Československá stopa v zápase
Vladimír Sobotka (OMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:41
Dominik Furch (OMS) 65 min. 22 střel, 21 zákroků.
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas v prodloužení, o své výhře 2:1 rozhodl Omsk osm sekund před koncem. Byla to první vážnější šance v prodloužení.
64:52
Avangard právě vstřelil branku!
Osm sekund před koncem prodloužení rozhoduje o vyhrevýhře domácích MICHAIL JUŇKOV. Asistence: David Booth, Jegor Martynov.
64:00
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:21
V poklidném tempu se dohrává prodloužení.
62:12
Domácí se snaží rozhodnout, hosté naopak chtějí nájezdovou loterii.
60:50
Omsk se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
60:01
60:00
59:09
Jokerit právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno, tvrdou střelou od modré se prosazuje VILLE LAJUNEN. Zápas půjde pravděpodobně do prodloužení. Asistence: Peter Regin, Brian O'Neill
59:04
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Furcha. Oddechový čas pro domácí.
58:26
Helsinky to zkouší v šesti, hrají bez brankáře.
58:26
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
56:45
Nyní jsou na řadě hostující hráči, aby vyrovnali.
56:24
Ilja Michejev našel na středu hřiště volného spoluhráče, tím byl VALENTIN PJANOV. Jeho tvrá střela končí pod horní tyčkou! Domácí jdou do vedení. Asistence: Ilja Michejev.
54:50
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, ani jeden celek se nikam nežene.
53:50
Regin se po skvělé přihrávce od spoluhráče dostal do vyložené pozice, ale český brankář jej vychytal.
53:30
Dominik Furch zachránil domácí tým od pohromy. Střelu protihráče na poslední chvíli vyrazil.
52:37
Ilja Michejev se dostal do dobré střelecké pozice, ale nedokázal kotouč trefit přesněji. Ryan Zapolski nezasahovat nemusel.
52:23
Komerční přestávka.
51:51
Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:05
Sledujeme hokej plný nepřesností, kvůli tomu se ani jeden celek nemůže dostat do výborné střelecké pozice.
49:30
Omsk má kotouč pod kontrolou za svou brankou. Jevgenij Medveděv čeká na dostřídání spoluhráčů.
49:06
20:18, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.
48:03
Alexandr Pěrežogin se dostal do velkých problémů, v obranném pásmu zlomil hůl, a tak musel fotbalově puk odehrát.
47:14
Dominik Furch měl nyní obrovské štěstí, kotouč se od něj odrazil k volnému hráči Helsinek, který minul.
46:39
Domácí brankář kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.
45:00
Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč. Aktivněji hrají domácí a Ryan Zapolski musí být pozorný.
44:36
Omsk se snaží něco vymyslet v útočné třetině, zatím však marně.
44:03
Jegor Martynov se dostal ke střele od modré, ale jeho pokus byl zblokovaný.
43:26
Sledujeme aktivní hokej z obou stran, střel však není mnoho.
42:16
Antti Pihlström se probojoval do zakončení, Dominik Furch byl pozorný a kryje jeho pokus.
41:32
Helsinky se dostaly před branku, ale nedokázaly vystřelit přesně.
40:47
Hostující celek se dostal v přesilovce do zakončení, ale s jednou střelou si dokázal Dominik Furch poradit.
40:01
Ve druhé třetině jsme rovněž branku neviděli. Oba týmy hrají hodně takticky, souboje o puk se odehrávají ve středním pásmu.
40:00
39:30
Hostující celek kombinoval před brankou soupeře, ale nedokázal zamířit přesně.
39:03
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikolaj Lemťugov – 2 min., podražení).
39:01
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:31
Sakari Salminen jel zcela sám na branku domácích, ale vůbec netrefil branku.
37:52
37:30
Velmi špatně hrají domácí přesilovou hru, ke střele na branku se ještě nedostali.
37:00
Michail Juňkov vystřelil od modré, jeho pokus byl nepřesný. Následně se hosté osvobozují.
36:30
Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nemohou se probojovat do zakončení.
35:52
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Antti Pihlström – 2 min., vražení na hrazení).
35:01
Dostáváme se do finální části druhé třetiny. Domácí celek je nyní aktivnější, snaží se něco vymyslet.
34:36
Dominik Furch kryje nahození z velké dálky. Hra je přerušena, buly před jeho brankou.
33:45
Michail Juňkov svůj pokus poslal někam do osmé řady za brankou hostů.
32:52
Dominik Furch kryje pokus Petera Regina. Komerční přestávka.
32:20
Nikita Nikitin má puk za svou brankou a nikam se nežene.
31:41
Dominik Furch kryje střelecký pokus hostujícího útočníka Sakariho Salminena.
30:58
Vhazovat se bude před brankou Helsinek. Ty se ale dostaly k puku, a tak se směr hry otáčí.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Střelecky jsou aktivnější domácí, ale na skóre to není vidět.
29:20
Obrázek hry je stále stejný. Souboje o puk se odehrávají na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nikam nežene.
27:52
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, hraje se zejména ve středním pásmu.
27:30
14:3, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Neujala se ani jedna.
26:49
Ivan Fiščenko se dostal ke střele z dobré pozice, ale minul branku. Ryan Zapolski kontroloval situaci. Komerční přestávka.
25:22
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Helsinek. Hostující beci vyhráli souboj o puk, a tak hraje finský celek.
24:22
Mnoho střeleckých pozic ve druhé třetině k vidění není, sledujeme sice pohledný hokej, ale obrany podávají velmi dobrý výkon.
23:49
Vladimír Sobotka stál na konci pohledné akce domácího celku, ale jeho pokus nebyl přesný.
