Statistiky: Střely: 39-77; Střely na bránu: 19-50; Vhazování: 24-38; Zablokované střely: 11-8; Hity: 8-10; Fauly: 5-7; Trestné minuty: 20-14.
Jevgenij Korvyšin pouhých 33 sekund po zahájení třetí třetiny z dorážky navázal na úvodní gól zápasu v podání Roba Klinkhammera a hokejisté Dinama Minsk zaslouženě zvítězili. Metallurg Novokuzněck se mohl vrátit do zápasu těsně před koncem, jenže přesilovou hru 5 na 3 nevyužil. Kontroverzní moment nastal v poslední minutě, když Sergej Drozd ani nadvakrát z blízkosti netrefil prázdnou bránu. Konečný výsledek. Metallurg Novokuzněck 0 Dinamo Minsk 2.
59:48
Jevgenij Viksna neudržel nervy na uzdě a dostal desetiminutový trest za nesportovní chování.
59:39
Sergej Drozd mohl puk z blízkosti bekhendem poslat do prázdné brány, jenže ho napoprvé promáchl a jeho druhý pokus po ledě zastavila bližší pravá tyč!
59:29
Vladislav Podjapolskij usedl na střídačku před vhazováním v útočném pásmu Novokuzněcku a brána domácích hokejistů zůstává prázdná!
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:50
Rob Klinkhammer už také naskočil na led z trestné lavice a Dinamo Minsk po přečkání přesilové hry 5 na 3 hraje v plném počtu. Novokuzněck nevyužil obrovskou šanci snížit a vrátit se zpět do zápasu.
57:42
Kristian Chenkel zachránil na brankové čáře překonaného Bena Scrivense a střelu domácích z ostrého úhlu vyrazil za bránu!
57:27
Vladislav Podjapolskij naskočil znovu na střídačku, aby v závěru utkání podpořil přesilou hru svého týmu!
56:29
Vyloučený Arťom Michejev je zpět na ledě a Dinamo Minsk už se brání ve čtyřech!
55:50
Rob Klinkhammer před bránou čistil prostor a vysokou holí zasáhl do obličeje clonícího Jevgenije Solovjova. Novokuzněck má k dispozici krátkou přesilovou hru 5 na 3!
54:45
Novokuzněck si zahraje přesilovou hru 5 na 3 a Vladislav Podjapolskij při poskytnuté výhodě naskočil na střídačku!
54:29
Arťom Michejev nabral ve středním pásmu obrovskou rychlost a na útočné modré čáře byl zezadu zasažen do obličeje Jevgenijem Kovyršinem, který dostal dvě minuty za podražení, přestože se s největší pravděpodobností jednalo o vysokou hůl.
53:16
Andrej Taratuchin byl zřejmě hráčem, který vypálil s příklepem od modré čáry a jeho prudký pokus zamířil pouze doprostřed brány, kde ho Ben Scrivens bez problému zastavil na své hrudi.
52:58
Vladislav Podjapolskij se jako štika vrhl v blízkosti své levé tyče po volném puku a vleže ho ukryl ve svém náručí. Sergej Drozd spěchal za kotoučem, do zakončení se ale nedostal.
52:30
Do konce utkání zbývá odehrát sedm a půl minuty a Novokuzněck potřebuje co nejdříve skórovat, pokud chce ještě pomýšlet na zdramatizování závěru utkání.
52:00
Dinamo se sice dostalo k několika střelám, většina z nich ale byla nepřesná a Alexandr Pavlovič je zpět na ledě.
50:00
Alexandr Pavlovič si mezi kruhy pro vhazování krásně obhodil jednoho z protihráčů a zezadu byl podražen Jevgenijem Solovjovem.
49:15
Novokuzněcku se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
48:07
Zkrácená přesilová hra Dinama zůstala nevyužita a oba týmy hrají opět v plném počtu.
46:52
Vyloučený Roman Graborenko je zpět na ledě a začíná krátká přesilová hra hostujícího Dinama Minsk.
46:07
Roman Berdnikov v levém rohu útočného pásma zahrál vysokou holí a hrát se bude ve hře 4 na 4.
45:18
Stanislav Kalašnikov si srovnal mezi kruhy pro vhazovaní odražený puk na hůl a těsně nad ledem zápěstím mířil přesně k pravé tyči, Ben Scrivens ale vytáhl skvělý zákrok a levým betonem jeho pokus vyrazil! Velká šance domácích zůstala nevyužita.
