S konstatováním, že domácí vítězí v prodloužení poté, co vítěznou branku zaznamenal Indrašis se s vámi loučím, přeji hezký zbytek večera a u onlajnů někdy příště napočtenou.
63:53
Riga právě vstřelila branku!
Je dobojováno! Po ose Darzinš, Galvinš se k puku dostal MIKS INDRAŠIS a svou střelou rozhoduje o tom, že více bodů dnes zůstane v Lotyšsku. Asistence: Galvinš, Darzinš.
63:48
Meija si najel do pásma, ale byl příliš rychlý – ofsajd.
63:46
63:24
Ten se, zdá se, vyplatil a hosté se osvobozují.
62:54
Hostující lavička si vybírá oddechový čas.
62:09
Hosté prozatím oslabení zvládají dobře a drží nerozhodné skóre.
61:46
Za nedovolené bránění brankáři je vyloučen Česalin.
60:56
Přihrávka Leščovse svého adresáta nenašla.
60:23
Gubin vystřelil nepřesně a hrát mohou domácí.
60:01
Protože Petr Koukal šest vteřin před koncem vstřelil vyrovnávací gól, utkání míří do prodloužení, případně nájezdů.
60:00
19:54
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
A hosté to zvládli! Česalin dostal puk až na PETRA KOUKALA a český hráč posílá s největší pravděpodobností zápas do prodloužení! Asistence: Česalin.
58:46
Hosté se nadechují k poslednímu náporu. Dost možná i hře bez brankáře. Dočkáme se vyrovnání?
58:02
Domácí lavička si vybírá oddechový čas.
57:50
Omluvte prosím výpadek na trase Rusko – Česká republika. Obraz je však již zpět, a tak věřte, že situace se nijak nezměnila a domácí i nadále vedou 3:2.
54:03
Lipsbergs čistil prostor před Sedláčkem a to ak, že důrazně!
53:49
K jejich nevoli je však pískáno zakázané uvolnění. Nutno podotknout, že bylo odpískáno se značným zpožděním.
53:37
Garejev se prosmýkl podél mantinelu až do pásma a hosté jsou odhodláni útočit.
52:59
Domácí se již evidentně nikam nehrnou a soustředí se na bránění náskoku.
52:38
Balinškis nahazuje kotouč a jeho formace střídá.
52:19
Hosté se vrhají do útoku a touží po jediném, vyrovnání.
51:21
A zápletka je na světě. Po sérii odrazů puku se k němu v předbrankovém prostoru dostal ROG TIČAR a zasunul jej do odkryté části klece. Asistence: Golyšev, Čajkovský.
51:12
Sochatskij se blýskl perfektním zákrokem betonem.
50:59
Skvorcovs se elegantně zbavil protihráče a rozehrál.
50:09
Sedláček si vyjel za bránu a zachytil tam nahozený kotouč.
49:53
Koukal se probil do pásma, ale tam v rohu kluziště o kotouč přišel.
47:52
Indrašis si hezky narazil se spoluhráčem, ale to bylo z strany Dinama vše.
47:18
Toluzakov je při chuti, ale jeho střela se do prostoru tří tyčí nevešla.
46:58
46:09
Až nyní se domácí osvobozují a vyhazují puk.
45:55
Galvinš mohl vyhodit, ale namísto toho se pustil do kličkování a to nebyla dobrá volba.
45:29
Redlihs získal volný puk a vyhazuje jej přes celou délku hřiště.
44:58
Za držení protihráče je vyloučen domácí Cibulskis.
44:02
Domácí navyšují své vedení na rozdíl dvou branek a tohle budou mít hosté již těžké. Po ose Galvinš a Indrašis se k puku dostal TOLUZAKOV, který zvyšuje na 3:1. Asistence: Galvinš, Indrašis.
43:42
Indrašis získal puk na hranici pravidel, ale jeho zákrok mu prošel.
42:54
Galvinš nerozehrál přesně a hrát mohou domácí.
41:42
Totéž však lze říci i o střele Giliese, jehož rána skončila pouze na mantinelu.
41:09
Koukalova střela se mezi tři tyče nevešla.
40:53
Ten měl však jen jepičí život a hrát mohou hosté.
40:06
Domácí uspěli na buly a budou rozjíždět útok.
40:01
Druhá třetina je již minulostí a nabídla jednu, a to v síti Rigy. Hosté využili sérii nabídnutých přesilovek a Čajkovský vykřesal pro svůj tým naději. Uvidíme, zdali dokáží ve třetí třetině hosté i vyrovnat.
40:00
39:41
Střela Jerofejevse jen těsně minula levou tyč.
39:05
A ani tentokrát hokejisté Rigy přechod do pásma nezvládli a rozhodčí pískají.
39:00
Domácí se provinili proti pravidlům ofsajdem.
38:42
Kulda dostal nabito mezi kruhy, ale přesně vystřelit nedokázal.
37:08
Sochatskij musel řešit nepřehlednou situaci v brankovišti, ale celou situaci nakonec ustál.
