Vhazování: 28-23
Blokované střely: 14-6
Bodyčeky: 3-2
Vyloučení: 4-3
Dnešní zápas je u konce. Domácí Kazaň po první třetině prohrávala 0:2, nicméně v té druhé se výrazně zlepšila a díky dvěma proměněným přesilovkám otočila vývoj ve svůj prospěch v poměru 3:2. Ve třetí třetině musela čelit hned třem oslabením, všechny ale přežila a nakonec tedy získává tři body. Na výhře Kazaně se výraznou měrou podílel i český útočník Jiří Sekáč, který zaznamenal jeden gól a jednu asistenci. Já se tímto s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního večera.
59:29
Domácí vyhodili, jsou v plném počtu a dvojnásobné oslabení tedy přežili bez úhony. Čerepovec stále hraje v šesti.
58:58
Kazaň se stále výborně brání, nicméně Čerepovec má opravdu velký tlak.
58:25
Čerepovci více jak minutu přesilovka nevycházela, nyní zkouší hru v šesti proti čtyřem! Kovář totiž miíří na střídačku.
57:29
Hosté si vybírají oddechový čas.
57:29
Čerepovec si zahraje další přesilovku, zřejmě zkusí hru v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Obuchov.
57:25
Čerepovci opravdu příliš času nezbývá, domácí mají kotouč ve svém držení.
56:55
Kazaň hraje opravdu kompaktně a soupeře nepouští blíže ke své brance.
56:21
56:00
Galimov musel zbystřit, nicméně žádný těžký zákrok předvést nemusel.
55:22
Kazaň znovu vyhodila, Severstalu přesilovky opravdu nejdou.
54:58
Ovšem stejně jako v předchozích případech se mu příliš nedaří.
54:21
Čerepovec teď bude mít velkou šanci vyrovnat! Zahraje si totiž přesilovou hru po faulu kolenem od Tkačjova.
54:12
Čerepovec opět selhal v kombinaci, Kazaň několikrát ohrozila Kováře.
53:38
Pokusy Čerepovce začínají být zoufalé, hosté musí hrát na větší riziko.
53:06
Hosté se dostali k odraženému puku, nicméně útočné pásmo neudrželi.
52:29
Další neúspěšný pokus Severstalu, vyrovnat proti zkušené Kazani bude opravdu nesmírně obtížné.
51:48
Hostům se krátí čas, blíže ke Galimovovi se nemohou dostat.
51:05
Kazaň kombinovala na vlastní polovině, následný přechod do útočné třetiny ji nevyšel.
50:21
Domácí pouze nahodili, Čerepovec se snaží zvyšovat obrátky.
49:59
Do konce utkání zbývá deset minut, domácí zatím mají průběh pod kontrolou.
49:20
Ofsajd Čerepovce, třetí třetina zatím příliš zajímavých momentů nenabídla.
48:53
Po dalších nepřesnostech je znovu o puku Kazaň.
48:15
Momentálně se hraje bez přerušení, domácí nechtějí připustit mnoho přerušení.
47:44
Čerepovec přežil oslabení a nyní se pokusí ve zbývajícím čase vyrovnat.
47:01
Domácí teď nejsou v přesilovce nebezpeční tak jako ve druhé části, nicméně rozhodně se zmohli na více než Čerepovec.
46:29
Po chybné rozehrávce drží Kazaň kotouč v útočném pásmu.
45:44
Vzápětí si přesilovku zahraje Kazaň, dvě minuty za sekání dostává Ugarov.
45:18
Domácí přežili oslabení celkem v poklidu a nyní se sami vydávají do útoku.
44:28
Čerepovci se přesilovka opět příliš nedaří, Kazaň vyhazuje.
43:50
Kazaň se dobře brání a soupeře k ničemu nepouští.
43:18
Čerepovec si zahraje svou druhou přesilovku, dvě minuty za podražení musí odsedět Malychin
43:02
Kazaň působí zkušenějším dojmeme a má vše ve svých rukách.
42:15
Čerepovec se dostal do přečíslení, vzápětí však o kotouč přišel.
41:49
Čerepovec bojoval o kotouč u mantinelu, nicméně úspěšnější byl domácí výběr.
41:08
Kazaň je u puku, nicméně hosté se snaží napadat všude na ledové ploše.
40:33
Domácí kontrolují průběh hry a do třetí třetiny vstupují opatrněji.

Vyloučení: 0-2
Ve druhé třetině se obrázek hry naprosto otočil a favorizovaná Kazaň se dostala do vedení. Během necelých tří minut srovnala po dvou proměněných přesilovkách, třetí gól vsítila dvě minuty před koncem druhé části zásluhou Stefana Elliotta. Třetí třetina začne přibližně v 18:41.
40:00
39:20
U kotouče jsou domácí, druhá třetina se spíše dohrává.
38:50
Sebevědomým dojmem nyní působí Bars, Čerepovec se jen těžko oklépává z tohoto hodně nepříjemného průběhu.
