Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:21
Tři hvězdy utkání:

1. Patrik Berglund (ANA) 2+0
2. Rickard Rakell (ANA) 1+0
3. Alex Pietrangelo (STL) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 23-25; Zablokované střely: 15-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 45-25; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 11-11.
Rickard Rakell sice dokázal na začátku třetí třetiny odpovědět na úvodní branku Patrika Berglunda z prostřední části a poslal utkání v Honda Center do prodloužení, v něm ale útočník St. Louis udeřil znovu a vystřelil svému týmu vítězství. Konečný výsledek: Anaheim Ducks 1 St. Louis Blues 2 po prodloužení.
60:51
St. Louis právě vstřelilo branku!
Patrik Schwartz na pravém křídle skvěle počkal, až mu před bránu najede PATRIK BERGLUND, který do jeho krásné přihrávky vložil hůl a puk se od čepele jeho hokejky přiložené k ledu odrazil pod horní tyč domácí brány. St. Louis Blues vítězí 2:1! Asistence: Jaden Schwartz.
60:25
Vladimir Tarasenko na modré čáře vypálil zápěstím a John Gibson jeho pokus dokázal najít a ukrýt v náručí. Vyloučený Robby Fabbri už je zpět na ledě.
60:01
John Gibson fantastickým zákrokem zneškodnil bekhendový blafák Vladimira Tarasenka a vzápětí na opačné ledové plochy skóroval během výhody Richard Rakell, který v úvodu třetí třetiny odpověděl na úvodní branku Patrika Berglunda z prostřední části. Diváky v Honda Center čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině: Anaheim Ducks 1 St. Louis Blues 1.
60:00
59:27
Ducks se dvakrát po sobě podařilo rychle vyhodit a St. Louis před konce třetí třetiny přesilovou hru zřejmě nevyužije. Prodloužení klepe na dveře.
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:23
Robby Fabbri na levém křídle nabral rychlost a u hrazení ho zezadu jednou rukou sekl Nick Ritchie, který byl nakonec vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a daroval St. Louis Blues přesilovou hru.
57:59
Anaheim vyhodil puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala před bránu domácího Johna Gibsona.
57:45
Ducks vzápětí vypálili tvrdě a nepříjemně z levého kruhu pro vhazování, Carter Hutton ale dokázal puk zastavit.
56:56
Corey Perry mohl rozhodnout, jenže z mezikruží bránu po nádherné akci Rickarda Rakella přestřelil!
55:23
Jori Lehterä vystřelil z levého kruhu pro vhazován a John Gibson po zákroku hrudí rychle skočil po puku, aby ho před dotírajícími supy St. Louis ukryl pod lapačkou.
54:24
Útok Ducks zastavilo postavení mimo hru, po kterém následuje další krátká reklamní přestávka.
53:50
Patrik Berglund na levém křídle útočného pásma musel sám voják v poli absolvovat dva tvrdé hity, když ho nejprve narazil na mantinel ramenem čistě Josh Manson a vzápětí mu neumožnil vstát Corey Perry.
53:36
Drobná neshoda názorů mezi Kevinem Bieksou a Alexanderem Steenem vyloučení ani na jedné straně nepřinesla a hraje se ve hře pět na pět.
52:51
Kevin Bieksa před vlastní střídačkou natlačil na mantinel Alexandera Steena a vzápětí ho na něm dlouho držel, což se útočníkovi St. Louis nelíbilo a ohnal se po něm.
52:38
Corey Perry naskočil zpět na led a Ducks úspěšně přečkali druhou přesilovou hru hostujícího týmu.
52:23
Hra byla přerušena poté, co byl puk sražen na jednu ze střídaček, a do konce přesilové hry St. Louis Blues již zbývá pouhých šestnáct sekund.
52:11
Andrew Cogliano dobře napadal rozehrávajícího brankáře Cartera Huttona, který pod tlakem zvládl rozehrát.
51:36
Ducks se opět podařilo vyhodit a Blues se v přesilové hře nedaří usadit v útočném pásmu. Domácí skvěle brání.
51:11
Carter Hutton za bránou zastavil vyhození Ducks a Kevin Shattenkirk spěchal za pukem, aby rozehrál.
50:38
Corey Perry fauloval v útočném pásmu na levém křídle v blízkosti modré čáry rozehrávajícího Naila Jakupova a dostal dvě minuty za sekání, které bylo evidentní.
