Tomáš Plekanec (MTL) 1+0, 2 střely, čas na ledě 13:12
Tři hvězdy utkání:

1. Tyler Ennis (BUF) 1+0
2. Evander Kane (BUF) 0+1
3. Robin Lehner (BUF) 31 zák., 1 gól, 96,9%
Statistiky: Střely na bránu: 30-32; Zablokované střely: 5-8; Vhazování: 36%-64%; Hity: 26-9; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Robin Lehner stejně jako Corey Price odchytal v KeyBank Center fantastické utkání, jenže na rozdíl od svého protějšku inkasoval o jeden gól méně. Sabres se loučí v letošní sezóně s domácím prostředí vítězně poté, co ve druhé třetině vstřelil vítězný gól Tyler Ennis. Montreal na šestou výhru v řadě nedosáhl. Jediný gól hostů vstřelil Tomáš Plekanec. Konečný výsledek: Buffalo Sabres 2 Montreal Canadiens 1.
59:50
Do konce utkání zbývá odehrát pouhých 10 sekund!
59:36
Další zakázané uvolnění po dalším vyhození Sabres, tentokrát na levé straně podél střídaček.
59:29
Další pokus o trefení prázdné brány v podání Sabres, puk ale znovu zamířil pouze na zakázané uvolnění.
59:20
Sabres vyhodili puk z obranného pásma tak dobře, že už to vypadalo, že skončí v bráně, nakonec ale těsně minul levou tyč a skončil za zakázaném uvolnění. Sabres si vzali timeout. Vhazování před domácí bránou.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:18
Corey Price naskočil na střídačku a hokejisté Montrealu to zkouší podle očekávání bez brankáře!
58:07
Po skončení dnešního utkání můžete sledovat ještě druhé souběžně hrané utkání mezi Washingtonem a New Yorkem Rangers, který prohrává po druhé třetině těsně 1:0. V hlavním městě USA právě probíhá přestávka.
57:56
Jack Eichel vypálil z pravého kruhu pro vhazování a puk mířil mezi betony Coreyho Price, jenže brankář Montrealu je včas dokázal sevřít k sobě a hru přerušil.
57:30
Alexandr Radulov byl vytlačen na pravém křídle za bránu a Canadiens se k ničemu nedostali. Moc času už není.
56:19
Osobně jsem čekal od Montrealu více, než v dnešním utkání jeho hráči předvedli. Nejlepším hráčem kanadského celku je určitě brankář Corey Price, který by se mohl objevit mezi třemi hvězdami utkání.
56:05
Robin Lehner v blízkosti své levé tyče zastavil krátké nahození Canadiens a po jeho úspěšném zákroku přichází na řadu krátká reklamní přestávka. Hra je přerušena.
55:31
Brandon Davidson byl tvrdě dohrán v pravém rohu svého obranného pásma a Sabres předváděli skvělý forčeking, k ničemu se ale nakonec nedostali.
54:46
Rasmus Ristolainen z vrcholu pravého kruhu pro vhazování krátkou střelou s příklepem těsně nad ledem napálil puk před bránu na teč, nikdo ho ale nedokázal dobře tečovat.
54:06
Evander Kane si mezi kruhy pro vhazování najížděl na kolmou přihrávku a už se chystal k úprku na bránu, jenže se ocitl v obležení dvou protihráčů Canadiens a o puk přišel.
53:33
Dnes se hraje velice plynulý hokej a dnešní utkání se blíží pomalu do období, kdy Montreal za případného stavu 2:1 odvolá svého brankáře Coreyho Price.
53:17
V dnešním utkání se vylučovalo pouze jednou. Jaký rozdíl od včerejšího zápasu Anaheimu, ve kterém padlo 112 trestných minut a ve třetí části to v Honda Center vypadalo jako v ringu.
52:47
Sabres se na pravém křídle vrhli do útoku, který zásluhou rychlého průniku Sama Reinharta zastavil ofsajd.
52:11
Vyloučený Rasmus Ristolainen je zpět na ledě a Montreal stále prohrává v KeyBank Center těsně 2:1.
51:47
Nathan Beaulieu na pravé straně vypálil od modré čáry, Robin Lehner byl ale připravený a na přední tyči jeho táhlý pokus od hrazení ukryl ve svém náručí.
51:18
Nikita Nestěrov ranou od modré čáry minul přední pravou tyč a Sabres se vzápětí podařilo osvobodit.
51:01
Canadiens kombinují v útočném pásmu, zatím se ale ke střele na bránu neodhodlali. Sabres vykrývají volné prostory.
