Statistiky: Střely: 62 – 36; Střely na bránu: 39-19; Vhazování: 37-24; Zablokované střely: 6-11; Hity: 2-4; Fauly: 3-0; Trestné minuty: 20-2.
Igor Skorochodov a Kirill Semjonov odehráli skvělý zápas, když shodně jedním gólem a asistencí pomohli Metallurgu Novokuzněcku uzavřít letošní sezónu KHL vítězstvím. Klíčová byla prostřední část utkání, během které Chanty-Mansijsk inkasoval tři góly. Domácí hráči Jugry byli sice dnes střelecky mnohem aktivnější, jenže dostali lekci z produktivity. Čestný úspěch domácího týmu vstřelil necelé tři minuty před koncem při hře bez brankáře Jevgenij Kulik. Konečný výsledek: Jugra Chanty-Mansijsk 1 Metallurg Novokuzněck 4.
59:26
Georgij Bojaršinov se vrátil zpět mezi tři tyče a uvidíme, zda je během posledních sekund opustí.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:14
Georgij Bojaršinov si musí připadat jako hopík, opět naskočil na střídačku. Brána je prázdná!
58:06
Jugře se nepodařilo přesně rozehrát a brankář Georgij Bojaršinov se musí vrátit zpět do své brány.
57:30
Georgij Bojaršinov opět naskočil na střídačku a domácí Jugra to opět zkouší v šesti hráčích!
57:08
Jugra právě vstřelila branku!
Vladislav Podjapolskij sice skvěle zasáhl pravým betonem proti střele Sergeje Kupcova z mezikruží, v blízkosti levé tyče si ale rychle stáhl puk na forhend JEVGENIJ KULIK a z úhlu ho poslal pod horní tyč odkryté brány. Jugra vstřelila při hře bez brankáře alespoň čestný gól! Asistence: Sergej Kupcov a Kirill Beljajev.
56:02
Jugra hrála téměř celé dvě minuty bez brankáře a nyní to bez něj zkouší znovu. Georgij Bojaršinov je na střídačce! Domácí hrají v šesti.
55:58
V dresu Novokuzněcku dnes odehráli skvělý zápas Igor Skorochodov a Kirill Semjonov, který shodně zaznamenali dva kanadské body za gól a asistenci.
55:22
Je to sice neuvěřitelné, ale až nyní se brankář Georgij Bojaršinov vrátil zpět do své brány.
55:16
Po odvolání brankáře Georgiho Bojaršinova se nakonec nevylučovalo a vypadá to, že hosté to zkusili jen tak.
54:01
Nikita Chlystov je sice obránce, s pěti střelami je ale nejaktivnějším hráčem svého týmu. Prosadí se?
53:30
Georgij Bojaršinov opustil bránu a Chanty-Mansijsk to zkouší během výhody ve hře 6 na 5!
53:01
Jugra během krátké reklamní přestávky nabrala sílu a její hokejisté se během pár sekund dostali v rychlém sledu ke třem střelám, Vladislav Podjapolskij je ale dokázal všechny pochytat a nechce se o čistý štít nechat připravit!
51:15
Zajímavá je statistika střel. Domácí v ní aktuálně vedou těsně 18:17 a jsou tedy střelecky aktivnější, jenže bránu Novokuzněcku zamkl na sto západů skvěle chytající brankář Vladislav Podjapolskij a drží nulu.
50:24
Po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka. Metallurg Novokuzněck stále vede 4:0 a nelze předpokládat, že bychom se dočkali ještě nějaké zajímavé přestřelky. Utkání se víceméně dohrává.
48:34
Metallurg Novokuzněck už nikam nespěchá, a to ani v přesilové hře, která trvala čtyři minuty, a hosté se dostali pouze k jedné střele, což je hodně málo.
44:34
Jevgenij Lapenkov nyní navíc dostal dvojnásobný trest za hru vysokou holí a Novokuzněck má k dispozici další přesilovou hru, která bude trvat čtyři minuty.
43:59
Nikita Chlystov a Alexandr Ugolnikov strávili na ledě oba již přes čtrnáct minut a jsou nejčastěji na ledě, ale ani oni dva nedokázali pomoci týmu ke skórování.
43:15
Jugra je ve třetí třetině střelecky aktivnější, stále ji to ovšem není nic platné a prohrává s Metallurgem 0:4.
41:53
Alexandr Ugolnikov, Jevgenij Kulik, Nikita Chlystov, Sergej Kupcov a Nikita Dvurečenskij se během dnešního utkání dostali shodně ke dvěma střelám, žádný z pětice domácích hráčů ale nedokázal skórovat.
40:42
Jugra vstoupila do závěrečné části utkání dobře a po několika sekundách se dostala ke střele, Vladislav Podjapolskij byl ovšem připraven a stále drží nulu.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 28-29; Střely na bránu: 15-15; Vhazování: 19-16; Zablokované střely: 5-4; Hity: 2-4; Fauly: 2-0; Trestné min: 16-2.
Druhá třetina začne přibližně v 14:10.
Hokejisté Novokuzněcku byli během prostřední části mírně aktivnější a na rozdíl od Jugry se dokázali gólově prosadit, a to hned třikrát, když postupně rozvlnili síť Igor Skorochodov, Kirill Semjonov a Nikita Jazkov. Utkání má jasný ráz. Skóre po druhé třetině: Jugra Chanty-Mansijsk 0 Metallurg Novokuzněck 4.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:51
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
NIKITA JAZKOV na vrcholu pravého kruhu ihned po vyhraném vhazování v podání Alexandra Titova a zpětné přihrávce Andreje Taratuchina napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která mezi betony Georgiho Bojaršinova rychle zasvištěla do brány! Brankář Jugry se hodně zlobil, není mu to ovšem nic platné – 0:4. Asistence: Andrej Taratuchin a Alexandr Titov.
35:37
Jevgenij Lapenkov je se třemi střelami nejaktivnějším útočníkem domácího týmu, on ani některý z jeho spoluhráčů se ale stále nemůže gólově prosadit.
34:36
Vyloučený Alexandr Jaremčuk se vrátil z trestné lavice zpět na led a Novokuzněck tentokrát přesilovou hru nevyužil. Hosté ji navíc nesehráli vůbec dobře.
32:36
Tým Jugra Chanty-Mansijsk dostal menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Alexandr Jaremčuk. Novokuzněck si zahraje třetí přesilovou hru.
30:53
Metallurgu Novokuzněck přestala vycházet rozehrávka a hostující celek si raději vyžádal oddechový čas.
29:59
Ke střídání brankářů nakonec nedošlo, Jugra ale musí výrazně přidat, pokud nechce schytat debakl.
28:27
Jugra si po třetím inkasovaném gólu vyžádala oddechový čas. Dojde ke střídání brankářů?