38:11
Domácí zvládají druhou třetinu jako z partesu a soupeř je teď na kolenou.
37:58
Kazaň vstřelila branku!
A to se jim povedlo. Domácí favorit otáčí průběh zápasu během třetí třetiny a jde poprvé v zápase do vedení! Rozdílovou trefu nyní vsítil STEFAN ELLIOTT, který využil přihrávky od Tokranova a nekompromisně zavěsil. Asistence: Vasilij Tokranov, Justin Azevedo.
37:48
Domácí zvyšují aktivitu a snaží se prosadit ještě na konci druhé části.
37:15
Kazaň nyní uklidňuje hru za svou brankou a může bez problémů vystřídat.
36:52
Domácí se pokusili zahrozit z přečíslení, ale o kotouč přišli.
36:23
Momentálně se hraje téměř bez přerušení, tlak Kazaně opadl.
35:20
Další nepřesnosti v rozehrávce, puk je ve středním pásmu.
34:57
Domácí se snažili udržet kotouč v útočném pásmu, ale nakonec se jim to nepodařilo.
34:08
Severstal je ve druhé třetině takřka neviditlený a před Galimova se nijak netlačí.
33:21
Domácím se hra do plných příliš nedaří, oproti první třetině však mnohem lépe bruslí.
32:45
Kazaň se vydala do útoku, nicméně Kovář může být relativně v klidu.
32:11
Tempo hry výrazně opadlo, oba celky nyn spíše šetří síly.
31:24
Kazaň na ledě momentálně jasně vládne a určitě chce co nejdříve přidat třetí gól.
30:53
Další atak domácího výběru končí ofsajdem.
30:01
Čerepovec opět chyboval v rozehrávce, domácí výběr lépe bruslí a častěji se tlačí před Kováře.
29:23
Naopak psychikou Čerepovce tyto momenty otřásly a nyní se jen těžko dostává z vlastní třetiny.
28:46
Bars se tak okamžitě dostal do hry o bodový zisk, nyní už hraje svou tradiční nátlakovou hru.
27:51
A to se ji také povedlo! Vyrovnávací gól zařídil český krajánek JIŘÍ SEKÁČ, který se parádně trefil po přihrávce Svitova. Asistence: Alexander Svitov, Vasilij Tokranov.
27:40
Kazaň může zužitkovat svou druhou přesilovku za sebou, dvě minuty za podražení totiž musí odsedět Lapin.
26:48
Hra se začíná kouskovat, domácí si rozhodně více věří.
26:03
Kazaň po vstřelené brance pochopitelně ožila a je více aktivní směrem dopředu.
25:32
Ovšem následně už domácí favorit snižuje. Po velkém tlaku přihrál Azevedo na volného VASILIJE TOKRANOVA a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Justin Azevedo, Jíří Sekáč.
25:25
Domácí mají pochopitelně tlak, nicméně Kovář odolává.
24:55
Kazaň se nemohla usadit v útočném pásmu, povedlo se ji to až v tuto chvíli.
24:12
Kazaň si zahraje svou první přesilovku, dvě minuty za hákování musí odsedět Jevsejenkov.
23:57
Tentokráte to bylo zakázané uvolnění, Čerepovec hraje opravdu sebejistě.
23:22
Delší dobu se hraje takřka bez přerušení, Kazaň stále nemůže najít recept na defenzívu soupeře.
22:08
Kovář po jistém záasahu musí být opět v pohotovosti, Bars se dostává do tlaku.
21:33
Další nepřesnosti v rozehrávce Kazaňě, Severstal velmi dobře napadá.
20:58
Obrázek hry se příliš nemění ani ve druhé třetině, Čerepovec se nikam netlačí a spíše čeká, co udělá soupeř.
20:01
Statistiky 1. třetiny:

Střely na branku: 7-13
Vhazování: 8-7
Blokované střely: 8-2
Vyloučení: 1-0
První třetina je za námi. Čerepovec překvapil svého soupeře a díky dvěma nepříliš šťastným momentům brankáře Galimova vede o dvě branky. Druhá třetina začne přibližně v 17:51.
20:00
19:26
Do konce první části už moc nezbývá, ani jeden výběr se nikam výrazně netlačí.
18:40
Domácí se stále nemohou dostat do útočného pásma.
18:10
Do konce první třetiny nechybí ani dvě minuty a Čerepovec stále vede o dvě branky.
17:38
Čerepovec drží kotouč ve středním pásmu a nikam se nežene, Kazaň je opravdu po velkou dekou.
16:59
Kazaň se tápí, po další nepřesnosti přichází o kotouč.
16:08
Hosté výborně bruslí a opět soupeře nepouští k nebezpečným situacím.
15:26
Vhazuje se ve středním pásmu.
14:58
Opět se minimálně přerušuje, domácí stále nemohou najít recept na dobrou hru soupeře.
13:59
Kovář byl pozorný, Čerepovec nyní uklidňuje svou hru.