50:11
Rasmus Ristolainen dostal po šavlovačce před svou bránou dvě minuty za vysokou hůl. Montreal má šanci vyrovnat během první přesilové hry zápasu.
50:11
Canadiens na pravém křídle vypálili od hrazení, jenže na přední tyči byl připravený Robin Lehner, který hru přerušil a připsal si před reklamní přestávkou 28 zákrok.
50:04
Následná akce Sabres nic nepřinesla a Alexander Nylander měl naložit s nabídnout šancí mnohem lépe.
49:07
Alexander Nylander v pravém kruhu ukradl puk rozehrávajícím Canadiens a krásnou otočkou vytvořil časové okno pro najetí jeho spoluhráčů, jenže k přihrávce před bránu ani střelu se neodhodlal a rozehrál za ni.
48:38
Artturi Lehkonen se snažil na pravém křídle protáhnout mezi dvěma protihráči a za bránou byl poté tvrdě dohrán.
47:37
Nikita Nestěrov dobře vypálil na levé straně od modré čáry, Robin Lehner ale u své levé tyče brány jeho diagonální střelu levým betonem vykopl mimo tři tyče.
46:30
Paul Byron nedokázal zachytit puk a po krátké reklamní přestávce se proti Montrealu pískalo zakázané uvolnění, po kterém se hra vrátila před jeho bránu.
46:23
Rasmus Ristolainen v rychlosti vypálil na pravém křídle od hrazení a po zákroku Coreyho Price se u pravé tyče Evander Kane snažil dostat k dorážce marně.
45:18
Nikita Nestěrov zkusil vypálil na levém křídle od hrazení zápěstím, jeho pokus byl ale příliš slabý na to, aby brankáře Robina Lehnera na přední tyči zaskočil.
44:22
Canadiens se nepodařilo rozehrát a puk doklouzal na zakázané uvolnění. Vhazování před Coreym Pricem.
44:09
Sabres napřáhli na pravém křídle od hrazení k prudké střele, která se zřejmě zásluhou zákroku Coreyho Price odrazila v levém rohu ledové plochy do ochranné sítě.
42:42
Nicolas Deslauriers dnes hraje fantastický zápas a v blízkosti levé tyče nyní mohl skórovat, jenže také on si vylámal zuby na pozorném Coreym Priceovi.
42:09
Tyler Ennis se řítil středem do samostatného úniku, Jeff Petry ho ale zezadu drobně přistrčil a Corey Price dokázal jeho následnou střelu z blízkosti zastavit mezi pravou rukou a tělem!
40:46
Montreal právě vstřelil branku!
Paul Byron na pravém křídle po zavezení puku do pásma přenechal puk krátkou bekhendovou přihrávkou najíždějícímu Alexandrovi Radulovi, který krásným diagonálním pasem našel ve vzdálenějším levém kruhu pro vhazování TOMÁŠE PLEKANCE. Český útočník poté předvedl v rychlosti krásný bekhendový blafák a po ledě zasunul puk do prázdné brány – 2:1! Asistence: Alexandr Radulov a Paul Byron.
40:01
Tomáš Plekanec vyhrál i úvodní vhazování ve třetí třetině, jenže jeho tým prohrává dvoubrankovým rozdílem poté,co Sabres v první i druhé třetině vstřelili jeden gól.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-23; Zablokované střely: 4-7; Vhazování: 39%-61%; Hity: 18-5; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné min.: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:25.
Corey Price předvedl během dosavadního průběhu utkání několik úžasných zákroků, stejně jako v první třetině, ale i v prostřední části za svá záda jeden puk propustil. Nebyla to ovšem úplně jeho chyba, protože dvěma jeho spoluhráčům se mezi kruhy pro vhazování zamotal puk mezi nohy a Tyler Ennis z místa na druhý pokus zamířil přesně do levého horního rohu brány. Montreal má dvacet minut na odpověď. Skóre po druhé třetině: Buffalo Sabres 2 Montreal Canadiens 0.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:13
Evander Kane vyrazil po pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a v blízkosti pravé tyče pálil těsně nad ledem z kruhu směrem ke vzdálenější levé tyči, Corey Price ale pravým betonem puk vyrazil! Další úžasný zákrok!
37:16
Jack Eichel udělal v levém kruhu pěknou otočku a přihrával do mezikruží, jenže žádný z jeho spoluhráčů se k jeho přihrávce nedostal, Canadiens ji dobře vystihli.