36:45
Meija schytal tvrdý direkt a skončil v nepříjemné poloze na ledě.
36:09
Toluzakov vypálil od modré sice tvrdě, ale nepřesně.
35:06
A další zákrok pro českého brankáře po střele Čistova.
34:29
Sedláček předvedl hezký zákrok levým betonem.
34:02
Indrašis si vybruslil až před brankáře, ale vystřelit již nedokázal.
33:17
Kulda dostal nabito mezi kruhy, avšak nedokázal zacílit přesně.
32:42
Nadějně vyhlížející přečíslení dva na jednoho nedokázali domácí vyřešit.
32:05
Hosté se v sérii přesilových her přeci jen prosazují a je to právě exsparťan MICHAL ČAJKOVSKÝ, který snižuje z pohledu Avtomobilistu na 1:2. Asistence: Vasilevskij.
32:00
Domácí chybovali v rozehrávce, ale hosté toto zaváhání nedokázali potrestat.
31:42
Puk je po teči na domácí střídačce a hra je přerušena.
30:54
A další zákrok pro Sedláčka po střele od mantinelu.
30:16
Střela Koukala končí pouze na betonu brankáře.
28:40
A máme tu další vyloučení na straně domácích. Bičevskis putuje na trestnou za podražení a domácí jdou do tří.
28:24
Domácí jsou ve čtyřech.
28:23
Za podražení je vyloučen domácí Freibergs a hokejisty Rigy čeká jednu vteřinu hra ve třech.
27:46
Zdá se, že se hosté přeci jen dostávají do tempa a začínají domácí svírat před Sedláčkem.
27:16
Darzinš vyhazuje kotouč a domácí střídají.
26:51
Avšak ani tentokrát se hostům nedaří vymyslet nic, čím by zaskočili domácí obranu.
26:24
Ovšem je tu pro domácí další problém, a sice vyloučení Pavlovse za podraření.
25:56
Při plném stavu hráčů na ledě se kupředu mohou odhodlat i domácí hokejisté.
25:31
24:52
To se jim nakonec přeci jen podařilo a mohou útočit.
24:09
Hostům se však hra přesilovce nedaří a nejsou schopni se dostat do pásma.
23:31
Za držení protihráče je vyloučen domácí Skvorcovs.
23:08
Zde však o puk přišel a hrát mohou hokejisté Avtomobilistu.
22:59
Skvorcovs si narazil puk se spoluhráčem a upaluje směr Sochatskij.
22:29
Při plném stavu hráčů na ledě se hra odehrává ve středním pásmu, kde se hra začíná poněkud přiostřovat.
22:00
21:43
Totéž platilo i o ráně Michnova.
21:08
Střela Koukala se mezi tři tyče nevešla.
20:45
Hostům se však hra v početní výhodě nedaří a domácí se v poklidu brání.
20:09
Hosté na bodu pro vhazování uspěli a mohou se tak vrhnout proti čtveřici domácích hráčů, protože Rize byl za hrubost v čase 20:00 vyloučen Golovkov.
20:01
První třetina je již minulostí a spokojenější po ní mohou být zcela jistě domácí hokejisté, neboť vedou 2:0. O branky se postarali Bičevskis a Kulda. Pakliže budou chtít hosté s vývojem zápasu něco udělat, budou muset nejen přidat, ale i se umravnit, protože tři vyloučení na dvacetiminutovku jsou opravdu moc.
20:00
19:54
Hráči z Jekatěrinburgu jsou sice v držení puku v útočném pásmu, ale nezdá se, že by si měli vytvořit nějakou větší šanci.
19:24
Michnov zavezl puk do pásma a momentálně o něj bojuje v rohu kluziště, avšak je to boj nerovný, neb na něj doráží hned dvojice protihráčů.
19:03
Gilies se dostal před bránou Sochatského do konfliktu, ale menší rozmíšku vše ukončují rázně rozhodčí.
18:54
18:02
Nepřesná rozehrávka znamená, že se zakládáním útoku budou muset domácí až ve středním pásmu.
17:39
Až nyní se hosté zásluhou Kivistöho osvobozují.
17:26
Domácí hokejisté jsou i nadále usazení v útočném pásmu a kombinují.
17:02
Darzinš vypálil z levého kruhu pouze do připraveného Sochatského.
16:54
Hosté jdou již potřetí v první třetině do čtyř. Za hákování putuje za katr Megalinskij.
16:12
Sedláček zachytil za svou klecí nahozený puk a rozehrál.
15:43
Ránu Sestita hostující brankář viděl a dokázal zasáhnout.
15:02
Pouze na zakázané uvolnění vyhazují puk domácí hokejisté.
14:42
Domácí se provinili ofsajdem a hra je přerušena.
14:05
Golovkovs našel v prostoru mezi kruhy EDGARSE KULDU, který svižnou ranou zvyšuje vedení Rigy na 2:0. Asistence: Golovkovs.
13:51
13:49
Gilies zavezl puk do pásma, kde jej domácí drží a kombinují.
12:24
Chybovali však v rozehrávce ve středním pásmu, což znamená jediné – snahu o nový útok.
