1. Ryane Clowe (NJD)
2. Martin Brodeur (NJD)
3. Jaromír Jágr (NJD)
Československá stopa v utkání

Lubomír Višňovský odehrál přes 20 minut a i přes drtivou prohru má na kontě +1 bod v hodnocení účasti na ledě. Marek Židlický dal jednu branku a na další nahrál. Jaromír Jágr vstřelil svůj 700. gól v NHL, ke kterému přidal dvě asistence a Patrik Eliáš zakončil utkání se 2 asistencemi.
Je konec velmi špatného zápasu pro domácí. Naopak Devils si s chutí zastříleli a i díky příspěvku českých hráčů poráží Ostrovany na jejich ledě 6:1.
60:00
59:22
Devils právě vstřelili branku!
Přeci jen ještě gól v přesilovce 5 na 3. ERIC GELINAS prostřelil nejprve Cizikase a pak také brankáře Nilssona. Asistence: Marek Židlický, Patrik Eliáš.
59:12
Jágr z hodně ostrého úhlu míří nad.
58:01
Židlický napálil Cizikase.
58:25
Eric Boulton (NYI) se snažil, ale dostává 2 minuty za krosček + 10minutový osobní trest.
58:25
Chvíli to vypadalo na další bitku. Ale 32 trestných minut Travise Hamonica dnes nejspíš nikdo nepřekoná.
58:20
Další výhoda pro Devils.
58:00
Poslední dvě minuty dnešního zápasu.
57:15
Zubrus došťouchal puk za Nilssona, ale hra už byla dávno přerušená.
56:53
Bailey chtěl na modré urychlit hru, ale místo o mantinel poslal puk na střídačku.
56:28
Nilsson kryje další pokus Marka Židlického.
56:01
Hosté si tak ještě mohou nahnat pěkné skóre.
55:23
Travis Hamonic (NYI) je evidentně při chuti. Teď se pustil do křížku s Ryanem Carterem. Domácí bek míří rovnou do kabiny, nicméně Devils by měli hrát přesilovku. Hamonic dostává 2+5+10 minut, takže je tu sedmiminutová přesilovka pro Devils.
55:10
MacDonald málem namazal před branku Henriquemu. Domácí ještě stihli zažehnat nebezpečí.
54:46
Nilsson vyrazil střelu Rydera do ochranné sítě.
54:19
53:41
Ani Devils už nejsou v této přesilovce tak důslední, jako v těch předchozích.
52:57
Henrique tečoval střelu Greenea a Nilsson musel rychle na změnu směru reagovat.
52:19
Mike Halmo (NYI) dostává dvě minuty za zdržování hry.
50:58
Devils ani nepřipouštějí žádné drama. Utkání už se dohrává spíš z povinnosti.
50:02
Na druhé straně si Ryder sjížděl před branku, ale přihrávka na něj neprošla.
49:14
Bailey dobře věděl o Vanekovi, kterému chtěl poslat možná gólovou přihrávku. Jenže onen pas trefil boční oblouk branky a rakouský útočník tak nedostal kotouč přesně.
48:04
Loktionov a Zajac ujeli hned po konci oslabení. Střelu ruského útočníka Nilsson vyrazil k Zajacovi, jehož dorážku na poslední chvíli srazil mimo obránce Strait.
47:36
Strome to zkusil vzít na sebe. Jeho rána rozezvučela tyč.
46:50
Ránu MacDonalda od modré v pohodě chytá Brodeur.
46:26
Ostrované už podruhé zpět u Nilssona.
45:55
Andrej Loktionov (NJD) dostává dvě minuty za zdržování hry.
45:42
Bernier po své střele atakoval Nilssona a to se nelíbilo Hamonicovi. V bitce domácí bek zvítězil a alespoň v nějaké činnosti si domácí mohou odškrtnout výhru. Travis Hamonic (NYI) i Steve Bernier (NJD) pochopitelně dostávají pětiminutový trest.
44:39
Jágr měl další šanci. Zblízka ale na Nilssona nevyzrál. Domácí jsou dnes až příliš zranitelní.
44:07
Brodeur vyrazil Hickeyho střelu do ochranné sítě a poprvé se přerušuje v poslední periodě.
43:00
Nebezpečná teč Grabnera před Brodeurem. Kotouč ale branku minul.
42:27
Další dva zákroky pro švédského brankáře ve službách Islanders.
42:01
Nilsson se hned v úvodu má co ohánět, kotouče létají skrz jeho brankoviště.
41:30
Zblokovaný pokus Židlického. Devils znovu nebezpeční v útočném pásmu na začátku třetiny.
40:39
Devils letos ještě neprohráli v základní části utkání, ve kterém po 2. třetině vedli. Tím spíš, že dnes vedou o 4 branky.
40:01
Do branky domácích jde na posledních dvacet minut Anders Nilsson.
40:01
Tohle byla jednoznačná třetina. Devils měli k dispozici několik přesilovek a dnes jimi opravdu nepohrdají. Islanders se dostali za druhou třetinu jen ke třem střelám a po 40 minutách prohrávají již 1:5. Jaromír Jágr dal svou 700. branku v NHL. Gratulujeme a doufejme, že mu to bude střílet i nadále. Třetí třetina začne přibližně ve 21:04.
40:00
39:35
Jágr mohl využít špatné komunikace domácích, ale střela mu nesedla.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:18
Josefson projel od vlastní branky až ke střele. Nabokov vyrazil za branku.
37:31
Strome byl sám u vzdálenější tyče, ale přihrávku od spoluhráče Leeho nedokázal usměrnit.
37:12
36:23
Ryderovu ránu od modré kryje Nabokov.
35:40
Další prudká rána Židlického, která ale minula branku.
35:12
Cal Clutterbuck (NYI) dostává dvě minuty za napadení.
34:54
Loktionov přejel modrou čáru, zasekl, nahrál přesně do jízdy MARKU FAYNEOVI a jeho dělovku zastavila až síť. Asistence: Andrej Loktionov.
34:14
Takže Nabokov musel zasahovat proti střele od modré čáry.
34:06
Domácí se dostali znovu pod tlak.
33:20
V posledních sekundách se velmi často přerušuje a na hře se to pochopitelně projevuje.
32:11
Bailey podklouzl na modré a Ryder upaloval sám na Nabokova. Výborně se ale vrátil Strait a hostujícího útočníka o šanci připravil.
31:43
Loktionov celkem snadno projel až do šance. Střela šla sice mimo, ale k dorážce se ještě dostal Židlický. Nabokov byl připraven.
30:57
Jágr neudržel puk proti Višňovskému, ale domácí z přečíslení nedokázali nic vytěžit.
30:13
Josefson se v oslabení vydal do šance. Přestřelil.
29:44
Přesilová hra domácích je diametrálně odlišná od té hostující.
29:20
