Viděli jsme velice kvalitní a atraktivní zápas, který skončil s dobrým koncem pro hráče Kazaňe. V první třetině byl jasně lepší domáci Omsk a ukončil třetinu svým těsným vedením. Druhá třetina začala ,ale velkým tlakem Kazaňe, která obrátila výsledek na svou stranu a vedla 2:1. Koncem druhé třetiny, ovšem vyrovnal po dobrém nahození Medvěďeva od mantinelu beckhendovým zakončením Pyanov. Třetí třetina se nesla ve velice opatrném a obranném duchu a tak muselo zápas rozhonout prodloužení, ve kterém se trefil hostující obránce Jarullin. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy napočtenou, loučí se svámi Marek Homoláč, přeji Vám příjemný zbytek dne, nashledanou.
61:19
Kazaň vstřelila branku!
Lukojanov zavezl puk do pásma obehrál si domácího obránce a přihrál svému spoluhráči v útoku Tkačovovi, který pěknou a přesnou přihrávkou našel hostujícího obránce JARULLINA, který velice tvrdou střelou prostřelil domácího brankáře Furcha. Autor branky: A.Jarullin. Asistence: v.Tkačov, A. Lukojanov.
60:50
Ani jeden z týmů se zatím nedostal ke střele.
60:40
Menší potyčka mezi Sobotkou a Ohtamem.
60:30
Medvěďev se snaží rozjet útočnou akci domácích.
60:01
Začalo prodloužení.
Z chvíli začne prodloužení.
Třetí třetina byla velice opatrná a byla vidět hlavně dobrá obranná hra obou celků. V této třetině si každý tým připsal po jedné velké šanci.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:45
Vypadá to že se hra nerozhodne v záklaní hrací době a bude se prodlužovat.
59:30
Omsk vyhazuje puk ze svého pásma a osvobozuje se.
59:10
Oddechový čas pro domácí.
58:50
Velice dobrá práce Čibisova, který se nenechal odstavit domácím obráncem a dobře bojoval zabrankou Furcha.
58:00
Další velice jistý zákrok Furcha po střele hostujícího Tkačova.
57:30
Jiří Sekáč nahazuje puk do utočného pásma, kde si ho bere domácí Medvěďev.
56:40
Po propagační střele Tkačova kryje kotouč do své lapačky brankář Furch.
55:50
Dobrá střela Zacharčuka, ovšem skvělý blok předvedl Zubov.
55:00
Vhazuje se před Furchem a na ledě třetí formace Kazaňe vedená Tkačovem, hra je velmi vyrovnaná a oba celky hrají ze zajištěné obrany.
54:15
Jiří Sekáč opět velmi bojovně zaváží kotouč do útočného pásmu ,ale bez větší šance.
53:40
Vhazuje se před Garipovem, na ledě domáci třetí formace v čele se Zubovem.
53:15
Hostující Ohmataa nahazuje kotouč za branku Furcha.
52:20
Hostující Svitov zaváží kotouč do útočného pásma, ale nedaří se mu vytvořit si ideální střeleckou pozici.
51:30
Velká šance domácího Chochrjakova, který vedl přečíslení 2 na 1 ,ovšem prováhal správnou chvíli přihrát a zakončuje jenom do Garipova.
50:40
Domácí Medvěďev se snaží najít domáci hokejisty najíždějící si ve středním pásmu, ale nedaří se mu to.
50:05
Domácí Gustafsson uklidňuje hru a snaží se rozjet útok domácích.
49:15
Hra je velice opatrná a ani jeden z celků nechce udělat větší chybu.
49:00
Opět icing domácího týmu.
48:30
Azevedova formace se usadila v pásmu Omsku a bývalí hráč pražského Lva ohrozil Furcha ,ovšem z velkého úhlu bez větší šance na vstřelení gólu.
47:40
Hostující Obuchov se snažil ohrozit Furcha,ale kotouč je zblokovaný do ochranné sítě.
47:00
Icing domácí týmu bude se vhazovat před Furchem.
46:10
Vhazovat se bude ve středním pásmu, proti sobě budou první formace obou týmů.
45:20
Velká šance hostí, když si puk vyměnil Sekáč ze Svitovem a druhý jmenovaný hráč z bezprostřední blízkosti prověřil Furcha,ale ten chytá a drží svůj tým.
44:30
Tvrdá střela obránce hostů Sidorova, ovšem pěkný zákrok předvedl Furch, který lapačkou zneškodnil střelu.
43:50
Dobrá střela domácího Chochrjakova ,ovšem Garipov kryje.
42:45
Jiří Sekáč dnes působí velice dobrým dojmem a hraje rychlý hokej, teď se dostal do útočného pásma vybojoval puk pro Svitova , ale ten pálí vedle.
42:00
Na ledě je opět první domácí formace a snaží se rozjet útočnou akci.
41:10
Pyanov získla útočné pásmo a přihrávkou našel Zubova ,který pálí vedle branky Garipova.