28:27
Georgij Bojaršinov fantasticky zasáhl lapačkou proti střele s příklepem Timura Fatkullina, která bez přípravy mířila od modré čáry k přední pravé tyči, k odraženému puku se ale dostal KIRILL SEMJONOV a z úhlu ho dorazil do odkryté sítě. Metallurg využil druhou přesilovou hru a vede 3:0! Jugře se v dnešním zápase vůbec nedaří. Asistence: Timur Fatkullin a Igor Skorochodov.
27:58
Metallurg se během přesilové hry dostal zatím pouze k jedné střele na bránu, kterou Bojaršinov vyrazil.
26:58
Jugra před pár okamžiky inkasovala gól a Jevgenij Lapenkov navíc dostal menší trest za sekání.
25:13
IGOR SKOROCHODOV si najel před bránu na přihrávku Arťoma Michejeva z pravého kruhu pro vhazování a skvělou tečí mezi betony Georgiho Bojaršinova o levou tyč poslal puk po ledě do brány. Novokuzněck vede 2:0! Asistence: Arťom Michejev a Kirill Semjonov.
23:45
Hra se po přestávce pořádně rozhýbala a domácí hokejisté se dostali k další střele na bránu, Vladislav Podjapolskij byl ale na místě a puk mezi tyče nepustil.
22:51
Na opačné straně zkoušel pálit Jevgenij Kulik, obránce Jugry ale podruhé v zápase našel pouze výstroj brankáře Vladislava Podjapolskiho, který byl připraven.
21:15
Novokuzněck vstoupil do prostřední části pořádně zostra a během pár sekund se dostal ke dvěma střelám, Georgij Bojaršinov byl ale v obou případech na místě a připsal si dva zákroky!
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 13-12; Střely na bránu: 7-5; Vhazování: 7-4; Zablokované střely: 1-1; Hity: 1-4; Fauly: 1-0; Trestné minuty: 12-2.
Druhá třetina začne přibližně v 13:17.
Jugra vstoupila do utkání lépe a byla střelecky aktivnější, jenže Novokuzněck přečkal přesilovou hru a postupem času začínal přebírat iniciativu. Hosté si v polovině úvodní části navíc zahráli přesilovou hru, kterou po 59 sekundách využil Stanislav Kalašnikov. Chanty-Mansijsk byl nakonec střelecky aktivnější, zatím mu to ale není nic platné. Skóre po první třetině: Jugra Chanty-Mansijsk 0 Metallurg Novokuzněck 1.
20:00
19:31
Nikita Chlystov se z pozice obránce dostal v závěru první třetiny ke střele a pokusil se vyrovnat, jeho pokus nebyl špatný, brankář Vladislav Podjapolskij byl ale opět pozorný!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:12
Jugra vede na střely těsně 6:5, to nejdůležitější, tedy skóre utkání, ale vyznívá pro Metallurg Novokuzněck.
17:48
Igor Fefelov si dobře srovnal puk na hůl a vypálil, jenže jeho střela byla jako slepý náboj. Zcela neškodná.
16:01
Střela Nikity Dvurečenskiho byla jako výstřelem do tmy, žádný z jeho spoluhráčů se nemůže dostat do šance a Metallurg drží těsné jednobrankové vedení.
14:59
Nikita Dvurečenskij se v dnešním utkání podruhé pokoušel překonat brankáře Vladislava Podjapolsiho, ani v tomto případě na něj ale vyzrát nedokázal! Jugra chce rychle vyrovnat.
12:31
STANISLAV KALAŠNIKOV si řekl nápřahem o přihrávku a od modré čáry vyslal na domácí bránu jedovatou ránu s příklepem, která bez přípravy zamířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány a ještě na cestě od sítě trefila tyč! Nádherný gól po 59 sekundách přesilové hry, jejíž zásluhou Metallurg vede 1:0! Asistence: Ignat Zemčenko a Jevgenij Solovjov.
12:23
Oba týmy se během úvodních dvanácti minut dostali ke čtyřem střelám, žádná z nich ale nenadělala paseku.
11:59
Obránce Mark Skutar před pár okamžiky prověřil pozornost brankáře Georgiho Bojaršinova, který chytá velice spolehlivě a zatím drží čisté konto, stejně jako na opačné straně bezchybný Vladislav Podjapolskij.
11:45
Hra je hodně vyrovnaná a na obou stranách jsou nyní k vidění nepřesnosti, které hráčům obou týmů zabraňují dostat se do nějaké slibné příležitosti.
11:32
Sergej Kupcov dostal menší trest za úder do oblasti hlavy a krku plus osobní trest 10 minut za nesportovní chování. Metallurg si zahraje první přesilovou hru.
10:01
Z utkání je odehráno deset minut a zatím čekáme na nějakou velkou příležitost, která by zaváněla gólem.
8:12
Metallurg po vlažném začátku začíná přitápět pod kotlem a před pár okamžiky zkoušel střelecké štěstí Kirill Ščukin, jeho pokus ale zastavil Georgij Bojaršinov.
7:43
Alexandr Komaristyj si dokázal najít volný prostor ke střele a vzápětí prověřil pozornost brankáře Georgiho Bojaršinova, který si připsal druhý úspěšný zákrok.
6:59
Nikita Dvurečenskij a Jevgenij Lapenkov se krátce před komerční přestávkou dostali v rychlém sledu ke střele, jenže ani jeden z domácích hokejistů na brankáře Vladislava Podjapolskiho opět vyzrát nedokázal.
4:12
Po střelách domácího Alexandra Ugolnikova a Jevgenije Kulika zkoušel na opačné straně ledové plochy otevřít skóre utkání Jevgenij Solovjov, Georgij Bojaršinov byl ale připraven a připsal si první zákrok.
2:58
Kirill Zinovjev se vrátil zpět na ledovou plochu. Jugra nesehrála přesilovou hru vyloženě špatně a dostala se alespoň ke dvěma střelám, Vladislav Podjapolskij byl ale v hostující bráně Metallurgu Novokuzněck v obou případech pozorný a stav utkání zůstává bezbrankový.
0:58
Tým Metallurg Novokuzněck dostal trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Kirill Zinovjev.
0:30
Úvodní buly utkání vyhrál hostující Novokuzněck, jeho hokejisté ale směrem vpřed nic kloudného nevymysleli.
00:01
Puk právě dopadl na led a poslední utkání v letošní sezóně KHL pro Jugru a Novokuzněck právě začalo.
00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Bojaršinov (Šaryčenkov) – Šulakov, N. Chlystov, Ugolnikov, Kulik, Valentěnko (A), Al. Makarov – Panov (C), Koroljov, Ljudučin – A. Alexejev, Kupcov, Lapenkov (A) – Buljanskij, Fefelov, Dvurečenskij – J. Ivanov, Jaremčuk, Beljajev – Selezňov.

