1. Calvin Pickard (COL) 38 zákroků, 2 góly, úsp. 95 %
3. Jaromír Jágr (FLA) 0+1
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jaromír Jágr (FLA) 0+1, +1, 4 střely, čas na ledě 19:32
Jakub Kindl (FLA) 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 10:55
Skutečně tomu tak je. Třetí třetina přinesla asi nejatraktivnější podívanou tohoto zápasu, paradoxně v ní ale žádné góly nepadly. Především Cats si vytvořili nespočet obrovských příležitostí, ale Calvin Pickard se jednoduše stavěl na hlavu a je dost pravděpodobné, že za svůj výkon shrábne ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

Střely na branku: 26 – 40
59:53
Nathan MacKinnon drží puk na své holi a sbírá cenné vteřinky, zdá se, že je hotovo.
59:42
Dmitrij Kulikov vypálil od modré, ale coloradskou svatyni přestřelil. Mnoho času už hostům nezbývá.
59:01
Roberto Luongo už je na střídačce, Florida to minutu před třetí sirénou zkouší v šesti!
58:41
Trocheck ujel po pravém křídle a z kruhu vypálil. Pickard jeho pokus vyrazil přímo na hůl Jussiho Jokinena, tomu se ale nepodařilo zakončit!
58:13
Matthias s Comeauem se vydali na útočný výlet a první jmenovaný nakonec vypálil, jeho pokus ale zapadl přímo do Luongovy výstroje.
57:18
Jaromír Jágr si na útočné modré zaklepal o puk a poté ho pokusil posunout napřaženému Barkovovi, defenzíva Avs ale záměr slavné osmašedesátky vystihla.
56:38
Unikající Mikkel Bødker jako velká voda projel kolem Kulikova, to už byl ale v příliš ostrém střeleckém úhlu, a Luongo tak mohl zůstat v klidu.
55:41
Tato rozehrávka Panterů skončila na zakázaném uvolnění, necelé čtyři a půl minuty před koncem se bude vhazovat před Robertem Luongem.
54:46
John Mitchell se daleko nedostal, na modré čáře totiž k němu přistoupil obrovitý Gudbranson a bojovného centra nikam nepustil.
53:58
A znovu Luongo! Trestné střílení domácím vlilo krev do žil a nyní se k zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Jarome Iginla, ale floridský brankář tygřím skokem zasáhl!
53:15
Jednička draftu 2013 mohla definitivně rozhodnout o výhře Avs, ale Roberto Luongo si s jeho pokusem poradil díky bleskurychlému máchnutí lapačkou!
53:12
No a pozor! Nathan MacKinnon byl faulován v samostatném úniku, což znamená, že pojede trestné střílení!
53:01
Jakub Kindl dostal nabito do dobré střelecké pozice, ale neměl seřízená mířidla a Pickardovu svatyni vysoko přestřelil.
52:27
Obětavý Rau udržel Pantery v pásmu, ale ke kotouči se poté dostal Shawn Matthias a snahu mladého útočníka Floridy vyhozením puku vynuloval.
51:50
Nick Holden nic nevymýšlel a pouze po mantinelu nahodil puk do útočného pásma, tam má spoustu času na rozehrávku protiakce Dmitrij Kulikov.
51:01
Hra je po dlouhé době přerušena pro ofsajd domácího celku, následovat bude další komerční přestávka. Do Pepsi Center se vrátíme zase za pár chvil.
49:55
Nick Bjugstad znovu zkusil štěstí od modré čáry, ale strážce coloradské svatyně navzdory zakrytému výhledu dokázal bez problémů zasáhnout.
49:23
Avs se zmohli jen na nekonstruktivní vyhození puku do středního pásma, poté rozkmital své rychlé nohy Jussi Jokinen a svižnou střelou švihem vybojoval další buly před Pickardem.
48:56
Zatím ano. Pokus Jaromíra Jágra z mezikruží domácí brankář srazil za svou svatyni. Tam se puku ujal Barkov, který se pokusil najít Raua, jenž ale v klíčový moment uklouzl.
48:01
Panteři v této třetině mají na kontě už čtrnáct střel na branku, Calvin Pickard ale nadále odolává. Bude tomu tak i po komerční přestávce?
