Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Lukáš Radil (SPM) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:02
Právě skončilo utkání mezi Torpedem Nižnij Novgorod a Spartakem Moskva. Po dvou třetinách vedli domácí těsným rozdílem 2:1 a poslední dvacetiminutovka slibovala dramatickou podívanou. To však odmítl ihned v úvodu Arťom Aljajev, který svou ranou poslal Torpedo do dvoubrankového vedení. Ve 46. minutě zvyšoval stejný hráč na 4:1 a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Definitivní tečku navíc přidal šikovnou tečí Jevgenij Mozer, který stanovil konečné skóre 5:1 pro Novgorod.
60:00
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Denis Barancev – 2 min., hrubost).
59:36
Domácí příznivci si vychutnávají vítězství a ve stoje aplaudují svému celku.
59:00
Probíhá poslední minuta tohoto střetnutí.
58:55
Proskurjakov si nyní povyjel daleko z brány a přikryl puk před dotírajícím soupeřem. Vhazování v obranném pásmu Torpeda.
58:27
Nikolaj Žerděv se svým průnikem nedokázal prosadit a na druhé straně neuspěli ani hostující hráči.
57:30
Utkání už se v podstatě jen dohrává a ani jeden z celků se nikam nežene.
56:27
Na stadionu v Novgorodu právě probíhá mexická vlna. Fanoušci domácího celku se očividně dobře baví. Aby tak ne, když jejich oblíbenci vedou 5:1.
55:44
Torpedo pokračovalo v tlaku a Truškov musel být znovu pozorný. Prozatím si náhradní brankář Spartaku vede velmi zdatně, avšak na prohře jeho týmu to nic nezmění.
54:50
Nyní však už nová tvář v hostující bráně musela předvést něco ze svého umění. Pokus z levého kruhu vyrazil Truškov mimo bránu.
53:16
Další nebezpečná střela z pravého kruhu. Tentokrát však jeden z hokejistů Torpeda nemířil přesně a Truškov nemusel vůbec zasahovat.
52:24
Domácí posunují kotouč do neutrální zóny, což jim v tuto chvíli bohatě stačí. Následně oba týmy střídají.
51:20
Střela Nikity Li nenadělala Proskujakovovi žádné starosti a kotouč vyráží do rohu kluziště.
49:43
Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Markus Svensson, přichází Alexandr Truškov.
49:43
Torpedo právě vstřelilo branku!
Spartak inkasuje popáté a o osudu střetnutí je definitivně rozhodnuto! Stanislav Jegoršev od levého mantinelu poslal střílenou přihrávku před bránu, kde JEVGENIJ MOZEROVI stačilo pouze nastavit čepel hole a puk usměrnit za nebohého Svenssona. Asistence: Stanislav Jegoršev a John Norman.
49:09
Tim Stapleton se snažil protlačit z levé strany do zakončení, ale dobrý obranný zákrok soupeře mu to znemožnil. Puk poté v pohodě přikryl Proskurjakov pod svou rukavici.
48:18
48:05
A další osvobození domácího týmu a jeho oslabení pomalu končí.
47:35
Nahození Gilroye minulo bránu Proskurjakova a jeho spoluhráči následně puk vyhazují až ke Svenssonovi.
46:48
Ashton vyvezl puk až do útočné třetiny, kde se snažil prohodit soupeře, avšak to se mu nepodařilo a hosté tak mohou opět spěchat s kotoučem do útočného pásma.
46:18
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Grigorij Želdakov – 2 min., hákování).
45:43
Je zde čtvrtý gól Torpeda, které se výrazně přiblížilo vítězství v dnešním duelu! Alexandr Frolov si narazil s ARŤOMEM ALJAJEVEM, jenž se s ničím nepáral a nádhernou střelou od modré čáry vymetl horní roh Svenssonovy svatyně. Hostující brankář na tuto rýnu reagoval pozdě a poté se jen bezmocně ohlédl za svá záda. Asistence: Alexandr Frolov.
45:16
Potapovova dělovka mířila přímo doprostřed brány. Svensson měl navíc odkrytý výhled, a tak s touto ranou neměl vážnější problémy.
44:37
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Markus Svensson – 2 min., podražení, trest odpyká Nikita Li).
43:44
Vjačeslav Leščenko se neprobil přes domácího zadáka a kotouče se tedy ujímají hráči Novgorodu.
41:58
Domácí se odmítají spokojit s tímto stavem a snaží se přidat čtvrtou branku, která by je hodně přiblížila k vítězství.
40:29
Novgorod bleskově využívá přesilovou hru a odskakuje do dvoubrankového vedení! Kaspars Daugavinš vyhrál buly pro svůj tým, kotouč poté Alexandr Frolov posunul na modrou čáru na ARŤOMA ALJAJEVA, který střelou z první prostřelil Svenssona v bráně Spartaku. Asistence: Alexandr Frolov, Kaspars Daugavinš.
40:25
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Konstantin Glazačev – 2 min., podražení).
