Z mé strany je to už pro tenhle zápas všechno. Příjemné časné středeční ráno přeje Petr Sumbal.
Československá stopa v utkání:
Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:44
Tři hvězdy utkání:
1. Roman Josi (NSH) 1+0
2. Filip Forsberg (NSH) 1+0
3. Pekka Rinne (NSH) 19 zák., 1 gól, 95,0%
Je konec. Tohle dramatické utkání končí nakonec po šedesáti minutách, prodloužení nebude třeba. Nashville měl celé utkání střeleckou převahu, tu se mu ale dlouho nedařilo zužitkovat. A tak to nakonec byl Anaheim, který zásluhou Perryho otevřel skóre. Domácí se dočkali až ve třetí třetině. Nejprve vyrovnal Forsberg a pak dva další góly Anaheimu správně neplatily pro nedovolené bránění brankáři v zákroku. Rozhodnutí nakonec přinesla až Josiho trefa z přesilovky v závěru utkání. Stav série je tak 2:1 pro Nashville.
59:30
Colton Sissons vyhodil puk tak šikovně, že to nebude icing.
58:56
Josiho střelu před prázdnou brankou zablokoval Getzlaf.
58:31
Gibson už odjel na střídačku a hosté to zkouší v šesti.
57:17
Nashville právě vstřelil branku!
Také další Ekholmovu bombu od modré dokázal GIbson vyrazit. Jenže neměl vůbec ponětí kam. Podíval se napravo a kotouč nenašel. Ten byl totiž na opačné straně. Tam si jej našel ROMAN JOSI a neomylně jej zavěsil do odkryté brány. Asistence: Viktor Arvidsson, Mattias Ekholm.
57:09
Ekholmova střela od modré byla sražena mimo.
56:17
Anaheim začíná oslabení dobře a vyhazuje puk.
56:08
Nashville bude mít velkou šanci rozhodnout utkání. Na trestnou lavici totiž za faul vysokou holí putuje Wagner.
55:35
Wilsonova střela Gibsonovi sice vypadla, naštěstí pro něj ale vedle brány.
55:06
Po zakázaném uvolnění Ducks se hra vrátí před Gibsona.
54:46
Gibson se pokusil přikrýt puk pod lapačku, ale nestihl to. Měl štěstí, že situaci mu nakonec pomohli vyřešit jeho obránci.
52:55
Fowler nahodil puk do rohu útočného pásma. Tam jej ale hráči Anaheimu nevybojovali, takže je opět na tahu domácí tým.
51:49
Po Theodorově vyhození puku se píská icing Anaheimu. Vhazovat se bude před Gibsonem.
51:34
Přechod do útočného pásma se domácím nepovedl, je jím odpískán ofsajd.
50:40
Lindholmova střela byla zablokovaná, takže Rinne tentokrát zasahovat nemusel.
50:14
Po Arvidssonově přihrávce zpoza brány vypálil Wilson a Gibson musel předvést další výborný zákrok.
48:59
Rakell se obtočil kolem branky a vypálil, branku Rinneho ale netrefil.
48:33
47:29
Vatanen z pravé strany minul branku střeženou Rinnem.
47:00
Getzlafův pokus od modré zablokoval před Rinnem Ellis.
46:35
Znovu byl puk v síti Anaheimu a znovu branka neplatí. Za nedovolené bránění brankáře jde na trestnou lavici Mattias Ekholm.
46:24
Domácí už se radovali z gólů, ten ale neplatí. Gibson byl totiž ve svém brankovišti nedovoleně sražen na led.
45:20
Tentokrát na Gibsona vypálil Ellis. Další gól ve své síti už brankář Anaheimu nedopustil.
43:55
je vyrovnáno! Nashvillu se konečně jeho převaha vyplatila a kouzlo Johna Gibsona je konečně pryč. Brankář Anaheimu nakonec nestačil na střelu, kterou na něj vyslal FILIP FORSBERG z levé strany. Asistence: Ryan Ellis.
43:48
Tvrdě vypálil z pravé strany Arvidsson a Gibson měl co dělat, aby puk ramenem vyrazil.
43:29
Rinne s mírnými problémy dokázal chytit střelu Fowlera od modré.
42:56
Při přechodu do útočného pásma je Nashvillu odpískán ofsajd.
42:29
Na druhé straně vytáhl zákrok John Gibson proti střele Romana Josiho.
41:38
Rinne předvedl úspěšný zákrok lapačkou.
40:01
Také druhá dvacetiminutovka je za námi a překvapivě je to Anaheim, kdo vede 1:0. Predátoři čekali prvních 10 minut druhé třetiny na střelu na branku. Nakonec to ale byli oni, kdo z přesilové hry otevřeli skóre utkání. Prosadil se trochu šťastnou střelou Perry. Právě tento hráč byl v závěru třetiny vyloučen a část přesilovky si Nashville přenese do třetí třetiny.
40:00
39:51
U pravé strany vypálil Mile Fischer, Gibson si připsal další zákrok a dal drží čisté konto.
39:10
Anaheimu se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
38:40
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., držení hole).
38:04
Forsberg svou strelou těsně minul branku.
37:14
Nealova střela byla sražena těsně vedle Rinneho branky.
35:34
Anaheim právě vstřelil branku!
COREY PERRY byl v útočném pásmu nikým neatakován a mohl si rozmyslet, co s pukem udělá. Jelikož nikoho, koho by mohl oslovit přihrávkou nenašel, rozhodl se nakonec z úhlu vypálit a to mu dokonale vyšlo. Rinne si betonem srazil kotouč do vlastní sítě. Asistence: Rickard Rakell, Sami Vatanen.
34:08