50:25
St. Louis se rychle vrátilo do útočného pásma a na pravé straně napřáhl jeden z jeho hráčů ke střele, kterou John Gibson bez problému ukryl v lapačce. Následuje krátká reklamní přestávka.
50:11
Blues se na pravém křídle k ničemu nedostali a Cam Fowler mohl v rohu obranného pásma v klidu rozehrát.
49:28
Carter Hutton nejprve zastavil nahození Ducks a po následném vhazování střela Jakoba Silfverberga skončila v ochranné síti. Střely na bránu: 21-21.
48:49
Sami Vatanen málem rozradostnil své bývalé spoluhráče z Jyväskyly, kteří jsou dnes přítomní v hledišti Honda Center, Carter Hutton ale jeho střelu z pravého křídla vyrazil pravým betonem a připsal si další skvělý zákrok!
47:55
Robert Bortuzzo na pravém křídle vypálil od mantinelu a jeho následná střela byla zablokována.
47:00
Nick Ritchie na pravém křídle nabral slušnou rychlost a jeho následná bekhendová střela, která zamířila z ostrého úhlu nad, skončila v ochranné síti.
45:47
Ducks se ocitli pod tlakem a raději puk po pravé straně ledové plochy poslali na zakázané uvolnění.
45:11
Anaheim právě vstřelil branku!
Ryan Getzlaf při poskytnuté výhodě v levém kruhu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Carter Hutton nedokázal udržet a RICKARD RAKELL nad ním z dorážky poslal puk do sítě. V Honda Center je vyrovnáno! Asistence: Ryan Getzlaf a Korbinian Holzer.
43:41
Carter Hutton před necelou minutou dobře zasáhl proti střele Ducks z pravého kruhu pro vhazování a vzápětí pálil z vrcholu mezikruží po rychlém protiútoku Josh Manson, jehož pokus skončil v náruči připraveného brankáře St. Louis! Anaheim se marně snaží vyrovnat.
42:34
St. Louis Blues se nepodařilo vzápětí na pravém křídle rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.
41:44
Nail Jakupov na pravém křídle vyrazil do přečíslení 2 na 1 a nádhernou žabičkou našel před bránou najíždějícího Vladimira Tarasenka, který předvedl neméně pohledný bekhendový blafák, v blízkosti pravé tyče ale jeho pokus vleže zastavil levým betonem John Gibson!
40:37
Ducks ostře nahodili puk na bránu Cartera Huttona, který ho hrudí zastavil a vzápětí holí rozehrál.
40:01
Anaheim byl v první třetině lepší, jenže po přestávce měli více ze hry hráči St. Louis, kteří do závěrečné třetí třetiny vstupuje zásluhou Patrika Berglunda s jednobrankovým vedením. Dokáží Ducks odpovědět?
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 12-17; Zablokované střely: 8-6; Vhazování: 46%-54%; Hity: 32-16; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 7-11.
Třetí třetina začne přibližně v 4:57.
St. Louis po přestávce přitopilo pod kotlem a začalo si vytvářet velké šance. Ducks sice dlouho držel nad vodou skvělými zákroky John Gibson, na začátku druhé poloviny utkání byl ale po odrazu puku od mantinelu za jeho bránou bezmocný, když se v blízkosti pravé tyče z dorážky prosadil Patrik Berglund. Ozdobou prostřední části byla bitka, během které doslova roztočili nádherný pěstní souboj Jared Boll a Ryan Reaves a rozhodčí je nakonec od sebe odtrhli. Skóre po druhé třetině: Anaheim Ducks 0 St. Louis Blues 1.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:33
Kevin Bieksa napřáhl od modré čáry dvě sekundy po návratu Joriho Lehtery na led ke tvrdé střele s příklepem, která byla sražena vedle pravé tyče.
37:19
Blues v rychlém sledu dvakrát vyhodili puk z obranného pásma a Jaden Schwartz se navíc mezi kruhy pro vhazování prodíral do šance, proti dvojici protihráčů ovšem neuspěl a v oslabení se ke střele nedostal.
36:31
Jori Lehterä dostal menší trest za hákování a Anaheim si zahraje v dnešním utkání druhou přesilovou hru, která tentokrát potrvá běžné dvě minuty.