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:41.
I druhá třetina je za námi. V ní už byl k vidění útočnější hokej, více gólových příležitostí, ale paradoxně pouze jedna branka. O tu se v 27. minutě postaral opět Nikola Žerděv, jenž střelou z mezikruží nedal Svenssonovi šanci. V závěru periody ještě nevyužil stoprocentní šanci Alexandr Frolov, a tak na kostce nad ledem svítí stav po čtyřiceti minutách 2:1 pro domácí.
40:00
39:45
V závěru třetiny ještě své štěstí zkoušel Daugavinš, ale jeho střela letěla nad bránu Moskvy.
39:00
Byla ohlášena poslední minuta druhého dějství.
37:39
Další megašance Novgorodu nekončí gólem! Alexandr Frolov se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti a zívala na něj prázdná brána. Ani natřikrát se mu ovšem ležícího Svenssona nepodařilo překonat. Svým posledním pokusem trefil pouze nastavenou lapačku hostujícího brankáře.
37:21
Spartaku se tato početní výhoda vůbec nepovedla. Torpedo nemělo žádný problém se ubránit.
37:01
36:20
Individuální akce se Leščenkovi nepovedla a Torpedo se znovu v pohodě osvobozuje.
35:27
Gračjov vyvezl puk do středního pásma a jen pozvolna jej poté posunul do toho útočného a odjíždí střídat.
35:01
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., nedovolené bránění).
34:29
Ryan Stoa se pokoušel procpat svou přihrávku do předbrankového prostoru. Tam se však k puku nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
33:51
Střela z druhé vlny jen těsně minula domácí bránu. Proskurjakov se za tímto pokusem pouze ohlédl.
33:12
Svensson raději přikryl kotouč před dotírajícím protihráčem. Následovat bude komerční přestávka.
32:40
S vysokým napadáním Spartaku si Torpedo poradilo a dostalo puk ze svého obranného pásma.
31:59
Proskurjakov nyní nevěděl, kde je kotouč po střele jednoho z hostů. Naštěstí pro domácí se odrazil mimo bránu Novgorodu.
30:39
Hosté i nadále pokračují v útočné aktivitě. Torpedu nyní pomáhají jeho fanoušci, kteří hlasitým povzbuzováním hecují své miláčky.
29:59
A znovu to byla Moskva, kdo se pokusil ohrozit brankáře soupeře. Střelu od modré čáry ovšem Proskurjakov vyráží mimo svou bránu.
28:56
Na druhé straně neuspěli ani domácí hokejisté, a tak stále zůstává 2:1 pro Torpedo.
27:40
Spartak se snaží o další bleskové vyrovnání, ale to se mu prozatím vůbec nedaří.
26:50
Novgorod přidává druhý gól a podruhé v utkání se ujímá vedení! Po nahrávce Kirilla Rasskazova se puku ujal NIKOLAJ ŽERDĚV, který s pukem obkroužil půl útočné třetiny a poté ranou z mezikruží rozradostnil domácí příznivce podruhé. Asistence: Kirill Rasskazov.
25:58
Vasiljev střílel z podobné pozice jako u prvního gólu Glazačev. Avšk na rozdíl od svého kolegy nemířil přesně.
25:05
Povedený přechod neutrální zónou a hned z toho bylo přečíslení hostů. Z pravé strany ovšem jeden z hráčů Spartaku nemířil přesně.
24:35
Brána za Proskurjakovem je vychýlena ze své pozice a na led už přibíhá technik, který dá vše do pořádku. Poté se bude vhazovat v obranné třetině Torpeda.
24:19
Hosté nyní vyhodili puk ze své třetiny tak šikovně, že se zakázané uvolnění pískat nebude a oba celky tak mají možnost vystřídat.
22:32
Obrovskou příležitost nyní promarnili domácí! Ihned po buly putoval puk z levé strany na pravou, kde si výborně sjel Dmitrij Šulenin, který z vynikající pozice nikým nehlídán přestřelil bránu Svenssona.
22:25
Nahození hostů mířilo jen na domácího brankáře, který puk následně posunuje na hokejky svých spoluhráčů.
21:37
Opět dobrou práci odvedl Lukáš Radil, který se proháčkoval mezi protihráči a naservíroval kotouč na levý kruh, odkud jeden z jeho kolegů trefuje pouze přesunujícího se Proskurjakova.
20:48
20:10
Začátek druhé dvacetiminutovky se nese ve znamení pokračující přesilové hře Novgorodu, který se již usadil v útočném pásmu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:53.
První periody tohoto zápasu je minulostí. Po opatrném začátku to byli domácí, kdo se jako první osmělili a jejich aktivita byla odměněna ve 12. minutě. To se po střele Gračjova prosadil dorážkou Nikolaj Žerděv, který tak poslal svůj tým do vedení. To ovšem netrvalo nikterak dlouho. O necelou minutu a půl později totiž pěknou ranou z mezikruží srovnal na 1:1 Konstantin Glazačev. Další gól již do konce úvodního dějství nepadl a oba týmy se tak rozešly do kabin za nerozhodného stavu.
