Česká stopa v utkání:

Vladimír Sobotka (AVG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:07
Dominik Furch (AVG) 28 zák., 4 góly, 87,5%
Statistiky: Střely: 62-61; Střely na bránu: 33-29; Vhazování: 37-23; Zablokované střely: 14-16; Hity: 12-13; Fauly: 3-4; Trestné minuty: 11-25.
Avangard na ledě Nižněkamsku s Vladimírem Sobotkou a Dominkem Furchem v sestavě odehrál jedno z nejhorších utkání základní části, když již během první třetiny inkasoval tři branky a po přestávce ještě jednu, přičemž sám nevstřelil ani jednu. Do sítě druhého nejlepšího celku letošní sezóny KHL se postupně trefili Dmitrij Ogurcov, Igor Polygalov, Nikita Kvartalnov a Ildar Šiksatdarov. Konečný výsledek: Neftěchimik Nizněkamsk 4 Avangard Omsk 0.
59:29
Richard Gynge ještě na pravém křídle vypálil od mantinelu a Dominik Furch ukryl puk v náručí.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:30
Avangard se v závěru utkání ještě snaží vstřelit alespoň čestný gól, jenže jeho střely jsou příliš slabé a končí ve výstroji připraveného Andreje Karejeva.
56:36
Nižněkamsk si vyžádal necelé čtyři minuty před koncem oddechový čas, těžko říci proč. Myslím si však, že je to kvůli tomu, aby si na chvíli jeho hráči odpočinuli a neudělali z dobře rozehraného zápasu bramboračku.
55:34
Nizněkamsk se vydal do přečíslení dva na jednoho, a přestože finální přihrávka byla nepřesná, z vrcholu mezikruží pálil Pavel Porjadin, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde ho Dominik Furch ukryl v náručí!
54:35
Jedno je jasné, Nižněkamsk porazí Avangard Omsk i ve druhém letošním střetnutí. První zápas Neftěchimik vyhrál venku 3:1, dnes bude jeho vítězství zřejmě vyšší.
52:47
Hra má v závěru utkání obrovské tempo a přelévá se ze strany na stranu. Ve třetí části jsme ale zatím svědky gólu nebyli. A kdo ví, zda se vůbec dočkáme.
50:15
Jevgenij Medveděv se opět vrátil z trestné lavice zpět na led, během dvou šancí domácích hráčů mu ale určitě pořádně zatrnulo, i když za stavu 4:0 už pátý gól nic neřeší.
50:14
Richard Gynge nebo Gilbert Brulé se po pravém křídle řítil do velké šance a jeho střela skončila na pravé tyči!
49:52
Jeden z hráčů Nižněkamsku se po nahození z levého křídla ocitl před bránou v obrovské šanci a mířil k pravé tyči, jenže Dominik Furch předvedl spektakulární zákrok, když vleže vyrazil puk levým betonem!
48:15
Plný počet hráčů trval pouze 15 sekund! Jevgenij Medveděv se vrátil z trestné lavice a vzápětí na ni hned zase usedl, tentokrát po inkasování dvou minut za držení.
48:00
Vyloučený Andrej Pervyšin už je také na ledě a oba dva týmy hrají v plném počtu.
47:53
Vyloučený Jevgenij Medveděv je zpět na ledě a začíná přesilová hra CSKA, která potrvá pouze sedm sekund.
46:00
Domácí měli k dispozici přesilovou hru, ta ovšem trvala pouze sedm sekund! Andrej Pervyšin dostal dvě minuty za držení.
45:53
Jevgenij Medveděv předvedl ve středním pásmu nechutný zákrok, když kolenem sestřelil Richarda Gyngeho!
44:34
Zadumaný Nikolaj Lemťugov stále sedí na trestné lavici poté, co dostal dvě minuty za vyvolání bitky, pět minut za bitku a vzápětí desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
43:08
Andrej Karejev si připsal po střele Avangardu z pravého křídla další úspěšný zákrok a po následném vhazování hokejisté Nižněkamsku podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.
42:26
Andrej Karejev dnes předvedl několik skvělých zákroků a není se třeba divit, že jsou hráči Omsku hodně podrážení.
41:55
Michail Juňkov se po nádherné kolmé přihrávce Jonase Ahnelöva ocitl mezi kruhy pro vhazování v obrovské šanci a zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Andrej Karejev ale předvedl fantastický semafor!
41:10
Nikita Nikitin byl zřejmě hráčem, který od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, jeho následný pokus ale zamířil vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.
40:42
Jevgenij Medveděv počkal za svou bránou, až jeho spoluhráči dostřídají a poté přesně rozehrál.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 45-40; Střely na bránu: 24-22; Vhazování: 27-15; Zablokované střely: 7-11; Hity: 8-9; Fauly: 2-2; Trestné min.: 9-21.
Třetí třetina začne přibližně v 18:49.