40:45
Boothova druhá formace pokračuje v tomto nastaveném tlaku domácích Kazań se brání.
40:25
První Sobotkova formace tlačí hosty v jejich pásmu.
40:01
Druhá třetina byla jasným opakem té první. Hostující tým vlétl do druhé třetiny ,jako utržený ze řetězu a rotoval domáci v jejich útočném pásmu takřka prvních deset minut. A zasloužeňe otočil zápas na svoji stranu. Ovšem po skvělém nahození Medvěďeva do skrumáže před branku Garipova srovnal skóre domácí Pyanov.Třetí třetina jistě přinese velice dramatický a pohledný hokej. Poměr střel po druhé třetině je 21:12 ve prospěch domácích.
40:00
39:40
Hra probíhá ve středním pásmu a oba mančafty vyčkávají a nechtejí, již do konce třetiny inkasovat vstřelenou branku.
39:20
Avangard právě vstřelil branku!
Po skvělém nahození od mantinelu Medvěďevem se kotouč odrazil od brankáře Garipova, jako první se ve skrumáži zorientoval VALENTIN PYANOV a bývalí hráč pardubického Dynama beckhendem zakončil do odkryté branky. Autor branky: Valetyn Pyanov. Asisntence: J.Medvěďev.
38:00
Omsk srovnává hru a oba týmy si velice dobře brání střední pásmo.
37:00
Na led naskakuje formace vedená Svitovem a pokračuje v tlaku hostí.
36:00
Varnakov dělá velké problémy obraně Omsku, domácí nevědí kam dřív skočit.
35:00
Třetí formace domácích vedená Tkačovem se snaží ohorozit brankáře Garipova, hosté ovšem odolávají tlaku domácách.
33:50
33:30
Hostující tým se nemůže dostat do svého útočného pásma.
33:00
Do útoku se dostal domáci Osipov ,který prověřil Garipova, ten kryje kotouč ve své náruči.
32:20
Hostující přesilovková formace vedená Malychinem je v utočném pásmu a snaží se vykombinovat doboru střeleckou pozici.
31:50
Domácí Booth vyloučen za sekání.
31:30
Druhá formace domácích vedená Boothem, konečně pronikla do utočné třetiny a snažila se vymyslet dobrou útočnou kombinaci.
31:00
Nadějná střela Zacharčuka končí jen na zadním mantinelu za Furchovou brankou.
30:55
30:20
Pěkná střela Varnakova z vrcholku kruhů, ovšem domácí brankář Furch v těchto minutách domácí celek drží nad vodou.
29:30
Velice razantní střela od obránce Tokranova, ale Furch měl čistý výhled a střelu chytá.
28:55
Vyloučen domácí hráč Perežogin za hákování.
28:30
O přestávce musel proběhnout velká diskuze hostujícího trenéra s jeho svěřenci, jelikož je na ledě dominantní pouze tým hostů.
27:22
Kazaň zasloženě jde do vedení po svém velkém tlaku proměňuje přesilovou hru po dobré střele MALYKHINA. Autor branky je F. Malykhin. Asistence: S. Elliot , D.Obukhov
26:30
Domáci Osipov vyloučen za krosček.
25:40
Hostující čtvrtá formace se opět předvádí v dobrém světle, rotuje v utočném pásmu Omsku a domácí fanoušči ,již pískají na domácí hráče, Kazaň je ve velkém tlaku.
24:40
Jiří Sekáč ukázal své hokejové dovednosti ,výborně si pokryl kotouč a natlačil se před Furcha,ovšem zakončil jen do betonu domácího brankáře.
24:00
Kazaň prostřídala a hostující třetí formace vedená Tkačovem opět točí domácí v jejich pámu ,jak na kolotoči.
23:10
Po vstřeleném gólu se Kazaň zvedla a čtvrtá formace vedená Popovem tlačí domácí v jejich pásmu.
22:15
Hostující hokejisté vyrovnávají stav dnešního zápasu po skvělé nahrávce z rohu kluziště se objevil před brankou osamocený ZACHARČUK, který nedal Furchovi žádnou šanci chytit jeho ránu. Autor branky: S. Zacharčuk. Asistence: Obukhlov
21:20
Třetí domácí formace Pjanova dobře kontroluje hru .
21:00
Domácí Osipov doboru střelou od modré čáry ohorzil Garipova.
20:24
Sobotkova formace zavezla puk do třetiny a Sobotka ohrozil poprvé brankáře Garipova ve druhé třetině.
20:01
První třetina byla jasně v režii domácích hokejistů, kteří také zaslouženě vedou po gólu Davida Bootha o jednu branku. Omsk jasně přestřílel svého soka poměrem střel 13:3. Uvidíme co nám přinese druhá třetina, ovšem Kazaň se bude muset zlepšit snad ve všech herních činnostech, jestli chce pomýšlet dnes na tří bodový zisk.