44:52
Roman Graborenko dostal dvouminutový trest za sekání a Novokuzněck má ideální možnost vrátit se do utkání.
44:41
Ilja Šinkevič na vrcholu levého kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce svého spoluhráče napřáhl k jedovaté ráně s příklepem, která bez přípravy zamířila do hrudi připraveného Vladislava Podjapolskiho.
43:58
Vladislav Podjapolskij je po předchozím zásahu pukem do masky evidentně v pořádku a dnešní zápas dochytá.
43:22
Vyloučený Jevgenij Viksna je zpět na ledě. Dinamo se během přesilové hry dostalo pouze k jedné nebezpečné střele.
42:58
Marc-Andre Gragnani napřáhl od modré čáry k nádherné střele, která mířila přesně do pravého horního rohu brány, Vladislav Podjapolskij ale podruhé v zápase předvedl senzační semafor, po kterém puk ukryl ve své lapačce!
41:22
Jevgenij Viksna dostal menší trest za vražení na hrazení a Dinamo Minsk má ideální možnost rozhodnout dnešní duel. Tříbrankové manko už by se domácím dohánělo těžko.
41:02
Novokuzněck na začátku třetí třetiny dohrával přesilovou hru, která trvala minutu a dvě sekundy, místo toho, aby v ní ale vyrovnal, tak inkasoval druhý gól. Alexandr Kitarov naskočil zpět na led.
40:33
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Rob Klinkammer si mezi kruhy pro vhazování najel na krásnou přihrávku za obranu a prudkou střelou zápěstím trefil do masky brankáře Vladislava Podjapolskiho, který zůstal bezvládně ležet na ledě, čehož dokonale využil JEVGENIJ KOVYRŠIN a ze druhé vlny puk z dorážky poslal při vlastním oslabení pod horní tyč! Asistence: Rob Klinkhammer.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 18-47; Střely na bránu: 7-29; Vhazování: 13-25; Zablokované střely: 9-6; Hity: 3-7; Fauly: 2-4; Trestné min.: 4-8.
Třetí třetina začne přibližně v 14:42.
Alexandr Pavlovič mohl po přestávce ve skvělé střelecké pozici pálil vysoko nad a na opačné straně Andrej Taratuchin orazítkoval po krásné přihrávce svého spoluhráče z blízkosti levou tyč. V prostřední části žádný gól nepadl a jako jediný se dnes stále prosadil útočník Rob Klinkhammer. Skóre po druhé třetině. Metallurg Novokuzněck 0 Dinamo Minsk 1.
40:00
39:02
Alexandr Kitarov zahákoval zezadu pronikajícího Arťoma Michejeva, který se chystal zakončit, a dostal dvě minuty.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:58
Dinamo na pravém křídle od modré čáry nahodilo puk na bránu a Vladislav Podjapolskij vůbec nic neviděl, nakonec ale kotouč letící těsně nad ledem na dvakrát dokázal zastavit.
36:32
Jevgenij Kovyršin v pravém kruhu pro vhazování ihned vypálil po buly a jeho následná střela minula pravý horní roh brány.
36:20
Nechci být pesimistou, ale vypadá to vypadá, že ve druhé dvacetiminutovce se žádného gólu nedočkáme.
35:34
Novokuzněck po skončení přesilové hry vypálil na pravém křídle od mantinelu, střela jednoho z domácích hokejistů ale zamířila pouze do náruče připraveného Bena Scrivense.
35:17
Vyloučený Ilja Šinkevič naskočil zpět na led a Dinamo Minsk úspěšně přečkalo třetí přesilovou hru Novokuzněcku.
34:22
Domácí hokejisté Novokuzněcku mají k dispozici třetí přesilovou hru, přičemž z předchozích dvou nevyužili ani jednu.
33:17
Ilja Šinkevič kolenem poslal k ledu Vladislava Podjapolskiho a za nedovolené bránění brankáře dostal dvě minuty.
33:17
Jevgenij Kovyršin po krásné zadovce Alexandra Matěruchina mezi kruhy pro vhazování krásně potáhl puk a poté napřáhl ke střele, která skončila nad!