36:07
Vladimir Tarasenko si nebezpečně najížděl před bránu, kde vzápětí ve snaze zakončit skončil na ledě. Hra pokračovala dál až do té doby, než se v pravém rohu útočného pásma Blues strhla hromadná potyčka. Nepříjemně ji odnesl Korbinian Holzer, který si poranil levou ruku a rychle zamířil na střídačku poté, co ho na mantinel zezadu narazil Patrik Berglund!
35:49
Ryan Kesler se vrátil z trestné lavice zpět na led a také Anaheim úspěšně přečkal první oslabení v zápase.
34:47
Alex Pietrangelo napřáhl na modré čáře k jedovaté střele s příklepem, John Gibson ji ale našel v náručí.
33:49
Paul Stastny si sjížděl rychle za bránu Ducks a Ryan Kesler dostal po faulu na jeho osobu dvouminutový trest za nedovolené bránění. Blues si zahrají první přesilovou hru.
32:28
Dmitrij Jaškin mohl zdvojnásobit vedení Blues pěknou střelou z levého kruhu pro vhazování, jenže minul bližší horní roh a ani John Gibson zasahovat nemusel.
32:11
Jakob Silfverberg na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho následná střela byla sražena mimo.
31:03
Puk se po střele Robbyho Fabbriho nebezpečně odrazila od mantinelu za bránou k pravé tyči, kde ho PATRIK BERGLUND dokázal přes levý beton Johna Gibsona protlačit do brány – 0:1! Asistence: Robby Fabbri a David Perron.
30:53
John Gibson hrudí vyrazil střelu Patrika Berglunda z pravého křídla a po odrazu puku napřáhl v levém kruhu pro vhazování k velmi nebezpečné střele David Perron, brankář Ducks ale předvedl senzační přesun a nadvakrát puk zastavil! St. Louis nyní mělo obrovskou šanci.
30:28
Rickard Rickell se v levém kruhu pro vhazování ocital ve velké šanci, Kevin Shattenkirk mu ale puk vypíchl.
29:20
Blues na pravé straně zaváželi puk do útočného pásma, jejich akci ale přerušilo postavení mimo hru.
28:51
Blues na levém křídle vypálili od mantinelu a John Gibson jejich střelu bez problému hrudí vyrazil mimo.
27:37
Carter Hutton vyrazil střelu Ondřeje Kašeho z ostrého úhlu a na opačné straně ledové plochy z vrcholu pravého kruhu nebezpečně vypálil Kevin Shattenkirk, také John Gibson ale dobře zasáhl, když lapačkou jeho pokus vyrazil!
27:02
Blues mohli otevřít vzápětí skóre střelou z pravého kruhu pro vhazování, John Gibson ji ale ukryl v náručí!
26:27
Jakob Silfverberg na pravém křídle napřáhl z úhlu k pěkné střele, kterou Carter Hutton pravým betonem vyrazil!
25:50
Jared Boll a Ryan Reaves ve středovém kruhu shodili rukavice a po tanečku, během kterého si vyměnili několik tvrdých úderů a ztráceli stabilitu, dostali pět minut za bitku! Hráče nakonec po remíze rozdělili rozhodčí.
25:50
25:28
Nick Ritchie se řítil sám na bránu a dobře mířil těsně nad ledem k levé tyči, Carter Hutton ale dokázal jeho střelu pravým betonem vyrazit a připsal si fantastický zákrok!
24:17
Blues se v blízkosti levé tyče ocitli v obrovské šanci a John Gibson jim skvělým zákrokem sebral gól!
23:05
Jakob Silfverberg po otočení hry dobře vypálil z vrcholu pravého kruhu, Carter Hutton ale jeho pokus mířící doprostřed brány bez problému ukryl v náručí.
22:15
David Perron na pravém křídle napřáhl k prudké střele, která minula bližší pravý horní roh brány.
21:17
Ryan Getzlaf z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde se od brusle Jaye Bouwmeestera nebezpečně odrážel mezi Huttonovy betony, brankář St. Louis ale dokázal včas zareagovat a puk nakonec bez potíží zastavil! Blues nebezpečnou situaci ustáli bez úhony.
20:48
Vladimir Tarasenko zpětnou přihrávkou hledal Paula Stastnyho, který se mezi kruhy pro vhazování ke střele nedostal.