20:00
19:30
Na závěr třetiny přichází ještě dobrá střela Perežogina, ovšem Garipov kryje.
18:45
Domácí kontrolují hru a vklidu prostřídávají své řady.
17:30
Domáci jsou jasně lepším týmem, dokazuje to také fakt, že vedou na střeli 11:3 a hostující Kazaň brankáře Furcha moc nezaměstnává.
16:30
Oba celky v plném počtu.
15:30
Hra nám nepřináší, žádné velké šance na obou stranách, nyní sehraje velice opatrný hokej na obou koncích kluziště.
14:30
Bude se hrát opět 4 na 4 vyloučen hostující Chibisov na hrubost a domácí Nikitin za krosček.
14:30
13:15
Sobotkova formace opět hostům dělá velké problémy a nedovoluje jim takřka nic.
12:20
12:00
Domácí hokejisté výborně brání pokusy hostů, vytvořit si dobrou střeleckou pozici před Furchem.
11:00
První přesilovkové formaci hostí se nedaří ohrozit domácího Furcha,.
10:20
Kazaň si zahraje přesilovou hru, vyloučen Juňkov na hákování.
10:00
Domácí Sobotka svým dobrým forčekinkem vybojoval puk a krásným křižným pasem našel volného obránce na modré čáře, který prověřil Garipova.
9:20
Druhá formace Kazaně výborně zatlačila domácí hokejisty v jejich obranném pásmu a nadělala jim velké problémy.
8:50
Dobrý zákrok Garipova po střele domácího útočníka.
7:40
Domácí hokejisté pokračují ve svém tlaku v útočném pásmu, tlačení svými fanoušky, kteří chtejí vidět další gól od svých svěřenců.
6:54
Skvělý důraz domácího utočníka BOOTHA na brankovišti, snad na třikrát dorazil puk do branky Garipova, který si špatně utěsnil svoji pravou tyč. Autor branky David BOOTH. Asistence: Chochrjakov.
6:00
Hráči se vracejí z trestné lavice pokračovat se bude 5 na 5.
5:00
Dobrý pokus Azeveda z vrcholku kruhů končí mimo klec Furcha.
4:00
Vyloučení hráčů obou celků za hrubost, hrát se bude 4 na 4.
4:00
3:00
Domácí pokračují ve svém nátlakovém hokeji, kdy soupeři nedovolí ani rozehrát útok.
2:00
Třetí domácí formace výborně forčekuje a hostující obránci mají problém vyhodit kotouč ze svého pásma.
1:20
Popov byl ve velké šanci před Furchem ,kdy domácího brankáře zachránila tyč.
1:00
Velká šance hostujícího útočníka z mezikruží,ale Furch skvěle zasáhl.
00:25
Náznak první šance měli hráči domácích ,kdy domácí obránce hledal Perežogina před brankou Garipova.
00:01
Jěště si poslechneme hymnu Ruské Federace.
Hráči obou týmu již nastupují na ledovou plochu, zápas za chvíli začíná.
Ak Bars Kazaň
Tým z Kazaňe se ocitá na celkovém třetím místě Východní divize se 71. body. Kazanští se také oproti svému dnešnímu soupeři, kterého táhne nejspíše jeden z nejlepších prvních formací v KHL více spoléhají na týmové pojetí své hry, to také dokazuje fakt ,že nejlepší hráč hostí obsazuje celkovém hodnocení až 39. místo a tímto hráčem je mladý talent ruského hokeje Vladimir Tkachyov.Jeho bodové temto stíhá jen Justin Azevedo, kterého si čeští fanoušci mohou pamatovat z působení v českém Lvu Praha.
Avangard Omsk
Tým ze Sibiře se nachází na druhém místě ve Východní konferenci s 67. body na svém kontě, výhodnější druhé místo drží jen díky svému průbežnému vedení v Chernyshevově divizi. Nejlepším hráčem týmu z ocelářského města je Sergei Mozyakin ,který vévodí se svými 54. body celkové produktivitě ruské KHL. V první desítce kanadského bodování je také plzeňský odchovanec Jan Kovář, který obsazuje čtvrté místo se 42. body. Chris Lee se 37. body hájí sedmou pozici celkového bodování.
Krásné sobotní poledne Vám přeji ze zápasu mezi Avangardem Omsk a Ak Bars Kazan. Dnešní utkání tabulkových rivalů z Východní konference jistě přinese velice pikantní souboj plný atraktivního hokeje. Domácí Omsk jistě bude chtít vylepšit svoji bilanci vzájemných zápasů se svým soupeřem od řeky Volhy. Avangard prohrál čtyři z posledních pěti vzájemných utkání. Domácí jistě také budou chtít napravit nepodařené domácí utkání s Nižněkamskem ,které prohráli poměrem 1:3. Přeji Vám příjemný požitek z tohoto textového přenosu. Zápasem Vás bude provázet Marek Homoláč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.