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Cody McLeod – 2 min., Vyprovokování bitky + 5 min., bitka). Trest odpyká Pontus Åberg.
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jared Boll – 2 min., bitka).
34:08
34:08
Byla to dlouhá bitka, která neskončila pádem na led ani jednoho z rváčů. Rozdělili ji rozhodčí.
34:08
Do pěstního souboje se pustili Jared Boll a Cody McLeod!
33:53
Po střele Vermetta skončil kotouč v ochranné síti, hra je přerušena.
33:22
Lindholm těsně před Gibsonem zastavil střelecký pokus Viktora Arvidssona.
33:03
Getzlaf vracel puk před bránu, ten ovšem projel bez povšimnutím brankovištěm.
32:41
Zakázané uvolnění Nashvillu vrátí hru zpět před Pekku Rinneho.
31:42
Branka byla posunuta ještě než puk přešel brankovou čáru. Proto rozhodčí gól neuznávají.
31:42
Po dorážce Montoura byla branka posunuta a puk doklouzal tam, kde by za normálních okolností byla. Tuto situaci zkoumají rozhodčí s kolegou u videa.
31:42
Rinne musel poprvé ve druhé třetině zasahovat a předvedl vynikající první zákrok i druhý proti dorážce Montoura.
31:30
Ekholmovu střelu od modré dokázal Gibson vytěsnit, i když toho moc vidět nemohl.
30:00
Po prvních deseti minutích druhé třetiny hosté stále čekají na první střelu na bránu. Domácí jich mají osm.
29:45
Theodorova střela od modré proletěla vedle Rinneho svatyně.
28:54
Z úhlu vystřelil Harry Zolnierczyk, Gibson byl pozorný a puk vyrazil do rohu.
28:43
První střelu Ellise zablokoval Fowler, proti druhé už musel Gibson zasahovat.
27:25
Rinne si nahození ponechal v lapačce a bude se vhazovat po jeho pravici.
26:19
Anaheim je v plném počtu a skóre utkání zůstává bezbrankové.
25:40
Tentokrát už musel Gibson vytáhnout vynikající zákrok proti Forsbergovu pokusu.
25:14
Také na druhý pokus se do cesty střele z hole Ellise postavil Ryan Kesler.
25:03
Ellisovu střelu od modré zablokoval Kesler.
24:19
Nashville si zahraje přesilovou hru. Josh Manson je vyloučen za faul vysokou holí.
23:39
Píská se icing Anaheimu, hra se přestěhuje před Johna Gibsona.
22:55
Po střele Vermetta skončil kotouč v ochranné sítí za brankou Rinneho.
22:32
Dlouhý Ekholmova přihrávka se nakonec proměnila na zakázané uvolnění.
22:00
Mansonova střela byla sražena vedle Rinneho brány.
21:19
Ihned po vyhraném vhazování vypálil Irwin, Gibson si připsal další úspěšný zákrok.
20:01
První třetina třetího utkání konferenčního finále je za námi, gól v ní nepadl. Mnohem aktivnější byl domácí tým, který na střely vyhrál jasně 17:9. Gibson však zatím chytá znamenitě a zahanbit se nenechává ani jeho protějšek Rinne.
20:00
19:51
Střelu Elholma ze středního pásma dokázal Gibson zpacifikovat.
19:12
Fowler vypálil z levého kruhu zápěstím, Rinne puk dokázal chytit.
18:50
Anaheim se v závěru první části zápasů dopouští zakázaného uvolnění.
16:48
Znovu musel Gibson zasahovat proti Ellisově střele a pak ještě hlavně proti dorážkám Mikea Fischera!
16:32
Od modré vypálil Ryan Ellis, Gibson dokázal kotouč vyrazit.
16:27
Gibson drží puk ve své výstroji, poté co předvedl dobrou reakci, když se puk nepředvídatelně odrazil od hráče těsně před ním.
15:21
Mansonova rozehrávka nakonec končí zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude před Gibsonem.
14:13
Perry našel mezi kruhy Lindholma. Jeho následná střela na Rinneho neprošla, byla zablokovaná.
13:37
Nate Thompson odvedl dobrou práci při bránění a dokázal vypíchnout puk do středního pásma.
12:40
Anaheim vyhazuje puk a celá čtyřka stihne vystřídat.
12:17
Johansenova střela z pravé strany moc starostí Gibsonovi nenadělala.
11:24
Poprvé v utkání se bude vylučovat. Potrestaným hráčem bude Nate Thompson za faul loktem.
10:47
Tvrdě se do puku opřel Fowler a Rinne měl co dělat, aby dokázal puk vytěsnit.
10:31
Nahození Fowlera od modré zastavil P. K. Subban a ihned založil akci svého týmu.
09:48
Střela Webbera z pravé strany byla zablokována obranou domácího týmu.
08:37
Rinne skvěle vyrazil střelu, kterou těsně před ním tečoval Rakell.
08:00
Rinne dokázal zasáhnout proti šanci Samiho Vatanena z velké blízkosti.
06:23
Také Josiho střela z opačné strany byla zablokovaná.
05:52
Subbanovu střelu z levého kruhu obětavě zablokoval Richard Rakell.
04:06
Pekka Rinne dokázal chytit i střelu Ritchieho zápěstím.
03:38
Z osy hřiště se ke střele odhodlal Jakob Silfverberg. Rinne si připsal další úspěšný zákrok.
02:56
Střelu Matta Irwina z levé strany dokázal John Gibson chytit.
01:09
Z mezikruží vypálil Ondřej Kaše, jeho pokus však zablokoval Viktor Arvidsson.
00:28
Rinne si připsal zákrok proti Kesslerově střele z úhlu.
00:01