13:28
Delší dobu se hraje bez přerušení, hosté hrají ve velké pohodě.
12:18
Bars se stále hodně obtížně dostává do útočné třetiny soupeře.
11:33
Kazaň je aktivnější, nicméně na vyrovnávací branku stále čeká.
11:02
Kazaň se momentálně usadila před Kovářem, ten ale zatím tlaku odolává.
10:32
Čerepovec sice v přesilovce téměř nic nevymyslel, v tuto chvíli mu to ale příliš vadit nemusí.
10:06
09:28
Kazaň znovu vyhazuje a toto oslabení zatím hraje velmi dobře.
08:49
Čerepovci se přesilovka moc nedaří, nemohou si vytvořit stálý tlak.
08:06
Hosté si navíc zahrají svou první přesilovku, za vyhození puku z vlastní třetiny bude pykat Obuchov.
07:58
Hosté stále pokračují v napadání a působí sebevědomým dojmem.
07:06
Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté naprosto šokují soupeře, po hezké kombinaci vystřelil Masuhr a Galimov vyrazil betonem pouze k dojíždějícímu ANTONU SIZOVOVI, který dopravil kotouč do sítě. Asistence: Adam Mashur, Vladislav Kodola.
07:02
Naopak do protiútoku se dostal Čerepovec a stále zaměstnává Galimova.
06:53
Nyní se hraje delší dobu bez přerušení a Kazaň je zatím v ofenzívě bezbranná.
06:01
Severstal zatím hraje skvěle po taktické stránce a soupeře téměř k ničemu nepouští.
05:21
Domácí takhle rychlou branku určitě nečekali a nyní se snaží okamžitě odpovědět.
04:43
A to se mu nyní povedlo, po rychlém přečíslení se z ničeho nic prosazuje ARSENIJ CHACEJ, který využil špatné rozehrávky soupeře a poté naprosté hrubice gólmana Galimova. Ten mu namazal puk svou přihrávkou přímo na hokejku a Chacej pak po zemi dopravil kotouč do sítě. Bez asistence.
04:25
Čerepovec vyrazil do brejku a snaží se soupeře překvapit.
03:33
Domácí favorit udržel útočné pásmo, nicméně Kovář zatím vážněji zasahovat nemusí.
02:58
Čerepovec se vydal do ojedinělého protiútoku, nicméně ke střeleckému pokusu to nevedlo.
02:01
Kazaň je podle předpokladů aktivnější, ovšem nemůže se dostat k souvislejšímu tlaku.
01:30
Domácí se snažili nahodit kotouč do útočného pásma, ovšem jejich hru doprovází nepřesnosti.
00:49
Ani jeden celek se zatím nikam netlačí, puk se nachází ve středním pásmu.
00:01

Ak Bars Kazaň: S. Galimov (Garipov) – Jarullin, Ohtamaa, S. Zacharčuk, D. Musin, Elliott, Tokranov, Pajgin – Soloduchin, Tkačjov, Sekáč – Svitov, Azevedo, Lukojanov – Varnakov, Obuchov, Malychin – An. Popov, Glinkin, M. Gluchov.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Sizov, Masuhr, Jevsejenkov, Stasenko, D. Ježov, Wilson, Chochlov – P. Černov, Kagarlickij, V. Polák – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Monachov, Chacej, Ugarov – Kazakovcev, Kodola, Lapin – Karlin.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ovčinnikov – Majtak, Pronskich.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
V dresu Kazaně působí dva čeští krajánci, kteří mají zkušnosti z NHL. K oporám Ak Bars patří obránce Michal Jordán i útočník Jiří Sekáč. V Čerepovci najdeme také dva české hráče a to brankáře Jakuba Kováře s útočnékem Vojtěchem Polákem.
Bars naposledy zdolal lídra celé KHL z Petrohradu, když ho přehrál 4:3 po samostatných nájezdech. Předtím uspěl na půdě Nižněkamsku po výsledku 2:1. Čerepovec se v poslední době přeci jen zvedá, když získal cenné skaply Podolsku (4:2) a Togliatti (4:3), jenže minule nestačil na poslední celek celé KHL z Nižněkamsku (3:4). Ve vzájemných zápasech jasně dominuje Kazaň, která dokázala zdolat Severstal již pětkrát v řadě, minule v těsném poměru 3:2.
V jednom z poslendích zápasů tohoto roku se spolu utkají dva výběry, které se momentálně nacházejí na opačných pólech KHL a o favoritovi tak nemůže být pochyb. Kazaň se řadí mezi velké adepty na výhru v celé soutěži, ve Východní konferenci je na třetím místě se ziskem 87 bodů a na vedoucí Magnitogorsk má manko pouze tří bodů. Naopak Čerepovec je v Západní konferenci na předposledním třináctém místě, prozatím vybojoval jen 51 bodů a na play-off má manko patnácti bodů. Je sice pravdou, že odehrál pouze 42 zápasů, nicméně tento fakt jeho pozici nijak výrazně nevylepšuje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.