20:00
19:40
Hostující hráč se nyní neunáhlil a podržel kotouč na své holi a až po pár vteřinách jej vyhazuje k Proskurjakovovi.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:48
18:42
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv – 2 min., nedovolené bránění).
17:32
Domácím se po dobré práci podařilo dostat kotouč ze svého obranné třetiny.
16:48
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Dmitrij Šulenin – 2 min., hákování).
16:24
15:47
Žerděv s Aljajevem si párkrát vyměnili puk a druhý jmenovaný poté nebezpečně střílel od modré čáry. Svensson však byl na jeho pokus připraven.
15:02
Spartak se nyní dokázal osvobodit a čtveřice moskevských hráčů uhání střídat.
14:40
Nikolaj Žerděv pálil z pravého kruhu z voleje, ale Svensson se stačil proti jeho ráně přesunout a kotouč vyrazit.
14:24
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vadim Berdnikov – 2 min., podražení).
12:45
Spartak právě vstřelil branku!
Netrvalo dlouho a máme opět nerozhodný stav! Od pravého mantinelu vyslal krásnou přihrávku do mezikruží Lukáš Radil, který svým pasem našel osamoceného KONSTANTINA GLAZAČEVA, jenž střelou bez přípravy překonává Proskurjakova. Asistence: Lukáš Radil.
11:33
Po polovině první části se domácí ujímají vedení! Skvělou práci odvedl Jevgenij Gračjov, který se s kotoučem dostal zpoza brány až do prostoru mezi kruhy, odkud vypálil na Svenssona. Po jeho střele se však puk odrazil k NIKOLAJI ŽERDĚVOVI a ten už neměl problém doklepnout puk do poloodkryté brány. Asistence: Jevgenij Gračjov.
10:55
Povedená akce domácích. Arťom Aljajev dostal nabito do druhé vlny, avšak svou střelou trefuje pouze připraveného Svenssona.
10:15
Jevgenij Mozer nabral rychlost ve střední třetině a pohodlně se tak dostal do té útočné. Jeho střelu z levého kruhu ovšem Svensson vyráží do ochranné sítě.
09:45
Tato přihrávka byla příliš dlouhá. Píská se zakázané uvolnění Novgorodu.
08:59
Postavení mimo hru Moskvy a následovat bude další buly ve střední třetině.
08:10
Novgorod zavřel svého soupeře jeho obranné třetině, ale k vážnějšímu zakončení se nedostal. Hosté se navíc po chvíli dokázali osvobodit.
07:51
Následně se mu však nepovedl přechod přes modrou čáru a po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
07:30
Spartak s rozehrávkou nikam nespěchá a raději za svou bránou čeká na vystřídání.
06:25
Hosté se nyní sami připravili o pásmo. Prudký pas na modrou čáru nenašel adresáta a zahraje si tedy i brankář Svensson.
05:39
V předbrankovém prostoru byl chvíli volný domácí hokejista, na kterého ihned směřovala přihrávka zpoza brány. Ke smůle Torpeda se ovšem k němu nedostala.
04:49
Dobrá práce napadajícího Lukáše Radila, který získal kotouč pro své barvy. Střela jeho spoluhráče od modré čáry se však k Proskurjakovovi nedostala.
04:20
Postavení mimo hru na straně Torpeda. Buly je tedy nařízeno v neutrální zóně.
03:52
Svensson si také připisuje úspěšný zásah a přerušuje hru. Následně se bude vhazovat v obranném pásmu Moskvy.
03:35
U nahození Spartaku byl jako první Proskurjakov, který puk posunuje na hokejky svých spoluhráčů.
02:47
První zákrok Pruskurjakova. Toho tvrdou ranou od modré prověřil Dmitrij Kalinin, avšak domácí brankář měl dobrý výhled a střelu nadvakrát pokryl.
01:50
Domácí hráči čekají za svou bránou na dostřídání, čehož využívá i Moskva a také posílá na led čerstvé síly.
01:16
Sražená střela jednoho z hráčů Torpeda končí v ochranné síti a vhazovat se bude před Svenssonem.
00:58
Ani domácím se nepodařilo usadit v útočném pásmu a Spartak puk posunuje do střední třetiny.
00:15
Hosté okamžitě vrhli své síly kupředu, avšak téměř vzápětí o kotouč přišli nyní je na tahu Novgorod.
00:01
Nyní už však následuje ruská hymna a poté již duel mezi Novgorodem a Spartakem začne.
Kromě Lukáš Radila bude mít český hokej ještě jedno zastoupení. Jako jeden z hlavních rozhodčích se představí Martin Fraňo.
Aktéři dnešního zápasu právě opouštějí útroby stadionu a nastupují na ledovou plochu.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (M. Birjukov) – Želdakov, Jegoršev, Barancev, M. Osipov, Šulenin, Aljajev, I. Višněvskij, Radionyčev – Gračjov, A. Potapov, V. Kuľomin – Frolov, D. Sjomin, Daugavinš – Rasskazov, Ashton, Žerděv – Norman, Mozer.