36:48
Rasmus Ristolainen tvrdě vypálil od modré čáry a tentokrát Corey Price bezpečně ukryl puk ve svém náručí. Po zákroku brankáře Montrealu je tu komerční přestávka.
36:25
Evan Rodrigues si najel za obranu na krásnou kolmou přihrávku středem ledové plochy a v blízkosti pravé tyče mířil pod horní tyč, Corey Price ale vytáhl další senzační zákrok, když zřejmě levým ramenem nebo rukou dokázal puk vytáhnout nad! Obrovská šance Buffala Sabres.
35:38
Andrew Shaw zkusil na levém křídle od mantinelu vypálit z ostrého úhlu, jeho následná střela ale byla sražena za bránu Robina Lehnera, který nemusel zasahovat.
35:01
Brandon Davidson byl celou dobu Jackovi Eichelovi v patách a nakonec ho dokázal o puk připravit. Canadiens se vzápětí dostali ke střele, která byla zablokována.
34:08
Jack Eichel na pravé straně přešel do útočného pásma a krásně si o hrazení obhodil jednoho z hráčů Montrealu, po objetí brány ho ale zastavil Brandon Davidson.
33:40
Alexandr Radulov tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po zákroku Robina Lehnera přichází ve druhé třetině na řadu krátká reklamní přestávka.
31:35
Sabres právě vstřelili branku!
Evander Kane na levé straně zpoza brány přihrál před brankoviště, kde mezi kruhy pro vhazování zůstal puk pod nohama dvou hráčů Montrealu, kteří ho nedokázali dopravit do bezpečí, čehož TYLER ENNIS využil a po plácnutí do kotouče z místa zamířil do levého horního rohu brány – 2:0! Asistence: Evander Kane a Ryan O'Reilly.
30:16
Sabres vyvolali před bránou velký zmatek, ale opět se neprosadili. Corey Price byl u pravé tyče připraven.
30:00
Nick Foligno pálil z levého křídla na přední tyč, Corey Price byl ale připraven a pravým betonem puk vyrazil! Šance střídá šanci. Dobrá pasáž hry!
28:56
Brendan Gallagher vzápětí pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela s příklepem těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče brány.
28:29
Brendan Gallagher v levém kruhu pro vhazování napřáhl k jedovaté střele, která se od přední tyče odrazila do rohu ledové plochy! Další obrovská šance Montrealu, který chce vyrovnat.
27:38
Evan Rodrigues sice ztratil v levém kruhu pro vhazování stabilitu, přesto ale bekhendem vypálil a jeho pokus z otočky zamířil vedle přední tyče mimo. Dobrý pokus.
27:11
Andrej Markov ihned po vhazování pálil z levého kruhu pro vhazování na přední tyč, Robin Lehner ale byl připraven a puk podržel ve své brankářské výstroji.
27:02
Canadiens na levém křídle napřáhli od modré čáry k táhlé střele, kterou Robin Lehner ukryl v náručí. Po přerušení hry vznikla před bránou drobná strkanice, po reklamní přestávce se ale zřejmě úvodní přesilová hra hrát nebude.
26:44
Jeff Petry se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jeho pokus byl ovšem sražen mimo.
26:09
Phillip Danault nabral dobrou rychlost a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Robin Lehner ale puk pravým ramenem dokázal vyrazit mimo!
25:59
Sabres v levém kruhu pro vhazování vypálili z úhlu a následná střela skončila v ochranné síti.
25:17
Dmitrij Kulikov neváhal a od modré čáry napřáhl ke střele zápěstím, která se jemně otřela o tělo jednoho z hráčů před bránou a zamířila mimo.
25:03
Candiens v pravém rohu obranného pásma vydolovali na pokyn rozhodčích puk, jenže následná rozehrávka podél hrazení byla nepřesná a puk zamířil až na zakázané uvolnění.
24:38
Robin Lehner před pár okamžiky musel za bránou po nahození Canadiens hrát, nyní už ale nikoliv, protože přihrávka podél střídaček zamířila až na zakázané uvolnění.
23:46
Montrealu se nepodařilo na levém křídle rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
22:12
Alexandr Radulov byl zřejmě hráčem, který prudce vypálil z levého kruhu pro vhazování, Robin Lehner ale jeho táhlou střelu hrudí dokázal bez problému vyrazit mimo.
21:13
Sam Reinhart krásně vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho táhlá střela zápěstím mířila přesně ke vzdálenější levé tyči, Corey Price ji ale parádně vyrazil pravým betonem, stejně jako následnou dorážku Ryana O'Riellyho! Spektakulární rozštěp a zákrok brankáře hostí!