Avangard vstoupil i do druhé části aktivněji, jenže stejně jako v té první ze svého tlaku nedokázal nic vytěžit. Hosté se marně snažili prosadit a v dresu Neftěchimiku krátce před druhou přestávkou skóroval Ildar Šiksatdarov. Nikolaj Lemťugov se s vývojem utkání nesmířil a krátce na to vyvolal bitku, po které dostal dvě minuty za vyvolání bitky, pět minut za bitku a deset minut osobní trest. Skóre po druhé třetině: Neftěchimik Nižněkamsk 4 Avangard Omsk 0.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:51
Nižněkamsk napřáhl na pravém křídle k prudké střele, kterou pozorný Dominik Furch hrudí vyrazil mimo.
38:07
Nižněkamsk vytvořil před bránou Avangardu obrovská závar, Dominik Furch ale nějakým zázrakem neinkasoval!
37:54
Nikolaj Lemťugov dostal ke dvěma minutám za vyvolání bitky ještě pět minut za bitku a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, zatímco Nikita Kvartalnov pouze pět minut za nesportovní chování.
37:54
37:54
Nikolaj Lemťugov dostal dvě minuty za vyprovokování bitky, tím ale výčet trestů ještě určitě nekončí.
37:54
Andrej Karejev si poradil snadno se střelou Avangardu a po přerušení hry vznikla za jeho bránou obrovská potyčka, ve které byl hodně aktivní Nikolaj Lemťugov!
37:27
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Bogdan Jakimov krásně vypálil z vrcholu mezikruží a po zákroku Dominika Furcha levým betonem se v blízkosti pravé tyče dostal k dorážce ILDAR ŠIKSATDAROV, který zvýšil na 4:0. Asistence: Bogdan Jakimov a Pavel Zdunov.
36:51
Bogdan Jakimov na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Dominik Furch ukryl puk ve své lapačce.
36:01
Anton Burdasov vypálil na levém křídle z úhlu a po zákroku Andreje Karejeva zamířil na střídačku.
34:47
Jeden z hokejistů Neftěchimiku nabral na levém křídle obrovskou rychlost a nebezpečně si sjížděl před bránu, do zakončení se ale nakonec nedostal!
33:44
Vyloučený Michail Juňkov naskočil zpět na ledovou plochu a přesilová hra domácích hráčů zůstala nevyužita.
33:05
Hra byla vzápětí přerušena, protože také po střele Iljy Zubova puk zamířil do ochranné sítě.
33:05
Ilja Zubov mohl na opačné straně ledové plochy udeřit v oslabení, jeho prudká střela z levého kruhu pro vhazování ale minula vzdálenější pravý horní roh brány.
32:00
Dan Sexton se ocitl před bránou v obrovské brankové příležitosti, jenže ji nepochopitelně přestřelil a jeho pokus skončil v ochranné síti!
31:44
Michail Juňkov si počínal v pravém rohu obranného pásma příliš důrazně a narazil jednoho z domácích hráčů na mantinel. Následovaly dvě minuty za vražení na hrazení.
31:41
Avangard dobře vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Andrej Karejev byl ale připraven a sevřel puk v náručí.
30:28
Vyloučený Gilbert Brulé naskočil zpět na led a domácí hokejisté Nižněkamsku hrají v plném počtu.
30:27
Ilja Zubov se ocitl v blízkosti pravé tyče v závěru přesilové hry v obrovské šanci, jenže si vylámal zuby na skvěle chytajícím Andrejovi Karejevovi!
28:28
Gilbert Brulé dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění a Avangard má k dispozici další přesilovou hru.
27:26
Avangard zkoušel snížit střelou z pravého křídla, následný pokus od mantinelu ale zamířil do náruče Andreje Karejeva.
26:12
Na opačné straně mohl zahrozit Nižněkamsk a také tak učinil, Dominik Furch ale bez problému puk hrudí vyrazil.
25:33
Avangard Omsk vyrazil po pravém křídle do útoku, který zakončil prudkou střelou od mantinelu, Andrej Karejev byl ale připraven a levým betonem puk vyrazil za svou bránu!
24:53
Dan Sexton pálil z levého kruhu pro vhazování zápěstím pod horní tyč, Dominik Furch ale dobře zasáhl a vyrážečkou puk vyrazil do ochranné sítě! Skvělý zákrok.
23:25
Ilja Michejev to vzápětí zkoušel na pravém křídle střelou od mantinelu, brankář Nizněkamsku ale opět našel puk v náruči a v rychlém sledu si připsal dva dobré zákroky.
23:15
Vladimir Sobotka na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke trvdé střele s příklepem, která mířila na přední tyč, Andrej Karejev byl ale připraven a sevřel puk v náručí.
21:12
Jevgenij Medveděv zkoušel tvrdě vypálit z levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla sražena mimo.
20:38
V Neftěchim Areně začala prostřední část utkání a hokejisté Avangardu do ní vstoupili opět pořádně zostra. Velký zámek před bránou Nižněkamsku ale nic nepřinesl.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 23-20; Střely na bránu: 15-10; Vhazování: 13-9; Zablokované střely: 2-5; Hity: 3-4; Fauly: 1-1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
