov a následné zaváhání Sudnicina využil i Šipačov, takže je z toho průběžný stav 0:3. Dokáže se Jaroslavl ještě vrátit do skoro ztraceného zápasu a sebrat ho rozjetému Petrohradu?
20:00
19:18
Je tu poslední minuta první periody a tu pro sebe celkem jasně získali hosté, uvidíme, jestli v posledních vteřinách výsledný dojem zlepší domácí.
18:24
Kolem brány hodně nebezpečně kroužil Kartajev, který zpoza ní nakonec vyjel a servíroval dobrý puk před branku, ovšem tam na něj nikdo z jeho kolegů svojí holí nedosáhl.
17:28
Domácí jsou zatím na konci zápasu aktivnější, ale jejich nadějné akce zpravidla končí nepřesnou finální přihrávkou nebo zakončením mimo branku SKA.
16:17
Petrohrad teď sice přišel o pásmo, ale z kontru přišel pouze ofsajd – to se moc nelíbilo domácímu Iljenkovi, který se pustil do bitky s Zubarevem a oba si jdou sednout na trestnou lavici na pět minut za bitku.
16:17
14:18
SKA je vážně skoro k neporažení, na to, že před dvěma dny hrálo další těžký zápas na ledě Viťazu a tam vyhrálo 0:4, hraje opravdu s chutí.
13:45
Lokomotiv se dostal trochu do hry a ohřál se i v útočné třetině, ale Šesťorkin je zatím v zásadě bez práce, protože jeho obrana pracuje znamenitě.
12:39
Domácí se hodně snaží, ale v zásadě se nedostávají přes střední pásmo, protože SKA napadá hodně aktivně a rozdíl v kvalitě je asi až moc znatelný.
11:33
Tak tato třetina může pro domácí znamenat "game over". Sudnicin se rozhodl, že se pokusí puk vypíchnout vyrážečkou, to se sice povedlo, ale dostal ho pouze na hůl Guseva, který nabil VADIMU ŠIPAČOVOVI, jenž se tvrdou ranou mimo dosah domácího gólmana nemýlil! Asistence: Nikita Gusev.
10:08
Musíme si přiznat, že SKA je v takové fazóně, že se proti němu hraje hodně těžko, každopádně domácí teď mají vážně hodně hluchou pasáž, kdy vůbec nejsou sto se dostat do hry.
08:59
Tak toto už je pro domácí kritický stav, protože favorit zápasu odskakuje na dvoubrankový rozdíl! VJAČESLAV VOJNOV dostal dobrý pas do pravého kruhu, odkud vypálil přesně nad lapačku Sudnicina a procpal tak puk do branky! Je to 0:2. Asistence: Pavel Dacjuk.
08:39
A teď mírný tlak hostů ukončil jistým zákrokem Sudnicin, který se položil na zem a lapačkou puk zachytil.
08:01
V oslabení dokázal skoro všem ujet domácí Kozun, jenže jeho střela z otočky nebyla zase tak důrazná a Šesťorkin ji v pohodě vyrazil ke spoluhráčům.
07:15
Lokomotiv tak začal hru v oslabení, protože Dacjuk se vrací na led a hned se zapojuje do přesilovkového náporu svého týmu.
06:36
I domácí si ale vyzkoušejí hru ve čtyřech, protože Apalkov svého protihráče celkem evidentně přidržel. Síly se tak srovnávají.
05:52
Kronwall se dostal v početní výhodě k hodně kvalitní ráně od modré čáry, před Šesťorkinem ale nikdo neclonil, takže i díky tomu dokázal ruský gólman kotouč ukrýt ve výstroji.
05:11
Petrohradský celek ale jde do oslabení, faulu se dopustil kapitán Dacjuk a jde si sednout na dvě minuty za vysokou hůl.
04:28
Hra je zatím hodně vypjatá, sledujeme spoustu tvrdých soubojů a domácí jsou hodně namotivovaní, úvodní branka jim ale přeci jen trochu srazila hřebínek a SKA nemá takové problémy.
02:58
Teď přeci jen přišla mela před bránou Šesťorkina, který musel čelit nájezdu Talbota, nakonec se ale roztáhl a dokázal puk srazit za branku!
02:08
Ne, že by se Lokomotiv nesnažil odpovědět, ale Petrohrad si zatím hru hlídá a domácí k ničemu nepouští.
00:56
Tak toto bylo hodně rychlé, ale rozhodně ne nezasloužené! Hned v první minutě se totiž dostal za brankou k puku ALEXANDR BARABANOV, který ho vyvezl do mezikruží a odtud přesnou ránou k tyči propálil bezmocného Sudnicina! Asistence: Alexandr Děrgačjov.
00:41
A SKA začíná tlačit hned v úvodu, formace kolem Ketova se dostala do útočné třetiny a hned několikrát ohrozila Sudnicina, ten nakonec hru uklidnil jistým zákrokem lapačkou.
00:39
V úvodu se puku dotkli oba gólmani, nejprve se po zásahu Sudnicina vhazovalo před brankou domácích, poté se hra přesunula a na zem musel i Šesťorkin.
00:01
Arenou už zní naplno ruská hymna, za chvíli se tak dočkáme začátku jednoho ze šlágrů tohoto kola KHL. Proti sobě se postaví dva celky, které se nacházejí na vrchu Západní konference, Petrohrad vede, Jaroslavl je čtvrtá.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Ljubuškin, Koledov, Kronwall, Manuchov, Rafikov, Pašnin, Čerepanov, Gavrikov – Talbot, Kozun, Kontiola – Mosaljov, Apalkov (C), Kadějkin – Loktionov, Iljenko, Čistov – Polunin, Kartajev, Korškov.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ivannikov) – Vojnov, Zubarev, A. Bělov, Čudinov, Hersley, J. Jakovlev, Chafizullin, Rykov – S. Plotnikov, Dacjuk (C), Kovalčuk – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Ketov, Koskiranta, Tichonov – Chochlačjov, Kablukov, Děrgačjov – Barabanov.

Rozhodčí: Bukin, Sidorenko – Golovljov, Šalagin.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu ruské KHL, kde se proti sobě postaví celky Jaroslavle a Petrohradu!

Domácí Lokomotiv Jaroslavl zažívá celkem povedenou sezónu a play-off by pro tento tým mělo být samozřejmostí – zatím je Lokomotiv na čtvrtém místě Západní konference a všechno nasvědčuje tomu, že se tak tedy i stane. Za 28 zápasů získal ruský celek 52 bodů a má skóre 75:57, patří tedy rozhodně k tomu lepšímu, co nám Kontinentální hokejová liga nabízí. Dokáže dnes Jaroslavl obstát proti soupeři z nejsilnějších?

Tím zmiňovaným soupeřem je SKA Petrohrad, který vévodí celé Západní konferenci a je jasné, že si svůj náskok jen tak vzít nenechá. Na čele má za 29 zápasů 73 bodů, což mu dává k dobru devět bodů na druhé CSKA a má dechberoucí skóre 125:45 – což značí nejlepší obranu i útok napříč celou konferencí. Poradí si velký favorit i dnes?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.