20:01
V Honda Center právě začala prostřední část utkání, do které oba týmy vstupují za bezbrankového skóre 0:0 poté, co Ducks v závěru první třetiny nevyužili čtyřminutovou přesilovou hru.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-4; Zablokované střely: 4-2; Vhazování: 44%-56%; Hity: 15-9; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 4:01.
Úvod utkání v Honda Center byl hodně vyrovnaný, i když opticky a herně lepší byli hráči Ducks, kteří si v závěru třetiny zahráli po vyloučení Kylea Brodziaka, který dostal dvě minuty za krosček a navíc úder loktem, čtyřminutovou přesilovou hru. Skóre se jim ovšem otevřít nepodařilo. Carter Hutton zatím chytá velice spolehlivě a drží St. Louis nad vodou. Skóre po první třetině: Anaheim Ducks 0 St. Louis Blues 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:48
Kyle Brodziak se vrátil z trestné lavice zpět na led a Ducks se během přesilové hry, která trvala čtyři minuty, dostali pouze ke dvěma střelám, což je hodně málo.
18:13
Ducks na levé straně útočného pásma krásně vypálili od mantinelu, Carter Hutton ale jejich střelu lapil do lapačky.
17:41
Ryan Getzlaf mohl v pravém kruhu pro vhazování vypálit, jenže nádhernou zpětnou bekhendovou přihrávkou našel na vrcholu mezikruží ze druhé vlny najíždějícího Rickarda Rakella, který chtěl vypálit bez přípravy zápěstím, puk ale promáchl a vůbec ho netrefil!
17:18
Rickard Rakell měl na pravém křídle obrovskou rychlost a nedokázal včas zabrzdit. Útočnou akci Anaheimu zastavilo postavení mimo hru a nyní se mu vůbec nedaří.
16:48
První polovina ze čtyřminutového trestu Kylea Brodziaka je minulostí a Ducks se zatím dostali k jedné střele.
15:37
Cam Fowler na pravém křídle krásně vypálil z úhlu a Carter Hutton musel předvést velice dobrý reflex, aby jeho střelu letící těsně nad ledem vyrážečkou vyrazil!
14:48
Kyle Brodziak v levém rohu obranného pásma tvrdým krosčekem poslal k ledu Rickarda Rakella a dostal dvě minuty za krosček, ke kterým vzápětí přibyly dvě minuty za úder loktem. Ducks mají velkou možnost otevřít skóre!
13:36
Hokejistům Anaheimu se znovu nepodařilo rozehrát a tentokrát podél střídaček puk zamířil na další zakázané uvolnění.
12:59
Ducks chtěli vyrazit do rychlého protiútoku, prudká kolmá přihrávka ale zamířila na zakázané uvolnění.
12:26
St. Louis napálilo puk podél hrazení do útočného pásma a John Gibson se vydal za bránu, aby ho holí zastavil.
11:36
Ryan Getzlaf byl v útočném pásmu na pravém křídle příliš rychle a akci Ducks zastavilo postavení mimo hru.
10:59
Joel Edmundson na levém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a John Gibson jeho pokus vyrazil levým betonem.
10:54
Jori Lehterä napřáhl v levém kruhu k pěkné střele, která mířila do předního horního rohu brány, John Gibson měl ale dobrý výhled a po krásném zákroku puk ukryl v lapačce!
10:31
Blues na levé straně rozjeli rychlou akci, následná bekhendová střela ale v blízkosti levé tyče zamířila mimo.
09:26
Zdálo se mi divné, že St. Louis vede na střely 3:2 a před pár okamžiky byla oficiální statistika střel opravena. Ducks vedou na střely 3:2 a jsou nadále lepším týmem.
08:37
Nick Ritchie na levém křídle šlápl do pedálů a z levého křídla napřáhl k prudké střele, která zamířila těsně vedle přední tyče! Carter Hutton nakonec zasahovat nemusel.
07:31
St. Louis vede na střely 3:2, herně a opticky jsou ale na ledě v Honda Center nebezpečnější hráči Anaheimu.
06:57
Ryan Kesler v levém kruhu pro vhazování pěkně vypálil z otočky a jeho pokus mířil přesně do bližšího horního rohu brány, Carter Hutton ho ale dokázal vyrazit do ochranné sítě!
06:27
St. Louis se nepodařilo rozehrát a puk vedle levé tyče brány Johna Gibsona zamířil na zakázané uvolnění.