12:03
Hráči lotyšského celku vybojovali ve vlastním obranném pásmu kotouč a mohou vyrazit na steč.
11:51
Domácím se naskýtá druhá příležitost ke hře v početní výhodě, neboť za podražení je vyloučen Čistov.
11:13
Darzinš vypálil od mantinelu, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
10:42
Totéž platilo i o následné dorážce Toluzakova, kterému zablokoval hůl obránce.
10:19
Sestito si hezky vybruslil až před brankáře, ale zakončit již nedokázal.
09:48
Tomu vystavil stopku perfektním obranným zákrokem Vasilevskij.
09:36
Hokejisté Rigy jsou po vstřelené při chuti a ženou se do útoku.
09:09
Domácí otevírají skóre dnešního zápasu vskutku kuriózní brankou! MARIS BIČEVSKIS se v předbrankovém prostoru dostal k puku a v pádu jej dokázal procedit za záda Sochatského. Asistence: Indrašis.
08:42
Souboj českého brankáře na domácí straně a hostující Čajkovského, kterého můžete znát coby bývalého hráče pražské Sparty, vyzněl lépe pro Sedláčka, neboť dokázal střelu z mezikruží vytěsnit.
08:03
Tímtéž proviněním proti pravidlům se prezentovali ve snaze dostat se do pásma i hosté.
07:41
Domácí nezvládli přechod do pásma a je pískán ofsajd.
07:16
Pavlovs se elegantně zbavil svého strážce, ale nic nedokázal člen třetí formace Dinama vymyslet.
06:42
Poté, co se množství hráčů na ledě srovnalo, vyrovnal se i obraz hry. Ta se teď odehrává se sérií osobních soubojů ve středním pásmu.
06:15
05:39
Přesilovka se Dinamo začíná dařit o poznání více, než tomu byla v předcházejících desítkách vteřin, ale i tak na první větší šanci zápasu stále čekáme.
05:21
Další zákrok hostujícího gólmana, tentokrát po střele Darzinše.
05:09
Ránu Cibulskise Sochatskij viděl a dokázal zasáhnout.
04:53
Domácím se v přesilové hře nedaří a nejsou schopni zaujmout přesilovkovou formaci.
04:15
Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána hostující lavička. Trest odpyká Gubin.
03:42
Sestito dostal nabito do prostoru mezi kruhy, ale jeho rána byla nepřesná.
03:02
Aktivní Michnov dělá od počátku zápasu domácí problémy a ti se před ním budou muset mít po zbytek duelu obzvláště na pozoru.
02:38
Při něm uspěli domácí, což znamená zvýšenou pohotovost pro Sochatského.
02:26
Střela domácího hráče byla tečována a puk skončil v ochranné síti. Na řadu tedy přijde vhazování.
02:01
Po rozehrávce hostujícího brankáře nabral rychlost Koukal, ale jeho akce skončila v rohu kluziště.
01:29
Puk nahozený na branku zachytává Sochatskij.
01:10
Michnov sice dokázal zavést puk do pásma, ale tam o něj i záhy přišel.
00:41
S tím však neuspěli, a možnost založení útoku se tak naskýtá Avtomobilistu.
00:23
Na úvodním buly byli úspěšnější domácí a vrhají se do prvního útoku.
00:01

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Balinškis, Cibulskis, Freibergs, Galvinš, Jerofejevs, Leščovs, J. Redlihs – Darzinš, Bičevskis, Indrašis – Gillies, Tim Sestito, Toluzakov – Meija, Pavlovs, Skvorcovs – E. Kulda, Lipsbergs, Golovkovs.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Lisutin) – Kivistö, Megalinskij, Čajkovský, Alexej Vasilevskij, Timašov, V. Vasiljev, Ščemerov, Žuravljov – Michnov, Koukal, A. Garejev – Čistov, Golyšev, Tičar – Simakov, Torčeňuk, Česalin – Rassejkin, Gubin, A. Romanov.

Rozhodčí: Baluška, Bělov – Michail, Sazonov.
Hokejisté z Jekatěrinburgu ve Východní konferenci jsou se ziskem 70 bodů na 11. místě a na poslední postupovou příčku jim schází pět bodů. Celek z Lotyšska je naopak na Západě přikován na posledním místě tabulky a jeho hráči tak již hrají pouze o čest a přízeň fanoušků pro následující sezónu.

Předzápasové prognózy tedy hovoří jasně, a sice že tým z Jekatěrinburgu, jemuž jde o všechno a jeho hráči na ledě nechají život, dokáže soupeře porazit. Na to, jaká bude nakonec realita, si musíme ještě počkat, ale jistota je jedna. Onlajny budou u toho, tak s nimi buďte i vy!
Zdravím všechny fanoušky nejkvalitnější hokejové soutěže starého kontinentu, a sice KHL. Ta mílovými kroky míří do vyřazovací fáze, ale přesto ještě několik kol do zápasů play-off zbývá. A právě takovým kláním je i střetnutí celků Dinamo Riga a Avtomobilistu Jekatěrinburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.