Henrique měl šanci v oslabení, ale byl hodně rozhozený.
28:17
Dainius Zubrus (NJD) dostává dvě minuty za podražení.
28:07
Faulovat se dnes domácím hrubě nevyplácí. Jágr našel přihrávkou MARKA ŽIDLICKÉHO, který z první propálil Nabokova. Asistence: Jaromír Jágr, Patrik Eliáš.
27:53
Další vyloučení na straně domácích. Mike Halmo (NYI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
27:01
Tři rychlé góly v řadě za sebou. Uvidíme, jak ovlivní zbytek dnešního utkání.
26:14
Islanders právě vstřelili branku!
Bailey přenechal v rohu puk pro Vaneka, který si vybruslil do střelecké pozice a konečně zkusil vypálit. Jeho střelu tečoval přesně mezi betony Brodeura KYLE OKPOSO. Asistence: Thomas Vanek, Josh Bailey.
24:39
Druhá trefa v početní výhodě. A byla hodně podobná té první. Henrique tentokráte zadovkou nahrával a RYANE CLOWE trefil přesně do vzdálenějšího rohu branky. Asistence: Adam Henrique, Eric Gelinas.
24:30
Colin McDonald (NYI) dostává dvě minuty za hrubost.
23:31
JAROMÍR JÁGR dává 700. branku v NHL. Vybruslil si z rohu do střelecké pozice. Rána mu sice vůbec nesedla, ale od brusle MacDonalda se odrazila za bezmocného Nabokova. Asistence: Travis Zajac, Andy Greene.
21:56
Boulton před brankou sestřelil spoluhráče Višňovského. Slovenský obránce by měl být v pořádku.
21:06
Lee se snažil protlačit na přední tyči puk za Brodeura. Nebylo ale kudy.
20:44
Bernier jako první našel před brankou neposedný kotouč a Nabokov musel vytáhnout velmi dobrý zákrok.
20:29
Devils znovu aktivní v úvodu třetiny.
20:01
První třetina nabídla na obou stranách hodně šancí. Tu jedinou využil v přesilové hře Adam Henrique, jenž je nyní opravdu ve formě. Islanders pohořeli na výborném Brodeurovi, ale ani Nabokov nechytá zle. Druhá třetina začne přibližně ve 20:06.
20:00
19:55
A Loktionov měl ještě dobrou šanci, ale branku minul z kruhu.
19:45
Závěr tetiny se dohrává v pásmu domácích.
19:14
Merrill napřáhl od modré a Nabokov našel puk v lapačce.
18:37
Jágr vybojoval puk a vydal se proti jedinému obránci, de Haan ale jeho ránu srazil.
17:39
Brodeur si našel střelu Višňovského od modré čáry a uklidňuje hru.
16:51
Vanek se vrátil z trestné lavice a domácí vyrazili do brejku. Rakušan ale znovu zbytečně vracel puk zpět Okposovi. Ryder to přečetl.
16:29
Greene neměl šanci zpracovat prudký pas Gelinase, takže Devils o pásmo přišli.
15:40
Začíná zkrácená přesilovka Devils.
15:14
Jágrova přihrávka byla tečovaná a to hostům pomohlo. Zajac byl rázem v brejku, ale Nabokova nepřekonal.
14:39
Slibný tlak Islanders přerušil faul. Thomas Vanek (NYI) dostává dvě minuty za sekání.
14:23
Vanek dobře viděl Višňovského, který ale puk netrefil.
13:59
Střela Višňovského byla sražena mimo a hosté poslali puk k Nabokovovi.
13:40
Ryan Carter (NJD) dostává dvě minuty za držení.
13:05
Halmo vystihl mizernou rozehrávku Devils, branku ale těsně přestřelil.
12:20
Nabokov už pár minut čeká na další zákrok.
11:27
Hamonic z rohu našel Vaneka, který se ale snažil ještě vylepšit situaci pro Okposa. Tomu přeskočil puk hokejku.
11:04
Okposo centroval před branku, ale jediný hráč, který mu najížděl, byl velmi dobře pokryt obranou.
10:26
Komerční přestávka číslo dvě.
09:53
Začátek zápasu se odehrával v pásmu Islanders, ale nyní se hraje více méně jen před Brodeurem.
09:16
Bailey zkusil z otočky nahodit před branku, kde bylo hodně těl. Kotouč se odrazil kousek vedle tyče.
08:42
Domácí se pomalu dostávají do hry. Lee dostal přihrávku přes šířku pásma a na jeho prudkou ránu rychle musel reagovat Brodeur.
08:00
Přečíslení dva na jednoho a Mike Halmo měl na hokejce svou první branku v NHL. Brodeur ale přečetl záměr mladého útočníka.
07:46
Ryder zůstal trochu opomenut domácími obránci, ale nikdo mu nepřišel na pomoc, takže z výhody nic nevytěžil.
07:11
Po střele Židlického od modré zasahuje Nabokov a přerušuje hru.
06:45
Eliáš se v rohu zbavil protihráče, ale po jeho přihrávce trefil Clowe jen chrániče Hickeyho.
05:54
Jágr byl blízko 700. brance, ale Nabokov, aniž sám věděl jak, srazil betony k sobě a pokus českého útočníka vyrazil.
05:35
A teď měl hodně práce Brodeur. Ten zastavil první pokus Cizikase, ale neodbytný domácí forvard stále tlačil na beton zkušeného gólmana. Ten ho ale udržel před čarou a stejně tak i puk.
04:59
Clowe zůstal u tyče nekrytý a po Ryderově nahrávce poslal okamžitě puk před branku, kde se prosadil ADAM HENRIQUE, jenž na kolenou poslal puk za záda Nabokova. Asistence: Ryane Clowe, Michael Ryder.
04:34
Ryder chyboval na modré a Clutterbuck upaloval dopředu. S jeho střelou si musel poradit Brodeur.
04:10
Ale nedostali se ke střele a tak se domácím daří osvobodit.
03:52
Hned po vhazování hosté rozjeli svůj vzorec v pásmu.
03:32
Casey Cizikas (NYI) dostává dvě minuty za podražení.
03:14
Halmo dostal trochu prostoru, ale jeho pokus srazil Merrill. Brodeur stále čeká na první zákrok.
02:46
Ryder dostal spoustu prostoru před Nabokovem, ale kotouč poslal jen do brankáře domácích.
02:13
Sražený kotouč ve středním pásmu skončil hodně vysoko nad mantinelem.
01:57
Ke střele se však hosté nepropracovali.
01:37
Nepřesná rozehrávka Clutterbucka dostala domácí tým pod tlak.
01:02
Vanek dostával kotouč mezi kruhy, ale na poslední chvíli se stáhl Eliáš.
00:38
Úvod vychází lépe hostům, kteří se usadili v pásmu Islanders.
00:01
Domácí dnes nastoupí v dresech, které měli pro venkovní utkání s Rangers.