32:59
Hokejisté Dinama z levého kruhu pro vhazování posílali na přední tyč po ledě střelu na teč, Vladislav Podjapolskij ji ale pravým betonem bez potíží vyrazil.
32:14
Dnešní utkání sleduje 2198 diváků.
31:24
Novokuzněck mohl udeřit jako blesk z čistého nebe, jenže Dinamo Minsk zachránila tyč a stále vede těsně 1:0.
30:39
Andrej Taratuchin si najel mezi kruhy pro vhazování na nádhernou přihrávku svého spoluhráče z pravého křídla a z blízkosti dobře mířil zápěstím nad pravý beton Bena Scrivense, jeho následná střela se ale od levé tyče odrazila zpět do hry!
30:08
Alexandr Pavlovič se dostal před bránou v tísni do zakončení, jeho střela po ledě ale postrádala razanci a zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
28:48
Novokuzněck vyráží do útočného pásma pouze sporadicky a jeho poslední akci zastavilo po nepřesné přihrávce podél střídaček zakázané uvolnění.
27:50
Arťom Volkov nabral na pravém křídle velkou rychlost a chtěl si puk pokrýt tělem, jenže se mu to nepodařilo a v obležení dvou protihráčů skončil i s ním za bránou.
26:58
Ben Scrivens vyjel ze své brány, aby zastavil nahozený puk a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
26:09
Andrej Stěpanov dostal za bránou příliš mnoho času a volného prostoru a mezi kruhy pro vhazování našel najíždějícího Alexandra Pavloviča, který bez přípravy zamířil nad!
24:48
Rob Klinkhammer se v levém kruhu pro vhazování dostal v úvodu druhé třetiny ke dvěma nebezpečným střelám, na další slibnou příležitost ale čekáme marně.
23:05
Matt Ellison naskočil zpět na led a Novokuzněck si ani během druhé přesilové hry nevytvořil žádnou slibnou šanci.
23:04
Puk byl sražen ve středním pásmu mimo ledovou plochu a vhazovat se bude před útočnou třetinou domácího Metallurgu Novokuzněck.
21:05
Matt Elisson šel v blízkosti levé tyče vehementně do zakončení a za nedovolené bránění brankáře dostal dvě minuty. Novokuzněck má k dispozici druhou přesilovou hru, z nichž první nevyužil.
20:28
A znovu Rob Klinkhammer, jehož střela bez přípravy z levého kruhu pro vhazování mířila ke vzdálenější pravé tyči, Vladislav Podjapolskij ale předvedl úžasný semafor a puk ukryl ve své lapačce!
20:19
Rob Klinkhammer po pouhých devatenácti sekundách ve druhé třetině napřáhl z levého kruhu pro vhazování ke střele, kterou na přední tyči zneškodnil Vladislav Podjapolskij.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 9-24; Střely na bránu: 5-16; Vhazování: 7-11; Zablokované střely: 5-2; Hity: 2-6; Fauly: 2-1; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 13:51.
Rob Klinkhammer po dvanácti minutách a pěti sekundách bleskově využil přesilovou hru a poslal Minsk do vedení. Novokuzněck mohl vyrovnat krátce před přestávkou, hosty ale podržel fantastickým dvojitým zákrokem Ben Scrivens, když ve stoje nejprve zasáhl skvěle levým betonem a poté výborně pravým ramenem. Metallurg Novokuzněck 0 Dinamo Minsk 1.
20:00
19:40
Ignat Zemčenko schytal tvrdou střelu od modré čáry a poté zůstal klečet na ledové ploše, ze kterého ho zvedli spoluhráči a pomohli mu k návratu na střídačku.
19:33
Vyloučený Mark Skutar je zpět na ledě a Novokuzněck druhou přesilovou hru na rozdíl od té první přečkal bez úhony.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:33
Mark Skutar dostal menší trest za podražení a Dinamo Minsk má k dispozici druhou přesilovou hru, přičemž první dokázal bleskově využít a ujal se vedení.
17:10
Dinamo se pokusilo zdvojnásobit své vedení pěknou střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, na přední tyči byl ale připravený brankář Vladislav Podjapolskij.
16:29
Ben Scrivens se točil na brankové čáře jako káča a nevěděl, kde je puk. Obrovská šance Novokuzněcku ale gólem neskončila! Brankář hostů nejprve skvěle zasáhl levým betonem a poté střelu z mezikruží pravým ramenem vytěsnil reflexivně nad horní tyč.