20:51
Jack Eichel na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho, jenže místo přihrávky se rozhodl v kruhu pro vhazování pro stahovačku, která mu vzápětí nevyšla.
20:41
Tomáš Plekanec se po dalším rychlém výpadu ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, rychlou střelou ale Robina Lehnera na přední tyči propálit nedokázal.
20:28
Brendan Gallagher na pravém křídle pěkně vypálil od hrazení a Robin Lehner na vzdálenější levé tyči puk vestoje vyrazil pravým betonem. Brána Buffala úvodní nápor hostů přečkala.
20:01
Tomáš Plekanec znovu na buly proti Jackovi Eichelovi a i ve druhé třetiny byl úspěšnější český útočník.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-11; Zablokované střely: 0-2; Vhazování: 50%-50%; Hity: 11-3; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:35.
Buffalo během úvodní části velice dobře bruslilo a Rasmus Ristolainen se ocitl v několika dobrých střeleckých pozicích, z nichž jedna přinesla gól, když se prosadil nádhernou krátkou střelou s příklepem, která vymetla pavouky v levé šibenici. Dwight King mohl na opačné straně odpovědět, jenže z blízkosti nedokázal puk zasunout do prázdné brány a orazítkoval tyč. Favorit dnešního utkání ztrácí jeden gól. Skóre po první třetině: Buffalo Sabres 1 Montreal Canadiens 0.
20:00
19:17
Jack Eichel kul se svými spoluhráči útočné pikle, jenže na pravém křídle je zastavilo postavení mimo hru.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:39
Sabres podél střídaček nahodili puk do útočného pásma a okamžitě odjeli střídat. Měli to hodně blízko.
18:04
Brian Gionta prudce vypálil zápěstím z levého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale minul bližší tyč.
17:47
Canadiens na pravém křídle vypálili z ostrého úhlu a Robin Lehner bez problému ukryl puk v náručí.
17:42
Nathan Beaulieu vypálil od modré čáry a jeho střela letící těsně nad ledem zamířila vedle pravé tyče.
16:31
Cody Franson krásnou přihrávkou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na vrcholu mezikruží našel Evana Rodriguese, který se ještě snažil situaci místo střely vyšperkovat přihrávkou směrem na vzdálenější levou tyč, hosté to ale přečetli.
15:37
Nick Foligno z levého křídla krásně nahodil puk před bránu a v obrovské šanci se ocital Sam Reinhart, jenže nedokázal puk zpracovat a jeho bekhendová střela z otočky zamířila nad ledem vedle vzdálenější levé tyče brány Montrealu.
15:17
Alexandr Radulov se řítil sám na bránu, jenže se u levé tyče ocitl ze střeleckého úhlu a po ledě se snažil puk do sítě zasunout o pravý beton ležícího Robina Lehnera! Brankář Buffala ale k sobě rychle sklepl betony, mezi kterými se ocitla pravá tyč jeho brány, ale především také puk!
14:58
Evander Kane na pravém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma, jeho nahození ale nic nepřineslo.
13:50
Matt Moulson na levém křídle v rychlém sledu dvakrát vypálil z ostrého úhlu, obě jeho střely letící těsně nad ledem ale skončily na boční síti brány Montrealu! Brankář Corey Price bez práce.
13:10
Canadiens se sice na pravém křídle podél hrazení protáhli do útočného pásma, krátce na to ale o puk přišli.
13:05
A znovu Alexander Nylander, který pálil ze stejného místa, tentokrát ale do náruče připraveného Coreyho Price. Po zákroku brankáře následuje komerční brejk.
12:58
Alexander Nylander napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, která těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče brány Coreyho Price.
11:55
Sam Reinhart z levého křídla nahazoval puk před bránu, Ryan O'Rielly ale na puk těsně nedosáhl.
10:12
Obrovská šance Montrealu! Paul Byron z levého křídla nahodil puk od hrazení na vzdálenější pravou tyč, kde se puk snažil zasunout do prázdné brány Dwight King, jenže jeho pokus po ledě podél brankové čáry zamířil ke vzdálenější levé tyči, od které se odrazil do hry!
09:48
Canadiens vypálili z mezikruží, jejich střela se ale stala snadnou kořistí pro brankáře Robina Lehnera.