22:35
Pekka Jormakka se probojoval do zajímavé střelecké pozice. Furcha už prostřelil. Českému brankáři pomohla tyčka.
21:19
Mnoho šancí tento zápas nenabízí, sledujeme poměrně vyrovnaný hokej, na úvodní gól stále čekáme.
20:53
Aktivní hokej pokračuje z obou stran i ve druhé třetině.
20:01
V první třetině jsme viděli rychlý hokej, který ovšem nenabídl vyloženou gólovou šanci. Místo vstřelené branky jsme však viděli v hledišti během komerční přestávky žádost o ruku. Nechyběly růže ani prstýnek. Slečna svému příteli odpověděla do mikrofonu ano.
20:00
19:20
Hosté z Finska jsou nyní aktivnější a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.
18:33
Helsinky se dostaly do přečíslení, ale přesně zakončit se jim nepodařilo. Arturs Kulda mířil mimo.
17:32
Ivan Fiščenko se probojoval do střelecké pozice, ale nedokázal přesně zakončit.
17:10
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině. Ani jeden celek se nyní do vyložené šance nežene.
16:41
Ryan Zapolski kryje střelecký pokus domácího hráče s číslem 71, tedy Antona Burdasova.
15:55
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., držení hole).
15:14
Helsinky se snaží v závěru třetiny zlepšit svou hru, ale nemohou se stabilněji probojovat do střelecké pozice.
14:22
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části první třetiny, na úvodní branku a vylouženou střeleckou pozici čekáme.
13:45
Joey Hishon to vzal na sebe, dostal se do předbrankového prostoru, ale zakončit se mu nepodařilo.
13:10
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře i po skončení početní výhody. Helsinky se musí bránit a zatím to zvládají skvěle.
12:26
Hosté v plném počtu. Vyloučený hráč se vrací do hry.
12:15
Mnoho času už z domácí přesilovky nezbývá.
11:41
Znovu se Helsinky osvobozují přes všechny čáry. Omsk nehraje početní výhodu dobře.
11:00
Domácí se nastěhovali do útočného pásma, ale mají problémy se střelbou. Nemohou se přes dobrou obranu soupeře prosadit.
10:26
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., podražení).
09:11
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Obrázek hry je nyní vyrovnaný.
08:05
Vladimír Sobotka se probojoval do zakončení, ale jeho pokus z velkého úhlu nebyl přesný. Brankář Ryan Zapolski si hlídal tyčku, zasahovat nakonec nemusel.
07:14
Do výborné šance se dostali domácí hokejisté, ale Artur Lauta trefil jen beton přemísťujícího se brankáře Jokeritu.
06:50
Anton Burdasov vystřelil od modré, a tak musel brankář Helsinek zasahovat. Ryan Zapolski kryje puk a následuje komerční přestávka.
06:32
Po delší době se domácí hráči podívali do útočného pásma, ale Ryan Zapolski zasahovat nemusel.
06:03
Atte Mäkinen si vybruslil před branku, kde měl čas na zakončení, ale jeho pokus výborně vytečoval mimo branku Furch.
05:25
Dominik Furch přerušuje hru, po dlouhé době uvidíme vhazování, bude se konat před brankou českého brankáře.
04:36
Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, mnoho šancí tento zápas nenabízí. Hraje se rychlý hokej, bojuje se o puk ve středním pásmu.
03:54
Jevgenij Nazarkin zariskoval ve vlastním obranném pásmu, dostal se do problémů a jeho spoluhráč měl plné ruce práce, aby jeho chybu dokázal napravit.
02:41
Hostující útočník Marko Anttila se probojoval do střelecké pozice, ale domácí brankář Furch byl připravený.
01:39
Tommi Huhtala se dostal do zakončení, brankář soupeře byl pozorný.
01:15
Sakari Salminen se ve středním pásmu probojoval k puku, dostal se do zakončení a Dominik Furch musel zasahovat.
00:59
Vladimír Sobotka má kotouč za svou brankou a čeká na dostřádání spoluhráčů, následně založil akci.
00:15
Domácí začínají aktivněji, ale ani jeden z hráčů Omsku se neprobojoval do střelecké pozice, brankář Ryan Zapolski zasahovat nemusel.
00:01

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv, A. Osipov, Nikitin, Gustafsson, Lisov, Nazarkin – Booth, Sobotka, Pěrežogin – Lemťugov, Kučerjavenko, Burdasov – Pestuško, Pjanov, I. Michejev – Juňkov, Lauta, Fiščenko.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Lauridsen, Jensen, V. Lajunen, Jaakola, Rissanen, A. Kulda, Jalvanti – Joensuu, O'Neill, Regin – Salminen, Huhtala, Hishon – Jormakka, Pihlström, Mäkinen – Anttila, Mäki, Talaja – Mäkinen.

Rozhodčí: Kuljov, Odins – Bersenjov, Misjur.
V tabulce Západní konference jsou Helsinky sedmé (15-5-7-12; 62 bodů), v tabulce Východní konference je Omsk na druhé pozici (22-5-3-10; 79 bodů).
Avangard Omsk z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Omskem 4:1, Bratislavou 5:3, Novosibirskem 3:1 a po nájezdech s Novokuzneckem 3:2. Tým nestačil na Kazaň 2:3 v prodloužení.
Jokerit Helsinky z posledních pěti zápasů vyhrály čtyři. Magnitogorsk 3:2, v prodloužení Čeljabinsk 2:1, po nájezdech Ufu 2:1 a v prodloužení Záhřeb 4:3. Nestačily na Bratislavu 1:3.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům KHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Avangard Omsk a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.