47:15
Panteři jsou nadále jednoznačně lepším týmem a ženou se za vyrovnání. Do řady neúspěšných střelců Cats se teď přidal i Erik Gudbranson.
46:36
Jokinen našel bekhendovou přihrávkou Briana Campbella, který rovněž bekhendem vystřelil, ale z ostrého úhlu minul.
45:42
Domácí se vydali do přečíslení dvou proti jednomu a Landeskog nesobecky přenechal kotouč Bødkerovi, který ale neuspěl!
44:43
Rozhodčí nyní potvrdili, že se o gól skutečně nejedná, následovat tak bude další buly v útočném pásmu Panterů.
44:43
Zdá se, že budeme volat. Před dezorientovaným Pickardem totiž vznikl neskutečný závěr a kotouč skončil až v síti, ale zdá se, že tomu předcházelo postavení útočícího hráče v brankovišti.
44:05
Domácí se nechtěli nechat zahanbit. John Mitchell pláchl do rychlého brejku, tváří v tvář Robertu Luongovi ale neuspěl!
43:21
A další šance, to je neskutečné! Quinton Howden našlápl na levém křídle a z levého kruhu tvrdě vypálil. Jeho projektil skončil na břevně domácí svatyně!
42:29
Při hostech teď stojí všichni svatí! Pickard vytáhl sérii skvělých zákroků, poté se od modré rozpřáhl Aaron Ekblad a pokud mne nešálí zrak, kotouč po následné Shawově dorážce orazítkoval tyč!
41:48
Vincent Trocheck měl na hokejce vyrovnání! K mladému centrovi se kotouč odrazil po Campbellově nahození od modré do prostoru mezi kruhy, ale Trocheck nedokázal trefit mezírku mezi Pickardovými betony!
41:37
S Ekbladovým projektilem od modré si Pickard bez problémů poradil a opět přerušil hru.
41:15
Ve skvělé palebné pozici se ocitl Aleksander Barkov, ale jeho následná rána na branku neprošla a Nick Holden poté odpálil kotouč do bezpečí.
40:37
Posléze se kotouče ujal Jaromír Jágr a svou pověstnou střelou švihem prověřil koncetraci Calvina Pickarda, jenž přerušil hru.
40:25
První střelu v této přesilové hře si připsal Nick Bhugstad, který ale z pravého kruhu orazítkoval jen zadní hrazení. Tlak Cats ale pokračuje.
40:01
Po druhé třetině se jde do kabin rovněž za jednogólového vedení Avs. Svěřenci Patricka Roye sice dokázali díky individuální akci Duchenea zvýšit své vedení, hosté ale odpověděli bombou Briana Campbella. Dočkáme se rozuzlení ve třetí třetině, která začne ve 4:53?!
Třetí třetina začne přesilovkou Panterů, aktivního Bjugstada totiž nedovolenými prostředky zastavil Tyson Barrie.
40:00
39:12
Po ose Barkov – Jágr se kotouč málem dostal na hůl úplně volného Raua, jemuž se ale zakončit nepodařilo. Hosté zůstávají nastěhovaní v útočném pásmu.
38:35
Steven Kampfer je zpět na ledě a Cats necelou minutu a půl před druhou sirénou zakládají další protiútok.
38:24
Ihned po buly zkusil štěstí právě Matt Duchene, ale strážce floirdské svatyně i tentokrát nepřipustil byť jen sebemenší komplikace.
37:13
Grigorenkovo nahození se Ducheneovi nepodařilo tečovat, a Roberto Luongo tak měl úlohu snadnou. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
36:58
Ihned po buly se parta Gerrarda Gallanta osvobodila, domácí tak musejí zakládat první přesilovkovou akci z hloubi vlastního pásma.
36:25
Po komerční přestávce si Avs zahrají přesilovku, za nedovolené bránění totiž půjde pykat Steven Kampfer (FLA).
35:41
Jussi Jokinen přesným pasem vyzval ke skórování Ekblada, ten ale neměl seřízená mířidla a jeho rána z první byla hodně nepřesná.
35:02
Shawn Matthias vyhodil kotouč až k Robertovi Luongovi, tedy k muži, za nějž byl před dvěma lety vyměněn do Vancouveru.