New York Islanders: Nabokov – de Haan, Hamonic, Strait, MacDonald, Hickey, Višňovský – Vanek, Nelson, Okposo – Grabner, Bailey, Clutterbuck – Lee, Strome, McDonald – Boulton, Cizikas, Halmo.

New Jersey Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Volčenkov, Židlický, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr – Henrique, Eliáš, Bernier – Clowe, Loktionov, Ryder – Carter, Josefson, Gionta.

Rozhodčí: Kimmerly, Pochmara – Barton, Murray.

Na československou účast vyhrají hosté 3-1. V obranných řadách Islanders nebude chybět Lubomír Višňovský, autor vítězné branky proti Torontu. Na stejné pozici hraje na opačné straně Marek Židlický, jehož v útoku podporují dva nejproduktivnější členové týmu Jaromír Jágr a Patrik Eliáš.
Vzájemné zápasy

Jejich bilance je v letošní sezoně vyrovnaná. Ostrované hráli svoje vůbec první utkání tohoto ročníku na ledě Devils a uspěli v něm 4:3 po samostatných nájezdech. V domácím prostředí ale padli a Devils si z Colisea odvezli výhru 2:1.
NEW JERSEY DEVILS

Proti mládí nasadí Devils dnes do branky zkušeného Martina Brodeura. Po výhře nad Columbusem dělí New Jersey od play off jen 3 body. Velký den dnes může mít Jaromír Jágr. Pokud by se prosadil, byla by to pro něj jubilejní 700. branka v NHL. Zkušený český veterán bezpečně vede také produktivitu svého celku.