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Chakimov) – Fatkullin, Skutar, Ljamkin, Kalašnikov, Titov, Kuklev, Ščukin – A. Michejev, Skorochodov, K. Semjonov (C) – Razumov, Solovjov, Komaristyj (A) – Zinovjev, Poliščuk (A), Zemčenko – Lebeděv, Ionin, Jazkov – Taratuchin.

Rozhodčí: Eduard Ibatulin, Artur Kuljov. Čároví: Konstantin Gorděnko, Alexandr Sysujev.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

14.09.16 Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:0
25.08.16 Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 1:7
Metallurg Novokuzněck:

Novokuzněck během základní části získal během 59 zápasů pouhých 37 bodů a bez ohledu na výsledek posledního utkání na ledě Jugry je jasné, že se stane nejhorším týmem letošní sezóny KHL. Dinamo Riga, poslední tým Západní konference a druhý nejhorší v celé lize, pro porovnání získalo 56 bodů. Velký rozdíl.
Jugra Chanty-Mansijsk:

Jugra Chanty-Mansijsk po třech porážkách v řadě vyhrála 3:2 po prodloužení nad Novosibirskem, a přestože už je šance na playoff dávno pryč, ve hře je konečné třinácté místo ve Východní konferenci, o které svede v posledním zápase základní části letošní sezóny KHL na dálku souboj se čtrnáctým Togliatti.
Kontinentální hokejová liga má před sebou poslední zápasy základní části, v jednom z nichž budeme sledovat Jugru Chanty-Mansijsk a Novokuzněck, tedy dva týmy ze spodní části Východní konference, které letos neprožily dobrou sezónu a playoff bylo je snem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.