34:11
Barkovův projektil z pravého kruhu se pokusil tečovat Jaromír Jágr, jím tečovaný puk ale nakonec proletěl vedle pravé tyče. Tlak Cats však přetrvává.
33:47
Až nyní skončila dlouhatánská výhoda Panterů, domácí se totiž dostali k puku. Gabriel Landeskog (COL) míří za katr na dvě minuty za podražení.
32:42
Florida právě vstřelila branku!
Ou, to byla bomba! Vedení Avs je znovu jen jednogólové, o což se postaral veterán BRIAN CAMPBELL. Velezkušený zadák na modré převzal přihrávku od Jokinena a z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jussi Jokinen, Reilly Smith.
32:14
Tak teď si musel Pickard zhluboka oddechnout! Domácí brankář se totiž nedomluvil se svým spoluhráčem a ke střele se dostal Shaw, ale nemířil přesně!
31:27
Quinton Howden jednoznačně ovládl sprinterský souboj s Bodnarchukem, coloradský zadák ale v rohu kluziště zužitkoval své zkušenosti a Howdena k ničemu nepustil.
30:50
Hra je po nějaké době přerušena, hlasatel v Pepsi Center posléze oznámil další komerční přestávku.
30:06
Ten ale ztratil touš v souboji s Barkovem, jehož vyhození Kyle Rau protečoval do středního pásma. To už se nám rozběhla druhá polovina základní hrací doby.
29:32
MacKinnonovo nahození z pravé strany bylo sraženo do rohu, Avs ale ještě díky Gabrielu Landeskogovi mohou pokračovat v akci.
28:42
Od Ducheneova gólu hosté nebyli schopní vystřelit na branku, v posledních minutách sledujeme hlušší pasáž hry a oba gólmani se spíše nudí.
27:48
Před Petrovicem se zničehonic otevřela dálnice volného prostoru na pravé straně, ale domácí zadák nic nemymýšlel a pouze nahodil touš do útočného pásma.
27:13
Jágr se včas zorientoval u levého mantinelu a pokusil se vyslat na zteč rozjetého Barkova, jeho záměr ale vystihl Michail Grigorenko a vypíchl puk do moci Avs.
26:40
Hra je přerušena a před námi je další komerční přestávka, do Denveru se společně vrátíme zase za chviličku.
26:26
Vincent Trocheck krátce po buly připravil střeleckou pozici pro Jokinena, jehož pokus ale mezi tři tyče nezamířil.
25:49
Jaromír Jágr teď sedí za náhradním gólmanem Mikem McKennou a nechává si něco upravit na svých bruslích, následovat bude vhazování v útočném pásmu Panthers.
24:55
Colorado právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš! Avs se sotva vymanili z přetrvávajícího tlaku a okamžitě udeřili! MATT DUCHENE v rohu kluziště vykoupal veterána Campbella a nabruslil si do mezikruží, odkud vypálil a jeho pokus proskotačil až do sítě! Asistence: Jarome Iginla.
24:31
Až teď se svěřenci Patricka Roye dostali k puku, v posledních minutách byli domácí pod drtivým tlakem.
23:42
Trocheckovu střelu ještě dokázal tečovat Reilly Smith, ale Pickard stihl včas zareagovat a po dobré minutě konstantního tlaku přerušil hru.
23:15
Jaromír Jágr se s Barkovem vydal do rychlého brejku. Oba si několikrát vyměnili puk a nakonec z toho byla střela druhého jmenovaného, která proletěla těsně vedle!
22:24
Blake Comeau se vydal do protiútoku, ale byl zdvojen Ekbladem a Jágrem a o kotouč logicky přišel. Hosté zakládají protiútok.
21:26
Trocheck s Brianem Campbellem vybojovali puk v rohu kluziště a druhý jmenovaný ho poté vyhodil z pásma. Holden se pokusil zachytit letící touš v útočné třetině, ale už byl v ofsajdu.
20:39
Landeskog u pravého hrazení přenechal černou pryž dánskému rychlíkovi Bødkerovi, který se pokusil o spektakulární individuální akci, ale pokus o střelu z otočky mu nevyšel.
20:01
Druhá třetina začne ve 4:00, tak si to nenechte ujít!