Avangard prožil hororový vstup, když se do jeho sítě v rozmezí necelých dvou minut prosadili Dmitrij Ogurcov a Igor Polygalov. Dominik Furch si ještě nesáhl na puk a už ho dvakrát lovil ze své brány, na což hosté zareagovali oddechovým čase, ani ten ale nepomohl, když se na začátku druhé poloviny úvodní části prosadil Nikita Kvartalnov. Skóre po první třetině: Neftěchimik Nižněkamsk 3 Avangard Omsk 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:27
Vladimír Sobotka na pravém křídle krásně vypálil od mantinelu a jeho střela těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Andrej Karejev ji ale pravým betonem vyrazil!
16:40
Artur Lauta se ocitl před bránou v obrovské šanci a krásnou střelou zápěstím mířil z blízkosti do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Andrej Karejev vytáhl fantastický semafor a puk ukryl ve své lapačce!
14:44
Vladimír Sobotka na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, jenže mu byl odpískán ofsajd, který byl navíc posouzen jako úmyslný, a vhazovalo se ve středovém kruhu.
13:23
Před utkáním jsem měl pocit, že když se Dominik Furch objeví v bráně, tak to pro Omsk nedopadne moc dobře a zatím se tato má domněnka dokonale potvrzuje.
12:30
Dominik Furch střelu domácího týmu vyrazil vyrážečkou vysoko do vzduchu, ze kterého se puk snesl před jeho bránu a po bekhendovém pasu Marata Chajrullina mezi nohama ho NIKITA KVARTALNOV z blízkosti nad jeho levým betonem uklidil do odkryté brány. Avangard Omsk prožívá katastrofální vstup do utkání a prohrává už 3:0! Asistence: Marat Chajrullin.
12:02
Něftěchimik ze středního pásma nahodil puk směrem k přední tyči, kde ho Dominik Furch ve skluzu zastavil a poté rychle vyklepal z výstroje, aby rozehrál.
11:34
Domácí hokejisté zaváželi puk po levé straně do útočného pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.
10:51
Ilja Michejev se po přihrávce Iljy Zubova ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže jeho střela zamířila mimo!
10:27
Nižněkamsku se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
9:29
Pokud se ale podíváme na výsledek prvního vzájemného utkání, které se odehrálo v Omsku, tak současné skóre není nikterak překvapivé. Neftěchimik zvítězil na ledě Avangardu v prvním utkání letošní sezóny KHL 3:1.
8:50
Vladimir Sobotka v úvodu zápasu vypálil a poté vybojoval přesilovou hru, jenže Avangardu se z úvodního tlaku nic vytěžit nepodařilo a nyní prohrává překvapivě 2:0.
8:20
Dominik Furch zastavil nahození Nizněkamsku od modré čáry a po ukrytí puku v lapačce si připsal konečně zákrok.
7:27
Jonas Ahnelöv na levém křídle vypálil od modré čáry, brankář Andrej Karejev měl ale skvělý výhled a jeho pokus ukryl ve své výstroji.
6:23
Kirill Ljamkin nádhernou diagonální přihrávkou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování našel na vzdálenější levé tyči IGORA POLYGALOVA, který do jeho pasu vložil hůl a nad pravým betonem Dominika Furcha ho usměrnil k levé tyči. Neftěchimik využil přesilovou hru a rychle navýšil svůj náskok – 2:0! Asistence: Kirill Ljamin.
4:56
Nikolaj Lemťugov dostal dvouminutový trest za sekání a také Nizněkamsk si zahraje v úvodu první přesilovou hru.
4:15
Jevgenij Medveděv na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho následnou střelu pozorný Andrej Karejev bez problému ukryl v náručí. Avangard je směrem vpřed nebezpečný, zatím se mu ale nepodařilo skórovat.
3:24
DMITRIJ OGURCOV se velice snadno mezi třemi protihráči protáhl před bránu a nádhernou střelou zápěstím z blízkosti nad vyrážečkou bezmocného Dominika Furcha zamířil do levého horní rohu brány. Neftěchimik Nižněkamsk přečkal oslabení a krátce na to se ujal vedení! Asistence: Bogdan Jakimov a Gennadij Stoljarov.
3:04
Vyloučený Gennadij Stoljarov naskočil zpět na led a Neftěchimik úspěšně přečkal první oslabení dnešního zápasu.
2:21
Avangard na pravém křídle napřáhl z úhlu k prudké střele, která byla těsně před bránou sražena mimo.
2:11
Avangard Omsk má k dispozici hned v úvodu utkání přesilovou hru, domácí hokejisté ale zatím dobře brání.
01:04
Vladimír Sobotka se snažil prosadit po pravém křídle a u mantinelu ve středním pásmu vybojoval faul, když ho vracející se Gennadij Stoljarov zasáhl nepříjemně loktem.
0:12
Puk dopadl na led a Avangard Omsk se okamžitě vrhl předem vpřed, následná střela Vladimíra Sobotky ale z pravého kruhu pro vhazování zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.
00:01
Hokejisté obou týmů už jsou připraveni na ledové ploše a utkání, ve kterém se představí český brankář Dominik Furch, bude moci již za pár okamžiků začít!