06:08
Hampus Lindholm na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho střela skončila v ochranné síti. Po přerušení hry následuje první komerční přestávka.
05:54
Corey Perry napřáhl v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila pouze doprostřed brány a skončila v Huttonově náručí.
05:45
Ryan Getzlaf na opačné straně ledové plochy pálil z levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale taktéž minula přední horní roh brány. Carter Hutton zasahovat nemusel.
05:15
Vladimir Tarasenko napřáhl od modré čáry k prudké střele, která zamířila vedle pravého horního rohu brány.
04:37
Ondřej Kaše zkusil na pravém křídle vypálit od mantinelu a jeho následná střela byla zablokována.
04:01
Andrew Cogliano na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a na přední tyči našel náruč Cartera Huttona.
02:05
Jeden z hráčů Blues se ocitl na vrcholu mezikruží ve slibné šanci a jeho pěkná střela zápěstím mířila do levého horního rohu brány, John Gibson ji ale vyrážečkou dobře vyrazil!
01:39
Hokejisté St. Louis Blues se ocitali v mezikruží ve slibné šanci, domácí hráči ale nakonec jejich útok rozbili.
00:58
Střela Jakoba Silfberberga z vrcholu levého kruhu pro vhazování skončila na výstroji Cartera Huttona a Colton Parayko vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
00:01
Puk dopadl na led a v Honda Center právě začalo utkání mezi Anaheimem a St. Louis. Domácí hokejisté Ducks s Ondřejem Kašem v sestavě usilují o třetí výhru v řadě.
00:01
Ze sestavy domácího Anaheimu Ducks, v jehož třetí lajně nechybí český útočník Ondřej Kaše, vypadli obránce Shea Theodore a útočník Stefan Noesen.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Holzer, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Cramarossa, L. Shaw, Boll. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Parayko, Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Bortuzzo – Schwartz, Stastny (A), Steen – Jakupov, Lehterä, Tarasenko (A) – Fabbri, Berglund, Perron – Jaškin, Brodziak, Reaves. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodčí: Marc Joannette, TJ Luxmore. Čároví rozhodčí: John Grandt, Ryan Galloway.

Ondřej Kaše (ANA) 4+7, +/- -1
Vzájemné zápasy z loňské sezóny 2015/16:

12.03.16 St. Louis Blues – Anaheim Ducks 5:2
09.01.16 Anaheim Ducks – St. Louis Blues 4:3
30.10.15 St. Louis Blues – Anaheim Ducks 2:1
St. Louis Blues:

St. Louis proti Ducks zakončí třízápasový venkovní trip po Kalifornii, během něhož podlehlo LA Kings, v posledním zápase ale vyhrálo na ledě San Jose, proti kterému Carter Hutton předvedl 23 zákroků a odvrátil třetí porážku Blues v řadě. Obránce Colton Parayko ve druhé třetině využil přesilovou hru a vstřelil vítězný gól. St. Louis Blues vyhrálo 6 z posledních 15 utkání.
Anaheim Ducks:

Anaheim Ducks se po dvouzápasovém tripu, během něhož dvakrát vyhrál, vrací zpět domů, kde v pondělí v noci vyzve St. Louis. Ducks venku porazili Colorado (4:1) a poté Arizonu (3:0), proti které odchytal skvělé utkání Jonathan Bernier a v dresu Anaheimu vychytal své první čisté konto, celkem třinácté. Hlavní trenér Randy Carlyle byl s defenzivní hrou svého týmu velice spokojený, zejména po zápase proti Arizoně, která si vytvořila několik velkých šancí, ani jedna z 26 střel se ale neujala. Ducks během posledních sedmi utkání prohráli pouze jednou a v Honda Center jejich bilance činí 14 výher a sedm porážek. Útočník Rickard Rakell nastoupí ke svému jubilejnímu 200. utkání NHL.
St. Louis v neděli v noci proti San Jose ukončilo sérii dvou porážek v řadě a v Honda Center bude pokračovat ve svém tripu, během něhož poprvé v letošní sezóně NHL změří síly s Anaheimem. Ducks se v posledním zápase také dařilo, když v Arizoně vyhráli 3:0 a zaznamenali třetí vítězství v řadě. Anaheim se nachází na čele Pacifické divize, zatímco St. Louis je v Centrální divizi třetí za Minnesotou a Chicagem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.