14:47
Oba týmy v rozmezí pár sekund vypálily od modré čáry, oba dva pokusy ale zamířily mimo a brankáři zůstali bez práce.
12:05
ROB KLINKHAMMER napřáhl po přihrávce Matta Ellisona na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke krásné střele, která nad pravým betonem Bena Scrivense zamířila ke vzdálenější levé tyči. Dinamo Minsk rychle využilo přesilovou hru a ujalo se vedení 1:0! Asistence: Matt Ellison.
11:45
Andrej Taratuchin dostal dvouminutový trest za podražení a také Dinamo Minsk si v úvodu zahraje přesilovou hru.
11:21
Novokuzněck se podruhé v dnešním zápase ocital v blízkosti levé tyče ve velké šanci, domácí hokejisté ale bránu opět netrefili a brankář Ben Scrivens nakonec zasahovat nemusel.
10:16
Roman Graborenko nádherně vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho následná střela mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Vladislav Podjapolskij toho příliš neviděl, přesto puk po krásném semaforu našel v lapačce!
09:57
Vyloučený Rob Klinkhammer je zpět na ledě a Dinamo Minks úspěšně přečkalo první oslabení.
09:28
Nikita Jazkov číhal před bránou, v blízkosti levé tyče se ale do zakončení nedostal a v hledišti to jen zahučelo.
07:57
Rob Klinkhammer dostal menší trest za nedovolené bránění a Novokuzněck si zahraje v první přesilovou hru.
07:26
Kristian Chenkel si najel mezi kruhy pro vhazování na nádherný oblouček svého spoluhráče ze středního pásma a poté mezi dvěma protihráči napřáhl ke střele, která skončila v náruči připraveného brankáře Vladislava Podjapolskiho.
06:58
Hráči Novokuzněcku hýří pohybem a je na nich vidět velká touha skórovat, Dinamo se ale nyní dokázalo ubránit a navíc vyhodit puk do zóny domácího týmu tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
05:46
Metallurg Novokuzněck z levého křídla posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, puk ovšem bez teče zamířil vedle vzdálenější pravé tyče a skončil v rohu ledové plochy.
05:07
Před bránou Vladislava Podjapolskiho bylo pořádné horko, hosté ale z velkého závaru nedokázali nic vytěžit.
03:56
Ignat Zemčenko bojoval v pravém rohu útočného pásma o puk, vydolovat se mu ho ovšem nepodařilo. Hokejisté Dinama v úvodu utkání dobře brání a nepouští domácí do šancí.
02:40
Andrej Stěpanov se dokázal mezi kruhy pro vhazování pod tlakem dostat do zakončení, jeho následná střela po ledě na dlouhou hůl ale zamířila vedle pravé tyče.
00:01
Puk právě dopadl na led a utkání mezi Metallurgem Novokuzněckem a Dinamem Minsk bylo zahájeno!
00:01

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Starostin) – Kalašnikov, Ljamkin, Skutar, Viksna, Vasilčenko, Kuklev, Titov – Solovjov, Komaristyj (A), Zemčenko – R. Berdnikov, Taratuchin, K. Semjonov (A) – Jazkov, A. Michejev, Razumov – Jemec, Poliščuk (C), Michajlov.

HC Dinamo Minsk: Scrivens (Lalande) – Šinkevič, Gragnani, Gotovec, Graborenko, Lisovec, Chenkel – Ellison, Klinkhammer (A), Ambožejčik – N. Komarov, Matěruchin, Kovyršin – Kulakov (A), Drozd, Pavlovič (C) – Karaban, An. Stěpanov, Kitarov – A. Volkov.

Rozhodčí: Andris Ansons, Peter Gebei. Čároví: Stanislav Raming, Dmitrij Šišlo.
Vzájemné zápasy

17.09.16 Dinamo Minsk – Novokuzněck 4:2
04.12.15 Dinamo Minsk – Novokuzněck 5:4
19.10.15 Novokuzněck – Dinamo Minks 3:4
Novokuzněck po čtyřech výhrách v řadě podlehl Omsku a v pondělí odpoledne se bude snažit vrátit zpět na vítěznou dráhu proti Dinamu Minsk, který naopak po třech porážkách v řadě dvakrát vyhrál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.