Spartak Moskva: Svensson (Truškov) – Provolněv, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Sergijenko, V. Sorokin, Kljauzov – Radil, Stoa, Glazačev – Mirnov, V. Berdnikov, Leščenko – Šmeljov, Alexandr Vasiljev, M. Potapov – Pavljukov, Stapleton, N. Li.

Rozhodčí: Olenin, Fraňo – Lazarev, Šichanov.
Poslední tři vzájemná utkání

24.10.2016 Spartak Moskva – Novgorod 3:0
27.1.2016 Novgorod – Spartak Moskva 7:0
31.8.2015 Spartak Moskva – Novgorod 2:5
Češi a Slováci na soupiskách

Torpedo Nižnij Novgorod

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Spartak Moskva

Lukáš Radil

To Spartak je na tom o poznání hůř než jeho dnešní soupeř. Po pětapadesáti utkáních má na svém kontě 62 bodů, které ho řadí na 13. místo v Západní konferenci, a s největší pravděpodobností se do vyřazovacích bojů nepodívá.
Z posledních pěti duelů získal dokonce pouze dva body, což je velmi málo a má tedy rozhodně co zlepšovat.
Jestli je silnou stránkou Torpeda obrana, tak u Moskvy je tomu přesně naopak. V průběhu sezóny obdržela 150 gólů a patří k nejhůře bránícím mužstvům v její konferenci.
Další velkou slabinou Spartaku jsou střetnutí na ledech soupeřů. Z šestadvaceti klání zvítězil pouze osmkrát a 24 bodů stačí jen na 13. pozici v tabulce venkovních týmů Západní konference.

Posledních pět utkání¨

27.1.2017 Spartak Moskva – Čerepovec 3:2 pp.

Lukáš Radil 31 (11+20)

Novgorodu patří po čtyřiapadesáti zápasech 4. pozice v Západní konferenci a se ziskem 98 bodů má dobře našlápnuto k postupu do play off.
V minulém zápase proti Petrohradu navíc dokázal přerušit sérii proher a z posledních pěti duelů si odnesl 4 body z celkově deseti možných.
Silnou zbraní Torpeda je rozhodně defenzíva. V dosavadním průběhu inkasovalo pouze 107 branek a v tomto ohledu je čtvrtý nejlepší tým v rámci jeho konference.
Na vlastním ledě se Novgorodu daří také poměrně dobře. Z osmadvaceti střetnutí získal 52 bodů, které mu zajišťují 6. příčku v tabulce domácích týmů Západní konference.