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen, Forsberg – Åberg, Fisher (C), C. Wilson – Neal (A), Järnkrok, Sissons – Watson, Fiddler, McLeod.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Vatanen, Fowler, Montour, H. Lindholm, Manson, Theodore – O. Kaše, Getzlaf (C), N. Ritchie – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Perry (A), Vermette, Rakell – Boll, N. Thompson, Wagner..
Vzájemné zápasy

V základní části této sezony se tyto dva týmy utkaly třikrát, pokaždé se z výhry radoval domácí celek. Dvakrát to byl Anaheim. První zápas této série vyšel lépe odpočinutějšímu Nashvillu, který urval na ledě soupeře výhru v prodloužení. Ve druhém utkání pak i díky gólu Ondřeje Kašeho zvítězil Anaheim.

Tyto dva týmy se v play-off utkaly v minulosti dvakrát a obě série zvládli lépe Predators. Naposledy tomu tak bylo loni v prvním kole. Nashville se radoval z postupu po vítězství 4:3 na zápasy.
Anaheim Ducks

Anaheim je v play-off mnohem prověřenější tým, letos to bude 10 let, co poprvé a zatím naposledy získal Stanley Cup. Za posledních pět let je jejich největším úspěchem, stejně jako letos, postup do konferenčního finále v roce 2015 (porážka 3:4 na zápasy s Chicagem). Letos do play-off Ducks zamířili ze třetího místa základní části. V 1. kole play-off jim stačily pouhé čtyři zápasy na to, aby vyřadili Calgary. Ve 2. kole to už byl mnohem větší boj. Proti Edmontonu až sedmý rozhodující duel poslal dál Anaheim.
Nashville Predators

Nashville zažívá nejlepší play-off ve své historii, ještě nikdy nebyl tak daleko jako letos, v konferenčním finále. Jeho pouť začala v základní části, kterou Predators zakončili na posledním postupovém, osmém místě. Pak se Nashville postaral o největší šok 1. kola play-off, když vyřadil 4:0 nejlepší tým Západní konference Chicago. Ve 2. kole pak Predátoři vyřadili 4:2 na zápasy St. Louis. Zatím dokonale se Nashville může opřít o domácí prostředí, ve kterém zatím vyhrál všech pět utkání, a to dokonce v základní hrací době.
Zdravím a vítám všechny hokejové nadšence u sledování třetího utkání finále konference Stanley Cupu mezi Nashville Predators a Anaheim Ducks. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.