Neftěchimik Nižněkamsk: Karejev (Kolppanen) – Kinrade, An. Sergejev, Ljamin, Pervyšin (A), Berezin, Ogurcov, Fazylzjanov, Lekomcev – Gynge, Brulé, Sexton – Porjadin, Stoljarov (C), Polygalov (A) – Jakimov, Šiksatdarov, Zdunov – N. Kvartalnov, Chajrullin, Koňkov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Nikitin, Meňšikov, Ahnelöv, A. Osipov, Lisov – Sobotka, Lemťugov, Pěrežogin (A) – Zubov (A), Pestuško, I. Michejev – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Machanovskij, Juňkov, Manukyan – Lauta.

Rozhodčí: Andris Ansons, Antonín Jeřábek. Čároví: Alexei Majtak, Jevgenij Pronskich.

Vladimír Sobotka (AVG) 8+19, +9
Dominik Furch (AVG) 47 zápasů, 1121 zákroků, 88 gólů, průměrná úspěšnost zákroků 92,7%
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

24.11.16 Avangard Omsk – Nižněkamsk 1:3
Avangard Omsk:

Avangard Omsk se stejně jako Nižněkamsk pravidelně představuje ve Východní konferenci, ve které v základní části během 53 zápasů nasbíral 99 bodů a již delší dobu má zajištěnou účast v playoff. Omsk překvapivě padl v posledním zápase na ledě Togliatti a hranici sta bodů se tak pokusí po dvou porážkách v řadě na třetí pokus překonat proti Nižněkamsku.
Neftěchimik Nižněkamsk:

Nižněkamsk se potřetí v řadě představí v domácím prostředí Neftěchim Areny, ve které dvakrát v řadě prohrál, v posledním utkání ovšem dokázal vybojovat vítězství nad Novokuzněckem, o kterém rozhodl v samostatných nájezdech Sergei Konkov. Domácí by se rádi zapojili do závěrečných bojů o playoff, jenže v současné chvíli ztrácí na osmý Vladivostok sedm bodů.
Nižněkamsk v posledním zápase KHL dokázal zvítězit nad Novokuzněckem a zisk dvou bodů se po ukončení čtyř porážek v řadě bude snažit potvrdit proti Avangardu Omsk, který pokračuje ve svém tripu. Hosté odehrají venku páté utkání v řadě, přičemž během posledních dvou dvakrát v řadě prohráli, když nestačili na Magnitogorsk a překvapivě Ladu Togliatti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.