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Avs se poměrně rychle ujali vedení, nicméně Panteři dokázali vyrovnat zásluhou Gudbransona a poté byli lepším týmem, svěřenci Patricka Roye celých šest minut v kuse nevystřelili na branku. Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel, jelikož Jokinenovu chybu v rozehrávce potrestal Bødker, a tak Laviny znovu vedou.
20:00
19:28
Stadionem to jen zahučelo, jelikož po Bjugstadově nepovedené střele se puk dostal na hůl Kylea Raua a jeho dorážku Pickard dokázal zlikvidovat!
18:45
Mikkel Bødker si od levého mantinelu nabruslil do mezikruží, nicméně tam mu kotouč vypíchl Jussi Jokinen a Cats mohou založit protiútok.
18:06
Necelé dvě minuty před první sirénou Jágr vyskočil zpět na led. Michail Grigorenko otestoval nepříliš záludným nahozením Luongovu pozornost, ten si ale bez problémů poradil.
17:44
A znovu. Matt Duchene se ani nedostal ke střele a už o puk přišel, to už se Jágrův trest blíží ke svému konci.
17:02
Svěřenci Gerrarda Gallanta se zatím pilně brání a vyhazují puky až k Pickardovi, Avs se v této početní výhodě dosud vůbec nedařilo.
16:06
Jaromír Jágr (FLA) se hodně zlobí, ale v souboji s Johnsonem si podle všeho skutečně pomohl nedovolenými prostředky a půjde pykat za držení.
15:09
Hra je pro ofsajd Avs přerušena, hlasatel v Pepsi Center poté ohlásil další komerční přestávku.
14:18
Do dalšího rychlého protiútoku se krátce poté hnal Matt Duchene, nicméně zakončit se mu nepodařilo.
13:50
Tak jsem to nejspíš zakřikl, jelikož Royova parta se opět ujímá vedení! Jokinen předvedl raritní chybu v rozehrávce, čehož využil Barrie, který předložil kotouč do skvělé pozice MIKKELU BØDKEROVI a ten už měl úlohu poměrně snadnou! Asistence: Tyson Barrie, Gabriel Landeskog.
13:15
Po vyrovnávacím gólu Cats se obraz hry změnil. Hosté jsou jednoznačně lepší, další jejich akci zakládá Vincent Trocheck.
12:35
Do Pepsi Center se vrátíme za pár okamžiků, na řadě je totiž další komerční přestávka.
12:15
Elitní lajna Panterů se znovu dostala do šance! Barkovovo zakončení z levé strany Pickard s obtížemi udržel před brankovou čárou a nechybělo moc k tomu, aby se Jaromír Jágr dostal k dorážce!
11:19
Nepovedená rozehrávka Lavin skončila až na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před Calvina Pickarda.
10:26
Dámy a pánové, asistence Jaromíra Jágra znamená, že česká hrající legenda v historických tabulkách kanadského bodování vyrovnala třetího Gordieho Howea!
09:42
Těsně po Johnsonově návratu na led se hosté prosadili a máme vyrovnáno! Po chybě v rozehrávce Avs se dostal k puku Jágr a přenechal ho Barkovovi, který našel do předbrankového prostoru si sjíždějícího ERIKA GUDBRANSONA a ten už přesně věděl, kam puk uklidit! Asistence: Aleksander Barkov, Jaromír Jágr.
09:10
Na led naskočil Jaromír Jágr a pokusil se zavést kotouč do pásma, což se mu vlastně nakonec podařilo, ale jeden z jeho spoluhráčů si nepohlídal ofsajdovou linii.
08:22
Cats mají tlak v útočném pásmu, zatím se jim ho ale nedaří přetavit v nějaké nebezpečné střely.
07:38
Erik Johnson (COL) u hrazení zbytečně podrazil Raua, přesilovku si tak zahrají i svěřenci Gerrarda Gallanta.
06:32
Hra je přerušena a před námi je komerční přestávka, do Pepsi Centeru se vrátíme za pár okamžiků.
05:45
Avs přesilovku poměrně bleskově využívají a jdou do vedení! Tyson Barrie našel parádním pasem z vlastní obranné třetiny svého kapitána GABRIELA LANDESKOGA, který za svými zády nechal bránící hráče hostů a dostal se do skvělé pozice – a tváří v tvář Luongovi se nemýlil. Asistence: Tyson Barrie, Calvin Pickard.