08:49
Jack Eichel na opačné straně na pravé straně z ostrého úhlu mířil do bližšího pravého horního rohu brány, Corey Price ale levým ramenem puk vyrazil a poté s potížemi zmrazil v náručí!
08:24
Brendan Gallagher udělal na levém křídle nádherný oblouk a místo za bránu se vydal před brankoviště, kde se snažil bekhendem puk zasunout, jenže Robin Lehner puk vyrazil!
07:53
Canadiens vyvolali před bránou Robina Lehnera zmatek a Dmitrij Kulikov nakonec odvracel puk do bezpečí.
07:08
Rasmus Ristolainen vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, tentokrát ale byla jeho střela zablokována.
06:33
Sabres se po vstřeleném gólu znovu vrhli směrem vpřed, jejich snažení ale přerušilo postavení mimo hru, po kterém následuje krátká reklamní přestávka.
06:01
Jack Eichel vytáhl puk z levého křídla kolmou přihrávkou na modrou čáru, kde si ho zpracoval a rozdal doprava na RASMUSE RISTOLAINENA, který měl dostatek času na to, aby zvedl hlavu a nádhernou diagonální střelou zamířil přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány, a je to 1:0! Asistence: Josh Gorges a Jack Eichel.
05:39
Dmitrij Kulikov a Zemgus Girgensons dlouho sváděli v levém rohu obranného pásma souboj o puk s jedním z hráčů Montrealu, nakonec se jim ho ale podařilo uvolnit.
04:31
Puk byl sražen na střídačku Buffala, ještě předtím ale mezi kruhy pro vhazování dobře pálil Andrew Shaw, dobře postavený Robin Lehner ale jeho pokus hrudí vyrazil.
03:55
Canadiens se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru, po kterém byla hra rychle přerušena.
03:28
Montreal vyhodil podél střídaček puk na zakázané uvolnění a Cody Franson na pravém křídle pálil ihned po vhazování od modré čáry, Corey Price byl ale připraven a bez problému ukryl puk ve své lapačce. Hra je přerušena.
03:06
Alexandr Radulov krásně vypálil z levého kruhu pro vhazování a jejich střela těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Robin Lehner puk ale levým betonem skvěle vyrazil mimo!
02:34
Utkání začala se zpožděním kvůli upravě výstroje čárového rozhodčího Shandora Alphonsa, který si musel zpevnit lepící páskou chránič na levé noze.
02:03
Canadiens pálili na pravém křídle z ostrého úhlu a Robin Lehner zřejmě poprvé zasahoval. Levým betonem.
01:07
Rasmus Ristolainen vzápětí zkoušel po odrazu puku za bránou štěstí z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila mezi tři tyče, jenže byla na přední tyči zablokována.
01:03
Evander Kane nepříjemně vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho prudká rána ale minula přední horní roh brány.
00:01
Tomáš Plekanec vyhrál úvodní vhazování zápasu, na které se postavil proti Jackovi Eichelovi a utkání mezi Buffalem a Montreal s mírným zpožděním začalo!
00:01
Doug Allen zazpíval kanadskou a poté americkou hymnu a vše je již připraveno k zahájení utkání.

Buffalo Sabres: Lehner (Ullmark) – Gorges (A), Ristolainen, D. Kulikov, Franson, Falk, Bogosian – E. Kane, R. O'Reilly (A), B. Gionta (C) – M. Foligno, Eichel, Reinhart – A. Nylander, Rodrigues, Ennis – Deslauriers, Girgensons, Moulson. Hlavní trenér: Dan Bylsma.

Montreal Canadiens: Price (Lindgren) – Markov (A), Petry, Beaulieu, Jemelin, Davidson, Nestěrov – Pacioretty (C), Danault, Radulov – Byron, Plekanec (A), Gallagher – Galchenyuk, A. Shaw, Lehkonen – King, T. Mitchell, Flynn. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Garrett Rank, Kelly Sutherland. Čároví: Shandor Alphonso, Devin Berg.

Tomáš Plekanec (MTL) 9+18, +/- +11
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

01.02.17 Montreal Canadiens – Buffalo Sabres 5:2
22.01.17 Montreal Canadiens Buffalo Sabres 2:3
14.10.16 Buffalo Sabres – Montreal Canadiens 1:4
Čtvrteční program zámořské NHL nabídne pouze dva zápasy a v jednom z nich se představí útočník Tomáš Plekanec, který společně s Montrealem zavítá na led Buffala. Canadiens si zajistili prvenství v Atlantické divizi a proti Sabres budou usilovat o šesté vítězství v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.