05:24
Royova parta si zahraje první přesilovku, Alex Petrovic (FLA) půjde pykat na dvě minuty za hákování.
04:48
Ihned po buly se dostal Reilly Smith, ale jeho projektil byl sražen mimo tři tyče Pickardovy svatyně. Avs mohou založit protiakci.
04:02
Právě Johnson si teď musel prodloužit střídání, aby byl u puku dříve než dotírající Kyle Rau, jenž nyní znovu napadá hostující rozehrávku.
03:09
Nathan MacKinnon si nedokázal zpracovat prudký Landeskogův pas a k puku se poté dostal Ekblad, který však černou pryž vyhodil pouze na hůl Erika Johnsona.
02:25
Nikým nehlídaný Jack Skille prchl po levém křídle a poté vypálil, překvapený Luongo kotouč jen s obtížemi vyrazil a poradil si i s dorážkou bývalého hráče Columbusu!
01:42
Další rozehrávka Cats už tak povedená nebyla, hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí před Roberta Luonga.
01:04
Jussi Jokinen našel povedeným bekhendovým obloučkem v mezikruží Trochecka, jemuž ale střela příliš nevyšla a Pickard bez problémů zasáhl.
00:26
Namotivovaný Kyle Rau se ihned po buly vydal napadat domácí rozehrávku, ale Erik Johnson si nakonec poradil.
00:01

Colorado Avalanche: Pickard (Varlamov) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Bigras, Bodnarchuk – Grigorenko, Duchene, Iginla – Landeskog, MacKinnon, Bødker – Matthias, Söderberg, Comeau – McLeod, Mitchell, Skille.

Florida Panthers: Luongo (McKenna) – Campbell, Gudbranson, Kulikov, Ekblad, Kindl, Petrovic – Rau, Barkov, Jágr – Jokinen, Trocheck, Smith – Kampfer, Bjugstad, Wilson – Howden, Shaw, Thornton.

Rozhodčí: Kimmerly, Kowal – Miller, Rody.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Jaromír Jágr (FLA) 60 zápasů, 47 bodů (21+26)
Jiří Hudler (FLA) 54 zápasů, 35 bodů (10+25)
Jakub Kindl (FLA) 25 zápasů, 6 bodů (2+4)
FLORIDA PANTHERS

Cats prohráli hned šest z posledních devíti zápasů, přesto se však pohodlně drží na postupových příčkách do play-off. V Pepsi Center by se dnes mohla přepisovat historie, jelikož Jaromír Jágr ztrácí pouhý bod na třetího Gordieho Howea. "Musíte se nad tím pozastavit, protože nechcete vyplýtvat chvíle, kdy jste v jedné kabině s žijící legendou, ne?" povídal jeho parťák Reilly Smith.

Smith je shodou okolností spolu se slavnou osmašedesátkou nejlepším střelcem Panterů s jednadvaceti góly. Svěřenci Gerrarda Gallanta ovládli i jediné vzájemné utkání v této sezóně, když doma Avs porazili jednoznačně 4:1. Jedinou branku hostů zaznamenal těsně před koncem Gabriel Landeskog.
COLORADO AVALANCHE

Kouč Lavin Patrick Roy do dnešního zápasu pošle náhradního gólmana Calvina Pickarda, jelikož jedničce Semjonu Varlamovovi vůbec nevyšel minulý zápas s Minnesotou (3:6). "Je to dobrá příležitost," těší se Pickard. "Nebudu Semjona zatracovat, ale v poslední době zažívá těžké období a Calvin zase chytá dobře," vysvětloval své rozhodnutí Patrick Roy.

Avs prohráli třikrát z posledních čtyř zápasů, celku z podhůří Skalistých hor zatím nepomohlo ani mohutné posilování – Colorado získalo Mikkela Bødkera, Erica Gelinase a Shawna Matthiase.
Hezké dobré ráno všem hokejovým nadšencům! Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z atraktivního duelu NHL, v němž Colorado Avalanche od tří hodin přivítá Floridu Panthers, Buďte s námi u toho, možná se bude přepisovat historie!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.